E Wilskrachtige Remco Tuinenburg maakt snel naam Carrière Meskers neemt snelle vlucht CeidóeSoivtant WARMOND - Badmintonner Corno Meskers betrad vorige week zaterdag in Wateringen uiterst ge motiveerd het veld. Het leek erop alsof de Warmonder wilde aanto nen dat het besluit van de bond om hem niet mee te nemen naar de Europese jeugdkampioenschap pen op een vergissing berustte. Als vijfde heer geselecteerd voor de strijd in Birmingham, viel hij bui ten de boot. Geen EK dus voor Meskers die bij Velo uit was op re vanche. Pas in de halve finale moest hij met zijn mixed-partner de meerdere erkennen in de natio nale kampioenen. „Uiteraard had Corno er graag in Bir mingham bij willen zijn. De ploeg deed het immers goed met drie bronzen me dailles. Corno moest daarom toch wel even extra slikken toen hij hoorde dat de vierde man in Birmingham- niet al te best had gespeeld, maar het komt nog wel een keer", blijft vader Jaap Meskers optimistisch. Pa legt eenzelfde bezeten heid voor de badmintonsport aan de dag, als zijn zoon elk weekeinde in het veld laat zien. Buiten het veld blijkt de op 30 november zeventien jaar gewor den Warmonder de rust zelve. Met name zijn gymnastiekleraar had daar in het verleden nogal moeite mee. „Dat vindt die man vreemd, ik train vijf keer in de week en moet me dan ook nog op school met van die domme spelletjes be zig houden", meent Corno. Hieraan is na een goed gesprek tussen ouders en Feiding van de Sassenheimse Mavo een einde gekomen, mede ook met het oog op de vele internationale toernooien die in steeds grotere aantallen op hem afko men. Vijfde heer Toernooien waar die Europese jeugd kampioenschappen best bij hadden mo gen zitten, vindt het talent zelf. Dit jaar is het er wat dat betreft niet van geko men. Als vijfde heer geselecteerd, werd vooraf al duidelijk dat hij slechts mee kon als er een uitvaller zou zijn. Chris Bruil, die al een Europees kampioen schap tot 16 jaar achter zijn naam had staan en opnieuw kanshebber voor de ti tel leek, Jeroen van Dijck, Quinten van Daim en Raymond Achterberg bleven echter alle vier gezond en optimaal fit. Voor de Warmonder, die toch stiekum hoopte, bleef een ticket voor Birming ham achterwege. Wel maakte Meskers de noodzakelijke voorbereiding mee, maar dat versterkte tevens zijn hoop op uitzending als vijfde heer (organisato risch wel, financieel niet mogelijk). Dat zo'n voorbereiding op zich geen Onder redactie van Gert-Jan Onvlee en Peter van der Hulst Corno Meskers: „Ik zal op een sportieve manier laten zien dat ik op de EK thuishoor de". FOTO: HENK SNA TERSE weggegooide ervaring is, bleek in het vo rige weekeinde. Met zijn mixdubbelpart- ner kwam het seniorentoernooi van Velo in Wateringen pas in de halve fina le tot een einde. Na drie sets stuitte hij op de nationale kampioenen. „Och, ver- liezen van de nationale kampioenen bij de senioren is geen schande, zeker niet als je ze ook nog een set kan ontfutse len". Ook tijdens de „Dutch Junior Open" speelde Meskers zo goed dat er bij zijn club Drop Shot hard over gedacht wordt om hem in het komende competitiesei zoen als tweede heer op te stellen. Daar mee zou de ontwikkeling ^an de junior bijna eenzelfde progressie te zien geven als in de afgelopen vier jaar. Ongeslagen Op zijn dertiende speelde Meskers twee de klasse regionaal en maakte daarna een sprong naar de vierde klasse lande lijk. Daarna volgde onder leiding van 'badmintongoeroe' Rob Kneefel de over stap naar de overgangsklasse (drie hele grote stappen). Kneefel plaatste Meskers als vierde heer in die overgangsklasse en liet hem het jaar daarop zelfs als vierde heer in de hoofdklasse acteren. Hoewel zestien erg jong is voor een debuut in de hoofdklasse badmintoncompetitie was de ongeslagen status van Meskers aan het eind van die competitie een unicum. „De mooiste overwinningen heb ik be haald tegen Dennis Tsjin Asjoe en Ran dy Trieling". De bekroning op dit meer dan goede seizoen had het EK moeten worden, maar zelfs Rob Kneefel kon dat niet voor elkaar krijgen. Kneefel, die naast clubtrainer van Drop Shot ook trainer-coach van een andere hoofdklas seclub (De Ritte) was, deed als bonds coach jeugd nog wel een voorstel bij de NBB om vijf heren af te vaardigen, maar vond de penningmeester op zijn weg. „Jammer, maar ik ga gewoon ver der. Na dit weekeinde waarin ik even geen wedstrijd heb volgen er nog zeker vijf, misschien wel zes weken met niets dan toernooien. Ik zal op een sportieve manier laten zien dat ik er wel thuis hoorde". Pas tegen het einde van mei gaan de rac kets wat langer in de foudralen; de vijf badmintontrainingen per week worden dan even stil gelegd. Meskers kan die trainingen per week, in Den Haag en Al phen aan den Rijn, niet missen. Met zijn vader, die trainer is bij Steeds Vooruit, zal hij midden in de zomer regelmatig in de sporthal Klim Op te vinden zijn voor een uurtje zweten. „Ik ben hier in War mond begonnen met badminton en die club heet 'toevallig' Steeds Vooruit. Sio was een paar jaar later een stapje vooruit en Drop Shot een jaar later weer. Met Rob Kneefel zijn er bij Drop Shot nog heel wat stapjes vooruit te maken. Ik weet nog lang niet waar het allemaal op houdt. Ik wil nog steeds vooruit en daar om zal ik af en. toe best wel moeten zwe ten". GERT VELTHUIZEN FOTO: HENK SNATERSE van da amateur en de professional, kwam duidelijk naar voren dat voor de vrijwilligers nu en in de toekomst een prominente rol is weggelegd. Voor de jeugdvoorzitter van VVSB was dit aanleiding om de eigen vereniging eens nader onder de loepte houden. ..Loyaliteit en het samen doen' zijn en blijven het onmisbaar fundament", staat in het clubblad te lezen. ..Onze jeugdvoorzitter constateerde toen en ook enkele weken erna. dat bij I 'VSB sprake is van een behoorlijke stand van zaken. Aan medewerking en sympathie blijkt het niet te ontbreken". ..Zijn we misschien een 'Instituut' aan het worden". We merkten het al eerder op in deze ru briek. Pretenties kunnen \'\'SB niet ont zegd worden. Gedachten 'Hazerswoudse Bovs op weg naar de KNVB'. Inderdaad na de misstap, een week eerder, lukte het Hazerswoudse Boys vorig weekeinde om het kampioen schap in de afdeling zaterdag te pakken. Een tweede spandoek met net opschrift 'Boys vee zijn er', moest daarvan getui gen. Al zal de keeper daar zo zijn ge dachten over hebben gehad. Inderdaad Hazerswoudse Boys bereikte de vierde klasse, maar die supporters wa ren er, zo te zien. dus duidelijk niet... Skyboxen TOP-speler Anne van der Zaag moest het vorig weekeinde het veld geblesseerd en dus voortijdig verlaten. Vervelend natuurlijk, maar het betekende voor Van der Zaag niet dat hij hel res tant van de wedstrijd tegen Blauw Wit behoefde te missen. Een bank werd voor het raam gezet, zodat Anne een eerste klas uitzicht had. Daarnaast werd hij nog voorzien van een geurig kopje koffie. Nee. voor Van der Zaag hoeven ze er niet meer te komen. Die skyboxen... Hogerop ..In 1957 en 1959 was Voetbalvereniging Ter Leede twee maal landskampioen bij de zaterdagamateurs. In 1974 volgde de gradatie uit de eerste klasse en werd de aansluiting met de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal verloren. Daarna ging het sportief gezien bergafwaarts om uit einde/ijk in de vierde klasse van de KNVB te belanden. Dit is een klasse waarin Ter Leede zich niet thuis voelt". Hel persbericht van de eens zo roemruch te Sassenheimse club laat er geen twijfel over bestaan. Ter Leede wil hogerop. ..Onder leiding van een enthousiast be stuur zijn er ambitieuze plannen ontwik keld om de weg terug naar de eerste klas se in te slaan. In 1990 bestaat de vereni ging zestig jaar. Dan zal de eerste stap in de goede richting genomen moeten zijn. Het komend seizoen zal het kampioen schap van de vierde klasse behaald moeten worden". Hogerop (2) Om dal te kunnen bereiken, werd nog geen maand nadat Jan Kroese door zijn vorige werkgever, ARC. op niet al te nette wijze opzij was gezet, bekend gemaakt dal de Nieuwkoper de plaats van Dick Blijleven in de dug-out inneemt. Bij Ter Leede verwacht men nu dat Kroese het huzarenstukje van ARC. binnen zes a ze ven jaar van de vierde naar de eerste klasse, herhaalt. Daarbij doen direct al lerlei geruchten dan de ronde. Zo zouden UVS-spelers Van Leeuwen en Faber in verband zijn gebracht met Ter Leede. Maar zowel Van Leeuwen („Ter Leede is een open boek voor mij"), Faber („Ik ben mij daar niet van bewust") als Ter Leéde (voorzitter Van Ginshoven: „Er zijn wel namen gevallen, maar niet die van Van Leeuwen en Faber") maken duidelijk dat dit niet in de lijn der verwachtingen ligt. Hogerop (3j Neen. het blijkt de jeugd te zijn. die het moet doen „We zijn zover dat jeugdspe lers plaatsen in het eerste kunnen gaan innemen", maakt Van Ginshoven duide lijk. Zij zijn het met name, die Ter Lee de naar de derde klasse moeten loodsen. „Het beleid rond de eerste twee teams moet professioneler worden, waardoor de spelers bij Ter Leede blijven en niet naar andere clubs gaan", aldus Van Ginsho ven. die dan denkt aan een correcte outfit en het in dienst hebben van een Jysiothe- Sky boxen... Gedachten... rapeut en een verbetering van de entoura ge Ter Leede streeft ernaar binnen vijfjaar weer tot de top der zaterdagamateurs te behoren. En denkt dat doel (drie kampi oenschappen) te bereiken met jeugdspe lers, een correcte outfit, een fysiothera peut en een verbeterde entourage. Het lijkt ons van Hutspo(r)t allemaal wei heel erg simpel en dus tot mislukken ge doemd. Indien Ter Leede zich echter in derdaad binnen vijf jaar in de zaterdagse eerste klasse meldt, zullen wij de eerste zijn om toe te geven dat we het nu, in 1989, helemaal fout hebben gezien. Instituut Tijdens een voorlichtingsavond van de KNl'B Afdeling Leiden, waarin van ge dachten werd gewisseld over de positie FOTO: ANDRÈ VAN HAASTEREN ZATERDAG 8 APRIL 1989 PAGINA 29 ALPHEN AAN DEN RIJN - Van de wilskracht en zelfdiscipline waarmee de 17-jarige Remco Tui nenburg zijn doel, profvoetballer, probeert te bereiken zou men een dertigtal jaren terug niet op of om hebben gekeken. Immers: wilde je je als voetballer in die tijd te gelde maken, dan wist je bij voorbaat dat je heel veel moest laten en nog meer doen. Tegenwoordig echter, krijgen de jonge spelers nog wel eens het verwijt naar het hoofd ge slingerd dat alles hen maar toege worpen wordt. Dat geldt echter niet voor de inwoner van Alphen aan den Rijn die dit seizoen het doel verdedigt van de landelijke A- jeugd van de Maasstedelijke club Feyenoord. Zeker nu niet - want, ondanks een baan als timmerman, waardoor hij elke och tend om zes uur uit zijn bed moet, miste hij pas twee trainingen, omdat hij zijn b'onnenboekje bij de bond in moest leve ren - maar ook in het verleden niet. Zo kreeg Remco al van jongs af aan die dis cipline van zijn ouders mee. Zijn vader vindt bijvoorbeeld dat er wel een heel goede reden moet zijn om een training over te slaan. „En anders staat daar de telefoon en zegt hij die sport maar op". Iets dat hij zijn zoon nog nooit heeft hoeven voorhouden. Zomaar een voor beeld van vader Tuinenburg: „In de tijd dat hij nog bij de jeugd van ARC speel de, regende het zo hard dat hij van mij niet hoefde te trainen. Maar hij ging toch, omdat de training niet was afge beld. Op zijn fietsie dus naar ARC, waar hij van Frans Burger als enige kreeg te horen dat de training inderdaad was af gelast. Tegen Burger zei dat hij toch wil de sporten, omdat hij toch al tot op de draad doornat was". Lichtmasten Een wilskracht en een zelfdiscipline waar de jeugdige Tuinenburg inmiddels ook al de vruchten van heeft kunnen plukken. Remco: „Op acht-jarige leeftijd ben ik bij ARC gaan spelen. Eerst als voetbal ler, maar ik werd zo moe van het hollen, dat ik na twee wedstrijden ben gaan kee pen. Na de E-tjes kwam ik vervolgens in de D-6 terecht, waar tijdens de eerste wedstrijd iemand van het bestuur langs de lijn stond te kijken. Twee weken later speelde ik in de D-l". Een periode ook waarin hij zelf al van zijn kwaliteiten overtuigd was. Rijdend in Rotterdam Zuid en ondertussen wijzend naar de lichtmasten van het Stadion Feyenoord hield hij iedereen die het maar horen wilde voor dat hij daar ooit eens zou spelen. Op dat moment werd hij voor gek verklaard, maar nu weet hij wel be ter. Zonder al te veel aanpassingsproblemen kon hij vorig jaar zijn intrede in de Kuip maken. „In het begin had ik een tijd lang last van zere ogen en een keelont steking", aldus Remco, die daarvoor de oorzaak zoekt in de fysiek zwaardere trainingen. Want, niet alleen de intensi teit nam toe, maar ook de trainingsduur. De hinder die hij daarvan ondervond moet echter niet overdreven worden, want al snel liet de met een imposante stekelbos getooide Tuinenburg zich gel- ALPHENAAR IN DOEL VAN FEYENOORDS A-JEUGD Wat de doorstroming van de jeugd betreft, weet Remco Tuinenburg dat Feyenoord niet de meest ideale club voor hem is. FOTO: HENK SNATERSE den. „De eerste wedstrijden ging het nog niet zo, omdat je het zelfvertrouwen van de verdediging moet winnen". „Maar", vult zijn vader hem aan. „ook omdat je je vanaf het begin wilde bewijzen. Dan gaat het juist fout, zoiets kost enige tijd". Toch duurde het niet lang eer hij de eerste keeper tussen de palen ver drongen had. En dat niet alleen bij Feye noord, maar ook in het Nederlands elf tal. ..En daar doe je ervaringen op die je nooit meer kwijtraakt". V oorpaginanieuws Terwijl een lijvig plakboek ter tafel komt en Remco kranteknipsels laat zien uit onder meer Martedi Sport, praat hij op dezelfde rustige toon verder: „Zo ben ik met het Nederlands elftal onder zestien jaar al naar Italië, Portugal en Noorwe gen geweest en dat terwijl ik nog nooit gevlogen had. Bij een echte interland staan daar 2000 toeschouwers te kijken, ben je even voorpaginanieuws en komt er een samenvatting op de televisie. Dat is het mooiste wat er is". Ondanks dat alles hem op dit moment voor de wind lijkt te gaan en Remco zijn carrière - voor zover dat mogelijk is - bij voorbaat al gepland lijkt te hebben, durft hij niet te zeggen wat zijn kansen op een mogelijke profstatus zijn. Zijn vader valt hem daarbij in de rede en zegt zichtbaar aangedaan: „Er kan zo- veel misgaan. Neem nu vandaag. Zijn training werd afgezegd, omdat een van zijn trainingsgenootjes gisteren is neerge stoken in Den Haag. En, zoiets valt of staat ook bij een trainer", waarbij het voorbeeld Ricardo de Jongh ter sprake komt. In tegenstelling tot Patrick Lode- wijks kreeg Feyenoords belofte na het wegvallen van Joop Hiele geen echte kans om zich te bewijzen. „Ricardo denkt er wat dat betreft te gemakkelijk over, maar je wilt toch wat bereiken", aldus Remco, die met een dergelijke be handeling waarschijnlijk geen genoegen had genomen. Al weet ook Remco dat hij, wat de doorstroming van de jeugd betreft, niet bij de meest ideale club zit. Slechts weinigen drongen in het verleden door tot de hoofdmacht van de Stadion club, al lijkt daar nu enigszins verande ring in te komen. „Zo speelde eerder dit seizoen Arjan van der Plas al in het eer ste, terwijl het vorig weekeinde Jimmy Simons zijn opwachting maakte. Er is dus steeds meer doorstroming, maar het blijft moeilijk. Zeker voor een keeper, omdat die maar op een plaats kan spe len". Voorlopig lijkt dat echter nog toekomst muziek voor de jeugdige inwoner van Alphen aan den Rijn en ziet hij zijn eer ste jaar bij de Maasstedelijke subtopper als een leerproces. „Binnenkort heb ik een gesprek met Kraay en als hij niets meer in mij ziet dan houdt het op. Dan ga ik weer gewoon bij ARC voetballen. Het zou jammer zijn, maar ik ben niet bang om dan weer bij ARC aan te klop pen". PETER VAN DER HULST

Leidse Courant | 1989 | | pagina 29