Zier Tebbenhoff heeft zijn vrienden bij Ajax Anita Blangé is uit op revanche uoetballerlei Slaven SPORT £eidóc Commit ZATERDAG 15 APRIL 1989 PAGINA 2 Transfersysteem De Fransman Jacques Geor ges, voorzitter van de UEFA, acht de afschaffing van het transfersysteem niet realis tisch. Hij is het niet eens met de uitspraak van het Europees Parlement, waarin het betalen van vergoedingen voor voet ballers binnen de landen van de Europese Gemeenschap ge lijk wordt gesteld met een niet gewenste, moderne vorm van slavernij. „De voetballerij vormt een afgebakend do mein", aldus Georges. „Niet te vergelijken met bijvoorbeeld landbouw of metaalindustrie". De bestuurder liet weten dat het laatste woord over de zaak nog niet gesproken is. Hij wees erop, dat de uitspraak van de afgevaardigden nog goedge keurd moet worden door de Europese Commissie. Pas daarna kan die uitmonden in een wet. Maceda stopt Antonio Maceda, centrale ver dediger van Real Madrid, heeft op 31-jarige leeftijd defi nitief besloten te stoppen met voetballen. De blonde Span jaard is sinds de wereldtitel strijd van 1986 in Mexico ge blesseerd aan de knie. Sinds dien heeft hij nog maar twee wedstrijden voor Real Madrid gespeeld. Maceda moest tijdens de groepswedstrijd tegen Bra zilië het veld verlaten. Het be tekende het begin van een lij densweg. Hij werd twee maal geopereerd aan de meniscus, maar fit zou hij niet meer wor den. Even werd zelfs gevreesd, dat het linkerbeen moest wor den geamputeerd. Maceda raadpleegde deze week dokter Jutet in Parijs, die hem advi seerde te stoppen. Scifo uit selectie De Belgische bondscoach Guy Thijs heeft Enzo Scifo de wacht aangezegd. De 23-jarige middenvelder is dit seizoen bij zijn club Bordeaux door het goede spel van de Deense in ternational Jesper Olsen en de Engelse spits Clive Allen op het tweede plan geraakt. Slechts als Scifo op korte ter mijn een basisplaats bij Bor deaux verovert, is Thijs bereid hem in zijn selectie op te ne men voor de WK-kwalificatie- wedstrijd tegen Tsjechoslowa- kije. Boete Tacconi De clubleiding van Juventus heeft doelman Tacconi een boete opgelegd. Tacconi gaf zondag, tijdens de met 0-2 ver loren wedstrijd tegen Lecce, de op de grond liggende Ar gentijn Pasculli een schop. De scheidsrechter had niets gezien van het incident. Volgens Ita liaanse kranten bedraagt de boete 3000 gulden. Racing blijft De Franse eerste-divisieclub Racing Club de Paris zal, mits het deze competitie niet degra deert, ook het volgende sei zoen op het hoogste niveau uitkomen. Met het besluit van de wapenfabrikant Matra om zich deze zomer als hoofdspon sor van de club terug te trek ken en alle spelers op de tran- ferlijst te plaatsen, leek het lot van Racing bezegeld. Alge meen werd aangenomen, dat de club automatisch naar een regionale amateurdivisie zou afdalen. De nieuwe leiding wil echter de huidige status van Racing als profclub handha ven, deelde Sadoul mee. Wat er met de, voornamelijk pe perdure, spelers gaat gebeu ren, is nog onzeker. Alleen van de twee verdedigers Bossis (stopt) en Silooy (naar Ajax) zijn de toekomstplannen be kend. Profcompetitie VS Bestuursleden van de Ameri can Soccer League (ASL) en de Western Soccer League (WSL) hebben fusieplannen aangekondigd. Ze willen, als voorbereiding op de wereldti telstrijd van 1994 in eigen land, komen tot een groot op gezette, professionele voetbal competitie. Volgens de voorzit ters Clive Toye (ASL) en Wil liam Sage (WSL) willen de bonden in 1992 van start gaan met een professioneel circuit van ten minste twintig clubs. DEN HAAG Een paar maanden geleden publi ceerde een krant in Den Haag een verhaal over Zier Tebbenhoff. Een al leszins lezenswaardig stuk, waaraan vooral va der Tebbenhoff zijn steen tje had bijgedragen. De pa van de toen slechts bij een handjevol insiders enigs zins bekende Hagenaar, behoort tot de Tebben- hoff-clan en maakte er op dat moment geen geheim van dat het de hoogste tijd was dat zoonlief bij Feye- noord eindelijk eens „aan de bak kwam". Het niet van de nodige plaatsver vangende eigendunk ge speende verhaal speelde in een tijd dat de al sinds zijn twaalfde jaar in de Kuip aanwezige Ziertje een beetje tussen de wal en het schip dreigde te be landen bij Feyenoord. On danks zijn toen nog be paald zeer jeugdige leef tijd van zeventien jaar. De hier en daar gespierde kreten van vader Tebben hoff vielen bij Feyenoord bepaald niet in goede aar de. „Maar", zo vertelt de bij dit gesprek aanwezige moeder Tebbenhoff met genoegen, „de meeste op merkingen waren afkom stig uit de mond van zijn vader. Dus die problemen waren snel voorbij". Het heeft er alle schijn van dat Zier Tebbenhoff, steevast bij zijn optredens in welk Feye- noord-team dan ook vergezeld van een achttal familieleden variërend van opa's en oma's tot zijn vriendin, inmiddels, élle problemen achter de rug heeft. Sinds éen aantal wed strijden staat de op 1 februari achttien jaar geworden Teb benhoff vast in de basis van de Kuip-ploeg, waaruit hij afgelo pen woensdag in het duel met SC Veendam pas door een (niet zo ernstig lijkende) bles sure verdween. Het ziet er naar uit dat hij daar snel weer terugkeert, zodat hij morgen voor het eerst in zijn nog prille carrière zijn opwachting lijkt te gaan maken in een vol sta dion bij het prestigeduel Ajax- Feyenoord in het Olympisch stadion in Amsterdam. „Dat zal wel heel mooi wor den", zegt de van een uiterst slordige coiffure voorziene Ha genaar, die de ondanks alles gereputeerde Peter Houtman definitief van zijn stek lijkt te hebben verdrongen. „Ik heb nog nooit in een volle bak ge speeld. Dus eigenlijk is het wel iets nieuws voor me. Maar ik ben vrij nuchter. Ik zal niet door de entourage worden geïmponeerd, denk ik. Tot dusver heb ik wel steeds voor elke wedstrijd een gevoel van een zekere spanning. Maar tij dens de warming up valt dat doorgaans al van me af". In het oog Zier Tebbenhoff is op dit mo ment de meest in het oog springende jongeling, die bij Feyenoord de laatste tijd in ac tie komt. Inmiddels is het bij de technische leiding ook doorgedrongen dat de deels door Hans Kraay bij elkaar ge kochte groep routiniers niet zonder slag op stoot de oorlog wint. Waardoor Feyenoord af gelopen weekeinde bij Willem II zelfs met drie jongelingen aantrad. Naast spits Tebben hoff waren dat aanvaller Si mons en verdediger Van der Plas. Een nieuwe koers, die noodgedwongen werd ingesla gen in de Kuip? Tebbenhoff vindt van niet. „Ik heb het kennelijk afgedwon gen", zegt hij na enig naden ken. „De trainer heeft voor mij gekozen en dat betekent toch een stukje erkenning. Net als het feit dat ik een uitnodi ging heb gekregen voor de voorlopige olympische selectie van Thijs Libregts. Die heeft mij kennelijk een paar keer zien spelen toen hij naar Joop Hiele kwam kijken. Zag hij waarschijnlijk meteen dat ik óók niet zo slecht speelde. Een beetje toevalig misschien. Maar ook dat heb ik afge dwongen. Noodgedwongen bij Feyenoord? Het liep inderdaad niet zoals het zou moeten met de oude garde. Dan gaat een trainer wel eens wat proberen. Dat heeft mij m'n kans opgele verd. En die wil ik grijpen. Het is nu zaak dat ik de lijn doortrek. Kijk, vijf wedstrij den in de basis is natuurlijk leuk. Als het dan aardig gaat is het nog leuker. Maar speel je een keer slecht dan kan het ook meteen weer afgelopen zijn. Dat probeer ik me wel te realiseren". Op schema Zier Tebbenhoff vindt dat de ontwikkeling van zijn voetbal carrière zo'n beetje op schema zit. „De kansen hadden nu zo ongeveer wel moeten komen. Kijk, ik ben tenslotte nog jong. Maar als ik dit seizoen geen kans had gekregen had de mo gelijkheid toch bestaan dat ik volgend jaar ergens anders had gespeeld. SVV en Excel sior zijn in de markt geweest. Je wilt als voetballer toch zo hoog mogelijk spelen. En op dinsdagavond voor tien toe schouwers voetballen is ook niet alles. Hoewel ik me tij dens die wedstrijden altijd wel heb geprobeerd voor te hou den dat ik niet voor het pu bliek speelde, maar voor me zelf en de trainer. Bij de trai ner moest ik wat afdwingen: een plaats in het eerste tenslot- Waarin de net volwassen ge worden Hagenaar, die eerder deze week zijn rijbewijs haalde en al een Feyenoord-Opel voor de deur heeft staan waar door zijn moeder verder is ge vrijwaard van het dagelijks heen en weer rijden naar Rot terdam-Zuid, dus is geslaagd. Houtman, die tegen SC Veen- dam nog wel inkwam nadat Tebbenhoff geblesseerd uit viel, lijkt verdrongen naar de reserves en de toekomst voor Tebbenhoff ziet er goed uit. „Zeker nu mijn contract af loopt", zegt de aanvaller met een brede grijns op het gezicht. „Kijk, toen ik op vijftienjarige leeftijd een full-profcontract kreeg was daar een aardig be drag mee gemoeid. Ik was net van school en je verdiende dan toch een leuk bedraggie. Maar als ik nu eens om me heen kijk en hoor wat andere spe lers van het eerste verdienen, dan wil ik toch ook wel zo iets hebben. Ik word tijdens mijn contractbesprekingen begeleid door mijn vader en Jan van der Hoorn. Dat is de manager van Gerard Joling, een huis vriend. Met Joling is het ten slotte ook goed gegaan, dus waarom met mij niet. Joling won het songfestival. Ik wil die „Schoen" (onderscheiding voor de beste voetballer van het jaar; red.) wel een keer Spraakmakend Zier Tebbenhoff maakt gaan deweg het gesprek een wat meer ontspannen indruk. De jeugdige Hagenaar moet echter wel voortdurend terugdenken aan het bovengenoemde, spraakmakende interview en blijft voorzichtig in zijn uit spraken. „Ik ben de nieuwe Van Basten", wil hij wel zeg gen, hij doet het ook, maar zwakt zo'n ambitieuze opmer king direct weer af. „De mensen moeten niet een verkeerde indruk van me krij gen. Kijk, als me wordt ge vraagd of ik mezelf als een tweede Van Basten zie, zie ik wel overeenkomsten. Ik ben net zo'n type speler. Als ik laatst naar Real Madrid - AC Milan zit te kijken en zie hoe hij speelt, denk ik dat ik ook zo moet kunnen gaan spelen. Ik kan alles. Ik ben snel, heb een goede techniek, kan kop pen, een bal bij me houden. Van alles kan ik een beetje. Natuurlijk moet ik me nog verder ontwikkelen. Daarom is het goed dat ik nu de kans krijg om te spelen. Dat is goed voor je zelfvertrouwen. Naar mate je meer speelt, ga je ook meer durven. Kijk, onder Is rael was dat een ramp. Die stampte je volledig de grond in. Zei: neem jij je voetbal schoenen ook mee. Dat heette humor, maar hij maakte be paalde spelers wel kapot. Nee, dan is Jacobs een betere trai ner. Die laat je in je waarde en gunt je een kans". Mondjesmaat De doelrijpe kansen, die Zier Tebbenhoff tot dusver in wed strijden heeft gekregen heeft hij slechts bij mondjesmaat ge grepen. Hij scoorde de laatste weken tweemaal, tegen Fortu- na en Willem II. De manier echter waarop hij zich heeft aangepast aan de grotendeels uit routiniers bestaande ploeg van Feyenoord belooft echter veel voor de toekomst. Waaro ver de jeugdige Feyenoorder wel regelmatig droomt, maar nog nauwelijks wat weet. „Na een goeie wedstrijd moet je wel eens denken aan Italië. Dat is natuurlijk een droom. Alleen al de tenues, waarin die jongens daar spelen. Prachtig. Maar zo ver is het natuurlijk nog lang niet. Eerst moet ik het hier gaan maken. Bij Fey enoord". Niet eens zo heel diep in zijn hart zou Zier Tebbenhoff lie ver bij de opponent van mor gen, Ajax, hebben gespeeld. „Vroeger was ik al gek van Ajax", vertelt hij. „Maar toen Feyenoord zes jaar geleden kwam, dacht ik: dat is toch ook een topclub. Maar bij Ajax zitten m'n vrienden. Bij Feye noord heb ik zelfs met Hage naar Peter Barendse nauwe lijks contact. Maar met Ri chard Witschge ben ik vorige zomer op vakantie naar Spanje geweest. Een heel goeie vriend van me, die me regelmatig op belt en ook op m'n verjaardag i komt. Met Aron Winter en Robbie (Witschge; red.) Deze week hebben wel elkaar di verse keren door de telefoon gesproken en hebben we el kaar een beetje opgenaaid, 't Is wel leuk dat ik zondag waar schijnlijk tegen ze speel. Tegen je vrienden". Ontvallen De bepaald niet forse (1,83 me ter lange en circa 75 kilo we gende) Zier Tebbenhoff is on langs een vriend ontvallen. De bijna veertien dagen geleden bij een tragisch ongeluk om het leven gekomen Jeffrey Senn van Basel was een huis genoot en reed elke dag mee naar de Kuip. „Dan stond hij bij de Hoornburg te wachten en pikten we hem op", vertelt moeder Tebbenhoff. „Een gro te belofte, op wie z'n vader heel trots was. Afgelopen weekeinde speelde Feyenoord bij Willem II en moest Troost uitvallen. Normaal had Jeffrey, die net bij de lectie zat, op z'n plaats ge speeld. Dan gaat er toch wel wat door je. heen". Waarop Zier Tebbenhoff aan vult: „Na de wedstrijd tegen Den Bosch had ik nog 'm nog gevraagd met mij mee te gaan, thuis een broodje te eten, sport op televisie te bekijken en daarna te gaan stappen. Maar hij wilde niet gaan stappen, zei die. Hij ging naar huis. 's Avonds, toen ik ergens in een disco was, hoorde ik om een uur of tien dat-ie was neerge stoken. Dood. Dat was een hele schok". „Maar het leven gaat door", besluit zijn moeder. „Hoewel z'n vader het er heel moeilijk mee heeft". Media Het leven gaat door. Ook dat van een veelbelovende voet baller, die de voorbije weken tot zijn genoegen door de me dia nauwelijks is lastig geval len ondanks zijn lotgevallen bij Feyenoord. „Bij Ajax gaat dat heel anders", stelt Tebben hoff ietwat geïrriteerd vast. „Als daar Brian Roy zijn op wachting maakt, wordt daar geweldig veel ophef van ge maakt. Verhalen als: er is wéér een blik open getrokken. Maar Feyenoord heeft ook veel talentvolle jeugdspelers. Dat die debuteren vind ieder een kennelijk normaal. Ik heb zelf vrijwel nooit van Ajax verloren in alle ploegen waar in ik speelde". Misschien eer voorteken? „Laten we het ho pen", besluit Zier Tebbenhoff. FRANK WERKMAN VOORBURG Terwijl haar volleyballende broer Peter dezer dagen op toer- nee is door de Verenigde Staten zit Anita Blangé sinds pakweg anderhalve week thuis, in de ouderlij ke flat, wat te kniezen. Neerlands beste basket balster meende zich bij de Italiaanse kampioen Pri- migi Vicenza comfortabel te hebben genesteld, maar kreeg onverwacht haar congé. „De ergste teleur stelling is nu langzaam maar zeker wel enigszins verdwenen, maar nee, he lemaal lekker zit me dit hele zaakje nog niet, hoor". De jobstijding bereikte Anita Blangé (28) op de avond van de verloren Europa Cupfinale tegen het Joegoslavische Tu- zla. „Die nederlaag, in Floren ce, betekende al stevig balen. Na afloop, het was al laat, had ik geen zin om wat met de rest van de ploeg te gaan eten. De coach bood toen aan mij naar het hotel te brengen. Hij wilde trouwens toch wel even met me praten. Vond ik al ver dacht. Om half twee 's nachts kreeg ik te horen dat ik kon vertrekken. Toen dreunde de klap dubbel zo hard door". Dus leverde de ontgoochelde Blangé de sleutels van haar ze ventien jaar oude Fiat 128 in, pakte vervolgens haar koffers, nam afscheid van vrienden en kennissen en stapte op het vliegtuig richting Schiphol. Achteraf bleek het ontslag voor Anita Blangé, achter de rug van de hoofdpersoon zelf, al lang te zijn geregeld. „Er kwam een Italiaanse center, Bollini, terug van haar studie in Amerika en tevens bleek er al een Canadese onderweg te zijn. Ik moest dus gewoon maar even plaats maken. Zo werd het je gezegd, keihard, want in Italië heb je als speel ster niks te vertellen, je bent eigenlijk niet meer dan een nummer. En vallen de presta ties even wat tegen, dan krij gen de buitenlanders nu een maal altijd de schuld. Daar hoef je niet eens slecht voor te hebben gespeeld. Want ik durf gerust te stellen dat ik eën heb gedraaid". Ook de vriendenkring van Anita Blangé is aardig uitge breid. „Ik woonde op een tweede etage, boven een pizze ria. Was het elke morgen, ciao Anita, ciao Toni. Ik heb ook heel wat leuke reacties gehad. Krijg hier ook nog regelmatig post binnen. In de trant van „wat zonde dat je weg moest". Dat doet je dan best wel weer even goed. De kranten in Vi cenza schreven over een be slissing op technische gron den", aldus de basketbalster die in elk geval de Italiaanse taal aardig machtig werd. „Ik kan me aardig redden nu. En wie weet, misschien komt het ooit nog wel eens van pas wanneer Peter te zijner tijd naar Italië kan. Handig bij eventuele contractbesprekin gen". Bruine boterham Mocht de heimwee naar een „bruine boterham met pinda kaas" haar te machtig worden, dan wist Anita Blangé ook im mer een Nederlandse vriepdin vlakbij. „Die is met een Ita liaan getrouwd en ze runnen vlakbij het Garda-meer een skischool in de winter en een tennisschool in de zomer. Het bloed van een Nederlander kruipt waar het niet gaan kan hé. In de voetbaltoto liet ik ook AC Milan en Pisa altijd winnen. Nee, nooit wat mee gewonnen helaas, negen goed was het beste. En verder, ach ja, Vicenza, een stadje met zo'n 112.000 inwoners, was ook heel gezellig, hoor. Het hele dorp Venetië Het slot daargelaten, heeft Anita Blangé toch geen spijt van haar Italiaanse avontuur dat nog niet eens een compleet seizoen mocht duren. „Ik heb een heerlijke tijd gehad", lacht de 1,92 meter lange center dan ook al weer. „Ik heb heel Ita lië kunnen zien. We reisden heel wat af. Ik ben overal ge weest, noord-zuid, ja, want oost-west kun je niet zo ver hè. Bovendien ligt Vicenza niet zo ver van Venetië. Vijftig minu ten in de trein en je zit in een gondel of staat op het San Marco-plein, tussen alle dui- Nadat ze eerste schrik over haar onver wachte vertrek is bekomen, beraadt Anita Blangé zich rus tig over haar nabije toekomst. „Ik ga, denk ik, wel ergens een tijdelijk baantje zoeken", zegt de afgestudeerde lerares lichamelijke opvoeding. „En straks kan ik me weer op het Nederlands team gaan concen treren". Oranje wacht medio juni in Varna („Bah, in Bulga rije, dat wordt dus zelf overle vingspakketten meenemen") het Europees kampioenschap. „Misschien wel een pikant de tail", kfcht Anita Blangé, „dat we de eerste wedstrijd daar te gen Italië moeten spelen. En raad eens wie daar op de bank zit? Precies, de coach van Vi cenza. Ik heb nog wel een ap peltje met hem te schillen". De vraag Waar Anita Blangé na de ko mende zomer zal basketballen („Aan stoppen denk ik niet, ik vind het spelletje nog veel te leuk"), is vooralsnog de vraag. Zorgen kan ze zich in dit vroe ge stadium daarover trouwens nog niet maken. „Nee, een Ne derlandse ploeg zie ik niet zo zitten. Ja, dat klinkt misschien asociaal tegenover de andere speelsters die er veel voor doen, maar dat niveau ben ik toch wel ontgroeid". DICK KIERS Anita Blangé: „Ik heb er in elk geval een mondje Italiaans aan overgehouden. Makkelijk voor het geval Peter daar contractbe sprekingen moet voeren". iwii y m foto: milan konvalinka i radio 1 I ieder het 113.30 tr 114.30 Ak 118.07 Cc 119.04 nc 23.05 M< 00.02 KF 01.02-07. door Frank Werkman 19.03 n< 20.03 El 21.03 El 20.02 KI Nog even en we kunnen het vervolg begroeten op „De negerhut van oom Tom" van I* Harriet Beecher Stowe. De radio titel voor het epos staat nog 13®2 v< niet vast, maar zal naar alle Rjg Nj waarschijnlijkheid iets zijn in 15*3o l< de trant van „Het stokpaardje 18.00 Ni van neef Jim 18.02 A< Hoewel de slavernij medio vorige eeuw werd afgeschaft, F tiert die volgens de 23.00-00 Rotterdamse jurist en Europarlementariër Janssen van Raay nog altijd yvelig in de voetbalwereld. Reden voorL'30 de tussen de Maasstad, 117.00 e Straatsburg en Brussel heen 17.45 P en weer pendelende 17-55 n volksvertegen woordiger-in - het-groot om van de daken te schreeuwen dat het afgelopen 11.00 N 18.10 E 1825 K 18.40 IC 19.00 N 21.15 R 22.35 D 22.00-21 Op zich is dat niets bijzonders De Rotterdamse J.R. roept dit al jaren. Vroeger reeds, toen hij nog vakbondsman was. Maar ook daarna, toen hij werd geroepen tot de supranationale politiek. In heijpgciON kader van 1992 leek het hem quentie een goede gelegenheid weer roep Rij eens een persconferentie uit fa^Hz) 15 schrijven om gelijk een padi0 1 omgekeerde Dik Trom op de jjM Rjj pauken te rammen. Tenslotte iditie. Ra zijn er binnenkort weer jJan de F verkiezingen voor het |Dec°nïn Europese parlement en een BRT 1 partijtje 13.10 h midwinterhoornblazen ten 16.10 eigen bate is dan natuurlijk 1710 F nooit weg. 1810 an J.R. 's 19-15 vrij verkeer 122.15 2 - de grenzedKMt I 18.30 I zor Het volk kon i kennis nemen idealen over et van personen ovei van de Europese Gemeenschap heen. brt 2 Afschaffing van de 14.00 F transfersommen was de 17.05 F boodschap derhalve, want op 1 de huidige manier zijn de profvoetballers de [23.30-C nakomelingen van Oom Tom. Ze kunnen niet uit vrije wil gaan en staan waar ze willen. En wat dat betekent weet J.R uit eigen ervaring maar al te goed. Stel je voor dat ze hem als Europarlementariër elke keer zouden tegenhouden als hij zich per dienstauto van Brussel via Luxemburg naar Straatsburg zou willen begeven. En voortdurend zouden willen weten wat hij de hoofdstad van het Groothertogdom, tenslotte het l dichtstbijzijnde oord voor Q7.02 financiële transacties, moest 07.53 doen. Dat zou lastig zijn. 08.05 Nooit hoor je wat van J.R., onder collega-politici om die 1102 reden ook wel in dat verband 1^02 aangeduid als jr oftewel junior. 13.05 Maar weer eens, voor de 14 02 zoveelste keer, een 18Q2 proefballonnetje oplaten, even ^gg de luchtfiets beklimmen of een partijtje maanblazen ten 20.02 beste geven levert wel weer 21-®2 een stukje publiciteit op. Of dat op de kieslijst een plaats qo!o2 oplevert die de Europese 06.02- avonturier een nieuwe zittingsperiode in het zadel zal houden is de vraag. Want je leder mag dan in het circuit nog zo os.02 bedreven zijn in het heffen 10.02 van een glas, de kiezer heeft daar geen boodschap aan. De UEFA heeft al wel gjg gereageerd op J.R. 's herhaalde K02 oproep het transfersysteem af 15.02 te schaffen. Voorzitter Georges verklaarde dat het ondenkbaar is dat de clubs igAo geen geld meer zouden ontvangen voor van de hand gedane voetballers. De Fransman noemde niet als argument dat vrij radi voetballersverkeer de leder doodsteek zal betekenen voor 08.02 sommige clubs, die zich nu in leven houden door een talent ^02 te verkopen. Georges kwam 13.02 met de relevanter theorie dat 15.02 de Europese Gemeenschap 16 02 best wel iets zou kunnen besluiten, maar zo'n beslissing dan toch slechts twaalf landen zou betreffen. En Europa is wat groter. Bovendien, en da is een aardig wapen in de hand van Georges, de UEFA zetelt in Zwitserland. En naast de in dat land nog wat betere mogelijkheden dan Luxemburg om met geld te stromen is het Alpenland geen lid van de club van J.R. Jimmy Janssen van Raay heeft zich weer eens als de Huckleberry Finn, ook een spannend jongensboek uit de slaventijd, van onze vaderlandse politiek gemanifesteerd. Misschien een idee voor Jan Terlouw om eens een eigentijds verhaal te schrijven over de avonturen van Ome Jim. Op de omslag zie ik al een foto voor me van JJi. in een witte smoking met een glas champagne in de hand. Met op de achtergrond de grijnzende smoelwerken van Berlusconi c.s.. Want dat zijn de mensen met werkelijke invloed. Zier Tebbenhoff: „Na de wedstrijd tegen FC Den Bosch vroeg ik of Jeffrey Senn van Basel mee ging stappen. Maar hij had geen zin. In de disco hoorde ik 's avonds dat hij was dood gestoken". foto: milan konvalinka

Leidse Courant | 1989 | | pagina 28