Zilveren Molen voor Bert van Vlaanderen Unicum contracteert Australische Lisa 07Vei7 I Olympische roeien-K overwinteren goed Ia Knappe derde plaats voor Harry Versteegen Fraaie indoorzege Jansen Heren Gemini/K nemen revanche SPORT LEIDEN CeidaeSotvumt DINSDAG 28 MAAKT 1989 PAGINAl LEIDEN De Leidse tennis club Unicum heeft als nieuwe speelster voor haar hoofdklasse team de Australische Lisa O'N- eil aangetrokken. De drieënt wintigjarige O'Neil zal de plaats innemen van de nog steeds ge blesseerde Yvonne der Kinde ren. Met het aantrekken van de Australi sche Lisa O'Neil voor haar hoofd klasseteam heeft de tennisclub Uni cum het probleem, ontstaan door het wegvallen van de geblesseerde Yvon ne der Kinderen weer goeddeels op gelost. O'Neil zal vanaf de derde competitiedag (7 mei) voor de compe titie beschikbaar zijn en tot het einde van die competitie voor de Leidse hoofdklasser blijven uitkomen. De Australische, die op de wereldrang lijst tussen de nummers 160 en 170 is te vinden, speelde in 1987 voor het eredivisieteam van Pellikaan Tennis in Goirle. De schriftelijke formalitei ten zullen deze week worden afge rond. De reeds aangegane verplichtingen van Lisa O'Neil voor een toernooi in Taipeh betekenen voor Unicum, dat op de eerste en tweede speeldag (16 en 23 april) van de competitie, alsme de op de eventuele inhaaldag (30 april), naar nog een tweede vervang ster moet worden uitgezien. Competi tieleider Lodewiik Kallenberg denkt, nu de Nederlandse markt is gesloten, ook voor die positie een beroep op een speelster uit het buitenland te gaan doen. De eerste contacten zijn inmiddels gelegd. Klinkenberg Met de zege ii de B-finale op Roy Mooyman smaakte Herman van der Capellen weer eens het genoegen als toernooiwinnaar de tennisbaan te verlaten. Dick Hulsebosch werd de verrassende winnaar van het heren enkelspel in C. Het traditionele indoortoernooi van de Sassenheimse tennishal De Klin kenberg kreeg in de zo langzamer hand met 'good old' te omschrijven Herman van der Capellen de terechte B-winnaar. In de strijd van de 'ouwe jongens onder elkaar' versloeg de trainer van de Merenwijk in de halve finale Bub van der Zee met twee ga mes verschil. Tegen de 1 vorig jaar, Roy Mooyman, werd in de finale dezelfde uitslag geboekt. Sa men namen Mooyman en Van der Zee revanche door in het HDB Her man van der Capellen, gekoppeld aan broer en wedstrijdleider Arnold, te kloppen. Dick Hulsebosch werd de de winnaar van het HEC. De tiebre ak besliste tegen finalist Arnoud van Dam de strijd. Hulsebosch en Van Dam waren het toernooi gestart met winst op de geplaatste Jan de Mooy (2) en Jaap van Delft (1). Na het HDC in Terwegen wonnen Patrick Peeters en Jelle Rinzema dit onderdeel ook in de Klinkenberg, nu tegen Jan van Duyn en Thomas de Mooy. De GDC- titel was voor Astrid Leyten en Dick Heemskerk. In het HED werd de ti tel veroverd door Hans de Wit, die Martin Dahlhaus naar plaats twee verwees. Nellie Wellner rekende in de DED-finale af met halve ffrialiste Ody Usmani, die op de plaats van de met vakantie vertrokken Terry Heemskerk speelde. De D-plus titels werden een prooi van Theo van Ham en Marijke den Heijer. PETER KLEIN BemelmaJ zegeviert in Hengel[ LISSE LissenJÉBaj Bemelman schi tijdens wegra m voor motoren, afgelopen weekeinde in gelo, de Formuli race op zijn na< Met een gemidde snelheid van 150 kilometer uur bleef Bemeln Van Keeken ^Swalmen en uit Schagen voor SU LEIDEN De 27e uit voering van de Zilveren Molen is gewonnen door de Utrechter Bert van Vlaanderen. Kort achter hem legde Michel de Maat, de man die met hem de wedstrijd dic teerde, beslag op de tweede plaats. Rotter damse Barbara Kamp had geen enkele concur rentie bij de dames. Van begin af hadden Bert van Vlaanderen en vooral Michel de Maat uit Vlaar- dingen geen trek in potten kijkers aan de kop van de Zilveren Molenloop. Harry Versteegen probeerde het nog we^ maar het moor dende tempo in de eerste vijf kilometer maakte dat ook hij moest lossen en de moeilijkste kilometers al leen kwam te lopen. Met narfie op het stuk uit Roe- lofarendsveen en kort daar na langs de snelweg was het voor de plaatselijke fa voriet erg moeilijk. Ver steegen was tot favoreiet gebombardeerd nadat Theo van der Veer ziek was afge meld en ook Kees van Klink met een blessure slechts meefietste. „Die an dere twee jongens hadden een veel te hoog tempo in het begin, dat heeft me toch wel genekt". Op de weg richting Oud Ade zag het er even naar uit dat het hele maal mis zou gaan met Ver steegen. De achtervolgende groep onder aanvoering van de uiterst actieve Jan Dirk Hazeleger kwam langszij. „Voor mij was het look verrassend dat ik ze aan het eind, met de wind in de rug, nog kon bijha len". Van Vlaanderen en De Maat hadden op dat mo ment al bijna de douche ge haald. In de laatste twee ki lometer bleek de Utrechter toch net iets meer over te hebben om „wind mee" te versnellen en als eerste op het Hertogspark terug te keren. Met 1.03.51 uur be sloot hij als 27e winnaar van de Zilveren Molen een wel erg winderige 20 kilo meter. Voor De Maat werd een tijd van 1.04.18 uur ge noteerd, waarna het bijna anderhalve minuut later Versteegen was die als der de en beste Leidenaar over de streep ging. Aalsmeerder John Buskermolen was met 1.05.45 uur twee seconden langzamer dan de Bataaf, maar elf seconden sneller dan de later wegens een overmaat aan reclame ge diskwalificeerde Hazeleger. Voor Barbara Kamps was de wedstrijd nauwelijks aantrekkelijk door gebrek aan tegenstand. Met ruim vier minuten voorsprong op de nummer twee was van een dasmeswedtrijd niet echt sprake. De tijd van Kamps loog er overigens niet om: 1.13.40 uur en een 38e totaalplaats. Beste regio dame werd toch weer Caro- lien Rijkeljkhuizen die met 1.21.45 uur trainingsmaatje Suze Groen in't Woud twee minuten voorbleef. De wis selbeker voor de meest suvccesvolle club ging naar de thuisclub met liefst vijf atleten binnen de eerste tien. Achter Versteegen werd Peter Veldhuizen (1.06.13) zesde, Sjaak van Schie (1.06.57) zevende, Gé van Veen (1.07.10) achtste en Jan Kortekaas (1.07.22) negende. Achter dit vijftal werd Anton Hens beste NSL-er met een veertiende plaats in 1.09.21 uur en za ten Rijnsoever maatjes Jan Barnhoorn (1.10.18) en Dirk van Beelen (1.10.35) kort achter elkaar en nog vlak voor Jan Verloop (1.10.37). „Vener" Martien Hoogen- boom werd achter Marius de Snaayer tweede vete raan. Henk Versteegen, broer van Harry, werd bij de 40+ers derde, broer Jan die hem op de hielen zat werd net als Hazeleger ge diskwalificeerd. Jan Riet dijk noteerde de beste AAV prestatie (26e in 1.11.48) en Arie van der Vlist kwam als eerste atletiekvriend over de streep in een fraaie tijd van 1.14.00 uur exact. Isaac Florijn, zijn clubge noot bij de veteranen boven de 60 jaar, werd in die klas se eerste. In een peletonne- tje Hollanders noteerde hij 1.26.32 uur. Ht ge' •esda non jusl „ad: jeled noec npbo vestt De latere winnaar van de 27e Zilveren Molenloop, Bert van Vlaanderen (54), volgt de uiteindelijke nummer twee, Michel de Maat, op de voet. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN In de laatste indoorwedstrijd van dit winterseizoen heeft Jan Jansen opnieuw aange toond tot de nationale (sub)top te behoren. In een fraaie tijd van 3.49.50 minuten op de 1500 meter was hij opnieuw sneller dan tijdens het indoorgala van 22 februari, waar hij voor het eerst de magische 3.50 minuten doorbrak. Goed geholpen door Van Voorden bleef hij ruim vier seconden voor op de nummer twee. In de tweede serie verpul verde Peter Rijnsburger zijn record. Met 4.05.58 minuten hoefde hij slechts Cor Brand wijk (4.04.45) voor zich te dulden. Yvonne van Dorp won na een snelle serie op de 60 meter („Met deze 7.7 se conden vindt ik het welle tjes") het verspringen met 5.89 meter. Een indoorrecord voor de Holland atlete. Medailles waren er ook op de horden. Bij de dames vero verde juniore Ellen Silveren- tand in een nieuw clubrecord van 9.30 seconden de zil veren plak, terwijl bij de heren John van Loon van De Spartaan met 8.65 secon den de derde plaats opeiste. Van Loon liep ook een goede 7.1 seconden op de 60 meter vlak. Opvallende prestaties werden verder geleverd door Hollanders Walter Botman (8.8 seconden op de horden), Harold van Dooren (6.28 me ter ver), Onno van Heynin- gen (opnieuw 3.80 meter polshoog) en Wilmar Kort- leever (7.22 seconden op de 60 en 23.07 seconden op de 200 meter). Bij Bataven vestigde Hellen Bank de aandacht op zich door een seriewinst op de 60 meter (8.1) en een goede 200 meter (27.62 seconden). Mar tin Jansen noteerde 7.59 se conden op de 60 meter. Voor Spartaan leverde juniore An drea van Velzen de beste prestatie door op de horden met 9.6 seconden sneller te zijn dan haar senioren club genote Tessy Lenting. Voor AAV '36 kwam Charles den Uijl in aktie. Op de 60 meter horden noteerde hij 9.3 se conden, bij het hoogspringen bleef hij steken op 1.85 me- LEIDEN Slechts twee (Gemini) teams traden dit weekeinde aan voor de volleybalcompetitie. Het eerste herenteam tegen Tonegido uit Voorburg, waar de ploeg in de eerste ontmoeting nogal hard onderuit gehaald werd en het derde damesteam te gen Tornado. De dames wonnen eenvoudig met 3- 0, de heren kwamen tot dezelfde cijfers, maar had den het een stuk lastiger. Door deze overwinning blijft Gemini twee verlies- punten voor op nummer twee SVC (waar Gemini de laatste wedstrijd tegen speelt), maar de zeven punten voorsprong op To negido verzekeren de Voorschotenaren in ieder geval van de tweede plaats met ook kans op promotie. De heren van Gemini moesten winnen om hun koppositie te handhaven. Nummer drie op de ranglijst, Tonegido, was al eerder hun tegenstander en toen verloor Gemini bijna kansloos. Voor een bomvolle tribune en onder leiding van Gert Jan de Zwart en Martirv Broxterman moest Tonegido alle punten binnenhalen om nog kans te maken op het kampioenschap. Gemini, tot het uiterste gemotiveerd na de schandelijke nederlaag in Voorburg, begon furieus met een 4-0 voorsprong. Tonegido antwoordde met 6 tegenpun- ten en daarmee was de wed strijd weer open. Via de sprongservice van Wilbert Kokshoorn werd de stand 9-6, maar ondanks het bijna on houdbare aanvallen van Men- no Kielman, die bovendien oék goed verdedigde, werd het toch nog 10-10. Gemini, met Cees de Ridder en Ronald Be- suyen weer in de basis, be schikte over de sterkste zenu wen en sloot het eerste deel winnend af: 15-10. Met dezelf de opstelling doorspelend, Louwke van Steen en Remco van Reijn bleven op de bank, zetten de Voorschotenaren hun puntenreeks voort. De 6-1 voorsprong maakte wat over moedig waardoor Tonegido nog even bij kon komen (6-5 en 11-8), maar door goed ver dedigen en blokkeren trok Gemini wederom aan het langste eind: 15-9. De laatste set was verreweg het span nendst. Gemini zakte wat te rug en Tonegido rook haar kans. De Voorburgers namen meerdere keren een voor sprong en coach Bernhard van der Pols moest, evenals de voorafgaande sets, gebruik maken van zijn wisselspelers uit het derde team, John Kal- meyer en Ruud Marchand, die beiden over een sterke pass beschikken. Kalmeyer speelde alleen in het achterveld, maar de gouden wissel was het bij een 10-14 achterstand inzetten van (oud eerste team speler) Marchand op de plaats van Cees de Ridder, ook aan het net. Niet hard, maar zeer be keken, maakte Marchand drie van de zes benodigde punten om op 16-14 te komen. AMSTERDAM De ope ningswedstrijd van het seizoen, de roeivierkamp, heeft de olympische kam pioenen Nico Rienks en Ronald Florijn, de eerste zege opgeleverd. De acht van Okeanos met, behalve Rienks en Florijn, olym pisch skiffeur Zwolle, lichtgewicht bronzen me daillewinnaar Nieuwe- boer, veteraan Pronk en de derdejaars-roeiers Weesing, Konijn en Van Zaanen, won drie van de vier afstanden. De Leidse roeiverenigingen zetten in Amsterdam nauwelijks aansprekende prestaties neer. In combinatie met andere verenigingen over won Asopos de Vliet in het dames nieuwelingen veld. Bij de heren begin nelingen leverde de eerste confrontatie met het wed strijdroeien voor de Aso pos combinatieploeg een tweede plaats op. Njord eindigde met haar inge schreven ploegen in de middenmoot van het veld. Op zaterdag nestelde de acht van Okeanos zich aan de kop van het veld door overwinnin gen op de 2500 en 250 meter (de halve schaatsafstanden). Zondagochtend echter sloegen de studenten van de universi teit van Londen (ULBC) hard terug. Na de tweede plaats van vorig jaar achter de Italiaanse acht, had de acht van ULBC in deze zeventiende vierkamp zijn zinnen op de trofee gezet. In een boord-aan-boord gevecht over de 750 meter werd Okeanos met drie secon den verschil verslagen. Okeanos, door de nederlaag gezakt naar de tweede plaats, moest op de slotafstand vijf se conden goedmaken op de En gelse koploper. Achter ULBC gestart, joeg het slagenpaar Rienks en Florijn hun ploeg genoten in een constant en hoog tempo over de Amstel, richting botenhuis van organi sator Nereus. Op de finish wa ren er van het startverschil van twintig seconden nog r elf c De eerste overwinning ge Okeanos in de geschiedei r de vierkamp was hiernfer een feit. Derde, op vijftien conden achterstand, werd acht van RIC, '87: Bij de d 5 n zc werd het ac ten-veld beheerst door een s)ai ii percombinatie, bestaande gerenommeerde roeisters v n vier verenigingen. Zij wonn alle afstanden. Tweede v"* de acht van Okeanos met boord Harriet van Ettekovf jeta: vierde in de skiff op de Oly pische Spelen. De acht Hunze, Willem III, Rijnla Triton, bestaande paan, Wessel, Pentenga, Vi ;egt gen V tie i mulst. Eikelenboom, Droogenbroek, Greet en Ni< >n lette Hellemans en stuurvrc ;ffic we Vriend goed voor WK olympische medailles, had Ondanks hun onbedreigde j sitie gingen ze er op de slota tand hard vandoor. Als laat!ross' gestart, haalden de gelouwer a dames bijna het gehele veld hetgeen voor spectaculi bochtenwerk zorgde. De lich j, tegenwind kon niet verhint ren dat het baanrecord vijftien seconden werd terd. d rOO rt ro ANP-fotograaf Frans van der Linde toont zijn aparte kijk op de roeivierkamp in Amsterdam.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 22