Hockeyheren leren snel Souwnt übertville is nu loei ijshockeyers ^ANDAA^ 16 SPORT 17 19 22 Ex-atleet geeft transfusie toe iEVER GEEN 1ELPUNTEN DAMESPLOEG NOG LANG GEEN EENHEID Tijd voor ontspanning DINSDAG 28 MAART 1989 PAGINA 15 'ELS Omwonenden van het ?aolo-stadion in Napels bidden op Fspeeldag dat Napoli weinig doel- pn zal maken. Elke treffer wordt lijk in hun woning gevoeld. De >n en vloeren trillen, alsof er een beving is. Bij 128 flatbewoners zit 'hrik er behoorlijk in. Tijdens de ,pese bekerwedstrijd van Napoli Juventus liepen ze drie keer uit de straat op. Drie keer stond de schudden, drie keer maakte Na- en doelpunt. Het laatste viel in otseconden van de verlenging. De toeschouwers in het stadion len zich zo uit, dat de bewoners in r buiten renden. AMSTELVEEN De nationale heren-hockey- ploeg verstond het afge lopen Paas-weekeinde de 'ts kunst om snel goede ge- 1 woontes aan te leren. 0 Was de nood zaterdag na de fortuinlijke 2-2 tegen India tot grote hoogten gestegen, gistermiddag •Au gaf de tweede remise (3- wijde 3 tegen toernooi-winnaar hebbt Engeiand) weer reden ;ot optimisme. In tegen stelling tot de dames die eilmet twee punten uit drie ontmoetingen heel wat terrein hebben verloren. Met in z'n achterhoofd de schamele vertoning tegen de ^Aziaten, die na enige jaren afwezigheid op weg terug le wereldtop lijken te benutte bondscoach Jorritsma de „vrije" voor een uitvoerige teambespreking. Alle ge- ha# zalig eld bei j óo 'kf n hii ii laat op v <ntsni Voetballer Llorente bij botsing gewond MADRID Julio Llorente, centrale verdedi ger van Real Madrid, is gisteren bij een ver keersongeluk gewond geraakt. De Spanjaard werd in het ziekenhuis opgenomen. Bij de bot sing werd een halswervel geraakt. Over de ebnst van Llorentes verwondingen werden nog geen mededelingen gedaan. De woordvoerder van het ziekenhuis verwachtte dat hij op korte termijn uit het ziekenhuis zou worden ontsla gen. De auto met Llorente aan het stuur raakte in de nabijheid van Madrid in een bocht van de weg. De medepassagier raakte slechts zeer licht gewond. Llorente moet op 5 april met Real Madrid in de halve finale van het Euro pese bekertoernooi voor landskampioenen spe len tegen AC Milan. Sovjetunie wil races Formule I MOSKOU Na Honga rije is de Sovjetunie het tweede Oosteuropese land, dat autoraces in de formu- le-1 binnen de landsgren zen wil halen. De eerste stap bestaat uit de bouw van een circuit in Moskou of in de onmiddellijke om geving. Er moeten overi gens eerst nog Russische coureurs worden opgeleid en later zou ook een Sov jet-bolide moeten worden gebouwd. Helicopter stort neer bij rally NAIROBI Tij- dens de Safari Ral ly is afgelopen zondag een helico- peter neergestort. Het hefschroef- vliegtuig had de stal van Lancia terzijde moesten staan. De piloot werd licht ge wond, drie meca niciens kwamen met de schrik vrij. Vreugde Antonio Espar- ragoza uit Vene zuela steekt zijn vreugde over zijn overwinning op de Japanner Mitsuru Sugiya, die door de arbi ter naar diens hoek wordt ge leid nadat hij knock out is ge gaan. Esparra- goza behield door de zege zijn wereldtitel WBA-versie in het vederge wicht. FOTO: AP de standen werden uitgepraat. De heilzame werking van die bleek in het duel met olympisch kampioen Enge land. )r Oranje speelde plots een stuk seller, geconcentreerder, als hechter geheel ook. En dus kon Jorritsma na afloop 'deren on^an^s de gemiste eindzege, want de Engelsen wonnen de 'noodzakelijk geWeken straf- lallen-serie, een positieve slotconclusie .trekken: „Je <unt er lang en breed praten, maar sommige spe lers hadden hun topvorm Maar het collectief heeft l dat opgevangen. We hebben ons goed hersteld en dat geeft een vertrouwde basis hierop voort te bordu- et Van de basis-opstelling, die tijdens de Olympische Spelen Seoul met brons werd be loond, zijn eigenlijk alleen iausputzer René Klaassen en spits Jan-Hidde Kruize (in :zijn geval misschien tijdelijk) er thans niet meer bij. Het (jei overgebleven negental is da- ut innig door elkaar gehusseld, vrijwel niemand speelt nog od z'n eigen stekkie. Jorrits- ïeeft z'n zinnen gezet op - jr^.. niéuwe speeltrant waar- bedaiitbij de inbreng van midden- wt mi veld-regisseur Mare Delissen iets minder essentieel moet wórden. Meer variatie bete- automatisch meer ver gassing. Vrijheid Floris-Jan Bovelander en Maurits Crucq, het Gijs-Jan Weterings maakt een fraaie duikvlucht tijdens het duel met Engeland. Rechts Marc-Jan Delissen. centrale duo in de verdedi ging, krijgen alle vrijheid om zich ook in de totstandko ming van de aanvallen te la ten gelden. Terwijl de vleu gelspelers, waarbij de 18-jari- ge HGC'er Stefan Veen sterk op rechts debuteerde, ook wat nadrukkelijker in het spel worden betrokken. Met aan de linkerkant Gijs Wete rings en in het midden Taco van den Honert heeft Jorrits ma drie in principe vaardige spelers in huis. Een echte af maker ontbreekt echter, al toonde Martin Middeldorp zaterdag in de slotfase tegen India met een fraaie gelijk maker aan zeer wel als pinc- hhitter te kunnen fungeren. Erik Parlevliet, nu zijn va kantie gegund, geldt als een tweede alternatief. De gewijzigde defensie, die gisteren kort na de rust een fraai verkregen voorsprong van 2-0 zomaar weggaf, heeft nog wel wat tijd voor gewen ning nodig. Linksachter Jac ques Brinkman, met het ex cuus van een zware griep die hem zeven kilo deed afval len, was in het druk bezochte Wagener-stadion een onzeke re schakel. Een positieruil met middenvelder Reinier Siderius is één van de weini ge open staande opties. Ook record-international Cees-Jan Diepeveen (hand blessure), Delissen (rugklach ten), Bovelander (enkel) en Van den Honert (ziek) stap ten niet op volle fysieke kracht over het Amstelveen- se kunstgras. Over tweeën- eenhalve maand, bij de Champions Trophy in West- Berlijn en aansluitend de WK-kwalificatie in New York, zal Jorritsma wel een fitte selectie nodig hebben om de nu ontdekte balans door te kunnen trekken naar aansprekende prestaties. „De tijd dringt", weet Jorritsma die in de tussenliggende pe riode niet meer dan twee tests (op 24 mei in Bonn te gen West-Duitsland en op 7 juni in Amstelveen tegen Jong Oranje) op de kalender heeft staan. „Want de compe titie gaat hier nu eenmaal voor verzuchtte hij. „Nou ja, dan maar keihard trainen. Met z'n allen, die bereidheid is er gelukkig wel". Dames Ook bij de dames, die een vierlandentoernooi afwerk ten en met een derde plaats genoegen moesten nemen, is een gebrek aan inzet, aan opofferingsgezindheid geen thema. Eén van de weinige punten waarover Gijs van Heumen zich geen zorgen hoeft te maken. De bonds coach staat evenwel voor de zware taak om in tamelijk korte tijd een geheel nieuw team op de been te brengen. In vergelijking met Seoul 1988 (ook brons, maar min der bejubeld) zijn slechts drie basis-speelsters nog steeds in de Oranje-kleuren actief. De ploeg, die in Amstelveen driemaal op 2-1 eindigde (verlies tegen West Duitsland en Engeland, maar een knap pe winst op Zuidkorea), is nog lang geen eenheid. Noor Holsboer, één van het overgebleven trio, moet nu de lijnen op het middenveld uitzetten. Tegen de Zuidko- reaanse dames, dolblij met de eerste prijs in Amstelveen, slaagde de HGC-speelster daar aardig in. maar in de overige twee duels kwam haar voorliefde voor wat de fensiever gerichte arbeid aan het licht. Holsboer moet nu ook de strafcorners stoppen waaruit Helen van der Ben dan raak zou moeten schie ten. Zou. want het stoppen ging gisteren in maar liefst dertien gevallen hopeloos mis. „We hebben dan ook maar drie uurtjes met dit team kunnen oefenen", zo excuseerde Van Heumen de trieste score. Debutante Ca- rolien Leenders (ook HGC) was tijdens de Paas-dagen één van de schaarse licht puntjes in het damesteam. Zij organiseerde de defensie op vakkundige wijze en lijkt zich een vaste plek te hebben DICK KIERS^ i rijfst et h& juenti 'DNEY Het Neder- ijshockeyteam is te- in de B-groep. Oranje ird gisteren in het Mac arie-stadion in Sydney ft nt Wereldkampioen door overwinning met 8-3 Joegoslavië. De fors levallen zege kreeg in tweede periode gestalte Nederland binnen minuten van 2-1 naar uitliep.De kwalificatie bew or het olympisch toer- te%0[ in Albertville 1992, volgend jaar in Frank- verdiend kan worden, duike het volgende doel van n Wieren en zijn spe- [roep. duel tussen Nederland [Joegoslavië was doorslag- de promotie. Beide landen waren in het warme Sydney een klasse apart. De Joegoslaven had den een sterke opening, maakten indruk met verplet terende overwinningen, maar vielen terug naarmate het toernooi vorderde. De Nederlandse ploeg deed het precies andersom, startte ma tig met enkele kantje-boord zeges en kwam in het ver loop van de zevendaagse steeds beter in vorm. Dat toonden de triomfen te gen Hongarije en China reeds aan. In die duels kwam de doelpuntenmachine op gang en tegen Joegoslavië werd die lijn voortgezet. Ris- to Mollen van Smoke Eaters uit Geleen werd de grote man met vier doelpunten. De overige doelpunten kwamen op naam van Collard, Berte- ling, Louwers en Wensink. Aan de basis voor de over winning stond het sterke po- werplay van de Nederlandse ploeg. Vier van de zes doel punten in de tweede periode kwamen voort uit een nume rieke meerderheid. Het „penalty-killing" goed verzorgd bij Nederland. De ploeg kreeg 34 strafminuten, inclusief de 10 minuten straf voor Johan Toren van Gro ningen. Twee keer stonden de Joegoslaven met vijf man op het perfecte ijs tegen drie Nederlanders, maar kwamen niet tot scoren tegen de slim me Nederlandse verdediging met Geesink, uitgeroepen tot beste verdediger van het toernooi, en de Canadees-Ne derlandse doelman Polman Tuin van Heerenveen aan het hoofd. Vrouwen sturen mannen-achten LONDEN De acht van Oxford heeft zaterdag op de Thames de 135e Head of the River gewonnen. De Oxford-boot had na de race over 6800 meter van Putney Bridge naar Mortlake in Londen een boot lengte voorsprong op Cambridge. Het was de 65e over winning voor Ox ford tegen 69 voor Cambridge. Eén race eindigde on beslist. Beide bo ten werden voor het eerste keer in de geschiedenis van de roeitweek- amp bestuurd door vrouwen. Op de foto houdt Allison Norrish, de stuurvrouwe van Oxford, de beker omhoog ten teken van de triomf in de traditionele Head of the River tegen Cambridge. FOTO: AP DIOK wint paastoernooi LEIDEN Traditioneel ko men rugbyers van het Leidse DIOK tijdens het paasweek einde uit tegen buitenlandse clubs. En ook nu wenste DIOK de ongeslagen status van dit seizoen te handhaven. Van de vier clubs uit het Ver enigd Koningkrijk bleek Mansfield nog de meeste te genstand te kunnen bieden: 19-8. Al dient opgemerkt' te worden dat de score veel ho ger had kunnen uitvallen in dien de Engelse scheidsrechter de juiste speeltijd had gehan teerd. Hij hield het 15 minuten voor het einde voor gezien, omdat Mansfield het naderen de verlies niet goed kon ver werken. De Engelsen begin gen vervelende overtredingen, die DIOK beantwoordde met nog beter spel. Zondag zou DIOK, volgens coach Theo Snijders, de beste tegenstander van het toernooi treffen. Brackley uit Sout hampton. Het eerste team van deze club draait redelijk mee in de hogere regionen van En geland, al bleek het team uit Brackley te zwak voor DIOK. Alle acties van de morsbewo- ners lukten en de ene try volgde na de andere. Zelfs de Leidse coach moest klappen voor het vertoonde spel en in gewijden weten dat hij dat slechts zeer zelden doet. Uit slag: 62-4. Bosman redt Mechelen, rood voor Van Tiggelen Volleyballers blijven bijeen ondanks vertrek Selinger Rijnsburgse Boys raakt op achterstand UVS haakt definitief af CM Zilveren Molen voor Bert van Vlaanderen MOSKOU Alexander Antipov, een tiental jaren één van de beste Sovjet- atleten op de lange af stand, heeft onthuld dat een bloedtransfusie vlak voor de Olympische Spe len van 1980 zijn kansen heeft verknald. „Ik had in Zweden enige wed strijden gewonnen en be schouwde me als kandidaat voor een olympische medail le", herinnert Antipov zich in een recente uitgave van Sov jetski Sport. „Vijf dagen voor de opening van de Spelen kreeg ik van mijn trainers te horen dat ik een bloedtransfu sie moest ondergaan. Je zult als een trein lopen, zeiden ze. Zij hebben me verzekerd dat de transfusie niet te controle ren zou zijn". Alexander Antipov liep niet als een trein. Gedurende de drie dagen die volgden op de behandeling had hij koorts. In de i de 1 i ki lometer voelde hij tweede ronde pijnlijke scheu ten in de zij. „Ik had groene vlekken voor mijn ogen. Hal verwege de zesde kilometer leek het alsof ik geen benen meer had. Ternauwernood kon ik nog uit de race stap pen". Op 23-jarige leeftijd had Anti pov brons gewonnen tijdens de Europese titelstrijd van 1978 in Praag. Na de mislukte Spelen van 1980 heeft hij geen resul taten van niveau behaald. Ge hinderd door hartritmestoor nissen heeft hij zich in 1983 in Italië laten behandelen. Hij kreeg een ampul rebolil, let terlijk een hartversterker. Tij dens een dopingcontrole in Tbilissi werd hij vervolgens positief bevonden en voor achttien maanden geschorst. Sindsdien, zo verklaarde Anti pov in Sovjetski Sport, loopt hij niet meer voor zijn plezier. Deze chronometer, waar mee u tot op 1/100 secon de nauwkeurig de sport prestaties van uw vrienden kunt meten, is tevens klok en wekker. Hij wordt van u bij het opgeven van een nieuwe abonnee. De nieuwe abonnee wordt hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eer ste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: I I Postcode/plaats: Telefoon Voorl: .(voor controle j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald pen j O maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 Stuur als dank de stopwatch naar. I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig naar I Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. „sjtrj Adres: Postcode/plaats: o^l £eidóe(Sou/ta/nt

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15