Plannen voor Wasbeek enthousiast ontvangen College weert drank uit Noordwijks gemeentehuis Vliegtuigbom vermoedelijk op het spoor Boete voor handelaar in goochelartikelen Ontwerp gemeentehuis Voorhout is klaa LEIDEN OMGEVING £atdóe6oiua*it VRIJDAG 14 APRIL 1989 PAGIN1 gQI Ook Noordwijkse bestuurszaken voortaan openbaar NOORDWIJK De vergade- ringen van de raadscommissie vooj- algemene bestuurszaken zijn voortaan openbaar. Burge meester J.M. Hoffmann atten deerde hierop bij de opening van de gisteravond gehouden bijeenkomst van de burge meester en z'n ambtenaren met de vijf fractievoorzitters uit de gemeenteraad. Dat bete kent dat het publiek en pers toegestaan is om de zogenaam de ABZ-vergaderingen bij te wonen. De volledige open baarheid van bestuur is daar mee een feit geworden. Acute zorg kan in Rijnoord blijven LEIDERDORP/ALPHEN AAN DEN RIJN Zie kenhuis Rijnoord in Al phen kan ook na de fusie met het Elisabeth Zieken huis Leiderdorp de acute zorgverlening op zich blij ven nemen. Dat is het re sultaat van de onderhan delingen tussen de twee ziekenhuisbesturen, die het deze week volledig eens zijn geworden over het fusieplan. „Dit is een belangrijke toezegging van Leiderdorp. Het is een pri ma resultaat dat uit de on derhandelingen is geko men, want twee weken ge leden wilde Leiderdorp de acute zorg nog uit Alphen weghalen", stelt voorzitter A. Berntsen van het be stuur van Rijnoord. Het is echter nog steeds twijfelachtig of de onder nemingsraad en de medi sche staf van Rijnoord de overeenkomst zullen ac cepteren. Zij willen harde re toezggingen over het behoud van de actute zorg. „Dat is mijns inziens niet redelijk. De komende maanden, totdat de defini tieve fusie een feit is op 1 januari 1990, zullen we dat verder moeten invullen. We ak koord bereiken omdat de erkenning van het zieken huis door het ministerie van WVC vandaag weder om afloopt", zo stelt de voorzitter. De heer Ber ntsen vreest niettemin dat OR en specialisten de zaak zullen gaan blokkeren. „Ik ben daar pessimistisch over. En ik vraag me echt af of het ministerie nog wel het geduld kan op brengen ons nog meer tijd te geven. En dat zou slui ting van het ziekenhuis kunnen betekenen", aldus de heer Berntsen. Meisje gewond NOORDWIJK Een 6-jarig meisje uit Noord wijk is gister avond bij het oversteken ge wond geraakt. Het meisje stak ter hoogte van het woonerf van de Grashoek plotseling de Duin wetering over. Een 56-jarige automobilist uit Noordwijk kon haar niet meer ontwij ken. Het slachtoffertje is met een gebroken pols en snij- en schaafwonden naar het AZL gebracht. De politie verzoekt eventuele getuigen van het ongeluk zich telefonisch te melden op nummer 01719- 11100. Historisch Genootschap WARMOND Het Histo risch Genootschap Warmelda houdt komende maandag een ledenvergadering in Het Wapen van Warmond aan de Dorpsstraat. Afscheid wordt genomen worden van de be stuursleden die tot oktober vorig jaar Warmelda hebben geleid. Voorts zal drs. J. Meerdink uit Voorhout een lezing houden over de leef omstandigheden van de bol- lenpelsters tussen 1898 en 1960. Over dit onderwerp wordt momenteel ook een tentoonstelling gehouden in het Museum van de Bollen streek in Lisse. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Weinig kans op behoud Sixenbur NOORDWIJKERHOUT Het ziet er niet naar uit dat de oude boen Sixenburg aan de Leidse vaart behouden zal blijven. „Jammer dat hi gelopen is. We willen Sixenburg best behouden, maar dan alleen in totaliteit met boomgaard en houtwal", zei de heer Nulkes gisteravond mens de CDA-fractie in de commissie openbare werken. De projekl wikkelaar Blokhuis BV had de boerderij aan een particulier willen ve pen maar het grootste deel van de oude boomgaard moest dan weg meeste commissieleden voelden niets voor dit compromis, omdat Si burg dan vrijwel onzichtbaar zou worden weggestopt tussen grote kaj „Alles of niets" was het standpunt van zowel CDA en PvdA. De Hogervorst (VVD) had als eerder als zijn mening te kennen gegeven er wat hem betrof nog wel meer mooie boerderijen met een agrari bestemming toch aan particuliere burgers verkocht mocht gaan woi Alleen mevrouw Huipas (D66) oordeelde dat een half ei beter was een lege dop en dat men maar beter akkoord kon gaan met de voorst* van Blokhuis BV. Want als de gemeente niet akkoord gaat, heeft de jektontwikkelaar het recht om de boerderij af te breken. De heer Ni vroeg wethouder Heemskerk om toch nog eens in onderhandeling tej met Blokhuis want het behoud van Sixenburg is het CDA toch best waard. SASSENHEIM Alle po litieke partijen gaan in grote lijnen akkoord met het programma van eisen voor het nieuwe overdek te zwembad Wasbeek. Het bad zal medio 1991 in ge bruik worden genomen. Tijdens een gisteravond gehouden vergadering van enkele raadscommis sies bleek men bijzonder ingenomen met de voor stellen. Gekozen is voor architecten die eerder zwembaden on- wierpen in Stellendam, Zoe- termeer, Nieuwkoop en Kat wijk. Centraal tijdens het overleg gisteravond stond het bedrag van 4,1 miljoen dat de kosten van de nieuwbouw moet dekken. J. van Dorssen (VVD) achtte het nog maar de vraag of een dergelijk ambi tieus plan voor dit betreffende bedrag gerealiseerd kan wor den. Het ligt in de bedoeling dat het nieuwe complex zal beschikken over een groot aantal faciliteiten zoals: een whirlpool, een 30 meter lange glijbaan, een wild waterkreek, waterparaplu, massagestralen en een verwarmd ligplateau. Er wordt gedacht aan de in richting van twee peuterba- den, waarvan een in de open lucht, een instructie- annex wedstrijdbad en een recreatie- en instructiebad. Ook zal er een opvangbassin komen als sluitstuk van de glijbaan Zwemvereniging „Sassen- heim" pleitte gisteravond voor de aanleg van een „perron" bij het wedstrijdbad voor de toe schouwers. Hoewel de zwem vereniging een whirlpool be schouwt als een overbodige luxe en een bron van bacte riën oordeelde Maris het ver standig deze voorziening in de opzet te handhaven. „Het is best lekker voor de kleintjes bad te komen". Een eigen verenigingsruimte zit er voor de zwemvereniging niet in. Maris voerde aan: „Voor geen enkele Sassen- heimse vereniging zorgen wij voor clubruimte, dus ook niet voor jullie". Teleurgesteld toonde zich Rini Jonkman, plaatsvervangend chef Was beek, over het nog niet inwil ligen van de eis een beweegba re vloer te construeren voor waterpolo in het wedstrijd bad. Een dergelijke voorzie ning kost zeker drie ton en het is nog twijfelachtig of dit de 4,1 miljoen past. J. Henskens (PvdA) hield tevergeefs een pleidooi voor een sauna. Men ging gisteravond akkoord met het voorstel een voorbe reidingskrediet van vijftigdui zend gulden te verschaffen. De stuurgroep wil dit bedrag aanwenden voor een nader onderzoek naar de financiële haalbaarheid van de bouw van Wasbeek. Het schetsontwerp voor het nieuwe gemeentehuis Toneel Onder auspiciën van de Oranjevereniging Wilhelmi- na brengt toneelgroep Mimi- cri uit Wassenaar morgen avond het toneelstuk „Stuur me geen bloemen" van Ba- rasch en Moore in een verta ling van Shireen Stroker op de Dlanken van De Terp in Valkenburg. De entree be draagt 3,50leden van de oranjevereniging betalen 2,50terwijl 65-plussers gra tis toegangskaarten kunnen krijgen. Aanvang acht uur. Bloemenbridge De bridgeclub Het Juiste Bod uit Noord wijkerhout houdt zondagmiddag voor de 42e keer de bloemendrive. De liefhebbers van het kaartspel kunnen vanaf een uur hun geluk proberen in sociaal-cultureel centrum De Schelft aan de Maandagse- wetering in Noordwijker- hout. Inschrijven dient tele fonisch te geschieden bij G. W. Huizing, telefoon 02523-74133. De kosten be dragen 18,50 per paar. Concert Het gitaarduo René Gervais en Robert Jan Booy geeft zondagmiddag een concert in de Muziekkapel tegen over de St. Agathakerk aan de Heereweg in Lisse. Na de pauze is er een optreden van Joh. Akerboom en Frank Segers, die op het Van Zoen- orgel en spinet werken spe len van Handel en P. A. So- ler. De toegangsprijs is 5 en jeugd tot 14 jaar onder gelei de mag gratis naar binnen. Het concert begint om twaalf uur. Natuurwandeling De Stichting Comité Jeugd- natuurwacht Sassenheim houdt zondag een natuur wandeling. Er kan tussen half elf en half twee gestart worden bij de Overkant aan de Charbonlaan. Deelname kost minimaal fl. Dc op brengst komt ten goede van het vogelasiel Noordwijk. Cantatedienst In de Groene Kerk aan de Haarlemmerstraatweg in Oegstgeest wordt zondag ochtend een cantatedienst gehouden. Het Leids Vocaal Ensemble zal dan onder lei ding van Theo Goedhart Cantate 103 van J.S. Bach uitvoeren. Solistische mede werking verlenen de sop raan Nicolien van de Rest en de mezzo-sopraan Saskia Kruysse. Postzegels De Vereniging van Postze gelverzamelaars Noordwijk houdt maandagavond haar maandelijkse postzegelvei ling in Hotel Royal aan de Voorstraat 76 in Noordwijk. Er wordt tevens een loterij gehouden. De veiling begint om half negen. In het res taurant van Sporthal Was beek aan de Alkemadelaan in Sassenheim wordt maan dag een ruil- en veilinga vond van de Vereniging van Postzegelverzamelaars Sas senheim gehouden. Ook handelaren zijn aanwezig. De jeugd kan vanaf zeven uur terecht, volwassenen vanaf acht uur. Treijtel De oud-voetballer Eddy Treijtel komt maandagavond naar het terrein van Val ken'68 aan de Duyfraklaan in Valkenburg. De oud-in ternational geeft daar trai ning tussen 18.30 en 20.15 uur aan de jeugdkeeper van Valken '68. Treijtel als doel man gespeeld bij Xerxes uit Rotterdam, DHC uit Delft, AZ uit Alkmaar, Feijenoord en het Nederlands elftal. Puincontainer Noord wijkerhout NOORDWIJKERHOUT Er komt een puincontainer op de ge- meentewerf in Noordwijkerhout waar particulieren hun puin, oud hout en oud ijzer kunnen brengen. Dit zal gratis zijn tenzij het gaat om grote hoeveelheden. Met deze plannen ging gisteravond de commissie openbare wer ken akkoord. Tot deze stap is besloten omdat burgers nogal eens met zware puinbrokken zitten die niet bij het huisvuil geplaatst kunnen worden, maar waarvan de hoeveelheid ook weer niet groot genoeg is om zelf een container te huren. VOORHOUT De eerste paal van het nieuwe ge meentehuis in Voorhout kan in november worden geslagen. Het schetsont werp van het nieuwe Voorhoutse bestuurscen trum is inmiddels klaar en hangt in de raadskelder van het oude raadhuis. De gemeenteraad van Voor hout moet donderdag 20 april het ontwerp goed keuren waarna de defini tieve tekeningen kunnen worden gemaakt. Burgemeester M. van de Wouw verwacht niet dat dit nog problemen oplevert. „Het college is uiterst tevreden over het schetsontwerp van het ar chitectenbureau Tauber. Het voldoet aan het programma van eisen dat we hebben opge steld en kan de toets der kri tiek zeker doorstaan. De raadsleden hebben het ont werp inmiddels ook gezien en waren ook tevreden. Formeel moeten ze donderdag nog wel akkoord gaan", aldus Van de Wouw. De bouw van een nieuw ge meentehuis heeft de Voor houtse politiek sinds 1986 be heerst. Als de eerste paal op tijd de grond ingaat en de bouw voorspoedig verloopt, kunnen de Voorhoutse ambte naren voor 1991 nog hun trek derkomen aan de Jacoba Beierenweg. Binnenkort het huis en de opstallen i Jacoba van Beierenweg sloopt. De raad wordt volj de week donderdag gevra een krediet van 38.000 gul gevraagd voor de sloop. Het nieuwe gemeentehuis 7,5 miljoen gulden. Het is schikt voor een gemeente 15.000 Verkeersproef succesvol verlopen Omstreeks 235 kinderen uit de zevende groe pen van de Oegstgeester basisscholen namen gisteren deel aan de verkeersproef, georgani seerd door de afdeling Oegstgeest van Veilig Verkeer Nederland. Voorzien van nummers volgden zij een lastige route door de gemeente, met de Hofdijckschool aan de Hazenboslaan als begin- en eindpunt. De rijkspolitie van Oegst geest controleerde zoals gewoonlijk aan het be gin van het verkeersexamen de technische staat van de fietsen. Die is aanzienlijk verbeterd in de afgelopen vijf jaar dat de proef wordt gehouden. Ouders traden langs de route op als contro leurs. De meeste kinderen wisten het parcours af te leggen zonder al te veel fouten te maken. De route was vaak van tevoren door de kinde ren met de ouders doorgenomen. Overigens moeten de kinderen volgende week donderdag nog het theoretische gedeelte van het examen afleggen. Volgende week vrijdag zal adjudant A. Gelderblom van de Oegstgeester rijkspolitie de verkeersdiploma's op de scholen uitreiken. FOTO: HENK VAN DEN ENDE „GEEN BLAUWE VLAG OP NOORDWIJKS RAADHUIS" NOORDWIJK De meerderheid van burge meester en wethouders heeft besloten het drin ken van alcoholhoudende drank na werktijd te ver bieden. Burgemeester J. M. Hoffmann deelde dit gisteravond mee in de raadscommissie voor alge mene bestuurszaken. De mededeling bracht hem in aanvaring met fractie voorzitter R.P. Dessing van het CDA. Deze pro testeerde tegen het feit, dat het drankverbod, zon der vooroverleg met de commissie, als collegebe- sluit werd gepresenteerd. Na een ampele discussie werd besloten dat het col lege zich nogmaals intern gaat beraden. Aanleiding tot het besluit bleek een aktie tot beperking van het gebruik van alcohol, niet alleen door weggebrui kers, maar ook in allerlei an dere situaties, zoals het biertje na werktijd. Als de ambtena ren toch met elkaar een glas bier wilden drinken, was daar in het dorp gelegenheid ge noeg voor, merkte burgemees ter Hoffmann op. Hierbij dient te worden aangetekend, dat het op sommige afdelingen van de gemeentesecretarie reeds geruime tijd gewoonte is om vrijdags, na werktijd nog wat informeel bij elkaar te blijven en wat te drinken. Ook de wethouder nam aan deze afsluiting van de werkweek deel. Hoewel Dessing geen voorstander wilde zijn van overvloedig drankgebruik, wilde hij ook „geen blauwe vlag van het raadhuis laten wapperen". In z'n betoog wees Dessing op de vergaderingen van z'n fractie, waar niet vol op gedronken werd, maar die wel een eigen sfeer en manie ren hadden. Het napraten over het werk beschouwde de ver tegenwoordiger van de chris ten-democraten in de raad als een informaal contact en dat komt in een café niet tot z'n recht. Gemeentesecretaris drs. E.M.A. Ponjée suste de discus sie. Het is echt niet zo, dat ie mand dronken uit het raad huis rolt, verklaarde hij. Op de bekendmaking van het besluit van burgemeester en wethou ders was vanuit het personeel van de secretarie geen gewel dig protest gekomen. J. Smit (VVD) zei de visie van de meerderheid van het college te delen. Naar zijn mening zou het drankgebruik niet tot ver betering van het werkklimaat bijdragen. Mevrouw J. Voor- ham-Bartens attendeerde nog op het gigantische, maatschap pelijke probleem van het alco holgebruik. De woordvoerders van het Pan (W.H. Schelvis) en P.J. Barnhoorn (Noordw. Bel.) achtten het ambtelijk ge bruik in strijd met de pogin gen het gebruik van alcohol terug te dringen. Besloten werd om, met inachtneming van de opmerkingen in de raadscommissie het drankver bod nogmaals in het college ter discussie te stellen. Weer te hard op Rijksstraatweg WASSENAAR De politie van Wassenaar heeft gisteren 127 processen-verbaal ver strekt bij een snelheidscontro le op de Rijksstraatweg bij buurtschap Kerkehout. Er werden 580 automobilisten ge controleerd richting Amster dam, hetgeen betekent dat bij na een kwart te snel reed. De snelste automobilist reed 107 kilometer per uur. Computers gestolen KATWIJK Uit een depen dance van het gemeentehuis in Katwijk is gistermorgen voor 40.000 gulden aan compu terapparatuur gestolen. Dieven vernielden een raam van de dependance aan de Willem de Zwijgerlaan. Zij hebben vier beeldschermen, twee printers en een computer met kabels en toebehoren ontvreemd. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur telefoonnummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond thuisbezorgd. ONTPLOFBARE STOFFEN IN HUIS WASSENAARD] WASSENAAR Een 46- jarige Wassenaarse hande laar in goochelartikelen en effectmaterialen is gis teren door de economi sche politierechter in Den Haag, mr. J. van Over- beek, veroordeeld tot vijf duizend gulden boete en zes maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf. De man zou zonder vergun ning ontplofbare stoffen in zijn woning hebben ge had. De zaak kwam aan het rollen toen vorig jaar 15 juni in zijn huis aan de Burmanlaan zoge naamd „zwaar vuurwerk" ont plofte gevolgd door een brand. De man had zwart kruit in een emmertje onder de trap gezet. Het kruit moest hij de volgen de dag gebruiken voor een ontploffing in de „Way of life show" in de Efteling. Een me talen koffertje met chemica liën, dat naast de emmer stond, was ontploft en zo werd het kruit aangestoken. Volgens de Wassenaarder was de ravage verschrikkelijk ge weest. „Ik ben een maand lang bezig geweest, de boel schoon te maken. Al mijn spaargeld is er aan opgegaan. Gelukkig kon het werk doorgaan en heeft iedereen mij geholpen". Voor de politierechter ver klaarde de man dat niet duide lijk is wat nu precies groot en klein vuurwerk is. Hij zei nooit geweten te hebben dat hij een vergunning voor het spul nodig had. Vuurwerk dat hij gewoon in het theater en voor tv-shows gebruikt zou onder het groot vuurwerk val len. Daar heeft hij nu wel een vergunning voor. Officier van justitie, mr. M. Schelfhout, was verbijs over het gebrek aan kei van de verdachte. Zij sp van achteloosheid en lence en achtte bewezen da Wassenaarder opzettelijk vaarlijke stoffen had bewa „Dit soort dingen zaken ho niet in huis". De officier het een ernstig delict en vijftienduizend gulden tx en zes maanden voc lijke gevangenisstraf. In zijn laatste woord bekl toonde toon man dat hij onwetendheid had gehand „Het zijn dingetjes w een of twee gram inzit". D bij vond hij dat hij al gen was gestraft en wist niet hij het geld van de boete daan moest halen. De politierechter deed wat de boete af en bepaalde tev dat de man die in twintig mijnen van 250 gulden betalen. LEIDSCHENDAM De meetapparatuur van de Explosieven Opruimings dienst (EOD) is vermoede lijk de vliegtuigbom aan de Broekweg in Leid- schendam op het spoor. Dat schrijft burgemeester drs. W.F. de Vreeze aan omwonenden die als ge volg van de zoekactie noodgedwongen hun hui zen hebben moeten verla ten. Vorig jaar juni werd een onschuldig staartstuk gevonden in de achtertuin van huisnummer 67. Sinds die tijd is de EOD op zoek naar het projectiel uit de Tweede Wereldoorlog, die een engelse bommenwer per in 1943 zou hebben la ten vallen. In de afgelopen weken zijn in de modder aan de Broekweg kunstof pijpen in de grond ge boord. Daarin zijn aan draden peilstiften neergelaten die me ten of er metaal in de buurt is. Op een plek gaf de meetappa ratuur van de EOD een „op vallende uitslag", hetgeen kan wijzen op de aanwezigheid van de vermeende bom. Burgemeester De Vreeze schrijft in zijn brief aan bewo ners van de Zeeheldenwijk, dat een speciale aannemer het werk nu overneemt en begint met het aanbrengen van een metalen damwand. Dat moet bijzonder zorgvuldig gebeuren in verband met trillingen. Daarna wordt een put gegra ven en komt de EOD in actie om het werk af te maken en de bom bloot te leggen. „Dat klinkt allemaal heel eenvou dig, maar vanaf nu neemt de zoekactie nog zeker enige we ken in beslag. De demontage kan waarschijnlijk plaatsvin- Houtskeletbom in Voorschoten VOORSCHOTEN schoten en Soest zijn uitge zen voor een project houtskeletbouw. Dat deeldf Zweedse ambassadeur giste mee tijdens een feestelijke formatiemiddag bij de Zw« se handelsdelegatie in Haag. In Zweden worden al dan 50 jaar woningen geboi volgens de houtskeletbouw thode. Deze houdt i dragende delen van struktie van vuren- nenhout zijn gemaakt in pl van beton of steen. Het milieu-vriendelijke woninj want er wordt geen gebi gemaakt van zogenaamd 1 hout. Houten woningen bovendien energie-beparen Voorschoten krijgt 60 hoi woningen in de nieu' Starrenburg. De start bouw kan in 1990 geschiei Het plan omvat 15 premie woningen en 45 vrije sec woningen, die in prijs varié tussen de 185.000,- f 400.000. De aanwezige V< schotense raadsleden houder J. Visser met ambl ke staf lieten zich voorlid en het algemeen gevoelen dat er echt wel e< voor die woningen schoten is. Een vrije sector ning rond de 200.000,- is geerd" in Voorschoten, wacht wordt dat in de meenteraad van me de definitieve beslis Voorl

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16