Cola en hot dog voldoende voor Robert Niggebrugge Anderlecht pakt en punt terug Baffi wint tweede rit ,kl Üurren bij de laatste vier J Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ;INA jpORT GaidbMQowia/nt donderdag 30 maart i989 pagina 15 lN dekker weg jijden bosch IjSTERDAM Coach Jan Dekker is gisteren basketbal-landskampioen Den Bosch met on adellijke ingang op non-actief gezet. Den jsch gaat de play-offs om de nationale titel in It Jos Timmermans op de bank als interim- lich. Timmerman was assistent van Dekker, ikker heeft nog een contract voor een jaar bij In Bosch. Volgende week gaan beide partijen laten over de financiële afwikkeling. Dekker lam begin dit jaar in botsing met voorzitter Jong. Het conflict liep zo hoog op, dat De jng alleen wilde doorgaan bij Den Bosch als Ikker zou vertrekken. Dinsdag tekende spon- I Nashua voor een jaar bij onder de uitdruk- llijke voorwaarde dat De Jong behouden bleef ■or de club. Dat betekende indirect het „dood- Innis" voor Dekker bij Den Bosch. DE PANNE De Italiaan Baffi heeft gisteren de tweede etappe in de Driedaagse van de Panne op zijn naam gebracht. Hij was na 223 kilo meter door het Vlaamse heuvel land de snelste in de massaspurt. Baffi versloeg in de sprint de Bel gen Eddy Planckaert, zaterdag winnaar van de E3-prijs, en Etien- ne de Wilde, de succesvolste renner in het voorseizoen. Peter Pieters, de nationale kampioen, werd vijf de, Adri van der Poel zesde. Eric Vanderaerden, de dubbelvoudige winnaar op de eerste dag, behield de leiderstrui. Verlies voor dammers Van Leeuwenv.d. Zee LEEUWARDEN De Huis- sense dammer Stokkel gaat na vier ronden in het nationale kampioenschap in Leeuwar den alleen aan de leiding. Door een fraaie zege op debu tant Van der Tak nam hij af stand van de overige twee koplopers. Clerc moest een punt afstaan aan Goudt, terwijl debutant Arjan van Leeuwen in het duel met Schotanus tegen zijn eerste nederlaag opliep. Van der Wal kwam door een zege op Kalis op de met Clerc ge deelde tweede plaats, terwijl Europees kampioen Jansen ook weer meedoet na zijn overwinning op clubgenoot Krajenbrink. Met vijf beslis singen zal deze vierde ronde als uitzonderlijk productief de boeken ingaan. Aijan van Leeuwen werd door Schotanus in het middenspel verrast door een fraaie ma noeuvre, die de Fries schijf winst opleverde. Toch vergde het zes uur voordat de jeugdi ge Zoetermeerder in een vier- om-twee eindspel de strijd op gaf. Intussen had Clerc zijn aanvalspogingen tegen Goudt zien verzanden. De Friese favoriet Van der Zee is totaal van slag. Zijn der de nederlaag in successie, dit keer tegen Cock van Leeu wen, kreeg in het gevorderde middenspel gestalte en werd na ruim vijf uur realiteit. Titelverdedigster Karen van Lith heeft in de zevende ronde van het nationaal damkampi oenschap haar achterstand op koploopster Petra Polman met één punt gekort. De Rosma- lense liet tegen de Friezin Ie- pie Poepjes de enige overwin ning in deze ronde aanteke nen, waardoor ze naar een ge deelde vierde plaats klom. Theoretisch zou ze in de laat ste twee ronden het bezit van Rob Clerc haar titel nog veilig kunnen punt afstaan aan Goudt. Stellen. foto: dijkstra moest een Robin Givens trekt aanklacht tegen Tyson in NEW YORK Robin Givens heeft de aan klacht ingetrokken, op grond waarvan ze 125 miljoen dollars wegens smaad eiste van haar ex-man Mike Tyson. De frêle Amerikaanse actrice had juridische stappen tegen de we reldkampioen boksen genomen, nadat Tyson in november van het vorig jaar in een New- yorkse krant harde beschuldigingen aan het adres van Robin Givens en haar moeder had geuit. Na de officiële scheiding op 14 februari besloten beide kemphanen elkaar, als onder deel van een omvangrijke regeling, voortaan met wederzijds respect te behandelen. Indien Robin Givens de aanklacht niet voor 23 juni had ingetrokken, dan zou het opnieuw tot een spraakmakende rechtszaak tussen de twee voormalige partners zijn gekomen. J BURI 1 Del krijj makt t p jbbie Kneivel Slieuv !Chts) heeft ieboo xe' da9en een iaara 'nl aankon- b gd waarbij zijn CLElpder 21 jaar gleden ernstig ewond raakte, jonge Kneivel op 14 april "J Het een motor- over de ^Hnteinen van bekende domein van lasar's Palace Las Vegas iringen. Kan er irg-Riji eteen een gok- rnvj ch( JL Dranj! f Alecto Hudili capa iRUSSEL Zes wedstrij- "1® en voor het einde is An- r. b« erlecht in de Belgische oetbalcompetitie één unt ingelopen op koplo- KV Mechelen. De ki«|jstaanvoerder speelde Dortjisteravond gelijk bij .Truiden (0-0). Ander- lecht won thuis met 4-2 ïnrj an Lierse SK. De achter- tand van de Brusselse iloeg bedraagt zes punten, lilies aterdag gaat Anderlecht "J p bezoek bij KV Meche- Oi 81. Inderaan werd de spanning pgevoerd door overwinnin- en van Racing Mechelen op t failliete RWDM (2-0), erschot op Racing Genk (4- Lokeren op Waregem (2-1) Cercle Brugge op Charleroi 2). Racing Genk werd vrij- enes el zeker de eerste degradant. Jphiajoor de tweede „afzakker" iuu no£ zeven chibs in aan- i!uKiJerkins- Ingeland iverpool vormt een heuse be- 'ëSïreiging voor koploper Arse- VNA lal in de Engelse league. De andskampioen zette gisteren p Anfield Road de inhaal- flkedstrijd tegen Derby County VI HM winst om (1-0). Het was de \v achtste zege in serie voor Li- ïrpool. Door de overwinning iérkleinde de club de achter- iland op Arsenal tot vijf pun- ;en met een wedstrijd minder jespeeld. Duitsland kertoernooi gecompleteerd. De landskampioen versloeg Ham burger SV gisteravond in het Volksparkstadion in Hamburg met 1-0. Het doelpunt kwam acht minuten voor rust op naam Van Riedle. De 29.900 toeschouwers zagen een harde wedstrijd, die door Werder voortdurend werd gecontro leerd. Italië Het Italiaanse voetbalelftal heeft gisteren voor de eerste keer verloren sinds het Euro pees kampioenschap vorig jaar in de Bondsrepubliek Duits land. In Bukarest zegevierde Roemenië voor 25.000 toe schouwers met 1-0. Het enige doelpunt viel drie minuten na de rust en kwam op naam van Sabau. Koerden Drie gevluchte Turkse Koer den hebben de oefeninterland in Athene tussen Griekenland en Turkije (0-1, doelpunt Ret- van) voor korte tijd stil gelegd. Ze liepen in de 55e minuut met een aantal spandoeken het veld op en riepen vijandige leuzen richting de Turkse re gering. De demonstranten werden door de politie in hun kraag gegrepen, waarna het duel zonder verdere inciden ten kon worden uitgespeeld. De twee nationale teams kwa men voor het laatst in 1952 in Griekenland tegen elkaar uit. Politieke tegenstellingen ver hinderden nadien heel lang sportieve krachtmetingen, maar sinds januari vorig jaar is er weer sprake van een dia loog tussen beide landen. lY BISCANE Kevin Curren heeft op de tiende speeldag 1 het toernooi in Key Biscayne in de Amerikaanse staat Flori- de halve finale bereikt. Curren schakelde de Spanjaard Emi- Sanchez uit: 6-3, 6-1, 6-4. Sanchez maakte in het met een prij- nbedrag van 2,1 miljoen, bijna vier en een half miljoen gulden, loteerde toernooi dit weekeinde een einde aan het verrassen- optreden van de Nederlander Tom Nijssen. De Fransman Yannick Noah voegde zich bij de laatste vier door een overwin ning (6-4, 6-1, 6-4) op de Wéstduitser Carl-Uwe Steeb. Curren komt in de halve eindstrijd uit tegen de winnaar van de ontmoe ting tussen Ivan Lendl, nummer een van de plaatsingslijst, en Aaron Krickstein. Noah treft Thomas Muster of Jim Grabb. NIEUWE AMERIKAAN VOOR HONKBALHOOFDKLASSER ADO DEN HAAG Op de slaglijst van His Buromat ADO staat tegenwoordig ook Robert Niggebrugge. Maar achter deze puur Hollandse naam gaat een rasechte Amerikaan schuil. Bovendien ie mand, die zich zelf bij de Haagse honkbalhoofd klasser aanmeldde. Het geen aanvankelijk aan leiding was tot enige scepcis. Maar die is in middels omgeslagen in waardering, want Robert Niggebrugge lijkt een gouden greep. De 24-jarige jongeman uit Delaware, om wiens komst ADO eigenlijk vanwege een al zeer brede selectie bepaald niet verlegen zat, is namelijk op vele fronten inzetbaar: als speler, coach, jeugdtrainer. Robert Niggebrugge zou vol gens oud-bondscoach en be stuurslid van ADO Leen Vol kerijk nog wel eens als twee- de-honkman zijn opwachting kunnen maken in het Neder lands team. Want de kersver se ADO'er mag dan Ameri kaan zijn, er bestaat een mo gelijkheid dat hij vanwege zijn Nederlandse afkomst binnen afzienbare tijd over een noodzakelijk paspoort be schikt. Robert Niggebrugge voelt daar wel wat voor. Na een kleine maand in ons land is hij inmiddels zo enthousiast geraakt over het „klimaat" alhier dat wat hem betreft het oranjeshirt al kan wor den klaar gelegd. Leen Vol kerijk daarover: „De positie van tweede-honkman in het Nederlands team is op dit moment een beetje een pro bleem. Frank Bos speelde daar. maar die heeft last van z'n arm. Het zou best een op lossing kunnen zijn als Nig gebrugge voor die plaats in aanmerking zou komen. Wij willen als hij daar om vraagt best proberen invloed uit te oefenen bij het zo snel moge lijk verkrijgen van een Ne derlands identiteitsbewijs". „Mijn zus, die stewardess is", vertelt Niggebrugge zelf, „heeft wel een dubbel pas poort. Dus ik zou er ook één moeten kunnen krijgen". Vakantie Normaliter komen bij ADO Amerikaanse honkballers voor een of meer seizoenen over op basis van een soort betaalde vakantie. De club neemt reis, verblijf en een zakgeld voor haar rekening. Voor Niggebrugge is het meer dan een gesponsorde trip. Voor hem gold het weerzien met familie, een oma en nicht in Den Haag en een tante in Haarlem, als drijfveer. Robert Niggebrugge meldde zich zelf aan bij honkbalhoofdklasser ADO. „Als ik een Neder lands paspoort kan krijgen zou het Nederlandse team schitterend zijn". foto: cees verkerk Vorig jaar augustus was hii met zijn vriendin een aantal weken voor het eerst sinds geruime tijd over in Neder land, van waaruit zijn oor spronkelijk uit Indonesië af komstige ouders in de jaren vijftig naar Brazilië waren verhuisd. Van daaruit emi greerde de familie Nigge brugge naar de Verenigde Staten, waar de huidige honkballer werd geboren. Zijn vader was chemisch in genieur en zelf rondde hij een rechtenstudie te Woom- ington in Delaware af om vervolgens aan de Temple- universiteit in dezelfde staat af te studeren in sport. Vanaf het moment dat de fa milie zich in de States vestig de was honkbal de meest fa voriete sport voor Robert en diens nu 33-jarige broer, die zelfs professioneel ging spe len. Het duo organiseerde sinds twee jaar een honkbal kamp, een activiteit waarvan de nieuwe ADO'er dit jaar dus noodgedwongen moet af zien. „Maar met plezier", zegt de jongste Niggebrugge met onverholen enthousiasme. „Ik vind het prachtig hier. De mensen zijn vriendelijk, het weer is prima en het honkbal is ook van een beter niveau dan ik had verwacht. Mij wordt regelmatig aange boden om met iemand mee te rijden in de auto of om me te laten ophalen voor de trai ning. Maar ik ga liever met de tram. Kan ik lekker re laxed achterover leunen en om me heen kijken. Naar huizen, alles". In de huiskamer van zijn oma in het Haagse Bezuiden- hout blijkt Robert Nigge brugge het helemaal te zien zitten in het land waar zijn „roots" liggen. Hij vertelt hoe de contacten met ADO tot stand kwamen en hoe hij zich in het Amerikaanse honkbal ontwikkelde. Hij blijkt via oud-manager van het Nederlands team Tom Petroff contact met Leen Volkerijk te hebben opgeno men. Volkerijk reageerde aanvankelijk wat terughou dend, omdat ADO zijn spe lersgroep meer dan rond had voor komend seizoen. Maar nadere informatie bij de Temple universiteit leerde dat Niggebrigge inmiddels een zekere reputatie als coach had opgebouwd. „Dat was ook eigenlijk mijn eerste ambitie", vertelt Nig gebrugge zelf. „Tweeëneen half jaar geleden ben ik dat gaan doen, omdat omgaan met jeugd mij aansprak. Maar weer spelen trekt me toch ook wel weer. En het gaat bij ADO niet slecht. De sfeer is erg goed en het den ken over honkbal ook. Zo'n kantine naast het veld, waar iedereen elkaar ontmoet, dat kende ik helemaal niet. Vind ik geweldig. Lou Halkema is één van de sfeerbepalende fi guren. Toen ik de eerste keer in een oefenwedstrijd aan slag stond en hij op het eerste honk coachte riep hij: „Wel come in the united states of the Netherlands". Ik sloeg meteen een home-run. Dat zijn mooie dingen". Hinken Kwam Robert Niggebrugge eigenlijk naar Den Haag om als assistent-coach en in het geven van training te gaan opereren, inmiddels heeft hij een vaste plaats in het Haag se infield veroverd. Hetgeen een opmerkelijke ontwikke ling mag worden genoemd, want drie jaar geleden had hij nog gekozen voor een een carriëre als coach. „Ik kon niet zo hard lopen", herin nert Niggebrugge zich nog haarscherp. „Vanaf m'n jeugd had ik een handicap, waardoor ik hinkte als hard liep. Daar kon aanvankelijk niets aan gebeuren. Toen ik twaalf was, werd gezegd dat ik er maar mee moest leren leven. Maar door de verbe terde techniek in de chirur gie kon er later wel iets aan worden gedaan. Drie jaar ge leden onderging ik een twee de operatie - er moest een stukje bot uit miin knie wor den weggehaald. Sindsdien kan ik weer goed hard lopen, ben sneller dan ik ooit ben geweest". Robert Niggebrugge, die tweehandig kan slaan, is dus bij ADO aan een nieuwe fase in zijn loopbaan als honkbal ler begonnen. Met erg veel zin. „Ik was al gekomen voor een cola en een hot dog", zegt hij en daarmee verloochent hij zijn Amerikaanse achter grond niet. Waarin misschien ook zijn dagboek past. „Is misschien later te gebruiken als basis voor een boek". FRANK WERKMAN Sport op tv VANDAAG Duitsland 1, 23.00 uur Tafelten nis: wk in Dortmund. Sky Channel, 18.00 uur Euro sport menu. Sky Channel, 19.00 uur. Auto- en motorsport. Sky Channel, 19.30 uur Surfen. Sky Channel, 20.00 uur IJshoc key. Sky Channel, 21.00 uur Tafel- Sky Channel, 23.30 uur Snoo ker. MORGEN BBC 1, 00.05 uur. Golf. BBC 2, 15.15 uur Sport on fri- day. Sky Channel, 18.00 uur Euro sport menu. Ook wereldbeker bij tafeltennis DORTMUND Tafelten- nis krijgt vanaf 1990 een wereldbeker voor landen teams. Ter opvulling van de toch al redelijk gevul de internationale agenda, heeft de Internationale Tafel Tennis Federatie (ITTF) het plan opgevat om in elk even jaar een toernooi voor landenploe gen te organiseren. In de oneven jaren vindt de we reldtitelstrijd plaats. Spelen hij het tennisevene- ment in Düsseldorf alleen maar mannen, de ITTF wil ook een toernooi ook voor vrouwen. Zestien respectieve lijk twaalf teams, bestaande uit drie spelers, zullen gaan strij den om geldprijzen. Voor de nummer een bij de mannen 18.000 dollar, voor de vrouwen 13.000. De Nederlandse tafeltennissers hebben hun eerste duel in de strijd om de wereldtitels in Dortmund gewonnen, maar het toernooi moet eigenlijk nog beginnen. De zege op Ban gladesh op de openingsdag van het grootschalige evenement in de Westfalenhallen van Dortmund, was een opwar mertje voor de enige ontmoe ting die in de voorronde echt telt, die van donderdag tegen Frankrijk. De achttiende plaats van de mannenploeg in New Delhi betekende automatisch plaat sing in één poule met de num mer vijftien (Frankrijk) en de nummer 34 (Bangladesh) en 50 (Nepal). De mannenploeg van Frankrijk behaalde eveneens een bijzonder gemakkelijke overwinning Het versloeg Nepal met 5-0. Skister Guignard positief bij WK PARIJS De Franse ski-ster Christelle Guignard is positief bevonden tijdens de wereldti telstrijd in het Amerikaanse Vail. De Francaise werd daar derde op de reuzeslalom. In de urine van Guignard werden sporen gevonden van nicethamide, een stimulerend middel dat op de zwarte liist van het IOC staat. Het middel bevond zich in de twee tablet ten coramine-glucose, die Guignard op advies van de Franse ploegarts werd voorge schreven. Sportprijsvragen DEN HAAG De uitslag van dub- bel-toto 12 A is: eerste prijs: geen winnaar; tweede: 17 x 459,90; derde: 256 x 76.30 i Cijferspel 12 en 12A: zes cijfers goed:' 3 9 5 0 3 8 5. Sneeuwrace vervangt rally 1'ari js - Dakar QUEBEC De toekomst van Parijs - Dakar is niet zeker. Het is de bedoeling dat het ijs en de sneeuw van de Canadese James Bay in maart 1990 het decor vormen van de eerste Harricana, een 3000 kilometer je sneeuwrally die de om streden woestijnrally zou moeten vervangen. De Fransman René Metge, drievoudig winnaar en mede organisator van Parijs - Dakar, is de grote man achter de plannen. Hij heeft de steun van de televisiezender TF 1, die ongeveer elf miljoen gul den in het project wil steken. De wedstrijd wordt overigens niet met een auto of een mo tor, maar met een gemotori seerde slee verreden, zoals die in Amerika en Scandinavië veel in gebruik is. Trofee De Nederlandse ijshockeyploeg keerde gisteren terug vanuit Au stralië, waar af gelopen week einde de wereld titel in de C- groep werd ver overd en promo tie naar de B- groep werd be werkstelligd. Bondscoach Larry van Wie- ren, die mee deelde zijn ploeg bijeen te willen houden op weg naar eventuele olympische deel name in 1992 in Albertville, toont de trofee die Ne derland in de wacht sleepte door Joegoslavië te verslaan. foto: ANP sportuitslagen DAMMEN NK dames Zevenaar Zevende ronde: Polman-Graas 1-1, Poepjes-Van Lith 0-2, Otten-Schou- ten 1-1, Andries-Lanters 1-1, Wan- ders-Rijndertse 1-1. Stand: 1. Polman 10. 2. Graas. Wan ders 9. 4. Van Lith, Lanters 8. 6. An- dries, Otten 7, 8. Schouten 5, 9. Rijn- dertse 4, 10. Poepjes 3. NK heren Leeuwarden Vierde ronde: Clerc-Goudt 1-1, Van der Zee-Cock van Leeuwen 0-2, Schotanus-Arjan van Leeuwen 2-0, Kalis-Van der Wal 0-2, Van der Tak- Stokkel 0-2, Krajenbrink-Jansen 0-2, Bies-Van Aalten 1-1. Stand: 1. Stokkel 7 punten, 2. Clerc, Van der Wal 6, 4. Jansen. Arjan van Leeuwen 5. 6. Van Aalten, Bies, Goudt, Schotanus 4, 10. Kalis, Kra jenbrink. Cock van Leeuwen 3, 13. Van der Tak 2, 14. Van der Zee 1. PAARDESPORT Koersen van Duindlgt Eerste koers, 2000 m: 1. Trade Deficit (A. Mollema) 2.41,7-1.20,9, 2. D'Oura- gan, 3. Dandy. Toto: winnend 2,10, plaats 1,00, 1,20, 1,20, koppel 4,80, trio 18,00. Tweede koers. 2150 m: 1. Ramanta (A. Manuel) 2.25,6, 2. Watermill Hill, 3. Kuruta. Niet gestart: Moondigger. Toto: winnend 3,60, plaats 2,70, 4,30, koppel 23,20, trio 203,10. Derde koers, 2000 m: 1. Park it Here (A. Mollema) 2.35,0-1.17,5, 2. Bravo Nora, 3. Bianca A. Niet gestart: Zam- pa Power en Barry Quick. Toto: win nend 1,30, plaats 1,00, 1,00, koppel 1,80, trio 3,00. Vierde koers, 1900 m: 1. Black Rose (A A. de Vries) 2.09.6, 2. Davina, 3. Happy go Luckey. Niet gestart: Spain Raaphorst. Toto: winnend 13,60, plaats 2,20, 1,40, 1,70, koppel 8,60, trio 97,10. Vijfde koers. 2000 m: 1. Yick Buiten zorg (H.W. Langeweg) 2.35,2-1.17.6, 2. Zorro Hollyrood. 3. Bekila Ludwig, 4. Valentin Melodie. Toto: winnend: 3,10, plaats 1,40, 1,40, 1,80, koppel 4.70. trio 47,50, kwartet 407,90. Zesde koers. 2000 m: 1. Crypton Pitt (Ph. van Dijk) 2.42.09-1.21.05, 2. Black Shadow, 3. Rittas Star. Niet ge start: Caroline Duke, Bella A. Toto: winnend: 5,20, plaats 1,50, 1,30, 1,50, koppel 9,60, trio 127,30. Zevende koers. 1300 m: 1. Slgwells Girl (B. Hadjeb) 1.28,8, 2. Silverstone, 3. Sallyman. Niet gestart: Lamasina. Toto: winnend 4,00, plaats 2,20, 2,70, 2,30, koppel 35,60, trio 254,80. Achtste koers, 2100 m: 1. Alfred Ryn- stroom (A.J. Mollema) 2.46,5-1.18,5, 2. Chylayla Prinses, 3. Zipper Mac, 4. Ylius O. Niet gestart: Berend K, Cees Wielinga. Toto: winnend 10,70, plaats 2,60, 2,20, 2,20, koppel 27,50, trio 356,50, kwartet niet geraden Negende koers, 1609 m: 1. Dream Mereveld (R.J. van Stam) 2.05,7- 1.18.1, 2. Diamond Fortuna, 3. Cham pion of Boko. Toto: winnend 2,20, plaats 1.3U. 1,10, koppel 1,40, trio 16,80. W5: 2-5-3-9-9 (niet geraden). Totall- sator-omzet: 267.487. TAFELTENNIS WK Dortmund Heren: Nederland-Bangladesh 5-0: Heister-Musaddequl Haq 21-11, 21- 18; Henk van Spanje-Saidul Haq 21- 8. 21-11; Haldan-Hassan 21-6, 21-16; Van Spanje-M. Haq 21-7, 21-13; Heister-Hassan 21-13, 21-10. VOETBAL Belgische competitie Lokeren-Waregem 2-1, FC Luik-Stan- dard Luik 1-0, KV Kortrijk-SK Beve- ren 1-1, Charleroi-Cercle Brugge 1-2, Beerschot-Raclng Genk 3-2, Racing Mechelen-RWDM 2-0, St Truiden-KV Mechelen 0-0, Club Brugge-FC Ant werp 3-1, Anderlecht-Lierse 4-2. Stand: KV Mechelen 28-48, Ander lecht 28-42, FC Luik 28-37, FC Ant werp 28-37, Club Brugge 28-35. Spaanse beker Kwartfinales eerste duel: Real Valla- dolid-Cadiz 2-1, Coruna-Real Mallor- ca 4-1, Barcelona-Atletlco Madrid 3- 3, Real Madrid-Celta 4-1. Frans bekertoernooi Tweede ronde (tussen haakjes het re sultaat van de eerste wedstrijd): Nan- tes-Geldar Kourou 8-0 (4-0), Monaco- Montpellier 3-0 (1-1), Toulouse-Nice 1-2 (0-2), Mulhouse-Cannes 2-0 (1-1), Rouen-LMIe 1-0 (0-4), Dunkerque- Caen 0-0 (0-1), Crèteil-Toulon 0-1 (0- 2), Beauvais-Lens 2-0 (0-1), Quimper- Marseille 0-0 (1-4), Auxerre-Grenoble 3-1 (2-1), Rennes-RP 2-1 (1-0), So- chaux-Mont-de-Marsan 3-0 (2-1), Pa ris SG-Montlucon 5-1 (1-0), Brest-Or- léans 3-2 (0-2), Gueugnon-Angers 0-0 (0-1), Lyon-La Roche 2-0 (0-1). TENNIS Toernooi Key Biscayne Herenenkelspel, kwartfinales: Muster (Oos)-Grabb (VSt) 7-5, 7-6 (8-6), 1-6, 6-0, Curren (VSt)-Sanchez (Spa) 6-3, 6-1, 6-4; Noah (Fra)-Steeb (BRD) 6-4. 6-1, 6-4. WIELRENNEN Dw^êfa'ppe'l'^Baffl (Ita) 223 km In 5.18,18, 2. Planckaert (Bel), 3. De Wil de (Bel). 4. Sörensen (Den), 5. Pieters (Ned), 6. Adri van der Poel (Ned), 7. Paanin (Ita). 8. Bogaert (Bel), 9. Arras (Bel), 10. Fidanza (Ita), 11. Zanatta (Ita). 12. Wüller (BRD). 13. Van Kampt (Bel). 14. Radolatto (Ita). 15. Spanho- ven (Bel). 18. Van de Velde (Ned), 20. Nijdam (Ned), 23. Veenstra (Ned), 26. Vanderaerden (Bel). Algemeen klassement: 1. Vanderaer den (Bel) 9.07,31, 2. Nijdam (Ned) 0.13, 3. Peiper (Aus) 0.39, 4. Ander son (Aus) 0.45, 5. Crlqulelion (Bel) 0.47, 6. Kelly (Ier) 0.48. 7. Van Hooy- donck (Bel) 0.59, 8. Frlson (Bel) 1.00, 9. Marie (Fra) 1.00, 10. Mottet (Fra) 1.01, 11. Maassen (Ned) 1.08, 12. Sergeant (Bel) 1.10, 13. Laurltzen (Noo) 1.13, 14. Fignon (Fra). 15. Sö rensen (Den) 1.14, 16. Schurer (Ned) 1.19, 19. Van der Poel (Ned) 1.24. 20. Jakobs (Ned), 26. Solleveid (Ned) 1.39.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15