Veenweidegebied moet beschermd „We zijn ons nu beter bewust van ons werk" Klaverhal wacht nu magere jaren PROVINCIE ZUID-HOLLAND: Rijnsaterwoude wil kunstwerk kopen dagpuzzel B LEIDEN OMGEVING Ccicbe Souomit WOENSDAG 5 APRIL 1989 PAGINA 16 ]J Protest tegen sloop van Windlust LEIDSCHENDAM Vertegenwoordigers van.CDA en VVD hebben zich gisteren in de commissie welzijn in Leidschendam uitge sproken tegen sloop van de historische villa Windlust aan de Vliet. CDA-fractievoorzitter H. Th. Bruijnzeels was van mening dat bur gemeester en wethouders de minister van WVC niet had moeten adviseren de sloop vergunning, aangevraagd door eigenaar J. Koers, te verlenen. De gemeenteraad had volgens hem te weinig cijfers en geen alter natieven voorgelegd gekregen. Volgens wet houder IJmkers is het college gezien de hoge kosten van aankoop en restauratie tot een advies voor sloop gekomen. De villa wordt, inclusief de grond, voor anderhalf miljoen gulden aangeboden en de restauratie wordt op ruim 900.000 gulden begroot. Geluidsapparatuur buit bij inbraak ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inbraak in een wo ning aan de Herenhof in Al phen is in de nacht van maandag op dinsdag voor vele duizenden guldens aan beeld- en geluidsapparatuur buit gemaakt. De daders gin gen onder meer met een videorecorder, draaitafel, versterker en een decoder van Filmnet aan de haal. Ook vonden ze een envelop met 1500 gulden. Om binnen te komen bewerkten de in brekers een raam met een glassnijder. De bewoners wa ren tijdens de inbraak niet thuis. Sint Jan's fanfare zoekt nieuwe leden Vrouw zwaar gewond bij aanrijding ZOETER WOU DE De Zoeter- woudse Sint Jan's fanfare richt zich dit jaar hoofdzakelijk op het uitbreiden van het aantal leden. Ook worden pogingen onderno men oud-leden te bewegen het in strument weer ter hand te nemen. Deze actie is noodzakelijk om ster ker te worden in de breedte en daarbij is het oog tevens gericht op 1991. Dan wil de fanfare weer deelnemen aan het bondsconcours en een gooi doen naar de hoofd prijs bij het Nationaal kampioen schap. Om in de hoogste afdeling succes te kunnen behalen zal Sint Jan moeten groeien naar een bezetting van minimaal 50 muzikanten. Door verschuivingen en aanschaf van instrumenten zijn momenteel al beschikbaar: trompetten, bugels, saxofoons, bassen, trombones en baritons. Na een korte aanlooppe riode krijgen de leerlingen les van beroepsmusici want de fanfare heeft drie leraren aangetrokken Zo zal het behalen van een lande lijk erkend muziekdiploma extra gestimuleerd worden. Inlichtingen over de Sint Jan'.s fanfare worden verstrekt door Johannette van der Geest, telefoon 01715-3323. In de april heeft de fanfare voorts twee belangrijke activiteiten op het pro gramma staan. Donderdag 6 april is het onderling solistenconcours in het Muziekcentrum, terwijl za terdag 22 april het voorjaarscon cert zal plaatsvinden. LEIDSCHENDAM Een 67-jarige vrouw uit Leid schendam is gistermiddag om een uur zeer ernstig ge wond geraakt bij een aanrijding op de hoek van de Duyvendiiklaan en de Kolfschotenlaan. Ze is met ern stig hoofdletsel opgenomen in het Antoniushovezie- kenhuis. Vanochtend verkeerde ze volgens een woord voerder van de politie nog in levensgevaar. De vrouw die op de fiets reed, kwam op de bewuste kruising in botsing met een 65-jarige automobilist uit Leidschen dam. De man heeft de vrouw niet gezien, maar hoorde een klap aan de zijkant van zijn auio. De politie is op zoek naar getuigen: 070-209304. Auto in sloot NOORDWIJKERHOUT Een 24-jarige Voorhouter is gistermiddag rond vijf uur met zijn auto in het water langs de Schippersvaartweg beland. Een 50-jarige man. die met zijn tractor uit een uitrit kwam, had de Voor houter over het hoofd gezien. Daardoor ontstond een aanrijding. Receptie ZOETERWOUDE De viering van het zilveren jubileum van de Zoeterwoudse jongerenvereniging Utopia start zaterdag met een receptie in clubgebouw de Wes tender. Aanvang acht uur. Omdat het voor het huidige be stuur niet mogelijk is adres- de c-be- stuursleden missieleden te ach terhalen wordt aan hen een algemene oproep gedaan de re ceptie te bezoeken. DEN HAAG/RIJN STREEK Het Zuid- Hollandse veenweidege- bied moet worden be schermd tegen de verste delijking en intensieve re creatie. Verder moet ook de positie van de boeren in het veenweidegebied zeker gesteld worden. Dat zijn enkele uitgangspun ten die Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland hebben geformuleerd in de discussienota „De veenweiden-kern van het Groene Hart" die onlangs is uitgebracht. De nota behandelt het aaneen gesloten veenweidegebied, dat ligt ten noordoosten van Lei den. Ade/Rijnstreek, de streek rond Gouda en Woerden, de Krimpenerwaard, de Alblas- serwaard en de Vijfheerenlan- den. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland streven er overi gens naar een provinciaal landschap „De Veenweiden" in het leven te roepen, dat dan ook de veenweidegebieden in „Utrecht en Noord-Holland zou moeten omvatten. De veenweiden vormen een bijzonder gebied, omdat de slappe veengrond bijzondere eisen stelt aan het werken door de boer. maar ook de dra ger is van belangrijke natuur- en landschapswaarden. Om het open karakter van het landschap te behouden is de aanleg van grote bossen en de komst van grootschalige recre atieprojecten ongewenst. Ver stedelijking op grote schaal zal pas na 1995 een probleem kun nen gaan vormen. Tussen Lei- den-Alphen en Rotterdam- Gouda kunnen zich dan ont wikkelingen gaan voordoen waarbij het veenweidegebied in gevaar komt. Aan de oost zijde van de stadsgewesten Leiden. Den Haag en Rotter dam zal het stedelijk gebied mogelijk in de laatste jaren van de twintigste eeuw weer iets gaan groeien. Op kortere termijn is kleinschalige verste delijking een gevaar. Het veenweidegebied kan verpau peren als de landbouw onvol doende wordt ondersteund. Dat zou dan, aldus GS. aanlei ding kunnen zijn voor „Jacob- se en Van Es-activiteiten"; de komst van kleine, ongewenste bedrijfjes. Melk veehouderij In de discussienota worden de ontwikkelingen in het veen weidegebied beschreven. Zo komt de positie van de domi superheffing hebben daar hun invloed op, en indirect dan ook weer op het veenweidege bied. De relatie tussen het vee houderijbedrijf en het weide- beheer moet zo min mogelijk verstoord worden. Het is ove rigens nog de vraag of de boer zijn vrije ondernemerschap kan combineren met natuur- en landschapsbeheer. Verder in de nota veel aan dacht voor ontwikkelingen op het gebied van natuur, recrea tie en landschap en de water kwaliteit en -kwantiteit. Gede puteerde Staten stellen dat de samenhang 'van het veenwei degebied moet worden be waakt. Met provinciale gelden zouden projecten gestimuleerd moeten worden die bijdragen aan goede oplossingen voor conflicten tussen landbouw, milieu en natuur. Het college van Gedeputeerde Staten wil met de nota ook de organisa ties en de burgers in het veen weidegebied activeren. Er zou den streekontwikkelingsgroe- pen (STRONG) in het leven groepen kunnen worden om het gebied nieuw leven in te blazen. Op het gebied van de natuur zou zou het accent meer op de vorming van be heersgebieden kunnen komen te liggen in plaats van op re servaten. Wel blijven reserva ten noodzakelijk voor bedreig de vogels zoals de watersnip en de kemphaan, en voor bo tanisch perceelsbeheer. Volgens GS is landinrichting een belangrijk instrument waarmee een goede integratie van functies kan worden gesti muleerd. Ook vraagt de nota aandacht voor specifieke mi lieuproblemen. zoals het voor komen van afvalstortplaatsen in het gebied en de soms zorg- wekend vervuilde waterbo dems. Bij uitvoering van de landinrichting zijn er moge lijkheden om de sanering van vervuilde gronden gelijk mee Discussie Komende vrijdag behandelt de provinciale commissie voor natuur en recreatie de nota. GS zal de nota begin mei alge meen in discussie .brengen. Gemeenten, waterschappen, belangenorganisaties en ande re betrokken instanties zullen hun oordeel kunnen geven. Begin mei zal ook een brochu re over de hoofdlijnen van de discussienota worden ver spreid onder de betrokkenen in de veenweideregio's en ove rige belangstellenden. In de maanden mei en juni zullen discussiebijeenkomsten plaats vinden in de streek. Iedereen kan schriftelijk reageren op de nota tot 31 juli 1989. De discussieronden moet uit eindelijk resulteren in een ontwikkelingsplan voor het veenweidegebied, dat zal be staan uit een keuze uit de dis cussiepunten en de verwer king daarvan tot beleidsvoor nemens. Er komt dan een pro gramma met mogelijke acties, die de provincie Zuid-Holland zelf of in samenwerking met Noord-Holland en Utrecht kan uitvoeren. Ook de positie van het Rijk, de gemeenten en par ticuliere organisaties zal dan duidelijk worden. Het ontwik kelingsplan zal begin 1990 de finitief worden. Speeltuintje uitgebreid Het speeltuintje aan de Buitenweg in Rijpwetering is uitgebreid met een glijbaantje en enige hob belbeesten. Een van de twee zandbakken is weggehaald en de overblijvende bak is vergroot. Voorts is het hekwerk om het speeltuintje heen vernieuwd en beveiligd. De belangrijkste animators van deze uitbreiding. Harry Opdam en Theo Otto, organiseerden gisterochtend een feestelijke her opening van het speeltuintje. Hiervoor waren uitgenodigd alle buurtbewoners, vooral zij die de leef tijd van vijf jaar nog niet hebben bereikt. Van de uitnodiging werd druk gebruik gemaakt. FOTO: WIM VAN NOORT RIJNSATERSWOUDE Twee tot vier kunstenaars gaan een rondgang maken door Rijnsaterswoude om idee- én op te doen over een even tueel te plaatsen kurtstwerk in het dorp. Uit een van hun schetsen hoopt wethouder L. Bruins (Gemeentebelangen) een bruikbaar ontwerp te kun nen halen. Op deze manier hoopt Bruins een beeld in de gemeente te krijgen dat volle dig zal opgaan in zijn omge ving. Dit lijkt hem uitgesloten wanneer hij uit bestaand werk zou moeten kiezen. De wethouder deelde de leden van de commissie welzijn gis teravond mee dat hij de uitein delijke keuze van het kunstob ject wil laten afhangen van het advies van de Kulturele Raad van Provinciale Staten. Bij instemming van de provin cie zou Rijnsaterswoude een subsidie van 10.000 gulden te gemoet kunnen zien, die bo venop het totaalbedrag van 30.000 gulden komt, dat de ge meente voor het kunstwerk gereserveerd heeft. Op de vraag van burgerlid mevrouw H. Dambrink of de bevolking nog inspraak zal krijgen in de keuzeprocedure, antwoordde Bruins dat dit al leen zou gebeuren wanneer er sprake is van twee gelijkwaar dige projecten. De wethouder verwachtte niet dat dit het ge val zou zijn. In eerste instantie vond hij het belangrijker dat door een nauwe samenwer king met Provinciale Staten een kunstwerk gekozen werd, waarbij de subsidie van de provincie niet in gevaar kwam. Bruins hoopte op deze manier een situatie te voorko men waarmee Leimuiden on langs geconfronteerd werd. Deze gemeente kreeg op het allerlaatste moment te horen dat zij niet in aanmerking kwam voor het kunstwerk „De vier meiden", dat al in het dorp geplaatst was. Dit scheel de Leimuiden 8.000 gulen aan subsidiegelden. De wethouder van Gemeentebelangen hoopte dat hij de procedure rond het te plaatsen kunstobject voor 1 mei met Provinciale Staten had afgerond. ZWEMBEGELEIDERS GEHANDICAPTEN ROELOFARENDSVEEN GEDIPLOMEERD ALKEMADE Dat de geestelijk gehandicapten van Alkemade al acht jaar wekelijks een eigen zwe- muurtje hebben in Zwem bad De Tweesprong in Roelofarendsveen is geen geheim. Bekend is ook dat zij zwemmen onder lei ding en met hulp van eni ge enthousiaste vrijwilli gers uit het dorp. Nieuw is echter dat vier van die vrijwilligers een speciale opleiding hebben gevolgd. Vorige week slaagden de vier met vlag en wimpel voor het officiële examen „Zwembege- loider/ster van geestelijk ge handicapten" van de Neder landse Sportbond voor Geeste lijk Gehandicapten (NSG). De vier geslaagden uit Alkemade zijn: Odrada Duivenvoorden, Mimi van der Zwet en Willy en Andries Hogetoorn. De unieke cursus werd ge volgd in Zwembad De Lis en in de Dominicus Savio-Mavo in Lisse. waar de vier vrijwil ligsters samen met een twin tigtal anderen uit de provincie Zuid-Holland, zowel prakti sche als theoretische kennis opdeden In de opleiding werd relatief veel tijd besteed aan orthopedagogiek (informatie over zwakzinnigheid) en sportgezondheidsleer. De cur sus werd afgesloten met een mondeling examen en een uit gebreid praktijkverslag van een zwemactiviteit met geeste lijk gehandicapten. De kosten voor hel volgen van de cursus werden gesubsidieerd door de Stichting Geestelijk Gehandi capt Kind (GGK) in Alkema de. De Alkemadese GGK-zwem- club werd in 1981 opgericht onder de naam De Waterdui kers. Mevrouw van Scheppin gen uit Rijpwetering, alge meen bekend als tante Toos, was de grote pionier op het ge bied van zwemmen met en door geestelijk gehandicapten. Ze vertelt dat het clubje van start ging met vier gehandi capten. Later liep dit op tot 18 zwemlustigen. Momenteel be staat De Waterduikers uit twaalf deelnemers, in leeftijd variërend van zeven tot vijf enveertig jaar, onder leiding van zeven begeleiders. Van het begin af aan behoorden Mimi van der Zwet en Andries Hogetoorn tot het korps van vaste begeleiders, die ervoor zorgden dat vijftien geestelijk gehandicapten uit Alkemade in de loop der jaren hun zwemdiploma behaalden. De begeleiders maken van het Y tg "'■wro? Elke zaterdagmiddag zwemmen de gehandicapten van Alkemade onder deskundige leiding in zwembad De Tweesprong in Roelofarendsveen. FOTO: EUROPRESS zwemuurtje alleen een gezel ligheidsmiddagje. „Als er niet een jarig is, dan maken we er gewoon een jarig", aldus Mimi. Tot voor kort deden de bege leiders hun vrijwilligerswerk ongediplomeerd. Nu zij echter een speciale cursus hebben ge volgd. zeggen zij zich veel „ze kerder" te voelen. „Vroeger deden we de begeleiding puur op gevoel; nu zijn we ons beter bewust waarmee we bezig zijn", vertellen ze. „Het was een behoorlijk zware cursus. Aan de andere kant was het goed ee ringen i Ook maakten we kennis met heel ander spelmateriaal en andere spelletjes. We zijn beter in staat om meer dan é#h per soon tegelijkertijd te begelei den", verteld Odrada Duiven voorden. De praktijklessen werden ge volgd met hulp van de bewo ners van het gezinsvervan gend tehuis Rutsbo in Lisse. Met hen werd onder meer aan conditietraining en spelender wijs zwemmen gedaan. Daarbij hoorden balspelen in het wa ter, over de mat in het water lopen en koppetje duikelen, snorkelen en met kleren aan zwemmen. In de lessen sport gezondheidsleer werd onder meer geleerd hoe een begelei der moet handelen bij bijvoor beeld een epilepsie-aanval. Alle geslaagden zijn het erover eens dat de cursus heel nuttig was. „Volgend overige begeleit op kosten van het GGK vol gen", laat de voorzitster van de Stichting, mevrouw Van Scheppingen weten. Wie belangstelling heeft voor het zwemuurtje van geestelijk gehandicapten in Alkemade, kan iedere zaterdagmiddag tussen drie en vier uur een kijkje komen nemen in zwem bad De Tweesprong aan de Lucas van Leydenlaan in Roe lofarendsveen. Zowel nieuwe deelnemers als begeleiders kunnen zich daar op die tijd aanmelden bij mevrouw Van Scheppingen. ELLEN VERHAAR Lage huur volkstuinen VALKENBURG De leden van volkstuinvereniging Val kenburg krijgen in de beginja ren te maken met een lage huur Door deze goedkope aan loopfase kunnen de volkstuin ders een clubhuis bouwen en een parkeerterrein aanleggen. De huurprijs loopt op van 50 cent per vierkante meter in 1990 tot 1,50 in het jaar 2000. De commissie openbare wer ken en woningbouw ging giste ren akkoord met dit voorstel. STRAATNAMEN WETERINGPARK 2 WASSENAAR De straten in in het Weteringpark 2 moeten volgens burgemeester en wethouders worden ver noemd naar oude boerderijen die vroeger in dat gebied heb ben gestaan. Voorgesteld wor den: Bellesteynlaan, Vinken- burglaan, Rodenburchlaan, Lindenhoflaan, Bijlcamplaan en het Weidepad en Jaagpad. ZOETERWOUDE De fi nanciële positie van het Zoe terwoudse sport- en recreatie centrum De Klaverhal ziet er voor de nabije toekomst min der rooskleurig uit dan de af gelopen jaren. Dat meldt het jaarverslag over 1988 dat gis teravond aan de orde was in de commissie welzijn. „De vet te jaren zijn schijnbaar voorbij en we moeten rekening hou den met de magere jaren", al dus de heer E. J. Plooij, al sinds de oprichting van de Stichting de Klaverhal voor zitter van het bestuur. Er is met name een grote te rugval waar te nemen bij de onderwijsvergoeding voor ge bruik van de sporthal voor het gymnastiekonderricht. Voorts heeft de stichting een bedrag van 50.000 gulden moeten be talen voor de noodzakelijke vervanging van de buitenbe plating van de accommodatie. Daarover is overigens het laat ste woord nog niet gevallen want de bouwer van de Kla verhal, de firma Pelikaan te Tilburg is vooralsnog niet van Elan een behoorlijke financiële ijdrage te leveren. En dat be drijf wordt wel verantwoorde lijk gesteld voor de onver- wachte blaasvorming op de oude platen. Er komen ook ex tra uitgaven. Zo moet de sport hal worden voorzien van een nieuwe toplaag, de nooduit gangen dienen verbeterd te worden en een ingrijpende re paratie aan het dak is noodza kelijk. De kosten die met die hiermee zijn gemoeid zijn be cijferd op 65.000 gulden. Aan de inkomstenkant blijkt dat de baromzet in 1988 is ach ter gebleven bij de verwach ting. Het stichtingsbestuur is van mening dat daar tenmin ste een drietal redenen voor zijn aan te geven. Vanwege de late zomervakantie is de zoge noemde „stille periode" in de Klaverhal met tenminste één maand verlengd. Voorts is het „nieuwtje" van de in 1982 geo pende Klaverhal er wel af en daardoor blijven de bezoekers minder lang in de ontmoe tingsruimte en tenslotte is de geluidsoverlast van de disco van jongerenvereniging Uto pia volgens het stichtingsbe stuur ook debet aan de ver minderde omzet. Voorzitter E.J. Plooij wil echter wel be nadrukken dat van een ruzie tussen het bestuur van de Kla verhal en de jongerenvereni ging Utopia geen sprake is. „Wij zien het als een accom modatieprobleem. Wij zijn ook niet tegen een disco, maar wel in de Klaverhal. Hopelijk komt daar in overleg met het gemeentebestuur en het be stuur van het Muziekcentrum een goede oplossing uit de bus rollen. Utopia is verder van harte welkom in de Klaverhal. In 1981 al hebben wij, bij de voorbereidingen om te komen tot de bouw van de Klaverhal, nadrukkelijk aangegeven dat de jongeren onderdak moesten krijgen in de nieuwe accom modatie", aldus Plooij. Ondanks de minder florissante financiële positie zal geen ver hoging van de tarieven plaats vinden. Het bestuur probeert eerst via andere, minder ver velende oplossingen in gunsti ger financieel vaarwater te ko men. Zo komt er nog voor de zomervakantie een Zoeter- wouds zaalvoetbalkampioen schap, is al een begin gemaakt met het stratenkampioenschap en leeft ook de gedachte een avond voor prominenten te or ganiseren. Bij het eerste lu strum in 1987 was zo'n happe ning in ieder geval een groot succes. Mede door de enthou siaste inzet van de beheerders van de ontmoetingsruimte worden veel werkzaamheden in eigen beheer gedaan. Met name het schilderwerk is daar een goed voorbeeld van. Ook wordt bekeken in hoeverre re clameborden in de sporthal geld kunnen opleveren. Kweker wil een sloot tussen nieuwbouwwijk en bedrijf RIJPWETERING Er moet een scheidingssloot komen tus sen de toekomstige woonwijk in Rijpwetering zuid-west en de kwekerij van P. van Zeil aan de Pastoor van der Plaat straat. De kweker betoogde dit gisteren in een vergadering van de raadscommissie ruim telijke ordening. Een hek i$ volgens hem volstrekt onvol doende. „Een hek kan te gemakkelijk kapot gaan of het doelwit van vernieling worden. Ook maakt een hek dat het te gemakke lijk wordt om via de kortste weg, namelijk over het hek heen, vanuit de nieuwbouw wijk in het oude dorp te ko men", zo zei de kweker. Van Zeil heeft contact gehad met deskundigen op stedebouw kundig en agrarisch gebied en deze steunen zijn streven naar een scheidingssloot temeer omdat de kwaliteit van het gietwater op zijn bedrijf ge handhaafd moet blijven. Van Zeil had zijn bezwaren eerder al naar voren gebracht bij de inspraakprocedure voor het nieuwe bestemmingsplan. Die waren toen niet gehono reerd, omdat het teveel bouw grond zou kosten. besloot gister avond aan het college te advi seren om aan de oostzijde van het nieuwbouwwijkje slechts de helft van de geplande op pervlakte waterberging te gra ven. Op deze wijze zouden er grotere kavels voor dp daar te bouwen woningen kunnen worden verkocht. Voor de res terende noodzakelijke water- berging zou een scheidings sloot achter de kwekerij van Van Zeil kunnen worden ge graven. De erfafscheiding zou dan wel in het midden van de sloot moeten komen te liggen. De geplande groen- en par keervoorzieningen zouden in westelijke richting moeten worden verschoven, waardoor één bouwkavel vervalt. De daardoor te derven grondop- brengst zou kunnen worden gecompenseerd door de ver koop van de eerder genoemde grotere bouwkavels aan de oostzijde van de woonwijk. Burgemeester en wethouders van Alkemade zullen over on geveer een maand een defini tieve beslising nemen. aan tafel Oi Hi begc Hof opei tel I selij Dezi veel ken ver! getx Runderrolletje met pittige witlofsalade en gebakken aardappelen - vanille-rijstevla Blauwe schimmelkaas (da- nish blue of roquefort) geeft een aparte smaak aan een slasaus. Het is spijtig dat deze kaas niet goedkoop is. Let wel: mayonaise maakt een sausje vetter dan (kant en klaar gekochte) slasaus. De benodigdheden voor twee personen zijn: 2 runderrolle tjes, 25 g margarine, mes punt bloem, zout, peper, to matenketchup, worccster- saus; 250 g witlof, 50 g blauwe schimmelkaas, 2 lepels yog hurt, 1 lepel mayonaise of slasaus, zout, azijn, peterse lie; 0,5 - 1 kg aardappelen, olie of margarine, paar plakjes ontbijtspek, bieslook; 0,5 liter melk, 25 g rijst, 15 g custard, 30 g suiker (2,5 dl rijstepap, 2,5 dl gele vla, jam. Schroei de runderrolletjes dicht in warme margarine. Temper het vuur sterk en bak het vlees in twintig minuten onder geregeld omleggen - bruin en gaar. Houd de rolle tjes op een bord warm. Bak de bloem al roerende lichtbruin in het overgebleven vet en voeg weinig water, zout, pe per, tomatenketchup en wor- cestersaus toe. Laai.de jus nog drie minuten zacht koken. Krab lelijke plekjes van het witlof en spoel de groente af. Prak de kaas fijn en meng er yoghurt en mayonaise of sla saus door. Snijd het witlof in smalle schijven en meng deze door de saus. Maak de salade op smaak af met zout en azijn en bestrooi haar, als garnering, met fijngeknipte peterselie. Kook de gewassen aardappe len gaar, giet ze af en laat ze afkoelen. Pel de aardappelen, snijd ze in plakken en bak deze in hete olie of margarine bruin. Schep op het laatst het kleingeknipte of -gesneden spek nog even mee en bestrooi de aardappelen in de schaal met fijngeknipte bieslook. Breng de helft van de melk aan de kook, strooi er de ge wassen rijst in en kook deze onder een enkele roeren - in een half uur gaar. Bind de rij-1 stepap bij met een mengsel] van custard, suiker en weinig koude melk en doe er van het vuur de overgebleven melk bij. Presenteer het toetje koud met als garnering een schepje jam. 1 VUUI JEANNE jaar dienstverlening gio Leiden worden waargenomen] door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be-| halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli-: nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). De Geneeskundige Dienst Leiden is Roodenburgerstraat OEi ner: geb ben plai kre een nin| ned win vlal viei ond aan de twe mie pari hooi Lcei pak B. 18a ii Cronesteinkade 897762, 033-620244 (dit laatste n mer is dag en nacht bereikbaar). CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be- i do. 18.80-20.30. Horizontaal: 1 zanggroep; 4 soort wijnglas; 7 wijnsoort; 9 verbran dingsrest; 11 vis; 12 dat is(afk.); 13 28 winters voertuig; 29 bewijs van betaling; 31 lidwoord; 32 vloeistof; tuig loofboom; 6 hoogste vioolsnaar; 8 godin van kunst en wetenschap; 10 rekenkundig vraagstuk; 12 vreem de titel; 14 regelmatig zesvlak; 15 zangstem; 17 Japanse munt; 18 voorzetsel; 21 uitgestrekte boomlo ze steppe; 22 alvorens; 23 einde; 24 plechtige verklaring; 25 taille; 29 drinkgelegenheid; 30 zelfkant yan linnen; 32 persoonlijk vnw.; 33 mu zieknoot. OPLOSSING j ee ee '6eu oe neq ez Usaei se :pt» te :»ois ee ee :ouen ie new si :uas zi .'Jouaj gi :snqny yi :uop zi :wos oi :eznui 8 :ju|m>( g :sa s :|OJ| p :wbj e :so z :e|eo)j i :|b«o!jj»a jiaö se neyo p£ :je»eM zz n>P ie :uoq 62 :jb 82 :eaj iz :sei ge neojsunei ig uj» 02 'eq 61 'juawasnuje gi :uoi SI :NO| ei rp 21 :|niu u :se 6 :sow -es i p :joo>( i :|t»juoxpoH At we bij LISJ Blcgi jafgel cent zicki actie door gcw« Volg Grot listei decli tegei Ipleej uitgt van Clus NO( teer tere Nati wijk van Fiet Bol! vanj boel het lens krijj

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16