?i jnsburgse Boys achterhaald eiden stapje ichter bij titel Titel binnen handbereik Voorschoten leutels dieper in de problemen )ur Zevenhoven bijna gedegradeerd Lisse slagvaardig Quick Boys „sloopt" taai Rozenburg ORT Heid&zQowiard MAANDAG 20 MAART 1989 PAGINA 17 n minu de Lei ontwil >ertie de bal 5pen, zt Ïo? ;erd, r maaal „We k UP 0 ei We zul" DEN In de vierde klasse B lijkt het doek De Sleutels gevallen. De ploeg van trainer /an Bemmelen dolf met 4-0 het onderspit i Reeuwijk en staat nu op vier punten van Concurrentie. de Leidenaars tegen Reeuwijk niet mee. 'outenfestival begon bij Peter Boot, die ver- de het leer weg te werken. Indirect ver lakte hij een pingel die de 1-0 opleverde, later legde de scheids de bal wederom op ip. Ditmaal in het voordeel van de Sleutels. Polman kon de druk echter niet aan en Daarna ging het allemaal razendsnel. Ronald Labordus en Sjaak Steen- in betekenden 2-0 en 3-0. En op slag van werd Rob Groenendijk zelfs nog een vier- De tweede helft i Devjo - Kagia 0-1 (0-0) De eerste helft creëerden beide ploegen weinig kansen en speelde het spel zich voornamelijk af op het middenveld. Na de thee nam Devjo het initiatief, maar waren de pupillen van trainer Rob Suttorp veruit het gevaarlijkst. Rick van der Berg en Gert van der Hulst weigerden ech ter de score open te breken. Richard Trompert scoorde uiteindelijk de winnende treffer. Ter Leede - Koudekerk 2-2 (1-1) Beide teams legden een spannend duel op de mat met een zeer aantrekkelijk scoreverloop. In de eerste helft tekende Ron Weijman de 0-1 aan en kopte Eric Grosman de Sassenheimers op gelijke hoogte. Na de thee namen de gasten opnieuw de leiding. Ditmaal was het Hans Bal- vert die Ter Leede-doelman Gert van der Luyt verraste. Het bombardement dat hierna op het doel van Koudekerk plaatsvond, werd slechts met een goal van Leon van Leeuwen bekroond. Katwijk hard op weg naar eerste klasse LEIDEN Tweedeklaser Katwijk is hard op weg naar de eerste klasse. Dit weekeinde zadelde de kustploeg PPSC met een 1-3 ne derlaag op en zagen de mannen van trainer Arie Lagendijk hoe concurrenten Excelsior en DSVP punten lieten liggen. Als de Kat- wijkers het inhaalduel tegen DSVP dat paaszaterdag wordt gespeeld winnend af sluiten kan het eigenlijk niet meer mis. Met nog vier wedstrijden te gaan bedraagt het verschil met nummer twee Capelle dan na melijk vier punten. Nadat PPSC een foute terugspeelbal van Peter van der Boon had afgestraft, zorgden Cees Guyt en Marco van der Plas (2x) ervoor dat Katwijk toch de volle winst veroverde. LEIDEN „We zijn nog niet officieel gedegradeerd maar als je sommige spelers hoort, is het toch wel gebeurd", legde Zevenho ven-trainer Simon Duin zich bij de degradatie van zijn team naar de vierde klasse neer. Nadat JAC op een 1-0 voorsprong was gekomen, hield de ploeg uit Den Haag het voor gezien. Ze venhoven, dat het spel niet kon maken, kwam niet verder dan een bal op de paal van Leo Lips. RCL - Scheveningen 1-0 (1-0) RCL-trainer Theo de Waard was tevreden met de twee punten, maar niet met het aantal gescoorde doelpunten. „Als we alle kansen hadden benut, was het een nulletje of acht geworden. Nu moest Ron Sinteur ons in de laaste fase nog redden", sprak De Waard wijze woorden. Vooral Marcel van der Blom, Cis Capri en Dave Frederiks mogen zich de kritiek van de oefenmeester aantrekken. Rob Flipo scoorde de enige treffer. LEIDEN De koploper in de tweede klasse A, FC Lisse, rekende dit weekein de af met Putten: 3-0. Door dit resultaat blijft het team van trainer Wim Eilander twee punten voor op concurrent Huizen. Over twee weken gaan beide ploegen in een rechtstreekse confrontatie uitmaken wie in de race blijft voor promotie naar de eerste klasse. Lisse speelde, op doel man Paul Veenboer na, verdedigend zwak, maar bleek aanvallend slagvaar dig. Mark Ens, Jan Broekhuizen en wis sel Ronald Bremmer scoorden. ERJANSDAM Arie J ker wenste na afloop de (opnieuw met 2-3) oren bikkelharde top- tegen Heerjansdam nedlmee te huilen met de «burgse wolven op de Waar een deel een tide weer massaal mee- oveijisde supportersschare de Kcrukkelijk het hoofd e wek net niet gemolesteer- inlcheidsrechter Korbijn toevengeëist, wees de oefen- uit Bergschen- verjc zijn eigen spelers- e de |p als de grote boos- traiffler aan. zijn ituin w het elftal in de eerste instuj heeft laten zien", legde rijd tejieke Kurver de vinger op atvoel de zere plek, „was het aanzien absoluut niet waard. Na zoiets heb je absoluut geen recht van spreken meer. Natuurlijk, die scheidsrechter kan het niet, dat weten we al lang. Maar de ploeg heeft de wedstrijd hele maal zelf verloren, daar heeft die man verder niets mee te maken". Het gebeurt Rijnsburgse Boys de laatste tijd veel te vaak dat de ploeg er in de eerste vijfen veertig minuten niet staat. Voor Kurver een bewijs dat het elftal met de huidige in stelling geen kampioenschap waard is. „Als er elke wed strijd weer een kwartiertje Kurver aan te pas moet ko men", wees de trainer op de ook in Heerjansdam weer ge houden donderspeech, „klopt er iets niet. Zo word je dus nooit kampioen". In tegenstelling tot de ploeg uit Rijnsburg, begreep Heer jansdam zaterdag op de eigen Molenwei inderdaad veel be ter waar het allemaal om te doen was. Verliezen van Rijns burgse Boys betekende een achterstand van vier punten op de ranglijst (een forse kloof met daarna nog maar zeven wedstrijden te gaan) en dus kon maar beter worden ge wonnen. De ploeg van de aan het eind van dit seizoen nood gedwongen vertrekkende trai ner René Vermunt stond er dan ook. In de eerste helft, maar ook na de pauze, toen Rijnsburgse Boys zich 'geïn spireerd' door Kurver van een meer karaktervolle zijde liet zien. Getoonde inzet waar Vermunt vanzelfsprekend blij mee was, maar die door hem ook als absoluut noodzakelijk wordt gezien. „Heerjansdam is geen topper in die zin dat er allemaal wereldvoetballers in lopen. Maar het is wel een enorm sterke ploeg als ieder een bereid is alles te geven. Vorige week was die bereid heid er niet en dan kan je met dit team dus zelfs gewoon van ARC verliezen. Vandaag was de juiste instelling wel aanwe zig en dan ben je zeker niet de mindere van een een klasse team als Rijnsburgse Boys". Sterker nog, Heerjansdam was in het kwalitatief overigens povere eerste deel veruit de meerdere van Rijnsburgse Boys, dat dan ook blij mocht zijn dat de schade bij de doel- wisseling slechts één treffer betrof. Rechtervleugelverdedi ger Gerald Baars was ervan de maker, nadat hij achtereenvol gens van Leon Vonk en Johan de Kroon alle ruimte had ge kregen om zijn aanvallende aspiraties waar te maken. De tweede helft, van beide zij den eveneens met weinig res pect voor eikaars ledematen afgewerkt, was nog geen vijf minuten oud op het moment dat de Rijnsburgse gelijkmaker uit de lucht kwam vallen. Ron Carli, naar het front gediri geerd nadat Martin de Louw met een knieblessure was uit gevallen, draaide knap weg van bewaker Baars en verras te doelman Bogdan Kopanicki met een knal in de korte hoek. De partij had twee minuten la ter helemaal in het voordeel van de geelzwarten kunnen kantelen, als scheidsrechter Korbijn zich normaal had ge dragen. Nu de goede man zich echter als een vink met ge zichtsstoornissen opstelde en een zeer strafschopwaardige overtreding van Werner Ver- weij tegen Wim Hooymans niet als zodanig erkende, riep hij niet alleen een massaal volksoproer over zich uit, maar verhinderde hij even eens een alles veranderende voorsprong van Rijnsburgse Boys. Een winnende marge die er nu dus nooit meer van kwam, omdat de thuisclub de eerste de beste counter in dat tweede part doeltreffend af rondde (Ron van der Neut schonk Frans de Visser een niet te missen kans) en omdat Heerjansdam nadat Carli voor de tweede maal de roos had geraakt, nu na knap door zetten van Fred Arroyo van scheidsrechter Korbijn wèl een strafschop kreeg toegewe zen. Leo van der Weijden be nutte die elf-metertrap, gege ven na een overtreding van uiterst zwakke Fred Bodaan op Erik van Buren, koel: 3-2. Van der Weijden bleek daar mee na afloop de winnende goal te hebben gefabriceerd, ook al omdat Gijs Collé in blessuretijd na een voorzet van Ron Carli de 'winnende' 3-3 van het hoofd liet glijden. Een combinatie van factoren die een deel van het Rijns burgse publiek er na afloop toe verleidde arbiter Korbijn tot 'zwarte piet' te benoemen, wat de oorzaak bleek van een fors opstootje, waarin ook Heer- jansdam-supporters zich niet onbetuigd lieten. Kurver zag dat echter allemaal terecht heel anders... GERT-JAN ONVLEE ïrloop: 19. 1-0, 50. Carli De Louw (Waayer), Arroyo, Carli, Collé. Hooymans. Vonk (Zwaan). Boekingen: Koet (Rijnsburgse Boys), Baars (Heerjansdam). zelf^DEN Leiden, kop- Teske en de geblesseerde Rick blaèr en belangrijkste ti- Bink, stelde daar één moge- ijretendent in de derde de ke A zaterdag, heeft isploeg rechtstreekse duel te- In naaste belager 's-Gra- ;ande niet in winst jnen omzetten, maar het doelpuntloze ge- diclJpel blijft het verschil Ma twee punten tussen :n kata e ploegen wel ge- insta Jhaafd. Iram week al g die gtniet verliezen. 'Zekerheid Dat alles' het motto dat maakte eindeMstrijd als kijkspel niet al rwaar<Pectacuiair- Een vroege had de wedstrijd kunnen anaa ae Rich 3re,ken- Hel en. In één d taste) 0°|tC pakt punt Een Marken thel,, s van idse di er zelf zeilde verbas pi sek Rotd r te dr ecl 1 van ®g- Tjf' die di i vol oordee de ji in dich :ootkra ingst ?nde ide ii iroorzc Tersch trekpi i. „Een I mai lijsberf il lang r tijd Pret 1 toe Vi Jan: lSdb, meet af aan bleek, dat ?n 's-Gravenzande ding wilden 'estlanders (Patrick Fieret thuis". lijkheid tegenover Bink een vrije trap van Fred Kanbier naast kopte. Rob Bink vormde samen met de onzichtbare Klaas Dekker het spitsenduo, terwijl Fred Kanbier vanuit het midden veld met zijn krachtige rushes voor het nodige gevaar diende te zorgen. JDat nu kwam er niet geheel uit, omdat Kanbier onder zijn normale niveau bleef. Zijn trainer Henny Beerenfenger, die Jan Bouman al na tien minuten geblesseerd moest vervangen door Eric van Doeselaar, liet zich dan ook kritisch uit over zijn beste speler: „Fred had het vandaag niet helemaal, maar kwalijker vond ik, dat hij het wel best vond. In balbezit was hij ac tief, maar zodra er terugverde- digd moest worden, gaf hij niet Roelvink) lieten ipeningsfase de nodige onbenut. De thuisclub, de geschorste Johan Een pegel in de 28e minuut van Peter Bax, op de vuisten van Leiden-doelman Peter Se- lier, illustreerde het betere spel van 's-Gravenzande in het eerste half uur van de wed strijd. Ook Leiden kreeg ech ter kansjes. Een inzet van Kanbier, na een gave combi natie met Paul Kerkhof, de Jan Wouters van Leiden, werd echter knap gepareerd door doelman Jaap Bax. Rob Bink had Leiden kort voor rust zelfs eigenlijk op 1-0 moeten brengen, maar zijn veel te ge haast geschoten bal miste de juiste richting. Bink scoorde in de 47e minuut wel, maar zijn treffer vond geen genade in de ogen van scheidsrechter Heeskerk, om dat hij geduwd zou hebben. Beide formaties beperkten zich na de pauze tot het geven van wat speldeprikjes, maar de ongeveer 500 toeschouwers hadden waarschijnlijk meer van deze topper verwacht. Leiden ging op zeker en hield veel mensen achter de bal. Het middenveld sloot niet aan, waardoor de spitsen tegen een overmacht moesten opboksen. Rob Bink had diverse mogelijkheden om voor Leiden de score te openen. Hij liet de kansen echter onbenut zodat hel duel teqen •s-Gravenzande doelpuntloos eindigde. F0T0: andrê van haasteren Achterin zorgden Ronald Wattum en Ruud Boot erv< dat vrijwel iedere aanval Seller; Hijman. Boot. Van n, Sïera; Wilting. Kerkhof, TFT T F RAAP Bouman (Van Doeselaar), Kanbier; JLLLE KAAP Bink_ Dekker. Uravenz.: Bax; Bax, Groenheide, n der Burg, Moraal (Koppert); Fie- Van Dokkum, Langenberg; See 's, Meulink, Roelvink. 'EN Eersteklasser heeft de smaak te pak- Overwonnen de Alphe- vorig weekeinde Heer- 3-1, ditmaal werd iunt gepakt tegen Mar- Ö-0. Als de goede lijn in 1 paasweekeinde tegen vijk en Barendrecht doorgetrokken, kan de trainer Aad Koren ngswedstrijden om ehoud in de eerste klasse [hien nog ontlopen. ;H»esl auw Zwart •e mt tekort EN ,Er zat niet n", zo oordeelde Zwart-oefenmeester Westgeest over de kans- 4-1 nederlaag van zijn len bij Hermes DVS. de eerste helft kon j^assenaarse formatie nog tegenstand bieden, nes kwam desondanks maar na de 2-1 van van Leeuwen, een hal- omhaal op een voorzet .jMark van der Kooij, op van rust leek enig ven voor de tweede gerechtvaardigd. De ^vzwarten slaagden er na ',auze evenwel niet meer vuist te maken. Een ieuze strafschop" een 'tier voor tijd zorgde de beslissing. Een Velo- speelde de bal te ver zich uit en struikelde eigens over de handen de uitkomende doelman van Veen. De 4-1 was voor de statistieken 'elang. OEGSTGEEST Leo Holl„ trainer van SV Voorschoten, verklaarde vooraf het topduel tegen Oegstgeest met vertrou wen tegemoet te-zien. Za terdagmiddag werd dui delijk dat Holl zich te recht niet ongerust hoefde te maken. Voorschoten won met 0-1 en kan de ti tel bijna niet meer ont gaan. Wist ook collega Henk Swaak: „Er moet inderdaad een wonder ge beuren, willen wij nog kampioen worden. Maar, we laten de kop niet han gen", aldus Swaak, die qua spel heel wat positie vere herinneringen aan de tweede helft overhield dan aan de eerste. Na een schot van Ronald Maanhout, dat net naast ging, was het voor rust im mers snel gedaan met de aanvallende inspiraties van de thuisploeg. Voorschoten toonde zich al ras de beter combinerende ploeg, wat zich bij de tweede kans al uitte in de eerste en tevens enige treffer. De goed kee pende Frits Bleichrodt bleek geen afdoende verweer te hebben op een inzet van Cees Hulsbos, zodat een kop pende Marcel Rozier in tweede instantie weinig moeite met de geboden kans had. Onder aanvoering van een uitblinkende Hein de Graaff (ook al grossierde hij in de beginfase in schoten hoog over de ballenvanger) probeerde Voorschoten aan sluitend een vroege beslis sing te forceren. Mogelijkhe- Oegstgeest keeper Frits Bleichrodt belet Voorschoten-speler Chris Morgenland het scoren. Bleichrodt kon echter niet voorkomen dat Voorschoten met 0-1 won. foto: henk snaterse laatste moment gevaarlijk", aldus Leo Holl. Risico's die met name in de tweede helft zichtbaar werden. In de wetenschap dat Oegst geest een gat van drie pun ten moest overbruggen, be sloot Swaak na rust achterin één op één te gaan spelen. De slecht acterende laatste man Alex Stratink diende plaats te maken voor extra aanvaller Rick Curfs. Een speelwijze die pal na rust bij na effect sorteerde. Een te zachte terugkopbal van Jan Bogerd op Jos Loose werd onderschept door Willem Jan Rot Hofstede. Verder dan een hard schot naast het doel kwam hij echter niet, zoals hij zich even later ook geen raad wist met een voor zet van Ed Stijk. Zelfs een in de slotfase mee naar voren getogen Frits Bleichrodt (die in eerdere instanties twee maal reddend werk verricht te op inzetten van Chris Morgenland) kon hier geen verandering in brengen. Sterker nog Hein de Graaff het scoren werd hem eerder belet door John van Iterson kreeg een uitgele zen kans op 0-2. Hij zag Bleichrodt te ver voor zijn doel staan en probeerde de sluitpost met een ver schot te verschalken, maar zijn po ging stierf in schoonheid op de paal. PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 16. Marcel Rozier 0-1. Oegstgeest: Bleichrodt, Kotterman, Stratink (Curfs), Iterson, Maanhout, Pot Hofstede, Ouwersloot, Koppen- hol, Strijk, Grooters, Van Benten. Voorschoten: Loose, Bogerd, Wolles- winkel, De Jonge, Jan de Graaff, Ro den waren er te over. Zo was zijn inzet was te zwak om enige punt van kritiek is dan dan loopt het allemaal wat met name Chris Morgenland Bleichrodt ten tweede male ook dat we de kansen heb- soepeler. Oegstgeest dat veel dicht bij een treffer, maar te kunnen verrassen. „Mijn ben laten liggen. Scoor je, risico nam bleef nu tot het lanJTHulsbos (Verrip). KATWIJK AAN ZEE Het is jammer voor Quick Boys dat de achterstand op de koppositie al zo groot is. Een Quick Boys in de vorm, zoals tegen Rozenburg werd getoond, had makkelijk kunnen meestrijden om de titel. Niet dat het zo'n aantrekkelij ke partij voor het publiek was, maar wel omdat de thuisploeg het immer moeilijke Rozen burg op een tactisch sterke manier neerhaalde. Voor het eerst in de Van der Zee-perio de werd de technisch begaafde formatie uit Rozenburg beide punten ontnomen. Het was meteen de grootste nederlaag van Rozenburg dit seizoen. Men. moest een „kenner" zijn om de eerste helft aantrekke lijk te vinden. Met gediscipli- neerd spel werd Rozenburg, dat niet schroomde de aanval te zoeken, getracht aan ban den te leggen. Niet gemakke lijk, want met name op het middenveld lopen balvaardige jongens als captain Leen van Es en Henry Hecker rond, die spelbepalend kunnen zijn. Het aantal tegendoelpunten van 12 tot nu toe zegt tevens genoeg over de defensieve talenten van de Rijnmonders. Van der Zee sprak zelfs van „veredeld zaalvoetbal". Toch slechtte Quick Boys langzaam maar ze ker de vijandelijke veste en creëerde zelfs kansjes. Schoten van Theo van Rijn, Leen van der Plas en Kees Varkevisser hadden een beter lot verdiend. Na de pauze bleef hetzelfde beeld te zien, de wedstrijd leek zelfs wat dood te bloeden, toen Theo van Rijn daar een ver rassende wending aan gaf. Een voorzet van Kees Varkevisser boog hij met een tikje „in de draai" om tot de openingstref fer. Rozenburg probeerde nog wel wat terug te doen, maar kwam niet verder meer dan de 16-meterlijn. Tien minuten voor tijd besliste Varkevisser zelf de partij met behulp van grensrechter Landwer. Hij maakte een eerder gemaakte fout goed door Varkevisser vanuit buitenspelpositie door te laten gaan: 2-0. Van der Zee gaf volmondig toe, dat de tweede treffer uit een buiten spelsituatie voortkwam. Maar duidde verder op de kracht van zijn ploeg: „We zijn er niet ingetuind en dat is ons in de vorige duels wel gebeurd. Vooral in de tweede helft heb ben we gedomineerd". Na de nederlaag van Rijnsburgse Boys bij Heeijansdam ziet Van der Zee nog geen titelkansen voor het nu op vier punten volgende Quick Boys. „Wij concentreren ons op de derde periodetitel en zien verder wel wat er van komt". TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 57 Van Rijn 1-0, 80 Varkei r 2-0. Quick Boys: Van der Niet. Haasnoot. Ruis, Jonker. Hans van der Plas. Arie van Duyn, Mieras. Floor van Duyn, Leen van der Plas (Hartevelt), Van Rijn. Varkevisser. Noord wijk verdient meer LEIDEN Eersteklasser Noordwijk moest dit weekein-, de genoegen nemen met een 1- 1 gelijkspel tegen Spakenburg. De ploeg van trainer John Eelman kreeg met dit ene punt te weinig. Al in de eerste helft hadden de gasten uit Noordwijk afstand moeten ne men. Vooral Jos Smits. Pieter Hazenoot en Geert Jan Bakker hadden vlak voor rust dotten van kansen. Na de thee was „de voetballende oplossing" van libero René van Hensber- gen dodelijk. Toen hij probeer de zijn fout goed te maken speelde hij niet alleen de bal, maar raakte hij ook Melrik Beukers. Joop van de Groep passeerde Dick Dortmundt vanaf de penaltystip. De Noord wijkers verwerkten deze tegenslag goed en hadden voldoende kansen de gelijk maker aan te tekenen. Cees Marbus, Cees Smit en René van Hensbergen waren dicht bij de verdiende gelijkmaker. Uiteindelijk werd Van Hens- bergen in de laatste fase van het duel binnen het straf schopgebied neergehaald door Arjan van de Groep. Noord- wijk's specialist Rob Vermeer faalde niet van elf meter.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17