sportuitslagen
Gouden roeiers
heersen in
Head of the River
Zwemploeg door
zwak presteren
mannen laatste
SPORT
CeidócSomant
MAANDAG 3 APRIL 1989 PAGINA 1(J
tDIC
AMSTERDAM Met
overweldigend machts
vertoon heeft de formatie
internationals, samenge
steld rond de olympische
kampioenen Nico Rienks
en Ronald Florijn, de
eindzege voor zich opge
ëist in de Head of the Ri-
De winnende combinatieploeg,
die uit vier verenigingen was
samengesteld, had 26 minuten
en 31,79 seconden nodig om de
tijdrace over acht kilometer
tussen Ouderkerk en Amster
dam te volbrengen. Hoewel
geen geweldige tijd werd neer
gezet, was de zege een presta
tie van redelijk formaat. Door
de gure wind, die op bijna elk
baanvak uit een andere hoek
waaide, zagen de roeiers zich
genoodzaakt regelmatig tempo
en ritme te wisselen. De op pa
pier sterkste eenheid met
Rienks. zijn olympische part
ner Florijn, Herman van den
Eerenbeemt, Roel Pronk,
Frans Göbel, Koos Maasdijk,
Pieter Wittenburg en Theo
den Nieuwenboer paste zich
het beste aan de weers- en wa
teromstandigheden aan. De
echte clubploeg RIC uit Am
sterdam verweerde zich vier
kilometer lang fel tegen de
combinatie en voorkwam, dat
de Internationals een al te ge
makkelijke overwinning zou
den binnenslepen. De overige
eerste divisie-achten kwamen
met grote achterstand binnen.
In de ochtenduren won in het
dames-achtenveld een interna
tionale combinatie, samenge
steld rond Jos Compaan. In
het dubbel vieren-veld bij de
dames was de eindoverwin
ning voor een Willem III-com-
binatie.
Onder leiding van olympisch
kampioenen Rienks (voorin) en
Florijn (direct achter Rienks)
roeit de Okeanos/Nereus/Nau-
tilus/De Hoop-combinatie naar
de eindzege in de Head of the
River.
FOTO: ANP
OEREBRO In een drie-
landen-wedstrijd in Zwe
den eindigde de Neder
landse zwemploeg als
laatste met 231,5 punten
tegen het sterk finishende
Groot-Brittannië (271,5)
en Zweden 261 punten.
De meevallers waren er
traditiegetrouw hoofdza
kelijk bij de vrouwen. De
Nederlandse zwemsters
droegen driekwart van de
punten aan en werden in
die afdeling gedecideerd
eerste.
Gebrek aan middelen, een nu
al overbelaste bondscoach, ja
zelfs een trainingsijver, die
niet in alle gevallen honderd
procent is; dat alles schijnt niet
in staat het Nederlandse top-
zwemmen definitief kopje on
der te drukken. In het mid-
zweedse Oerebro deden olym
pische 'uitdrijvers' en aanko
mend talent gezamenlijk een
poging bij de eerste confronta
tie op een 50 meterbaan van
het seizoen het katterig gevoel
van de mislukte winterkampi
oenschappen te verdrijven.
Omdat de basis te smal is ge
worden, mislukte dat. Tegen
het einde van drie zittingen
Opgelapt
De met veel invallers opgelap
te mannenploeg kon de strijd
niet aan. maar weerde zich
vooral dank zij Ron Dekker
beter dan verwacht. Als een
manusje van alles dook de
zwemmer uit Deventer her en
der te water om uitgerekend
na zijn hoofdnummer, de 100
meter schoolslag, uiterst onte
vreden op de kant te klimmen.
Zijn tijd was welgeteld twee
honderdste van een seconde
meer dan die van de olym
pisch kampioen Adrian Moor-
house, maar Dekker werd er
slechts derde mee. Het vinger
toppenwerk was terug te vin
den in de uitslag: Moorhouse
1.04.46, Gillingham 1.04,47 en
Dekker 1.04,48. In de opwin
ding ontging het de meesten
dat de als invaller opgeroepen
Antoine van Weerden met
1.06,47 niet onverdienstelijk
debuteerde.
KOERSEN
eroi
18.30 uur. Onze
.het A
ïd gen
3e koers: Boni, Brandaris, Benza (2-i g^schi
el radic
koers: Alice van Altena, Bobbpn en
tenzorg. Belly Dancer (6-7-5).
niel Kes (2-7-6).
jAgen,
^óestiscl
6e koers: Charme Uithuizen, Cito Uiacht.
terdijk, Durban Surge (8-7-3). AVR
7e koers: Donderstraal. Black Sh%: eerste
dow, Candy Jeanet (8-4-3). J(jj0 ,e
8e koers: Zera Neyenrode, AnnjS;.,.
Dakota. Aquavit (9-8-4). ïoestiscl
9e koers: Carisma Darby, Bejonair(ïnstalle
Veha, Benno R (1-6-3). Jrkhout
10e koers: Binky Gerron, Birmana Bjrfé svs
Cirrus Lueswolfe 16-8-41. T Belu
Woensdag Duindigt 14.30 uur. ëeiu
le koers: Dehli S. Delight Nobo, Ca^ ver
rin Boshoeve (7-5-8). reikt. E
2e koers: Charme Troll. Dynamidüid ZOl
Dity, Danielle Guapa (4-6-5). ,dium n
'ain M. Concorde, Bobjy
IA
•or de li
Ambrjngen
B Cac°SChapl
uw, B'Cae5>alen
Moonlight Shadow. Ginid»' De I
a Bos (2-3-6).
4°
'"""Tare
WAI
ooit
'Is vc
BUITENLANDS
VOETBAL
Raong Genk-Charleroi 0-2. Waregem-FC
e 4-2. KV Mechden-Anderiecht 1-2,
0. FC Antwerp-Sint-Tnjiden 0-1, Lier-
-Raong Mechéen 0-1, Cerde Brug-
beloè
Brugge 4-2. KV Mechden-Anderiecht T
FC luik 0-0, Stam
:C Antwerp-Sint-Ti
Brogge 29-35, Standard Luik 29-34, SL
Truiden 29-31, Kortrijk 29-30
EWGELANO
htetic-Middtesbrough 2-0, Derby County-
Coventry 1-0, Everton-Queens Park Ran
gers 4-1. Norwicb-Uverpool 0-1. Sheffieid
Wednesday-Millwall 3-0. Southampton-
Newcastle 1-0. Tottenham-West Ham 3-0.
Wtmbledon-Notlngham Forest 4-1. Man
chester Unrted-Arsenal 1-1 Stand Arsenal
31-60. Liverpool 30-57. Norwich 30-56.
Miitwall 31-50. Nottingham Forest 30-48,
Coventry 32-46, Wimble
don 29-45, Derby 31
FRANKRIJK
Touton-SL Etlenne 04), Caen-Straatsburg
3-3. Metz-Marserlle 1-3. Cannes-Lens 3-0,
Bordeaux-Racing Paris 3-2. Nantes-Laval
1-1. Ute-Toutou* 0-0, Monaco-Montpd-
her 4-2 Stand Pahs SG 32-61. Marseille
31-59. Auxerre 32-57, Sochaux 32-56, Mo-
Nice 32-47.'Ulle 32-45. Montpeflier 32-45.'
GWEKENLAND
AEK Athene-Lanssa 3-3, Doxa-Ofympiakos
0-0. PanatNnajkos-OFi Kreta 1-1. Volos-
Her ak lis 0-0. PAOK-Levadia 2-0. Kalama-
na-Aris SaJonkl 1-2, Pamonios-Ethnikos 9
I, Oagoras-Apollon 1-1. Stand AEK Athe
ne 26-39. Olympiakos 26-36, Panathinaikos
2632, Heraklis 26-32. Lartssa 2630.
ki 2629. Paiiionios 2624. Oo'xa 2624.
ga-Sampdona 0-0. Stand In
JOEGOSLAV*
Rad-Radntcki 1-0. VeKa
iezmcar-Ri|eka 1-0, Red Star-Sparlak 2-0.
Osiiefc-Partean 2-1. Vardar-Cdik 61. 8u-
ducnosl-Vojvodina 1-0. Napredak-Sarajevo
4-0, Dinamo-Ha|duk 1-0 Stand Voivodina
tubal 61. Viseu-Estreia Amadora 2-2. Be-
lenenses-Chaves 4-2, Espinho-PenaW 1-1.
Leraoes-Fate 1-1. Farense-Nadonal Madé
ra 5-0, Guimaraes-Boavisla 2-3 Stand
42. Sporting 32-38. Setubai 32-36, Amado
gow-Gtasgow Rangers 1-2, OmdeeSamt-
gow Rangers 30-46. Aberdeen 30-42, Cé-
Oviado-Malaga 2-3. Cado-Espanol
lebeo de Madnd-Elche 61. Sevilta-'
1-0. Athletic de Bilbao-Osasuna 0-0, Lo-
grones-Gijon 1-0, OH»-Real Sociedad 2-2.
Murda-Betis 62. Barcelona-Real Madrid 6
0. Valtadolid-Zaragoza 1-0. Stand Real
Madrid 2644, Barcelona 27-41. CeHa 26
32. Valenda 27-32. All de Madrid 27-31.
Osasuna 2629. All. de Brlb 2
27-27. Zaragora 27-25.
a) Sooedad 2624, Cadiz 2\
laga 27-21. Espanol 27-20. Betis 27-20.
Muroa 27-19. Elche 27-12.
Boiu-Malatya 1-0, Kahramanaras-Adanade-
mr 1-3, Adana-Sakarya 3-3. Fenerbahce-
Karsiyaka 2-0. Rize-Trabzon 62. Bursa-Es-
u 29-44. Bursa 29-39. Malatya 27-36.
2. Hamburger S
3, Borussia Monchenglad-
bach-Bayem
Numberg 1-1. VtB Slutlgarl-Uerdingen 2-2.
24-33. Werder Bremen 24-31. Hamburger
SV 2629. Monchengladbadi 2628. Karts-
Bélwzona-Grasshoppers 0-0, Sion-Luze
1-1. Wetlingen-Neuchaté Xamax 1-
Young BoyvServetle 7-0. Stand: Luze
18. Bélmzona 16 Sion 16. Young Boys 1
Neuchalé Xamax 16. Grasshopper 1
Wellingen 15. Servetle 1Z
ATLETIEK
City-Fier-Cityloop in Den Haag
heren: 1. Ten Kate (Fortis.
1.01 34.2. Hélebuyck (Bel) 1.02.19. 3. Dae-
nens (Bel) 1.03 02. 4. Forster (Eng) 1.03.11.
5 Stenzé (Wdl) 1.03 57. 6. Hagésteens
(Bef) 1.04.29, 7. Green (Eng) 1.04.33, 8. De
Ruddere (BeQ 1.04.39. 9. Weyel (Wdl)
Huylenbroeck (Bel) 1.04.58, 12 Betteridge
(Eng) 1.05.16. 16 Sander (Wdl) 1.05.22.14.
Reynterse (Dynamo, Middelburg)
15. Nijboer (Ned)
BASKETBAL
Hoolddorp-Gronlngen 85-45.
Midland-Ahoy-RZ 8656
Degradatie-poule: Cheetah-Grasshoppers
76-60, SportJife-Voorburg 67-53.
5650. PSV Almonte-Tonego 61-54. Ak ri
le dhritie A: Elementum-Amhom 5652.
Cl000/80B-Waalwijk 6659, Leiderdorp-
Dragons 64-67. B: Olympia-Kott en Mon|n
5656, Groningen 2-Sporty 74-72, Blue
Stars-Cangeroes 5654. BAS BCA-Jugglers
EredrvMc Direklbank-ESTS Ak rides 99
68. Nashua Lasers-Sportlife 8671. Comp
Meppd-De Boo DAS 9666. Ahrend Donar-
Kolf en Molijn 10696. Gunco Rdam-Mini-
Promotie drv. Eindhoven-Voorburg 77-82,
EJementum-Earty Bird 92-86. Péikan Bask-
Gronmgen 8660. Utrecht-Dak plan Goba
B: Wyba-Springfield
Adam-Ahoy RZ 74-90, Beverwi)k-Li
- Springfield
Ceres-Tonego 8i
I# klac Gymnova-Cady 58-47, Goba-Hur
icanes 36104, OSG-Dunckers 55-41. Dev
Dev -Rowic 6656, Voorburg 2-Elemenl.
le Mae: Kamsang-S I
rs-Voome 10694, Jumpers-Léderdorp
7-66, DAS 2-Punch 7974
kin A: Binnenl. 2-Dev.Dev. 86-85. Ahov
'-BOB 123-48, Alexand,
B: Utrec
xv.-LUSV
I. Cady-Springers 7
1e klaa: Elementum-DAS 41-142. Alexan-
58. Newslars-Ahoy RZ 37-123, Voorburg-
Leiden 8664. GOBA-Redslars 9668
2e Mac Binnenland-BOB 10651, Léder-
dorp 2-Cady 47-53. Juventus-Rowic 9670.
Springers-Drains 5672. Waddin
BILJARTEN
g (Den Haag) 86.0673. Rijk (Ovezande)
an Bergen (Oss) 4-4.67-50. Van Riel (Ves-
ren (Woubrugge) 12-1.4610, Heeze (Vlaar-
dingen) 61.54-12. Van Eck (Rotlerdam) 6
1.5610, Van Beek (Den Haag) 61.4613.
Dekker (Deltl) 7-1.469. Van Wijngaarden
(Dordrechl) 61.29-7, Teekens (Gouda) 4-
'I Cenirum-Monopole 4-4, T Cen-
BOKSEN
it M Vuennk (Landgraaf) win! door
13e ronde van L Sydney (Avezaalh).
raar. G. Weiemans (Te Pas) w.o.p.
Sydney (Avezaalh).
kampioenschappen in Den
PretL liehtwelter. A Santana (Hoboken)
wo p. van Vargas (ABOV). Zwaarweller
Van Déden (Knslalijn) w.o.p. van N. Rade-
maker (De Amateur). Waller Van Egmond
(Schildkamp) w.o.p. van W. Gul (Boxing'82).
Midden: C. van Veen (Knslaiijn) w o p. van
(Goudse BV) geslaakt
Heijdeman (Krislafijn) w.o.p. van
Sanzes (Boxing'82) w
Guré (Houtzagerij)
(Schildkamp)
is kamptoenswaa/dig bevo
in Dijk (Boxing'82).
DAMMEN
HOCKEY
Oranje Zwa/1-HGC
Zwart 61, 4
pong-SCHC 60.
0*erg»nfl»kl#eae A Schaerw.-Wageningen
4-1, GHBS-Leonidas 1-2, Leiden-MEP 1-5.
Rotlerdam-Gootsche 1-4. HOD-Tegen-
bosch 4-3. Den Bosch-Union 4-2. B Ni|me-
gen-Hallem 1-4. Uden-Push 61. Voor-
daan-Gromngen 65, Breda-Kiemlen 16.
Ede-Vdona 4-1. Groo Sluds-Laren 61.
1e klasM A Alecto-Rosmalen 61. Ring
klasse A Capeile-VCL 2-2. C
Cartouche 60, Rijswi(k-Ti
rergreen-Spurt 2-1. Oopte-
Overgangtklasae A Nljmegen-Laren 1
Den Bosch-Hurley 62. HBS-Push 26. V
tona-Oranie Zwart 1-
Schaetw.-Tilburg 61. Gron. Sl.-Ede 16.
1» klatae A Rosmalen-Groen G 4-1, Lei
den-Asvion 36. Breda-Crayenh. 06. For-
ward8piril 36, Rapidily-Kievilen 26. B
Xenlos-Strawberr 06. Noordwijk-Rood Wit
2-2. Amersfoorl-Alecio 1-1.
2e klatae A Knmpen-Souburg 4-1. Voor-
2. Souburgh-Knmpen 18. Leonidas-Tem-
JUDO
Open NX in Meuwegein
kg: 1. Nowak (Fra), 2. Mohammood-
ally (Gbr), 3.
(Wdl), 5. Grt
(Ned) er
(Fra), 3. Wikslröm (Zwe) en Sjardijn (Ned),
5. Myren (Zwe) en Waller (Wdl).
Tot 56 kg: 1. Amaud (Fra). 2. Phillips (Wdl).
3. Van Stokkum (Ned) en Fairbrother (Gbr).
5. ünda Thoolen (Ned) en Applln (Gbr)
Tot 61 kg: 1. Jenny Gal (Ned). 2. Van Dom-
Fleury (Fra) en Clayton
(Can), 5.
n (Ned) er
i6 kg: 1. Schreiber (Wdl). 2.
3 Stoeltjes
dier (Fra) en Warms**»* (woi).
Tot 72 kg: 1. Baiailler (Fra). 2 Vat der Lee
(Ned) 3. Frekers (WdO en Kruger (Wdl), 5.
Hakanssen (Zwe) en Kartsson (Zwe).
Boven 72 kg: 1. Seriese (Ned). 2 Van Ga
meren (Ned), 3. Weber (Wdl) en Lupino
is (Ned).
5 kg: 1
z (Wdl), 2
Id (DOR).
Wagner (Hon) en Van Buren i
10165 kg: 1 Madebadze (S
(Fra). 3. Traavik (Noo) en Dzjaparidze (Sov).
5. Biesnalh (Wdl) en Buben (Wdl).
Tot 71 kg: 1. Dgeboéadze (Sov), 2 Dea-
iz (Wdl) er
Is (Bé) er
(Ned), 2. Gogilsjasvifl
(Sov), 3. EbDers (Ned) en Vallot (Bé), 5.
Matucbe (Wdl) en Schade (DDR).
Tot 16 kg: 1 Van de Berg (Ned). 2. Freu-
denberg (Wdl), 3 Bagaoeri (Sov) en Suptis
(BeO, 5. Fekele (Hon) en Sonnemans (Ned).
Tol 95 kg: 1. Foumier (Fra). 2. Majer (Ned).
3. Van Ooijen (Ned) en Patrick Laats (Bé).
5. Bijl (Ned) en Koevoels (Ned).
Boven 95 kg: 1. Bulling (Ned). 2. Tsjatsja-
KORFBAL
it D. 169. Deetos-Oie Haghe 16
8. Lulo-DKOO 69. B: Trekvogés-SCO 4-
12. TOP S-Blauw Wrt za. 46. Drachten-
Oaito za. 911. Oosl Amh -Rohda 7-9.
Overgangsklasse A: VES6wit1 (M) 4-13.
Kmderdi|k-HKC 96, VEO-DVO 56. Alba-
A Weerbaar 4-4, Rapidilas-ZKC '16 86, C:
8l Wil 51 167, Ready-De Overkaniers 9
Archipé-K. Zaandijk
Donck-De Bermen 48, Zwah/wen-ROOA 6
vogés 1910. Vr schaar (H>KOAG 67. Us-
setvogels-Sné 613. H: Rust Roest-DETO
76. Sportlust-Zwervers 76. Sperwers-OEC
12-7. Oe Regenboog-Het Zuiden 4-12.
2e klasse F: Ondo-Zmderkw 199. Bber-
nesl-Kwiek (H) 118. T|0 ba-Rozen burg 12-
12. OSCR-Aigemene 11-5, G: Ondo (G)-
GKV 195, Excésior-THOR (H) 96, OWO-
Oude Grachi-DKV 2-9, Geldrop-TOV 611.
Organon-Or Wil 67. KlImop-SOS 156.
Phoenix 169, ALO-Hou Sland 12-2. Otym-
OD6Bolnes 65. Vr 'schaar (Bj-Tempo 67.
O Bland-Nieuwerkerk 610, M: TOGO-
Olympia 7-5, Oijkvogés-NIO 164, Kwiek-
sluls-DES 56, Luctor-Sagitla 6-4. Bl.Wit
(KFZuidwesters 67, Vallo-Or. Nassau 58;
O: Tilburg-Tertté|den 11-11. Quick-Unicum
67. DKC-ODO 3-4. JuSana-Zwijndrechl 6
0 2-NIC 2 128.
7. TOP 2-PSV 2
Haghe 6Vlaard. 2
•5. Regenb. 2-H. Zuiden 2 66
(C 2-Kwiek 2 5-4. Fides P. 6Zuiderkw.
i. Allantis 2-Algem. 2 62. M: Hoogvl.
3 92, Tjoba 2-PKC 5 76, Sné 6Albalr. 3
OSC^^Z 9nd T'2C65:k 2"B,W' 51 2 7"5,
schaar-De Bermen 167. Het Zuiden-De
Overkaniers 9-4, H: Merwede-Kinderdi|k 6
6. GKV-Maassluis 96. Bolnes-PKC 611.
Afdeling Rijn^feffland^
vogels 6VES 78. OOO 6Veloa1as 2^4
R.1B: Forluna 6Z.kwartl6r 3 610. HSV 2-
Die Haghe 4 46. Hou Sland 2-Avanti 2 6
cilas 3 10-4SfL2E^O|kroots' 2-TOp23 5%.
Meervogels 4-VEO 5 98, Ons Bland 2-Val-
Phoenix 2 58 FL2D: Eibernest 6KVR 2 6
4,aTempo 6Dijkvogels 3 78, Fiks 6Meer-
vogés 5 18 FL38: Tempo 4-Pemix 5 66,
Achilles 6ALO 3 65. Fortuna 7-DanaIden
Achilles 6KNS 3 76. Phoenix 6Bbemest
i. KVR 6ALO 4 62. Achilles 7-Olymplaan
38 RAO: DKC 5-Fortuna 9 68 fUE: Hou
iland 6Z'kwartier 5 58.KVR 4-Ready 7 7-
Kwiek 4-Otymplaan 5 46. Algemene 4-
ISV 4 161 RAF: Meervogés 6VEO 7 62.
'AMS 6TOP 4 67. Achilles 6Exeésior 5
6 R^A: Ons Bland 6Mad)oe 2 4-8.
ivantl 4-Meervogels 9 4-4 RJB: Phoenix
iks J1-Tempo J2 16 J2B:
R J1-HSVJ1 60. Die H
MOTORSPORT
x (BeO Honda Overige
d (Kawasaki) en Pon jee
(Kawasaki) uitgevallen.
(Gbr) Kawasaki, 3. Jaeky Mariens (Bé)
KTM, 4. Geukens. 5. Van der Ven. 6 Ge-
boers. 7 Jo Marlens, 8. Persson, 9. Liles
(Vsl) Kawasaki, 10. Vimond, 11. Thorpe,
14. Job'e, 15. Larsson. Overige Nederlan
ders: 21. Van Loon. 28. «lessens. Combee,
Rond uitgevallen. Ponjee geblesseerd.
s 15. 9. Persson en Thorpe 1'
PAARDESPORT
plaats 3,40 3,20 4,60. koppé 30,20, trio
2e koers, 1760 m: 1. Dyennl Cunera (T.
I Bianca B. 4. Betty Wielinga Niel gestart:
Windspié Toto winnend 4,70. plaats 1,10
9e koer», 2240 m: 1 Zie de Oetvffle (R.
Manng) 3 04,4-122.3. 2. Yatagan Aive. 3.
Assay B. 4. Anfiéd Road. Toto: winnend
7.00. plaats 2.70 3.70 1.80. koppé 32,70.
10e koert, 1760 m: 1. Abrogan Veha (A.
Bosscha) 2.18,91.18,4, 2. Vriend, 3. Whip
pet Postille. Niel gestart In My Time. Tolo:
winnend 2,20, plaats 1,70 1,30, koppé
W6epé (volgorde 666612): niet gera-
2 41.6120 7, 2. Calypso, 3^0ave Vidrtx.
2e koert, ren 1900 m: 1. Sari Fadango (B.
Hadieb) 2.02 6, 2. Watermill Bridge. 3. Bla-
key Delta. Toto: winnend 2.70 plaats 1.40
1.50 koppé 3.20 trio 11.60. Niel gestart:
3e koert, 2100 m: 1. Al Pirtron
5e koere, 2000 nt 1. Zyca V
Kooyman jr) 2.39.61.19 9. 2.
1. Ayres Boy (P. Zandt)
0 plaats 4.30 4.30 4.00
1. Bravo Zijpvéd (A. v.d
3 2. Billy Vredebesl, 3.
0 koppé 18.80
d Otympic. Toto: winnend 2 90
17.525.30.
Dooyeweerd) 2
Zeeuw, 3. Od Otymf
plaats 1.50 320 2.30 koppé 3
W5-epet 61-7-1-5. ullbetaling:
576.002.00.
muziek): 1. OtloCrepin (Fra) 35 punten. 2.
Stuckéberger (Zwi) 32.5.3 Menkova (Sov)
punlen-35.67
ker (Gbr) Nex
geenberghe (BeO Queen ol Diamonds 9
Hultbêrg (Zwe)
'an der Schans (Ned)
ROEIEN
e Hoop-combinatie
N(ord-frilor>-comblnatie
tijdrace (echten): 1.
19 15,36. 2. Okeanos-
Proteus Bales
S.
Dubbel vier, vijf kilometer tijdrae* 1. WB-
Aegir 20.43,86.
Laga-De
R0LH0CKEY
K Uehlstad-Den Haag 4
SHORTTRACK
Léden (4.56,26). 2. llaM (4.56.62). 3 Japen
(5.06.26) Eindstand dublaems: 1. IfaJié 85
punten. 2. Japan 84. 3. Léden 66, 4. Deftt
Koppelkoen 5000 m: 1 Léden (7 39.89)
2^.40.42) 3.r (747.54) Eind-
TAFELTENNIS
921.12-21; Kloppenburg-Yu 22-
I; Noor/Klop pon bur g-Li/Cho 19
Kloppenburg-U 21-17. 2623;
'1. 1621)
China-Hongkong 3-0. Zuidkorea-
je 61.
9e t/m 16e plaett: Nedertand-Joego-
•e 60 (Koen-Fazhc 12-21. 21-19.21-13:
Kloppen burg-Perku
Hongarije
Om 9e t/r
slaviê 38 (Ko
Kloppenburg-
pen burg/Noor-Perk uan/Faziic I
plaels1 Nederland-Engeland
Kloppen burg-
l (Noor-Lomas
1. 621)
Groep CC: Nedexland-Noordkon
Spanje-Kim 21-19, 1921.
Chu 1621, 21-16: 1621) I
land 2-5 (Van Spanje-Douglas
1621) Nedertand-Enge-
drew 21-16. 21-17; Haldan-Douglas 1!
e pieste: Noderiand-Nigeria
rea8apan 61. Sovjetunie-Zuidkc
Om 9e t/m 12e plaats: f>'
5-4 (Van Spanje-Bankole
1-13. 21-12; Van Spanje^
1; Haldan-Bankote 21-12,
TENNIS
a (TsD-Femandez/McNél (Vsl) 7-6 (7-5)
VOLLEYBAL
<e Smash-AMVJ
Compaen-MTSH 61.
3. Lycurgus-EAW-Don-
tsmp. B: Odutphus-CW
62. Radius-Vrevok 38. HB(6
66DehaHoyd/AMVJ^28!
Rijnmond 2 62. Varé/CW
Riinmond 3 60. SVC-Vono 60, Tonegido
ksmp, Odin-US 2 18. Ace-Madjoé 18.
PVC/Blokkeer 2-Brothex/Mart. 61, Argus-
Amsterdam/Boemerang 61, Molenwiek/C-
Lycurgus-DVO 62. Dyna-
1. Gemini-ATC 08. DVC-Orachlen 9
3. Sarlo-Devotco 08. Utrecht-Valbovol 9
Santen Haag-Voorburg 2 28. GemW/K-
Madjoe 61, Bosta/The Sm-Brother/Mart.2
61. Votendam-Radius 08. Motonmefc/C-
WIELRENNEN
7 Péper (Aus) allen zélde tijd als Frison, 8.
Dirk de Wolf (Bé) op 1.45. 9. Lammerts
(Ned) op 153. 10. Bauer (Can) 11. Dec
ker» (Bel) 12. Capiol (Bé) 13. Anderson
(Aus). 14. Verhoeven (Ned) 15. De Wikte
(Bel) 16 Oudos-Lassalie (Fra) 17. Chaubet
(Fra) 18. Kéty (Ier) 19 Pélto (ha) 20. Cri-
quiekon (Bé) élen zélde lijd ah Lammerts.
21 Vandenbrande (Bel). 22. Bohs (Wdl) 23
Fidanza (Ha), 24. Vanderaerden (Bé) 25.
Wiltned Peeters (Bé) 26. Bam (Ha) 27.
Passera (Ha) 28. Goessens (Bé), 29. Ros-
aéi (Ha) 30. Roche (Ier) 35. Adri van der
Vliet Z.I., 41. Draaijer
1. Bogaerl (Bé) 223 kilometa In 5 wjt en
31 minuten. 2. DalgaJ (Bel) 3. Madiol (Fra)
4. Beimaert (Bé) 5. Abadle (Fra), 6.
Geuens (Bé), 7. Garde (Fra) 8. Plrard
(Ned). 9. Cantoux, 10. Roes (Bé).
Ronde van Drente: 1. Knuvers (Vlijmen)
den, 2 Teubcn (Heerenveen) op 23 secon
den. 3 Kemper (Votendam) 4. Boorsma
(Gorredgk) 5. Groen (Emmen), 6. Pnp (Bs-
ah Teuben. 8. Fleudans (Assen) 0.35. 9.
Meteen (Roosendaal) zL, 10. Akkermans
(Prinsenbeek) z.1
Omloop ven de Braakmert 1. Den Bakker
(Abbenbroek) 160 km in 3 uur. 48
(Woensdrecfrt), 6. Slendebroek (Hémond)
7. Nieuwdorp (lerseke) aiten zeilde lijd als
Mulder. 8. Van Goelhem (Sluiskil) 3.13, 9.
Remy (Wilheminadorp) z.1.. 10. Gommers
(Philippln
lotlerdanr 1. Hermans (Voorburg)
omeier in 2.19,15. 2. Broers (I" -
Goedendorp (Oudenhoorn)
(Maartendijk)
(Schijndé) 90 km In
(GeHen).
in*2.06.45. 2 Burgmans (Bergeyk)
(Zeven ber-
Tak (C
(Zevenbergen)
Tilburg (Hasselt) 1. Ansems (Chaam)
in 2"
de Meulenhol (Eindhoven)
(Oud Gastel)
Stand Top-competitie amateurploegen:
Ploeg-
r Ploeg K
IJSHOCKEY
DDR-Oostenrijk 48 (90. 28. 28), ZwHser-
Iand8apan 198 (38. 4-0.38). Ooslenrijk-
rkw 193 (4-0. 2-1. 4-2) Frankrijk-
-4 (2-2. 62, 90) Noorwegen-DOR
2-1.28). Sland aan kop: Noorwe-
5 (167), Zwitserland 2-4 (168)
ZAALHANDBAL
OAD/OSC-ZeemVaslg/SEW 17-12,
•Aalsmeer 27-20 1e divisie A: Olym-
pia-Aeolus 11-7. Wings-Foreholte 919.
20 7-10, OAD/OSC 2-VZV 924. De Vole-
5. Copes/Hermes-Cae-
1-18. Halrans/Hengéo-Herschi/V er
Aalsmeer-Co pes/Hexmes
EDH 1-Copes/Hermes 2 1-
MMO 1 98. Schipluiden
2B: Schlpkjlden 1-Norlha
«C: HMSH 28lart'85 2 11-13, Wings
/rch 6-GDS 2 1912. 4E: Merc.Salur-
-MSV 2 88, HW'70 6Rijnsoever 1 6
F: Copes/Hormes 4-CSP 4 615. Her-
Westlandia 1-Olympia72 1 22-17, Copes/
pes/Hermes 4 11-12
ODIS 1-vdV Quintus
mo 2 17-20. «A: wings
6VELO 3 165
MOTO 3D:vdVC
ZWEMMEN
Driéendenwedetrêd Zere. Gbr en Ned k
«"vrij: 1. Mastebroek (Ned) 26.69. 2.
Aberg (Zwe) 26.87. 3. Marianne Muis (Ned) DRREE
^(GDp/'Xe.^heptwdtG^T^T gi
100 vrip 1. Van der Plaats (Ned) 56,%. 2. |rf met
Marianne Muis (Ned) 57,63, 3. Pickering k
(Gbr) 58,07.4. Nyberg (Zwe) 58,09. 5. Gilfil- 1 11
lan (Gbr) 59.29. 6 Katveried (Zwe) 58% fOeger
200 nip 1. CroH (Gbr) 2.04.66.2. Marianne ,n 2en
Mu» (Ned) 2.05.22. 3. GHfiHan (Gbr)'
205.38.4 Bnenesse (Ned) 2.05.50. 5 GuS- aar «3
tavsson (Zwe) 2.06.85. 6. Hansen (Zee) jejt zich
2.07,14 400 vri) 1 Gilfillan (Gbr) 4 20.86. 2
Mellor (Gbr) 4.23,48, 3. Van der Plaats WOraei
(Ned) 4.23,50. 4. Ronnack (Zwe) 425,07. 6 Hen va
5 Rosengren (Zwe) 925,56.6.
9.32.20 100 echoot 1 Brc
m (Zwe) 1.11
n (Zwe) 1
Tubby (Gbr) 1.
iverster i VAF
^380,0 Dam
r'(Gbr) ,rmg V4
l Karls- dijk.
nleens
tigelijk
3 Rosengren (Zwe)
5. Tubby (Gbr) 241% 100 ^Jles
aoer unenesse (Ned) 1.01.78.2 Anr
i (Ned) 102,36.
240.21. 4. Smrt (Ned) 2
Undberg (Zwe) 'S'ngen
Persson (Zwe) 1.04,23. 5. Foot bloeie
«TmïïK p°'d
2.15.21. 2. Brienesse (Ned) hemere
J; kde c
6. Nilsson (Zwe) 2 23.70 «0 rug: 1 'gen °P
i Johansson (Zwe)
"Xrug: 1 'ge
ins (Gbr) ik SOml
son (Zwe) 1.06,35,
1.06,42. 6. Huddart (G
1. Deakins(Gbr) 2.1É
man (Ned) 2
2.23.83. 6. Hu
eet 1. Mildred Muis (Ned) 219.59, 2
in (Zwe) 221,29,4. Wilde-
Bel
r (Gbr)
Kaivehed (Zwe)
Browsdon (Gbr) 221.67.5 Slal-DT 4
223.16. 6. Gustavsson (Zwe) I
9 wieset 1. Atkin (Gbr) 4.54,31,
'OS Eind
manna Muls 56.53, 3Q B,
in der Plaats 57,17) Blac
3. Zwe-
4x200 vrifcl Nederland (Mari-
04,76. Van der Plaats 2.03.43.
s 2.05,87, Brienesse 21
4x100 wisest 1. Nederland (EJ- !qq j:..
1,28. Smrl 1.15,71. Brienesse ,UU ,K
'an der Plaats 56.40) 4.
Hanniè 4.1822, 3. Z*
- 55 Nis
a (Zwe) 22.9 (handtijdL
kert
vrij: 1. Boyd (Gbr) 3.58.19, 2 Jangwall
(Zwe) 3.58,83. 3. Wilson (Gbr) 3.59,94. 4.
Biksson (Zwe) 4.06,70, 5. Blank (Ned) ,qq
Van der Spoé (Ned) 4
i (Ned) 5
n (Zwe) 51
s (Gbr)
56.72. 4. Jones (Gbr)
56%. 6. Drost (Ned)
bins (Gbr) 59.28, 2 Fredin (Zwe)
Skoéd (Zwe) 59.88. 4. Horsthi
Keulgen
Bidm
(Zweeds record).
«r(Gbr)
Oekker (Ned) 207.96.
100tuff1.Ro- .25 I
Üpö
"■s®" on I
Bidrman (Zwe)luu 1
"l23~Brew(Gbr) 206,41. 4 Ro-',40 I
is (Gbr) 2.07.85. 5. Dekker (N
Hoogerbrug (Ned) 2.14.26. 4i
reden 3.23.15. 2. Ne
roes 52,68, Dybiona 5
Ö.74). 3
Regoul (HZ ZIAN) 149.25; 2. E. Verhaal (HZ i
ZIAN) 134 95; 3. B. Slolk (Morgens"
Siglenhorst (HZ ZIAN) 2!
.35 Lab
Bles
(Morgenstond) |25 Kun
30 Niei
Magnee (Morgenslond) 184 25 S. 1 J
Briggs (Morgenstond)ovei
Heemst (Morgenstond) won
Héiman (Morgenslond) ,5»0 Cod
Regout (1
ee (Morgensionoj ïoa.co. a. i.u.vani,-
Ruyven (HZ ZIAN) 339 15 litem ionoene/ Pu nul'
heren: C. 1. A. I
Heemsl (Morgenstond)
léjman (MorgenslorvT
Oort (Morgenslond) 207.05
- SAN) 135.1611. Ups Ejn<
(HZ ZIAN) 3(
*T 2
299.75. S.J. van Ruyven (HZ ZIAN) 377.95. 00 Zon
710.05; 6 Noord Brabant II
KNVB ZATERDAG
Ie klwse A: Spijkentsse-Noordwijk 28.
RKAVIC-Barendrecht 91. Rorenburg-Spa-
k en Burg 91. Rijnsburg* Boys-Excésor
lévogels-Sparla N 28. L
Wrt 08, Ussémeervogés-t
Zwart WI 26ASWH 90, DOVO-WOG 6
AS WH 21-21 Oranje W 22-
Uee.vog. Vetvog. perJcamp.
Ie kies* C: WVF-SC Angelslo 2-
0VS'39ACV 1-1, HZW-DOS Kampen 2-
SpdBim
DETO
Angééo
003 Kempen 1e per Jump.
2e Uaeee B; Capél»'
SSS-Duno 1-1. Katwijk-
Monster-PPSC
Capéle-Excésior (P) 2-1,
Everstén-Zwaluwen
Katwijk 1627 's-Gravera 1918
klet* A: Zevenhoven-Honséersdljk 2-
Floreanl-Léden 1-1, SVPTT8por1lusl'46
I, Scheveningen-JAC 18. RCL-Be Fair
I. 's-Graveraande-Lyra 2-1.
Kagla-Recuwijk 18. NootdorpOegslgeesl
1-2, 0e Sleulés-Zwarrimer-
K Spijkenisse 2-Barendrecht
se 2-Ri|nsb.Boys 2 91, Ro-
l'46/2 28. Kahriji 2-De Jodan Boys 2
i. Barendrechl 90e Zwervers 2 92,
Oegslgoesl 2 91, Rijnsb.Boys 9DSVP 2
1. Berké 2-Hazersw Boys
DAMES
ge-Rijsoord 92. HOV-HBSS 9
Rijsoord 1629 Ri|nm.H
Kloetmge 1620 vLrdingen
HBSS 1619 Berké
KNVBZONDAG
Slormvogete-AFC 4
Papêndrechl-Unitas t
•27 EDO 21-:
25 Shxmvog 21
•23 Binkw 21-
-22 RVC 29
ie Zweel-De Tretlers 2-4, Bab-
SVBO 1-2. Hoogeveen-HSC'21 90.
Hootdkla** C: SiHard-Wiihémma'08 1-
Vtissingen-Hésleren 1-2, Umburgia8VN
0, ümburgle per Jump, Venray-DESK 1-
B: Nieuwenhoom-Sparta
Boys 1-1. SVW-Hermes D'
VUC
Qurck
2922
Roodenb 2922 Woerden 2917
Riiswijk 2922 Alllor 2911
Tonegido 2922 SJC 29
WSE-RFC 94. FC Usso-
O NA-Soccer Boys 1-1,
Aibtasserdam-Olympia
DOCOS-
VTL 28.
SJZ8VLV 68. llnitas (Lj-ForehoHe 18.
Slompwijkse Boys 1-1, Alphen-VTL 2
Cromvtiel-Quick Steps 0
1-1, Scherveningen-
anaar 90. GDA
Schevening 1921 ODB 1916
Vredenburc 1920 Cromvfiet 1915
Ree. 2e Uaeee A: Roodenburg 2-RKAW 2
4-1, VOL 2-VELO 2 18. VUC 2-Rijswljk 2
1-1. Tonegido 2-ADO 2 4-1, VCS 2-RVC 2
1-1, Blauw Zwart 2-Otympla 2 91.
Ree. 3e Uaeee A: FC Lis* 2-SJC 2 18.
Lugdunum 2-RKAW 3 92. UNIO 2-Blauw
Zwart 3 92. Soccer Boys 2-HBS 2 )8. AJ-
RM 4e klaeee A Wassenaar 2 L C 2 1 1.
Moerb
Ree. 4e 1
Otympta
Moerburg 2-Lugdunum 3 91. Fufl Speed
tewe D: WSE 2-Nkwwkoop 2 92.
I. VEP 2-0 Na'2 2-1, GSV 2-Lek-
DAMES
Regionaal
KFC'71-Haastrecht 91. RVCT39Leonldas
1-1. OfiveoGOA 18. Céentas-Blrjdorp 90.
KFC'71 1626 Bloemhof 1911
GDA 1622 RVC'33 1610
Haastrecht 1622 Ofiveo 19 8
Ceientas 1620 Blijdorp 16 3
Groeneweg 1619 Leonidas 16 2
LANDELIJKE JEUGD
Xerxes-Gédrop 1-1. PSV 2-SW 18, BW
Den Bosch-Unitas 2-1 UnHas degr., Kioe-
tinge-LONGA 18. SC Foyenoord-DS '79 6
REGIONALE JEUGD
SpartïSéJndrwht 62. DHC-Noortfwipt 9
0. VIOS-VCS 91. Rijswijk-ADO 48. West-
Nieuwkoop-Katwijk 1-
12, Olympia-VEP 91. DWO-Alphen» Boys
Olympia 22-26 Nieuwk. 22- 4
RW9RKAW 91 RVC degr., ADOTJVS 2-
1. Roodenburg-Ouick Boys 1-1. Excésior-
Spijkems* 91. VCS-Sparta 95
Fejrerv 21-40 Roodenb 22-20
RWH-ARC 58. OSO-'s-Gravenz. SV 92.
WMtwsWüC 2-4 VUC degr, WSE-OHC
DHC 2928 RWH M-17
Aiph.B. 21-27 's-Grav.SV 22-16
DSO 22-25 Wilhém. 22-16
Barendr. 2921 WSE 22-11
Afdeling zaterdag
MVKV - Hazerswoud» Boys 93, Hazers-
woud» Boys kampioen, LSW70 SVLV
Afdeling zondag
Lédsche Boys - Oranje Groen 62, R
2, Warmunda - ZLC 2-1.
12 TBF
00 Juli
00 Mac
10 Lea
[25 Alic
30 Jou
05 Cor
10 Zon