Grote onrust over plannen winkelcentrum „Ik ben gewoon stapelgek op politiek" Doesbrug blijft behouden in Leiderdorp IN NIEUWKOOP dapuzz LEIDEN OMGEVING EaidóaQowumt DINSDAG 14 MAART 1989 PAG] Gouden Handen voor Nieuwkoopse huisarts NIEUWKOOP De jaarlijkse Gouden Handen Onderschei ding is dit jaar toegekend aan de Nieuwkoopse huisarts P. Sluis. Sluis is voorzitter van de Stichting Nederlandse Hospice Beweging. Hij nam onder meer het initiatief tot het eerste Bijna-Thuis-Huis, dat in Nieuwkoop staat. Een Bijna-Thuis- Huis is een plaats waar ongeneeslijk zieken, die thuis niet verpleegd kun nen worden en niet naar een zieken huis willen, omringd door familie en vrienden hun laatste levensdagen kunnen doorbrengen. De prijs wordt toegekend als eerbetoon voor de daadkrachtige en bezielde wijze waarop de arts de Terminale Zorg in Nederland vorm en inhoud heeft hel pen geven. Hij voegde hierdoor me disch, sociale en ethische waarden toe aan het omgaan met de dood. Dokter Sluis ijvert op dit gebied voorts voor een landelijk netwerk van eerste lijnsverzorgers en vrijwilligers die op professionele wijze door de stichting worden voorbereid op het geven van stervenshulp. De huisarts is verder actief op het terrein van de rouwver werking en draagt het zijne bij tot een Nederlands onderzoek van de op merkelijke Bijna-Dood-Ervaringen, zoals die zich in heel de wereld voor doen. De prijs wordt op 21 maart uitgereikt den Handen in 's-Heerenberg. Juwelier beroofd LEIDERDORP Bij juwelier De Jon ge in winkelcen trum Santhorst in Leiderdorp zijn vannacht verschil lende sieraden ge stolen. De deur en de vitrines werden om kwart over vier ingeslagen. De waarde van de sie raden is nog niet bekend. De politie vraagt mensen die iets gezien hebben contact op te ne men: 071-411421. Reconstructie Steekterbrug ALPHEN AAN DEN RIJN De reconstructie van de weg tussen de Rijnbrug en de Gouwsluis, met inbegrip van de Steekterbrug, is gisteren begonnen. Deze maand is de Steekterbrug aan de beurt. In mei staat het werk aan de we gen centraal en in juni zal het beweegbare gedeelte van de brug worden ingehangen. Voor fietsers en voetgangers zal enige tijd een veerpontje worden ingezet tussen beide oevers. Het werk zal zo'n acht maanden in beslag nemen. De reconstructie kost 4,1 miljoen gulden. Koeken als favoriet voor schaatstitel ZOETERWOUDE Zoeterwoude krijgt in ieder geval bij de heren een nieuwe schaats kampioen. Titelhouder Peter van der Velde komt namelijk nj^t aan de start als donder dagavond in de ijshal in Leiden het indoor kampioenschap wordt verreden. Als favoriet komt nu Lard Koeken aan de start. Bij de da mes is het Ellen van der Geest die als belang rijkste kandidate voor het goud ik actie komt. Bij de jeugd zijn de ogen gericht op Jeroen Straathof, het grootste talent van de IJsclub Zoeterwoude. Niet alleen de wedstrijdrijders zijn welkom. Ook de recreatieve schaatsers kunnen zich donderdagavond tussen zeven en negen uur uitleven op het Leidse kunstijs. Iedere Zoeterwoudenaar die deze winter toch nog een keer de gladde ijzers wil onderbin den krijgt nu die kans van de ijsclub. LEIDSCHENDAM WIL TRAM NAAR 'T LIEN LEIDSCHENDAM Leidschendam moet bij het gemeentebestuur van Den Haag en de HTM actie ondernemen om te bereiken dat HTM-lijn 6, of bij de geplande omwisseling lijn 7, wordt doorgetrokken naar 't Lien. Dat was gisteren de eensgezinde mening van de commissie openbare werken. De aangelegenheid kwam ter sprake bij de HTM-notitie „lijnentrekken" waarin wordt aangekondigd dat de tramlijnen 6 en 7 worden omgewisseld. Hiertegen bestaan in Leidschen dam geen bezwaren. De gemeente krijgt een rechtstreekse verbinding met Scheveningen, maar voor het ziekenhuis Leyenburg zal bij het Centraal Station moeten worden overgestapt. Verder komt er volgens de studie een directe verbinding met het kantoren- en winkelgebied in Den Haag-west. De huidige frequentie van lijn 7 ligt lager dan die van lijn 6, maar dat zal worden verbeterd. NIEUWKOOP De plannen van de gemeente Nieuwkoop om in de dorpskern een winkelcen trum te bouwen, zijn bij veel inwoners van Nieuw koop in slechte aarde ge vallen. Ruim 700 belang stellenden namen gister avond in sporthal De Steupel kennis van de plannen die drie project ontwikkelaars voor het centrum van het dorp hebben ontwikkeld. In alle plannen wordt het bestaande winkelgebied in het centrum aanzienlijk uitgebreid. Een derde van hen verliet de zaal nadat wethouder D. Boon stra had gesteld dat de in spraakprocedure voor de bur gers beperkt blijft tot het defi nitieve plan dat uiteindelijk op tafel wordt gelegd. „De ge meenteraad heeft al het besluit genomen dat de winkelfunctie in de dorpskern versterkt moet worden. Onderzoek heeft uitgewezen dat het winkelle ven in Nieuwkoop anders geen toekomst heeft. Er is dus geen discussie meer mogelijk over de vraag of er iets gedaan moet worden aan het winkel bestand", aldus Boonstra. Een groot deel van de aanwe zigen was het daar niet mee eens. „Velen van ons weten pas sinds een paar weken dat er iets groots te gebeuren staat. Dat is dankzij persberichten. De gemeente heeft er nauwe lijks iets aan gedaan om ons over de plannen in te lichten en de mogelijkheid tot het in dienen van bezwaren uit te spelen", zo stelden verschillen de sprekers. Verwijten De verwijten van ondemocra tisch bestuur en ontoereikende voorlichting deerden Boonstra niet. Zo ook niet het verwijt dat het raadsbesluit om het dorpscentrum onder handen te nemen is genomen, zonder dat een grote meerderheid van de bevolking dat voornemen steunt. „De bevolking heeft genoeg gelegenheid gehad om zich te laten horen tijdens de openbare commissievergade ringen. Daar zijn ook veel mensen geweest en er is een pittige discussie gevoerd. Uit eindelijk heeft de gemeente raad echter besloten dat er iets in het centrum moet verande ren. Daar is de gemeenteraad ook voor", weersprak Boonstra de gedachten in de zaal. De wethouder weigerde verder in te gaan op de zin van het voornemen om het centrum te veranderen. „De gemeente raad kiest op grond van de nu gepresenteerde plannen een projectontwikkelaar. Die maakt vervolgens een plan en alleen bij het uitwerken en vaststellen van dat plan is er nog inspraak". Plannen De plannen van de projectont wikkelaars komen grotendeels overeen. In elk plan wordt het winkelgebied in het centrum van het dorp aanzienlijk uitge breid om de aantrekkings kracht te vergroten. Een su permarkt moet het hoogtever schil van vijf meter tussen het bovendorp en het beneden- dorp overbruggen door zowel aan de zijde van de Ringsloot als van de Achterweg een in gang te situeren. Voorts moeten er hellingbanen, een lift en roltrappen komen. Het winkelgebied in het boven dorp (Dorpsstraat, Reghthuys- plein en Reghthuyspad) moet de vorm krijgen van een rond gang, zodat bezoekers in een minuut of twintig alle winkels langs kunnen lopen. Over de ringsloot is in de plannen een brug gepland die de verbin ding moet vormen tussen het boven- en het benedendorp. Daarop komt een kiosk, die eventueel in glas wordt uitge voerd. In de plannen van AMRO Projectontwikkeling worden alle winkels evenwel gecon centreerd in het bovendijkse gedeelte van het dorp. Er wordt uitsluitend gebouwd op gemeentegrond met uitzonde ring van het hertenkamp, de Dorpsstraat hoeft slechts be perkt te worden aangepast en de Ringsloot moet een grach tenkarakter krijgen. Voorts zullen de parkeerhavens wor den gerealiseerd onder de winkels. Overdekt en niet ont sierend, zo redeneert de AMRO. De sloop van bestaan de bebouwing is niet nodig. Postkantoor BAM Projectrealisatie wil ech ter het huidige postkantoor slopen om het Reghthuys beter BAM Projectrealisatie wil het huidige postkantoor slopen om het Reghthuys beter tot zijn recht te laten komen. Vanwege het hoogteverschil bij de dijk wil de BAM voorts enkele kleine winkels bou wen op het dak van de supermarkt, die staat gepland tussen de ringsloot en de Achterweg. FOTO: ROB GLASTRA tot zijn recht te laten komen. Elders moet sloop zoveel mo gelijk worden voorkomen. Vanwege het hoogteverschil bij de dijk wil de BAM voorts enkele kleine winkels bouwen op het dak van de supermarkt, creëren. Voorts moeten alle die staat gepland tussen de winkels met luifels worden ringsloot en de Achterweg. uitgerust en moet er een pro- UBA Projectontwikkeling wil menade worden aangelegd boven de winkels woningen langs de ringsloot tussen de voor één- en tweepersoons- Kolfbaan en het Rechthuys- huishoudens en kantoorruimte plein. De uitvoering kan gefa seerd plaatsvinden, zodat het risico van bouwen voor leeg stand tot een minimum wordt beperkt. De plannen beantwoorden volgens Boonstra geheel aan het eisenpakket dat de ge meente heeft opgesteld in het plan „Nieuwkoop, nu naar 2000". Er komt een grote publiekstrekker in de vorm van een supermarkt en het kleinschalige dorpskarakter van het centrum blijft behou den. „De komst van een echt winkelcentrum betekent nog geen Laag Catharijne", aldus Boonstra. Het winkelcentrum wordt niet autovrij. In enkele ontwerpen zijn zelfs parkeerhavens in het centrum van het winkelgebied geprojecteerd. Boonstra ver wacht echter geen verkeers problemen. Het centrum zal •alleen tot voetgangersgebied worden verklaard op hoogtij dagen. De vrees van veel Nieuwko- pers dat het hertenkamp zal verdwijnen, kon Boonstra niet ontkrachten. De verzekering dat het hertenkamp niet ver dwijnt, maar slechts wordt verplaatst naar een andere lo- katie in het dorp werd met hoongelach beloond. De komende twee weken wor den de plannen nog op het ge meentehuis tentoongesteld. Voor de zomervakantie hoopt de gemeente een keuze tussen de drie projectontwikkelaars te hebben gemaakt. Daarna krijgen de inwoners van Nieuwkoop opnieuw de gele genheid tot inspraak. NELLY DE JONG OP VISITE BIJ LUBBERS: ROELOFARENDSVEEN De 82-jarige Nelly de Jong uit Roelof arends veen is bij minister-presi dent Ruud Lubbers en zijn vrouw op visite ge weest in hun woonhuis in Rotterdam. „Een kast van een huis was het, maar geen dienstmeisjes of zo gezien hoor; Ria Lubbers schonk zelf de koffie in". Mevrouw de Jong raakt niet uitverteld over hoe de minis ter-presidentiële uitnodiging tot stand kwam. „Het begon in 1984, toen las ik in de Leidse Courant dat Lubbers met Kerstmis op vakantie zou gaan. Ik schreef hem gauw een brief waarin onder meer stond: „Hierbij stuur ik u een kranteknipsel uit de Leidse Courant. Ik hoop dat u een heel erg prettige vakantie heeft. Zet Den Haag nu maar een weekje uit uw hoofd". Tot haar verrassing kreeg Nel ly een paar weken later een foto van Ruud en Ria Lubbers met een persoonlijk bedankje voor de goede wensen. In de loop der tijd reageerde Nelly de Jong in brieven aan Lub bers vaker op persoonlijke en politieke gebeurtenissen. Zo wel de politiek als het schrij ven van brieven zijn nameliik hobbies van de 82-jarige. Óp zijn verjaardag kreeg Lubbers in de afgelopen jaren telkens een fraai bloemstuk van zijn Roelofarendsveense fan. Ruiker „Onlangs schreef ik aan Lub bers dat mijn neef John de Jong zo'n prachtige bouvardia- kwekèrij heeft. En ik liet de minister-president weten dat ik hem zo graag eens een rui ker bouvardia's zou willen brengen". Bij de brief werd een folder van de kwekerij in gesloten alsmede enige kleu renfoto's van bouvardia's. En zo gebeurde het onlangs dat de secretaresse van de premier mevrouw De Jong opbelde om haar en haar neef John en diens vrouw Bea uit te nodi gen voor een koffievisite op zondagochtend van 12 tot 1 uur bij Lubbers thuis. „Dat ik zoiets op mijn leeftijd nog mocht meemaken. Ik was he lemaal door het dolle heen, dat begrijp je zeker wel", vertelt de overgelukkige mevrouw De Jong. De premier en zijn vrouw ble ken zeer verguld met de Veense bloemenhulde. „Lub bers was heel belangstellend. Hij wilde alles weten over hoe het leven in Roelofarendsveen vroeger was. Met John heeft hij een afspraak gemaakt voor een bezoek aan zijn kwekerij. Aan het eind van de visite, pakte mevrouw Lubbers een fototoestel en zette ons alle maal op de kiek. Toen we weggingen, bleven ze ons net zo lang nazwaaien tot ze ons niet meer konden zien. Ik heb het zó gezellig gehad. Een paar dagen later ontving ik van mevrouw Lubbers een per- Nelly de Jong toont de foto waarop zij en Ruud Lubbers staan, mijn leven, maar deze ontmoeting heeft alles goed gemaakt". soonlijk briefje in een kaart van het Catshuis en daar zaten de zelfgemaakte foto's bij. Ik heb veel meegemaakt in mijn leven, maar deze ontmoeting heeft alles goed gemaakt", zo vertelt de vrolijke Nelly de Jong. Overigens heeft Lubbers haar wel verteld dat zo'n be zoek eigenlijk een uitzonde ring is. „Maar ik ben dan ook de enige die hem altijd met zo veel goede zorgen begeleid", heeft hij gezegd". Ook de ministers Brinkman en Nijpels en het CDA-kamerlid Lansink hebben Nelly de Jong diverse malen persoonlijk la ten weten dat zij haar politie ke en persoonlijke belangstel ling en goede wensen erg op prijs stelden. Van Ed en Ingrid Nijpels ontving Nelly-zelfs een grote foto van hün gezinnetje. „Ik heb veel meegemaakt in FOTO: WIM VAN NOORT Andere penvrienden van de bejaarde Roelofarendsveense zijn leden van het Koninklijk Huis, de bisschoppen Gijssen, Ter Schure en Bluysen en kar dinaal Simonis. Maar de cor respondentie met politici heeft nog altijd Nelly's voorliefde. Dat verklaart zij met: „Ik ben gewoon stapelgek op politiek". ELLEN VERHAAR Cursus Het IVN, afdeling Alphen aan den Rijn en omstreken, organiseert een cursus om na tuurliefhebbers wat te leren over de natuur in eigen omge ving. Dit gebeurt door middel van vijf lesa vonden op don derdagavond in de Juliana- school in Alphen. Bij de cur sus horen ook vier excursies op zaterdag. Deskundige do centen zullen onderwerpen presenteren zoals bomen in de winter, vogels in de polder, wilde planten in het voorjaar en dierentaal. De cursus start half maart en duurt tot half juni. Belangstellenden kun nen bellen naar J. Bruyne, te lefoon 01714-2059. EHBO De Voorhoutse EHBO is bij na 2000 gulden rijker dankzij een winkeltochtje van burge meester M. van de Wouw en zijn echtgenote. Van de Wouw opende de supermarkt van Jac Hermans aan het Oosthoutplein in Voorhout. De Voorhoutse burgemeester kreeg twee minuten de tijd om zoveel mogelijk bood schappen bij elkaar te halen. Het totaal bedrag van zijn boodschappen werd cadeau gedaan aan de jubilerende Voorhoutse EHBO-afdeling die een nieuwe reanimatiepop wil aanschaffen. Het totale bedrag voor de pop heeft de EHBO hier nog niet mee bin nen want de reanimatiepop kost 3500 gulden. Expositie In Artopa aan de G reveling- straat in Lisse is tot en met 27 maart een expositie van Noral Boele, Rineke van de Poll en Tanny van Traa te zien. Zij tonen respectievelijk sieraden, keramiek en aquarellen. Nora brengt roestvrij stalen siera den en Tanny transparante aquarellen. Het werk van Ri neke van de Poll is geïnspi reerd op het verweerde ka rakter van het berglandschap. De expositie is op donderdag, zaterdag en zondag van half twee tot half vijf te zien en op donderdagavond van half acht tot half tien. Op Eerste Paasdag is Artopa gesloten, op Tweede Paasdag kan men er wel terecht. Pasen Het Nederlands Christen Vrouwen verbond, afdeling Valkenburg, houdt morgen avond een vergadering in de kerk zaal van de Hervormde Kerk in Valkenburg. Me vrouw C. Bolhoeve, kapitein van het leger des heils, houdt een toespraak over Pasen. Aanvang acht uur. LEIDERDORP De be woners van de Hoofd straat en omgeving in Lei derdorp hebben in de gis teravond gehouden verga dering van de commissie ruimtelijke ordening, ver keer en milieu (ROVM) met succes gedemon streerd voor behoud van de Doesbrug. Alle partijen spraken zich uit voor behoud van het beeldbe palende monument. De bewo ners werden op hun wenken bediend. De commissieleden C. Bos (PPR/PSP), G. Hogervorst (CDA), A. Verhoog (PvdA) en R. Stam (D66) spraken zich reeds in eerste instantie uit voor het behoud van de Does brug als beeldbepalend mo ment. In een vaste oeverver binding in de vorm van een kwakel, zoals de meerderheid van het college van burge meester en wethouders wil, za gen zij alleen maar een obsta kel voor bejaarden en gehan dicapten. Het VVD-raadslid W. Scheffer nam aanvankelijk een afwach tende houding aan. Scheffer deelde mee, dat de VVD-frac- tie pas een standpunt zou in nemen na het bekend worden van de financiële stand van zaken in de voorjaarsnota. Ook wilde Scheffer de be raadslagingen in de raadscom missie financiën afwachten. Het CDA-raadslid G. Hoger vorst en zijn partijgenoot wet houder J. den Boeft deden een geslaagde poging de discussie in het teken van de komende gemeenteraadsverkiezingen te brengen. De weifelachtige houding van Scheffer werd door hen niet in dank afgeno men. Tegen zo veel druk bleef Scheffer niet bestand. Scheffer trachtte gezichtsverlies te voorkomen door te verklaren dat hij, los van financiële overwegingen, voor behoud van de Doesbrug was. Een eenvoudig knikje was voor wethouder Den Boeft voldoen de te concluderen, dat de com missie een unaniem standpunt in nam. Ook het raadslid R. Stam (D66) werd onder vuur geno men door de raadsleden G. Hogervorst (CDA) en A. Ver hoog (PvdA). Tijdens de alge mene beschouwingen voor de begroting 1989 had de fractie van D66 zich voor sloop van de Doesbrug uitgesproken. De ommezwaai van Stam werd door Hogervorst als een ver kiezingsstunt uitgelegd. Ver hoog vond het betoog van Stam „compleet ongeloofwaar dig". Stam verweerde zich met de opmerking dat de renova- tiekosten van de Doesbrug in vergelijking met vorig jaar meevallen. De 100 jaar oude Doesbrug en beeldbepalend monument in het Oude Dorp is hard aan een opknapbeurt toe. Volgens wet houder Den Boeft gaat een op knapbeurt drie ton kosten. Zelf is hij voorstander van re novatie, maar de overige leden van het college van B en W zien op tegen de hoge kosten van bediening. Dat kost de ge meente Leiderdorp jaarlijks ruim een ton. Een kwakel zou aan dat probleem een einde maken. De brug slopen en ver vangen door een kwakel kost 440.000 gulden. Jaarlijks wordt daarmee 70.000 bespaard. De bewoners lieten zich in de discussie ook niet onbetuigd. Betogen van commissieleden voor behoud van de Doesbrug worden steeds met luid ap plaus onderstreept. Bewoner De Lange verloor de werke lijkheid een klein beetje uit het oog, door te verklaren dat de Doesbrug nog het enige monument in Leiderdorp is. Den Boeft wees hem er op, dat hij de Dorpskerk in de Hoofd straat en de verschillende mo lens die Leiderdorp rijk is over het hoofd zag. De ver schillende pleidooien voor be houd van de Doesbrug maak ten indruk op de commissiele den. Bewoner Meerburg, geschrok ken van de 2965 uur die de be diening voor het scheepvaart verkeer jaarlijks vergt, kwam met de suggestie er een zelfbe- dieningsbrug van te maken. De Does wordt merendeels 's zomers door plezierjachten aangedaan. Ook zal worden bekeken of centrale bediening vanuit de Waard in Leiden een besparing oplevert. Met name Stam had hierom ge vraagd. Den Boeft twijfelde aan die mogelijkheid. Daar voor is een investering van vier a vijf ton nodig. Macaroni of spaghtt met tomatensaus ej| - gembervla Wie geregeld - één kt week? - een pasta als maaltijd gebruikt, verstandig aan daarvi volkoren-produkt te Ieder gezond mens hi mers dagelijks flink zeis nodig. Benodigd voor twee nen: 250 g volkoren) roni of -spaghetti, zou margarine, peterselie; 1 sneetje brood, 150 g g zout, peper, ui, 1,5 lept 2 dunne plakjes ontbij knoflook, 2,5 dl wa bouillonblokje, torna ree naar smaak, basi 10 g maïzena, bruint terdsuiker sla, 1 lepel azijn, zout, suiker, mosterd, 2 yoghurt, bieslook, 1 ei, 0,5 liter gele vla (0,i melk, 25 g custard, 30 ker), gember. Kook de macaroni of sp gaar volgens de gebrui wijzing op het pak en m margarine en fijngeknii terselie door. Week het brood in rui ter, druk het zo droog m uit en maak het fijn. brood, gehakt, zout, pej fijngesneden ui tot een hangende massa en vori\ balletjes van (formaat soepbal). Leg de gehak keen tjes een uur koel weg t ze vervolgens in de olie en gaar. Schep het vlees schaal en fruit in het o bleven vet een mengst kleingesneden ui geperste knoflook lie. Voeg water, bouillonblo matenpuree en basilicu en laat het mengseltje ti nu ten trekken. Bind de ten-bouillon met een pa; maizena en water, ma man saus op smaak af met zo per, basilicum en schen over de gehaktballetjes. Pluk de sla voorzicht kneust vlug) in kleinen ken. Was de groente, uitlekken en meng ha, en fijngeknipte bieslook neer met parten ei. Zet de helft van de mi Maak een papje van c suiker en iets koude schenk er wat hete melk doe het in de pan. Laat een minuut koken en van het vuur de overigt toe. Meng de afgekoel met stukjes gember en roop. JE „Jah naan al op het h te ha groet ge rr morg lijk. heel ei k\ het v gewe Rijns op ei zater Het Vont dus kerk En t maai niks man over lend uit t< Het verb APOTHEKEN De avond diensten van de apotheken gio Leiden worden waarj door de apotheken die ook dienst hebben. ONGEVALLENDIENST Zll ZEN LEIDEN Ongevall elke dag Academisch Ziekenl halve van dinsdag 13.00 u. tol dag 13.00 u. (Diaconessenhui: nieken tel 155543, afdeling S 175639) en van vrijdag 13.01 zaterdag 13.00 u. (Elisabeth huis). De Geneeskundige Dienst verhuisd van de Roodenburg in Leiden naar de Crones' 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMIN GEBOREN KIND Hulpverlf ongewenste zwangerschap der en kind. Bel tel. 071-89 897762; 033-620244 (dit laat! mer is dag en nacht bereikbi CENTRALE REGISTRATIE OPVANG (Koornbrugsteeg EK Leiden, tel 254810.) In over en aanmelden voor vang in Leiden. Geopend: dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE C MELDPUNT LEIDEN. K steeg 10. Ma. t/m vr. telefon reikbaar van 10.00 tot 16.00 120903. Spreekuur ma. 13. en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL dlsch Adviesbureau, Ketel steeg 10, tel. 130775; afdelin tingen: alleen op afspraak, I" bureau: di. en do. 18.30-20. ling vreemdelingenrecht: en do. 18.30-20.30, afdeling vr. 10-12. SOS Telefoniache Hulpdier den e.o. Voor een gesp mens tot mens. Vertrouwelijk nacht bereikbaar. Telefoon achterop de telefoongids 125202). daar enor met niet betei rugd porti zo „Nee en it der, veno loof Dat ken. had hij h bree naga Toyc gang gen En pani de i leeg' Ond scha en d Toyc geloj tig L gere Het Lade vers keld otaai lijk l gree dat had van niets terw voor het t het I oh,: ter talie I duid 1 de u I Moo „ma: j zoek Idere ll'ghe FIGUURPUZZEL Horizontaal: I lusteloos; 4 gebod; 6 plotseling; 7 woekerplant; II vaarroute; 12 overal even ver van elkat gen. Verticaal: 1 tegenstelling van beroeps geva 2 roofvogel; 3 stijfhoofdig; 4 bewijs van betaling; 5 dochter van Laban; 8 hulpzeil; 9 roofdier; 10 snel verbrandend mengsf moei den' OPLOSSING - Mon 6 :>|oj 8 leen s ;uoq f :6|jjbi :>i|Aeu z letospneiBuiB i kwa bg feur de n rusti helft hele: zelfs

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14