Landijsbaan moet blijven Afdeling Veilig Verkeer opgericht in Koudekerk r Dorpsstraat krijgt 'proefpukkels' Sociale Dienst verhuist dagpuzzel LEIDEN OMGEVING tteidóaOowiant DONDERDAG 20 APRIL 1989 PAGINA 12 Leimuidenaar heeft nu dubbel straatverbod LEIMUIDEN DEN HAAG Leimuidenaar L. Lugters mag van poli tierechter mevrouw Tho massen niet op het terrein van openbare basisschool De Torenvalk komen. Doet hij dat wel, dan krijgt hij twee maanden gevangenisstraf. Mevrouw Thomassen achtte de woonwagenbewoner giste ren schuldig aan het bedreigen van gemeentesecretaris Bello en het binnendringen van De Torenvalk. Op 2 maart van dit jaar kreeg de man ook al een straatverbod voor de omge ving van de school. Dit verbod met een dwangsom van dui zend gulden per dag geldt nog steeds, zodat de Leimuidenaar nu een dubbel straatverbod heeft. Zoals bekend leeft Lugters, die op het woonwagenkampje in Leimuiden woont, al enige tijd in onmin met de gemeente Leimuiden. Begin dit jaar wer den zijn zoons Willem en Arie van De Torenvalk gestuurd omdat hun vader regelmatig leerkrachten en ouders heeft lastig gevallen. De bedreigin gen aan het adres van Bello werden op 27 februari telefo nisch geuit. Zo zou Lugters de gemeentesecretaris hebben ge zegd dat hij hem met zijn auto zou overrijden en dat hij hem een kogel door het hoofd zou jagen. „Ik heb niet gedreigd met een auto of een pistool, ik kan het wel met mijn handen af", zo weerlegde de Leimui denaar gisteren de beschuldi gingen. Een dag na de bedreigingen ging de man naar De Toren valk. Hij trapte daar een deur in en drong een lokaal binnen. Hierbij sneuvelde een ruit. „Die ruit ging per ongeluk ka pot, ik gaf alleen maar een schop tegen", verklaarde de Leimuidenaar. Hij gaf toe dat hij wist dat hij niet op school mocht komen. De gemeente Leimuiden had hem dat offi cieel laten weten. Lugters zei gisteren dat hij toch naar de school was gegaan, omdat hij telefonisch was uitgedaagd door een lid van de ouderraad. Deze was gisteren opgeroepen als getuige, maar verscheen Koeieneren Gisteren bleek dat voor de zoons Arie en Willem nog steeds geen school is gevon den. Er zijn alternatieven, maar die zijn door de vader van de hand gewezen. Hij zei dat zijn kinderen op een school in Leimuiden horen. „Ik krijg mijn kinderen niet op school en ik denk dat ik weer actie bij De Torenvalk moet ondernemen", aldus Lugters „Dat is niet verstan dig met een straatverbod", zo meende politierechter Tho massen. Lugters beloofde dat hij zich aan het straatverbod zou houden. „Maar ze moeten me niet blijven koeieneren", vond hij. De Leimuidenaar be toogde dat er een intern on derzoek moet komen op -De Torenvalk. Volgens hem is er veel mis op de school en zijn zijn kinderen daar de dupe van geworden. Lugters zei gisteren nogmaals dat er in de gemeente Leimui den een hetze tegen hem en zijn gezin wordt gevoerd. „De bevolking van Leimuiden heeft een hekel aan mij, ik word gediscrimineerd. Nor maal krijg je een boete als je je kinderen van school thuis houdt. We horen daar niets over, bij woonwagenmensen maakt dat kennelijk niets uit". Officier van justitie Van Eek merkte op dat Lugters alles te gemakkelijk in de sfeer van discriminatie trekt. „Er is een conflict omdat Lugters vaak heethoofdig reageert", zo oor deelde Van Eek. Hij zei dat Lugters een sfeer van intimi datie en geweld om zich heen schept. „U heeft de sfeer gron dig verpest en ik vind eigen lijk dat u moet zitten en een flinke tijd ook". Van Eek eiste echter een voorwaardelijke straf van twee maanden omdat Lugters zich tot nu toe aan het straatverbod heeft gehouden. Ook eiste hij een boete van 1500 gulden. Stok Raadsman Sprenger zei het eens te zijn met een voorwaar delijke straf als stok achter de deur. Een geldboete wees hij van de hand omdat het gezin het toch al niet breed heeft. Hij aphtte de dreigementen aan het adres van de gemeen- tesecreatris niet bewezen. „Meneer Bello kent Lugters al enige tijd en weet goed dat hij niet alles meent wat hij zegt. Hij uit zich nu eenmaal zo", al dus ^Lugters die voorts op merkte dat de affaire in het dorp nogal wordt aangedikt. Rechter Thomassen vond ech ter dat de Leimuidenaar Bello wel degelijk heeft geïntimi deerd. „U heeft ook uw steen tje bijgedragen aan deze zaak en kunt zich niet aan alle ver antwoordelijkheid onttrek ken". Thomassen legde Lug ters geen geldstraf op. HAZERSWOUDE De inwoners van Ha- zerswoude krijgen te maken met snelheids- beperkende maatregelen aan de oostkant van de Dorpsstraat. De gemeente is van plan om op sommige plaatsen het trottoir te verbreden en twee obstakels, zogenaamde „proefpukkels", te plaatsen, waardoor fiet sers zich veiliger over de Dorpsstraat zou den bewegen. Dit maakte wethouder P. A. Th. van der Werf gisteravond tijdens een commissievergadering bekend. De be tonnen obstakels zijn een proef die, indien zij de doorstroming van het verkeer te veel belemmeren, weer worden weggehaald. Een fietsstrook en nieuwe bestrating naar het voorbeeld van het Ambachtsplein zul len definitieve veranderingen zijn. Een ob stakel zal ten hoogte van de stoplichten bij het kruispunt Gemeneweg worden ge plaatst. Over de twee zogenaamde „proef pukkels" verschilden de commissieleden gisteravond van mening. Zo vroegen de heer Pot (CDA) en mevrouw Geenjaar (VVD) zich af of er tijdens spitsuren geen file ontstaat die het verkeer op het kruis punt Gemeneweg zal belemmeren. Poot: „Ik heb niet zo'n hoge pet op van de good will van automobilisten". De bedoeling is dat de automobilisten de pukkel links zul len passeren, terwijl de fietsers rechts om het obstakel heen kunnen. De corrjmissiele- den vonden wel dat er een normale in spraakprocedure moet komen, ondanks dat het een proefproject betreft. De versmalling zal ongeveer 171 duizend gulden gaan kos ten De obstakels zullen gemarkeerd wor den door een witte paal, of zoals een ambte naar zeieen verticaal element..." Verkiezingen parochie raad in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De parochieraad van Sint Jans Onthoofding in Zoeterwoude-Dorp houdt komend weekeinde verkiezingen. In totaal treden er zes leden af. M. Jansen-Kuif en B. van Kroonenburg zijn niet herkiesbaar omdat de maximale zittingstermijn is verlopen. G. Straver stapt eveneens op. De parochie- raadsleden A. Roeleven, J Hiel en D. Straathof zijn wel herkiesbaar. De benoeming moet worden be krachtigd door de bisschop van Rotterdam. De ver kiezingen worden gehouden voor en na de vieringen in het komend weekeinde in de beide Zoeterwoudse kerken en in de Emmauskapel. De vieringen zijn in de Christus Dienaarkerk op zaterdagavond om zeven uur en op zondagmorgen om tien uur. In de Sint Jan en in de Emmauskapel is er op zondagmorgen een viering om half tien. Kans op grotere sauna De Dillen ALPHEN AAN DEN RIJN De sauna-ruim te bij zwembad de Dillen wordt uitgebreid en gerenoveerd als er geen concurrentie op de vrije markt te vrezen is. Hierbij wordt bedoeld op de openstelling van Medico Fitnorm, een organisatie die zich begeeft op sportmedisch gebied en die in Alphen gevestigd zal worden in het pand van JAWI op het industrieterrein Molenwetering. Uit brochures blijkt dat tot de diensten van dit centrum ook een sauna be hoort. De gemeente voelt er niets voor de in vestering van drie ton op te brengen als zou blijken dat dit geen toename van het aantal be zoekers geeft, waardoor een en ander budget tair neutraal kan worden afgewerkt. De sauna in de Dillen zal in eigen beheer blijven bij de Alphense Sportstichting. STICHTING IN BRIEF AAN GEMEENTE ALKEMADE: ALKEMADE Het be stuur van Stichting Lan- dijsbaan Alkemade meent dat de kwaliteit van de huidige ijsbaan aan de Baan in Oude Wetering niet geëvenaard kan wor den door een lokatie el ders in Alkemade. Het ijs- baanbestuur verzoekt de gemeenteraad van Alke made het bestaande ijs baanterrein, eventueel in aangepaste vorm, in de huidige omgeving te handhaven. „Dan zullen de vele gebruiks mogelijkheden van het terrein, het kantinegebouwtje en de beplanting optimaal worden benut" schrijft het bestuur op verzoek van haar 2000 leden. In verband met voortzetting en uitbreiding van de diverse activiteiten op het ijsbaanter rein, zoals de samenwerking met loopvereniging Plantaris en de plannen voor de aanleg van een skeelerbaan, moet de gemeente snel een besluit ne men. De gemeente .heeft ver gevorderde plannen om het ijsbaanterrein evenals het naastgelegen tuinbouwbedrijf van Guldemond aan de Alke- madelaan geheel te gebruiken voor woningbouw. Het ge meentebestuur is al enige tijd in gesprek met het bestuur van de Landijsbaan over alter natieve lokaties. Dit heeft tot gevolg gehad dat het ijsbaan- bestuur op de laatste ijsclub vergadering is bestookt met vragen over deze kwestie. De leden menen dat Alkemade- oost geen behoefte heeft aan een „stapelbeddenwoonwijk" zonder recreatie- en groen voorzieningen. Voorts vinden de leden dat de nieuwe woon wijk in de landijsbaan een ui terst geschikte plek krijgt voor veilige multifunctionele recre atiedoeleinden, een gecombi neerde groenvoorziening/wa terberging en een ruimte scheppend karakter. De leden van de ijsvereniging vrezen voor het voortbestaan van hun „zeer aktieve en belangrijke" ijsvereniging als de gemeente de landijsbaan „wegbestemt". De Stichting Landijsbaan Al kemade is 21 jaar geleden op gericht omdat uit de gehele plaatselijke bevolking sterk werd aangedrongen op realisa tie van een landijsbaan. In Al kemade-oost was in verband met de vaak gevaarlijke ijs kwaliteit in de Oude Wetering en het Braassemermeer, vei ligheid bij het schaatsen van doorslaggevende betekenis. In goed overleg met de gemeente is toen voor de huidige lokatie gekozen. Mede dankzij veel zelfwerkzaamheid kwam de landijsbaan tot stand. Door het intensieve gebruik van het terrein voor ijs- en droogtrai- ningen, is de Schaatsgroep ge groeid van twintig naar 350 aktieve leden. Op het terrein worden veel zomersportdagen gehouden. Het zomeravond- voetbal, voornamelijk door fa milie- en buurtelftallen uit Al kemade, is in korte tijd ge groeid van nul naar 120 wed strijden per seizoen. In de ij- sperioden werd door het pu bliek gebruik gemaakt van de landijsbaan voor recreatie schaatsen, trainingen en wed strijden. Ook de plaatselijke basisscholen organiseerden er kampioenschappen. De explo sieve ontwikkeling van de vel- dactiviteiten leidde ertoe dat het binnenterrein van de lan dijsbaan in twee fasen geheel werd gedraineerd. Het bestuur van de Stichting Landijsbaan Alkemade is er van overtuigd dat het terrein op de huidige plaats duidelijk in veel behoeften voorziet. Men is .bevreesd dat bij uitwij ken naar één van de tot nu toe bekeken lokaties niet dezelfde kwaliteiten kunnen worden geboden. Daardoor kan het voortbestaan van de sportief en financieel zeer goed draai ende stichting en ijsvereniging in gevaar komen. „Een be langrijke faktor hierbij is, dat het goed funktioneren van zo wel de stichting als de ijsvere niging staat of valt met de be reidheid van een aantal men sen om zich voor het vereni gingsleven belangeloos in te zetten. Voor de motivatie van deze mensen is ook de ligging van het terrein van niet te on derschatten betekenis", aldus het bestuur van de Stichting Landijsbaan Alkemade. Als je mensen bewust wilt maken van de verkeerssituatie in Koudekerk, moet je klachten direct serieus in behandeling nemen. Daar kan een lokale afdeling van Veilig Verkeer Nederland voor zorgen, zo menen de initiatiefnemers in Koudekerk. FOTO: WIM VAN NOORT KOUDEKERK AAN DEN RIJN Voor Koudeker- kers die zich vaak ergeren aan misstanden in het verkeer is er goed nieuws. Vandaag wordt er een plaatselijke afdeling Vei lig Verkeer Nederland (VVN) opgericht. Twee bestuursleden zijn er al: Annie Smit en Arga van der Vlugt hebben zich voor bestuursfuncties aan gemeld. De initiatiefnemers zijn al ac tief in een verkeerswerkgroep. Ze vonden het maar een vreemde zaak dat Koudekerk nog geen eigen VVN-afdeling had, zo blijkt uit een wervend schrijven voor de oprichtings vergadering. Freyja Zandber gen, een van de drijvende krachten achter de verkeers werkgroep, is blij dat er nu schot in de zaak komt: „Als er een eigen afdeling komt van VVN, kunnen veel dingen worden aangepakt. Een groot voordeel is, dat er een centraal adres komt waar men met klachten en ergernissen over Koudekerkse verkeerssituaties terecht kan. Mensen kunnen nu alleen naar het gemeente huis of het politiebureau. Het kan dan best even duren eer er wat gebeurt. Het is voor ie mand belangrijk dat er meteen gehoor gegeven wordt aan een klacht. Daar los je een hele boel onvrede mee op". Groepjes Heel wat verontruste Koude- kerkers zijn al geruime tijd be zig om iets aan veilig verkeer in het dorp te doen. Bewoners van de Tas, de Weidedreef en de Hoogewaard vormden groepjes die zich allemaal om een stukje verkeersveiligheid bekommerden. Voor postcom- mandant Herman Hilgeman was het tijdrovend om al die groepjes apart van adviezen te voorzien. De hoofdagent begon daarom de groepen te bunde len. Uit deze samenvoeging is uiteindelijk een verkeerswerk groep ontstaan, die al met een aantal acties van zich heeft doen spreken. In de werkgroep zijn scholen, bedrijven, gemeente, politie en andere geïnteresseerden verte genwoordigd. Vooral de men taliteitsverandering van de weggebruikers staat hoog in het vaandel bij de uit twaalf Koudekerkers bestaande werkgroep. Het weer instellen van het praktisch verkeers- examen voor de schooljeugd is een voorbeeld van een activi teit die tot een veiliger Koude kerk moet bijdragen. De recente opening van het nieuwe fietspad aan de Hooge waard is door de werkgroep aangegrepen om bekendheid te geven aan de plannen tot oprichting van een eigen afde ling VVN in Koudekerk. Een eigen budget heeft de ver keerswerkgroep nog niet, maar als de status van afdeling van VVN in Koudekerk ver kregen is, komt daar verande ring in. „Achtergrondkennis en steun van VVN kunnen we natuurlijk niet missen. We kunnen ook gebruik maken van hun materialen. Dan kun nen we beter inspelen op de landelijke acties", verklaren de initiatiefneemsters. Alle ou ders van schoolgaande kinde ren, rijscholen, bedrijven en de 32 leden van VVN die er al zijn in Koudekerk hebben in middels een brief gekregen om hen warm te maken voor de nieuwe afdeling. Er wordt ge rekend op de aanmelding van nog meer bestuursleden en veel deelnemers aan diverse activiteiten, waarvoor al plan nen worden ontwikkeld. ALPHEN AAN DEN RIJN In juni wordt de verhuizing van de Ge meentelijke Sociale Dienst een feit. Eind van die maand zal de dienst ver huizen van het oude raad huis in het Burgemeester Visserpark naar het Ae- gongebouw aan het Stad houdersplein. Het college heeft besloten de gemeenteraad een krediet van 438.000 gulden te vragen om de verhuizingskosten te dek ken. Daarnaast wordt het geld besteed aan automatisering en een telefooncentrale. Door de verhuizingtnaar het Aegon ge bouw komt de dienst in een ruimer jasje te zitten. Boven dien wordt de weg vrij ge maakt voor de Streekmuziek- school die straks gehuisvest zal worden in het raadhuis. De kelder en een ruimte op de be gane grond van het raadhuis zijn bestemd voor het gemeen telijk en een eventueel op te zetten streekarchief. Paöla Tuin De zangeres Paöla Tuin brengt morgenavond haar programma „Stormy wea ther oder... ich steh' im Re gen" in Dorpshuis De Alke burcht op de Noordhoek in Roelofarendsveen. Zij wordt begeleid door de pia nist Maarten S teen huis. Het is een veelzijdig programma variërend van musical/caba retsongs tot jazzgetinte liede ren en het wordt in de Duit se, Engelse en Franse taal gebracht. De voorstelling be gint om negen uur en de toegang kost vijf gulden. Vogelexcursie Vogelliefhebbers kunnen za terdagochtend voor een ex cursie terecht op de Matten- kade in Koudekerk aan den Rijn. De excursie is ge organiseerd door de regiona le Vogel werkgroep Koude kerk /Hazerswoude en om streken. Het startpunt is de parkeerplaats bij sportcen trum De Ridderhof aan de Kerklaan 20 in Koudekerk. De wandeling begint om acht uur. Aanmelden kan vrijdag bij A. Renniers, tele foon 071-411315. King's Kombo Met een eucharistieviering en een concert viert het Woubrugse King's Kombo vrijdag en zaterdag zijn 20- jarig jubileum. De voorna melijk uit vrouwen bestaan de zanggroep geeft vrijdaga vond een gospelconcert dat om acht uur begint in de Goede Herderkerk aan de Bateweg in Woubrugge. De dag erna wordt net eigenlij ke jubileum gevierd met een eucharistieviering in dezelf de kerk om zeven uur 's avonds. Het koor probeert al twintig jaar gedachten uit de Bijbel door middel van Ne derlandstalige liederen uit te dragen. De groep begeleidt zichzelf met gitaar en slag werk. Tekstschrijver pater Raymond van Sasse van IJs- selt uit Woubrugge zal deze dagen eveneens in het zon netje worden gezet, omdat hij al twintig jaar lang de teksten voor het koor ver- Caribian Night Jongerencentrum Het Kas teel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn staat vrijdagavond volledig in het teken van het Caraïbisch ge bied. Diverse bands, exoti sche vruchten, cocktails, pal men en zonovergoten strand zorgen voor een Caraïbisch sfeertje in het Kasteel. Gas ten worden verzocht in stijl te komen. De zaal gaat open om half tien en de entree bedraagt /5. Postzegels Ruilvereniging Alkemade organiseert vrijdag een ruil- contactavond van postzegels en munten in de Alkeburcht in Roelofarendsveen. Te vens wordt op deze avond de jaarvergadering gehouden. De zaal is open vanaf zeven uur. Uitvoering Muziekvereniging De Heer lijkheid Hoogmade geeft haar jaarlijkse uitvoering za terdag in De Schuur aan de Kerkstraat. De harmonie, de drumband en de majoretten verzorgen een afwisselend programma. Aanvang acht Volleybal De Zoeterwoudse volleybal vereniging Utopia houdt op Koninginnedag - zaterdag 29 april - een toernooi in de Klaverhal. Teams die aan dit jaarlijkse festijn willen deelnemen, moeten zich ui terlijk 22 april melden bij Ria van der Hoeven, Water tje 34, telefoon 01715-2601. Voorwaarde voor deelname is dat minimaal 3 inwoners van Zoeterwoude tot het team moeten behoren. Ook moeten minstens twee da mes meespelen. Kosten van deelname zijn J35 per team. Rommelmarkt De Zoeterwoudse Jeugd raad heeft goederen nodig voor de rommelmarkt op za terdag 20 mei. Alle afge dankte spullen zijn welkom. Informatie: telefoon 01715- 1172. Braderie De feestcommissie in Oude Wetering houdt op zaterdag 8 juli een braderie. Het is mogelijk om voor deze bra derie kramen te huren bij de commissie. De kosten bedra gen 65,- voor een kraam. Dit bedrag geldt ook voor een standplaats of een zelf meegebrachte kraam. De in schrijving moet voor 1 juni binnen zijn bij de feestcom missie. Voor inlichtingen: Piet Wever 01713-12930. Rommelmarkt Een rommelmarkt vindt vrijdag plaats in gebouw 't Con Amper aan de Van den Endelaan 52 in Hillegom. De markt is open tussen tien uur 's morgens en vier uur 's middags. De toegang is gra tis. Proletarisch tanken OEGSTGEEST Een inwo ner van Oegstgeest dacht gis teren ten onrechte goedkoop te kunnen tanken bij het ESSO-tankstation aan de Iris- laan in zijn woonplaats. Nadat de man voor honderd gulden benzine had getankt, reed hij zonder te betalen weg. De pompeigenaar gaf daarop de politie het kenteken van de auto door, maar kwam er later achter dat hij de automobilist zelf kende. De pomphouder bracht daarop een bezoek aan het huis van de man waar de zaak in der minne werd ge schikt. aan tafel Gebakken scholfilet met amandelen komkommer- wortelsalade en aardappelen in saus - ci troengriesmeelvla De tweekleurige rauwkost F' salade smaakt fris bij de gt bakken vis en ziet er, zeko als u het gerepht netjes oj de schaal legt, kleurig q vrolijk uit. Rauwe groentei zijn voordelig, omdat ze nii Dorj slinken bij het klaarmaken Voor twee: 300 g schol fik zout, peper, 1 lepel citroen sap, worcestersaus, peterst lie, bloem, ei, paneermeel, j g margarine, 2 lepels gt schaafde amandelen, petei selie; 200 g wortels, zout, suiker, lepels yoghurt, 0,5 lepel to matenketchup, 0,5 lept azijn, peterselie, halve kon kommer, peper, azijn, biet look; 500 g aardappelen, 15 bloem, 2,5 dl melk, 5 g mat garine, zout, peper, nootmus kaat, aroma; 0,5 liter melk, 30 g griet meel, 30 g suiker, 1 lepel troensap, citroenaroma. Spoel de vis af met koud wa ter, laat hem uitlekken en ze hem met zout, peper, worces c^c tersaus en fijngeknipte peter selie een kwartier weg. Haznie' de stukken filet vervolgen f>en door bloem, losgeklopt ei e/nau paneermeel en bak ze in war kan me margarine bruin en gaar ii W0I zes minuten. Veeg het vet me p bruin. Leg de amandelen o\ toei de vis. Garneer met een toe v< peterselie. Rasp de schoongeborstelde dungeschilde wortels grof meng ze met zout, suiker, yt0 hurt, tomatenketchup, azijn e, arcl fijngeknipte peterselie. Snif zen de geschilde komkommer u al blokjes en meng deze met zou: -'n j peper, azijn en fijngeknipt bieslook. Leg de salades naai g, elkaar op een schotel. ken| Kook kleine of kleiner gesnt mtie den aardappelen met zou maa gaar. Meng een papje va Aiki bloem en melk, kook de oven zjjn ge melk en schenk er al rot s j rende het papje in. Laat d wer] saus drie minuten koket mee maak haar op smaak af mt naa zout, peper, nootmuskaat 0ntv aroma en schep er de ten aardappelen door. Strooi een mengsel van grit meel en suiker in de kokend melk, laat de vla vijf minute koken en dan afkoelen. Met er citroensap en -aroma dooi JEANlï ift rj id A iüit APOTHEKEN De avond- en nach diensten van de apotheken in de gio Leiden worden waargenom* door de apotheken die ook weekete dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendiens elke dag Academisch Ziekenhuis te halve van dinsdag 13.00 u. tot dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polih nieken tel 155543, afdeling S.C.U. 175639) en van vrijdag 13.00 u. I zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieker. huis). V De Geneeskundige Dienst Leiden t (j verhuisd van de Roodenburgerstrai in Leiden naar de CronesteinkadfT 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING OUD GEBOREN KIND Hulpverlening b ongewenste zwangerschap voor m« der en kind. Bel tel. 071-896309; 071 897762; 033-620244 (dit laatste numj1 mer is dag en nacht bereikbaar). CENTRALE REGISTRATIE KINDERja OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 231 EK Leiden, tel 254810.) Informally over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m* dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAA1 het MELDPUNT LEIDEN. Ketelboele (j steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch b* l reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.# mei en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL disch Adviesbureau, Ketelboeteftl!' steeg 10, tel. 130775; afdeling bel» tingen: alleen op afspraak, klacht*» d bureau: di. en do. 18.30-20.30, afd» n ling vreemdelingenrecht: ma. 13-1! en do. 18.30-20.30, afdeling vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst L* den e.o. Voor een gesprek mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag er nacht bereikbaar. Telefoonnumme achterop de telefoongids (071 125202). die: FIGUURPUZZEL Horizontaal: 1 vakantie-woonwagen; 3 sierplant; 5 hemelvuur; 7 tropische vis met stekelige pen 1 uitblinker in een weten» kunst (fig.); 2 pauselijk gezant bij een regering 3 valkachtige roofvogel; 5 soort aap; 6 begunstiger van geleerden kunstenaars. OPLOSSINO g :uee|Aeq g uajSsee p ipjezrt Isngunu z leejAjoo i :|aaofl#l suesuo» 6 uejeejp g :s|A|e6e iiueswQf :emo6eq iubaejeo i qssiuozpcH

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12