Eduardo Furusho moet Leeuwenbergh opstuwen l „Lothar Matthaus is geen spelverdeler'* Williams openhartig over dopinggebruik FC Lisse doet Alphense verenigingen de das oc SPORT ËcidóeCowumt WOENSDAG 26 APRIL 1989 PAGINA PC ROB REEKERS BEOORDEELT WESTDUITSE COLLEGA'S BOCHUM Rob Reekers, Bundesliga-prof. De 22-jarige Nederlander sloeg vorig jaar nog een aanbod van VfL Bo- chum af om Westduits staats burger te worden, behoorde tot de laatste twintig van Li- bregts, maar viel het afgelopen weekeinde af. Hij zal de tita nenstrijd met zijn tegenstan ders van elke dag slechts van af de tribune kunnen volgen. „Is het vandaag niet, dan kom ]ik ze de komende weken wel •weer tegen", kan-ie noodge dwongen niet anders denken. ]Aan de vooravond van de kra ker' in De Kuip, maakt Ree- 'kers de balans op van het 'groepje van Beckenbauer. Bodo Illgner, FC Köln, na het EK eerste doelman van Duits land. Reekers: „Ja, dat snap ik ook niet zo goed. Illgner was bij Köln tweede man achter Schumacher en werd zo in eens de nummer één van ^Duitsland. Ook omdat Schu- •macher, Immel en Steiner om 'uiteenlopende redenen afvie len. Je krijgt het idee dat het •zo gepland was. Hij is enigszins 'omhoog gevallen. Ik vind het een beetje belachelijk dat hij •eerste man is. Hij keept dit sei zoen bepaald niet vlekkeloos, niet constant en is bovendien nog vrij jong". Guido Buchwald, VfB Stutt gart, mandekker. Reekers: „Is volgens mij het zwakke punt in het Westduitse elftal. Hij is sterk in de lucht, maar tegelij kertijd groot en log. Niet wendbaar, wat je kunt uitbui ten als je veel beweging rond om hem creëert. Bij Stuttgart speelt Buchwald heel anders. Niet in de mandekking, wordt hij veel meer ingeschakeld bij de opbouw en is meer voorin te vinden". Jürgen Kohier, FC Köln, mandekker, die in de zomer het witte shirt van Köln ver ruilt voor het rode van Bayern München. Reekers: „Kohier meer voetballer dan die ande re mandekkers? Ach Kohier, dat is een man uitschakelen en verder niets. Ja, hij is wat slimmer, maar maakt zijn overtredingen echt wel. Houd hem maar eens vijf minuten scherp in de gaten. Vraag Uwe Leifeld maar eens. Die zucht dan een paar keer diep en barst dan los. Duwen, trekken, spugen, krabben. Echt zo'n ge niepige. Ik denk dat het voor deel van Nederland is dat onze mandekkers veel beter opbou- Thomas Berthold, Hellas Ve rona, verdediger. Reekers: „Speelt waarschijnlijk op Huis tra. Is binnendoor te passeren. Kan ook doorschuiven naar het middenveld". Andreas Brehme, Inter Mi laan, middenvelder met verde digende kwaliteiten. Reekers: „Brehme sterker geworden in Italië? Die Italiaanse competi tie is volgens mij helemaal niet zo sterk. In Duitsland kan al tijd de laatste van de .eerste winnen. Maar in Italië zijn maar vier clubs die de compe titie domineren en dan komt er een groot gat alvorens de rest volgt. Je ziet het elk jaar opnieuw. Ik denk dat de com petitie ook interessant wordt Klaus Augenthaler FOTO: ANP door de grote bedragen en de ambiance. Zo'n Lothar Matt haus is dè man bij Inter. Als je ziet wat hij allemaal kan doen, Scoren, rushes, doelpunten voorbereiden. In Duitsland kreeg hij daar de ruimte niet voor". Wolfgang Rolff, Bayer Lever- kusen, in Die Mannschaft min of meer mislukt als libero, nu verdedigende middenvelder. Reekers: „Maar nu het mee spelen van Augenthaler onze ker is kan het zijn dat Rolff toch als laatste man moet aan treden. We moeten maar af wachten hoe dat uitpakt". Thomas Hassler, FC Köln, middenvelder. Reekers: „Vormt een goed duo met Littbarski. Had met name een prima eerste seizoenshelft. Valt nu wat terug, het heeft hem denk ik allemaal wat te veel kracht gekost. Vergeet niet dat hij ook op de Olympi sche Spelen constant in actie is geweest. Daardoor heeft hij voor aanvang van het seizoen weinig rust kunnen nemen. Littbarski heeft de dwingende rol bij Köln momenteel van hem overgenomen. Hassler blijft echter een mannetje om in de gaten te houden". Pierre Littbarski, FC Köln, middenvelder. Reekers: „Nor maal gesproken had hij eigen lijk moeten spelen. Is bij Köln uitstekend in vorm. Is Torge- farlich. Heeft veel ervaring, dat kan bij zo'n wedstrijd geen kwaad. Het is toch een spel van alles of niets". Olaf Thon, Bayern München, soms briljant, meestal vlak. Reekers: „Thon heeft veel meer internationale ervaring dan Möller. Daarom is het misschien logischer dat hij zou .spelen. Thon komt van Schal- ke, een club die is gedegra deerd, en gaat ineens naar een topclub. En als je dat in ogen schouw neemt heeft hij het in het eerste jaar niet slecht ge daan. Bayern heeft op het Eu ropese front toch lang meege daan en wordt kampioen. Maar hij is nog niet het type speler dat wekelijks een wed strijd naar zijn hand kan zet ten. Maar die zie je momenteel toch maar heel weinig. Mara- dona ja, Gullit ja, dat zijn uit zonderingen. Maar verder? Nee..." Lothar Matthaus, Inter Milan, spelverdeler. Reekers: „Het klinkt misschien belachelijk, maar ik denk dat hij het sterk ste is als mandekker. Het is er nooit uitgekomen, hij is nooit de echte spelverdeler van het Westduitse elftal geworden. Vroeger is hij ook begonnen als mandekker. Als Gullit speelde, had ik eerlijk gezegd de verwachting dat Matthaus als mandekker op Gullit zou spelen. De Duitsers hebben ook een vrij kleurloos elftal. Allemaal dezelfde spelers, vooral op het middenveld". Andreas Möller, Borussia Dortmund, het talent waar Duitsland zijn hoop op heeft gevestigd. Reekers: „Ik heb er een paar keer tegen gespeeld, maar toen vond ik hem niet zo geweldig. Maar hij is heel sterk als hij de ruimte heeft, hij is beresnel en de bal zit aan zijn voet geplakt. Maar ik vraag me af of hij tegen Ne derland een sleutelrol kan vertolken. De linies van Ne derland spelen tenslotte kort op elkaar, bovendien heeft hij amper internationale erva ring". Stefan Reuter, Bayern Mün chen, coming-man op het mid denveld. Reekers: „Een goeie voetballer. Een van de snelste spelers van de Bundesliga. Heeft een goede techniek, is bovendien nog jong". Rudi Voller, AS Roma, begint langzaam uit het dal te klim men. Reekers: „Kan wel zijn, maar Der Rudi blijft wel knap gevaarlijk. In elk duel is-ie heel link. Het lijkt wel of het steeds erger wordt, vooral sinds 'ie in Italië speelt. Moet ook wel, want hij moet nu elke wedstrijd weer die ene kans uitbuiten. Hij is bovendien las tig. Tegen Bulgarije lag hij al leen maar op de grond, had continue trammelant". Karl-Heinz Riedle, Werder Bremen, opvolger van Voller bij Werder. Reekers: „Een goeie. Heel atletisch. Is een klein krachtpakket. Snel, be hendig aan de bal. Moeilijk te verdedigen. Trekt vaak uit het centrum weg, kan ook aan de zijkanten uit de voeten". Jürgen Klinsmann, VfB Stutt gart, verhuist in de zomer voor vier en een halve miljoen gulden naar Inter Milaan. Reekers: „Ik mag eigenlijk niets zeggen. Maar ik vind Klinsmann niet zo goed als hij afgeschilderd wordt. Hij heeft als voordeel dat hij negentig minuten in beweging is, hij staat geen minuut stil. Je kunt als verdediger niet negentig minuten met hem meegaan. Er komt altijd wel wat tussen, een wegglijdertje bijvoorbeeld. En daar profiteert hij vaak van. Bovendien is hij een „Liebling der Nation", dat maakt hem ook populair. Maar afgaande op de wedstrijden geeft hij zich volgens mij niet zo weer als hij is. Tegen ons sloeg hij Martin Kree met een elleboog een glip in het hoofd. Hoort er inderdaad bij. Maar dan loopt die naar Kree, en vertelt poes lief dat hij er niets aan kon doen. Even later is die op snel heid, wordt hij iets aangetikt en rolt dan vier of vijf keer rond en zit te spartelen op de grond. En als je dan naar hem toe gaat om je te verontschul digen begint die te schreeu wen dat je weg moet gaan met dat geschop. Navratilova niet naar Roland Garros PARIJS Martina Navratilova heeft gisteren bekend gemaakt dat zij dit jaar niet zal deelnemen aan de strijd om de open Franse tennistitel in Parijs. Ook bij de Italiaanse titelstrijd in Rome en bij een toernooi in West-Berlijn zal de Amerikaanse schitteren door afwezig heid. Het is de eerste keer in negen jaar dat Navratilova een Grand Slam-toernooi mist. Navratilova won Roland Garros in 1982 en '84 en bereikte de finale in 1975, '85, '86 en '87. Vorig jaar werd zij in de halve finales uitgeschakeld door de Rus sin Zvereva. Navratilova lijkt de beslis sing te hebben genomen om zich beter te kunnen voorbereiden op Wimbledon. IOC: 50 miljoen ontwikkelingswerk BARCELONA Het Internatio naal Olympisch Comité heeft de laatste vier jaar 24,4 miljoen dollar (zon 50 miljoen gulden) aan ontwik kelingswerk uitgegeven. Dat heeft woordvoerster Michèle Verdier gis teren na een bijeenkomst van het dagelijks bestuur van het IOC be kend gemaakt. Voor de komende vier jaar staat een bedrag van 37,7 dollar miljoen op de begroting. Het sturen van, afvaardi gingen naar de Olympische Zomer spelen van Seoul maakte de kas van het Solidariteitsfonds 9,5 miljoen dollar lichter. Voor de deelneming aan de Winterspelen werd 3,3 mil joen aan slecht bij kas zittende na tionale comités uitgekeerd. Topatleten vestigen zich in Zuidafrika JOHANNESBURG Na de emigratie van veel Zuidafrikaanse topatleten, komt nu een stroom verhuizingen in omgekeerde .richting op gang. Zeker drie van de zestien Amerikaanse atle ten, die zijn geschorst omdat ze aan wedstrijden in het land van de apart heid meededen, hebben zich in Zuid afrika gevestigd. Zo heeft Tom Petra- noff Californië verruild voor Zuidafri ka. De oud-wereldrecordhouder speer werpen, die door de Amerikaanse bond voor zes jaar is geschorst, woont er met vrouw en twee dochters. Ook polsstokhoogspringer Tom Hinthaus en middenafstandsloper Ray Wicksell hebben zich in Zuidafrika gevestigd. Val Strijbos toch ernst OSS De val van motorcrosser D Strijbos tijdens de training van de Gr Prix van Portugal heeft verstrekke gevolgen. De Nederlandse oud-werf kampioen in de 125cc heeft volgens eerste diagnose een kapotte meniscus een gescheurde kruisband aan de vc kant van de linkerknie. Vandaag oncL gaat Strijbos, die in de strijd om de reldtitel de eerste plaats bezet, in de B sche plaats Lommei een kijkoperatie. ies Ook zijn teamgenoot Pedro Tragter, op het circuit van Cortelha eveneens val kwam, is ernstiger geblesseerd aanvankelijk werd vermoed. Onderzii wees uit dat de rijder uit Epse het sell persbotje in de rechterpols heeft geb* ken. Het gewricht is inmiddels in het irek irtije aord aar r iid r chn: •fron arse |erki ERp BRAZILIAANSE JAPANNER GOEDKOPER DAN NEDERLANDSE TENNISS LEIDSCHENDAM Als de Leidschendamse ten nisvereniging Leeuwen bergh óóit de competitie zaken voortvarend heeft aangepakt, dan is het wel dit seizoen. Met een fana tieke ex-Ajacied als coach, een gerespecteerd talent als Glenn Schaap, de Bra ziliaanse nummer 400 van de wereldranglijst én met drie geroutineerde dames doet Leeuwenbergh deze maanden een even ambi tieuze als serieuze gooi naar de eredivisie. Het kampioenschap in de hoofdklasse geeft dit jaar voor het eerst recht op rechtstreek se promotie naar de nationale tennistop, de eredivisie, waar „Den Haag" dit seizoen al is vertegenwoordigd met De Metselaars en Leimonias. „Het is een felicitatie waard dat er geen promotiewedstrijden meer gespeeld hoeven wor den", vindt manager John Schaap. Hij beschouwt het ook al Haagse Thor RW als voor naamste concurrent in afde ling 2 van de hoofdklasse. „Sa men met Zandvoort en Pelli- kaan", waarvan de laatste bij de competitiestart al meteen door Leeuwenbergh met 7-1 terecht werd gewezen. In vergelijking met vorig sei zoen, waarin Leeuwenbergh de stap naar de top slechts op een haar na miste, is het team van de Leidschendammers op twee plaatsen gewijzigd. Karin Moos bleef haar club trouw en ter aanvulling van het dames duo werd Simone Schilder weggekaapt bij Pellikaan. Daardoor daalde Judith War- ringa af naar het tweede team, maar als reserve blijft ze deel uitmaken van de selectie. Bij de heren zag Leeuwenbergh Rogier Warmenhoven ver trekken naar concurrent Zandvoort, maar het Amster damse talent Glenn Schaap bleef behouden. Bovendien werd zijn vader aangetrokken als onbezoldigd manager en van hem moest Glenn op zijn dankbaar", meldt Furusho recht. „Hij kende mij niet t en heeft me een week lang tensief behandeld. Dank hem was ik toch nog netj tijd klaar voor de competit| c Leeuwenbergh kan daard; optimaal profiteren van Ol vriendendienst die nog voi k< vloeit uit de tijd dat mana; d< John Schaap en fysiotherap ]-,] Salo Muller in hun Ajax-l „maatjes" waren. Furud „Bij Leeuwenbergh is alles! in de puntjes verzorgd". la De linkshandige Eduardo Furusho, die uitkomt voor Leeuwenbergh, verraadt zijn afkomst niet al leen door het opschrift op zijn trui. foto: rinus slierendrecht tochten door het buitenland uitzien naar een geschikte mannelijke partner. Over de grens De 49-jarige John Schaap (die als semi-prof twaalf jaar bij Ajax, twee jaar bij Schevenin- gen-Holland Sport en later ook nog bij Alkmaar '54 en De Vo- lewijckers voetbalde) zegt „ziek'' te zijn geworden van de prijzen die Nederlandse ten nissers durven te koppelen aan hun optreden bij een club team. „Ze vragen net zo mak kelijk 25.000 gulden en er zijn nog eredivisieclubs die dat be talen ook", weet Schaap. „Daarom zijn we voor Leeu wenbergh al snel over de grens gaan kijken". Zoon Glenn Schaap, 21 jaar en defi nitief losgekomen van zijn imago als „Ciske de Rat", kwam op de proppen met Eduardo Furusho, die hij in '85 in Zuid-Amerika al eens had ontmoet. „Furusho is hier op basis van een onkostenvergoe ding", verdedigt Schaap sr. de transfer. „Hij woont samen met mijn zoon in een apparte ment in Amsterdam en ze eten samen bij ons thuis. Mijn vrouw is voor Eddie een soort tweede moeder en een wasjuf- frouw". Eduardo Furusho arriveerde op 1 april in Nederland en met zijn linkshandige baseline-spel bevestigde de Braziliaanse kampioen al rap het positieve beeld dat Glenn Schaap (die ook al „links" is) van hem had geschetst. Vader Schaap ver zorgt de training van de vol gens hem zeer hechte groep, waarbij hij profiteert van zijn ervaringen als conditie-trainer bij onder meer de tennisschool van het Amsterdamse Popeye Gold Star en als inval ler bij Jong Oranje. Mede door de komst van Furusho, 20 jaar en zoon van kort na de oorlog naar Brazilië gevluchte Japanse ouders, werden hoge verwachtingen gewekt in Leeuwenbergh-kringen, maar een week voor de aanvang van de hoofdklasse-strijd dreigde plots een kleine ramp. De aanwinst liep bij een toer- nooitje in Hoofddorp een scheurtje in een enkelband op „en ik dacht dat de competitie voorbij was", aldus John Schaap. Dankbaar „Ik ben Salo Muller heel erg De super-beleetde tenniss W bezig aan zijn tweede jaar prof, zegt het bij de Leidsch y damse club uitstekend n z? zijn zin te hebben. „Ik heb wat last van heimwee n mijn familie en m'ü vrien j. Luciana. Maar daar ben ik m middels wel aan gewend". rusho, geboren in Sao Pai| sloeg als jochie van acht v V{ het eerst met een rad v( „Toen ik elf jaar was, speej ik mijn eerste nationale tq nooi". Evenals, toeva^l Glenn Schaap moest de Br( v( liaanse Japanner („Ik heb Braziliaanse nationalit| maar spreek beide talen") V) jeugdige leeftijd kiezen tus> tennis en voetbal. „Dat een moeilijke keus, maar z( heb er geen spijt van". Na o jaar ging Furusho voor eerst naar het buitenland. Q| Nederland was ik nog m geweest. Het bevalt me uit J kend, alleen het weer is i erg wisselvallig", aldus Fuij ho, die zijn studie aan de „hl w school" afrondde en bij i eventuele mislukte tennislo^ baan alsnog de universiteit L bezoeken. „In Brazilië won ook wel clubwedstrijden speeld, maar daar wordt J niet zo serieus mee omgegd als hier in Nederland. Ik v het een goede ervaring zo'n individuele sport als t nis toch is, te beoefenen clubverband". Na de slotwjJV? strijd op 11 juni tegen T^uu RW keert de jonge Brazilif weer terug naar zijn vacf land. John Schaap: „Als goed is heeft hij ons danhinj naar de eredivisie geloodst' e ROB LANGEVE|oa( iste CHICAGO Diane Wil liams heeft tijdens een spreekbeurt op een high- school in Chicago bekend in de periode van 1981 tot '84 verboden stimulerende middelen gebruikt te heb ben. De Amerikaanse sprintster werd derde op de 100 meter tijdens de wereldtitelstrijd in 1983. In het Canadese onder zoek in de affaire Johnson was haar naam ook geval len. Williams nam steroiden op aanwijzingen van haar trainer Chuck De Bus. Ze begon met blauwe pilletjes, die ze later herkende als anavar, een ana bool die op de zwarte lijst van het IOC voorkomt. Later switchte ze naar dianobol. In die periode vestigde ze op de 100 meter met 10,94 seconden een Amerikaans studentenre cord en werd ze kampioene van Chicago en de staat Michi gan. Na een blessure werd ze op voorstel van De Bus geïnjec teerd met een mannelijk groei hormon. In 1984 werd ze bij de Olympische kwalificatiewed strijden positief bevonden. Er volgde geen straf omdat de ge vonden hoeveelheid te ver waarlozen was. Eind '84 stopte ze met het doping. Ze vond de bijverschijnselen te gevaarlijk. Vooral de mogelijkheid on vruchtbaar te worden beang stigde haar. In 1984 wisselde ze van trai ner. De Bus werd opgevolgd door Pat Connoly, onder wie ze vierde werd op de 100 me ter tijdens de WK in Rome. In Chicago vertelde de atlete haar gehoor, dat het haar drie jaar had gekost om psycholo gisch af te kicken. Schuiven Laat de schakers maar schuiven. Gisteren organiseerden de Amsterdamse studentenvereniging OBAS en NOBAS een schaakpartij met levende stukken. In de hal van de Jurische Faculteit Univer siteit van Amsterdam nam grootmeester Hans Ree (onder) het op tegen een team van hoogleraren en docenten van de Juridische en Economische Faculteit. foto: anp Tsjechen naar Heerenveen HEERENVEEN IJshockey- club BP Oilers heeft zich da nig geroerd op de buitenlandse transfermarkt. Twee topspe- lers en een trainer uit Tsjecho- slowakije zullen het komend seizoen op het Thialf-ijs ver schijnen. In Praag contracteer de de Friese club Lubomir Pe- nicka (35) en Frantisek Vetro- vec (32). Leo Koopmans zal Heerenveen verlaten, de inte rim-coach die teruggaat naar Canada wordt opgevold door Bedrick Berunclik. Berunclik, die in eigen land geldt als een topcoach, heeft voor een jaar getekend. Judoka Berenstein verliest kort geding UTRECHT Guno Beren- stein heeft het kort geding te gen de Judo Bond Nederland verloren. De lichtgewicht uit Spijkenisse probeerde via de rechter in Utrecht selectie voor de Europese titelstrijd, komen de maand in Helsinki, af te dwingen. De aangewezen Jan van Buren behoudt zijn plaats. sportprogramma ZATERDAG HONKBAL Hoofdklasse: Neptunus-Nlcols; Gi- ants-PSV; ADO-Sparta; Kinhelm- Spartaan; Plrates-HCAW Tigers. 1e klasse A: NDC "86-Braves; Wasse- naar-Bloemendaal; T errasvogels-AI- phians; Euro Stars-RCH. 2e klasse C: SAT Tigers-Storks. ROLHOCKEY 1e klasse: Sunday's-Den Haag. SCHAKEN Hoofdklasse: Rotterdam 1-Amstel veen; Lelden-DD; BSG-SMB; WGM- Groningen; Rotterdam 2-HSG. SOFTBAL Hoofdklasse: Wassenaar-Onze Ge zellen (2x); EDO-Bloemendaal (2x); Pl- rates-Twins (2x); Schiedam-Terrasvo- gels (2x); HHC-HCAW Tigers (2x). 1e klasse A: VUC-Helloo. B: Kinheim- DSC '74; TT Tigers-UVV. TAFELTENNIS Dames eredivisie: Hotak '68-lrene; Shot W-Megacles; Middelburg Zuid- Avanti. 1e divisie 1: Veldhoven-Do- cos; Hercules-Noordkop; Amsterdam '78-Hoonhorst 2. 2: TT Amsterdam- Scylla; Hoonhorst-ATC Nijmegen; 't Zand-ZTTC. Heren eredivisie: De Ve- luwe-Oegstgeest, Shot W-Scylla. 1e divisie 2: NOAD S-Gaanderen 2; Bar- tok-DHC; Harkstede-OTTC. WATERPOLO Heren hoofdklasse, kampioens poule: VZC-Polar Bears; AZPC-De Zijl LGB. Degradatiepoule: LZ 1886- Brandenburg; Het Ravijn-DZV. 1e klasse, degradatiepoule: Flevo-Los- ser; Rapido '82-ESCA; HZ ZIAN-De ZAALHANDBAL Heren eredivisie: Hengelo-E O; Sit- tardia-Blauw Wit; Hellas-Hermes; UDSV-Aalsmeer; Jahn ll-Swift A. ZONDAG HOCKEY Dames hoofdklasse: DKS-Upward; MOP-Hilversum; Bloemendaal-Were Di; HGC-HDM; Amsterdam-EMHC; Kampong-Groningen. Overgangs klasse A: Hurley-Push; Laren-Oranje Zwart; Nijmegen-Klein Zwitserland; Den Bosch-Union; HBS-Hattem; Wa- rande-Victorla. B: Rotterdam-Keep Fit; Venlo-Alliance; Son-Tilburg; Ring Pass-Ede; Zwolle-Schaerweijde; Gro ninger Studentes-Pinoke. 1e klasse A: Leiden-Rosmalen; Breda-Rapidity; Asvion-Forward; Groen Geel-Splrit; De Kieviten-Craeyenhout. B: HIC- Gooische; Xenios-Amersfoort; Qui Vive-Noordwijk; Voordaan-Rood Wit; Alecto-Strawberries. 2e klasse B: Roomburg-Te Werve; Ommoord-Zoe- termeer; Rijswijk-Hudito; Cartouche- Evergreen; Forescate-Bennebroek. Heren hoofdklasse: Tilburg-Pinoke; Oranje Zwart-HDM; Klein Zwitser- land-Bloemendaal; Amsterdam-HGC; SCHC-Geel Zwart; Kampong-For- ward. Overgangsklasse A: Leonidas- MEP; Wageningen-Gooische; Schaer- weijde-Tegenbosch; GHBS-Unlon; Leiden-HOD; Den Bosch-Rotterdam. B: Push-Groningen; Hattem-De Kievi ten; Nijmegen-Victoria; Uden-Laren; Voordaan-Ede; Groninger Studenten- Breda. 1e klasse A: Ring Pass-Alec- to; Zwart Wit-Soest; Asvion-Warande; Rosmalen-Hudito; Etten Leur-Room- LTurg. 2e klasse A: Groen Geel-Capel- le; Evergreen-Rijswijk; DSHC-Dopie; VCL-Cartouche; Te Werve-Spirit. B: Bennebroek-Kraaien; VVV-Myra; Noordwijk-Rood Wit; FIT-Forescate; Reigers-Xenios. HONKBAL Hoofdklasse: Spartaan-ADO; Sparta- Giants; PSV-Neptunus; Nicols-Pira- tes; HCAW Tigers-Kinheim. 1e klasse A: Braves-NDC; Alphians-Terrasvo- gels; RCH-Euro Stars. 2e klasse C: Thamen-Jeka; Squeeze-VUC; Hawks- Blue Birds; Botlek-Vlaardingen Holy. ROLHOCKEY 1e klasse: Klopstokia-Lichtstad; Mo- dern-Dennenberg; Kurink-Rolta. 2e klasse: Dordt-Rotterdam; Aqor-Licht- stad 2; Kurink 2-Marathon. SOFTBAL 1e klasse B: The Herons-Ducks; Run '71-ADO. TAFELTENNIS Dames eredivisie: Middelburg Zuid- Megacles; Hotak '68-Avanti. Heren eredivisie: TT Amsterdam-Avanti. WATERPOLO Heren hoofdklasse, kampioens poule: De Zijl LGB-AZPC; Polar Be- ars-VZC; AZC-HZC De Robben. De gradatiepoule: Brandenburg-LZ 1886; DZV-Het Ravijn. 1e klasse, de gradatiepoule: Losser-Flevo; ESCA- Rapido '82; De Ham-HZ ZIAN. ZAALHANDBAL Heren eredivisie: V L-Tachos. LEIDEN De Alphense clubs bewaren een slechte herinne ring aan het eerste zondag team van FC Lisse. Nadat ARC de tanden een ronde eerder al stukbeet op de der deklasser, was het gisteren Al phense Boys dat in de strijd om de Leidse afdelingsbeker aan het kortste eind trok. Wel iswaar na penalty's, omdat de ploegen eerder niet verder reikten dan 1-1. Katwijk voor kwam verder gaan van Ter Leede (2-4), terwijl ook UVS (4-1 tegen Oegstgeest) en Noordwijk (0-6 bij Kickers '69) zegevierden. FC Lisse - Alphense Boys 1-1 ((H)) Na een wat schuchtere start gooide Ljsse na rust alle schroonwvan zich af. Onder impulsen van invallers Ferry Baak en Ruud Warmerdam trof de thuisploeg halverwege de tweede helft doel. Wim Bouckaert scoorde uit een van richting veranderde vrije trap. Daar waar heel Lisse vervol gens rekening met 2-0 hield, schoot Pieter van Zoest Al phense Boys langszij. De gelij ke stand draaide uiteindelijk op penalty's uit, waarbij Hen- ny van Raay de laatste elfme- tertrap naast mikte. Ter Leede - Katwijk 2-4 (2-1) Katwijk dat bij rust nog tegen een achterstand aankeek (doelpunten van Jeffrey Talan namens Katwijk en Leon i Leeuwen en Bouw Wesf beek namens Ter Leede), sj de na rust orde op zakl?0] Waarbij de ploeg, na de gek makende treffer van Ji IUR Guyt, enigszins hulp vanL|ei scheidsrechter kreeg. Hij zt^sjQ Johan Verloop voorgoed (KLa] wijkers Kees en Wim G kregen ook vijf minuten ri tijd) van het veld. Marco der Plas en Wim Guyt bes ten het duel: 2-4. igac1 UVS Oegstgeest 4-1 (2-lJeds Oegstgeest, dat uitstekend tij gaf, kon niet voorkon dat het met 4-1 huiswa£ ging. Henry Pouw teke voor ÜVS de eerste trel aan, waarna Rik Abma de 4ga*> ten nog in de race hield. cel Valk, voor rust, en van Leeuwen en Ron Bek erna maakten de UVS-j duktie compleet. Kickers '69 - Noordwijk <F6 (0-1) Kickers '69 liet voor rust mogelijkheden op een vo sprong liggen. En omdat Vermeer het vizier wel scherp had staan, ging laatst overgebleven afdelin club met een 0-1 achterst; j rusten. Na de thee roni gj" Noordwijk, in de personen i Kees Smit en Piet Hazen (beiden tweemaal) en Ti Gerlof, het duel af. Lijst Dames SJZ vervolgen bekerstrijd ROELOFARENDSVEEN In de kwartfinale van de bek£ strijd wonnen de dames van SJZ gisteravond op penalty's van Alkmania, nadat reglementaire speeltijd en verleng eerder geen uitsluitsel hadden gegeven: 2-2. In een van SJZ- de zeer slecht gespeelde wedstrijd werd een 0-2 voorsprong (s re van Carola Vink en een eigen doelpunt van Alkmania) handen gegeven. Trudy Broeksterhuizen voor rust en El Zandbergen na de pauze maakten een verlenging noodzakel Hierin zou niet meer gescoord worden, waarna SJZ vanaf meter het pleit beslechtte.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 8