Ijshockeyers nog steeds ongeslagen UEFA schorst twee spelers voor het leven Doping verdrag VS en Sovjetunie m Sportwereld Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! r PORT CeidocComant ZATERDAG 25 MAART 1989 PAGINA 9 :r- Betaald voetbal PEC Zwolle-PSV l^\ jL Den Bosch-MVV ll-FC Utrecht Willi Eerste divisie VANDAAG FC Den Haag-Go Ahead Eagles Sport-Emmen Eindhoven-De Graafschap Telstar-NECemn9en SC Cambuur-NAC Excelsior-DS'79 Heracles-Heerenveen RBC-AZ MAANDAG NAC-Excelsior Go Ahead Eagles-SC Cambuur NEC-FC Den Haag Wageningen-Telstar De Graafschap-Vitesse Emmen-Eindhoven Sport Sport op tv Nederland 3, 21.46 uur: Studio Sport. België Nederlands 1, 22.45 uur: |Sport op zaterdag. België Nederlands 2, 15.00 uur: -{Wielrennen: E3-Prijs. België Nederlands 2, 21.20 uur: jPaardesport: Jumping Antwer- -Ipen. België Frans, 22.15 uur: Match Ouitsland 1, 18.00 uur: Sport- Duitsland 2, 22.00 uur Das ak- tuelle Sport-Studio. Duitsland 3, 19.35 uur: Sport im ïp Sky Channel, 13.00 uur: Worste- "Sky Channel, 18.00 uur: Euro- Sky Channel, 19.00 uur: Euro- MORGEN Nederland 1, 15.01 uur: Scha ken Nederland 3, 19.00 uur: Studio Sport. België Nederlands 1, 19.45 uur: Sportweekend. België Nederlands 2, 17.50 uur: ITV 5, 18.00 uur: Jeu, set en 'match. Duitsland 1, 18.00 uur: Sport- Duitsland 3, 19.30 uur: Sport im 'Westen. BBC 1, 14.05 uur: Paralympics Eurosport r Sky Channel, 12.00 uur: Auto- i motorsport. Super Channel, 18.30 uur: Voet- 2, 19.25 uur: AVRO's Nederland 3, 16.45 uur: Hockey- Sportpanorama. BBC 2, 17.15 uur: WK kunstrij- Sky Channel, 21.00 uur: Turnen. Sky Channel, 22.00 uur: Kunst- Sky Channel, 23.00 uur: Tennis. fan Doorneveld iu al bij AZ KMAAR Hans van irneveld neemt sinds giste- jn de werkzaamheden van Eijkenbroek als trainer AZ waar. AZ en Van ioornevelds oude werkgever, Sittard, hebben daar- overeenstemming be- ikt. Van Doorneveld zal het mende seizoen optreden als ifdtrainer van de eerste-di- isieclub. Eijkenbroek is we ns hyperventilatie voor on- paalde tijd niet beschikbaar. ,Z had toestemming nodig an Fortuna, waar Van Door- leveld in de loop van het sei- vertrokken. Dietzen wint Catalaanse week LLORET DE MAR De Catalaanse week is gisteren in LLoret de Mar geëin digd zoals hij begon: met een ritzege van de in Spaanse dienst rijdende Engelsman Malcolm Elliott. In de vijfde en laatste etappe kwam de eindzege van de West duitser Raimund Dietzen niet meer in ge- Ondanks de klim halverwege gebeurde er weinig in de 173 kilometer lange slotrit. Elliott verwees voor de duizenden badgas ten aan de Catalaanse kust Mathieu Her mans naar de tweede en de Fransman Stephan Guay naar de derde plaats. Een jaar geleden had Hermans al acht seizoe noverwinningen op zijn naam staan; nu wacht hij nog op zijn eerste triomf. Adri Kool viel gisteren uit. Antonis Georgiadis bondscoach Griekenland ATHENE Antonis Georgiadis is met onmiddellijke ingang be noemd tot bondscoach van het voetbalelftal van Griekenland. Hij volgt Papapostolov op, die in november van het vorige jaar werd ontslagen. Griekenland heeft nog een minieme kans zich te kwalificeren voor het toernooi om het wereldkampioenschap. De 52-jarige Georgiadis is sinds 1962 trainer in het profvoetbal van Griekenland. Hij was onder andere actief bij de huidige lijst aanvoerder AEK Athene. Grie kenland staat onderaan in de kwalificatie-groep voor Italië, waarin verder Roemenië, Dene marken en Bulgarije spelen. Vier wedstrijden voor vechtende voetballers ZEIST De tuchtcom- missie van de KNVB heeft Fred van der Hoorn (BW Den Bosch) en Rob Alflen (FC Utrecht) voor vier wedstrijden, waarvan twee voorwaardelijk, geschorst. De twee spelers werden het vorig weekeinde in Utrecht door scheidsrech ter Modderman van het veld gezonden. Aanleiding voor die beslissing vormde de vechtpartij, die de voet ballers op het veld waren gestart. Ook FIFA wil bescherming van de ozonlaag ZURICH De campagne ter be scherming van de ozonlaag is niet aan de burelen van de wereldwijde federatie van voetbalbonden (FIFA) voorbij gegaan. In het laatste num mer van het maandblad van de FIFA dringt men er bij de verzor gers van de elftallen op aan het „koudspuiten" van blessures tot het absolute minimum te beperken. Ook de spuitbussen waarmee de pijn van blessures wordt verdoofd door snelle afkoeling bevatten volgens de FIFA drijfgassen die schadelijk zijn voor de ozonlaag. Met ijs of ijskoud water kunnen volgens het blad even goede resultaten worden bereikt. Van der Knaap uit de strijd PARIJS Astrid van der Knaap en Eline Coene zijn in de derde ronde van het toer nooi om de open Franse badmintonkampi oenschappen in Parijs uitgeschakeld. In de kwartfinales verloren zij van Chinese speelsters. Van der Knaap scoorde elf pun ten (6-11, 5-11) tegen Li Lingwei, de num mer één op de plaatsingslijst. Nationaal kampioene Coene had de zelfde score te gen de als derde geplaatste Shang Fumei: 4-11, 7-11. Van der Knaap versloeg eerst de Japanse Kohhara in drie games. Coene was in de tweede ronde te sterk voor Jinnai, even eens uit Japan. Ook zij won in drie games. Met de nederlagen van beide Nederlandse topspeelsters kwam in Parijs een einde aan de inbreng van de Europese vrouwen in het enkelspel. De laatste vier bestaat uit vier Chinese speelsters. Kees Jansma nieuwe chef sport bij de nos HILVERSUM Kees Jansma is met ingang van 1 mei benoemd tot chef van de sportafdeling van de NOS-televisie. Hij volgt Jos Kuijer' op, die de leiding van NOS-Sport ge ruime tijd heeft waargenomen, maar onlangs zijn vertrek aankondigde. Jansma is 41 jaar. Van 1976 tot 1980 werkte hij als redacteur-verslagge- ver in vaste dienst bij Studio Sport. Daarna was hij als free-lancemede- werker onder andere werkzaam voor Voetbal International en de KRO-televisie en sinds het Euro pese kampioenschap voetbal in 1988 ook weer voor Studio Sport. SYDNEY Twee wed strijden voor het einde van het toernooi om het wereldkampioenschap voor C-landen heeft Ne derland zijn ongeslagen status met gemak be houden. Voor driedui zend toeschouwers in Sydney was het organi serende Australië giste ren geen partij: 12-1. De helft van de recordpro- duktie kwam al in de eerste twintig minuten tot stand. De periodesco res waren 6-0, 2-1, 4-0. Hoofdrolspeler in de ijs- hockeyploeg, die gemid deld dus elke vijf minu ten raak schoot, was gis teren Theo van Gerwen. Hij scoorde vijf keer. Neder land had niet eens het volle speeltijd nodig Gerwen de stand op 12-1 en geloofde de ploeg van bond- soach Larry van Wieren het verder wel. Johan Toren, Michael Louwers en Rob Berteling waren ieder goed voor twee treffers. Debuut Gelukkigste man in de Ne derlandse selectie was doel man Jan Bruijsten, die enige uren voor zijn WK-debuut in het Nederlands team ver nam vader te zijn geworden van een zoon: Mitch, zeven pond bij een lengte van 48 centimeter. Nederland rest in Sydney nog ontmoetingen met ach tereenvolgens Hongarije (vandaag) en Joegoslavië (maandag). Evenals Joego slavië, dat gisteren met 14-1 won van Noordkorea, heeft Nederland in vijf duels nog geen punt verspeeld. Door een beter doelsaldo van de Joegoslaven is een punten- deling in de slotwedstrijd voor Nederland niet vol doende. Alleen de winnaar van het C-toernooi promo veert naar de mondiale B- groep. Joegoslavië, veruit fa voriet voor de C-titel, kreeg in vijf wedstrijden slechts vijf tegentreffers te verwer ken. De ploeg scoorde 44 maal. De Nederlandse ijs hockeyers troffen 32 keer doel en moesten tienmaal zwichten. In Sydney, waar de buiten temperatuur rond de dertig graden schommelt, heerst een hoge vochtigheidsgraad, die van nadelige invloed is op de kwaliteit van het ijs. Ook de arbitrage laat in veel gevallen te wensen over. Desondanks is het Neder lands team tijdens deze titel strijd nog maar zelden in de problemen geweest. De ver wachting is dat dat in de laatste krachtmeting van maandag anders zal zijn. Vooraf werden de Joegosla ven al bestempeld als voor naamste kandidaten voor promotie naar de B-poule. Tot op heden hebben de Ne derlanders hun rol als „un derdog" echter perfect uitge voerd. Ron Berteling (links) EXTRA GELDBOETE VOOR RODA JC Alfons Groenendijk van Roda JC werd door de UEFA voor één duel geschorst. FOTO: DIJKSTRA ZURICH De strafcom- missie van de UEFA heeft de gewoonte om forse sraffen uit te delen, tij dens de zitting van giste ren in Zürich voortgezet. Naast zeer hoge boetes voor Napoli en Heart of Midlothian schorste de UEFA twee spelers voor het leven voor internatio nale wedstrijden. De slachtoffers waren Dragan Babic en Dusko Vlaisavl- jevic, beiden van RAD Belgrado. De aanleiding was handtastelijkheid je gens de scheidsrechter tij dens een intertoto-wed- strijd aan het begin van dit seizoen. Ook het omstreden duel van Roda JC in Sofia tegen Sredets kreeg een negatief vervolg. Aan de schorsingen van speler Suvrijn en trainer Reker werd een boete van 28.000 gulden toegevoegd. De ploeg uit Kerkrade kreeg deze straf we gens incorrect gedrag tijdens de wedstrijd, waarin de scheidsrechter negen gele kaarten aan de Limburgers gaf. Voor zijn officiële waar schuwing in de return in Kerkrade werd de Leidse mid denvelder Groenendijk voor één duel geschorst. Die kan hij op zijn vroegst het volgend sei- Boetes van grote omvang kwa men terecht bij Napoli en He- art of Midlothian. De Italianen moeten 70.000 gulden betalen, omdat er in de thuiswt 'strijd tegen Juventus vuurwerK op het speelveld ontplofte. De Schotten kregen een record- straf (125.000 gulden), waar het gaat om overtreding van de televisie-regels. Hearts ver kocht de rechten van de wed strijd aan de Westduitse televi sie, terwijl er gelijktijdig in de Bondsrepubliek op Europees niveau (Vfb Stuttgart - Real Sociedad) werd gevoetbald. De Schcrtse club werd tevens aan sprakelijk gesteld voor de schade, die Stuttgart hierdoor leed. Tot de clubs die werden be boet behoorde opnieuw Gala- tasaray. De Turkse kampioen, die in de kwartfinale de thuis wedstrijd tegen Monaco niet in eigen land mocht spelen, kreeg een geldstraf van bijna 35.000 gulden. In Keulen, waar de ploeg speelde, viel herhaalde lijk vuurwerk op het veld. Bo vendien renden supporters van Galatasaray meerdere ke ren het veld op. Van Jaarsveld versterkt Zevenhuizen DEN HAAG Peter van Jaarsveld is vanavond en op tweede paasdag bij Rentokil- Zevenhuizen de vervanger van de geblesseerde spelverde ler Laurens Clardeij. Op kos ten van de sponsor van de vol- leybalploeg kwam de voorma lige speler van Zevenhuizen gisteren over uit de Verenigde Staten voor een kort paasre- ces. Van Jaarsveld, die werkt in New York, komt de smalle basis van de eredivisieploeg tijdelijk versterken. Toen Clardij begin deze week tij dens de trianing de enkelban den van zijn rechterbeen af scheurde, werd besloten Van Jaarsveld (28) te tracteren op een vliegretourtje. Hij stopte vorig seizoen met volleybal, maar trainde dit jaar af en toe bij Zevenhuizen als hij in Ne derland was. Vanavond wacht Zevenhuizen in de thuishal Op Moer (aanvang 19.00 uur) het com petitieduel met Animo uit Sneek. Voor tweede paasdag staat in Nieuwegein om 14.30 uur de bekerfinale tegen het Apeldoornse Dynamo op het programma. Honkbalweek commerciëler DEN HAAG De Haar- lemse honkbalweek wordt professioneler en commerciëler. Dat is het doel van de over eenkomst, die de Stichting Honkbal en Softbal Weken heeft afgesloten met bureau Top Sports Marketing. Het bu reau gaat geldschieters wer ven, waardoor de organisato ren de aandacht uitsluitend kunnen richten op de kwali teit van het tweejaarlijkse sportevenement. TSM heeft tevens de taak de internatio nale media te interesseren voor traditionele toernooi, dat i de de vijftiende keer wordt gehou den. Tijdens de laatste editie werd in de vorm van vip boxen al een voorzichtige start gemaakt met de op commer ciële leest geschoeide aanpak. Badminton ien Franse kampioenschappen i (Chi)-Van der Knaap (Ned) 5; Shi Xiaohui (Chi)-Shinki (Jap) 11-5; Shang Fumei (Chi)-Eline (Ned) 11-4, 11-7; Zhou Lei lhi)-Sun Xiaoqing (Chi) 11-8, 11-9. Bren, kwartfinales: Hoyer-Larsen 10-15, I (Eng) jammen dames in Lent ronde: Van Lith-Graas 1-1, Pol- -Schouten 2-0, Poepjes-Lanters -2, Otten-Rijndertse 2-0, Andi' 'aardesport rsen van Schaesberg ite koers, 2100 m: 1. Dean Haze- (W.Velis) 2.59,6-1.25,5, 2. Duke's diamond, 3. Dottie Eighty Four. Niet üestart Baron D'lves. Toto: winnend ,40. plaats 1,20, 1,70, koppel 3,80, e koers, 2100 m: 1. Dalida Bel- e (P.Zandt) 2.59,9-1.25,7, 2. Bep b Bloomerd, 3. Crackje van Noren. sportuitslagen Zimrod B. Niet gestart: Brigitta R. Toto: winnend 1,30, plaats 1,20, 1,60, 1,10, koppel 7,90, trio 20,70, kwartet pel 3.70, trio 16,30. Zesde koers, 2100 m: 1. Cau van Hoafer (J.v.d.Pijl) 2.59,9-1.25,7, 2. Zorro V. 3. Blitsie M. 4 Vanusa. Toto: winnend 1,40, plaats 1,20, 2,20, kop pel 2,80, trio 8,30, kwartet 14,60 Zevende koers, 2100 i W 5 spel, 8-8-4-7-5: f. 59,80 Omzet totalisator: 157.979,00 tennis Toernooi in Key Biscayne Herenenkelspel, 1e ronde: Pernfors (Zwe)-Holmes (Vst) 6-4, 7-6 (7-3), 6-3, Mancini (Arg)-Davis (Vst) 7-6 (9-7), 6- 3, 6-2, Krishnan (lndia)-Tim Wilkison (Vst) 6-3, 7-5, 6-4, Cahill (Aus)-Dre- wett (Aus) 6-7 (2-7), 6-1, 6-3, 3-6, 6-4, Noah (Fra)-Scanlon (Vst) 4-6, 7-5, 3- 6. 6-1, 6-3. Herenenkelspel, 2e ronde: Bengoe- chea (Arg) - Perez Roldan (Arg) 6-7, 6-2, 6-3, 6-2; 3e ronde: Lendl (Tsj) - WIELRENNEN Catalaanse week 5e etappe: 1. Elliott (Eng), 173 km van Berga naar Lloret de Mar in 4.22.08, 2. Hermans (Ned), 3. Guay (Fra), 4 Peeters (Bel), 5. Van Brabant (Bel), 26. Suykerbuyk (Ned), 63. Draaïjer (Ned), 112. Beuker (Ned), 113. Nijboer (Ned) allen in (Col) op 12 seconden. op 2.25, 87. Draaijer (Ned) op 8.36, 88. Beuker (Ned) 8.42, 107. Hermans (Ned) 13.09, 114. Nijboer (Ned) op China-Zuidkore 2. Nederland 5-10 32-10 3. China 5- 7 26-19 4. Hongarije 5- 6 25-17 5. Bulgarije 5- 3 17-26 6. Zuidkorea 5- 2 17-35 7. Noordkorea 5- 2 16-35 8. Australië 5- 0 8-38 „RUSSEN HADDEN DOPING-SCHIP BIJ SPELEN" LOS ANGELES De Olympische comités van de Verenigde Staten en de Sovjetunie hebben een verdrag getekend over het uitwisselen van do- pinggegevens. De overeenkomst voorziet in dopingcontroles in beide lan den, die 48 uur tevoren wor den aangekondigd. Daarnaast zullen Amerikaanse medici de urinestalen van sportlieden uit de Sovjetunie onderzoeken en omgekeerd. Het verdrag krijgt per 1 augustus rechtsgeldig heid. Het is het voornaamste resultaat van de vierde „top conferentie", die sinds de Spe len van Seoul tussen beide grootmachten werd gehouden. In Los Angeles werd gespro ken van een historische stap de bestrijding Juist deze week schreef het Sovjet-jongerenblad Smena dat de Russische sportwereld is vergeven van de doping. Nabij Seoul was tij'dens de Spelen zelfs een schip afge meerd met een speciaal labo ratorium dat ervoor moest zor gen dat in de urine van de at leten geen doping te ontdek ken was. „Op het schip „Mi- chail Sjokolov", dat 60 kilome ter van Seoul was afgemeerd, was een ruimte die waar schijnlijk beter werd bewaakt dan een reactor in een atoom- onderzeeër. Maar er stond geen kernreactor in, wel een vijf miljoen gulden kostend la boratorium voor doping-analy- In Smena vertelt een jonge at lete dat zij en de meisjes uit haar ploeg van hun begelei dende'arts doping hadden ge kregen, terwijl de dokter zei dat het om vitamine-tabletten ging. De atlete vertelde dat sporters die weigerden de 'vi taminen' te slikken uit het team werden gegooid. „Nu ben ik praktisch invalide. Ik heb constant pijn en mijn hormo nale systeem is vernietigd, mijn gezondheid verwoest". Hersenbloeding na boksgevecht NEW YORK De 18-ja- rige Amerikaanse bokser Guydell Williams is na een gevecht getroffen door een hersenbloeding. Direct nadat de uitslag van Hij werd naar een ziekenhuis gebracht, waar hij een operatie onderging. Volgens de artsen kreeg hij een beroerte door een bloedstolsel in de herse nen. Williams verkeerde giste ren nog in levensgevaar. Voetbal De eredivisiewed strijd Veendam - FC Gronin gen, die voor gisteren op het programma stond, is afgelast. Het veld van Veendam was onbespeelbaar. Veendam - FC Groningen was de enige duel voor de eredivisiecompetitie, dat op Goede Vrijdag was vastgesteld. Voetbal Het Nederlandse UEFA-elftal, voor spelers on der de 18 jaar, heeft ook zijn tweede wedstrijd op een inter nationaal toernooi in Marco de Canavezes (Por) verloren. Zweden was te sterk, 3-1. Eerder verloor Oranje met 4-2 van Portugal. Voetbal Het Nederlands voetbalefltal voor spelers on der 15 jaar heeft de eerste wedstrijd van een toernooi in Montaigu (Fra) gewonnen. Te gen Mexico werd het 3-0, door doelpunten van Rorije (Heer- de), Appelen (Ajax) en Hen driks (PEC Zwolle). In dezelf de poule speelden België en de Sovjetunie gelijk, 0-0. Algemeen Wil van der Plas (52) zal per 1 juli 1989 in dienst treden van de Nationale Sport Federatie (NSF) als me dewerker pers en publiciteit in de sector externe betrekkin gen. Van der Plas is momen teel werkzaam als chef-sport bij Deventer Dagblad. Eerste tranfersom in Russisch voetbal KIEV Tegen een ver goeding van 37.000 roebel, wit gewisseld rond 120.000 gulden, heeft Dinamo Kiev zich versterkt met de 29-jarige Oleg Salenko. Het is de eerste keer dat voor de overgang van een voetbal ler binnen het land een trans fersom wordt betaald. De mi nisterraad van de Sovjetunie heeft de (bedrijfs-)clubs gelast tot een dergelijke „Westerse" handelwijze over te gaan. Di namo Kiev, hofleverancier van het nationale elftal, is kampioen van de Sovjetunie. Solenko kwam uit voor Zenit Leningrad. Tom Nijssen bij laatste zestien KEY BISCAYNE Tom Nijssen heeft in het 2,1 miljoen dollar tennistoernooi van Key Biscayne de laatste zestien be reikt. De Limburger versloeg gisteren in de derde ronde de als 27e geplaatste Zuidafrikaan Christo van Rensburg in vijf sets: 3-6, 6-2, 7-5, 6-7 (2-7) en 6- 4. Nijssen werd de tweede speler, die de achtste finales bereikte in Key Biscayne. Ivan Lendl, de favoriet voor de eindzege, ging hem vooraf. De i een van de KOERSEN DEN HAAG De koersen van Wolvega, Duindigt en Alkmaar agen de komende dagen de koers:Curt Toogwijk, Clean Dakota (1-7-3). 6). 4e koers: Berta Star. Count win Volente (6-5-2). 5e Duindigt zondag 13.30 uur. 1e koers: Dispatch, Dancer At tack, Dee Velocitas (7-8-5).2e koers: Madeira, Hit The Headli ne, Accamoon (3-1-4). 3e Ber- Billy Vredebest, Carlo Buit< (10-7-4). 7e koers: Coloured Blinda W (2-9-10). 10e koers: Alexander S, Reunited. Veric Brach (4-5-6). 11e koers: Darwin Shadow. Fishing Luck. Zeeboy Z, Zozo Nevele, Wanda Volo (5-10-8) 11e koers Yon- kers, Zeb van de Lente en Zam besi Cede (3-6-7).

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9