ïCeMaeSowiwnt Lek bij PSV nog niet boven water Fraaie reiswekker Hel is van le Belgen Yoetbalkoorts terug in De Meer SPORT 20 JU li Onbeslist is itel Lefeber VANDAA 14 15 15 16 17 18 19 Van Basten ontkent contract Barcelona MAANDAG 10 APRIL 1989 PAGINA 13 'oetballiefhebbers ood bij busongeluk 3RTIMAO In Portugal zijn zaterdag ker dertien voetballiefhebbers om het gekomen tijdens een busongeluk, eer dan 25 raakten gewond. De bus met letbalfans had net de Zuidportugese stad irtimao verlaten toen het op de snelweg aarschijnlijk een klapband kreeg en ver- Igens over de kop sloeg. 'an Gennip gaat door EN HAAG Yvonne van Gennip zal komende schaatsseizoen haar loop- an voortzetten. De 24-jarige drievoudige jrmpische kampioene, die lange tijd met gedachte speelde om te stoppen, heeft slote,n mee te blijven draaien met de suwe kernploeg. Pierre Mathieu naar ploeg DOS SCHOONHOVEN De stich ting topvolleybal Schoonhoven heeft voor het eerste mannen- team van DOS de 45-jarige Pierre Mathieu als trainer ge contracteerd. DOS was dit jaar vijfde in de eredivisie. Mat hieu was de laatste jaren voor al in België actief. Hij behaal de met verschillende teams vier Belgische titels. Voordien was hij met Starlift Voorburg zes keer kampioen van Neder land en een keer vice-club- kampio^n van Europa. Mat hieu tekende voor een jaar en begint zijn werkzaamheden in het Grand National De Grand National, de be roemdste en beruchtste paarde- race ter wereld, is zaterdag ge wonnen door outsider Little Pol- veir. Het dier, gereden door Jimmy Frost en getraind door Toby Balding, stond bij de bookmakers 28 tegen 1 geno teerd, maar liet hoger aangesla gen paarden als West Tip, de winnaar van 1986, en The Tinker tenminste zeven lengten achter zich. De zege leverde eigenaar Edward Harvey ruim 200.000 gulden op. Twee paarden heb ben race niet overleefd. Outsi ders Brown Trix en Seeandem kwamen bij de zwaarste hinder nis, de Becher's Brook, ten val en werden later afgemaakt. FOTO :AP District wil boksscheiding IJMUIDEN Het district Noord-Hol land van de Nederlandse Boks Bond wil een scheiding van de amateur- en profs ecties in de bond. De vergadering in IJ- muiden was van mening dat het bonds- bureau veel te veel werk moet verrich ten voor de profs en dat het amateurbok- sen in feite de beroepsboksers admini stratief in leven houdt. De vergadering riep ook op tot een boycot van de promo tors Westerlaken en Ruhling omdat zij onlangs hun respectieve boksers Lefeber en Van Raamsdonk in Zuidafrika in de ring wilden laten komen. Verder wil het district Noord-Holland dat amateurpar tijen in de toekomst over 5x2 minuten in plaats van de nu gebruikelijke 3x3 minuten gaan. si 0UBAIX Met Jean-Marie Wampers, Dirk de alf en Edwig van Hooydonck op het ereschavot van 87e Parijs-Roubaix hebben de Belgen eens te meer 'da' mgetoond dat de hel hun eigendom is. Het stond al net vette letters in de statistieken. Bij 86 voorgaande jes wonnen de 'Flandriens' 44 keer, tweemaal „lieer dan alle andere landen bij elkaar. Nederland sond met vier zeges (Post '64, Janssen '67, Raas '72, J uiper '73) laag genoteerd in de historie. De Neder- ndse coureurs, in vier ploegen talrijk aan het ver- e ek, waren dan ook nergens. Adri van der Poel be- jj lorde tot het kransje der kanshebbers. Hij kwam et soepele tred uit het beruchte bos van Wallers in f. in kopgroep, waarin ook Jacques Hanegraaf figu- j erde. In de finale deed niemand meer mee en werd koninginneklassieker gedicteerd door de Belgen. e ich stond er op de wielerbaan van Roubaix één zeer p ije Nederlander: Peter Post. De ploegleider van Ne- rlands duurste wielerstal kon na twee magere jaren idelijk weer eens overwinning in een grote koers groeten, -al was het met een van zijn mindere go- Lefeber is blij met het behoud van zijn titel. Uitda- Rocchigiani kan zijn teleurstelling niet verbergen. FOTO: AP EST-BERLIJN Profboksers willen het buitenland boksen wel eens het grapje maken anneer ik win, krijg ik dan een onbeslist?" Jan Le- kreeg, toen hij zaterdagavond in West-Berlijn de eerste maal zijn Europese titel in het half- 'aargewicht verdedigde tegen de Westduitser Ralf 'cchigiani, inderdaad een onbeslist maar de Rotter- ttimer was voor iedere onbevooroordeelde toe- louwer na twaalf ronden duidelijk Kchigiani kon ook in zijn tweede gevecht om een 'ropees kampioenschap geen moment duidelijk ma- tï dat hij de uitdager was. Twee en een half jaar leden, op 4 oktober 1986, kreeg de nu 26-jarige estduitser zijn eerste kans op een titelgevecht. In ït sportpaleis van West-Berlijn bleek Alex Blan- ard toen te sterk voor Rocchigiani, die na twaalf Aden ruim op punten verloor. In het Palais am 'nkturm, dat slechts met 1128 betalende toeschou- as bezet,moest Rocchigiani opnieuw de volle "aalf ronden in de ring staan. ENSCHEDE Ook met Kieft en Ellerman weer in de gelederen heeft PSV het lek niet boven gekre gen. De Eindhovenaren konden weinig inbrengen tegen de 1-1 bij FC Twen te, dat enkele minuten voor tijd opgelucht adem haalde toen de veel flui tende arbiter Luinge geen strafschop zag in een overtreding van Paus te gen invaller Gillhaus. Pas toen FC Twente op ach terstand was geraakt durfde de ploeg, in een voor het eerst sinds vele jaren weer eens uit verkocht stadion, de huidige zwakte van PSV bloot te leg gen. Daardoor bleef het duel in de eerste helft steken op het middenveld. FC Twente wen ste niet te worden verrast door venijnige counters en beperkte zich tot het simpel in toom houden van de Eindhovense aanvallers. De verrassende inzet van Ler- by, die met zijn rechtervoet de te ver voor zijn doel staande De Koning passeerde, veran derde het spelbeeld drastisch. FC Twente durfde opeens wel de strijd aan en mocht vrijwel meteen constateren dat PSV momenteel steunt op een wan kele basis. De gelijkmaker kwam deson danks uit een dood moment tot stand. Koeman en Kieft wachtten op elkaar bij de ver raderlijke hoekschop van Huistra, waarna Schmidt sim pel de roos trof met een rake kopbal. FC Twente, dat al vlot Lipponen had moeten wisselen voor Schmidt (de Fin liep een spierscheuring in de liesstreek op), kreeg de smaak te pakken en bestookte met steeds meer elan het doel van Lodewijks. Opvallend Opvallend daarbij was vooral de rol van Paus die zich niet beperkte tot het uitschakelen van Kieft, maar elke mogelijk- heid aangreep om zelf het front te versterken. Via een kogel van Keur tegen de lat kwamen de Enschedeërs het dichtst bij de niet onmogelijke triomf om vervolgens zelf nog tweemaal te ontsnappen. PSV, dat zaterdag tijdens de laatste training in Rijssen al Valckx voor enkele weken zag uitvallen met een jukbeen breuk - de Limburger kwam ongelukkig in botsing met Janssen - was desondanks na afloop niet eens zo ontevreden. Het greep de erbarmelijke conditie van het veld aan als excuus voor het kwalitatief vrij arme optreden in Ensche de en hoopt met Kieft en El lerman dat de marge met Ajax toereikend zal zijn om als eer ste team in Nederland vier maal achtereen kampioen van de eredivisie te worden. Net als Kieft bestreed Hiddink dat de terugkeer van de spits het gevolg was van de malaise waarin PSV momenteel ver keert. De coach: „Ik heb geen moment druk op hem gezet. Willem gaf zelf aan dat het wat hem betreft wel weer kon en dat het hem niets uitmaak te of hij vandaag dan wel woensdag (in het bekerduel met FC Den Haag) weer zou Voor Theo Vonk, de oefen- meester van FC Twente, telde de zestiende remise van zijn FC Twente - PSV 1-1 (0-0): 50. Lerby 0-1, 58, Schmidt 1-1. Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: 18.000 (uit verkocht). Gele kaarten. Rutten (FC Twente), Lerby en Heintze (PSV). ente: De Koning; Koopman, llzinga en Scharmin; Neijen- Lipponen FC Tw Koe en Heintze; Vanenburg,1 drie keer Ellerman (Gillhaus) Doelman Jan Willem van Ede van FC Utrecht rédt weer eens bij een gevaarlijke aanval van Ajax. FOTO: ANP AMSTERDAM Met het elftal van de toekomst streeft Ajax op de kortst mogelijke termijn succes na. De Amsterdamse ploeg, die er met de week jonger gaat uitzien, bracht de voetbalkoorts terug in de Meer door FC Utrecht met pijn en moeite te verslaan, 2-0. De strijd om het kampioen schap, die met de Kerst al be slist leek, is weer geheel open. Het seizoen van Ajax, dat na het bekerdebacle tegen FC Groningen enkele weken ge leden haast voorbij was, heeft weer kleur. Dat levert in elk geval geld op. De wedstrijd te gen FC Utrecht trok gisteren 14.000 toeschouwers. Het Olympische stadion zal vol gende week tijdens de klassie ker van weleer tegen Feye- noord ongetwijfeld vol zijn. Maar er is nog meer voor Ajax. Mede als gevolg van de vele blessures deed de techni sche leiding een beroep op de jeugd. Als altijd was dat ook dit keer niet vergeefs. Tegen Utrecht had Ajax met Roy, Richard Witschge en Frank de Boer wellicht de jongste linkerflank ooit in de eredivi sie. Gefluisterd wordt dat er ook nimmer zo'n talentvolle kant met louter linkspoten be stond. Dat zal de toekomst 'echter nog moeten uitwijzen. Tegen FC Utrecht speelde Ajax veel over rechts, waar Ronald de Boer en Blind op vallend veel ruimte kregen. Met name De Boer, in de basis omdat Van 't Schip kort voor aanvang niet voldoende fit bleek, deed er te weinig, mee. De ploeg uit de Domstad, kop loper op de ranglijst van gele en rode kaarten, hield zich lang staande. De door schor singen geplaagde formatie deed dat bovendien met mid delen, die fair konden worden genoemd. Trainer Berger hoefde zich naderhand nergens voor te schamen. Het was mede de verdienste van FC Utrecht dat er in de Meer een heuse wed strijd ontstond, die veel span ning kende. Hoewel de winst van Ajax verdiend was,,, had de score net zo goed andersom kunnen zijn. Halverwege de tweede helft passeerde Boog- ers doelman Menzo met een bekwame lob. Terwijl de rech terspits al juichend in de ar men van zijn. trainer wilde vallen, kreeg de bal een meter voor de doellijn een vreemde stuit en ketste af tegen de lat. Kohn gaf toe dat zijn team een dergelijke tegenvaller nooit meer had kunnen ver werken. De jonge ploeg uit De Meer mist daarvoor waar schijnlijk nog de veerkracht en bovenal de daadkracht. „Maar ze zijn allemaal tot het laatste moment blijven wer ken", zei Kohn. „Ik moet de jongens een groot compliment maken". Ajax kreeg daarvoor het loon. Bij onstentenis van Pettersson, wel aanwezig maar niet zicht baar, moest Winter het beslis sende tikje geven. De interna tional, dit seizoen van ver te ruggekomen, deed dat twaalf minuten voor tijd uit een cor ner van Jonk. De middenvel der uit Volendam, gistermid dag de beste Ajacied, lanceer de even later invaller Rob Witschge. Doelman Van Ede greep ten koste van een over treding in, Verkuyl benutte de strafschop, 2-0. Ajax - FC Utrecht 2-0 (0-0): 77. Winter 1-0, 87. Verkuyl (strafschop) 2-0. Scheidsrech ter: Bakker. Toeschouwers: 14.000. Ajax: Menzo; Blind, Scholten, Verkuyl en Frank de Boer; Winter, Jonk en Richard Witschge; Ronald de Boer (Rob Witschge), Pettersson en Roy. FC Utrecht: Van Ede; Verrips, Plomp, Roest en Steinmann; Alflen, Buizert en De Kruijff (Johnstone); Boogers, Wil- laarts en Kelders. China en Taiwan weer samen sport DORTMUND Juan Antonio Samaranch, voorzitter van het Internationaal Olympisch Co mité, heeft een overeenkomst begroet die het mogelijk maakt dat sportteams uit Tai wan meedoen aan wedstrijden in China. Dat is veertig jaar niet meer gebeurd. Samaranch zei dat de hoofdsteden Taipeh en Peking vorige week het verdrag tekenden. Op papier zijn Taiwan en China in oorlog sinds 1949, toen het communis tische leger de regering van nationalisten naar het eiland Lek bij PSV nog niet boven water Stokkel maakt bij fans emoties los Marathonduo overtuigend Philidor nog niet uit degradatiezorgen UVS zakt nog verder weg Rijnsburgse Boys haakt af Jeugd UVS komt een punt tekort Korfbal competitie in beslissend stadium Perfecte dag voor Formule LEIDEN De bowlers van Formule Vermeulen scoorden in Vlaardingen bijna optimaal en hebben weer alle kans op het kampioenschap in de eer ste klasse van de National League. In Vlaardingen begon Formule in de voorlaatste speelronde met een bijna ho peloze achterstand van negen punten op het thuis spelende Bowltech. Door het knappe re sultaat werd die achterstand tot vier teruggebracht en dat terwijl Formule op de laatste speeldag nog tegen de koplo per aantreedt. Tegen Black Squares was Frank Scheffer al direct goed op dreef en zorgde hij met zijn spel voor een geïnspireerd team. Niet alleen de Black Squares, ook de andere twee tegenstanders (Gispa en Flight Angle) werden overdonderd. Toen het stof was opgetrokken had Formule een totaalscore van 5808 punten vergaard wat op vijf punten na een nieuw Leids record betekende. Indi vidueel scoorde Frank Schef fer 1237 punten, waar Marius van Kalkeren maar nauwe lijks onderbleef: 1214. MILAAN Marco van Basten heeft gisteren de berichten tegengesproken, dat hij met Barcelona overeenstemming heeft bereikt over een contract van zes jaar. De verbintenis zou volgens Juan Gaspart, de vice-voorzitter van de Cata laanse club, ingaan op 1 juli 1990. De aanvaller, die nog tot het einde van het volgende seizoen bij de Italiaanse club on der contract staat, zou volgens de Spanjaard in zes jaar 24 miljoen gulden i deze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee j Naam: Adres: Postcode/plaat: Telefoon r i Telefoon(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 j Stuur als dank de reiswekker naar Naam: Postcode/plaats: I I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel met nodig - naar 1 ^Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den JNZJ Ccidóe Soumnt

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13