Noordwijkerhout verhoogt koopprijsgrens woningen Project Zi jloever voor bouwbedrijf uit Katwijk Welfare-werk leeft, maar heeft vers bloed nodig Rijnsburgs corso nu ook in Katwijk te zien Bouw van zwembad Sassenheim gaat in mei 1990 van start V« LEIDEN OMGEVING £eidóe@oma*it DINSDAG 4 APRIL 1989 PAGINA 1{ KUI Drugshandel niet oorzaak van vechtpartijen op Dorpsplein WASSENAAR De vermeende handel in drugs is niet de oor zaak van vechtpartijen op het Wassenaarse Dorpsplein, enkele weken geleden. Dit zei burgemeesters drs. P.H. Schoute gister avond tijdens de vergadering van de commissie algemene en be stuurlijke aangelegenheden. H. Goulooze, fractievoorzitter van de PvdA, wilde weten of horecagelegenheid De Winner inder daad een nieuwe eigenaar heeft, en of er nog steeds geklaagd wordt over overlast op het Dorpsplein veroorzaakt door De Winner. „Ook doen geruchten de ronde, dat de vechtparty on langs is veroorzaakt door drugs", aldus Goulooze. Burgemeester Schoute zei dat het beheer van De Winner in andere handen is overgegaan. Binnen zes maanden moet de nieuwe eigenaar daarom bij de gemeente opnieuw een horecavergunning aanvra gen. Hij ontkende dat de huidige vergunning was ingetrokken. Schoute zei, dat er klachten binnenkomen over de vele fietsen die rond de ingang van de horecagelegenheid op het Dorpsplein worden gestald. J. van der Wolk, commissaris van politie, beves tigde dat de vechtpartij niets met drugshandel te maken had. Inbraken in Katwijk KATWIJK Inbrekers zijn dit weekeinde actief ge weest in Katwijk. In de nacht van zaterdag op zon dag werd duizend gulden gestolen uit een clubgebouw aan de Ambachtsweg. De dieven kwamen binnen via een raam dat los zat. In de zelfde nacht werd driedui zend gulden gestolen uit een woning aan de Indus trieweg. Hier werd ruit ver wijderd. Op zondagavond werden uit een woning aan de Groen van Prinsterer- weg geld en sieraden van onbekende waarde ont vreemd. De dieven forceer den een raam van de slaap kamer. Noordwijkers moeten hun stoep schoon houden NOORDWIJK De leden van De Oude Dorpskern vinden dat Noordwiik vervuilt. Dit werd gisteren duidelijk tijdens de algemene le denvergadering van deze vereniging. „Je glijdt uit over de hondepoep", was de alom gehoorde klacht. Verder wordt het straatbeeld ontsierd door rondslingerende rommel als papier, kran ten. piepschuim en dergelijke. Voorzitter De Mooy en andere vergaderingbezoekers dron gen aan op het schoon houden van de eigen stoep. Goed voorbeeld doet goed volgen, meen de men. Anderen bleken van oordeel, dat er ook een taak ligt voor de gemeentelijke dien sten. Om de gemeente met de vervuiling te confronteren, stelde men voor de verantwoor delijke diensten en bestuurders te „bombarde ren" met verzoekschriften. Ook hen regelma tig opbellen, behoort tot de mogelijkheden. Twee gewonden bij frontale botsing op provinciale weg NOORDWIJKERHOUT Een 22-jarige Katwijker en een 31- jarige Noordwijkerhouter zijn gistermiddag om kwart voor zes ernstig gewond geraakt bij een ongeval op de provinciale weg 1. De Katwijkse autobestuurder kwam uit de richting Haarlem. Ter hoogte van de Ruigenhoek haalde hij een wagen in. Hij kwam daarbij op de verkeerde weghelft terecht. Daar reed de 31-jarige Noordwijkerhouter in een auto met aanhangwagen en een frontale botsing volgde. Beide bestuurders moesten door de brandweer van Noordwijkerhout en Katwijk uit hun wagens worden bevrijd. Daarna werden ze met spoed naar het Acade misch Ziekenhuis Leiden gebracht. De Katwijker verkeert nog steeds in levensgevaar. De politie zoekt naar getuigen van het ongeval. „Bij de Ruigenhoek zit een verhoging in de weg waar door de situatie minder overzichtelijk is dan die lijkt. Of dat de oorzaak is van het ongeval is, weten we echter nog niet", aldus een woordvoerder van de Noordwijkerhoutse politie gen. De Alleman mag lokaal bouwen K.Oi WARMOND De Vereniging Algemene Schorj 0QJ] Warmond heeft van het ministerie van onderij en wetenschappen toestemming gekregen hq schoolgebouw De Alleman uit te breiden met ROTT1 lokaal. Daarvoor is een bedrag van 230.000 guide man P beschikbaar gesteld. De vereniging had een aan 6ast bi, vraag voor twee lokalen ingediend omdat de prog Liza nose die voor de school is gemaakt een vierklassj 'anc^ 8 ge school voorziet. De Alleman telt momente^ rnensei twee leslokalen. Afhankelijk van de groei van d| terdan- school is uitbreiding met een vierde lokaal ver tra zal schoven naar de periode 1990-1994. Bestuurslil Eigcnli Gerard Slingerland, belast met bouwzaken, noenj komst de toezegging „een teken dat we ook in Den Haal Ahoy' serieus genomen worden." „De opdrachten die w| optredi gegeven hebben voor het ontwerpen van een uil hoofds breiding met twee lokalen moeten nu gefaseerj een co' uitgevoerd kunnen worden, maar dat is niet z ru8 na; erg". Waarschijnlijk zal de uitbreiding begin vol staat h gend jaar gereed zijn. NOORDWIJKERHOUT De koopgrens voor wo ningen in Noordwijker hout moet worden ver hoogd van 160.000 naar 190.000 gulden. Onder deze grens kan in Noord wijkerhout zonder woon vergunning geen huis worden gekocht. Burgemeester wethouders willen de gren? optrekken om dat de anti-speculatiebedingen in het oudste deel van de wijk Zeeburg binnen afzienbare tijd aflopen. Verwacht wordt dat veel huizen voor een bedrag hoger dan 160.000 gulden ver kocht kunnen worden. In dat geval verliest Noordwijker hout de grip op de woning markt, niet-Noordwijkerhou- ters hebben dan immers meer keus op deze markt. Wie in Noordwijkerhout zijn woning te koop aanbiedt, moet inwoners van dit dorp drie maanden de tijd geven het huis te kopen. Daarna komen ook niet-Noordwijkerhouters aan bod. Burgemeester en wet houders willen nu dat in de eerste zes weken van de drie maanden de gegadigden zich melden bij de commissie huis vesting. De commissie bepaalt de volgorde van de kandida ten. De vraagprijs wordt niet meer door deze vastgesteld. Samenwonenden moeten in Noordwijkerhout een door de notaris opgstelde samenle vingsakte kunnen tonen om net zo behandeld te worden als gehuwden. Een meerderheid van de Noordwijkerhoutse ge meenteraad vindt dat er bij sa menwonen onvoldoende waar borgen zijn, dat er daadwerke lijk sprake is van een met het huwelijk vergelijkbare samen levingsvorm. Een en ander blijkt uit de eva luatie van de woon ruim te ver ordening, waarin voor het toe wijzen van woningen een pun tensysteem wordt gehanteerd. Geconstateerd wordt dat men sen die in Noordwijkerhout werken en op grote afstand van deze plaats wonen niet binnen redelijke termijn aan woonruimte komen. De veror dening zal op dat punt worden aangepast. De commissie wel zijn praat maandag 10 april over deze materie. LEIDEN/KATWIJK De Katwijkse aannemer Marel's Bouwbedrijf B.V. gaat in Leiden het project Zijloever realiseren. De Leidse wethouder H. de la Mar verwacht dat binnen enkele weken de eerste paal voor het circa 12 mil joen gulden kostende pro ject de grond in kan. Bin nen een jaar moeten en kele tientallen zelfstandi ge woningen voor oude ren met centrale voorzie ningen gereed zijn. Het Katwijkse bedrijf bleek Doofstomme jongen mishandeld NIEUWKOOP Een 14-ja- rige doofstomme Marok kaanse jongen uit Nieuw koop is gistermiddag mishan deld door een 16-jarige plaatsgenoot. De jongen werd in de Geitekamp met kracht tegen de grond geworpen waardoor zijn gebit werd be schadigd. De politie confron teert vandaag de waarschijn lijke dader met de jongen. De politie sluit niet uit dat de Marokkaanse afkomst van de jongen met de mishande ling te maken heeft. Bewoners willen snel reconstructie van Voorstraat NOORDWIJK De bewo ners van de dorpskern in Noordwijk-Binnen willen meer inspraak bij allerlei plan nen voor het gebied waarin zij wonen. Een inspraakavond staat hoog op hun verlang lijstje, zo bleek gisteravond tij dens een zeer druk bezochte algemene ledenvergadering van de vereniging De Oude Dorpskern in hotel-restaurant Royal. Voorzitter J.J. de Mooy wees op de nog altijd chaotische si tuatie in de Voorstraat. De op lossing laat volgens hem te lang op zich wachten. „Men had er vorig jaar al aan moeten beginnen en wel aan het gedeelte tussen het raad huis en het Lindenplein". In dit verband attendeerde voor zitter De Mooy er op, dat de herinrichting van de smalle gedeelten van de Voorstraat, tussen het Lindenplein en het Sluispad en tussen het raad huis en de Schiestraat, nog aanmerkelijk grotere proble men zou opleveren. De heer de Mooy leverde kri tiek op het parkeergedrag van sommige automobilisten. Zo probeert men in de parkeer vakken op het Lindenplein soms twee wagens te stallen. Ook het parkeren op de rijba nen aan weerszijden van het plein komt steeds meer in zwang. Men zoekt een par keerplaats, zo dicht mogelijk bij bank of winkel. „Enkele meters lopen, lijkt sommige mensen nog te veel", aldus de voorzitter van de Oude Dorps kern gisteren bij het sluiten van de aanbestedingstermijn voor het laagste bedrag te hebben ingeschreven. Nadat het project lange tijd was opgehouden door uitblij vende subsidie van het minis terie van volkshuisvesting kondigde De la Mar twee we ken geleden aan dat hij toch mogelijkheden zag. Het hele project was nog een keer kri tisch doorgerekend, waardoor het tekort op de begroting sterk verminderd kon worden. „Het was alleen de vraag of de aannemers binnen het bedrag dat wij in gedachten hadden zouden blijven", aldus De la Mar. „De bouwkosten stijgen de laatste tijd nogal, bijvoor beeld door hogere milieulas- Toen gistermiddag de envelop pen van de vier geïnteresseer de aannemers open gingen bleek dat ze allemaal rond het bedrag van 12 miljoen zaten dat volgens de begroting het maximaal haalbare was. Ma rel's Bouwbedrijf uit Katwijk had de laagste offerte. „Als ze erboven hadden gezeten, dan had ik niet geweten wat ik had moeten doen", aldus De la Mar. Hij verwacht dat volgen de week het contract gesloten kan worden, waarna de bouw spoedig van start kan gaan. De kosten van de bouw en de ex ploitatie van Zijloever worden betaald door gemeente, pro vincie en rijk. N. van Beelen van Marel's bouwbedrijf bevestigde van morgen dat deze onderneming de opdracht voor project Zij loever in de wacht heeft ge sleept. Hij kon nog niet aange ven wanneer de bouw begint. „Wij weten alleen dat we als laagste uit de bus zijn geko men. We moeten nog verder gaan praten met de gemeente en de architect. Waarschijnlijk beginnen we na de bouwvak, maar het kan ook eerder. Dat is afhankelijk van wat uit die gesprekken komt." Jongen valt van dak SASSENHEIM Een jeug dige bewoner van de Molen straat is gistermiddag om zes uur uit de dakgoot van zijn woning gevallen. De jongen wilde een bal van het dak halen en was op het dak ge klommen. Hij wilde terug gaan langs een paal die aan de woning was bevestigd. Op het moment dat hij de paal pakte, brak deze af. Hij werd met vermoedelijk een gebro ken schouder naar het Aca demisch Ziekenhuis in Lei den gebracht. Boom geramd KATWIJK Een 32-jarige Katwijker heeft gisteravond met zijn auto een boom op de Stadhoudersdreef in Katwijk geramd. De man ging er ver volgens te voet vandoor, maar kon later worden aangehou den. Hij bleek onder invloed van alcohol te verkeren. De auto en de boom raakten zwaar beschadigd. Voorschoten. De organisatie gaat„Joke Rode Kruis" vanwege dit jubileum op haar 65e verjaardag in de bloemetjes zetten. FOTO: CEES VERKERK VOORSCHOTEN „Ik ben dan wel de officiële welfare leidster, maar zonder de hulp van de vrijwilligers begin ik niets. Alles draait om een vol doende aantal vrijwilligers en helaas neemt het aantal eerder af dan toe, terwijl de behoefte groter wordt". Mevrouw J.C. van der Touw is twintig jaar geleden in Voorschoten gestart met het welfare-werk. Mensen die door een lichamelijke han dicap niet meer kunnen wer ken, kunnen deelnemen aan de bezigheidstherapie die door tal van vrijwilligers wordt gegeven. De Voorschotense welfare-af deling startte op 29 april 1969 met mevrouw Van der Touw als welfareleidster: „Mijn en thousiasme was op dat mo ment groter dan mijn kennis, maar er werd snel veel ge leerd. Met behulp van de in middels overleden huisarts M. van der Stoel kon ik in 197Q al de eerste cursus starten met vijftien vrijwilligers. Daarvan zijn er nu nog steeds vier ak- tief en één maakt zelf gebruik van de diensten". Na acht jaar werd de functie van welfare- leidster een betaalde functie. Het aantal vrijwilligers is nu 47 en het aantal mensen die een beroep op hen doen, de deelnemers, is ruim 250. De jongste is 25 jaar en wie een maal deelnemer is, die blijft het tot aan het eind van zijn of haar leven. Bazar „Een van de gevolgen van een lichamelijke handicap is het zich onnuttig voelen bij gebrek aan bezigheden. De welfare- vrijwilligers zoeken de zieken thuis op en proberen ieder een opdracht te geven. Dat kan zijn haken, breien, borduren, maar ook poppen maken, schilderen, boetseren. Jaarlijks wordt door middel van een grote bazar in de Hervormde Dorpskerk de „huisvlijt" van de deelnemers ten gelde ge maakt en de opbrengst zorgt voor de financiële ondersteu ning van het welfarewerk", zegt mevrouw Van der Touw. Ze kent vrijwel alle deelne mers bij naam en toenaam en haalt met haar helpsters zo veel mogelijk alle deelnemers uit hun ziekenkamer om ze in het Rode Kruisgebouw bijeen te brengen. Huisvesting Na veel rondzwervingen van wege de behuizing, kreeg het Rode Kruis anderhalf jaar ge leden een vrijgekomen kleu terschool op de IJsbaan en daarmee de mogelijkheid om het welfarewerk nog meer uit te breiden. Er is meer ruimte en doordat er geen drempels zijn kunnen ook rolstoelbezit- ters regelmatig naar het ge bouw gebracht en gehaald worden. Haar trots is de k^a- verjasclub, die tijdens de maandagse sociëteitsmiddagen gehouden wordt. Bij de kla- veijassers heerst een drukke gezellige stemming, omdat kaarten en praten heel goed samen blijken te gaan. In het andere lokaal heerst de gewij de stilte van het bridgespel. Mevrouw Van der Touw is al onderscheiden met de zilveren speld van verdienste en de speciale oorkonde en hoewel ze verklaart dat de festivitei ten voor haar niet zo hoeven, vindt ze het toch leuk dat er aan de mijlpaal van haar 65-ja- rige leeftijd aandacht wordt besteed. Op donderdag 6 april is er in het Rode Kruisgebouw op de IJsbaan 's middags van half vijf tot zes uur een recep tie, waarmee het bestuur van het Rode Kruis haar waarde ring wil laten blijken. Dat be tekent overigens geen af scheid, want mevrouw Van der Touw blijft halve dagen werken. JOOP PEETERS De sponsors van het corso konden gisteren een keuze maken uit de ontwerpen voor de praalwaï gens. FOTO: HENK VAN DEN ENDB v RIJNSBURG Het Rijnsburgse bloemencorso zal dit jaar onder het mot to „Flora 75 jaar" worden gehouden. Dit jaar zal ook Katwijk in de route wor den opgenomen. Dit werd gisteravond bekend ge maakt door de heer J. van der Mey, voorzitter van de Stichting Rijnsburgs Bloe mencorso. Normaliter rijdt het bloemen corso een week later in Kat wijk. „Na intensief overleg tussen beide organisatoren en andere belanghebbenden is be sloten beide corso' op dezelfde dag te houden", aldus Van der Mey. Ook zal deze ingreep een nog betere samenwerking te weeg brengen. Er ligt nu een globaal plan op tafel 1 nog een aantal zaken zullen worden uitgewerkt. Het ligt in de bedoeling zater dag 5 augustus om tien uur 's ochtends vanuit veiling Flora te vertrekken. De stoet gaat richting Leiden, waar om streeks twaalf uur de Bree- straat zal worden gepasseerd. De bekende route wordt ge volgd. Bij de Groenoordhallen komen alle wagens bij elkaar waarna ze in gesloten stoet te rug naar Rijnsburg rijden. Rond half drie wordt het Rijnsburgse gemeentehuis aan gedaan. De koers gaat dan richting Katwijk, waar 's mid dags om vijf uur een tweede pauze bij de dr. W. van de Berghstichting is gepland. Daar vandaan vertrekt de bloemenstoet richting Noord- wijk. een gi gezong spraak ging n geen, zich n: den, c liet. So luide r zanger muziel „Deze lange route doet tra beroep op muziekkorpsen rijkspolitie, Rode Kruis-chauf feurs en figuranten. „Er voor de Stichting Rijnsburg Bloemencorso nog een hoop ti regelen. Met deze ingrijpend verandering hopen meer publiek te bereiken wa ook voor de sponsors van tief belang is", aldus de heei.d'amoi Van der Mey. Het gekozeL en ine thema „Flora 75 jaar" geef makke het leven van de bloem weer honing Van de produktie tot de weistem). naar de consument en alle] met zi, wat daar tussen in zit. De ont} ten hi werper Jaap van de Plas heefl heb ik dit in zijn 12 praal wagenontf actie werpen proberen weer te ge sprake ven: onderzoek, de veiling, di handel in de gehele wereld Ook het gebruik bloem: liefde, kunst en spor tot uitdrukking s< Self Martin made kant c Adèle Arean il ziek i Men k stens v paald lijk ze komen. SASSENHEIM Wanneer al les volgens plan verloopt zal volgend jaar mei begonnen worden met de bouw van een nieuw overdekt zwembad in Sassenheim. De kosten bedra gen ruim vier miljoen gulden. Het complex zal de recreatie zwemmer een groot aantal faci liteiten te bieden hebben bij een tropische temperatuur: een hot whirl pool, een 30 meter lange glijbaan, een wildwater- kreek waterparaplu, massage- stralen en verwarmd ligpla- teau. Bovendien zal er een on derwaterverlichting aange bracht worden en het gebouw voorzien zijn van solaria en sauna en restaurette. Van de bestaande zwemaccommodatie zal alleen het open lucht peu- terbad en een gedeelte van de zonneweiden in stand blijven. De overige baden worden ge sloopt. Eind 1988 gaf de meer derheid van de Sassenheimse gemeenteraad te kennen de voorkeur te geven aan sluiting van het 18 jaar oude Wasbeek en de bouw van een nieuw overdekt bad. Naar aanleiding van deze stellingname werd een stuurgroep gevormd die zich bezig ging houden met de voorbereidende werkzaamhe den. De betreffende commissie leden bezochten in gezelschap van leden van de zwemvereni ging, de chef badmeester en diens vervanger in het begin van dit jaar een aantal nieuwe zwembaden. Deze oriënterende bezoeken resulteerden in een onlangs uitgebracht programma van ei sen overdekt zwembad Sassen heim^ dat de komende maan den kritisch door verschillende instanties bekeken zal worden en op financiële haalbaarheid getoetst. Het ligt in de bedoe ling op korte termijn een vier tal architecten te benaderen voor het maken van een schetsontwerp. De zwemhal die aan het eind van de zomer 1991 in gebruik genomen zal kun nen worden moet een instruc tie annex wedstrijdbad krijgen met de afmetingen van 15 bij 25 meter en een diepte van twee meter dat geschikt zal moeten zijn voor leszwemmen, zwemmen door ouderen, wed- strijdzwemmen en waterpolo. Het recreatie- en instructiebad krijgt een oppervlakte van cir ca 350 vierkante meter, een diepte van 0.40 meter oplopend tot 1.10 meter en zal tevens moeten dienen voor opleiding tot het A diploma. Zowel binnen als in de open lucht zullen peuterbaden met een diepte van 15 cm aangelegd worden. Ook zal er een op- vangbassin komen als sluitstuk voro de blijbaan. Wat de kleed accommodaties betreft wordt er gedacht aan de plaatsing van 20 wisselcabines en vier kleed ruimten. Er zullen voorlopig 80 kluizen aangebracht worden die door de inworp van een muntstuk afsluitbaar zijn waar door een sleutel vrijkomt die aan de pols mee het zwembad ingenomen kan worden. Ten behoeve van het toezicht op kleedruimten, douches en toi letten wordt het gebouw uitge rust met videocamera's. De Wasbeekbezoekers zullen des gewenst gebruik kunnen ma ken van een tweetal zonneban ken in afsluitbare cabines. Op welke plaats de entree van het nieuwe hooguit 10 meter hoge complex zich zal bevinden is nog niet duidelijk. Donderdag zal tijdens een openbare vergadering van de commissies VROM financiën, welzijn, openbare werken, de beheerscommissie Wasbeek en overige raadsleden het pro gramma van eisen voor het nieuwe Wasbeek ter discussie gesteld worden. Ook zal wor den bekeken of er naast het al eerder verstrekte krediet van 50.000* gulden wederom een dergelijk bedrag ter bestrijding van de kosten van de voorbe reidende werkzaamheden door de gemeente Sassenheim be schikbaar gesteld zal worden. Insluiping in Sassenheim SASSENHEIM Een tas een behoorlijk bedrag aan gek is gistermiddag tussen kwar voor vijf en vijf uur uit eei woning aan de Wilhelmina laan gestolen. De inbreke kwam binnen via een open staand slaapkamerraam. D< bewoonster was even haa hond aan het uitlaten. Bij te rugkomst zag ze een man b haar huis weglopen met ee plastic tas. NOV: samenwerking tussen SPN en VVV moet verbeterd NOORDWIJK Als hel aan de Noordwijkse Onder nemers Vereniging (NOV ligt, worden de raden vai toezicht van de Noordwijks VVV en de Stichting Promo tie Noordwijk (SPN) op ter mijn opgeheven om plaats maken voor één overkoepfr; lend orgaan. De voorzitter van de onder nemers, L. Korbee, maakt gisteravond tijdens een mati bezochte algemene ledenver gadering bekend, de gemeen te inmiddels per brief al voorstel in die richting hebben gedaan. Hij zei verwachten dat als dit NOV plan doorgaat, een betere menwerking tussen de SPI en de VVV in de toekom! tot stand zal kunnen worde gebracht. Aan die samenwei king schort volgens hem no wel het een en ander. Voon de taakverdeling tussen bei de instanties noemde Korbe nog verre van ideaal. In nieuwe opzet verwacht voorzitter tevens een beter beheersing en verdeling vai de financiën. Ook de Stich ting Zeebad zou onder toe zicht van de nieuw te, voi men raad moeten komen. D NOV en de gemeente moete de zaken indien nodig kunnen sturen. Volgens bee wees een enige tijd gele den uitgevoerd onderzoe door het NRIT in opdracl van de NOV ook al uit da één centrale raad van toe zicht voor alle betrokkene l in de badplaats het gunstigsl zou zijn. sopran Mariar eerste linck Erna Hoewe de het Succ pes C; logisch hetgee bijdro< Kleir sinds i twee a enigszi Wierir uit hei 'frende heimzi t tions" tfsievoll Holt. '1 dans" is muzik king, zal on; zich la IN- DEN toonsi van A drie j; joen 1 Volgt ster Stichl met t wel Sïie v

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14