f nCcidócScHi^cmt^ Meelfabriek geen monument STAD OMGEVING m Kunstenaars vullen lege etalageruimtes Boomfeestdag in Leidse Hout ALLER LEI(DS) Slimme EHBO-kit 198S| DONDERDAG 6 APRIL 1989 PAGINA 11 chemokar haalt agelijks meer an 1200 kilo op EIDEN De chemokar t meer dan 1200 kilo per op. Dit deelde wethouder [uijers gisteravond mee tij- j een commissievergade- ng cultuur, volksgezondheid i groenvoorzieningen. Vooral et verfafval met dagelijks 500 kilo blijkt zijn weg te inden naar de wagen die spe- aal door Leiden rijdt om che- isch huisafval mee te nemen, lie, batterijen en medicijnen emen ook een groot aantal lo's voor hun rekening, res- ictievelijk 140, 90 en 60 kilo. iét kost wel meer geld. Pa- r en glas levert de gemeen geld op, maar klein che- ïisch afval moet speciaal ver- rand worden. Toch is het ist goed dat er zoveel afval jgehaald wordt", aldus Kuij- ■s. Het nieuwe depot op de ,dmiraal Banckertweg waar e mensen eveneens hun spe- iaal afval naar toe kunnen rengen is nog in aanbouw, ijdens de vergadering werd :vens meegedeeld dat er een Ktern bureau voor de Streek- ïuziekschool op het Rapen- is ingeschakeld. Het bu- Mede zal een onderzoek ïstellen naar een nieuwe be- eersstructuur voor de mu- ekschool. troom valse neldingen uit tationsgebied EIDEN De Leidse politie eeft al enige tijd te kampen stroom van valse mel- ingen uit het gebied rond het ation. Politiewoordvoerder D. raveland kon vanmorgen gis- ren geen exacte aantallen lemen. Het aantal is inmid- ds echter zo groot dat het uidelijk opvalt. Gisteren was et twee keer raak. Eerst werd morgens rond elf uur gemeld it er een vechtpartij was bij et station, waarbij mensen ge rond waren geraakt. Er was chter niets van te merken, 's vonds rond elf uur volgde de leiding dat er een brandbom du zijn gegooid bij Club '70 an de Stationsweg. Daar zou- en „veel gewonden" zijn ge- allen. Reden voor de politie i direct uit te rukken, maar bleek opnieuw niets aan de and te zijn. Wooncentrum blijft voorlopig nog in de Haarlemmerstraat LEIDEN Wooncentrum Leiden kan tot 1 juli in de Haarlemmerstraat blijven. Eigenaar J.W. van Dolder is dat met de verhuurder van het pand overeengekomen. Van Dolder zou per 1 april naar de Korevaarstraat ver huizen omdat het pand in de Haarlemmerstraat te klein is. De gemeente maakte echter bezwaar tegen de ver plaatsing van de winkel naar het pand waar voorheen een garagebedrijf gevestigd was. De gemeente dreigde de vestiging van het bedrijf in de Korevaarstraat met politie- dwang te verhinderen, omdat een meubelwinkel daar strijdig is met het bestemmingsplan. Een schorsingsverzoek van Van Dolder bij de Raad van State werd 17 maart afgewezen. Van Dolder zou daardoor per 1 april met zijn spullen op straat komen te staan. Met de verhuurder van het pand in de Haarlemmerstraat kwam hij vervolgens overeen de winkel nog drie maan den te huren. Inbreker gepakt bij garagebedrijf LEIDEN Een inbre ker is vannacht aange houden bij de Leidse vestiging van de Quick-fit garageketen aan de Lammenschans- weg. De politie was daar rond twee uur naar toe gegaan nadat het inbraakalarm was afgegaan. Een 34-jarige Hagenaar probeerde toen juist het gebouw snel te verlaten. Er was een raam openge maakt, de kassa was geopend. Het wissel geld daaruit was door de man meegenomen. Slagaderlijke bloeding na snee met mes LEIDEN Een medewerker van de gemeentelijke vuil verbranding heeft vannacht rond half een een slagaderlij ke bloeding opgelo pen. De man was aan het werk bij de vuilverbranding, toen hij uitschoot met een stanleymes en zich in zijn lin kerarm sneed. De EHD heeft eerste hulp verleend. Manifestatie VluchtelingenWerk LEIDEN Werkgroep Leiden, Stad van Vluchtelingen houdt komende zaterdag met VluchtelingenWerk een manifestatie in de Leidse Schouwburg. De manifestatie wordt geopend door commissaris van de koningin in Zuid-Holland mr. S. Patijn. De manifestatie is de start in de provincie Zuid-Holland van de landelijke campagne Mogen ze even. Het is een manifestatie voor en door vluchtelingen. Op het programma staan optredens van muziek- en dans groepen. Er nemen Koerden, Roemenen, Afrikanen en Iraniërs deel. In de foyer van de schouwburg is een stand met voorlichtingsmateriaal van VluchtelingenWerk en Leiden, Stad van Vluchtelingen. Ook zullen de fototen toonstelling „Asiel in Nederland" en de videofilm „Vluchten, geen kinderspel" te zien zijn. VluchtelingenWerk wordt gehouden in de Leidse Schouwburg aan de Oude Vest 43. De manifestatie duurt van 14.00 tot 17.00 uur. De Leidse Schouwburg is geves tigd aan de Oude Vest 43 in Leiden. De toegangsprijs be draagt 2,50. Diaconessenhuis houdt open dag LEIDEN Het Diacones senhuis houdt zaterdag 22 april een open dag. Het zie kenhuis is namelijk 25 jaar gehuisvest aan de Houtlaan 55. Het ziekenhuis is van 10.00 tot 15.00 uur voor be langstellenden Aan de hand pijlen ven route kan aantal afdelingen worden bezocht. Op de buitenplaats wordt een demonstratie ge geven door een ambulance- geopend, een met aangege- groot Bijdrage Zomerzegels voor muziekgebouw LEIDEN Vijf muziekvere nigingen hebben vanmorgen een bijdrage van 10.000 gulden ontvangen van het comité Zo- merpostzegels. In het PTT- kantoor van winkelcentrum De Kopermolen in de Meren- wijk kregen zij het bedrag uit gereikt. Het bedrag is bestemd voor de inrichting van het muziekverzamelgebouw op het industrieterrein De Waard. De verenigingen Allegro Vivace, Con Fuoco, De Burcht Leiden, Kunst en Genoegen en Werk- mans Wilskracht zullen elk een deel van het geld naar ei gen inzicht kunnen besteden. SLOOP DREIGT VOOR INDUSTRIËLE KOLOS LEIDEN De kans dat de Meelfabriek De Sleu tels aan de Zijlsingel uit het Leidse stadsbeeld zal verdwijnen, is weer wat groter geworden. De monumentencommissie besloot gisteravond een negatief advies aan bur gemeester en wethou ders uit te brengen over het plaatsen van de in dustriële kolos op de monumentenlijst. Ook delen van het gebouw komen niet op de monu mentenlijst. Twee maanden geleden staakten de stemmen nog toen het ging over het zetten van de fabrieksgebouwen op de gemeentefljke monumen tenlijst. Gisteren hield com missielid ir. B. Veldman een laatste, met lichtbeelden on dersteund pleidooi om de ge bouwen tot verklaren. Het was met name het silogebouw met een betongewelf uit 1904 dat voor het nageslacht behou den diende te worden. Het gaat hier immers om het oudste geheel in beton opge trokken gebouw van ons land. Ook het ketelhuis met een zogenaamde paddestoel- vloer zou het bewaren waar zijn. Met vijf tegen vier stemmen werd echter besloten aan burgemeester en wethouders een negatief advies uit te brengen. Omdat het verschil in de uitslag zo klein was ge weest, liet voorzitter P. Oli vier weten de verschillende meningen in het advies te verwerken. van de fabriek op de lijst. De toekomst van de Meelfa briek De Sleutels is met het advies van de commissie be slist niet duidelijker gewor den. Vastgesteld kan alleen worden, dat thans de ver koop van het complex iets is vergemakkelijkt omdat een plaatsing van het geheel of gedeelten van het complex op de monumentenlijst alge hele sloop zou bemoeilijken. Industrieel Erfdeel Leiden gevoegd. In beide rapporten 0 werd gepleit voor plaatsing zullen duren Het Meneba-i thans nog met een aantal project-ontwikkelaars in ge sprek. Adjunct-directeur H.C. de Boer: „We hebben tot op heden gesprekken ge voerd met meer dan vijftien kandidaten. Daar is nu nog een aantal van over. Wij hebben echter geen haast. Een deel van het complex wordt verhuurd aan derden voor de opslag van granen en zaden. Ik heb geen idee hoe lang de gesprekken nog Eieren gooien bij botenrace Leerlingen van Laboratoriumschool Rijnland leverden gisteren slag in de Leidse binnenstad. De Leiderdorpse school bestaat 25 jaar, hetgeen met een actieweek werd gevierd, waar een boten race onderdeel van uitmaakte. De wedstrijd werd gehouden voor het Waaggebouw. Drie docententeams en zestien leerlingen teams streden met elkaar in een roeiboot om de snelste tijd. Er moest een parcours afgelegd worden, waarbij het de bedoeling was dat er eieren in een emmer zouden worden gegooid. De eie ren „verdwaalden" regelmatig in het publiek. De toeschouwers wisten echter ook van wanten en gaven de inzittenden van de boten op hun beurt de volle laag. Regenpakken, paraplu's en la- boratoriumjassen boden dan ook een welkome bescherming. foto: tejo ringers Ie kunstzinnige vitrines aan de Stationsweg. foto: henk van den ende LEIDEN De stichting Beeld en Grafiek expo seert in de etalageruimtes aan het Stationplein 234 in Leiden. In vijf etalages met een totale lengte van twintig meter is een geza menlijke presentatie te zien van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van de Oever uit Leiden. „Een weefsel van drie kunstui tingen in één", verklaart Van de Oever. „Het idee om in lege etalages te exposeren is niet nieuw. Het is wel een eenvoudige en doeltreffende manier om kunst aan een groter publiek te tonen", vertelt Van de Oever. De stichting heeft al eerder op de Hooigracht een etalage ter beschikking ge had waar om de maand een nieuw kunstwerk werd ge toond. De nieuwe, grote ruimte is ter beschikking ge steld door de universiteit. Beeld en Grafiek is een sa menwerkingsvorm van drie kunstenaars en twee mede werkers die zich lijk met de publiciteit bezig houden. De kunstenaars hoe ven daardoor niet zelf mét hun werk en ideeën langs de galerieën of andere exposi tieruimtes te gaan en kunnen zich meer met hun werk be zighouden. Voor sommige projecten worden door de stichting andere, minder be kende kunstenaars aange trokken. Zij kunnen dan tij delijk samenwerken en ex poseren met de drie vaste le den. „Deze samenwerkings vorm werkt inspirerend op de kunstenaars", meent Anna Souvereins pr-vrouw van de stichting. Voorlopig wil de stichting nog kleinschalig en zonder winstoogmerk werken. Met behulp van giften moet het project kostendekkend wor den. Dat is nu ook al het ge val met de etalagepresentatie die wordt gesponsored door bedrijven. Tot zondag 28 mei kunnen voorbijgangers de presentatie bezichtigen op de Stationsweg (schuin tegen over het belastingkantoor). Huis De Bijlen moet weg uit Wachtgebouw DEN HAAG/LEIDEN Ei genaar Hans van der Bijl van het café Het Huis De Bijlen moet het Wachtgebouw bij de Leidse Morspoort ontruimen. De Haagse rechtbank heeft gisteren ëen eis daartoe van de buurtvereniging d'Oude Morsch toegewezen. De buurt vereniging had het vertrek van de café-eigenaar geëist, omdat het het Wachtgebouw leeg moet opleveren aan de gemeente Leiden. Die besloot vorig jaar het beheer van het gebouw weer in eigen hand te nemen, nadat er problemen waren gerezen tussen d'Oude Morsch, buurtbewoners en on derhuurders. Mr. C. van Leeuwen, advocaat van Van der Bijl, liet echter weten dat het Huis De Bijlen het gebouw in gebruik heeft als bedrijfsruimte, en zich daarom niet kan beroepen op de Huurwet. Volgens mr. J. Hinnen, raadsman van de buurtvereniging, zijn de hore- ca-activiteiten echter in strijd met het bestemmingsplan en kon Van der Bijl niet anders dan het gebouw .EIDEN/REGIO De boomfeestdag werd in ^eiden gisteren niet ge- 'ierd door met officieel rertoon een boom te plan- In plaats daarvan verd het „bomenpad" in Ie Leidse Hout geopend. )at gebeurde door leer ingen van de Pacelli- chool, wethouder F. Kuij- trs en gedeputeerde J. boone. Dat deed het ge- elschap door gezamenlijk een meetlint, een ïoogwerker en de formu- es van de wet van Archi- nedes de hoogte van een villekeurige boom te be- ekenen. let bomenpad is bedoeld om eerlingen van groep 7 kennis laten maken met de functies i de verzorging van bomen. Het de activiteiten van giste- was het de bedoeling het tarakter van de feestdag te 'erschuiven van het planten het behouden van bo- De scholieren kregen daarover tekst en uitleg van medewerkers van de directie groen van de gemeente die ge posteerd stonden langs een door het bos uitgezet traject. Regio In de Leidse regio zijn gisteren op verschillende plaatsen wel bomen geplant. In Katwijk plantte burgemeester G. van Montfrans een boom in de wijk Rijnsoever-Oost. In Noordwijkerhout zette gede puteerde T. Jansen een boom in de grond langs de provinci ale weg. In Leiderdorp zijn 5000 bomen geplant in het Doesgebied. De provinciale ge deputeerde voor het milieu, J. van der Vlist en het college van burgemeester en wethou ders waren daarbij aanwezig. Twee Leiderdorpse len besloten niet mee te wer ken aan boomplantdag omdat er een puinstortplaats in het Doesgebied komt: openbare basisschool De Vogelweid had al in een eerder stadium laten weten van deelname af te zien, de roomskatholieke ba sisschool De Schakel besloot In Leiden werden gisteren geen bomen geplant, maar werd de hoogte van een boom berekend. foto:_wim van noort daartoe pas kort noodwoningen van de beja. den Vlakbij de kruising Pri In Hazerswoude werden wel bomen geplant, maar in Kou dekerk werden in plaats i de beja cbij sensingel/Heuvel weg in Leid- schendam plantte wethouder J. Van Nievelt-Volmuller van openbare werken een leilinde. bomen viooltjes gepoot bij de Verder plantten ongeveer 120 leerlingen van de Dobbehage-, Elsberg- en Margrietschool bo men in de Amstelwijk. In Voorschoten kregen 270 kin deren van 11 basisscholen films te zien over de tropische regenwouden en het ontstaan van de natuur. Aan de Louise de Colignylaan plantte wet houder Marselis van onderwijs een boom. De gemeente Was senaar zal op 18 april uitge breid aandacht besteden aan het planten van bomen. Dansavond Wijkvereniging Aktief houdt zaterdag een introductie dansavond. De avond wordt gehouden in De Klinker aan de Berlagestraat 2. De aanvang is 20.00 uur. Ontspanning De Wijkouderenraad Leiden- Zuid-West houdt zondag een ontspanningsmiddag voor 55- plussers in verzorgingshuis Rijn en Vliet aan de Aaltje Noorderwierlaan. Het is een Hollandse middag. De toe gangsprijs bedraagt twee gul den. De zaal is open vanaf 14.00 uur. Mensen die ver voer nodig hebben kunnen op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur contact opnemen via telefoon 071-768711. Koffieconcert Het Leidse koor Het Zingend Hart geeft zondag een koffie concert in Vrije School Mare- land. Op het programma staan werken van Montever di, Franse chansons uit de 15e tot en met de 17e eeuw, Italiaanse carnavalsliederen uit de renaissance, liederen van Eisler en Distier en bar- bersongs. Het concert begint om 11.30 uur. De school is ge vestigd aan de Maresingel 19. Madrigaalkoor Het Nederlands Madrigaal- koor geeft zondagmiddag een uitvoering in de Lokhorst- kerk. Voor de pauze worden werken van Scarlatti en Mo zart gebracht. Na de pauze staat de voorstelling in een ander teken met onder ande re een optreden van het gi taarduo Juun Voorhoeve en Eric Otte. De uitvoering be gint om 14.30 uur. Kaarten kosten f 12,50 of 10 (CJP/p65). Ze zijn vanaf 14.00 uur te koop aan de zaal in de Pieterskerkstraat. Deze handzame EHBO kit voor thuis, in de caravan, auto of boot, is voor u als u een nieuwe abonnee aanbrengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze twïA* krijgt de krant de eerste twee weken gratis. j Noten als nieuwe abonnee ingaande Naam: llfeÉ j Postcode/plaats: Telefoon(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per j P maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal pn accetrtgiro f 72,34 Stuur als dank de EHBO-kit naar Postcode/plaats: Leidse Courant Antwoordnummer 998,25(83 VD Den L Ccidoc (Souxcmt lUNZj

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11