Ajax voor Brian Roy nu belangrijker dan Oranje Liverpool wacht met beslissing FC Den Haag deelt met RBC Beckenbauer roept extra spelers op Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT £eidóe@ou*cwii WOENSDAG 19 APRIL 1989 PAGINA 9 Meo te sterk voor Johnson SHEFFIELD Bij het we reldkampioenschap snooker in het Engelse Sheffield heeft Tony Meo gisteren in de eerste ronde met 10-5 gewonnen van Joe Johnson, de nummer acht van de wereldranglijst. Meo, die vele plaatsen lager staat kende een bliksemstart. In korte tijd had hij een voor sprong opgebouwd van 8-0. Johnson kwam nog wel terug tot 8-4 en 9-5, maar Meo maakte aan alle spanning een einde door de verlossende tiende frame naar zich toe te trekken. Prijzen Wimbledon fors hoger LONDEN Het prijzengeld van Wimbledon zal dit jaar voor het eerst meer dan tien miljoen gulden bedragen. In totaal is 3.063.049 pond be schikbaar, ruim 400.000 pond meer dan verleden jaar. Wie nu het heren-enkelspel wint, krijgt bijna 90.000 gulden meer dan Stefan Edberg vorig jaar. De eerste prijs bedraagt 190.000 pond (ruirh 650.000 gulden). Voor de kampioene bij de dames is 171.000 pond gereserveerd. Historische trip volleybalteam vanavond op tv LEEUWARDEN De succesvolle volleybaltrip van het Nederlandse herenteam door de Verenig de Staten (5 tot en met 15 maart) zal vanavond te zien zijn op televisie. „En daarin zit ook de sensa tionele 3-2 overwinning op de Amerikanen", maakt international Ronald Zoodsma het publiek alvast warm. „Die' wedstrijd was de beste die we hebben gespeeld. Voor mij was het zelfs de mooi ste uit mijn volleybalcarrière. De emoties liepen hoog op, we liepen voor werkelijk elke bal, we wilden niet verliezen". De Veronica Omroep Or ganisatie volgde Oranje met een eigen camera ploeg en zendt vanavond een samenvatting daar van uit. Veronica Sport begint vanavond om 22.50 uur op Nederland 2. Geen verrassingen bij WK ijshockey STOCKHOLM Het i wereldtitel ijshockey in de A-groep verloopt als geprogrammeerd. Cana da en de Sovjetunie wonnen hun der de duel, tegen respectievelijk de Ver enigde Staten en Finland. Tsjechoslo- wakije, de kampioen van 1985, ver pletterde Polen met 15-0. West-Duits- land boekte een zeer verdienstelijk resultaat door de Zeden in eigen huis op een gelijkspel van 3-3 te houden. Bij Tsjechoslowakije was vleugelspe ler Oldrich Valek in de tweede perio de zeer succesvol. Hij trof vier maal doel. Opvallend was ook, dat de Tsje- choslowaken twee maal scoorden binnen 35 seconden, terwijl ze met een man minder op het ijs stonden. Voetbal jeugd gelijk tegen Engeland VIERLINGSBEEK Het na tionale voetbalteam onder ze ventien jaar heeft in de Lim burgse plaats Vierlingsbeek gelijk gespeeld (1-1) tegen En geland. Enkele minuten voor tijd werkte PSV-speler Degens een in de eerste helft opgelo pen achterstand weg. Neder land oefende voor de kwalifi catie van de strijd om de Euro pese titel. De ploeg is inge deeld bij de Sovjetunie, Cyprus en Noorwegen. Pettersson niet tegen Volendam STOCKHOLM Ste fan Pettersson van Ajax behoort bij de achttien spelers, die door de Zweedse bondscoach Olie Nordin zijn gese lecteerd voor de WK- wedstrijd tegen Polen op zondag 7 mei in Stockholm. De Zweed zou daardoor niet kun nen meedoen in de competitiewedstrijd Vo- lendam-Ajax op dezelf de datum. Rooks protesteert tegen zesde plaats AMSTERDAM Steven Rooks heeft de leiding van zijn ploeg een protest laten in dienen tegen de uitslag van de klassieker Luik-Bastenaken-Luik. Hij claimt de vijfde plaats. Rooks werd achter de Belg Sammy Moreels als zesde geklasseerd. „Ik weet ze ker dat ik de sprint van het peloton heb ge wonnen", aldus de Noordhollander die het protest de moeite waard vindt, want het scheelt hem één punt voor de wereldbeker. „Dat punt kan ik aan het van het seizoen net te kort komen". De jury van Luik-Bas tenaken-Luik moest de sprint van het pelo ton met het oog waarnemen. De finishfoto mislukte deels, omdat zich een auto tussen de staart van de kopgroep en de kop van het peloton bevond. Sterke bezetting Goldrace pech voor ploeg van Kuiper AMSTERDAM Met uitzon dering van wereldkampioen Maurizio Fondriest, Tourwin naar Pedro Delgado en Greg Lemond verzamelt de voltalli ge wielerelite zich zaterdag in Zuidlimburg. Nu de Amstel Goldrace het predikaat we reldbekerwedstrijd heeft ge kregen, beleeft de Nederland se klassieker zijn misschien wel sterkste bezetting in de 24- jarige geschiedenis. Op voorhand heeft de Amstel Goldrace alles in zich om de groten met elkaar in gevecht te zien. Tenminste, als niet ge lijk in Gent-Wevelgem en Pa- rijs-Roubaix een outsider er met de bloemen vandoor gaat. Als het aan Steven Rooks, die in 1986 won en vervolgens twee maal tweede werd, ligt zal dat niet gebeuren. Met de winnaar van vorig jaar, Jelle Nijdam, als toehoorder sprak hij zijn hoop ui op een „ouder wets" koersverloop. Rooks, over wie het harnekkig ge rucht gaat dat hij volgend jaar met zijn maatje Gert-Jan Theunisse voor de ploeg van Jan Raas gaat rijden, zei het niet met zoveel woorden, maar de vroege ontsnapping waar mee Nijdam vorig jaar succes had en Solleveld onlangs Gent-Wevelgem als winnaar afsloot, maar hij liet doorsche meren niet gecharmeerd te zijn van een outsider als win naar. „Ik hoop dat de kans hebbers tot in de finale bij el kaar blijven. Dan zie ik wel wie er nog fris bijzit", aldus de man die er veel aan gelegen is om de Amstel Goldrace te winnen. Het is tenslotte zijn \aatste kans op een zege in een voorjaarsklassieker. Begin mei vetrekt de winnaar van het bergklassement van de Tour naar de Verenigde Staten waar hij in de Trumptour zijn voorbereiding op de Ronde van Frankrijk begint. De sterke bezetting van de Amstel Goldrace heeft voor Hennie Kuiper vervelende ge volgen. Hij kan met zijn nog onervaren ploeg Stuttgart niet starten, ook al was Herman Krott genegen de oud-renner te helpen. De reglementen stonden hem dat echter niet toe. Krott: „Er mogen niet meer dan 200 renners starten en ploegen die bij de eerste 35 in het FICP-klassement staan hebben voorrang. Er hebben zich 200 renners aangemeld, zodat er voor de ploeg van Kuiper, die niet bij de eerste 35 staat gerangschikt, helaas geen plaats is. Hetzelfde geldt voor de Russische ploeg Alfa Lum, die ik ook graag had willen toelaten". Nu de organisatie geen proble men kennen met het renners- veld, doemen er obstakels in het parkoers op. Het is de or ganisatoren een doorn in het oog dat in Zuidlimburg steeds meer vluchtheuvels worden aangelegd. De politie kan niet op al die plaatsing voor afzet ting zorgen, zodat er maar liefst 110 vrijwilligers als sig- naleurs moet worden ingezet. JOOP HIELE TERUG BIJ NEDERLANDS ELFTAL APELDOORN Pieter Huistra is gewaarschuwd. De linksbuiten van FC Twente, die sinds de vriendschappelijke wed strijd vorig jaar tegen Ita lië vaste keus is in het Ne derlands elftal, heeft van Thijs Libregts een indirec te, maar daarom niet min der duidelijke waarschu wing gekregen. De keuze heer haalde op grond van diens voortreffelijke pres taties in de afgelopen we ken Brian Roy in de twin tig koppen tellende selec tie van het Nederlands elftal, dat volgende* week woensdag (26 april) in de Rotterdamse Kuip de strijd aanbindt met West- Duitsland. Roy, 19 pas zondag uitblinker in de petitiekraker Ajax-Feye- noord, had slechts een klein beetje gehoopt om geselec teerd te worden, maar er ab soluut geen rekening mee gehouden. „Ik speel net in het eerste van Ajax", zei de nuchtere speler. „Mijn eerste zorg is om vaste basisspeler te blijven, daarna komt pas Oranje". Afgelopen zondag nam Brian Roy met een groot aantal even zo fraaie als verrassen- dé acties ook de laatste twij fels weg bij bondscoach Thijs Libregts. Zelf had hij er geen seconde rekening mee ge houden. In de catacomben van het Olympisch Stadion zei hij, dat hij geen moment aan Oranje dacht. Een dag later vertelde hij precies het zelfde. „Ik was in de auto op weg naar huis, toen ik het nieuws op de radio hoorde", zegt Roy. „Ik had het absoluut niet verwacht. Ik sta pas sinds PSV uit in de basis en mijn belangrijkste doel is om Brian Roy (hier op archieffoto) hoorde op de radio dat hij was geselecteerd voor Oranje. die plek te houden. Rob Witschge is er ook nog, weet je Bovendien vind ik, dat je als 19-jarige speler niet het recht hebt om te roepen, dat de bondscoach mij moet se lecteren. Ik ben nog jong, heb nog een hele carrière voor de boeg. Ik dacht altijd: 'Mijn tijd komt vanzelf wel. Maar dit is natuurlijk mooi meegenomen". Minder verrassend dan de uitverkiezing van jeugdinter- national Brian Roy, was de terugkeer van Joop Hiele in de selectie, hetgeen overi gens niet wil zeggen, dat hij er ook volgende week woensdag bij zal zijn. Naast de vermoedelijke eerste keus Theo Snelders is ook Edward Metgod weer opgeroepen. Li bregts stelde Hiele gisteren telefonisch op de hoogte. „Natuurlijk had ik er na de wedstrijd tegen Ajax al een beetje op gerekend, maar je bent pas zeker op het mo ment, dat je wordt uitgeno digd", zei Hiele. „Ik hoop Li bregts tijdens het trainings kamp te overtuigen, want op de bank zitten tegen West- Duitsland is al meer, dan waaraan ik enkele maanden geleden mocht denken". Van de twintig geselecteer den maken zestien spelers de vrijdéfg beginnende trai ningsstage mee. In ieder ge val is het Milan-trio Van Basten/Gullit/Rijkaard van de partij, omdat de Italiaanse competitie komende zondag stil ligt. Theo Snelders (Aberdeen), Wim Hofkens, Erwin Koeman en Graeme Rutjes (allen KV Mechelen) kunnen zich door clubver plichtingen niet eerder dan maandag melden in Noord- wijk, waar de ploeg zich voorbereidt op de interland tegen West-Duitsland. Adri van Tiggelen (Anderlecht) is door een schorsing wel vrij dag al beschikbaar. Oranje oefent zaterdagmiddag tegen de Leidse zondag-hoofdklas ser UVS. RICHARD THANNHAU- SER De stand in de eerste divisie: DEN HAAG FC Den Haag en RBC hebben gisteravond de nog resterende 72 minuten van de com petitiewedstrijd in de eerste divisie uitgespeeld. De ontmoeting eindigde gelijk: 1-1. De wedstrijd was op 11 december van het vorig jaar na achttien' minuten afgebro ken na het ontploffen van twee bom men in het Zuiderpark. Op het moment dat de wedstrijd werd gestaakt was de stand nog 0-0. De karakteristiek is: FC Den Haag - RKC 1-1 (0-0) 54. Van der Laan 1-0, 63. Leendertse 1-1. Scheidsrechter: Van der Niet, toeschouwers: 3000. Gele kaarten: Jol (Den Haag) en Wijnings (RBC). K EaglM *n H*«r«nv« n p*riod*kampio«n«n Zenuwen Vol goede moed kwam gisteren Real Madrid aan in Mi laan, waar van avond moet wor den aangetreden tegen AC Milan voor de tweede wedstrijd in de hal ve finale in de strijd om de Europa Cup voor landskampi oenen. Trainer Leo Beenhakker van de Madrilenen en José Michel maken la chend duidelijk dat zij een goed resul taat best nog zien zitten. Maar het kan ook de lach van de zenuwen zijn, want het grote publiek geeft na het gelijkspel van 1-1 in de thuiswed strijd in Madrid de Italianen de meeste kans geeft op een ..rco van Basten, finaleplaats. AC Mi- die gisteren nog lan zal vanavond voluit een training kunnen rekenen op afwerkte, een „scherpe" foto'S: ap/anp FRANKFURT Bij de voorlopige selectie van twintig man, die Franz Beckenbauer heeft ge maakt voor de wedstrijd Nederland-West-Duits- land op woensdag 26 april in Rotterdam, zijn drie spelers die momenteel nog geblesseerd zijn: Guido Buchwald (VfB Stuttgart), Holger Fach (Urdingen) en Frank Mill (Borussia Dortmund). Beckenbauer selecteerde twee man meer dan oorspronkelijk de bedoeling was, omdat het nog onzeker is of de blessures van Buchwald (beenblessure) en Fach (vleeswond aan het scheenbeen) tijdig voorbij zul len zijn. Mill heeft momenteel last van ischias. Als extra ze kerheid heeft de Westduitse bondscoach middenvelder Gunther Hermann van kam pioen Werder Bremen opge roepen. De twintig spelers zijn: Au- mann (Bayern München), 111- gner (FC Köln); Augenthaler (Bayern München), Berthold (Hellas Verona), Buchwald (VfB Stuttgart), Fach (Uerdin- gen), Kohier (FC Köln), Reu ter (Bayern München), Rolff (Leverkusen), Brehme en Matth&us (beiden Internazio- nale), Hasler (FC Köln), Her mann (Werder Bremen), Möl- ler (Borussia Dortmund), Thon (Bayern München), Klins- mann (VfB Stuttgart), Litt- barski (FC Köln), Mill (Borus sia Dortmund), Riedle (Werder Bremen) en Voller (AS Roma). BASKETBAL Play ofts BS Weert-Noordkop Den Helder 82- 83 (47-36). PAARDESPORT Koersen van Hilversum 1e koers, 2000 m: 1. Daphne (T. Smeding) 2.44.4-1.22.2, 2. Dakina B„ 0.40. Niet gestart: (A. Mollema) 2.06.4-1.18.6, 2. Don- derstraal, 3. Donna Logniat. Toto: winnend 1.60 plaats 1.70 1.40 koppel 3.00 trio 5.80. Niet gestart Bichri Zandhorst. 4e koers, 2000 m: 1. Aspearea (J. Feijen) 2.39.5-1.19.8, 2. Blnky Gerron, .MJ.'.'JI.W.'J.M 2.20 plaats 1.70 2.50 3.30 koppel 20.50 trio 206.80. Niet gestart: Chate- lain Evento en Zarnella Eden. 6e koers, 2900 m: 1. Cartoucha If (H. Schoonhoven) 3.56.2-1.21.4, 2. Bravo 1.60 4.30 koppel 6.50 trio 137.70. 9e koers, 2440 m: 1. Zeeboy Z. I van Stam) 3.11.0-1.18.3, 2. Zmanza .3. Yevillon Nora, c 3. Cirianne N. Toto: winnend 22.20 Toto: winnend 2.00 plaats 1.70 3.90 plaats 3.60 1.30 1.50 koppel 86.00 16.20 koppel 12." trio 869.30. Niet gestart: Yuriko K. Bosscha) 2.07.0-1.18.9, 2. Claudia 2.50 t W5: 6-2-10-1-2, uitbetaling: 298.10. Omzet: 330.568. SCHAKEN Wereldbeker in Barcelona Stand: 1. Ljubojevic 10,5 punt (15 partijen), 2. Salov 9.5 (15), 3. Kasparov 9,5 en 1 afg. (14). 4. Kortsjnoi 9 (15). 5. Hüb- ner en Short 8.5 (15). 7. Nikolic en Spasski 7,5 (15). 9. Ribli. Vaganian en Joesoepov 7 (15), 12. Speelman 6,5 da 3-6 (25-6); Sovjetunie 3-6 (13-4); Tsjechoslowakije 3-5 (21-4); Zweden 3-5 (12-6); Bondsrepubliek 3-2 (7-11); Finland 3-0 (6-13); Verenigde Staten 3-0 (6-16); Polen 3-0 (1-31). Ook PEC lokt publiek met populaire toegangsprijzen ZWOLLE In navolging van FC Utrecht gaat PEC Zwolle het publiek lokken. Voor de thuiswedstrijd van vrijdag te gen MVV gelden populaire toegangsprijzen. PEC'f manager Nijmeijer verwacht werd voor PEC mogelijk ge- een massale toeloop naar dit maakt door twee sponsors. FC vierpuntenduel in de degrada- Utrecht had afgelopen zondag, tiezone van de eredivisie. De tegen PEC Zwolle 5-1, veel reductie op de toegangsprijzen succes met dit idee. LIVERPOOL Het is nog steeds onzeker of Li verpool dit seizoen nog in de bekercompetitie zal uitkomen na de gruwelij ke gebeurtenissen in Shef field. Het dodental steeg tot 95. Het bestuur van Li verpool vergaderde giste ren urenlang, maar een beslissing werd niet geno men. Voorzitter John Smith vroeg de Engelse voetbalbond begrip voor het feit dat men zo kort na de tragedie, waarvan de slachtoffers nog opge baard zijn, niet tot een verstandige besluitvor ming in staat was. Pas vol gende week dinsdag zal men een standpunt bepa len. De F.A. heeft gezegd, dat de halve finales tussen Liverpool en Nottingham Forest, die za terdag na zes minuten werd gestaakt, eventueel op zondag 7 mei kan worden overge speeld, als Liverpool akkoord gaat. Arsenal weigert, tegen de zin van de Engelse voetbalbond, vanavond (dinsdag) de compe titiewedstrijd tegen Wimble don te spelen. Het bestuur van de bond ging maandagavond niet in op het verzoek van de club uit Londen de ontmoeting tegen Wimbledon te verschui ven. De bond gaf eerder wel aan Liverpool en stadgenoot Everton toestemming de ko mende duels op te schorten. Ondanks de tegenwerking van de bond besloot de clubleiding van Arsenal, na een speciale vergadering, gisteren niet in het veld te komen. „Wij voe len mee met de inwoners van Liverpool, na de trieste ge beurtenis in Sheffield. Het is ongepast zo snel na de ramp weer te spelen", verklaarde voorzitter Ken Flair. Het besluit kan Arsenal veel problemen opleveren. De club loopt de kans gestraft te wor den met een hoge boete. Daar naast bestaat de mogelijkheid, dat de bond Arsenal in de strijd om de landstitel een paar punten afpakt. In navolging van Arsenal heeft ook Queen's Park Ran gers besloten de voor vandaag geprogrammeerde competitie wedstrijd tegen Manchester United geen doorgang te laten vinden. „Beide clubs hebben tot uitstel besloten uit respect voor de famielieleden van de omgekomen toeschouwers in Sheffield", verklaarde een woordvoerder van de tweede Londense club. De (UEFA) heeft gisteren op dracht gegeven bij de return wedstrijden voor de halve fi nales van de drie Europese be kertoernooien van vanavond één minuut stilte te betrachten ter nagedachtenis van de 95 doden, die zaterdag bij de tri buneramp in Sheffield vielen. De UEFA bepaalde verder dat haar vlag in de stadions half stok moet hangen. Voorzitter Jacques Georges van de UEFA heeft gisteren tegenover de Engelse voetbalbond zijn excu- sue aangeboden voor zijn uit latingen direct na de gebeurte nissen in Sheffield, waarin hij het gedrag van sommige Li verpool-supporters bij de voet balramp in vergeleek met dat van wilde dieren. Hij wekte daarmee in Groot-Brittannië woede en verontwaardiging op. „Ik heb misschien te heftig ge reageerd", schrijft de Frans man in een brief aan Bert Mil- lichip, voorzitter van de En gelse voetbalbond. Sport op tv Nederland 3, 20.27 i München-Napoll. Sky Channel, 20.00 ui Sky Channel. 22.00 i bal: Europa Cup. Romario moet houding veranderen RIO DE JANEIRO De Bra ziliaanse bondscoach Lazaroni heeft verklaard, dat Romario zijn houding ten goede moet veranderen. Volgens de trai ner is de spits van PSV een in dividualist. Hij denkt te veel aan zichzelf. Lazaroni deed zijn uitlatingen tijdens een persconferentie, waarin hij de laatste ontwik kelingen binnen de nationale Braziliaanse selectie schilder de. Brazilië speelt volgende week vriendschappelijk tegen Paraguay. Lazaroni vertelde dat hij een hecht team wil bouwen, waarin geen plaats is voor een vedettencultus. Zoals Romario zich nu gedraagt, is voor hem geen plaats, vindt de trainer. Hij reageert daarmee op een interview waarin de topscorer van Nederland zegt te bedanken voor de nationale ploeg, als hij op de bank be landt. Hetzelfde artikel, in het sportblad Placar, leverde vori ge week al een rel op tussen Romario en bondsvoorzitter Miranda. Romario deed het se lectiebeleid af als vriendjespo litiek en maakte zelfs een ver gelijking met de, volgens velen in Brazilië corrupte, sociale Basketballers hebben vijfde wedstrijd nodig WEERT De basketballers van Weert en Den Helder moeten in een vijfde wedstrijd uitmaken, wie de finale om de nationale titel tegen Den Bosch mag spelen. Noordkop won het vierde duel, voor 1500 mensen in Weert, met 83-82 en bracht de stand in de „best-of- five" op 2-2. Het scheelde weinig, of de thuisclub had de finale be reikt. BS Weert had, op de laatste twee seconden na, steeds een voorsprong. Bij rust was die zelfs elf punten: 47-36. Enkele seconden voor tijd Vertrek van Aad de Mos staat vast DEN HAAG KV Meche- len-coach Aad de Mos heeft z'n vertrek aangekondigd. De succestrainer, die van avond met zijn club in Ge nua een 2-1 voorsprong te gen Sampdoria hoopt te ver dedigen, heeft de clubleiding van Mechelen ingelicht al eind maart op de hoogte ge bracht. Hij meldde gisteren in Genua echter dat hij nog bij geen enkele club z'n handtekening heeft gezet. „Ook bij Anderlecht niet", voegde hij er aan toe. Voor ruim 600.000 gulden kan het contract, dat De Mos officieel nog tot medio 1990 aan Me chelen bindt, afgekocht wor den.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9