Geen ontslagen bij vliegkamp Meer minderheden in dienst gemeenten Ambtswoning verdwijnt Bouw Kerkstraat mag doorgaan Gebruik tropisch hout moet minder •IDEN OMGEVING £eidóc (Sou/tont WOENSDAG 22 MAART 1989 PAGINA 13 aken ■oorzicliL'j i/i azijn ;c trouwt el veggela c, zuurko Fi illibrordschool et beschikbaar >E De Willibrordschool aan )ranjelaan 96 komt niet beschik- andere dan onderwijs- einden. en artikel over de vele bezwa- l tegen de bouwplannen op het •in Mariënburcht in Lisse, dat •oensdag 15 maart in deze krant •rschenen, was door bezwaar- A. de Kort gewezen op alter- ?n als de leegkomende St. ibrordschool. Die opmerking niet correct. Mogelijk doelde De op de mavo St. Dominicus aan Iranjelaan 76. Deze school voert lenteel fusiebesprekingen met ioretticollege. Dressuur- wedstrijd NOORDWIJK Op Tweede Paasdag houdt de Noordwijkse Ponyclub voor het eerst in haar bestaan een grote dres- suurwedstrijd. Niet alleen le den kunnen deelnemen, maar ook kinderen met eigen paar den of pony's of afkomstig van andere maneges. De dressuur- proeven starten om 11.00 uur en duren tot ongeveer 16.00 uur. De prijsuitreiking heeft tussen 17.00 en 17.30 uur plaats. De wedstrijd heeft plaats, in de accommodatie van de Noordwijkse Manege aan de Beeklaan, hoek Vinken- laantje. Wassenaar verzamelt klein chemisch afval WASSENAAR Het project inzameling klein chemisch afval gaat in mei van start onder het motto „Hou Wassenaar Schoon". Begonnen wordt in de komende maanden bij de diverse winkeliers/de taillisten afvalcontainers te plaatsen waar de klanten gratis hun klein chemisch af val in achter kunnen laten. Nog voor de zomervakantie zal er dan in Wassenaar een chemocar gaan rijden langs een aan tal halteplaatsen waar de inwoners dan hun klein chemisch afval naar toe kun nen brengen. Na de zomervakantie zul len dan de lagere en middelbare scholen worden benaderd die ook allemaal een speciale emmer krijgen waarin chemisch afval in kan worden gedeponeerd. Passant haalt bestuurder uit zijn auto WOUBRUGGE Een 31-jarige auto mobilist uit Bolsward is gistermorgen terwijl hij op de A4 ter hoogte van Hoogmade reed onwel geworden en vervolgens in een sloot gereden. De po litie vermoedt dat hij een epileptische aanval had. De man is door een passe rende automobilist uit zijn wagen ge haald. Daarna is hij met onbekend letsel naar het Academisch Ziekenhuis Lei den vervoerd. De brandweer moest worden gewaarschuwd omdat als gevolg van het ongeluk de gasinstallatie van de auto lekte. Schennis pleger aangehouden NOORDWIJKER- HOUT Een 22-jarige jongeman uit Sassen- heim is gistermiddag om een uur aangehou den wegens openbare schennis der zedelijk heid. De jongeman viel op de Gooweg in Noordwijkerhout een vrouw uit die plaats las tig. De vrouw stapte daarop naar de politie. Een proces-verbaal wordt opgemaakt. Losgeraakte aanhangwagen ramt auto NOORDWIJK Een losgeraakte aan hanger is gistermiddag op de Herenweg in Noordwijk frontaal op een tegemoetko mende personenauto ingereden. De be stuurder, een 62-jarige Rijnsburger en zijn 46-jarige Rijnsburgse passagiere zijn met inwendige verwondingen naar het Diaco- nessenhuis in Leiden gebracht. De auto raakte zwaar beschadigd. De aanhanger was gekoppeld aan een terreinwagen die werd bestuurd door een 51-jarige Noord- wijker toen hij door nog onbekende oor zaak losschoot. De aanhanger reed daarna de linkerweghelft op en ramde de tege moetkomende personenauto. Lek in persleiding riolering LEIDSCHENDAM In de pers- leiding van de riolering is gister ochtend in Leidschendam een lek ontstaan. Daardoor spoot er op een stuk land achter het Zijde park tussen de Noordsingel en de Heuvelweg op de grens van Leidschendam en Voorburg rioolwater omhoog. Door het slaan van een damwand kon het gat binnen zes uur gedicht wor den. Zou het lek na zes uur nog niet gemaakt zijn, dan was Zoe- termeer genoodzaakt een deel van het afvalwater in de polder te lozen. Dit kon echter worden voorkomen. Hoe het lek kon ont staan is niet bekend. ppelen, g ci/sfar» liter gers, met rui eftig verzet gen htmasten jSVV j het vi Tid bord n takje pORHOUT De bewo- van Voorhout rea- 'ujrden gisteravond tij- commissieverga- ing heftig tegen de ist van lichtmasten de tennisbanen van it de z roen te Meng zj door voeg iak de et azijn paar eterselie n, kook lalfgaar lasp de i grof jesnedei aardapi ie« laatste raadsvergadering burgemeester M.Th. de Wouw meegedeeld dat :ollege meedewerking zal nen aan de realisatie van nasten langs de tennisba- ondanks een bezwaar- ft van omwonenden: „In situatie als deze is elke be- g die je neemt fout: Op uitspraak zal geageerd len"; aldus de burgemees- 36 t pe s nr stevig ei koekt ?g een ik de •Jeine pi lp van weede n bruin, 'e melk il roere en doe zerige nder minuut en voeg ?r R. Jonkman sprak na- de omwonenden: „Wij licht- en geluidsover- door het aanbrengen .van wij zullen de wijziging van wjïestemmingsplan aanvech- De noodzaak van het ichten van de tennisbanen k olgens de bewoners niet vezig. „In Voorhout en eving is voldoende tennis- 'enheid, hetzij 's avonds dekt, hetzij overdag in de lucht. Door het tennissen 5VV in de avond toe te wordt het incidentele 'ofiisplezier tot een perma de aldus Jonkman, commissieleden drongen Wethouder IJdo aan op een iddelende rol van het col- de onenigheid tussen rs en vereniging. In de teraadsvergadering april zal de kwestie we de orde worden ge- U' unstwerken assenaarse jok weekt ziekeni aven jevallendl SSENAAR Drie enbuispcj^ modellen zijn ge- ,n9- oo u. ikt van kunstwerken h-ziei aan de Wassenaarse b w Leld6 ren moeten worden ge- riburgerst itst. De ontwerpen zijn de Katwijkse kunste- r Gerard Brouwer en pverieninj istenares Dorothé Je- a896309;'3l uit Drunen. laatste r gemeente (inderafdt^l t 20.00. rs per patl de Ha- het kader van het 2n cultuurbeleid een plaatsen. De twee stenaars reageerden op oproep van het Wasse- se gemeentebestuur in een ittijdschrift. Inmiddels zijn lodellen op schaal gereed. Katwijker Brouwer heeft beelden ontworpen. Het te beeld stelt een schip aan het lossen tweede beeld stelt een ïtal nieuwsgierige figuren rdie het lossen van de la- gadeslaan. Het ontwerp Dorothé Jehoel is een t pyramide met daarop gestyleerde golf. Het laat- kunstwerk zal in de kleu- rood en groen worden )erd gemeester en wethouders is een beslissing na- buurtbewoners hun •keur kenbaar hebben ge- Daartoe worden op derdag 6 april vanaf avonds de modellen ten- [esteld in buurtcentrum t iorp aan de Zonneveld- 20"Veren Er zijn vragenformulie- 21 aanht uitroep; Hoj loofboom; j werktuig; itige stof; gend bei 18 telwooi 23 vloeist J leies iz 'I aanwezig waarop de kunnen worden ingevuld. ond bijt leisje Een 10-jarig zondagmiddag gebe door een hond op het ter- 1 bij de school De Kleine reld in Leimuiden. De ver- idingen bleven beperkt tot ele blauwe plekken. De d liep los op het "E Hnr.n^r Kooft rlo eigenaar heeft de hond na daad wel terug geroepen, :$r keek verder niet om het meisje. Bij de politie se identiteit van de eigenaar tufn 62 Ni bekend. In Leimuiden :isj|Bpos It volgens een woordvoer ing 91van de politie geen aan- I°d- COMMANDANT MARITIEME PATROUILLEVLIEGTUIGEN: VALKENBURG „Nie mand op het marinevlieg kamp hoeft nerveus te zijn dat zijn of haar baan op de tocht staat". Dat verklaar de kapitein ter zee J. Vo renkamp, commandant van de groep maritieme patrouillevliegtuigen, gis termiddag ten overstaan van het voltallige perso neel van het vliegkamp Valkenburg. Vorenkamp reageerde hiermee op de geruchten dat in de nabije toekomst bij het marine vliegkamp 500 banen bij de onderhoudsdienst wor den geschrapt. Dat er banen verdwijnen bij het vliegkamp blijkt uit een rapport van het Bureau May- nard dat eind 1988 een onder zoek onstelde in Valkenburg. Om dit onderzoek was ge vraagd door de marineleiding. Aanleiding was het feit dat er problemen waren geconsta teerd met de kosten van het onderhoud van de vliegtuigen en de vaststelling dat er een topzware organisatie-structuur is. Met hulp van een extern adviesbureau wilde de marine leiding komen tot een doel treffender en goedkopere or ganisatie van «het vliegtuigon- derhoud op het vliegkamp. Maynartl stelde na een vijf daags onderzoek in november een rapport op. Daaruit bleek dat de 430 mensen in de on derhoudsdienst 13 Orions on derhouden die slechts voor 34 procent inzetbaar zijn. Bij de Koninklijke Luchtmacht hou den 200 onderhoudsmensen twaalf Fokker Friendships voor 70 tot 80 procent opera tioneel. Kritiek had het rap port ook op de topzware on- derhoudsorganisatie. Vorenkamp sprak gisteren de- suggestie tegen, dat het een rommel is op het vliegkamp. „We hebben het bureau zelf ingeschakeld omdat we wisten dat er zwakke punten in de organisatie zaten. De conclusie van het rapport was voor ons ook geen verrassing, ook al hebben wij bij herhaling be zwaar aangetekend tegen de toonzetting van de conclusie van het rapport. Een niet-in- gewijde kan hieruit de conclu sie trekken dat het een hope loos slechte situatie is op het vliegkamp. Daarop werd ge antwoord dat dit de methode is van het bureau. Men wil daar door een schokeffect bereiken. Deze methode heeft zich nu tegen ons gekeerd". Dat een reorganisatie van de onderhoudsdienst nodig is, werd door commandant Vo renkamp erkend. „Daar gaan wij in de komende maanden aan werken. Die reorganisatie zal echter geen honderden ba nen kosten. Er verdwijnen wel functies maar een streefgetal weten wij helemaal nog niet. De reorganisatieplannen moeten immers nog worden opgesteld. Een spectaculaire daling zal het in geen geval zijn. Men hoeft hier op het vliegkamp echt niet te vrezen voor zijn baan. In de komende paar jaar gaan tientallen men sen met functioneel leeftijds ontslag. Op die manier willen we de personeelsinkrimping opvangen". Volgens de Valkenburgse commandant wordt hiermee gewoon het personeelsbeleid van de marine van de laatste jaren voortgezet. „We zijn sinds 1970 voortdurend gecon fronteerd met personeelsin krimping. Dat is steeds opge vangen door natuurlijk ver loop. We hebben ook de car rieremogelijkheden van het zittende personeel in stand ge houden waardoor de topzware organisatie is ontstaan. Een deel van de problematiek is dus een gevolg van het sociale personeelsbeleid, want we hebben nu relatief veel men sen in de hogere rangen in Inzetbaarheid Commandant Vorenkamp wees ook de kritiek op de in zetbaarheid van de vliegtuigen op Valkenburg van de hand. Hij stelde vast dat de inzet baarheid van de Orions vol doet aan alle eisen. „Binnen 24 uur staan tien Orions oorlogs- klaar en binnen zeven dagen zijn ze alle 13 gereed. Menig commandant in de Nederland se krijgsmacht mag erg blij zijn met dergelijke cijfers. Hier worden geen miljoenen ver spild en wij kunnen de Neder landse belastingbetaler met opgeheven hoofd tegemoet tre den", stelde hij terwijl hij wees op de grote hoeveelheid hoog waardige techniek in de Orions. Het betoog van Vorenkamp werd ondersteund door voor zitter J. Wallet van de Vereni ging Belangenbehartiging Zee macht (VBZ) en F. Marcus van de Koninklijke Vereniging van Marineofficieren (KVMO). Bij deze twee organi saties is 95 procent van het personeel op het vliegkamp aangesloten. Wallet: „Afgelo pen maandag is er volop ge beld door personeel van het vliegkamp om te informeren hoe het zat met het banenver lies. We hebben dezelfde dag nog een bericht naar het per soneel gestuurd. De VBZ maakt zich geen zorgen over de banen op het vliegkamp. Gezien onze ervaring met het sociale beleid bij de marine, het feit dat het rapport slechts een momentopname is en de reorganisatieplannen nog hele maal opgesteld moeten wor den, maken wij ons nog niet druk". Minder gerust op de situatie bij het vliegkamp is de Algemeen Christelijke Organisatie voor Militairen (ACOM). „Het is maar de vraag of de marine leiding van de politiek de tijd en het geld krijgt om de on derhoudsdienst in.de komende zes jaar te reorganiseren. Ik vraag me af of de krijgsmacht het zich nog erg lang kan per mitteren om een pyramide op zijn kop te hebben staan. De spanning tussen beschikbaar budget en gewenst sociaal be leid wordt steeds groter", aldus A. Visser van de ACOM. HILLEGOM/STREEK „Wanneer de verschillen de overheden geen maat regelen treffen, ontstaat er een tweedeling in onze maatschappij. Veel leden van etnische minderheden zullen tot de armen gaan behoren. Behoort men eenmaal tot deze categorie dan is de verleiding tot vechten of diefstal zeer groot", aldus de heer O. Venlo. Venlo, hoofd van de afdeling minderheden van de gemeente Haar lemmermeer, is bang dat vooroordelen tegen de minderheidsgroeperingen in Nederland alleen nog maar versterkt zullen worden. Gisteravond werd in het ge bouw van de Culturele Raad in Hillegom aan de burge meesters van Hillegom, Sas- senheim, Lisse, Noordwijker hout en Voorhout het boekje „Discriminatie, ook in de Bol lenstreek?" uitgereikt. De heer Venlo hield de aanwezige bur gemeesters voor dat de over heid veel te laat heeft ingezien dat de leden van de verschil lende minderheidsgroperingen niet meer van plan waren naar hun eigen land terug te keren. Volgens Venlo zijn er daarom op dit ogenblik nog vele achterstanden op het ge bied van onderwijs en huisves ting. Het hoofd van de afde ling minderheden zag voor de gemeenten een belangrijke taak deze achterstandsituaties weg te werken. „Lagere overheden, zelf vaak zeer grote werkgevers, moeten een voorbeeldfunctie vervul len voor andere bedrijven. Wanneer men mensen van et nische minderheden in dienst neemt, en hen bij voorkeur een functie geeft, waarbij zij veel in contact komen met het publiek, snijdt het mes aan twee kanten: De gemeenten kunnen bedrijven tonen dat een lid van een minderheids groepering volwaardig kan functioneren. Mensen die naar tevredenheid zijn geholpen door bijvoorbeeld een Marok kaan of Turk, zullen eventuele vooroordelen eerder laten val len". De heer Venlo zag met de uit gave van het boekje een extra reden om de discussie van de positie van de minderheden in Nederland te laten voortdu ren. Hij was van mening dat de grootste uitdaging voor de maatschappij lag in de integra tie van buitenlandse werkne mers. „Zij' moeten zich hier thuis gaan voelen", aldus Ven lo. Hij waarschuwde de ver schillende gemeenten in de Bollenstreek, dat bij een terug houdend beleid wat betreft de minderheidsgroeperingen, in de toekomst veel dikkere boe ken nodig zullen zijn, om wan toestanden jegens hen te be schrijven. LEIDSCHENDAM Burgemeester W.F. de Vreeze van Leidschendam raakt zijn ambtswoning kwijt. Een voorstel hiertoe ondervond gisteravond de instemming van de ge meenteraadsleden. Ook de burgemeester zelf heeft geen bezwaar. Hij wil een eigen woning bouwen in de wijk Rietvink. Of hij echter een kavel naar eigen keuze mag reserveren, is nog maar de vraag, vanuit de politiek werd gisteravond gesteld, dat de burgemeester niet bevoor deeld mag worden en met de andere belangstellenden moet meeloten. De Vreeze liet daar op weten zijn ambtswoning niet te zullen verlaten als hij zijn zin niet krijgt. Het CDA wilde de burgemeester terwil- le zijn. RAAD VAN STATE BESLIST: KATWIJK AAN DEN RIJN Er mogen vijf woningen komen op de hoék Kerkstraat/Mgr Bekkerstraat in Katwijk aan de Rijn. Dat heeft de Raad van State vanmor gen beslist. De Stichting Leefbaar Katwijk- pro beerde de bouw van de woningen tegen te hou den. In plaats van wonin gen wilde de stichting een speelplaats voor kinderen en een plantsoen aanleg gen. „In Katwijk aan den Rijn is veel te weinig speelruimte voor kinderen. Door het be bouwen van het terrein op de hoek Kerkstraat/Mgr. Bekker straat wordt de buurt de laat ste mogelijkheid ontnomen een speelplaats aan te leggen". Dat verklaarde T. Janssens namens de stichting gistermor gen voor staatsraad P. Bouke- ma in Den Haag waar schor sing van de bouwvergunning werd gevraagd. Janssens noemde het aanleggen van groen en speelruimte meer in het belang van de huidige om wonenden dan de bouw van vijf luxe koopwoningen. De bestaande speelterreinen noemde Janssens te klein, on geschikt of te slecht bereik baar. „Het veld aan het Malie- gat bijvoorbeeld is voor kinde ren uit Katwijk aan den Rijn niet bereikbaar omdat ze dan de Rijnstraat moeten overste ken. Dat is een drukke weg waar tegen de bewoners al ja ren actie voeren". J. van der Plas voerde namens het gemeentebestuur aan dat de kinderen op drie verschil lende plaatsen in kunnen spe len. Hij vond de bouwlokatie, waar het werk sinds vorige week is begonnen, minder ge schikt voor een speelterrein. „In de nabije omgeving staan een kerk, bejaardenwoningen en een jeugdsoos", aldus Van der Plas. Volgens Janssens pleitte dat juist wel voor de aanleg van een speelterrein omdat de jeugdsoos in de na bije toekomst ongetwijfeld wordt geconfronteerd met klachten over geluidsoverlast van de nieuwe bewoners. De werkzaamheden aan de bouw van vijf koopwoningen mogen gewoon doorgaan van de Raad van State. FOTO. WIM VAN NOORT BURGERLIJKE STAND en T. C. Verdegaal; Joey z.v. W C. Schelvis'en M. W. Berends; Mariëlle d.v. W. de Mol en W. Noppen; Anne Margreet d.v. M. M. Neuteboom; Mi- M. A. Hogenes en M. H. 'Marijt; Marlijn Gerard Jan z.v. J. G. Kuijper en D. E. T. Ellens; Stephan Sebastiaan z.v. H. N. van Duijvenbode en C. Krijgsman; Alizè d.v. M. J. Amptmeijer en C. J. K. Decock; Ewald Rico z.v. E. R. den Dopper en J. A. C. de Mooij; Michael z.v. H. J. A. M. van Leijden en M. Ber- veling; Deborah d.v. H. W. Krauwel en G. de Groot; Daphne d.v. J. Verhave en D. de Ridder; Hans Johannes Pie- ter-Jan z.v. P. J. van Leeuwen en P. H. E. Oosterlee; Sevda d.v. A. Akin en A. Akin; Robert z.v. A. A. Beun en C. G. M. Wiegerink; Jelte z.v. F. Slager en J. Bonda; Maikel z.v. P. de Haar en J. M. Schaddè van Dooren; Paul z.v. A. M. Görts en C. van Vliet; Floris Petrus z.v. J. H. G. M. van Kampen Rovers en L. Jacoba Wilhelmina d.v. P. J. Jans en E. J. W. van Trooyen; Maris Barbara Maria d.v. T. M. F. Duive en M. J. de Groot; Thea Marianne d.v. A. van der Plas en T. M. van Duij venbode; Willem Amerik z.v. A. van der Plas en T. M. van Duijvenbode; Helena Esmee d.v. O. S. de Jong en H. Huisman; Klazina d.v. P. C. Ouwe hand; Denise Wilhelmina Tonia d.v. P. A. Schelvis en T. J. M. Roerig; Jikke F. Tsal; Naomi Adrlana d.v. P. van den Berg en S. M. W. Siebert; Sanne d.v. I. N. Kouijzer en I. H. Riet dijk; Anne Elisa d.v. J. Korbee en P. J. J. M. van der Weijden; Tineke Jo- hanne d.v. J. Passchier en A. R. Kui pers; Jacobus Johannes z.v. L. J. van Westerop en C. A. M. Bierman; Clau dia Josefa Hendrina d.v. J. G. W. Priem en M. N. Aparicio Pages; Renè 1916. kamp; L. P. Janssen, geb. 24 feb. 1982, man; J. Duk, geb. 20 sept. 1916, vrl., echtg. van T. J. Overdijk, E. E. Scheerhoorn, geb. 24 nov. 1916, vrl., echtg. van F. W. Klaassen; J. J. Rijnenberg, geb. 2 okt. 1911, vrl., geh. gew. met H. P. Bolt; N. van der Vijver, geb. 13 jan. 1898, vrl., geh. Bent. geb. 18 aug. 1937, F. J. C. de Graa?6geb. 3 mei 1895, vrl., geh. gew. met C. van Leeu wen; W. J. Keuning. geb. 18 nov. 1922, man; W. J. Keyzer, geb. 17 dec. 1897, vrl., geh. gew. met H. J. Cle ment; C. van den Burg, geb. 6 sept. 1916, vrl., geh. gew. met J. Schipper; W. Boer. geb. 8 mrt. 1916, vrl., geh. gew. met T. van Starkenburg; J. M. Jensen, geb. 30 dec. 1909, man; G. Lepelaar, geb. 26 okt. 1907, man; N. Thonies, geb. 30 juli 1905, vrl., geh. gew. met J. C Paauw; N. A. Neefjes, geb. 9 jan. 1905, vrl., geh. gew. met A. J. Rotteveel; J. W. J. Langeveld, geb. 12 mrt. 1913, yrl., geh. gew. met P. J. Warmerdam; M. F. Vecchia, geb. 21 febr. 1907, vrl., geh. gew. met C. A. Bartoli; S. L. M. Yen, geb. 12 sept. 1920, vrl., echtg. van E. Megens; J. J. Sikking, geb. 17 mrt. 1902, man; A. 29 Ouwehand. geb. 8 mrt. 1942. man, J. L. Vogelzang, geb. 15 jan. 1931, vrl geh. gew. met W. E. Boerrigter, A. E. Agerkop. geb. 21 sept. 1912, vrl., geh. gew. met W. F. Heruer; J. van Oosten, geb. 27 apr 1929. vrl., echtg. van T. J. van Egmond; S. K. Nederlof, geb. 2 mrt. 1927, vrl., echtg. van B. Vrolijk; A. L. Dentener. geb. 30 sept. 1919, vrl.; P. C. de Graaf, geb. 5 apr. 1918, vrl., echtg. van J. van der Zeeuw; A. Brugman, geb. 17 nov. 1916, man; J. van Pijlen, geb. 23 jan. 1900, vrl., geh. gew. met A. Wagemans; R. Roozendaal, geb 23 jan. 1895, vrl.; J. A. Voskuil, geb. 10 aug. 1920, man; C. H. van Vliet, geb. 6 mei 1904, vrl., geh. gew. met J. A. Bernsen; C. M. Giezen, geb. 27 apr. 1900, vrl., gehg. gew. met P. H. van Dorsten; S. P. Heemskerk, geb. 11 mrt. 1972. man. gew. I C. J. i Amsterdam; C. M. Bonnet, geb. 17 jul. 1910, n H Heetveld en N. Wijsman; H. Brag- gaar en A. M E. M Kokx; J. F. M. Focquin de Grave en A. H. A. de La ter; G. Volbeda en E. de Heiden; R. Boezaard en J. C. I. Pracht; S. Boa- kye en M. J. Neyda; R. B. H. Groene- wegen en J. W. van der Meulen; M. C. Segaar en M. C. Roelandse. Buijs; R. P van Es en S. Meijvogel; E. F M. Posthuma en S. M. Hollaers; M. C. C. Martens en J. de Bruin; R. C. E. Martelli en C. T. van Opstal; C. van Vliet en J. Sliggers; P. E. M. Wijnands en A. R Wiersma; P. J. de Winter en M. W. M. Coenen; F. A. M. van der Ploeg en M. van der Laan; J. F. Oli vier en H. van Rossen; A. H. C. van Oosterhout en M. J. W Harmsen; J. B de Jong en K. M. Mentink; G. J. de Jong en C. IJtsma; P. E. M. Taschner en T. W. H. E. Schmitz; P. J. Lamboo en F. F. van der Meer; G. L. Turner en F. H. A. Udding. VOORHOUT „Wij ge bruiken geen Azobé-hout meer. Proeven met be schoeiingen worden door ons nauwkeurig gevolgd", aldus directeur gemeente werken E. Ribberink. Hij zei dit gisteravond naar aanleiding van een discus sie over het terugbrengen van het gebruik van tro pisch hardhout. De discussie was aangezwen geld door raadslid A.A. Lap (PPR). „Er komen steeds meer alternatieven voorhanden, on der andere kunststof. Op di verse plaatsen in Nederland wordt daarmee geëxperimen teerd. Waarom kan dat in Voorhout niet?" Het raadslid doelde daarmee op de bouw plannen voor het nieuewe ge meentehuis. Hij wilde een toe zegging dat daar geen tropisch hardhout gebruikt zou wor den. Die toezegging kreeg hij niet. Wethouder IJdo: „Wij kunnen niet tegen de bouwer of projektontwikkelaar zeggen welke materialen hij moet ge bruiken. Bovendien hangt aan alles een prijskaartje en alter natieven voor hout zijn kost baar". Pot met geld gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Onbekenden hebben gister middag tussen vier en vijf uur een pot met kleingeld gestolen. Dat gebeurde uit een woning aan de Hoofdstraat. De dieven kwamen binnen door de deur te openen met het touwtje dat uit de brievenbus hing. Bewoners van een pand aan de Zaalberglaan hebben gister morgen voorkomen dat hun videorecorder gestolen zou worden. Ze kwamen rond tien uur thuis en zagen een man via de tuin vluchten. De videorecorder stond al klaar om meegenomen te worden.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13