Floris-Jan Bovelander wil geen vedette zijn Vroeger was beter WILLEM VANHANEGEM: Fietsen SPORT CckLcSoura/nt ZATERDAG 1 APRIL 1989 PAGINA 11 Waaïsch u wingsscho ten De politie heeft met waar schuwingsschoten een einde moeten maken aan de vriend schappelijke wedstrijd tussen Ethiopië en Malawi. Woeden de supporters gingen in Addis Abeba de spelers van Malawi te lijf nadat een verdediger de spits van Ethiopië met een wilde tackle had uitgescha keld. De aanvaller brak door de actie van de tegenstander zijn knieschijf. Rentree Klinsmann Na zeven weken pauze we gens een gescheurde knie band maakt Jürgen Klins mann vandaag zijn rentree in de Westduitse Bundesliga. De international speelt met zijn club VfB Stuttgart tegen Uer- dingen. Klinsmann liep de blessure op 11 februari op tij dens een vriendschappelijk duel met Steaua Bukarest. Of hij op tijd fit is voor de inter- Jürgen Klinsmann. Liedholm terug Nils Liedholm is benoemd tot manager van AS Roma. Een maand geleden werd de 66-ja- rige Zweed door dezelfde club op staande voet ontslagen als trainer. Liedholm moest plaats maken voor Jeugdtrai ner Spinosi, maar bleef ver bonden aan de club als per soonlijk adviseur van voorzit ter Viola. Zijn terugkeer werd noodzakelijk door de weige ring van de Italiaanse bond om Spinosi een trainerslicen- FOTO: EPA tie te verstrekken. De Italiaan Tigana naar Marseille Als de Franse voetbalbond haar fiat geeft, zal Jean Tiga- de het vingstermijn, van Bordeaux debuut maken, naar Cannes overgeheveld om te worden herenigd met zijn tweelingbroer Zlatko. - Olympique Marseille uit komen. De 33-jarige midden velder van Bordeaux moet de vervanger worden van de ge blesseerd geraakte Addoulaye Diallo. Bij overgang zal Tiga na ook volgend seizoen voor de ambitieuze club uitkomen. Eerder deze maand werd de Joegoslavische international Zoran Vujovic, ook al na het verstrijken van de overschrij- Julio Cesar Romero verruilt het Braziliaanse Fluminense voor Barcelona. De interna tional van Paraguay tekende een contract voor drie maan den. Romero wordt naast de Engelsman Gary Lineker en de Bra zilaan A Ion so de derde buitenlander in de selectie van Joh an Cruijff. Hij zal waarschijnlijk vandaag in de topper tegen Real Madrid zijn Supporters in opspraak De supporters van Schalke '04 hebben hun club een slechte dienst bewezen. De kans is zelfs groot dat de Westduitse voetbalbond de club uit Gel- senkirchen naar de rijen der amateurs terugzet. Scheids rechter Mütze werd zeven mi nuten voor het einde van Schalke-Darmstadt (3-4) door een supporter tegen zijn ach terste getrapt toen liefst vijftig fans het speelveld opstormden om hun ongenoegen over de leiding en de verrichtingen van hun favorieten kenbaar te maken. UTRECHT Willem van Hanegem is, op 45-jarige leeftijd, wellicht wat rus tiger geworden, maar komt nog steeds onver bloemd voor zijn mening uit. Ondanks de recente successen van het Neder lands elftal en van PSV en Ajax in de Europa Cup stelt de ex-international dat het niveau het laatste decennium is gedaald. —Ik heb al een eerste gesprek gehad met trainer Rob Jacobs. Maar het is helemaal niet ze ker dat ik bij Feyenoord met de jeugd ga werken, zoals van diverse kanten is gemeld". Van Hanegem is tweeëneen half jaar actief bij FC Utrecht als praatpaal of spelersbegelei der. Utrecht heeft hem on langs laten weten dat zijn con tract niet kan worden ver lengd. „Ik had hier best willen blijven. Maar ik kreeg ontslag met de mededeling dat men wilde gaan professionaliseren. Waarom ik dan weg moet is me niet duidelijk. Het dateert al van voordat Hans Ooft werd aangetrokken als mana ger voor volgend seizoen. Een financiële kwestie is het vol gens mij ook niet, want zoveel verdien ik niet". Toen hem duidelijk werd dat hij na dit seizoen moet ver trekken, zocht „de Kromme" contact met zijn oude club Feyenoord. „Ik krijg daar mis schien eenzelfde soort functie als bij Utrecht". Van Hanegem overweegt ook zich aan te melden voor de trainerscursus A. Hij beschikt niet over de papieren om hoofdtrainer te worden bij een profclub. „Ik heb me al een keer aange meld, maar toen waren er te weinig deelnemers en ging het niet door. Ik weet niet of ik nu wel zin heb om op mijn leeftijd nog in de schoolbanken plaats te nemen". Hij weet evenmin of hij net als Cruijff vanwege zijn verdiensten voor het Ne derlandse voetbal, zonder de cursus te doorlopen in aan merking komt voor het vereis te diploma. „Dat is aan hen (KNVB. WON, red.) en niet Teambelang Wat de problematiek van zijn huidige werkgever FC Utrecht betreft, legt Van Hanegem de vinger op de zere plek. „We hebben geen slechte spelers. Maar het is geen team. Veel spelers zijn hoofdzakelijk met zichzelf bezig. Als het dan goed gaat, zoals in het begin van de competitie, toen we acht punten uit vijf duels haal den, denken ze dat ze nog be ter zijn dan in werkelijkheid het geval is. Waardoor ze het teambelang uit het oog verlie- aangewezen mensen om als rechtsbuiten te spelen. Wii hadden destijds in Oranje wel echte vleugelspitsen. Daardoor konden we een tegenstander echt vastzetten. Doordat we ook nog een soort pressing hanteerden, gaven we een te genstander helemaal geen ge legenheid om er uit te komen. Er werd toen echt gejaagd. We maakten de tegenstander het voetballen onmogelijk. Ik vind het huidige Nederlands team minder compleet. Dat speelt anders. Gullit en Van Basten jagen ook wel eens, maar dan wordt er van achteren niet aangesloten. De linies moeten in elkaar schuiven, anders zijn die twee met een simpel steek- passje uit te rangeren". „Natuurlijk heeft het Neder lands elftal nu het materiaal voor de absolute top. Van Bas ten is een prachtige voetballer. Zeer stijlvol. Als spits functio neert hij nu nog het beste, al krijgt hij natuurlijk elke keer een sloper op zijn lip. Maar daar moet hij mee leven. Hij staat er tenslotte om zijn werk te doen en het is ook een vorm van erkenning. Gullit speelt dan niet altijd goed, maar er gaat steeds een bepaalde drang van hem uit. Hij kan een elftal meesleuren, door zijn arbeid inspireert hij medespelers. Wat Rijkaard doet, is gewoon grote klasse. Voor mij is hij de beste, maar hij is te bescheiden. Te gen zijn aard in, want hij hoort eigenlijk aanvallende midden velder te zijn". Geklets Dat Nederland vorige week in de interland tegen ae Sovjetu nie in de tweede helft de kracht ontbeerde, zoals bonds coach Thijs Libregts wilde doen geloven, vindt Van Ha negem geen argument. „Van dat soort verhalen word ik moe. Dat geklets over ver moeidheid moet achterwege blijven. Het eerste half uur speelde Nederland goed, in de tweede helft raakte het in de problemen. Die periode was fewoon slecht. Dat is alles, laat et daar dan bij". Redenen voor revanchegevoe- lens ten opzichte van de Duit sers, op 2e april de tegenstan der van Oranje in de Rotter damse Kuip, heeft Van Hane gem voldoende. En niet alleen omdat hij direct,, was betrok ken bij de verloren WK-finale in 1974. „Toen Van Basten in Hamburg in de laatste minuut die winnende treffer maakte, ben ik tot mijn eigen verba zing voor het eerst opgespron gen voor een doelpunt. Ik hoop uiteraard dat het Neder lands elftal straks weer wint. Goed beschouwd is het een kwalificatie-wedstrijd als alle andere. Maar ik moet zeggen dat ik na die halve finalewed strijd in Hamburg een zéér te vreden gevoel had". Willem van Hanegem op de bank van FC Utrecht, nu nog naast Han Berger: „Spelers zijn te veel met hun eigen ik bezig" FOTO: WIM HENDRIKS AMSTELVEEN Floris- Jan Bovelander stond er bij en keek ernaar toen schaats-ster Yvonne van Gennip vorig jaar na haar geslaagde coup van Cal gary bij terugkeer in Haarlem als een vorstin werd ingehaald. „Een ge weldig spektakel, al die mensen op die afgeladen Markt, fantastisch", lacht de 92-voudig hockey-in ternational bij de herin nering. Een paar maan den later kwam Bovelan der zelf ook met een olympische medaile thuis. Voor hem kwamen ech ter geen tienduizenden fans op de been. „Geluk kig niet". Hooguit wat fa milie, vrienden en ken nissen fêteerden hem met een bloemetje op Schip hol. „Brons, dat is natuur lijk niet te vergelijken met driemaal goud, hé". Floris-Jan Bovelander, die zich trouwens het liefst alleen van het eerste deel van z'n dubbele voornaam (want die zijn nu eenmaal traditie in hockeyland) bedient, was niet al te rouwig om de bescheiden ontvangst. Hij hoeft niet zo nodig een vedette te zijn. Ter wijl wielrenster Monique Knol en het roeiduo Nico Rienks/Ronald Florijn na hun eerste plaatsen welhaast on der de eerbetonen werden be dolven, deelde Bovelander het behaalde succes liever in eigen kring, met z'n ploegge noten. „We zijn in Seoul lek ker met de hele selectie feest gaan vieren. Biertje erbij, dat is het betere werk. We had den die derde plek immers ook met z'n allen voor elkaar gekregen". Het collectieve karakter bin nen de formatie van bonds coach Hans Jorritsma heeft, als we het recapituleringsver- mogen van Floris-Jan Bove lander ten minste mogen ge loven, de doorslag gegeven. „Niemand stak in Seoul echt boven de rest uit, we hadden geen vedetten meer in het team. Juist die eenheid maak te ons sterk. En dat bleek prompt beter te functioneren dan met vroegere teams die rond één of hooguit twee lei dinggevende figuren waren opgebouwd. Iedereen had al tijd de mond vol over mannen als Ties Kruize, Paul Litjens, Tommy van 't Hek. Prima hockeyers, zeker weten. Maar, let wel, de laatste olym pische plak dateerde van Hel sinki, zilver, in 1952. Negen- tien-twee-en-vijftig. En wij mochten in Seoul toch maar weer op dat erepodium klim men. Mooi meegenomen. Lan ge neus, hoor". Vette kop Intussen groeien spelers als Mare Delissen, Maurits Crucq en niet in laatste instantie Bo- velander-zelf langzaam maar zeker in een essentiële rol. „Wij zetten de lijnen uit. Geen enkel team kan natuur lijk zonder dergelijke figuren. Maar ik hoef niet zo nodig te lezen dat Bovelander weer zo- of zoveel keer heeft ge scoord", zegt de persoon-in- kwestie in alle bescheiden heid. En het siert 'm. „Tuur- lijk is het best leuk om je ei gen naam over ik weet niet kwestie van automatismen en de strafcorner zal ook altijd belangrijk blijven". Ook in het post-olympisch jaar poogt Floris-Jan Bovelan der zoveel mogelijk ruimte voor z'n favoriete hobby („We zijn pure amateurs, houden er geen cent aan over, hockeyen kost alleen maar geld") te blij ven reserveren. Niet altijd even simpel, de studie biolo gie slokt vele uurtjes op. „Daarom ben ik begin dit jaar niet meegeweest naar India, dat kon ik echt niet maken", aldus Bovelander, die het eer ste jaar aan de Rijksuniversi teit in Leiden driemaal dou bleerde. „En dat kun je niet tot in het oneindige volhou den. Dan krijg ik onherroepe lijk last met Deetman. Al maakt die het leven van de arme student toch al niet zo rooskleurig. Mijn studie heeft nu voorlopig even voorrang. Hockey komt op de tweede plaats. Maar zodra ik ergens een gaatje zie, sta ik weer op het veld, hoor. Aan stoppen denk ik nog in het geheel niet, daarvoor vind ik het hockey en alle sfeer die daar omheen hangt, nog veel te leuk". De keuze voor de studie-rich ting biologie was geen toeval. „Vroeger, als kind, speelde ik altijd al in het bos en in de duinen bij Bloemendaal. Of naar de Veluwe. Schitterend toch, je zag volop hazen en soms, als je geluk had, ook wel eens wat herten. Ja, ik ben echt geïnteresseerd in de natuur. Bovendien zag ik eco nomie of rechten niet zo zit ten. Veel te veel theorie, oer- vervelende wetten uit je hoofd leren en zo. Ik zit nu al te zuchten als ik al die plan tjes uit elkaar moet houden". Voor de klas ziet Floris-Jan Bovelander zichzelf nog niet zo gauw staan. „Ik wil de kant van de bio-technologie uit. Die Amerikaanse uitvin ding van nieuwe energie-vor men, dat fascineert me. Ik ben zelf ook wel eens wat in die richting bezig. Met gene tisch onderzoek of soms met radio-activiteit. Best eng, en ik vraag me heus wel eens af of dat nu allemaal wel zo no dig is, maar toch weer heel interessant ook". Het eerstkomende grote(re) evenement voor het Neder lands herenteam is de Cham pions Trophy, medio juni. Dan, in West-Berlijn, zal Flo ris-Jan Bovelander normali ter ook acte de presence ge ven. Evenals bij de strijd om de Intercontinental Cup, twee weken later in Madison, in de Amerikaanse staat New Jer sey, vlakbij New York. Daar moet Oranje zich bij de beste vijf landen voegen om aan het wereldkampioenschap, in fe bruari 1990 in het Pakistaanse Lahore, te mogen deelnemen. „Geen probleem", zegt Bove lander als hij de lijst met in derdaad niet al te hoogwaar dige tegenstanders bekijkt. „We kunnen natuurliik best eens een slechte dag hebben en van, pakweg, Canada ver liezen. Maar tijdens een meer daags toernooi is zo'n misstap je nog geen onoverkomelijke ramp, dat vang je heus wel weer op. Het zou een regel rechte blamage zijn als we ons niet zouden plaatsen. Ik denk zelf sterk aan een finale tegen India. En dan zullen we straks in Lahore wel laten zien dat het Nederlandse hoc key zich weer met de absolute wereldtop kan meten". DICK KIERS hoeveel kolommen in zo'n vette kop te zien staan, maar dat duurt slechts heel even. Daar moet je je niet blind op staren. Het gaat in de hoc- keysport immers niet om de prestatie van een individu, maar om die elf man op het veld". Bovelanders rol in de teambe zetting is, sinds het afgelopen Paas-toernooi in Amstelveen, aan een drastische verande ring onderhevig. Jorritsma vertrouwde de fysiek wat ei genaardig gebouwde (let maar eens op z'n kromme benen en kolossale dijen) speler van nog altijd regerend kampioen Bloemendaal de organisatie van 's lands verdedigingslinie toe. „Ik heb vijf, zes jaar als linksachter gespeeld. Vind het wel leuk om eens wat nieuws te proberen. Dit is iets totaal anders en een dergelijke ri goureuze aanpassing heeft, lo gisch, even wat tijd nodig. Je probeert soms wat dingetjes uit, wat kan wel en wat kan niet. Dat heb je niet na twee wedstrijden onder de knie. Ik schuif bijvoorbeeld graag in, speel het liefst voor de verde diging om me ook met wat aanvallender zaken te kun nen bemoeien. Die momenten moet je leren te doseren, is een kwestie van ervaring". Floris-Jan Bovelander neemt er, bij de Olympische Spelen in Seoul, even z'n gemak van in de rolstoel van Mark Benninga. FOTO: ANP Strafcomers In datzelfde offensieve op zicht behoort ook het inslaan van de strafcomers nog steeds tot Bovelanders specialiteiten. Taco van den Honert slaat de bal naar de kop van de cirkel, Hendrik-Jan Kooijman is voor de stop verantwoordelijk en dan is het laatste woord aan de zware „moker" van Bovelander. De laatste twee Êraktizeren deze, o zo vaak eslissende wedstrijdmomen ten wekelijks in clubverband bij Bloemendaal, met de in breng van Amsterdammer Van den Honert blijft het nog even wennen. „We hadden daar een echt Bloemendaal- trio voor, met Mark Benninga of vroeger nog Theodoor Doy- er erbij. Maar dat aanslaan, dat moet eigenlijk iedereen met een klein beetje techniek kunnen. We trainen daar ont zettend op. Vaak een paar honderd keer achter elkaar. Tot ie er soms duizelig van wordt. Het is namelijk een zen en het op den duur slech ter gaat". De recessie van FC Utrecht bereikte afgelopen Paasmaan dag een voorlopig hoogtepunt in Tilburg. De ploeg van Han Berger verloor niet alleen met 2-0 waardoor er reële degrada tie-dreiging is ontstaan, maar nog triester was de gedwongen aftocht van Johan de*Kock (al na luttele minuten) en aan voerder Kevin' Young. Van Hanegem schrijft de agressie die tot beide rode kaarten leid de, toe aan de gesprekken die vorige week zijn gevoerd in Utrechtse kring. Nadat sup porters het spelershome had den bestormd uit woede over de slechte prestaties, volgden er harde woorden in de spe lersgroep die uitmondden in een stemming. „De gesprek ken en die stemming hebben averechts gewerkt. Doordat ze voor Berger stemden, gaven de spelers aan dat het aan henzelf lag. Die verantwoor delijkheid en de frustraties uit die gesprekken over het slech te presteren én over het inci dent met de supporters hebben zich opgekropt. Dat is er tegen Willem II uitgekomen. Dat in cident met die supporters was natuurlijk vervelend. Maar ik kan me het van die fans best voorstellen. Ze volgen de club door dik en dun overal naar toe. Als je veel duels dan zo simpel uit handen geeft, is de maat op een gegeven moment vol voor die jongens. De ploeg liet het bij VVV en Den Bosch gewoon afweten, speelde heel slecht. De echte supporters worden daardoor overal uitge lachen. Dat komt er een keer uit". Weddenschap Van Hanegem blijkt over een vooruitziende blik te beschik ken. „Het vervelende is dat ik deze ontwikkeling voorspeld heb. Ik sluit altijd met de voorzitter (Theo Aalbers, red.) een weddenschap af over het aantal punten en de plaats die we gaan bereiken in een sei zoen. Het laatste jaar onder Nol de Ruiter had ik voorspeld dat we bij de eerste zeven zou den eindigen. We werden zes de en wonnen bovendien de nacompetitie. Aan het begin van dit seizoen zei ik dat we niet meer dan 32 punten zou den pakken. Maar uit de eer ste vijf wedstrijden haalden we acht punten zodat de voor zitter me vroeg of ik al aan het sparen was. Maar het ging toen té goed. Ik heb hem dan ook voorspeld dat we de vol gende duels veel minder pun ten zouden halen". De verschillen tussen het FC Utrecht van enkele jaren gele den en de formatie van nu, verleidt Van Hanegem tot een vergelijking in breder ver band. De kloof, die PSV en Ajax hebben geslagen naar de rest, verschilt nauwelijks van de situatie in de jaren toen Van Hanegem actief was in de eredivisie. „Toen was het zo dat Feyenoord en Ajax en een derde ploeg, PSV of FC Twen te, een enorme voorsprong hadden op de rest. Maar jdie ploegen hadden het toen wel moeilijker om kampioen te worden dan PSV nu. Als Fey enoord van Ajax verloor, wer den de Amsterdammers kam pioen. Meer dan acht verlies- punten kon je je niet permitte ren op jacht naar de titel. Daardoor was de druk veel groter. PSV heeft het nu een voudiger. Ik had ook verwacht dat het verschil tussen PSV en de rest dit seizoen nog groter zou worden. Maar als Ajax in een tijdsbestek van een paar weken niet vier punten had vergokt, had het nu zelfs naast PSV gestaan". Speltechnisch ziet Van Hane gem ook wel verschillen. „Op het oog is het nu misschien wat sneller, omdat er meer met de bal gelopen wordt. Maar technisch was het vroe ger beter. Tegenwoordig roept iedereen langs de kant steeds tegen bepaalde spelers dat ze een actie moeten maken. Zul ke voetballers zijn vrij gemak kelijk te bespelen, want je weet dat die actie komt. Coen Moulijn, een speler met gewel dige acties, hoefde er vroeger niet op geattendeerd te wor den. Die koos het moment zelf, in het belang van de ploeg". „Sommige spelers willen te genwoordig zo graag die actie maken dat ze niet om zich heen kijken en zo de openin gen over het hoofd zien. Som migen zien ze wel. Dat passje van Vanenburg tegen Real in Madrid waaruit Romario 1-1 scoorde, was heel mooi: Zoiets kenmerkt de echte voetbal ler". Minder compleet „Je hebt nu inderdaad Huistra er bij op links. Maar Gullit en Vanenburg zijn toch niet de door Frank Werkman Phil Anderson gaat morgen de Ronde van Vlaanderen Nog even en dit soort koppen kunnen de wielerliefhebbers aantreffen in hun dagblad. Althans, dat is de sombere verwachting van menig ingewijde, die de laatste ontwikkelingen bij de broodfietsers op de voet heeft gevolgd. Ik ben geen insider in het beroepshalve uitgeoefende trappen op de pedalen laat ik dat voorop stellen. Maar uiteraard heeft de kwalijke reuk van het profpedaleren ook mijn neusgaten regelmatig bereikt. Waarbij het, dat dient gezegd, een voordeel kan zijn over een redelijk uitgevoerd riekorgaan te beschikken. Ook minder achterdochtig ingestelde lieden zal het echter niet zijn ontgaan dat beroepswielrenners bijna net zo regelmatig in de remmen als de toeclips knijpen. Over combine hoor je tegenwoordig zelden meer spreken - het wordt inmiddels als vanzelfsprekend beschouwd. Wat er tegenwoordig gebeurt heeft meer weg van collectieve combinatoire corruptie of simpel gezegd: volksverlakkerij. Maar daarover straks. Over doping hoor je ook bijna niet meer spreken. Goed, er wordt zo links en rechts een rennertje van de weg geplukt door de opsporingsbrigades die in België het land doorkruisen en als een soort overvalcommando trachten de sporen van spuit of pil te achterhalen. Maar sinds de voor het leven geschorste Kim Andersen weer rustig tussen de wielen zit is dat vechten tegen de bierkaai. Combine en doping, het hoort er thans allemaal bij, maar fraaier is het er niet van geworden. Evenmin als door de regelmatig toegepaste praktijk van de profs pas vanaf het moment dat de televisiecamera's deel gingen uitmaken van het peloton echt strijd te leveren. Urenlang werd er wat gelanterfant, mocht een jarige met vele minuten voorsprong voorop rijden door zijn geboortestreek. Pas het laatste uur, als de motorfietsen de karavaan kwamen versterken, werden de ruggen gebogen, de versnellingshandles gehanteerd en de trappers gebruikt om op te staan. Aanvankelijk wist het in de huiskamer toekijkende publiek van niets en televisiecommentatoren lieten ze in die waan. De laatste ontwikkelingen op televisiegebied hebben ook een positieve kant. Hoe korter na de start een koers in beeld wordt gebracht, hoe minder de heren pedaleurs het zich kunnen veroorloven er met de rijk gesponsorde pet naar te gooien. Maar daar houdt het dan wel meteen mee op. Dit jaar is het proffietsen meer dan ooit in de greep gekomen van de commercie in het algemeen en de concurrentie tussen verschillende uitzendgemachtigden in het bijzonder. Het begon al met de slag tussen de nieuwe commerciële Belgische zender VTM en de BRT. Uitgerekend in de openingsklassieker van het seizoen, de Omloop (van) het Volk leidde dat er toe dat menig wielerfan verstoken bleef van beelden. Het volk morde, maar VTM en BRT bleken de Omloop te hebben gebruikt als een breekijzer om de zaken voor de rest van het seizoen goed te regelen. De officiële Belgische zendgemachtigde, waarvan naast de NOS ook andere nationale omroepinstanties de plaatjes moeten betrekken, zag het breed. Men ging met de grote wielersponsors om de tafel zitten en er rolde een prima akkoord uit. De schermen waren gevuld alsmede de portemonnees van de geldschieters. Doordat de sponsors gewoon de uitzendingen gingen financieren konden zij gaan bepalen wat en hoe lang moest worden uitgezonden. Vanaf het moment dat dit in kannen en kruiken was en de BRT zich aan handen en voeten bond aan de commercie was men slechts een banddikte verwijderd van de door de sponsors voorgeschreven winnaars. Nu dokken die nog collectief aan de BRT voor het hele wielerpakket Nog even en sponsor X betaalt voor koers V, maar bepaalt dat een renner vqn X in Y moet Een simpel rekensommetje leert dan - volgens de bovengenoemde ingewijde - dat Phil Anderson morgen wint

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11