Acties in Bollenstreek Noodfonds voor minima Noordwijk Onderzoek naar accommodaties Noordwijk achter met emancipatie fa Plan voor behoud boerderij afgewezen LEIDEN OMGEVING £eidóc6omant VRIJDAG 17 MAART 1989 PAGIW{JÏ\ Poelgeest bomvrij OEGSTGEEST Er zijn geen nieuwe explosieven gevonden bij het kasteel Oud Poelgeest in Oegstgeest. Afgelopen maandag en dinsdag werd door de mensen van de Explosieven Opruimings dienst een onderzoek naar explo sie ven ingesteld. De modderhopen idie door het uitbaggeren van de vijver van het kasteel waren op geworpen rond de vijver, bevat ten in 1988 nog twee luchtdoelgra naten uit de Tweede Wereldoor log. De modderhopen werden Reze week uitgespreid over een jnikte van vijftien centimeter en "opnieuw bekeken. Hierbij werd echter niets aangetroffen. De op sporingsactie kostte 15.000, hier van komt 4000 voor rekening Van de gemeente Oegstgeest. Voorjaarsconcert St. Jeanne d' Arc NOORDWIJKERHOUT De Noordwijkerhoutse muziekvereniging St. Je anne d'Arc houdt mor genavond 18 maart haar jaarlijkse voorjaarscon cert. Plaats van hande ling is het sport- en cul tureel centrum De Schelft aan de Maandag- sewetering. De uitvoe ring begint om acht uur. De presentatie is in han den van A. Jansen. Na afloop van het concert kan worden gedanst op de klanken van de band Nightlife. Bezuinigingen onderwijsbeleid kosten Wassenaar half miljoen WASSENAAR De met veel ophef aangekondig de minister van onderwijs. W. Deetman, is gister avond niet verschenen in het Wassenaarse jonge rencentrum Time Out. Hij zou daar een toespraak houden over de onderwijsproblemen in Nederland. Wethouder J. Greep (PvdA, onderwijs), adviseur van de minister, nam de taak van Deetman over en liet niet na om kritiek te geven op het huidige onderwijsbeleid. „Om hel niveau van onderwijs op peil te houden kosten de bezuinigingen onze ge meente minstens een half miljoen gulden per jaar". Op de bijeenkomst waren vijf raadsleden van het CDA en zes van de PvdA aanwezig. De wethouder zei dat hij „slecht te spreken was over het teruglo pend aantal leerlingen op de diverse scholen die. omdat de rijkssubsidie gerelateerd is aan het leer lingenaantal, de jacht op scholieren hebben geo pend. Op die manier wordt geprobeerd om arbeids plaatsen op scholen veilig te stellen". FNV-jubilaris in Sassenheim SASSENHEIM FNV-jubila- ris Joop van der Krogt is gis teravond tijdens de jaarverga dering van de plaatselijke af deling van de Voedingsbond in 't Onderdak gehuldigd. Van der Krogt is de bond al 40 jaar trouw. Het gouden FN V-insig ne werd hem opgespeld door districtsbestuurder Wim Meere. De jubilaris is thans werkzaam in de bollensector bij Martin van Dienst in Voor hout. Daarvoor werkte hij bij het hoveniersbedrijf Van Wie- ringen Prins in Zwamenburg en daarvoor bij Warnaar Co in Voorhout. Geen detailhandel aan Prinsenweg VOORHOUT - J.P. van der Vlugt mag aan de Prinsenweg in Voorhout geen bedrijfs hal bouwen van 2.500 vierkante meter. Dat heeft de Voorhoutse gemeenteraad gister avond beslist. Alleen de PvdA-fractie was tegen deze beslissing. Van der Vlugt wil de bedrijfsruimte bouwen om te gebruiken voor de bollenteelt en als pak-, bewerkings- en opslagruimte. Enkele maanden van het jaar wil hij bollen aan particulieren gaan verkopen. Met name tegen dit onderdeel van zijn plan keerde de Voorhoutse ge meenteraad zich. Detailhandel hoorde, vol gens de raadsleden, niet thuis aan de Prin senweg. Zij vreesden ook voor meer ver keer op de Prinsenweg wat misschien tot problemen leidt op de smalle Engelselaan en het drukke kruispunt met de Teylinger- laan. chil iCOl CDA'ER VERHEY: Parkeerwachters in Rijnsbu? Inde RIJNSBURG Rijnsburg moet parkeerwachters krijgen^ en k zei CDA-fractievoorzitter G. Verhey gisteren in een vergadfcghuis van de commissie financiën. Volgens hem heeft de ervaring var leerd dat bekeuren niet veel helpt en om hier nog jarenWc, ..I door te gaan, dat ziet de CDA-voorman niet zitten. Recent anoi zich een nijpende situatie voorgedaan in plan de Hoek a^jct-ex een ambulance door foutparkeerders niet op tijd ter plekkers veil zijn. „Helaas worden dergelijke overtreders zelden bekeurd^" w dat de politie daarvoor geen tijd heeft", aldus Verhey. Ookfn ma houder K. Brul vond dat er nu daadwerkelijk maat regeleer Ed troffen moeten worden, maar volgens hem is er geen geld4]< vo< parkeerwachters. gj tot 3 iter eer Wel zegde wethouder Brul toe na te gaan in hoeverre de t^d. heid hiervoor subsidie geeft, maar veel hoop heeft Brul fjndbe „Indien we inderdaad nul op het rekest krijgen moeten vvLnijji< gemeente toch naarstig naar een andere oplossing zoefyjen c meende Verhey. FNV WIL BETERE CAO VOOR LAND- EN TUINBOUW HILLEGOM/STREEK t)e FNV heeft het West- land en de Bollenstreek uitgeroepen als speerpunt- gebieden voor acties in de land- en tuinbouwwereld. Stakingen komen er nog niet. Gisteravond in het KW-gebouw in Hillegom legde FNV-Voedings- bondvoorzitster Greetje Lubbi uit dat stakingen in de land- en tuinbouwwe reld in eerste instantie nog niet aan de orde zul len zijn omdat de traditie in deze bedrijfstakken ontbreekt Het bezoeken van bedrijven door FNV-leden ziet zij echter als een zeer sterk alternatief. Lubbi trok een parallel naar indertijd mislukt CAO-overleg in de slagerijbranche. Toen werd ook voor dezelfde werk wijze gekozen. Het bleek dat werkgevers de acties al snel zat waren, en destijds de ver tegenwoordigers van hun or ganisatie dwongen hun harde houding tegenover de bond te laten varen. Lubbi hoopt op eenzelfde sce nario binnen de agrarische sector. De FNV voelt zich ge dwongen tot de acties omdat zij vindt dat werkgevers uit de land- en tuinbouwwereld zich op het ogenblik bezig zijn te verrijken ten koste van het personeel. De bond zag in 1987 een gemiddelde winst van 143.000 gulden per bedrijf en een gezinsinkomen van 138.700 gulden Voor 1988 denkt deze dat daar nog eens tien procent bovenop komt. Daartegenover zag de werkne mersorganisatie een achter stand van haar agrarische le den ten opzichte van indus triële personeel van vijftien procent De Voedingsbond schat dat een kwart van de werkgevers salarissen betaalt die onder het wettelijk vastge stelde minimum loon liggen. Verder blijven veel werken den in de agrarische wereld ten onrechte in de laagste loonschaal steken. De Voe dingsbond vindt dat er daarom genoeg financiële ruimte is voor een positieverbetering van haar leden. Tijdens de CAO-onderhande- lingen van de tuinbouw eiste de bond voor de werknemers twee procent salarisverhoging, „meer" automatische doorstro ming in de loonschalen en ar beidstijdverkorting. Ook vroe gen zij een grotere veiligheid voor het personeel in de om gang met bestrijdingsmidde len. Eisen De werkgeversorganisaties weigerden echter op deze ei sen in te gaan en confronteer den de bond met een eigen ei senpakket: de jeugdlonen moeten omlaag met tien pro cent; de VUT moet omhoog naar zestig jaar en er moet een tweejarige CAO komen. Ver der meer flexibiliteit bij de werktijden en de automatische bevoordering naar hogere loonsehaling zou komen te vervallen. Tenslotte vroeg men om een zogenaamde 0- klasse. Dit was voor de werk gevers van belang om een sub sidie van 15.000 gulden per jongere per jaar bij het rijk te kunnen claimen. Vooral om dit laatste punt maakte Lubbi zich gisteravond bijzonder kwaad. Zij legde de aanwezigen uit dat „het in de praktijk erop neerkomt dat een 24-jarige, die nu nog 470 gulden bruto per week ver dient, straks teruggaat naar 389 gulden. De werkgever ont vangt de subsidie en zet de persoon vervolgens op straat. Op deze manier komen de re latief duurdere ouderen nooit meer aan bod", waarschuwde zij de zaal. Lubbi vond het opmerkelijk dat minister De Koning, vol gens de FNV-voorzitster nu niet een man die bekend staat als iemand die het opneemt voor de „zwakkere" in de sa menleving, zelfs aandrong op verbetering van de arbeids voorwaarden in de agrarische sector. „De werkgevers klagen over hun slechte imago. Ze snappen niet waarom zij geen personeel kunnen krijgen. Wij willen met plezier meewerken aan een verbetering hiervan. Het lijkt ons daarom logisch dat dit alleen maar kan door een verbetering van de ar beidsvoorwaarden". Actie Nu de CAO-onderhandelingen in de tuinbouw zijn afgebro ken, eerste uit een lange reeks binnen de agrarische sector, rest de Voedingsbond niets an ders meer dan actie voeren. Vanavond al zal de FNV een luidruchtige confrontatie aan gaan met de werkgevers tij dens de tuinbouwtentoonstel ling 19NU in het Westland. Vanaf volgende week maan dag zullen de leden van de bond verschillende soorten land- en-tuinbouwbedrijven gaan opzoeken. Ook een be zoek aan de Keukenhof sloot Lubbi gisteravond niet uit. Mochten deze bezoeken geen positieve resultaten opleveren, dan denkt de voorzitster van de Voedingsbond dat na pasen serieus gedacht gaat worden over eventuele stakingsacties. Boom geramd in Wassenaar Een 68-jarige automobilist uit Wassenaar heeft gisteravond rond zeven uur met zijn voertuig aan de Papelaan in zijn woonplaats een boom geramd. Door een nog onbekende oorzaak verloor de man de macht over. het stuur. Volgens de politie is overver moeidheid de reden van het ongeluk. De echtgenote van de be stuurder. een 69-jarige vrouw, moest door de brandweer uit Voorschoten en de ambulancedienst uit het wrak worden bevrijd. In het Academisch Ziekenhuis Leiden werd geconstateerd dal. vrouw een gebroken heup had en diverse breuken. Haar ma^. opgenomen op de afdeling intensive-care van het AZL. Het keer aan de Papelaan moest door de botsing gedurende een uur worden omgeleid. FOTO: STEPHEN EVENI ar NOORDWIJK Noord- wijkers die een minimale uitkering genieten en fi nancieel „door de bodem zijn gezakt" kunnen voortaan een bereoep doen op een garantie- en een noodfonds. Hiervoor wordt een bedrag van 15.000 gulden beschikbaar gesteld. Na twee jaar Wordt bekeken of de fondsen gehandhaafd moeten blijven. Dit werd giste ren besloten in de vergadering van de commissie welzijn. De commissie regeerde verdeeld op de gepresenteerde nota mi- nimabeleid. C. Voorham (PvdA) vond het „van de gek- ke" dat gemeenten iets aan minimabeleid moeten doen, dat zou volgens haar niet no dig zijn. Veel waarderende woorden had zij voor het mi nimabeleid van een andere Nederlandse gemeente, Maas tricht. Een Maastrichtse wet houder lichtte Noordwijk on langs tijdens een CDA-bijeen- komst voor over het in zijn stad gevoerde beleid. Zo kent men daar een declaratiefonds en heeft men het niet over steun- of noodfonds, maar over stuwmeer. Een veel bete re benaming, zo vond Voor ham, want dat staat voor ruim, royaal. Zij pleitte voor een ac tieve benadering van mensen die aan de rand van het be staansminimum verkeren. J. Plug (PAN) sprak van een minimaal minimabeleid, zoals deze in de gemeentelijke nota was vastgelegd. „Een krepeer- beleid." Hij wees er op dat heel veel mensen, met name ouderen, er moeite mee heb ben om hun handje op te hou den bij de gemeente, hoe moei lijk ze het ook hebben. „Die mensen moeten we erg duide lijk maken, dat het een recht is om gebruik te maken van deze fondsen." M. de Jong (CDA) sprak van een prima nota en benadrukte dat de hulp zeker niet opgedrongen moet worden. Daarmee vond hij J. Smit (VVD) aan zijn zij de die de commissieleden voorhield dat het de eigen ver antwoordelijkheid van de bur ger is om hulp te zoeken. Wel hechtte hij waarde aan een duidelijk voorlichtingsbeleid. Hoewel P.J. Barnhoorn (Noordwijks Belang) zei dat de nota veel goede punten bevat te, gaf hij toch de voorkeur aan het Maastrichtse model. Wat Maastricht presteert met zo'n declaratieformulier is ge weldig". Voor wethouder Be- dijn (PvdA) was Noordwijk niet te vergelijken met de Limburgse gemeente. „Onze marsroute is totaal verschil lend van die van Maastricht. Wij gaan uit van mensen die al door de bodem zijn heenge- zakt. Wij zijn bezig om kre- peergevallen er weer bovenop te helpen". Noordwijk gooit volgens Bedijn de minima een reddingsboei toe, het garantie fonds is er om te kunnen le nen en via het noodfonds wor den diegenen die ver in de pe narie zitten geholpen. Het door PvdA en Noordwijks Be lang bepleitte stuwmeer kan volgens hem altijd nog worden ingesteld. Het garantie- en noodfonds wordt voorlopig voor een pe riode van twee jaar ingesteld. Namens de Katholieke Oude ren Bonden hield de heer G. Slats een indrukwekkend be toog. Hij wees er op dat vooral ouderen nog liever droog brood eten dan hun hand op houden bij de gemeente. Infor matie over hulpverlening aan de minima moet volgens hem dan ook vooral heel duidelijk zijn en mensen over een hoge drempel heen tillen. WETHOUDER VAN VEEN NIET HERKIESBAAR OEGSTGEEST De wet- houder van financiën in Oegstgeest, de heer P. van Veen, zal volgend jaar niet deelnemen aan de ge meenteraadsverkiezingen. Gezondheidsredenen zijn er mede oorzaak van dat Van Veen (CDA) tot zijn besluit is gekomen. Van Veen had al eerder laten weten maar een termijn als wethouder te willen fungeren. Het college van B en W krijgt daardoor volgend jaar een an der gezicht, omdat ook me vrouw T. Blom-De Koek van Leeuwen weggaat en volgende maand wordt opgevolgd door de huidige VVD-fractievoor- zitter, de heer H. A. Rijks. Op 6 april zal mevrouw Blom- Koek van Leeuwen in Oegst geest haar laatste officiële daad verrichten, namelijk het slaan van de eerste paal voor een scholencomplex in Haas- wijk. verzetten zich tegen deze plan nen. Twee bouwblokken NOORDWIJKERHOUT „Alles of niks", zo vatte de heer Nulkes (CDA) de mening van de commissie ruimtelijke ordening gisteravond samen over het behoud van boerderij Sixenburg aan de Leidse Vaart. Daarmee werd het voorstel van het college en daarmee dat van projectont wikkelaar Blokhuis afgewe zen. In dit plan werd voorge steld om het gebied te verde len in twee kavels met elk een bouwblok, hoewel in het plan Buitengebied maar een bouw blok voor het gehele stuk is toegestaan. De oude boerderij zou tussen de twee bouwblok ken ingeklemd worden en bo vendien zou een deel van de boomgaard verdwijnen. Ver der zou de Sixenburg aan een burger moeten worden ver kocht omdat er geen agrariërs zouden zijn die belang hadden bij het handhaven van het ge bouw of die geld genoeg had den om het op te knappen. Op deze manier hoopte het college dat de Sixenburg zelf gespaard zou blijven. Maar alle partijen mochten dan nog wel deze moesten dan zodanig ver schoven worden dat ook de hele boomgaard behouden zou blijven. Men vond dat de pro jectontwikkelaar door die twee bouwblokken al economisch voordeel genoeg had. De commissie ging niet ak koord met dit voorstel. Alleen de heer Hogervorst (VVD) was tegen welk compromis dan ook. „Al die jaren mochten agrariërs nooit iets omdat dat niet paste in het plan-Buiten gebied en nu komt er iemand met geld en nu mag het wel. Al die tijd hebben we voorko men dat burgers zich vestig den op agrarische grond en nu wordt er ineens een uitzonde ring gemaakt", zei hij teleur gesteld. Maar volgens de rest van de commissie was het in dit geval een afweging van be langen. Voorlopig zal het col lege eerst opnieuw met de pro jectontwikkelaar om de tafel moeten gaan zitten. Marion Lamaker directrice De Alleman WARMOND De Vereniging Algemene School Warmond heeft de 34-jarige Marion Lamaker aangesteld als directrice van De Al leman. Zij komt per 1 juni in dienst van de school die in septem ber van start gaat in het gebouw van de voormalige kleuter school Triangel aan de Laan van Oostergeest. Mevrouw Lamaker is momenteel directrice van een openbare basisschool in Abcou de en woonachtig in Amsterdam. Zij is gekozen uit twaalf kandi daten die naar deze functie hadden gesolliciteerd. Mevrouw La maker studeerde in 1976 af aan de Rijkspedagogische Academie in Hilversum. In 1981 werd zij benoemd tot directrice van de school in Abcoude. Op deze school wordt een onderwijssysteem gehanteerd dat overeenkomt met het soort onderwijs dat op De Alleman gegeven gaat worden. „Er wordt gewerkt met stamgroe pen waarbinnen zowel groepsonderwijs als individueel onderwijs wordt gegeven", stelt het nieuwe hoofd. „Net als bij De Alleman is niet gekozen voor één bepaald onderwijssysteem, maar wel worden bepaalde werkwijzen uit verschillende systemen gehan teerd". FOTO: HENK VAN DEN ENDE NOORDWIJK Een ex tern bureau gaat in Noordwijk onderzoeken hoe het staat met de ac commodaties die gebruikt worden door verenigingen en instellingen uit de soci aal culturele sector. De Stichting Lans, voortgeko men uit een fusie van de Stichting Ruimte, de Stichting Kultuurdienst en de vereni ging NUSO, ^al op 1 juli het onderzoek moeten hebben af gerond. De verenigingen en instellingen die van de accom modaties gebruik maken krij gen inspraak als de nota van Lans eenmaal op tafel ligt. Een en ander werd gisteren besproken in een vergadering van de gemeentelijke commis sie welzijn. Het onderzoek zal in fasen wordt uitgevoerd en vooral worden toegespitst op het bekijken van het gebruik, beheer en kwaliteit van de be staande accommodaties en daarnaast het beoordelen van ruimtegebrek en beschrijving van toekomstige behoefte aan uitbreiding. Met het onderzoek is een investering van 45.000 gulden gemoeid. De sociaal culturele raad liet weten moeite te hebben met de strakke tijdsplanning. A. Ouwehand zei het gevoel te hebben dat in een korte perio de veel te veel gedaan zou moeten worden. Bovendien vond hij het moment van in spraak, samenvallend met het begin van de zomervakanties, slecht gekozen. J. Plug (PAN) wees erop dat bij het onder zoek ook de niet gesubsidieer de verenigingen niet vergeten dienden te worden en ook aan kinderopvang moet worden gedacht. Daarin kreeg hij bij val van C. Voorham-Bartens (PvdA). Zij wees op de giganti sche wachtlijst van de peuter speelzaal in Noordwijk-vooral van kinderen uit de nieuw bouwwijk Vinkeveld. Omdat Lans ook zal adviseren over een mogelijk te bouwen grote centrale accommodatie in Noordwijk, hamerde P.J. Barnhoorn (Noordwijkse Be lang) op het belang van een multifunctioneel karakter van een dergelijk gebouw, zodat deze in de voor de verenigin gen stille zomerperiode, ge bruikt kan worden voor eve nementen voor toeristen. Voorzitter J. Bedijn (PvdA) merkte echter op dat het uit gangspunt bij het bouwen van een nieuwe centrale accommo datie het sociaal cultureel werk zal zijn, maar dat de vraag naar slechtweervoorzie- ningen ten behoeve van het toerisme zeker meegenomen zal worden in de overweging. Bij deze vraag zal dan ook de Stichting Promotie Noordwijk, die al langer pleit voor meer voorzieningen voor elkweerre- creatie, worden betrokken. Heftig reageerde Bedijn op aantijgingen van de kant van Noordwijks Belang, dat het college van burgemeester en wethouders wat het accommo- datieonderzoek betreft voor een dubbeltje op de eerste rang wil zitten. „Daar protesteer ik heftig tegen. De stuurgroep heeft een zeer verantwoorde keuze gedaan en beslist niet naar geld gekeken, wel naar de beste offerte", aldus een boze wethouder. WETHOUDER BEDIJN: NOORDWIJK „Lang verwacht en stil gezwe gen, nooit gedacht en toch gekregen". Met die woorden begroette me vrouw C. Voorham (PvdA) gisteren de raam nota emancipatie van de gemeente Noordwijk. „Het is de hoogste tijd om ermee aan het werk te gaan", zei ze tijdens een bijeenkomst van gemeen telijke commissie welzijn. De PvdA presenteerde twee jaar geleden zelf een emanci patienota, maar deze ver dween destijds in de la, omdat leden van het college van bur gemeester en wethouders moeite hadden met bepaalde punten. Het is dan ook, vol gens Voorham duidelijk, dat emancipatie niet iets is waar iedereen warm voor loopt. „Zonder politieke wil zijn we nergens". De raamnota emancipatie be vat nog geen concrete beleids maatregelen, maar wel een groot aantal aanbevelingen. Op een negental terreinen zul len deelnota's worden uitge bracht over het te voeren be leid. Zo zullen personeelsbe leid aan de orde komen, ruim telijke ordening en volkshuis vesting, maar ook sport en sexueel geweld. Volgens me vrouw L. de Graaf (CDA) staat er in de nota weinig nieuws en loopt Noordwijk niet, zoals voorzitter J. Bedijn (PvdA) meldde, wat emanici- patie betreft achter bij andere gemeenten in de streek. Een emancipatiecommissie van acht personen plus een voor zitter vond zij ook wel wat te zwaar. Noordwijks Belang liet bij monde van P.J. Barnhoorn weten, dat deze partij het vooral belangrijk acht de nota te laten beoordelen door vrou wenorganisaties. J. Smit (VVD) vond dat de raamnota niets schokkends bevat. Dat er een emancipatiebeleid moet worden gevoerd is volgens hem wel duidelijk, alleen de manier waarop nog niet. Wet houder Bedijn gunde de com missieleden wat meer tijd om de nota goed te bestuderen en zegde toe er in de volgende commissievergadering op te rug te komen. Wel gaf hij me vrouw De Graaf het advies mee eens te rade te gaan bij andere gemeenten die wel al een emancipatiebeleid voeren, „dan kunt u zien hoe ver we achter lopen". De overige commissieleden zouden zich eens voor moeten laten lichten door de vrouwenbeweging, al dus Bedijn. Geen bezuiniging^ FrÜ logopedie-ontlerv ïouwi OEGSTGEEST Het té I|'*' 1 brengen van het logopedie derwijs van 28 naar 23 uui verdere bezuinigingen op 1® e schoolbegeleidingsdienst |barel in Oegstgeest van de baan 's )e bleek gisteravond toen de den van de commissie fil ciën zich tegen de voorste uitspraken. Eerder deze w :n d was er binnen het openbaa bijzonder onderwijs ongeuwl)z€ heid ontstaan over de voor &e*0' len. Tijdens een bijeenko van de commissie onderwij :ensVÏ welzijn hadden schoolhoofen Sa daarover hun beklag geda jns. elaas )e na iderw ire z: sch c; iderst Oegstgeest krijgt geen nieuw raadhuis r •rvall OEGSTGEEST Oegstg krijgt voorlopig waarsehijr geen nieuw raadhuis. Tweff ternatieven voor het huil raadhuis aan het Wilhelm park zijn volgens B en V duur. Het gaat om een ni< raadhuis op de parkeerter nen aan de Lijtweg of huis ting in de gerenoveerde gersmakliniek. Daarom zal huidige raadhuis alleen o| knapt worden. Maandagav wordt in de commissie atge ne bestuurlijke aangelegen den in Oegstgeest de ambt ke huisvesting besproken. Twaalfduizend handtekeningen tegen Rijksweg VOORSCHOTEN handtekeningenactie^ het Platform tegen aanleg Rijksweg lirV (een bundeling van*r dan twintig Leidse Voorschotense wi buurt-, en andere órg; saties) begin maarth< gestart, heeft tot dus1 ruim twaalfduizend ha I tekeningen opgeleverd De RW-11 West gaat de r wegen 4 en 44 met elkaar binden en komt daarbij gens de plannen vlak ten den van Leiden langs de venshof dwars door Voorst ten. Volgens de coördin van de actie, Jeroen Weel borg, is het aantal boven wachting, en dan is .^de 3 nog niet eens afgelopen: niet alle handtekeningen opgehaald. We denken da nog zeker tweeduizend bJ men". De handtekenit i worden in september aang den aan de Tweede Kamë 9e

Leidse Courant | 1989 | | pagina 26