Leidse Merenwijk wellicht onder waterschap weer Rustige ontruiming huis Oude Wetering 0ÜMÏ1 JOUR NAAL Zoeterwoudse vecht voor bomen langs Nieuwe weg rr Ontsluitingsweg naar sporthal in twee weken klaar Tarieven aansluiten riolering fors hoger Groene golf voor gehele Engelendaal LEIDEN OMGEVING £ctdóe6oivuvnt DINSDAG 18 APRIL 1989 PAGINJ LEir Zevenhoven vernieuwt straatnaam borden ZEVENHOVEN Verschillende - straatnaamborden in Zevenhoven zijn verroest en slecht leesbaar. De gemeen teraad stelde gisteravond een krediet beschikbaar van 6800 gulden voor het vernieuwen van deze borden alsmede enkele verkeersborden. Ook zal beke ken worden of de bewegwijzering in kern Noordeinde aangaande de over gang van de Schoolstraat naar de Dobbe verbeterd kan worden. ZEVENHOVEN De werkzaam- heden aan de ontsluitingsweg van de Dorpsstraat naar sporthal De Vlijt zijn sinds vorige week in vol le gang. De Heidemij heeft dit werk ter hand genomen en het ziet ernaar uit dat over twee we ken van de weg gebruik kan wor den gemaakt. De weg zal voorlopig van slakken wor den voorzien. Men zal nog zeker een half jaar tot een jaar wachten met het aanbrengen van een definitieve asfalt- laag. omdat de weg nog behoorlijk zal inklinken en derhalve nog een keer op gehoogd moet worden. Langs deze weg zal tezijnertijd ook een trottoir worden aangelegd. Dit trottoir zal worden voortgezet langs de Dorpsstraat. De ge meenteraad keurde voor het stuk langs de Dorpsstraat, ter hoogte van Dorps straat 115A, een krediet goed voor de aankoop van 21 vierkante meter grond. Zij hoopt in de toekomst zoveel mogelijk trottoir langs de Dorpsstraat te kunnen aanleggen. Op eigen kracht De Hazerswoudse milieu wethouder P.A.Th, van der Werf opende gisteravond een expositie over energie besparing in het gemeen tehuis. Hij deed dit door een fiets aan te trappen totdat rode lichtjes gingen branden en de bel voor de opening rinkelde. De expo sitie „Op eigen kracht" zal in de loop van deze week ook door diverse lagere scholen uit Hazerswoude worden bezocht en is voor het andere publiek tot 24 april open. foto: henk v d. enoe ZEVENHOVEN De tarie ven voor rioolaansluitingen zijn door de gemeenteraad aangepast. Moest men voor heen een vast bedrag van 225 gulden per aansluiting betalen. Nu kan men een rekening ge presenteerd krijgen waarop de werkelijk gemaakte kosten ge noteerd staan. Door de aanleg van het rioolpersdruksysteem zijn de kosten vele malen ho ger dan 225 gulden en kan in sommige gevallen oplopen tot meer dan 10.000 gulden. Het zal echter slechts om inciden tele gevallen in de buitenge bieden van Zevenhoven gaan. Voor grotere complexen, zoals bijvoorbeeld de zomerparken, zullen de bedragen aanzienlijk later liggen. Op vragen van CDA-raadslid C. van Veen over de mogelijkheid de eige naar zelf bepaalde werkzaam heden, zoals bijvoorbeeld graafwerk, te laten verrichten antwoordde voorzitter J. Huigsloot dat dit op het eigen terrein waarschijnlijk geen problemen zal opleveren en dat overleg met de gemeente en de nutsbedrijven in deze de zelfwerkzaamheid niet in de weg zal staan. Zcckanocn De Lcidcrdorpse Kanove reniging Rijnland houdt morgenavond een lezing over zeekanovaren. Zeek- ayaker Pieter de Haas zal hierover spreken. Plaats van handeling is het club huis aan de Mauritssingel. Aanvang acht uur. Infor matie: telefoon 071-412819. Verkeer De Zoeterwoudse Jeugd raad organiseert morgen avond een bijeenkomst waarop het verkeer cen traal staat. Plaats van han deling is Ons Huis aan het Kosterspad. Verder wor den er in de loop van de avond dia's vertoond over Zoetcrwoude vroeger en nu. Aanvang kwart over acht. Muzickccn trum 'De evcnementcncommis- sic van het Zoeterwoudse Muziekcentrum houdt morgen een kaartavond. Die jdatum wijkt af van het schema. Dat gaat uit van de laatste woensdag van de maand. Maar gelet op de voetbalthriller tus sen Oranje en Duitsland op 26 april zal één week eerder al troef worden ge draaid. Compostvat In de raadszaal van het gemeentehuis van Zoetcr woude wordt vandaag een voorlichtingsavond gehou den over het VAM-com postvat. Er wordt een dia serie vertoond, na afloop worden vragen beant woord. Men kan vanavond voor 40 gulden zo'n vat kopen. Computer De MS-DOS computer die zal worden gebruikt bij het basisonderwijs in Noordwijk wordt morgen gepresenteerd in het ge meentehuis in de bad plaats. Een eerdere pre sentatie moest door om standigheden worden af geblazen. Er zal om vier uur een kleine demonstra tie gegeven worden in de raadzaal van het gemeen tehuis aan de Voorstraat. Koren In de Pauluskerk in Lisse heeft morgen vanaf half acht weer een massale re petitie Zon tmoetingsa vond plaats voor alle kerkkoren van het Dekenaat Bollen streek. De leiding is even als vorig jaar in handen van Richard Bot, voorzit ter van de Diocesane afde ling van de Gregorius-ver- eniging, medewerker van het Diocesaan Pastoraal Centrum en redacteur van het Gregoriusblad. LEIDERDORP Ook de Leidse Merenwijk zal in de komende jaren weer onder het bestuur van een waterschap vallen. Dat bleek gisteravond tijdens een vergadering van Wa terschap 'De Oude Vee- nen' in Leiderdorp. Het provinciebestuur van Zuid-Holland streeft naar de vorming van een nieuw Waterschap 'De Veen- en Geestlanden'. Kern daarvan is 'De Oude Veenen'. uitgebreid met enke le Rijnlandse polderafdelin gen. Ongercglementeerde pol ders zoals onder meer de Zuid- wijksche polder en de Venni- pcrpoldcr worden in de ko mende jaren onder het Water schapsbestuur gebracht. Dat gebeurt ook met de polders die in de afgelopen jaren zij ont- polderd zoals de Leidse Me renwijk. De ontpoldering van de Me renwijk gaf destijds veel ru moer. mede omdat de bewo ners dubbel betaalden voor de zelfde polderlasten: zowel aan de gemeente als aan het wa terschap. Pas na langdurige ju ridische procedures werden de bewoners in het gelijk gesteld en werd de Merenwijk niet meer als polder aangemerkt. Het ging destijds om Water schap 'De Oude Veenen'. Dit waterschap wordt per 1 sep tember 1991 vergroot met de Rijnlandse polderafdelingen Midden- en Zuidgeest. Mid dengeest omvat poldergebie den in de gemeenten Noord- wijkerhout, Hillegom, Noord- wijk, Voorhout, Rijnsburg en Oegstgeest. De polderafdeling Zuidgeest omvat een groot aantal poldertjes in de ge meenten Valkenburg, Leiden, Voorschoten en Leidschen- dam. Gisteravond ging de Ver enigde Vergadering van De Oude Veenen in grote lijnen akkoord met de regelgeving van het nieuwe waterschap. De reglementaire vestigings plaats van het nieuwe Water schap is niet langer Alkemade, maar wordt officieel Leider dorp, zoals de praktische situa tie al enige jaren is. De thans uit dertig personen bestaande Verenigde Vergadering van Waterschap „De Oude Vee nen" zal tijdelijk worden uit gebreid met 18 bestuursleden van de beide polderafdelingen. Bij de in 1990 te houden open bare verkiezingen dienen de ingelanden van het dan ver grote waterschap een compleet nieuwe Verenigde Vergade ring te kiezen. De heemraden moeten worden gekozen uit de dan uit 43 personen bestaande Verenigde Vergadering. Per 1 september 1991 moet het aan tal leden weer zijn terugge bracht tot dertig. Alleen de in vaste dienst zijnde ambtenaren en dijkgraaf J. B. Uit den Bo gaard blijven. De dijkgraaf is voor zes jaar gekozen en kan per 1 januari 1991 opnieuw voor zes jaar worden gekozen. nigde Vergadering wordt afge schaft. Alleen de funktie van Dijkgraaf houdt die maximum leeftijd. Voor de heemraden komt er een pensioenregeling. De plaatsvervangende hoofd ingelanden kunnen in het nieuw te vormen waterschap alleen meedoen als een hoofd ingeland verhuisd of dood is. Bij incidentele afwezigheid hoeft de plaatsvervanger dus niet meer te komen opdraven. De Verenigde Vergadering be sloot gisteravond om hiertegen te protesteren bij de gedepu teerde voor Waterschapsza ken, omdat deze maatregel de funktie van plaatsvervangend hoofdingeland zou uithollen. Ook hadden zij grote moeite met het feit dat de provincie geen peilaanpassingen meer zal toestaan in de Veenweide- gebieden, omdat dat politiek te gevoelig zou liggen. De conclu sie van de dijkgraaf in dit ver band luidde: „Over honderd iaar zullen de Veenweidege- bieden dan ongetwijfeld onder water liggen". Het onderhoud van een groot aantal secundaire watergangen komt in de toekomst op last van het provinciebestuur bij het Waterschap te liggen. Die zal daarom een zogenoemde „nul-legger" gaan aanleggen, waarin zal worden bepaald dat het onderhoud van de meeste secundaire vaarwegen door de aangeland of eigenaar van aangrenzende gronden zal moeten worden uitgevoerd. Het schouwen van waterwe gen geschiedt voortaan nog slechts eenmaal per jaar in plaats van tweemaal. Wel be staat de mogelijkheid van een extra schouw als de vervuiling van een sloot daar zichtbaar aanleiding toe geeft. Wegenonderhoud is volgens het provinciebestuur een onei genlijke taak voor een Water schap. Omdat het zuidelijk deel van de polderafdeling Zuidgeest nu eenmaal daar voor de nodige mankrachten en machines beschikbaar heeft, zal deze situatie worden gehandhaafd. Herstel Hoogewaard volgend jaar afgerond KOUDEKERK AAN DEN RIJN De tweede en laatste fase van de recon structie van de Hooge waard zal volgend jaar maart voltooid zijn. Gedeputeerde T. Jansen heeft gisteren laten weten akkoord te gaan met de plannen om de reconstructie nog volgend jaar verder af te maken. Dat deelde burgemeester L.V. Elfers gisteravond mee in een vergadering van de commissie financiële en bestuurlijke za ken. Plezierig voor Koudekerk is vooral, dat de tweede fase van de reconstructie de ge meente geen extra geld kost. Koudekerk had de provincie laten weten, dat er niet vol doende middelen waren om de kosten van het laatste deel van de reconstructie te dekken. Uitstel tot 1992 zou daar het gevolg van zijn. De provincie vindt echter dat de reconstruc tie toch zo snel mogelijk door moet gaan. Daarom is er een extra subsidie op tafel geko men, zodat de plannen toch verwezenlijkt kunnen worden. De eenmalige subsidie van de f>rovincie houdt in, dat de tota- e bijdrage in de kosten over de hele reconstructie gezien, op vijftig procent komt. OUDE WETERING Onder flinke belangstel ling van buurtbewoners is gisteren het pand Van Wi- chenlaan 22 in Oude We tering ontruimd. De be woner van het huis, een 34-jarige man, was niet bij de rustig verlopen ontrui ming aanwezig. Hij zit nog Werkloosheid iets gedaald LEIDEN Het aantal werk lozen op de Zuidhollandse ar beidsmarkt is in de maand maart afgenomen met twee procent. De daling deed zich zowel bij mannen als vrouwen voor. Het aantal werkzoeken de jongeren onder de 25 jaar nam af met vier procent. De afname van het aantal werk zoekenden was het grootst in Den Haag (achthonderd werk zoekenden minder) en Dor drecht (zeshonderd werkzoe kenden minder). Een toename van werkgelegenheid deed zich vooral voor bij het kan toorpersoneel. Het aantal vaca tures nam in de maand maart toe met zeshonderd, dat is on geveer acht procent. vast in het huis van bewa ring in Scheveningen. De man zou in de nacht van dinsdag 28 op woensdag 29 maart op een agent van de rijkspolitie Alkemade hebben geschoten. De gebeurtenissen in die nacht waren voor de woningbouwvereniging Alke made aanleiding een kort ge ding aan te spannen om de man uit het huis aan de Van Wichenlaan te krijgen. Omwo nenden zeggen al jaren erg veel last van hem te hebben. Zij sloegen de ontruiming gis teren met gemengde gevoelens gade. Een van hen zei medelij den met de man te hebben, „maar hij heeft het er zelf naar gemaakt". Bewoners ver keren ook in spanning wat er gaat gebeuren als de man vrij komt. Volgens directeur J. Kret van de woningbouwvereniging Al kemade is het huis al ver huurd aan nieuwe bewoners. De technische dienst van de vereniging heeft het huis van daag aan een inspectie onder worpen en voert zonodig repa raties uil. De spullen die giste ren uit het huis zijn gehaald worden voorlopig opgeslagen door de gemeente Alkemade. Buurtbewoners kijken toe hoe de woning wordt leeggehaald. foto:ton koevoet ZOETERWOUDE In Zoeterwoude is een pro- testaktie begonnen tegen het voornemen van de ge meente om 194 bomen langs de Nieuweweg te kappen. Dat zou noodzakelijk zijn om de weg te kunnen reconstrue ren en dan tevens één meter te verleggen. Daardoor zou één bomenrij, aan de zuidzijde, méér levensruimte krijgt. Voor de bomen die weg moeten, wil de gemeente nieu we bomen planten. Mevrouw De Blok, woonachtig aan de Zwetkade, is echter van mening dat de huidige bo men behouden moeten blijven. Dat gezonde bomen plaats moeten maken voor verkeer is voor haar onaanvaardbaar. In middels heeft zij het gemeen tebestuur, fraktievoorzitters en enkele andere instellingen (waaronder de Raad van Ker ken) van haar protest in ken nis gesteld. De commissie openbare wer ken is onlangs akkoord gegaan met de reconstructie van de Nieuweweg, de verbindings weg tussen de dorpskern en de Weipoort. Aan beide kanten van de smalle weg staan bo men. In het bijzonder de bo men aan de kant van het sportpark komen in de ver drukking: pal tegen het weg dek en in een slootkant. Om die bomen méér ruimte te ge ven is het idee gelanceerd de weg een meter te verleggen. Dat betekent evenwel dat de bomen aan de andere zijde ge kapt moeten worden. Wel ko men er direkt 194 andere bo men voor terug. Er kwam geen protest tegen het kappen van de bomen. Nu mevrouw De Blok een pro- testaktie is begonnen is poli tiek Zoeterwoude echter ver deeld geraakt. CDA-woord- voerder R. Hogenelst zegt het protest wel te kunnen begrij- Ken maar is van mening dat et op onvoldoende informatie is gebaseerd. „Er komen 194 bomen terug. Voor ons is van groot belang dat het bomenbe- stand niet zal verminderen. Overigens zijn diverse bomen ziek zodat die toch verwijderd moeten worden. Als we nu niets doen zullen wellicht méér bomen het loodje leggen. Juist om de bomen te redden is dit de beste oplossing. Het is een weloverwogen keuze. Daarbij moet je wel op de lan gere termijn kijken. Ik vind het wel begrijpelijk dat men sen nu reageren. Toch kiezen wij nu voor de beste oplos sing", aldus Hogenelst. Fractievoorzitter W. Ooijen- dijk van Progressief Zoeter woude voelt er niets voor de bomen op te offeren voor de auto. „Voor het verkeer moet al zo veel wijken. Overal krijgt het verkeer voorrang. Dat moet nu maar eens afgelopen zijn. Nu is het een metertje op schuiven en straks een meter tje er bij. Wij zullen er alles aan doen de huidige situatie te behouden", zo stelt de heer Ooijendijk. Namens de VVD is P. Mulder van mening dat het wat voor barig is nu aktie te voeren: „Ook wij staan niet echt te springen om bomen te kappen. Maar we moeten niet vergeten dat de reconstructie noodzake lijk is. Het verleggen van de weg is op zich niet onlogisch. Toch zullen wij in onze fractie hierover nog van gedachten wisselen en bekijken of de be staande situatie misschien toch voldoende soulaas biedt". Nieuwe paaltjes op Mattenkade KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het fietspad aan de Mattenkade krijgt weer nieu we paaltjes. Dat heeft een woordvoerder van de Provin ciale Staten van Zuid Holland aan de gemeente Koudekerk beloofd. Het gemeentebestuur had de provincie een brief ge stuurd met het verzoek de paaltjes, die aan het begin van de Mattenkade stonden om au to's te weren, terug te zetten. Het ontbreken van de paaltjes heeft namelijk als gevolg dat automobilisten, die eens een snelle, alternatieve route van Koudekerk naar Woubrugge willen uitproberen, van de Mattenkade gebruik maken. Dit komt de veiligheid van de fietsers, waarvoor het pad na tuurlijk bedoeld is, niet ten goede. Bij de provincie ont stond echter enige verbazing na het lezen van de brief uit Koudekerk. Men was daar niet op de hoogte van het verwijde ren van de bewuste paaltjes. Koudekerk verkeerde sinds het verdwijnen van de paal tjes. ongeveer een jaar gele den, in de veronderstelling dat de provincie dat op haar gewe ten had. Blijkbaar is het weg halen van de paaltjes toch door onbekende boosdoeners gebeurd. Het fietspad, dat on der provinciale verantwoorde lijkheid valt, wordt zo snel mogelijk weer van nieuwe paaltjes voorzien, zodat autorij den op de Mattenkade weer tot het verleden behoort. LEIDERDORP Het ver keerscirculatieplan van de ge meente Leiderdorp kan pas ten volle tot zijn recht komen wanneer de Engelendaal over de gehele lengte van een zoge naamde „groene golf" wordt voorzien. Deze mening werd gisteravond verkondigd door wethouder J. den Boeft (CDA) tijdens een vergadering van de commissie Ruimtelijke Orde ning, Verkeer en Milieu (ROVM). Volgens het verkeerscircula tieplan moet het verkeer via de hoofdwegen Persant Snoep- weg en de Engelendaal wor den afgewerkt. Uitgangspunt was het terugdringen van het aantal verkeersbewegingen op de Van der Valk Boumanweg. De aanvankelijke maatregelen bij de kruising van de Span- jaardsbrug/Zijldijk en de ver smalling bij de Dijkstraat zorg den voor zoveel protesten bij de automobilisten, dat deze door het gemeentebestuur van Leiderdorp moesten worden teruggedraaid. De verkeers lichteninstallatie op de krui sing van de Laan van Ouden- zorg/Van der Valk Bouman weg betekende ook geen echte oplossing. De commissie ROVM ging gisteravond schoorvoetend akkoord met een verlenging van de groen- lichtfase voor het verkeer op de Van der Valk Boumanweg. Automobilisten die het wach ten beu zijn rijden regelmatig door rood licht. De politie staat wegens de massaliteit van de overtredingen machteloos. Er bestaat twijfel over de vraag of het verkeer op de Van der Valk Boumanweg nu wel of niet is afgenomen. De bewoners vinden kennelijk van wel. Na de totstandko ming van het verkeerscircula tieplan is van hen niets meer vernomen. Uit een analyse van recent gehouden tellingen blijkt echter dat de verkeer sintensiteit op de Van der Valk Boumanweg nagenoeg niet is afgenomen. Wethouder Den Boeft zwakte deze ambte lijke constateringen af door te verklaren, dat „objectief ge zien" er minder verkeer van de Van der Valk Boumanweg gebruik maakt. Hij verwachtte echter belangrijke verbeterin gen wanneer de verkeerslich teninstallatie op de Engelen daal zodanig is afgestemd dat de „groene golf" zich over de gehele lengte uitstrekt. Den Boeft kondigde aan de com missie „in de komende perio de" met voorstellen voor een dergelijke groene golf te bena deren. aan tafel Paprika -gehak t, raapstelen met karnemelksaus en aardappelen - blankt vla met banaan en advocaat De karnemelk voor de r, stelensaus maakt de gro\ wat pittiger, u zou nati lijk ook melk kunnen men. Karnemelk schift bij verwarmen, maar minder als ze van het op ten a f geroerd wordt. Voor twee personen hee nodig: 1 sneetje brood, 2t gehakt, ui, zout, paprika der, peterselie, 25 g marg ne, mespunt bloem, torna ketchup, worccstcrsaus; 800 g raapstelen, 10 g blo 1 dl karnemelk, 5 g marg ne, zout, peper, noótn kaat; 0,5 tot 1 kg aardapp* 0,5 liter blanke vla melk, 25 g maizena, 30 gi ker), 1 kleine banaan, theelepels citroensap, pakje vanillesuiker, ai caat naar smaak, chocol vlokken. Kneed geweekt en fijt maakt brood, gehakt, fijt sneden ui en peterselie, en paprikapoeder tot een menhangende massa en v daar (met vochtige ham per persoon een gladde van. Leg de gehaktballen uur koel weg en bak ze volgens in de margarin'e twintig minuten bruin en Houd het vlees op een warm. Bak de bloem al rende lichtbruin in het gebleven vet, voeg weinig ter toe en maak de ./usl smaak en kleur af met z paprikapoeder, tomatenl chup en worcestersaus.' Snijd de raapstelen in stui\ was deze schoon en laat z\ een vergiet uitlekken. Zei groente op met aanhang water en kook haar in tien nu ten gaar. Meng de bloen weinig karnemelk tot klont vrij papje en verdun met de overige karnern Voeg de margarine toe breng het mengsel al roe re aan de kook. Laat de twee minuten zacht kokei voeg er vervolgens de gari uitgelekte raapstelen aan Maak de groente op smaal met zout en bestrooi haar ii schaal met zout en peper. Schep een mengsel van pla\ banaan, citroensap en yanl suiker door de vla, leg er, vocaal op en strooi daai chocoladevlokken. JEAl In ■Op ge h< sCho< wés-1 niet dé to de m APOTHEKEN De avond- en diensten van de apotheken in gio Leiden worden waargent door de apotheken die ook weel dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEI ZEN LEIDEN Ongevallendi elke dag Academisch Ziekenhuis] halve van dinsdag 13.00 u. tot wo dag 13.00 u. (Diaconessenhuls po nieken tel 155543, afdeling S.C.U 175639) en van vrijdag 13.00 u zaterdag 13.00 u> (Elisabeth-zlel huis). De Geneeskundige Dienst Leidt verhuisd vén de RoodenburgerSt in Leiden naar de Cronesteinli 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverleninj ongewenste zwangerschap voor r der en kind. Bel tel. 071-896309; i 897762; 033-620244 (dit laatste r mer is dag en nacht bereikbaar). CENTRALE REGISTRATIE KIND OPVANG (Koornbrugsteeg 2. EK Leiden, tel 254810.) Inform over en aanmelden voor kindei vang in Leiden. Geopend: ma t/n dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRA MELDPUNT LEIDEN Ketelboe steeg 10. Ma; t/m vr. telefonisch reikbaar van 10.00 tot 16:00 via 120903. Spreekuur ma. 13.00-1! en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL disch Adviesbureau. Ketelboel steeg 10. tel. 130775; afdeling b« tingen: alleen op afspraak, klach bureau: di. en do. 18.30-20.30, a ling vreemdelingenrecht: ma. 1, en do. 18.30-20.30, afdeling vr vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst den e.o. Voor een gesprek mens tot mens. Vertrouwelijk. Da nacht bereikbaar. Telefoonnurr achterop de telefoongids 1252021. DIERENHULP- EN AMBULANl DIENST Hulpverlening in Lei Leiderdorp, Oegstgeest. Rljnsb Valkenburg. Voorschoten, Warm en Zoeterwoude. Tel. 071-174141 Horizontaal: 1 vreemde taal; 3 ambtgenoot; 5 oude Franse dans; 7 hard gevulcaniseerd caoutcho 8 aantekening; 9 puntdicht. Vorticaal: 1 narcotisch middel; 2 vette substantie; 3 vrucht; 4 toneelspeelster; 5 bramzeil van de bezaansmat; 6 verlaten. OPLOSSING -uoe g lefjeiJÖ g leoppB f !ueo C UaAtjads z ïeuieooo t :|eeo|M 6 i0!Mou g Uaiuoqa leuoxef :e6eiioo e tseaumo i :|bqiuoz!J

Leidse Courant | 1989 | | pagina 10