„Het lijkt wel alsof niemand weet dat er nóg een concert is Streepjescode verovert ook de luchtvaart Edisons-populair voor Robert Long „Binls" dit jaar naar Mengelberg, Blakey en Surman B KUNST EcidócSommvt WOENSDAG 19 APRIL 1989 PAGINA li Vier miljoen kijkers Soundmixshow HILVERSUM Minstens vier miljoen mensen hebben maandag naar de finale van KRO's Soundmixshow geke ken. Opvallend was dat het laatste gedeelte, met daarin de bekendmaking van de winnaar, het dichtst werd be keken: het kijkcijfer was 34,1 (tenminste 4,5 miljoen kij kers). De waardering voor de Soundmixshow was bijzonder hoog: 7,8. Overigens liggen deze cijfers lager dan vorig jaar, toen zes miljoen mensen naar de finale keken en deze waardeerden met 8,2. Museumvereniging tegen uitkeren van losgeld AMSTERDAM De Nederlandse Museumver eniging is fel tegen het uitkeren van losgeld aan kunstdieven. „Dat biedt ongekende per spectieven aan professionele kunstdieven", al dus bestuurslid H. Slechte. „Het gevaar van es calatie is dan levensgroot. Moeten we straks 25 miljoen gulden gaan uitkeren voor de diefstal van een Rembrandt? De schilderijen zijn onver vangbaar, maar losgeld betalen kan echt niet". Slechte, directeur van de Gemeentemusea in Deventer, reageert daarmee op het bericht dat vijf miljoen gulden beschikbaar is voor de die ven van de Van Goghs uit het museum Kröller Muller. Slechte: „Deze schilderijen zijn bezit van het rijk en wegens de hoge kosten niet ver zekerd. Het geld zal dus wel uit een soort ram- penpot van het ministerie van WVC komen". Een woordvoerster van het ministerie wilde dit bevestigen noch ontkennen. Lucy Ball na hartaanval in ziekenhuis Lucille Ball tijdens haar laatste publieke optreden, de uitreiking vorige maand, samen met Bob Hope. LOS ANGELES De wereldberoemde actrice Lucille Ball (78) is gisteren in het ziekenhuis opgenomen nadat zij werd getroffen door een hartaanval. Een woordvoerder van het ziekenhuis om schreef de toestand waarin Ball zich be vond als „zeer ernstig". Ball verkreeg wereldwijde beroemdheid met haar ko mische televisieshows. Van 1951 tot 1957 was ze te zien in „I Love Lucy," een van de populairste televisieprogramma's aller tijden. In 1962 ging de roodharige actrice op de solotoer met „The Lucy Show" en in 1968 volgde „Here's Lucy" die tot 1974 werd uitgezonden. Op 29 maart trad zij voor het laatst in het openbaar op tijdens de Oscar-uitreiking. Franse toneelschrijver Koltès overleden DEN HAAG De Franse toneel schrijver Bernard Marie Koltès is maandag op 40-jarige leeftijd na een langdurige ziekte in Parijs overleden. Vrijwel al zijn werken zijn ook in ons land opgevoerd. Van Koltès bracht het Nationale Toneel onlangs nog „De Nacht vlak voor de bossen" op de planken. Vorig jaar speelde To neelgroep Amsterdam diens „In de eenzaamheid van de katoenvelden" en eerder „Terugkeer naar de woes tijn". Het Publiekstheater bracht „Westkaai" uit. Zowel de Haagse Co- medie als De Voorziening in Gronin gen hadden in het voorjaar van 1983 „De komst van de Schorpioen" op het repertoire. De Edison-winnaars verzameld op het bordes van kasteel Groe- neveld in Baarn. foto: anp BAARN In de stijlvolle ambiancevan kasteel Groeneveld te Baarn zijn gisteren weer de Edisons Populair 1989 uitgereikt. Alleen de Nederlandse winnaars waren daarbij aanwezig. Geen artiest van over de grenzen vond het de moeite waard om naar Holland af te reizen om de onderscheiding in ontvangst te nemen. Robert Long mocht twee Edi sons in ontvangst nemen. Een voor de LP „Hartstocht" en de andere voor de musical Tsje- chov. Presentatoren Joosten en Jongbloed lieten weten dat de jury „Hartstocht" zag als een plaat die opnieuw die „constante mix van vreugde, melancholie, irritatie, poezie en muzikaliteit" brengt die men al vijftien jaar van de zanger gewend is. Long zelf repte in zijn antwoord op een serieuze vraag van Jongbloed en Joosten over strubbelingen bij het maken van zijn muziek, over een abces op de bilpartij. Grapje, zo bleek alras. Nie mand lachte, wat even een lichte beklemming aan het evenement verleende. Tsjechov, ook goed voor een Edison, heeft Robert Long sa men met Dimitri Frenkel Frank (wiens verscheiden in enkele zinnen werd betreurd) geschreven en is samen met enkele groten uit de Neder landse lichte muziek tot stand gebracht, zoals Jasperina de Jong, Martine Bijl, Gerard Cox, Rob de Nijs en Robert Paul. De als musical bedoelde produktie heeft een dubbelel- pee opgeleverd, die door de jury beschouwd werd als een „monumentale kroon op het werk van de vorig jaar veel te vroeg overleden tekstreus Di mitri Frenkel Frank". Corrie Konings werd ook goed genoeg bevonden om aan de musical-elpee vqn Robert Long mee te werken. Maar gisteren werd ze ook persoon lijk gehuldigd met een Edison, vanwege „Voor jou alleen", een produktie, die volgens de jury bewijst dat Corrie tot „de beste zangeressen van het Ne derlands repertoire" gerekend moet worden. Deze openings zin suggereert rozegeur en ma neschijn inzake de jurering, maar de tekst bevatte (er vie len pijnlijke stiltes) wat schizo frene trekjes. Jongbloed en Joosten citeerden uit het jury rapport, dat Corry Konings zich heeft ontwikkeld „van een nogal vlakke en weinig zeggende artieste in de jaren zestig, tot een voorbeeldige zangeres, in een genre dat het vaak niet al te nauw neemt met een goed samengaan van tekst en muziek. Op de be kroonde geluidsdrager is dat gelukkig wel het geval". Corry Konings reageerde na afloop nogal bitter op de negatieve opmerkingen over haar arts- tieke kwaliteiten in het verle den. „Als ik de mensen zulke dingen over me hoor zeggen, ga ik er altijd nog harder te genaan", aldus Corrie. Louis van Dijk, al vele malen gelauwerd vanwege muzikale prestaties op de piano, kreeg de Edison voor „Musica di Gloria". Verder waren er Edi sons voor Bernhard Ber- khout's Swingmates (jazz), The Nits (pop) en Fatal Flowers (rock 'n roll). Er waren door de platenproducers 360 pro- dukties ter beoordeling inge zonden. „Buitenlandse" Edi sons waren er voor onzer meer Barbra Streisand, Sadao Wata- nabe, Prince, Womack Wo- mack en nog een trits fenome nen. Zij krijgen de onderschei ding tezijnertijd overhandigd. V.l.n.r. Art Blakey, Misha Mengelberg en John Surman. I-UIU: rn DEN HAAG De „Bird", de naar Charlie Parker vernoem de internationale jazzprijs van het Northsea Jazz festival, is dit jaar toegekend aan de Ne derlander Misha Mengelberg, de Amerikaan Art Blakey en de Engelsman John Surman. Voor het eerst werden de jazz musici beoordeeld door drie aparte, onafhankelijke vak-ju ry's: een Amerikaanse jury voor de uitverkiezing van de Amerikaanse winnaar, een Nederlandse voor de beste Ne derlander en een „wereld"- jury voor een musicus buiten de V.S en Nederland. De drie winnaars zijn op zater dag 15 juli tijdens het jazzfesti val in het Haags Congresge bouw te beluisteren, waarbij zij tevens de „Bird", een beeld je van beeldhouwster Thea IJ- dens, krijgen uitgereikt. Misha Mengelberg krijgt de prijs als „één van de belang rijkste vernieuwers van de Eu ropese jazzmuziek. Hij durft ri sico's te ondernemen, hij on derzoekt nieuwe mogelijkhe den in de vorm van de muziek en in de expressie. Hij slaagt erin het verleden en het he den van de jazz op verant woorde manier met elkaar te verbinden". Over de Engelsman Surman zegt de jury dat hij een sleutel figuur is in de ontwikkeling van de jazz. Verder beschouwt de jury hem als één van de vernieuwers van de Britse jazz. Art Blakey's muzikale carriere gaat meer dan een halve eeuw terug. Het jury-rapport is bui tengewoon lovend over deze Amerikaanse musicus. „Hij ontwikkelde zich als meester- drummer, die een voorbeeld is voor vele musici. Blakey heeft de unieke gave nieuwe talen ten te herkennen en ze te be geleiden tot eerste klas musi- SINATRA-IMPRESARIO LEON VAN DER HELM OVER RAI-OPTREDEN AMSTERDAM Het liefst had hij bij het Korps Mariniers gezeten. En an ders bij zijn vader in het bedrijf, aannemer. Maar Leon van der Helm werd politie-agent. En barkee per. En organisator van Sinatra-concerten Voor iemand van 28 jaar een opvallend extreem scala aan beroepen. Waarbij natuurlijk vooral de aandacht uitgaat naar het laatste: concert-pro motor en organisator. Tot voor kort had nog geen mens van Van der Helm ge hoord. De Gebeurtenis van het Jaar, waarin Frank Sinatra, Liza Minnelli en Sammy Da- vis jr. gezamenlijk optraden, was voor de gemiddelde Ne derlander een initiatief van ene Hans Breukhoven, direc teur van een reeks platenza ken en bekend als echtgenoot van zangeres Vanessa. Slechts weinigen wisten dat die er slechts zijdelings mee te ma ken had, en dat de organisatie in handen was van Van der Helms La Bastille-productions. Met als grote man achter de schermen, de man die zo'n drieënhalf miljoen gulden voorfinancierde, de projectont wikkelaar en makelaar Joop Koster, wiens hoofdkantoor in Oegstgeest is gevestigd. Van der Helm maakt in zijn piepkleine kantoor aan de Amsterdamse Lijnbaansgracht niet de indruk er onder gebukt te gaan dat de aandacht vooral naar anderen is uitgegaan. Het beeld is al enigszins rechtge trokken door het TV-program- ma „Belevenissen", waarin Van der Helm tot aan de laat ste uren voor het concert met de camera werd gevolgd en waarin ook Koster zijn op wachting maakte. Bovendien heeft hij nu andere zorgen. Er vindt nog een twee de concert plaats met Sinatra, Davis en Minnelli, op 27 april in de RAI, maar het lijkt erop alsof Nederland dat eerste concert al voldoende vond. Van de 12.000 beschikbare kaartjes in de RAI is nog maai de helft verkocht, en veel schot zit er niet in. „Probleem is dat niemand weet dat er nog een tweede concert is", verr zucht hij. „Alle aandacht is uitgegaan naar dat eerste con cert, en het tweede is een beet je ondergesneeuwd. De men sen weten het niet, of denken dat het is uitverkocht. Maar we hebben nog even de tijd. We blijven streven naar een Leon van der Helm: „Zonder Agent Van der Helm oogt als een ex ponent van de nieuwe lichting orde-handhavers. Lang, potig, beleefd doch zonodig streng. Drie jaar geleden was hij nog hoofdagent bij de Amsterdam se politie. Een mooi vak, vindt hij nog steeds. Alleen jammer dat de politie een te star appa raat is om iemand met ambitie erg ter wille te zijn. Na zes jaar zag hij nog steeds weinig mo gelijkheden voor de toekomst. En hij vindt zichzelf er de man niet naar om dan te blij ven kniezen. „Als je merkt dat je positieve houding ten op zichte van je werk langzaam verandert in negativisme, dan moet je proberen wat te veran deren aan die situatie. Als ik het met iets niet eens ben dan zeg ik dat ook. Maar ik kon er verder weinig aan veranderen. Het hiërarchische systeem bij de politie, het systeem van rangen en standen, is langza merhand vergelijkbaar gewor den met dat in het leger. Daar door ontbreekt de flexibiliteit om veranderingen door te voeren. Ik had erg weinig ver wachtingen". In zijn vrije tijd was hij wel eens te vinden achter de bar van café La Bastille aan de Lijnbaansgracht. Hij hielp ook mee bij de organisatie door dit café van „De Bestorming van de Bastille", een tot grachten- feest uitgegroeide happening op 14 juli, waar vorig jaar maar liefst 40.000 Amsterdam mers op afkwamen. En Van der Helms bijdrage werd der mate op prijs gesteld, dat de ei genaars van het café hem vroegen tot de organisatie toe te treden. „Iedereen verklaar de me voor gek toen ik zei de politie te willen verlaten. Ik heb het wel gedaan. Gewoon in het café gestaan, als barkee per, maar daarnaast keihard werkend aan andere zaken. Mensen en bedrijven die wel eens De Bestorming hadden bezocht wisten daardoor dat we wel wat konden organise ren en vroegen of we voor hen ook iets konden doen. Zo de den we de lokatieplanning voor het radioprogramma Hol lands Glorie, en zorgden we voor het horeca- en beveili gingsgedeelte van Rondje Texel, de zeiltocht van cata marans rond Texel. Maar ook andere zaken: bedrijfsparties en dergelijke. Daaruit is uit eindelijk La Bastille-produc- tions voortgekomen". Met als voorlopig hoogtepunt de organisatie van „The ulti mate event". Door een toeval lige samenloop van omstandig heden kreeg Van der Helm de organisatie daarvan min of meer in de schoot geworpen. Hij organiseerde twee concer ten van Charles Aznavour in ons land, en tijdens hét over leg daarover met Aznavours manager werd hem tussen neus en lippen door de vraag gesteld of hij ook geen belang stelling had voor Sinatra and friends. Uiteraard wel. Van der Helm, terugkijkend: „Als ik geen geldschieter had gehad was dat hele concert niet doorgegaan. Banken wil den het risico niet nemen. Al in december moesten de hono raria overgemaakt worden, we kwamen voor miljoenen gul dens,, aan uitgaven te staan nog voordat er maar een cent aan inkomsten tegenover stond. Voor Joop Koster hadden we het feest georganiseerd bij de opening van zijn nieuwe kan toor in Oegstgeest. Hij was daar dermate over te spreken, dat hij zei altijd tot een weder dienst bereid te zijn. Toen dat Sinatra-aanbod kwam heb ik hem benaderd.' Hij heeft alles voorgefinancierd. Hans Breuk hoven wilde graag de kaart verkoop doen in zijn platenza ken, uit publiciteitsoverwegin- gen. Hem hebben we gevraagd de kaarten van het Ahoy' te kopen, in één keer. Dat heeft hij gedaan, en hij heeft ook de VIP-party georganiseerd en betaald die aan het concert verbonden was. Uiteraard heeft hem dat veel publiciteit opgeleverd, en terecht, want hij heeft er veel geld ingesto ken. Alleen toen het leek alsof hij de enige was diev zijn bij drage leverde, heb ik tegen Koster gezegd: „Nu moet jij eens naar voren komen, uit de anonimiteit treden». Maar hij wil helemaal niet in de publi citeit. Nog steeds weten de meeste mensen niet dat hij het concert mogelijk heeft ge maakt. Zonder hem was het er niet geweest". Kritiek Van der Helm heeft veel kri tiek gehad op de decadentie van het Ahoy'-concert, de overvloed aan duur' eten en drinken, de hoge prijs van de toegangskaarten, de exclusivi teit van het gebeuren. En on danks de mogelijkheid er in de RAI al voor 75 gulden bij te zijn, zal die kritiek met dat concert niet verstommen. Want de andere kaartjes kos ten daar ook respectievelijk 225, 350, 550 en 950 gulden. Van der Helm: „Natuurlijk is het een hoop geld. Meer je krijgt er wel wat voor terug. Het is de laatste keer dat Sina tra hier een concert geeft, zo mag je aannemen, en daar naast staan er nog twee enter tainers van wereldklasse op het podium. Daarnaast moet het voor de mensen een feest zijn om naar dit concert te gaan. Dus moet je voor die mensen wat organiseren bui ten het concert, en dat kost geld. In de RAI gaat er ook weer het een en ander gebeu ren. We willen een gezellig sfeertje, een echt Amsterdams feest. We komen tenslotte niet voor niks voort uit de horeca. En voor 75 gulden is het naar ons idee voor iedereen bereik baar. Als mensen op vakantie zijn in Parijs of Londen leggen ze zonder blikken of blozen dat bedrag op tafel voor veel mindere acts". Wat gebeurt er na the ultimate event? Van der Helm: „Dan gaan we de balans opmaken. En dan heb ik het niet eens over het geld, maar over de na-effecten. Er is geen krant die niet over het concert heeft geschreven, geen omroep die er geen aandacht aan heeft be steed. We gaan kijken hoe dat naijlt bij mogelijke klanten voor ons organisatiebureau. We hebben ons visitekaartje afgegeven. En we gaan den ken aan volgende concerten. We richten ons op een wat ou der, ander publiek, voor wie een concert echt een uitje is, dat begint met uit-eten, dan het concert, en na afloop nog een drankje. Je moet dan den ken aan artiesten als Gilbert Becaud, Lou Rawls. Op die markt zijn er nog voldoende mogelijkheden". KOOS VAN WEES Vier voordrachten voor Gouden Strop AMSTERDAM Een onaf- hankelijke jury heeft gisteren uit 17 misdaadromans die zijn verschenen tussen november 1987 en mei 1989 vier auteurs voorgedragen voor de Gouden Strop 1989. Het zijn René Ap pel met „Spijt", Gerben Hel- linga met „De terugkeer van Sid Stefan", Bart Holsters met „Koude kunstjes" en Tomas Ross met „Donor". De Gouden Strop is een jaar lijkse prijs van 10.001 gulden voor de beste Nederlandstalige misdaadroman, ingesteld door het genootschap van Neder landstalige misdaadauteurs. Eerdere prijswinnaars waren in 1986 Jeff Geerarts voor „De zaak Alzheimer" en in 1987 Tomas Ross voor „Bèta". Vorig jaar werd de prijs niet toege kend door de verplaatsing van de uitreiking van november naar mei. Op 23 mei wordt in eén uit zending van het NOS-pro- gramma TV 3 de winnaar van de Gouden Strop bekendge maakt. Dan wordt tevens ont huld wie eeen detective-week end voor twee personen ,in Groot-Brittannië heeft gewon nen omdat hij heeft geraden wie de moord heeft gepleegd in „Mode voor Moskou" van Tomas Ross. Ross schreef in opdracht van de CPNB een thriller waarvan het laatste hoofdstuk pas op 24 mei, de dag na de onthulling, verkrijg baar is. De CPNB wil zo twee keer lezers naar de boekwin kel trekken: één keer om het niet complete boek en het wedstrijdformulier op te halen en vervolgens het laatste hoofdstuk. SCHIPHOL Wat in su permarkten al gewoon- goed is geworden, is bin nenkort ook te verwach ten in de luchtvaartwe reld. De Schotse firma Donprint heeft een sy steem van streepjescodes ontwikkeld dat op het tic ket en de bagage wordt aangebracht. Daarmee kunnen koffers die zonder passagier reizen, alsnog uit het bagageruim worden gehaald en zullen zoekge raakte koffers tot een zeldzaamheid gaan beho- Een van de meest vervelende dingen die een reiziger kan overkomen, is het vergeten van zijn of haar bagage. Dat is dan eigen schuld met als ge volg dat hij er zelf achteraan moet. Irritant is het echter als een paar uur van te voren de koffer eigenhandig bij een in- stap-balie van een luchtvaart maatschappij is overhandigd en de reiziger op de plaats van bestemming tevergeefs de lo pende band aftuurt. Gemid deld raken er vijf op de dui zend koffers tussen vertrek en aankomstplaats zoek. Reizi gers die tussentijds ergens overstappen, hebben een nog grotere kans om zonder hun vertrouwde tandenborstel en schoon ondergoed het verblijf elders te beginnen. Veelal komt zo'n koffer pas na enkele dagen boven water. Autofabrieken Als het aan de Schotse firma Donprint ligt, zal het zoekra ken van ae bagage binnen korte tijd tot een minimum zijn teruggebracht. Het bedrijf dat gespecialiseerd is in het or ganiseren van transportstro men binnen grote industrieën zoals autofabrieken, heeft dat succesvolle systeem omge bouwd voor de luchtvaart. Met behulp van een streepjescode krijgt ieder reiziger een een malige, unieke code die zowel op het ticket, als op de instap- kaart en de bagage wordt ge zet. Vlak voordat de koffer in het laadruimte van het vlieg tuig wordt geplaatst, wordt de code langs een „lezer" ge bracht. Hetzelfde gebeurt met de instapkaart van de passa gier, waarna de bemanning van het vliegtuig weet of de passagier en de ingeleverde bagage aan boord zijn. Indien een koffer zonder begeleiding reist, kan de gezagvoerder op simpele wijze die koffer eruit laten halen zonder dat alle passagiers hun koffer hoeven te identificeren. Een maatregel die eventuele bomaanslagen kan voorkomen. Mocht een koffer toch zoekra ken, dan is het een fluitje van een cent om via de streepjesco de te achterhalen wie de eige naar is en waar de bagage uit eindelijk naar toe moet. Don print heeft uitgerekend dat er per jaar 3,5 miljard gulden door de luchtvaartmaatschap pijen wordt besteed om zoek geraakte bagage bij de recht matige eigenaar terug te be zorgen. Daarnaast heeft de „streepiescode-expert" bere kend dat door het vervalsen van tickets per jaar eenzelfde bedrag aan de neus van de luchtvaartmaatschappijen voorbij gaat. Ook daar wordt een stokje voor gestoken door een hologram - een met be hulp. van laserstralen aange brachte onvervalsbare code, zoals Beethoven op de Euro card - op het ticket aan te brengen. Deze beveiliging en de streepjescode zijn onlosma kelijk met elkaar verbonden vanaf het moment dat de klant een ticket koopt. De firma Donprint heeft de af gelopen twaalf maanden 2,5 miljoen gulden in de ontwik keling van het systeem gesto ken en zegt in staat te zijn om het binnen twee maanden bij een luchtvaartmaatschappij te laten functioneren. De markt lijkt open te liggen voor de Schotse onderneming omdat een ander systeem met mag neetstrips dat Air France en British Airways hebben inge voerd, in de praktijk niet functioneert. Bovendien is er bij dat systeem geen koppeling aangebracht tussen het ticket en de bagage. Toch lijkt het succes van het nieuwe systeem af te hangen van de mate waarin het over de gehele wereld wordt inge voerd. Inmiddels wordt met de eerste twee luchtvaartmaat schappijen onderhandeld en verwacnt directeur Des Dono- hoe dat het eerste contract binnenkort wordt onderte kend. Namen van potentiële klanten wilde hij gisteren op Schiphol nog niet noemen, maar vermoedelijk wordt het eerste systeem geïnstalleerd op de Londense luchthaven Heathrow of op het vliegveld van Glasgow. Hij is ervan overtuigd dat andere maat schappijen snel zullen volgen, omdat de investeringskosten in het niet vallen bij de op brengsten. Ook de KLM heeft inmiddels kennis kunnen ne men van de streepjescode. Do- nohoe presenteerde de toepas sing onlangs in Genève tijdens een bijeenkomst van de inter nationale luchtvaartorganisa tie IATA aan de 24 grootste luchtvaartmaatschappijen. En juist op die reis raakte hijzelf zijn koffer kwijt. LUCAS BOLSIUS Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. ii 1H ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6, tel. 01720-20800): The Bear (al): 18.45, 21.15. wo. ook 13.45. EUROCINEMA II: Rain Man (al); 18.45, 21.30. wo. ook 13.30. EUROCINEMA III: Dead pool (12); 18.30, 21.00. Avon tuur met een staartje (al); wo. 14.00. EUROCINEMA IV: Twins (al); 18.45, 21.30. wo. ook 13.45. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Twins (al); 19.00, 21.15. wo. ook 14.30. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124130): Rain Man (al); 14.30, 18.45, 21.15. Working girl (12); The Accused (12); The Bear (al); 14.30, 19.00, 21.15. A fish called Wanda (al); 19.00, 21.15. ma. di. 14.30. Lady en do Vagebond (al); wo. 14.30. «TRI ANON (Breestraat 31, tel. 123875): Amadeus (al); 20.00. za. zo. ook 14.00. REX (Haar lemmerstraat 52, tel. 071- 125414): Maagd af (16); 14.30, 19.00, 21.15. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30, tel. 01718-74075): Fish called Wanda (al); 19.00, 21.15. wo. ook 14.45. CITY THE ATER II: Cocktail (al); 19.00, 21.15. Tom and Jerry (al); wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): A fish called Wanda (al); ma. t/m wo. 20.15. wo. 15.45. Mujeres (al); 20.45. KINDERVOORSTELLINGEN Who framed Roger Rabbit; wo. 15.45. Frank en Frey; wo. 14.00. De nieuwe avonturen van Pippi Langkous; wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13.269): A man in love (12); ma. di. wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN Troetelbeertjes in wonderland; wo. 14.00. DEN HAAGASTA 1 (Spui 27, tel. 463500): Working girl (al);l); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2 The accused (16); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 3 Dead ringers (16); 14.00, 18.45, 21.30. BA BYLON 1 (Winkelcentrum Baby lon, tel. 471656): Madame SOU- SATZKA (16); 14.30, 17.00, 19.30, 21.45. BABYLON 2: Mississippi burning (12); 14.30, 16,45, 19.00, 21.30. BABYLON 3: The accidental tourist (al); 14.30, 17.00, 19.30, 21.45. CI NEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 630637): Twins (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: Rain man (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3: The dead pool (16); 18.45, 21.30. ma. di. ook 14.00. METROPOLE 1 (Carne- gielaan, tel. 456756): Rain man (al); 14.00, 18.45, 21.30. ME TROPOLE 2: A fish called Wan da (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 3: THE BEAR (al); 14.00, 18.45, 21.30. ME TROPOLE 4: Another woman (al); 18.45, 21.30. ma. di. ook 14.00. METROPOLE 5: Goril las in the mist (al); 18.45, 21.30. ma. di. ook 14.00. ODEON 1 (Herengracht 13, tel. 462400): Twins (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 2: HELLBOUND Hell- rasiser 2 (16); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 3: Cocktail (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4: Bull Durham (al); 18.45, 21.30. ma. di. ook 13.45. STUDIO 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Vincent (16); 17.15, 19.00. wo. ook 14.15. Der Himmel über Berlin (16); 20.45. STUDIO 2: El lute (16); 17.00. Paura e amo- re (16); 19.30, 21.45. STUDIO 3: Intervista (16); 17.00, 19.00. wo. ook 14.00. A WINTER TAN (16); 21.30. HAAGS FILM HUIS: Zaal 1: The romance of book and sword; 20.00. Zaal 2: De kommissari8; 19.30, 21.45. Zaal 3: 19.30, 21.45. Deserto rossó; ma. L'lnvitation; di. HI, moml; wo. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 3: Lady en de vage bond; wo. 14.00. METROPO LE 4: Who framed Roger Rab bit; wo. 14.00. METROPOLE 4: Lady en de vagebond; wo. 14.00. ODEON 4: Kunst en vliegwerk; wo. 13.45. STUDIO 2: Jungle book; wo. 14.00. C GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BI] UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Miriam Makeba op Africa Festival UTRECHT Afrikaanse mu ziek staat zaterdag 20 mei een traal op de Utrechtse Kunstijs baan aan de Mississippidree De koningin van het Afri kaanse lied Miriam Makeba i één van de vijf acts. Al bijn dertig jaar zingt zij over on derdrukking en apartheid. Ii de jaren zestig werd zij voora bekend met haar hit „Pat Pata". De andere optreden worden verzorgd door Amidol Ouedraogo en Faso Tilé, eer groep rond een drummer ui Burkina Faso: De Zuidafri kaanse Lorainne Klaaser brengt met haar Zulu-strijder liederen van de Pygmeeën, dl Zulu en de Watusi. Uit Sene;' gal komt Kemang Kanouté, Hij maakt deel uit van de fa; milie van „griots" die de eeuj wenoude geschiedenis var' hun land bezingen. Als laatstf act staat Franco en the TPOE Jazz op het programma. Franl co komt uit Zaïre en neem! een dertigkoppig orkest mee.j

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14