Terwegen om bin eert brestatie n sfeer 1 Heren Gemini heroveren koppositie Promotie voor swemploeg LZ «Hark Varken visser eerste in Omloop van de Wouden Saturnus start met overwinning Dames LMHC in degrada tiegevaar 4 AG« IPORT Qeidó&Qowuvnt MAANDAG 20 MAART 1989 PAGINA 19 een EIDEN Mark Var- prick ?nvisser won zaterdag in CO\i riesland zijn eerste wed- Leid rijd van dit jaar bij de morgei jfeuwelingen. De Rijns- urger was in de klassieke mloop van de Wouden snelste in een kopgroep elid \|an twaa^ renners. Ook Af, obert Karremans be en v lalde zijn eerste over- 1 inning van dit seizoen, e Casba-renner won in en Haag met een ronde jorsprong. Eric Stroom- bergen eindigde in Ooste- lbeers als tweede dankzij een ontsnapping in de laatste ronde. Mark Varkenvisser is zijn tweede seizoen bij de nieuwe lingen voortvarend begonnen. Vorige week eindigde de Rijnsburger al als tweede in een criterium en zaterdag be sloot Varken visser daar nog een schepje bovenop te doen. In de klassieker over zestig ki lometer door de Friese Wou den versloeg hij Wieben Veen- stra en Rick Reinerink in de sprint. Bollenstreker Rick van Wetten eindigde als vierde, terwijl diens clubgenoot Etiën- ne Vergeer als 18e over de streep kwam. Robert Karremans was giste ren eveneens goed voor zijn eerste seizoenszege. De Sassen- heimer bleek op het parcours bij de Uithof duidelijk de sterkste en zegevierde met een toer voorsprong op de rest van het veld. Bij de amateurs pro beerde Ronald van der Tang de zege ook op zak te steken, maar hij eindigde 'slechts' als vierde. De Voorhouter ont snapte met drie andere ren ners, demarreerde in de ultie me ronde, maar werd weer in de kraag gegrepen. In de sprint had hij toen zijn beste krachten al verspeeld. Zater dag was Van der Tang nog als achtste in het Belgische Kes- sel-Lo gefinisht. Ook Eric Stroombergen ging in Oostelbeers niet met de hoogste eer strijken. De Lisse- om in de laatste ronde weg te rijden uit het peloton, maar nam in zijn wiel Jan Burger mans mee. Laatstgenoemde was vervolgens de snelste in de sprint. Ook Pieter Evelein eindigde in Haarlem op de tweede plaats. De Leidenaar kon het gat naar de ontsnapte Frans Tijssen niet meer dich ten. Piet Kralt eindigde daar als tiende. Zaterdag sprintte Kralt nog naar een tweede plaats in Dordrecht. In Gouda was Cees Slingeland de snelste in de derde rit van de Rijn Bollenstreek competi tie bij de amateurs. De renner van Excelsior was in de massa sprint sneller dan Ron Pieterse en Ron van Uden. In Lisse was Cees van Duuren bij de veteranen rapper dan zijn vluchtmaat Jan van der Tang uit Voorhout. Bram van Wen- sum wón de sprint van het pe loton. Bij de liefhebbers krabbelde Cees van Haastregt uit Voor hout als eerste weer op de fiets na een valpartij van de volle dige kopgroep in de laatste bocht. Leo Dukker en Frans Paardekooper lagen onder en finishten achter hem. Barry de Ruiter was de snelste van twee ontsnapte nieuwelingen op Roomburg. Rick van Wetten eindigde achter de Swiftcou- reur. Arjan Loro werd derde, terwijl Margreet van Egmond als kwam. dame over de meet LEIDEN De handballers van Saturnus pakten de draad van de veldcompetitie weer op met eerj 30-11 zege op Westlandia. De kersverse zaalkampioen had zelfs matig geïnspireerd geen enke le moeite met de voornamelijk uit junioren bestaande Westland- se formatie. Westlandia kon in de beginfase bijblijven door drie maal de Leidse defensie met combinaties binnen de vierkante meter uit te spelen. Vanaf 4-4 schakelden de Leidenaren over naar een meer offensieve verdedigingsvariant. Dat veroorzaakte onmid- delijk zoveel onrust bij de opponent, dat Saturnus freewheelend kon profiteren van de afspeelfouten. Halverwege had de ploeg van Van Gurp al een 12-6 voorsprong. Op het Leidse asfalt werd het verschil simpel uitgebreid naar negentien treffers: 30-11. pakten de hoogste DD-titel, de titels, het GDD1 met Maria Dl, met 7-6, 6-4 tegen Marga Beelen en het HDD2 met Ro- Klein en Riet Akerboom. Jan land Kuipers. Feit Zoet was goed voor twee PETER KLEIN LEIDEN De heren en de dames van LMHC kwamen niet verder dan een gelijkspel. De man- nenploeg van Martijn Drijver deelde de punten met Leonidas (1-1), terwijl de dames in het vierpun tenduel met Groen Geel op 3-3 bleven steken. De heren van LMHC had den in de eerste helft een groot veldoverwicht dat al snel een treffer van Bob Jan Dietrich opleverde. Na rust verzuimde Jan Friso van Deursen de wedstrijd te be slissen door voor open doel te missen. Leonidas kwam in de tweede helft sterk terug. Uitstekend keeperswerk van Niels Eegdeman zorgde er- »r dat de voorsprong van LMHC lang op het bord bleef. Een tijdstraf voor Maurits Eikenhout kostte Leiden uiteindelijk toch nog de volle winst. De Rotter dammers profiteerden van de numerieke meerderheid door uit een lange corner te scoren. Voor de dames van Leiden zal het in de resterende wed strijden heel erg moeilijk worden om zich in de eerste klasse te handhaven. Het Leidse team speelde in Was- aar tegen Groen Geel ge lijk: 3-3. Door een strafcor- ner van Eugenie Dumoulin nam Leiden de leiding en voor rust scoorde Karen van der Lee uit een strafcorner ook nog 2-0. Na rust kwam Groen Geel sterk terug en maakte een tegendoelpunt een strafcorner. Leiden tilde de marge weer op twee goals. Barbara Boertje gaf de bal van de achterlijn voor en {aren van der Lee tikte in. iet bleek niet voldoende voor de zege: 3-3. De heren van Alecto verlo ren hun wedstrijd in en te gen Etten Leur met 1-0. De enige treffer werd in de tweede helft gescoord na een counter. Alecto had het spel de hele wedstrijd in handen. De dames van Alecto deel den doelpuntloos met Gooi- sche. Na veel doelrijpe kan- i gemist te hebben en te vens door het goede-keepers werk van Gooische zat er >r dc- Leiderdorpse dames niet meer in dan een gelijk spel. De heren van Roomburg speelden gelijk tegen Waran de. In een goede eerste helft arin Roomburg veel kan- sert kreeg, bracht Rutger van Schaick vlak voor rust zijn ploeg op voorsprong met een velddoelpunt. In de tweede helft trok Warande de stand gelijk door in de laatste mi nuut een strafbal te verzil veren. De dames van Roomburg verloren met 2-1 van Cartou che. Volgens trainer/coach Juriaan van Aken kwam het sterke Roomburg mede door het arbitrale duo niet tot zijn recht. „Het was dus geen te rechte uitslag", benadrukte hij nog eens. In de tweede helft scoorde Cartouche uit twee veldacties de treffers. Veerle Kuijpers hield de eer hoog door uit een voorzet van Manon van Etten te sco ren. De heren van Forescate wonnen thuis met 1-0 van Myra.Het spel ging voor rust gelijk op. Na rust scoorde Wouter van Paassen uit een strafcornerrebound de enige treffer van de wedstrijd. De kansen die de ploeg uit Voorschoten daarna nog kreeg, waren niet te tellen en werden ook niet benut. Na de nederlaag van vorige week bleken de dames van Forescate opnieuw niet in staat om de beide punten te pakken. In Voorschoten bleek Te Werve te sterk. Bij rust stond het 0-1. Maar na rust was het Nathalie van Grieken die de stand gelijk trok. Invalster Marije Wie- gant zorgde zelfs nog voor een 2-1 voorsprong. Dit duurde niet lang want Te Werve trok de stand al snel weer gelijk. Noordwijk trok in een span nende wedstrijd aan het langste eind. Na een rust stand van 1-1 wonnen zij in de allerlaatste minuut met 4- 3 van VVV. Voor rust scoor de Thomas Aften uit een strafcorner. Na rust was het opnieuw Aften (uit een straf corner) die de ploeg op voor sprong bracht: 2-1. Fred Beuk tilde de stand naar 3-1 door een strafbal te benutten. Toen dacht Noordwijk dat de ploeg er was, maar VVV kwam weer op gelijke hoog te. In de laatste minuut scoorde Erik Verdoorn het winnende doelpunt, door het veldoffensief van VVV te doorbreken. De dames uit Noordwijk ver loren met 5-1 van Strawber ries. Halverwege was de stand nog 2-1. Na rust wer den de dames totaal wegge speeld. Dit leidde tot de 5-1 nederlaag. Hanneke van der Yoort redde de eer. /LEIDEN _iunt te pakke Door één pakken van naaste 'lager Allides staan de va ren van Leython drie ein idstrijden voor het ein- 7« Ie van de competitie nog leeds vier punten voor op *adee mn naaste belager. De l 9 teren van Gemini won met i en en namen dankzij '1de erlies van nummer één e Wl 'onegido de koppositie 1 'eer in bezit, yllyi daa IOVO behaalde, evenals de e ze ames van Gemini, belangrij- toch e punten in het gevecht te en U fn degradatie. Aanvallend in I en klasse beter won het da- J ai lesteam van Leython zonder en set in te moeten leveren, land Irie teams speelden ongewild ïldtit iet: bij LUSV kwam de Joeg theidsrechter niet opdagen en Ze raficon dacht zaterdag te /zeel loeten spelen, terwijl oppo- door Allides tegen Leython wedstrijd van twee n teams aie punten moesten ha len om degradatie te ontlopen. Met moeite kwam Leython met 1-0 voor, maar daarna zakten de Leiderdorpers weg, terwijl Allides voor eigen pu bliek steeds feller ging spelen. De thuisclub kwam, ondanks een aan het einde van de der de set goed terugvechtend Leython, zelfs met 2-1 voor. Daarna ontspon zich een ge- lijkopgaande strijd. De set werd echter, ondanks een en kelblessure van Paul de Win ter Fer van Hal verving hem gewonnen. In de lote rij van de vijfde set stond Ley thon steeds voor, maar moest met 16-17 toch de meeste pun ten aan Allides laten. Beide teams spelen hun laatste drie wedstrijden tegen drie van de vier koplopers. NOVO behaalde belangrijke punten tegen het aan het be gin van het seizoen nog goed spelende Inter Amicos. Met goed kollektief volleybal werd eenvoudig met 3-0 gewonnen. Gemini begon aanvankelijk moeizaam tegen het reeds ge degradeerde HVS. Gaandeweg werd de pass en daarmee sa menhangende aanvalsvariatie beter en zorgde Wilbert Koks hoorn met zes sprongservices op rij in de laatste set voor een 3-0 overwinning. Medetitel kandidaat Tonegido, tegen stander van volgende week, verloor, waardoor de titelkan- sen voor Gemini stegen. Leython 2 is wederom een punt kwijtgeraakt in de race om de bovenste plaats. In een spannende partij begonnen de Leiderdorpers erg laks en kon Oikos, gesteund door een tal rijk publiek, de eerste voor sprong nemen. Daarop nam Leython het initiatief over en helaas jan het einde wederom in- beslissende nodig werd. Door als nnaar uit de strijd te komen verloor Leython slechts één wedstrijdpunt. Ondanks de opgaande lijn van de afgelopen weken speelde NOVO een niet zo beste wed strijd. Bij vlagen kon het team niet genoeg tegenstand bieden. Tegenstander Be Fair beschik te over een veel betere aanval: 0-3. Valken kan zich niet ge noeg concentratie opbrengen voor een doordeweekse wed strijd. Riva maakte hier dank baar gebruik van en snoepte twee sets af: 3-2. De dames van Gemini speel den een sleutelwedstrijd tegen Voorburg, dat na een grote ne derlaag in Voorschoten uit was op revanche. Beide teams be gonnen goed, maar Gemini was in de beginfase net iets beter: 15-13. Tot 8-8 ging het daarna weer gelijkop, waarna Voorburg zich letterlijk in de kaart liet kijken (rood) en zo een punt weggaf. Voorburg raakte daardoor zo aangesla gen dat geen tegenpunt meer gemaakt werd: 15-8. De laatste set was voor de dames van coach Ronald van Nierop een formaliteit. Met een onhoud bare aanval van Linda Gom- mans, die Voorburg alle hoe ken van het veld liet zien, wonnen de Voorschotense da mes overtuigend met 15-4: 3-0. Leython was onder aanvoe ring van Annemiek Ouds hoorn aanvallend een klasse beter dan PVC. Ook de spel- verdeling was weer van accep tabel niveau. Alleen in de laat- se set had het team wat moeite met het verwerken van de op slag, maar de 3-0 overwinning kwam niet in gevaar. Gemini 2 werd in de eerste set weggespeeld door titelkan didaat Tonegido 2. Daarna werd het spel beter i laatste set kwam Gemini zelfs nog even voor. Maar tegen de routine van de Voorburgse da mes kon het team niet, zodat de wedstrijd met 3-0 werd ver loren. Met slechts zes basis speelsters bevocht Gemini 3 in een absoluut niet aantrek kelijke wedstrijd het team AV 40. Deze altijd moeilijke wedstrijd, zeker in de donkere hal in Delft, beslist AV meest al in haar voordeel. Nu i de rollen omgedraaid, waarbij Gemini geen set uit handen gaf: 3-0. Na 3-1 verlies op Riva wordt het degradatiegevaar voor Liusna steeds groter. Met name de verdediging was te zwak. Met nog drie wedstrij den te gaan zal Liusna alles op alles moeten zetten, terwijl het team nog slechts één wedstrijd over routinier Tiny Huisman kan beschikken. piel J pi kkei ntru rw.' wer M n de' ASSENHEIM/LEIDEN Het Terwegen indoor ^Jlnnistoernooi kenmerkt nderi ch door een combinatie ch te an prestatie en sfeer. De tege rinnaars in de diverse ca- tgoriën van het C, Dl, D2 E-toernooi leveren een riïojpdanige bijdrage aan de leer, dat de verliezers tot szelfde graad van be- ngrijkheid worden ver- iven. „De sfeer, waarin het toernooi van Terwegen wordt ver speeld, is bepalend, of wij het toernooi als geslaagd willen bestempelen", stelt Hillegom- mer Kees'van Rede, die samen met Sassenheimse Henny Schoute de wedstrijdleiding van het C, Dl, D2 en E-dub- beltoernooi vormt. „En we willen dit jaar van een zeer geslaagd toernooi spreken." Gangmaker achter het toer nooi is horeca-man Léon van Westerop, die telkenjare voor een maximale inschrijving De prijswin naars in het Terwegen ten nistoernooi de monstreren nogmaals hun saamhorigheid. SNATERSE FOTO: veruit spannendste finale werd gespeeld tussen Meren- wijkers Ton Selier en Leo van Tongeren en OLTC-ers Hero Hooghoudt en Maarten Seckei. Het Merenwijkduo won het HDD1 met 3-6, 7-6, 7-5. Han- nie Boskamp en Siny Evers iet 3 verei -ï. Ei «EIDEN De zwemploeg van LZ ïg D tö benutte de laatste ronde van de es, t mdelijke B-competitie om promo- jorsp ie naar de A-competitie veilig te /as n tellen. De Zijl/LGB kon, met een Au? 3e plaats, degradatie nog net voor- 2-0 omen. Volgend jaar dus weer B- wei ompetitie voor deze Leidse club, spel ''e het geluk kende dat mede-de- [radatiekandidaat HZC/ZIAN zich Dlieküoor interne problemen moest te- toe Ugtrekken. /erel tadskanaal was de grote rivaal het I 'oor LZ '86. Deze ploeg had zater- och ag zeer sterk gezwommen en de van ehterstand teruggebracht tot ivers lechts 15 seconden. Ondanks dat 2 be; r bij LZ gisteren geen uitschieters ;quas ossen zaten, kon de Leidse forma- :ikt 'e de eerste plaats uiteindelijk toch 'asthouden. Twee tegenvallers [oor de ploeg: Dennis Schouten ikte op de 200 schoolslag aan in W*en tijd van 2.45.7, maar liefst 7 se- onden boven zijn beste tijd. Op de 00 vlinder toonde hij zich weer 'an zijn betere kant, hij tikte hier ian in 2.26.1. Mare volgde hem in 1-28.2. De tweede teleurstelling be- neeiro* diskwalificatie van Richard 'an Duivenbode op de 100 school. )e ploeg kreeg hierdoor de ver- angende tijd toegewezen, waar- ran |00r Stadskanaal wel heel gevaar- 'n ijk in de buurt kwam. Robert-Jan I m{ 'akker wist deze afstand wel netjes spefef te leggen en tikte als tweede aan 'lijk n 1.29.0. jula iVaterpoloer Marco Mulder stond !dur rijn ploeg bij op de 200 rug en niet AH '°or niets. Mulder tikte aan als fro weede en vestigde met 2.28.6 een ,mp tersoonlijk record. Alexander Wil der emsen eindigde voor hem in 2.24.2. jdei ^aa'ke Parrel toonde aan in goede i.fl '0rrn te verkeren; de 400 vrij sloot Hnei iP ^'nnend af in een knappe 4.43.7. Karin Stastra volgde haar met een tndtijd van 4.53.4. Nancy Kijk in de Vegte en Jimmy van Deelen zwommen beiden bijna een per soonlijk record op de 100 vlinder. Zij deden de klokken stilstaan op 1.10.1 en 1.10.7. De meisjes '76 en later bezetten op de 200 vrij de drie bovenste plaatsen. Bianca Hoeks werd met een grote voorsprong ■eerste (2.19.6), gevolgd door Bianca Singeling en Fleur Bakker (2.29.1 en 2.30.1). De B-ploeg sloot de competitie af i Gouda. Totaal eindigde zij op ee tweede plaats en dat betekent ook promotie voor hen. Michael Koole zwom op de 100 rug ruim vier conden van zijn tijd af; 1.12.8. Guido Reijneveld zwom in Alphen twee persoonlijke records wat hem tevens twee ereplaatsen opleverde. Op de 100 rug verbeterde Reijne veld zijn tijd met maar liefst zes se conden (1.11.8). De 200 school legde hij af in 2.56.4. Op de rug-afstand moest hij Robin Sprinkhuizen voorlaten. Sprinkhuizen schreef de overwinning op zijn naam met een ruime voorsprong. Zijn eindtijd van 1.06.5 was net boven de limiet. Sprinkhuizen tikte op de 200 vrij nog als derde aan in een matige 2.09.8. Niels Ouwekerk is weer de goede weg. Op de 200 rug e naarde hij zijn beste tijd: 2.26.0. Op de 200 vlinder zat hij er dicht in de buurt: 2.18.4. De jongens onder de 12 toonden weer eens dat zij vrij sterk vertegenwoordigd zijn. Op de 100 vrij waren het Sander Biever en Micha Prins die in de prijzen vielen. Biever tweede in 1.12.0 en Prins, met een gering verschil, der de in 1.12.3. Op de 100 school zege vierde John Visser; 1.32.5 en Ray mond van de Hoeven behaalde brons in 1.35.1. Nog een gouden overwinning voor Ingrid van Veen op de 100 vlinder met een eindtijd van 1.11.0. yi p De Leidse afdelingsclub ZLC vierde zaterdag het feit dat de club zestig jaar geleden werd LLv opgericht met een receptie in de sfeervolle Engelbertha Hoeve. Onder de vele belangstellen den die de Morsch-vereniging met dit heuglijke feit feliciteerden, vanzelfsprekend ook afde- i; i lingsvoorzitter Diederik van der Veen Meerstad. Op deze foto overhandigt de eerste man van zest Q laar de Leidse afdeling ZLC-voorzitter Wim de Koning (rechts) een sportief kunstwerk. W J FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19