TOTO Tafeltennisploegen kunnen tevreden zijn sportuitslagen De Mos schermt met tal van aanbiedingen India niet tegen Israël Koplopers damstri jd op grotere afstand .onder lfclMp Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! [NA 8 SPORT £eidóc(3owuwt DINSDAG 4 APRIL 1989 PAGINA 9 Igor Poljanski naar Amersfoort >y daar> g hij de AMERSFOORT Igor Poljanski, de olym pisch zwemkampioen op de 200 meter rug slag, maakt deel uit van een Russische selec tie die op zaterdag 22 en zondag 23 april deelneemt aan sprint-wedstrijden in Amers foort. Naast het gastland en de Sovjetunie komen de nationale ploegen van West- Duitsland en Engeland naar het Sportfond- senbad. Poljanski was, samen met de inmid dels gestopte Amerikaan David Berkoff, de „uitvinder" van de techniek waarbij rug slag-zwemmers na de start een tijdlang on der water bleven. Een tactiek die na de Olympische Spelen door de internationale zwemfederatie FINA werd verboden. In Seoul legde zowel Poljanski als Berkoff in de finale van de 100 meter het loodje tegen de Japanner Daichi Suzuki die de techniek moeiteloos had gekopieerd. Prijsvragen DEN HAAG De ge gevens van de verschil lende sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto 13: le en 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 36 x 11.753,10; 4e prijs: 2629 x 160,90; 5e prijs: 50.080 x 5,00. Toto 13: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 x 7428,00; 3e prijs: 64 x 580,30. Toto-gelijk 13: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 3 x ƒ98,90; 3e prijs: 17 x 87,20; 4e prijs: 512 x 4,60. Lefeber wacht dopingcontrole WEST BERLIJN Europees boks- kampioen Jan Lefeber en zijn West- duitse uitdager Ralf Rocchigiani zullen zaterdag in West-Berlijn na hun titelgevecht in het halfzwaar- gewicht waarschijnlijk worden ge controleerd op het gebruik van ver boden stimulerende middelen. Pro motor Willy Zeiler heeft gisteren de Europese Boks Unie (EBU) verzocht zo'n controle te laten uitvoeren. „Er gaan geruchten over Lefeber en die kunnen door een controle wellicht hard worden gemaakt", liet Zeiler weten. „In elke sport kom je tegen woordig doping tegen, dus ook in de bokssport zullen er wel ongeoorloof de middelen worden gebruikt". IAAF wil vliegende brigades GÖTEBORG Het bestuur van de Internationale Amateur Atletiek Federa tie (IAAF) heeft besloten tot instelling van vliegende brigades die overal ter wereld en op elk moment dopingcontroles kunnen uitvoeren. „We geven ons daarmee een grotere macht in elk land dopingcontroles uit te voeren", aldus John Holt. de secretaris-generaal van de grootste sportbond ter wereld, in Gö- teborg. „We hebben tevens besloten een toezicht houdende raad van artsen en laboranten aan te wijzen". Het besluit van het bestuur moet in september nog worden goed gekeurd door het congres van de IAAF, maar volgens Arne Ljungqvist, de voorzitter van de medische commissie, is dat slechts een forma liteit. „Wanneer het congres ons voorstel heeft aangenomen, is het bindend voor alle leden", aldus de Zweed die tevens vice-voorzitter van de IAAF is. „De affaire Johnson in Seoul heeft ons mede geholpen meer licht te doen schijnen op de omvang van het gebruik van dope". Volgens de Zweedse arts zal het bestuursbesluit leiden tot een aanmerkelijke toeneming van het aantal controles. Tot nu toe werden jaarlijks 40.000 controles uitgevoerd door 22 daartoe erkende laboratoria. Controle over de gehele wereld was onmogelijk omdat enkele nationale organisaties zich verzetten tegen onderzoeken door derden. „Het aantal controles op het gebruik van verboden middelen kan in de komende twee jaar verviervoudigen. Het zal veel geld kosten, maar het is het waard", aldus Ljungqvist. Rellen bij voetbal China PEKING Het voetbalvandalisme is ook tot China doorgedrongen. Meer dan duizend toeschouwers zorgden zondag in de Zuidchi- nese stad Guiyang voor grote ongeregeldhe den na afloop van het duel tussen een team uit Dalian en een provincie-elftal uit Liao- ning. De wild geworden massa bestormde na het laatste fluitsignaal het veld, verniel de alle reclameborden en sloopte een groot 'gedeelte van de stoeltjes in het stadion. Een krant in Peking meldde dat de „fans" daar na de spelersbussen overvielen. Hard ingrij pen van de politie voorkwam dat de voet ballers klappen kregen. Er werden enkele arrestaties verricht. Volgens de krant nam het publiek geen genoegen met de matige vertoning. De toeschouwers beschuldigden de teams van manipulatie. Sport op tv VANDAAG Nederland 1, 22.41 uur Liever sportiever. Duitsland 3, 23.45 uur Basketbal. BBC 1, 21M uur Sportquiz. BBC 2, 21.30 uur Motorsport Sky Channel, 18.00 uur. Euro- Sky Channel, 19.00 uur Euro- Super Channel, 20.00 en 22.00 uur Super Sportsnlght. Super Channel, 23.00 uur. Bas ketbal. MORGEN Nederland 3, 15.00 uur. Wielren nen (Gent-Wevelgem). Duitsland 2, 00.10 uur Tafeltennis (WK Dortmund). BBC 1. 14.50 uur Kanovaren BBC 2, 15.10 uur Paardesporl. BBC 2, 17.30 uur Darts. Aad de Mos: „Ik heb mijn twijfels c I MECHELEN Aad de Mos |i heeft de discussie over zijn mogelijk vertrek bij KV Me- chelen weer aangewakkerd, trainer, met zijn ploeg in voorbereiding op de halve fi nale van e strijd om de Euro pa Cur voor bekerwinnaars, wind* er geen doekjes om. De besprekingen met Atalanta Bergamo en Paris Saint Ger main heeft hij zelf afgebroken. Maar dat wil nog helemaal niet zeggen dat hij bij zijn hui dige werkgever blijft. De Mos mikt hoger. De keuze gaat tus sen KV Mechelen, Anderlecht en een Italiaanse topclub. „Het moet wel een club zijn die kampioen kan worden", voeg de hij er ambitieus aan toe. „Vorige week heb ik een ge sprek gehad met Borelli, de voorzitter van Paris Saint Germain. Ik heb hem vanmor gen laten weten dat ik niet op zijn voorstellen kan ingaan. Ik heb mijn twijfels over het Franse voetbal. Mijn toekomst ligt niet daar. Een tiental da gen geleden heb ik Atalanta afgezegd. Die club zit aan het plafond van zijn mogelijkhe den. Met Hellas Verona heb ik nog contacten. Maar als ik naar Italië ga, moet het een club zijn die voor de titel kan meespelen. Als AC Milan vol gend seizoen geen Europees voetbal speelt, komt er vrijwel zeker een nieuwe trainer. Via, via verneem ik dat mijn naam genoemd wordt. Net als die van Beenhakker trouwens". Het afscheid van KV Meche len is nog niet definitief. „Ik heb nog geen besluit genomen. Ik heb wel een aantal vragen. De spelers vgn KV Mechelen zitten bijna allemaal aan het toppunt van hun mogelijkhe den. Na de overwinningen op Ajax en PSV zijn het stuk voor stuk Europese beroemd heden geworden. Na drie boe- rejaren is de jacht op het wild geopend. KV Mechelen is een troep jonge veulens met heel veel talent. Preud'homme kan naar elke Italiaanse club. Sampdoria wil Bosman en Emmers zo hebben. Sanders, De Wilde en Versavel zijn ook begeerd in Italië. Monaco heeft geïnformeerd naar Koe man en Emmers. Mechelen is momenteel voor negentig pro cent een topclub. Het is nu de vraag of de club nog vooruit kan. De resterende tien pro cent vragen een grote ring". Brenda Schultz ronde verder bereikt van het met ruim 600.000 gulden gedoteerde ten nistoernooi van Hilton Head. De Heemsteedse won in drie sets van de Griekse Angeliki Kanellopoulou, 2-6, 6-3, 6-2. PAUL HALDAN ONTWAAKT UIT TRANCE DORTMUND De op tredens van de twee Ne derlandse teams bij de wereldkampioenschap pen tafeltennis in Dort mund zijn een succes ge worden. De dames ein digden onder leiding van Mirjam Kloppenburg op de elfde plaats, de heren komen zonder echte kopman uit op de elfde of twaalfde positie. Posi ties waarmee beide ploe gen tevreden kunnen zijn. De dames bereikten de eind klassering door gisteren een voudig (3-0) van de Verenig de Staten te winnen. De heren dienen vandaag nog aan te treden tegen België. De prestaties waren verras send goed. De dames hadden dan wel de vierde plaats van New Delhi te verdedigen, zonder Bettine Vriesekoop DORTMUND Voor de tweede keer .is de tegenstander van de Israëlische mannenploeg bii de strijd om de wereldtitels tafeltennis in Dortmund niet Komen opdagen. In de derde ronde (om plaats 25 tot en met 32) gaf India niet thuis. Eerder weigerde Pakistan tegen Israël te spelen. De Aziaten gaven officieel geen reden op voor het verzuim. Duidelijk was ech ter dat de weigering een politieke achtergrond had. was dat onbegonnen werk. Kloppenburg was alleen niet in staat de ploeg naar die po sitie te stuwen. De nationale kampioene speelde deson danks haar sterkste team- toernooi tot nu toe. Ze ver loor geen enkelspel en nam de wat tegenvallende Emily Noor in het dames-dubbel spel tweemaal op sleeptouw. Verheugend was ook de pro gressie die Gerdie Keen Verheugend was ook de pro gressie maakte. Wisselvallig De Nederlandse heren speel den over het algemeen wis selvallig. Soms goed, soms slecht. In het duel van giste ren, met Hongarije, was er voor het eerst sprake van een redelijk evenwichtig optre den. Al lieten Bakker en Heister in hun partijen moge lijkheden op winst liggen. Aan het tenslotte met 5-3 verloren duel tegen Honga rije zat voor coach Jan Vlieg echter een veel groter plus punt. De terugkeer van Paul Haldan. Vier dagen lang had de nationale kampioen in Dortmund rondgelopen in een soort trance. Hij voelde zich moe en kreeg het idee dat alles tegen zat. Wat de rest van de ploeg ook pro beerde, Haldan was niet wakker te krijgen. Vlieg dreigde hem uit het team te zetten. Haldan realiseerde zich dat het zo niet verder kon. Voor het treffen tegen Nigeria stelde hij zijn positie binnen het team ter discussie. De rest van de ploeg bleef hem echter steunen en wilde van geen terechtwijzing we ten. Haldan reageerde opge lucht en bewees met twee ze ges, één partij gaf hij onnodig uit handen, de boodschap be grepen te hebben. Tegen Hongarije toonde hij zich voor het eerst de kopman die hij dient te zijn. Niet alleen achter de tafel, hij won drie keer, maar ook achter de om heining. Voor het eerst ge bruikte hij zijn kennis van het spel om Bakker en Heis ter te coachen. Dat het niet hielp, was niet erg. Gerard Bakker jr. geconcentreerd in actie in Dortmund. FOTO: ANP Voor de achtste achtereen volgende keer heeft het da mesteam van China de we reldtitel tafeltennis veroverd. In een reprise van de eind strijd van 1987 in New Delhi werd Zuidkorea met 3-0 ver slagen. De beste Europese ploeg was net als twee jaar geleden Hongarije. De derde plaats werd echter ingeruild tegen de vierde. In de strijd om het brons was Hongkong al na drie partijen zeker van de winst. Bij de heren gaat de finale tussen China en Zwe den. De Aziatische titelhou der wees de Sovjetunie met 5-1 terug. Zweden had wei nig moeite met Noordkorea: 5-0. ADVERTENTIE ■V Afgelopen zondag had B mm niemand 12 goed in de Toto. Daarom pakt de Toto deze week twee keer uit. Met 'n beetje geluk wint u de hoofd prijs incL de jackpot van circa f'85.000,-. Ty-yr-f*) Dus als u 'ns echt uw slag wilt slaaa.. Blessure Chovanec EINDHOVEN Aan de toch al lange blessurelijst bij PSV is opnieuw een naam toegevoegd. De Tsjechoslowaak Jozef Chova nec scheurde gisteren tijdens de training een spier in het rech- ter-kuitbeen en is enkele weken uitgeschakeld. Bij de Eindhove- naren maakt Wim Kieft, die weer volop meetraint, waarschijn lijk binnen afzienbare tijd zijn rentree. Hans van Breukelen, Ivan Nielsen, Adick Koot (die vorige week een kijkoperatie on derging) en Juul Ellerman zijn voorlopig nog niet beschikbaar. De Ethiopiër Belaneh Densimo is opnieuw de publiekstrekker in de marathon van Rotterdam, die op 16 april wordt gehouden. Vorig jaar liep Densimo een wereldrecord met 2.06.50. LEEUWARDEN De twee koplopers in het nationale damkampioenschap, Rob Clerc en Jos Stokkel, hebben hun leidende positie in de achtste ronde versterkt. Zelf kwamen ze weliswaar niet verder dan een puntendeling, maar Huis- senaar Geert van Aalten zorg de voor meer afstand door oud-wereldkampioen Jannes van der Wal te verslaan. Het tweetal heeft nu een voor sprong van twee punten op een achtervolgende groep, die uit liefst zes spelers bestaat. Van Aalten kwam door die sensationele zege naast Van der Wal op de derde plaats. De tegenstanders van de koplo pers bereikten die positie ook en debutant Arjan van Leeu wen voegde zich daar bij door Bies te bedwingen. Anton Schotanus probeerde met zwart tegen Clerc tot een zelfde speltype te komen. De Fries speelde opnieuw een uit stekende partij en had na het inleveren van een schijf moge lijk zelfs nog het betere spel. Clerc wist in de complexe stand echter nog een uitweg te vinden, die hem in de slotfase licht voordeel gaf, maar meer dan remise zat er niet in. Het strategische duel tussen de twee Huissenaren, Gerard Jansen en Jos Stokkel, eindig de juist voor de klokcontrole onbeslist, waardoor zowel Stokkel als Clerc zich ongesla gen op de eerste plaats hand haafden. Na een moeizame strijd van bijna vijfeneenhalf uur voegde de 20-jarige Arjan van Leeu wen zich bij de achtervolgers door een vergeefs naar winst zoekende Bies te bedwingen. Goudt miste de aansluiting door een licht voordeliger po sitie tegen de zich goed verde digende debutant Van der Tak niet in winst om te zetten. Jo- han Krajenbrink slaagde daar in wel, al had hij zes uur no dig. De voortdurend in het de fensief gedrukte Van Leeu wen hield de strijd tot ver in een dammeneindspel gaande, maar toen zijn vlag na zes uur spelen viel, bleek hij slechts 74 (in plaats van de vereiste 75) zetten te hebben gedaan. '„Belangrijk is dat er niet ie mand aangetrokken moet worden die er heel andere denkbeelden op nahoudt. Dan ben je zo een jaar kwijt. Harry Brokking kan de lijn van Se- linger doorzetten. Er zijn jon gens waar je als coach geen omkijken naar hebt. En we hebben zelf genoeg know how in huis. We kunnen op eigen benen staan, daar ben ik van overtuigd. Misschien worden er meer spelers of oud-spelers bij betrokken". Volleyballer Marco Brou wers in het Algemeen Dag blad „Op de Muur van Geraards- bergen had ik al een voor sprong van ruim vier minuten op het peloton. Toen kwam ploegleider Lomme Driessens naast mij rijden: „Je moet wachten op Ketelaar, die komt eraan". Ik keek om, zag niemand en reed door. „Ik rij jou in de sloot en je maand geld kun je ook vergeten", brieste Lomme, want hij zag liever een Belg dan een Ne derlander winnen. Ik ben even gestopt, maar het duurde mij allemaal te laqg. Een eindje verderop had Driessens een nieuwe truc bedacht. Hij reed voor mij uit en kreeg een ambtenaar zo gek om pal voor mijn neus de bomen naar be neden te doen. Ik wachtte een minuut, kroop toen met fiets en al over de bomen, die ach ter mijn rug onmiddelijk weer omhoog gingen. Een trein is er nooit geweest... Door al dat gedonder kon Keteleer bij mij komen. Hij wilde direct za kendoen: „Hoeveel betaal je voor de overwinning". Ik was veel te kwaad om daar op in te gaan en liet hem op het laatste rechte eind vijftig me ter achter mij". Ex-wielrenner Wim van Est in de Telegraaf over zijn overwinning in 1953 in de Ronde van Vlaanderen. „Ik denk dat ik me tijdens de voorbereiding op de Olympi sche Spelen te veel heb gefor ceerd. Ik had zeven weken stil gestaan door een stressfac tuur in mijn linkervoet en wilde T:e snel té veel doen. Ik ging tegelijkertijd veel kilo meters maken én tempotrai ning doen. Dat moest wel, want ik wilde naar Seoul, maar het is niet goed geweest. Achteraf had ik beter niet mee kunnen doen aan de Olympische marathon. Ik had voor de tien kilometer moeten kiezen". Carla Beurskens in Atle tiek Wereld. „De levenstandaard is erg laag. Mijn vriend Geovani is momenteel de best betaalde speler in Brazilië. Hij verdient 4000 duizend gulden per maand. Een redelijke voetbal ler uit de hoogste afdeling komt aan ongeveer 250 gul den per maand. Niet genoeg om een gezin van te onder houden. Toen ik pas in het eerste speelde van Vasco da Gama kreeg ik iets van vijftig gulden per maand. Een dok ter verdient ongeveer duizend gulden per maand, dat is heel goed. De dokter die fulltime in dienst is van Vasco da Gama pakt per maand slechts 700 gulden. Elke getalenteer de Braziliaan loert op een kans om geld te verdienen in Europa. In Portugal spelen le gio Brazilianen. Ik heb me in Seoul in de kijker kunnen spelen. Dat is een geluk voor mij en mijn familie, want in alles wat ik verdien delen mijn ouders mee. Voor ons zijn de grote toernooi ook daarom zo belangrijk. Het zijn de kansen op belangstelling Romario de Souza Faria in Voetbal International. „Met het gegeven dat er aan de poten van mijn stoel werd gezaagd, was ik bekend. Dat het zo snel en op deze manier zou gebeuren, had ik niet ver wacht. Ik was nog volop met deze ploeg bezig. De play-offs komen er tenslotte aan. En dat het ontslag mij op deze manier heeft bereikt, vind ik belachelijk. De assisntent-trai-. ner, Jos Timmermans, wist het nog eerder dan ik. Ik moest het notabene van een radioverslaggever horen. Wat ik dan niet begrijp is waarom voorzitter De Jong niet eerder contact met mij heeft gezocht. Afgelopen dinsdag kwam hij zelfs even op de training kij ken. Hij heeft geen woord te gen mij gezegd. Ik zeg tegen je: deze club wordt niet stabiel geleid. Overigens heb ik de laatste dagen niet slecht gesla pen hoor. Ik slaaji slechter na een nederlaag met Den Bosch". Basketbaltrainer Jan Dek ker in de Haagsche Cou rant. „Op dit moment ben ik niet in staat bijvoorbeeld met Muller net zo te werken als met Vriesekoop. Dat heeft zo'n wissel getrokken op mijn ge zin en mijn werk, dat ik eerst Gerard Bakker: kist in. FOTO: ANP adem wil halen. Het is nog maar de vraag of je zoiets een tweede keer kunt doen. Ik heb nu een meisje in de club, waar ik lyrisch van ben, maar ik dam het maar in. Nee: ik heb geen heimwee, ik kijk er met plezier op terug. Ik ga lekker kijken naar het WK. Geen hartslag honderdvijftig meer. Achteraf was het mooi ste moment dat Bettine bin nenkwam. Het gevoel van: iij bent het. De lach van zo n kind als ze iets geleerd heeft. De vreugdedans na de over winning, dat zijn grote mo menten. Ik zou het zo weer overdoen. We hebben binnen onze filosofie alles bereikt. Kwamen niet voor plaats veertien naar een EK of WK. Of het bij de bond sporen heeft nagelaten? Ik ga mijn kist in zonder dat er iets ver anderd is". Tafeltenniscoach Gerard Bakker in Het Parool. BILJARTEN Grand Prix driebanden in Hengelo 2e ronde: Van Kuyk (Oudenbosch)-De DAMMEN NK heren in Leeuwarden 8e ronde: Clerc-Schotanus 1-1. Kalis- Van der Zee 0-2. Van der Tak-Goudt- 1-1. Krajenbrink-C. van Leeuwen 2-0, Bies-A. van Leeuwen 1-1, Van Aalten- Van der Wal 2-0, Jansen-Stokkel 1-1. Stand: 1. Clerc, Stokkel 11 punten; 3. Van Aalten, Jansen, Krajenbrink. A. van Leeuwen, Schotanus, Van der Wal 9; 9. Goudt 8; 10. Bies 7; 11. C. van Leeuwen, Van der Tak 6; 13. Van der Zee 5; 14. Kalis 4. PAARDESPORT Koersen van Alkmaar Eerate koera, 2040 m: 1. Confidence (H. Langeweg) 2.51,9 - 1.24,3. 2. Dream of Wiba. 3. Cosmic Pop. Toto: winnend 4,60, plaats 1,50, 1.50. 2.00. koppel 8.50. trio 115,60. Tweede koera, 2040 m: 1. Count Oostland (J van Dooyeweerd) 2.52,6 - 1.24,6, 2. D'Arvil de Noot. 3. Dare of Thijssen. Toto: winnend 5,80, plaats 2,10, 1,90, 1,60, koppel 22,40, trio 237,30. Derdo koors, 2040 m: 1. Ambrosius (J. Elzinga) 2.52.0 - 1.24,3, 2. Bas S.. 213,20. Vierde koora, 2040 m: 1. Count Wor ry (J. Ruijgrok) 2.51,0 - 1.23.8, 2. Car- lito Dutch, 3. Brandywine. Niet ge start: Calypso Boshoeve. Toto: win nend 7,30, plaats 10.60, 1,20, 1,50, koppel 9,30, trio 126.40. Cassius Clay, 3. Benker. Toto: nend 16.30. plaats 3,30, 1,60, 2,50, koppel 39,80, trio 717,70. Zesde koers, 2700 m: 1. Zico van Shadow (A. Mollema) 3.45.5 - 1.23.5, 2. Ype S.. 3. Bo Bo Tonnaward, 4. Zanny Oranje. Toto: winnend 14,80, plaats 2,10, 2,80, 2.40, koppel 112,20. trio 1.827,50. kwartet 5.219,10. Zevende koers, 2040 m: 1. Count Marco (F. van Rheenen) 2.52,6 - 1.24,6, 2. Chambrefille M., 3. Beauty Spencer. Niet gestart: Champ Rotary. Toto: winnend 2,40, plaats 1,60, 3,30, koppel 7,80, trio 139,60. Achtste koers, 1700 m: 1. Berta Bui tenzorg (C. de Leeuw) 2.18,2 - 1.21,3, 2. Anno Buitenzorg, 3. Worthy Hano ver. Toto: winnend 4,50, plaats 2,70, 2.70. 2,00, koppel 16,80, trio 179,50. Negonde koers, 2380 m: 1. Amerie Uithuizen (J. Wagenaar) 3.15.9 - 1.22.3, 2. Yellow Shadow, 3 Whopper Oostwyck, 4. Sir Dunnigan. Niet ge- 158,20, trio 4.396.20. TAFELTENNIS WK in Dortmund (Wdl) kije-Zweden 3-1. Om 9e plaats: Sov jetunie-Groot Brittannië 3-0. Om 11e plaats: Nederland-Verenigde Staten 3-0 (Keen-Ai 21-12, 21-7; Kloppen- burg-Gee 12-21, 22-20, 21-13; Noor- /Kloppenburg-Vuong/Ai 21-14, 21- 15). Om 13e plaats: Joegoslavië-Roe menië. 3-0. Om 15e plaats: Bulgarije- Tatwan 3-1. Heren, halve finalee: Chlna-Sovjetu- nle 5-1, Zweden-Noordkorea 5-0. Om plaats 5/8: Zuidkorea-Polen 5-1, West Duitsland-Japan 5-4 9/12: Groot Brittannië-België 5-4, Neder- land-Hongarije 3-5 (Bakker-Nemeth 21-8, 18-21. 13-21; Heister-Harczl 10- 21, 22-24; Haldan-Kriston 21-12, 21- 12; Bakker-Harczl 15-21. 14-21; Hal- dan-Nemeth 21-14, 21-18; Heister- Krlston 26-28, 16-21; Haldan-Harczl 21-16, 21-14; Bakker-Krlston 20-22, 21-8; 19-21). 13/16: Joegoslavlë-Tal- wan 5-1, TsJechoslowakije-NIgerla 5- WIELRENNEN Ronde van Baskenland 1e etappe: 1. Weltz (Den) 155 km In 3.59,21, 2. Rulz Cabestany (Spa). 3. Van Lanker (Bel). 4. Kietel (Vst). 5. Biondie (Fra), 6. Echave (Spa), 7 Jar- mann (Zwi), 8 Roosen (Bel). 9 Pino (Spa), 10 Lagula (Spa), 33 Breukink (Ned), 35. Suykerbuyk (Ned). 48. Win nen (Ned), 79. Tolhoek (Ned) op 0.57, 93. Cordes (Ned) 2.23. 102. Jagt (Ned) 2,39, 123. Harmellng (Ned) 5,37, 126. Van Rijen (Ned). Ronde van Texas Heren, 2e etappe: 1. Stieda (Can) 1.27,20, 2. Brady (Vst) op 0,02, 3. Brinton (Vst). 4. Slebert (Vst). 5. Gün- ther (Wdl). Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. x v-

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9