David Crosby: „Het is een wonder dat ik nog leef" rsi RADIO/TELEVISIE gCeicUcSotumtt DONDERDAG 30 MAART 1989 PAGINA 17 1 (Win- 71656] 14.30,: LON 2: 14.30. 3: Tha 14.30, Cosby Show" jpnieuw beste comedy-reeks EAC 1 Twins 18.45, 18.45, an (al); 18.45, 18.45, d pool 18.45, 18.45; A fish ia. t/m ETRO- et (al), 14.00. il (al); 18.45, 18.45. m zo: (ILVERSUM De series The Cosby Show" en „Rose- inne" zijn door de Ameri- taanse kijker gekozen tot res- lectievelijk de beste comedy- erie en de beste nieuwe come- y-reeks. „The Cosby Show", ie sinds 1985 in ons land vordt uitgezonden door de iCRV. is in Amerika al vijf aar lang de beste televisie-se- ie. „Roseanne" wordt het ko nend seizoen door de NCRV de buis gebracht. [je beide series werden win- ïaar van de „People Choice Awards", die dit jaar voor de ijftiende maal uitgereikt. De Ikoorkeur van het publiek vordt vastgesteld aan de hand »an een enquête onder Ameri- lanen vanaf 12 jaar. Bill Cos- werd door het Amerikaan- televisie-publiek genoemd beste mannelijke acteur en rersloeg daarmee bekende na- nen zoals Michael J. Fox .Family Ties") en Tom Sel- eck („Magnum"). Phylicia Rashad (Claire Huxtable in ,The Cosby Show") won de irijs voor beste actrice in een •omedy-serie. „The Cosby >how" won ook de prijs voor beste serie aller tijden. NCRV start nieuw puzzelprogramma HILVERSUM De NCRV- televisie brengt vanaf zaterdag 27 mei wekelijks onder de titel ,De Puzzelfavoriet" een nieuw ipelprogramma op het scherm. De show wordt gepresenteerd door Peter Plaisier (21), die elke zaterdagochtend bij de omroep is te horen op Radio 3 in „Popsjop". Het puzzelen geniet een grote re populariteit dan ooit. Van daar dat de NCRV het legioen puzzelaars een groot ple zier denkt te doen met een nieuw puzzelspelprogramma op televisie. In „De Puzzelfa voriet" spelen wekelijks vier frevente puzzelaars een aantal spellen die gebaseerd zijn op verschillende soorten puzzels, waaronder kruiswoordraadsels en cryptogrammen. Per afle- /ering plaatsen zich twee puz zelaars voor een volgende ron- Na vijftien uitzendingen ijft er uiteindelijk één deel- jemer over die zich „De Puz- Ifavoriet" mag noemen. Het jogramma is bedacht door lan meulendijks en Bart huil, die de afgelopen twin- ig jaar talloze spelformules de Nederlandse televisie ibben bedacht. Kippevel. Muziekprogramma met David Crosby en Les Rite Mitsouko. VARA-televiaie. Ned. 1 om 22.40 uur. Donderdag. MUIDEN David Crosby (47), vertegenwoordiger van de Woodstock-generatie, was vijfentwintig jaar verslaafd. Het roken van zuivere onvers neden cocaïne waarbij hij via een glazen buis de rook inha leerde (freebasen) bracht hem uiteindelijk, samen met zijn vrouw Jan Dance, op het randje van de dood. Zijn ver slaving (en illegaal wapenbe zit) zorgde er in de eerste helft van de jaren tachtig meerdere malen voor dat David in aan raking kwam met politie en justitie. Hij had connecties met de onderwereld om in zijn be hoefte te voorzien en gaf we kelijks vele duizenden guldens uit om high te blijven. Het geld daarvoor verdiende hij met zijn tournees met Stephen Stills, Graham Nash en Neil Young, de royalties van platen en met solo-concerten. Je kunt rustig stellen dat Crosby al zijn bezit heeft opgerookt. Tegen het einde bezat hij niets meer behalve zijn boot De Mayan, maar rookte hij wel, samen met Jan, de onthutsende hoe veelheid van zeven gram co caïne en een halve gram he roïne per dag. Als hij tijdens een bezoek aan Nederland dan ook zegt: „Het is een wonder dat ik nog leef", kun je dat al leen maar beamen. David Crosby is nu alweer drie jaar clean. Hij rookt en drinkt niet en zegt over een toomloze energie te beschik ken. „Het schrijven van nieuw materiaal gaat mij gemakkelij ker af dan vroeger, hoewel ik er toen van overtuigd was, dat de dope mij hielp". Hij koos niet voor de gemak kelijkste manier van afkicken. Hoewel hij het door de jaren heen zes keer had geprobeerd in open en gesloten klinieken voor drugsverslaafden, was het uiteindelijk de Texas State Prison die „de verlossing" bracht. Vier maanden eenza me opsluiting deden het werk. David: „Het is de zwaarste pe riode uit mijn leven. Het heeft twee maanden geduurd voor dat ik weer tot leven kwam". David Crosby: „Het schrijven heeft mij geholpen het verleden los te laten, nadat ik het grondig had bestudeerd". FOTO: POLYDOR Wrak In 1985 was David zover heen dat hij fysiek en mentaal een wrak was. Bang als hij was voor een gevangenisstraf kwam de zanger niet opdagen voor een Rechtzitting waarbij zijn voorwaardelijke in vrij heidsstelling zou worden inge trokken. Er werd een bevel tot aanhouding tegen hem uitge vaardigd en hij sloeg op de vlucht. Hij wilde vluchten met zijn boot, maar die bleek te veel verwaarloosd om ermee de oceaan op te kunnen. In zijn openhartige biografie „Dèja Vu" schrijft hij „Ik ging aan wal en stond met iemand te praten toen ik mij plotseling realiseerde waar ik was, in zo'p helder moment dat men sen die aan het einde van hun latijn zijn kunnen hebben. Op dat moment zag ik het licht - het was mijn moment van de waarheid, ik realiseerde me heel duidelijk dat ik zo niet kon doorgaan. Op deze weg kon ik niet verder. Er was niet eens een weg meer. Ik had net genoeg moed. voor een enkel moment de kracht om mezelf aan te geven. Ik was zo bang dat ik het zou verknallen, dat ik niet eens terugging om te gen Jan te zeggen dat ik me zelf wilde aangeven. Ik ging niet eens terug om mijn schoe nen op te halen. Ik kreeg een lift naar het FBI-kantoor in West Palm Beach waar ik me zelf aangaf, zoals ik erbij liep, blootvoets, zonder Jan vaarwel te zeggen. Zo gek was ik". Energie Hoewel het leven hem nu weer toelacht en hij ziin her wonnen energie gebruikte voor het schrijven van songs, die zijn terug te vinden op zijn (tweede) solo-elpee „Oh yes, I can" en het CSN&Y-album „American Dream", kan hij zijn verleden niet voorgoed uitwissen. De littekens, die drie jaar geleden nog eterende zweren waren, tekenen zijn gezicht en ook op zijn handen zijn de gevolgen van het free basen zichtbaar. Hij zegt: „Hoewel ik ben afgekickt, droom ik nog regelmatig van high worden. Die zucht zal wel nooit overgaan. Daarom probeer ik uit de buurt te blij ven van mensen die gebrui ken. Dat is in mijn vak niet gemakkelijk, drugs zijn con stant binnen handbereik. Je moet sterk zijn, vooral in het begin, toen werd mij regelma tig wat aangeboden. Ik ben vaak kwaad geworden, maar bedacht mij achteraf dat ieder een mij nooit anders dan sto ned heeft gezien". David ziet het schrijven van „Dèja Vu" (the Engelse titel is „Long time gone") als een the rapie. „Het schrijven heeft mij geholpen het verleden los te laten, nadat ik het grondig had bestudeerd. Als je het niet van je kunt afzetten, blijf je name lijk een ex-verslaafde en kun je geen normaal leven leiden". Fouten Hoewel de vertaling bol staat van de fouten, is het een open hartig boek, dat je in een adem uitleest. Het is tegelijkertijd een moedig en onthullend re laas van een hippie. Doordat hij zijn leven en werk in detail beschrijft is het boek tevens een bescheiden kroniek van de jaren zestig. Om „Dèjé Vu" van een juiste balans te voor zien en als lezer niet alleen te hoeven vertrouwen op de mis tige herinneringen van David, wordt zijn verhaal afgewisseld met, soms pittige, getuigenis sen van vrienden (o.a. zijn bes te vriend Graham Nash), vij anden en medestanders en is er de min of meer objectieve visie van de co-auteur, die schrijft vanuit het perspectief van de wereldse vriend. „Dèja Vu" is een boek, dat als geen ander, vertelt waartoe drugs kunnen leiden. Hoewel niet Davids bedoeling, is het een waarschuwende vinger van ie mand die het allemaal heeft meegemaakt en blij is dat hij het heeft overleefd. HANS PIËT VARA 16.01 Neighbours, Australische serie. Jim wil even een praatje met Max maken. Net als hij daar aankomt gaat Edith Harris bij Max weg. Hij heeft een baby in zijn kamer aangetroffen... 16.24 Kermis der ijdelheid (Vanity fair), 16-delige En gelse serie naar Vanity Fair van William Makepeace Thackery. Afl. 4: Landelij ke eenvoud. Miss Crawley is van meet af aan zeer in genomen met Becky. Als zij ziek wordt, wil ze dan ook dat Becky met haar mee naar Londen gaat. 16.54 TV-werkjournaal Pre sentatie: Paula Patricio en Pieter Jan Hagens. 17.19 Heckle en Jeckle, de sprekende eksters, Amerikaanse tekenfilmse rie. Afl.: Te gek om los te lopen. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.45 Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. VARA 18.03 VARA's kindermenu: 18.03 Ovide en zijn vriendjes (Ovid and the gang), Bel- gisch-Canadese tekenfilm serie. Afl.: Wie kaatst kan de bal verwachten. 18.16 De Smurfen tekenfilm serie. Afl.: Een dier voor babysmurf. 18.29 De snorkels, tekenfilmse rie. Afl.: De getemde snor kel. 18.42 Boes, tekenfilmserie. Afl.: Een langoor gaat er van door. NOS 19.00 Journaal. VARA 19.21 Een klas apart (Head of the class), Amerikaanse comedyserie. Afl.: De tijd vliegt. Bijna is het weer zo ver: het jaarlijkse bezoek van de onderwijs-inspec- teur. Doctor Samuels knijpt hem dan ook als een oude dief, vooral als hij hoort, dat het dit keer een inspectrice is... 19.51 Natuurmoment Presen tatie: Hanneke Kappen. 19.56 De sprookjesverteller (The storyteller), 9-delige Engelse serie van Jim Hen- son. Afl. 5: Een verhaal te weinig. 20.20 Lingo, spelprogramma. Presentatie: Robert ten Brink. 20.43 Bergerac, Engelse serie. Afl.: Pensioen plannen. Charlie Hungerford is naar de Spaanse Costa del Sol gereisd om enige miljoe nen in een jachthaven te investeren. Maar hij wordt afgeperst en besluit Ber gerac in te schakelen. De verplaatsing van „Lingo" naar een later tijdstip stemt presentator Robert ten Brink (foto) niet tot juichen. NED 1 20.20 uur. FOTO: DUKSTRA NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40 isj Kippevel, muziekpro gramma met Jan Douwe Kroeske. 23.20 Einde. NEDERLAND2 AVRO 15.45 Kokkerellen, culinair pro gramma. Afl.: Groenteflan. 16.05 [sj AVRO Service Salon, familiemagazine. 17.40 Airwolf, Amerikaanse se rie. Afl. 43: Break in at Santa Paula. AVRO 18.25 1$ David, de kabouter serie naar het boek De Ka bouter van Rien Poortvliet en Wil Huygen. Afl. 1: Da vid, de kabouter. 18.50 De Fabeltjeskrant. Afl.: Dan liever oud en lelijk. 18.55 ls: Donderslag, jeugdma- gazine. Presentatie: Nada van Nie en Mare Postel mans. NOS 20.00 it]Journaal. AVRO 20.29 rtBeppie, 13-delige Ne- 03 Ondertiteling via Teletekst S Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending EO Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst S Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzendirtg in orginele versie met ondertitels Herhaling derlandse serie. Afl. 5: De detective. Norbert wan trouwt Jacques steeds meer en besluit een detec tive in de arm te nemen. 20.55 Hart van goud, 7-delige serie over mensen die zich hebben ingezet voor ande ren. Presentatie Myrna Goossen en John Kraak man. 21.50 L.A. Law, Amerikaanse se rie. Afl.: Leaping lizzards. Arnie Becker wordt ver liefd op rechter Monique Ryan. Deze laatste bereidt hem echter een grote ver rassing. Ann Kelsey moet ondertussen de zaak van Julius Goldfarb verdedi gen. 22.35 Vinger aan de pols, infor matie over medische- en gezondheidszaken. Pre sentatie: Ria Bremer. 23.30 H Ontdek je plekje Van avond: Eijsden. NOS 23.31 Journaal. 23.36 Einde. NEDERLAND 3 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.45 Sesamstraat. Paspoort, programma in het Servokroatisch en het Nederlands. IOS Medische ethietren reli gie: Ramadan in het An- dreas-ziekenhuis te Am sterdam. TELEAC De planeten. Les 6. NOS iTHet klokhuis. nJeugdjournaaL TV-3, gevarieerd magaó- 19.00 19.15 19.25 20.00 20.29 Journaal. IKON Voorlichten dat het een lust is. kijkersreacties op de serie Kanjers. rvu e Vrouwen rond vijftig, 4- delige documentaireseri^ Afl. 4: Roeien met de né men die je hebt. Presenta tie: Violet Falkenburg. NOS Uit de kunst, wekelijkse kunstrubriek gepresen teerd door Leoni Jansen. HV ffi Kwartslag. Vandaag: Klein mankement geen be zwaar, 4 programma's waarin Ageeth Scherphuis gesprekken voert met ge handicapte mensen, die te maken hebben met onbe grip voor hun seksuele ver langens. NOS Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. DUITSLAND 1 De 3 wijzen Ommekeer Tussen leven en Einde. Black Beauty. Britse jeugdse rie. Afl. 22: De steengroeve. Met: Stacy Doming, William Lucas. Charlotte Mitchell e.a. Nieuws. I Tik Tak animatieserie. Afl. 124. i Plons Afl.. Plons en de grammofoon. l Kung Fu, Amerikaanse serie met David Carradine. Keye Luke, Philip Ahn e.a. Afl. 28: Lege bladzijden. I Juke Box. I Uitzending door derden. Pro gramma van de NCMV-Mid- dengolf Mededelingen en programma- overzicht. I Nieuws. i Felicel quiz waarin twee duo's spelen op vierentwintig televi sieschermen. Presentatie: Feli ce Damiano. i Panorama. i Blauw bloed (Blue blood), Amerikaans/Duitse serie. Met: Lauren Hutton. Capucine, Al- bert Fortrell e.a. i Intermezzo. Kunst-zaken. i Nieuws. i Wielrennen, verslag van de laatste rit van de driedaagse van De Panne. De Amerikaanse eeuw (Ameri can Century). 6-delige Canade se documentaire-serie. Coda. No doubt about, van en door Eric Neels, gitaar. Einde. i de i :i-tijd. BRT 2 19 00 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie. 19.23 2 x 7, tv-spelletje met Mark Demesmaeker ï9 28 Programma-overzicht. J19.30 Nieuws. •?0 00 Streamers (Streamers), Ameri kaanse speelfilm uit 1983 van Robert Altman. 21.55 Franz Kafka via dramatise- ig van zijn sleutelroman Het oces wordt de fictiewereld in Kafka verkend, i Einde. Afl. 3: Was wir nicht wissen wollten haben wir nicht ge- wusst. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Meine Familie...und andere Tiere, Engelse jeugdserie naar het boek My family and other animals van Gerald Durrell. Afl. 7: Margo hat Liebeskummer. 16.45 Mission Terra, Expedition zum blauen Planeten, kinderserie. Afl.: S.O.S. Nordsee. 17.15 Tagesschau. 17.25 17.25 Remington Steele, Ameri kaanse serie. Afl.: Nachstenlie- be. 18 26 Tagesschau. 18 30 Hier und Heute, actualiteiten. 18 52 Falcon Crest, Amerikaanse se rie. Afl.: Vermisst. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 t Tagesschau. 20.15 Hiirdenlauh Der Weg zum Deutschen Pass, documentaire over buitenlanders in Duits- 21.00 Der 7. Sinn, verkeerstips. 21.03 Mensch Meier, spelprogram ma met Alfred Biolek. m.m.v. Engelbert, de Rainbirds en Tango Argentino. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 TTatort, Duitse misdaadserie. Afl.: Schwarzés Wochenende. Met: Gdtz George. Eberhard Feik. Ulrich Matschoss e.a. De meubelfabrikant Heinrich wordt in Duisburg voor zijn ho tel doodgeschoten. De volgen de ochtend verschijnt Hubert Möhlmann op het politiebu reau. Als grootste concurrent van Hencken. levert hij zonder dat erom gevraagd is. een alibi voor zichzelf en de zijnen. 01.05 Tagesschau. 01.10 Nachtgedanken, Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 01.15 Einde. DUITSLAND 2 li van Kaf 22.55 Einde. IRTB^ .16.00 l'Ecran 16.00 T, 16.25 0 16.50 Dos Arr .17.20 Edouari Edouarc 16.00 l'Ecran des vacances, met om 16.00 Tap. Tao, tekenfilmserie. 16.25 De Smurfen. 16.50 Dos Amigos. 17.20 Edouard et sas amis. Aft.: Edouard dèmènage. 17.55 Cameèra invisible. 18 00 Nouba, nouba. 18.30 Jamais deux sans toi, infor matief programma. 19.00 Journaal. 19 03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19 30 Journaal. 19.57 Weerbericht. 20.05 Autant savoir, consumenten magazine. 20.25 War games, Amerikaanse speelfilm uit 1983 van John Badham. 22.15 Le monde du cinéma - ren contre d'un troisième type, filmmagazine. 23.15 Laatste nieuws. Aansl.: Wer- bericht. 23.45 Les Chrétiens dans la via so ciale, katholiek magazine. 23.55 Einde. 15.45 Programma-overzicht. 15.55 Heute. 15.58 Uhli Wuhli, kinderprogram- 16.10 Logo, kinderprogramma. 16.20 Pfiff, sportmagazine voor kin deren. Presentatie: Sabine Noethen. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern. 17.10 Tele-lllustrierte, actualitei ten. sport en amusement. 17.45 Die Wicherts von nebenan, serie. Afl.: Das Baby von Elke und Andy. Met Maria Sebaldt, Stepan Órlac. Edith Schollwer 18.20 Die Wicherts von nebenan, 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Rivalen der Rennbahn, 11-de- lige serie met Thomas Fritsch, Jutta Speidel. Margot Hiel- scher e.a. Afl. 1Gewinner und Verlirer. Een serie voor het wel en wee van de High Society van de paardensport met de jockey Christian Adler als hoofdpersoon. 21.00 Kontakte - Magazin fiir Le- bensfragan: Die Geister, die ich rief reportage over jonge ren en spiritisme. Presentatie: Michaela Pilters. 21.45 Heute-Journal. 22.10 Live, talkshow vanuit de Alten Oper in Frankfurt. Gesprekslei- Jon Hall speelt de hoofdrol in de Amerikaanse speelfilm „White savage". OLD 3 20.00 ding: Amelie Fried en Harry Valèrien. 23.40 Was geschah wirklich zwi- schen den Bildern? documen taire over het ontstaan van de DUITLSAND 3 16.35 Teletekst-overzicht. 17.00 Der Wandertip, toeristische tip. Vandaag: Monte Sainte Odile, Elsass. 17.Y5 Australien-Express, 16-delige westernserie. Afl. 10: Trubel 18.00 Telekolleg II cursus schei kunde. Les 12. 18.30 Die Sendung mit der Maua. 19.00 Aktuelle Slunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 I Der Fluch der Tempelgötter (White savage). Amerikaanse speelfilm uit 1943 van Arthur Lubin. Met: Maria Montez, Jon Hall. Sabu e.a. Prinses Tahia is verliefd op de haaienvisser Ka- loe. Door toedoen van een ju- welendief wordt hij echter ter dood veroordeeld. Met hulp van een vriend weet hij de ware dader te ontmaskeren. 21.15 Filmtip: Gefahrliche Liebschaf- ten van Stephen Frears. Be sproken door Brigitte Desalm. 21.28 West 3 aktuell. 21.45 Pinscher und Poeten: Wahleri- nitiativen tür die SPD (1965- 1069). documentaire over het ontstaan van de socialistische SPD in Duitsland. 22.30 Dempsey and Makepeace, Engelse serie. Afl. 3: Make pe ace not war. Met: Michael Brandon. Glynis Barber. Ray Smith e.a. Dempsey en Make peace krijgen te maken met een Aziatische bende en en Amerikaanse drugshandelaar die zeer geïnteresseerd zijn in cassetterecorders en t-shirts. 23.15 Entartete Kunst? Bilanz eines Bildersturm, documentaire over de gevolgen van de nazi- propaganda tegen moderne 00.00 Laatste nieuws. BBC 1 16.00 Knots landing, Amerikaanse serie met Ted Shackelford. Joan van Ark. Donna Mills e.a. 16.50 Children's BBC, met Simon Parkin en Dooby Duck's Disco 17.00 Popeye, tekenfilm. 17.20 Jackanory, kinderprogramma. 17.35 Laurel and Hardy, tekenfilm. 17.40 Cool Jules. 18.05 Blue Peter, kinderprogramma. Presentatie: Caron Keating, Yvette Fielding en Mark Curry. 18.35 Neighbours, Australische serie met Anne Charleston, Kylie Mi- nogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 London Plus, regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Top of the pops, Engelse hit parade. 20.30 Eastenders, familiefeuilleton met Peter Dean, Mike Read, Nick Berry e.a. 21.00 Holiday *89. Toeristische ma gazine. Presentatie: Desmond Lynam. Anne Greg en Kathy 21.30 A touch of spice, 6-delige co- medy-serie rond twee meisjes die een eigen cateringbedrijf beginnen. Met: Julia Watson en Natalie Ogle. Afl. 4. 22.00 Labour, politieke uitzending. 22.05 Nieuws. 22.33 Regionaal nieuws en weerbe- 22.35 Life without George, 7-delige comedyserie. Met: Simon Ca- dell, Carol Royle. Rosalind March e.a. Afl.2. 23.05 Health, wealth and happiness, studiodebat over de toekomst van de nationale gezondheid in Engeland. 00.05 international pro-celebrity golf, golfwedstrijd tussen pro fessionals en acteurs. 00.55 Weerbericht. 01.00 Einde. BBC 2 15.25 Heart of the matter. Joan Blackwell onderzoekt de more le implicaties van het nieuws. 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Horizon, natuurtilmserie. Van daag: Valley of the Incas. 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Regionaal nieuws en weerbe richt 17.00 A fair cop. Afl. 1. 17.30 The solent way. 18.00 Patrick. 18.30 Gardeners world, tuinierru- 19.00 The champ, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Franco Zeffirelli. Met: Faye Dunaway, Jon Voight, Jack Warden e.a. 21.00 9-11-5, wekelijks magazine over de veranderingen in Engelse arbeidsomstandigheden. 21.30 Nature, informatieve serie over het milieu. Presentatie: Michael Buerk. 22.00 The 1989 Oscars, jaarlijkse Oscar-uitreiking in de V S. 23.30 Labour, politieke uitzending. 23.35 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.20 The late show, cultureel ma- 01.00 Weerbericht. 01.05 Open University. ib Ondertiteling via Teletekst E Tweetalige of stereo-uitzending [i Zwart/wit-uitzending Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst 83 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver- sie met ondertitels SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 Loving. 16.30 Family Affair. 17.00 Countdown By Sony Tape. 18.00 Europsort Menu. 19.00 Eurosport Sports Program mes On-Sky. 01.45 Arts Channel Programmes From Sky. 04.30 Landscape Channel Program mes From Sky. NOS 13 00 Nieuws KRO 15.45 Cen tennial. 16.25 Columbus._.of wal er allemaal nog le ontdekken valt. NOS 17.30 Journaal. NEDERLAND 2 SUPER CHANNEL NOS 13 00 Nmuw,. TROS 16 00 Till Tovenaar 16.28 Suske en Wiske 16.48 Dieren in het wild. 17.10 De Beer 15.30 Tracking. 16.30 Hol Line. 18.30 Wanted Dead or Alive. 19 00 Flying High. 20.00 Hart Beat. 22.00 The Horse Man. 00.00 The Mix. 15.00 Arnold 15.25 Felice 16.05 Verwant 16.55 Mode '89 17.20 Einde. 17.30 Black Beauty. 17.55 MTV EUROPE 15.30 Marcel VanthilL 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogram- 20.00 Spotlight. 21.00 Kristiane Backer. 22.00 MTV's Metal Hammer, har- drockprogramma. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Away from the pulsebeat. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 16.00 l'Ecran des vacances. 17.30 Alice au Pays des Merveilles. 17.55 Caméra invisible. DUITSLAND 1 11.55 Umschau. 12.10 Die Geister, die ich riet. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Gesucht wird...Gift am Arbeitsplatz 14.00 Sesamstraase 14.30 100 Karat 15.20 Magischea Intermezzo. 15.30 Tagesschau. 15.35 Papi, was machtst Du eigentlich den ganzen Tag? 15.45 Zoff tür zwei. 17.15 Ta gesschau. 17.25 Das Buschkranken- TV 5 DUITSLAND 2 Trakal. Bonjour, Bon Appétit. Recreation. Des chiffres et des lettres. Ciné-Club. Papier glacé. Papier Glacé. Soirée du centenaire de la tour Eiffel. Lunettes noires pour nuits planches. Edition spéciale. Histoires naturelles. Fin de Programme. 10.23 Rivalen der Rennbahn 11.55 Umschau. 12.10 Die Geister 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Warum Christen glauben 13.45 Der kleine Hirsch und das Madchen. 14.05 Grisu, der kleine Drache. 14.30 Anna und der König von Siam 14.55 Der Weg nach Tournon. 15.45 Programma-over zicht. 15.55 Heute. 16.00 Bon appétit Paul Bocuse 16.25 Freizeit...und was man daraus machen kann. 16.55 Heute. 17.10 Tele-lllustrier te. 15.45 Netto: Ihre Wirtschaft heute. 16.05 Die Springfield Story, Ameri kaanse serie. 16.55 RTL aktuell. 17.00 KAZ Amerikaanse misdaad- 17.55 RTL-Aktuell. 18.00 Dr. Med Marcus Welby (Mar cus Welby). Amerikaanse serie. 18.45 RTL - aktuell. 19.02 Karlchen. 19.10 Action Dis Kino Show, film- 20.00 Ihr Weiter. 20.10 Die-Sieben-Millionen-Dctlar- Frau (The bionic woman), Amerikaanse serie. 21.05 Der Schutzengel von New York (Equalizer), Amerikaanse 22.00 RTL aktuell. 22.20 Exploaiv -heisser Stuhl, ma gazine met Olaf Kracht. 23.00 Black Killer Italiaanse wes tern uit 1971 van Lucky More. 00.30 Betthupferl. 00.35 Einde. DUITSLAND 3 16.35 Teletekstoverzicht. 17.00 Der Wandertip. 17.15 Australien-Ex press. BBC 1 10.00 Nieuws. 10.30 Why don't you? 11.00 Nisuws 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 13.00 Nieuws. 13.55 Regionaal nieuws. 14 00 Nieuws 14.30 Movie Movie., 16.30 Neighbours. 16.50 Children's BBC 17.10 Touché Turt le. 17.20 Jackanory. 17.35 Knock Knock. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Man en paard. 19.04 Onder tafel. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: True light. 01.02 Country uur. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Gospel van toen. 04.02 Ochtend-mix. 05.02-07.00 Wakker op weg. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS)i 17.04 VOO: Hollandse hits. 19.04 NOS: Jazzplatform. 19.51 Hobbyscoop. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance trax. 21.02 De CD Show 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00-00.00 VPRO: Artistry in Rhythm. 35 jaar Stan Kenton. Nieuws om 18 en 20 u. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: You're welcome. 21.00 Andiomo. REGIONAAL Radio West (Via FM-fre- quentie Radio 1) 16.02-18.00 Tot zes! (16.02 Gesprek van de dag 17.02 Avond bladen, sport, agenda en column). SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Edi tie Rijswijk. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooral 17.30-19.00 Vandaag de dag op donder dag. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post mei tv-overzicht, 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de telefoon (010-4334433). BRT 1 18. f0 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Uitz. Socialistische Partij. 19.10 Actueel. 19.30 BRT Combo. 20.03 Folk. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 18.10 Over stuur. Automagazine. 19.00 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23.30 Twee tot Twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Cante flamenco. 19.00 Dossier. 19.45 Home Made. 20.30 Slotconcert Nationale Muziek- wedstrijd voor de Jeugd 1988. 22.00 Nieuwe muziek. BBC 2 11.30 MacGregor'a Scotland. 12.00 [Way out Waat. 13.20 Tha Rac coons 13.45 Six more Engliah towna. 14.25 Pinny's house. 14.30 Philomana. 14.40 In the making. 15.00 Nieuwe. 15.05 Sport on friday. 16.00 Nieuws 16.50 Nieuws. 17.00 A fair cop. 17.30 The eolent way. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VPRO: Het Gebouw. 13.09 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.06 NCRV-V.I.P - roem. 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 KRO: Het levende woord. 07.13 Echo. 07.20 KRO'S Ontbljtshow. 08.50 Postbus 900. 09.04 Adres Onbekend. 10.04 In antwoord op. 11.50 Postbus 900. 12.04 Van twaalf tot twee. 14.04 Ratel plus. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.04 Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heet uur nieuws (NOS). 06.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.04 Goud van Oud. 11.04 Van Diepen draait door. 12.04 D'Rob of d'ronder. 13.04 Erik de Zwart. 15.04 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Die Israeliten in der Wüste. 10.20 Pianomuziek. 11.10 Intermezzo. 11.35 Sjostakovitsj en Prokofjev. 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het overzicht. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het Gebouw. 14.00 Morgen is het 1 april. 15.00 VPRO: Het gebouw. 16.35 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Waat De hele dag staal een gemeente centraal. 06.02 Mogge provincie. 09.02 Maatwerk met EUberl Maathuis. Met Thuismarkt. Vijf per bedrijf, muziek, cabaret en gasten. tLU Van twaalf tot drie 15.02 Muziek. IKO-ttJ» Tot zes! Radio Rijnmond: 07.03 Ochtend magazine met Jan Eikelboom. 0803 Hans van Vliet en Drs. P Leen. met tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs. 12.03 Lunchprogram- ma van liesbeth van der Kruit. 14.03 RR- Express: nonstop muziek 1643-17.00 Go- tapt. cultureel café met Annemarie de BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0640 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden 13.10 Actueel 13.30 Tussendoor. 14.03 Welkom In Vlaanderen. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Brussel X. 10.03 Platenpoets. 12.00 Gewest, progr 13.10 Goed op Vrijdag: VWmse ve detten. 14.00 Pluche en plastiek. 16.00 Abraham al gezien?. 17.00 Focus 17.05 Pa. zing eens A. 10.10 Moe. hoor eens hoe. BRT 3 07.15 Goede morgen. 06.15 Ochtendconcert. 09.15 Matinee. 10.45 Gundula Janowitz, sopraan en Irwin Gage, piano In Schubert 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Actueel 1345 Young Person's Guide. 15.30 Kamermuziek. 1640 Wel thuis. 18.10 Actueel. f

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17