John van Loen niet langer vervelendste van de klas sportuitslagen £cidóe@oiwa*it Nederlands squashteam in strijd topposities lax klopt ook rC Datagold UTRECHTSE SPITS BIJ RODA RUSTIGER GEWORDEN Ploegsma weigert half miljoen te laten schieten Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT DINSDAG 14 MAART 1989 PAGINA II chultz begint iet winst feOCA RATON Bren- j Schultz is het tennis- van Boca Raton tegonnen met winst. Kstern versloeg zij in de ferste ronde de Frangai- Jb Alexia Dechaume met B-2, 3-6, 6-4. In Boca Ra- Ion (Florida) is een prij- |»ngeld van 300.000 dol- v Nicole Jagerman •ef steken in de eerste fcnde. De 21-jarige Am- lelveense verloor giste- fcn kansloos van de als |fde geplaatste Austra- gche Nicole Provis: 1-6, Ten Kate kan op steun rekenen ROTTERDAM Marti ten Kate, die vorig jaar in de marathon van Rotterdam zijn uit zending naar de Olympische Spelen in Seoul zeker stelde, kan op 1 6 april in de Maasstad op voldoende steun rekenen om zijn plannen onder de 2 uur en 10 minuten te lopen, te kunnen verwezenlijken. Voor de negende editie van de Rotterdamse marathon hadden de organisatoren zich al verzekerd van de komst van Belaneh Densimo, de Ethiopiër die vorig jaar in Rotterdam het wereldrecord op 2.06.50 bracht en de Mexicaan Alejandro Cruz, die in 1988 in 2.08.57 de marathon van Chicago won. Cruz wordt vergezeld van zijn landgenoten Jesus Ortiz (2.10.40), Jose Go mez (2.11.09) en Carlos Rivas (2.12.08). De Ja panners Isamu Sennai (2.10.59), Hiroshi Su- naga (2.11.09) en Hideki Kita (2.11.51) heb ben hun komst gisteren ook toegezegd even als de Polen Furmanek, Bugaj en Dzienisik. Marti ten Kate. WARMOND/LEIDEN Met een overwinning, vanavond, op de Ierse ploeg mengt het Neder landse kwartet Babette Hoogendoorn, Hugoline van Hoorn, Marjolein Houtsma en Nicole Beu- mer zich in de striid om de topposities van het we reldkampioenschap squash voor landenteams. De aan vangstijd van de wedstrijd in het Dekkercentrum in Warmond is 19.00 uur. Door de fraaie achtste po sitie, behaald op de WK in 1987 in Nieuw Zeeland, speelt de Nederlandse équipe in de eerste divisie van het landentoernooi. De zege op Ierland is be palend voor het bereiken van de tweede plaats in poule A achter regerend kampioen en titelfavoriet voor 1989, Engeland. Daarbij wordt er vanuit gegaan, dat woensdag in derdaad van de Britse da mes wordt verloren en dat donderdag in ieder geval van Canada gewonnen wordt. Als de prognoses daadwer kelijk gerealiseerd wor den, wordt in de kwartfi nale van het eindschema aangetreden tegen Schot land of Duitsland, de mo gelijke nummers 3 in pou le B. Australië en Nieuw Zeeland zijn de kandida ten voor de eerste en tweede plek in die poule. De reeds bij het individue le evenement gebruikte 'glazen kooi', zal ook aan staand weekeinde weer het toneel zijn voor de halve en hele finales van de WK strijd voor teams. Sport op tv IVANDAAG 4 Duitsland 1, 20.15 uur: Voetbal: Bayern München-Heart of Mid- Sky Channel, 20.00 en 22.00 uur: WK kunstrijden. Sky Channel, 21.00 uur: Basket- Sky Channel, 23.00 I 1, 10.23 uur. Voetbal: s (herhaling). Duitsland 3, 17.00 uur: WK kunstrijden. .EIDEN Bax nam gis- travond weer een hin- 1 ernis op weg naar het talvoetbalkampioenschap an District West 2. De oorhouters versloegen 'C Datagold met 1-5. Ook ïlasbergen de Best en MW Van der Plas won- Ten. nam in de eerste helft van treffen bij en met FC Da- gold al bijna beslissend af- and: 0-3. De thuisclub drong rust nog wel even fel aan, ar twee geslaagde Voor- ïtse counters zorgden er >r dat FC Datagold al snel onmogelijke van die ach- olging inzag. Wim Bouc- rt scoorde 2x, Mario Faber, is van Leeuwen en Mart allen lx. tsbergen kende in wezen .•en enkel probleem met het yakke Den Dam. De 8-1 tus- •nstand zegt wat dat betreft ttldoende. Omdat vervolgens nonchalance in de ijnsburgse gelederen sloop, pn Den Dam toch nog een ederlaag met acceptabele cij- uit het vuur slepen: 10-7. i Driebergen, Jan en Peter ogewoning scoorden allen k, Geert-Jan Bakker comple- erde het tiental. der Plas en FV Snoekie aakten er een leuke partij ietbal van. De Katwijkse for- latie bleek na de pauze de imste en maakte dat gegeven ïr door van r 4-1 weg te lopen. Cees arkevisser en Pim Lange- eld scoorden beiden twee eer. KERKRADE In Zuid- Limburg zijn ze zich nog altijd nauwelijks van enig kwaad bewust. Bij na twee weken na dato blijkt men bij Roda JC nog steeds hevig veront waardigd over de golf van negatieve publiciteit die de ploeg kreeg te verwerken na de veld slag in Sofia. Zo ook John van Loen. De aan voerder, zelf een van de negen zondaars in de Bulgaarse hoofdstad, kan zich nog kwaad maken over de weinig vleiende pers die Roda bij thuis komst ten deel viel. „Be lachelijk. We zijn afge schilderd als een stel cri minelen, maar het viel allemaal best mee". ,,Dat Sredets", probeert Van Loen na het zien van de tv- beelden de hardheid van Roda JC in Sofia af te zwak ken, „hoort in het circus thuis. Wat een artiesten, niet te geloven. Bij echt elke tac kle was het raak, stortten ze zogenaamd kermend van pijn in elkaar. Zeker, het was hard, maar niet gemeen van onze kant. Dat was Guima- raes eerder wel tegen ons, maar daar hoorde en las je niets over. Het enige wat we ons moeten vqpvijten, is dat we ons niet altijd even pro fessioneel hebben gedragen. Geldt ook voor mezelf. Die gele kaart die ik kreeg was niet nodig. Dom". Met een „we zitten ondanks alles bijna in de halve fina le", geeft hij aan dat de 2-1 zijn. Desondanks zegt Van Loen, die de sanctie van de UEFA jegens Jan Reker als „belachelijk" omschrijft, dat het alle kanten op kan. „Wat moet je doen: meteen fel gaan jagen en op zoek gaan naar een doelpunt, of zullen we er, vooral in het begin toch een beetje de rem op moeten houden In ieder ge val geeft het vertrouwen dat we een vol stadion achter ons hebben. Twintigduizend John van Loen: „Ik ben bij Roda voor het eerst in kop erbij moeten houden". mensen, dat zal een aardig stad weliswaar in ruggesteuntje zijn". den al ropees aJ. l'jkt ,J°hn van weg dat Van Loen de het verle- Galgenwaard, mocht zich paar maal op Eu- meerdere malen in de be niet langstelling van zowel bin- als buitenlandse top- Loen bij Roda JC rnet zijn val geraakte FC precies op clubs verheugen, neus in de boter te zijn geval- tijd de rug heeft toegekeerd, len. Geboren en getogen in De immer produktieve aan- Utrecht, acteerde de rossige valler leek een van de meu- spits met de trots uit de Dom- belstukken te worden in de Reker zoekt het hogerop KERKRADE Jan Reker verkiest morgen voor de Europe se wedstrijd tegen Sredets Sofia een plaats op het dak van de tribune. De Brabantse trainer werd vorige week door de tuchteommissie van de UEFA voor een duel van de bank ver bannen, omdat hij in de eerste wedstrijd tegen Sredets het Bulgaarse publiek geprovoceerd zou hebben. Bovendien vond de Europese bond dat hij te vaak was opgestaan van de bank. Reker over zijn opmerkelijke keuze, om zich op de winderige overkapping van stadion Kaalheide te nestelen: Vanaf het dak heb ik het beste overzicht op het veld. Bovendien heb ik geen last van mensen die tegen me aan praten". Reker is van plan het contact met zijn assistenten Van der Kuijlen en Ver- sleijen te onderhouden via een walkie-talkie. lucratieve transfer steeds weer afketsen. Tot aan het begin van het huidige sei zoen, toen Van Loen als een donderslag naar Kerkrade verkaste toen Roda's suiker oompje Nol Hendriks een miljoen voor hem overhad. Uitdaging „Achteraf bezien heb ik er goed aan gedaan door naar Roda Te gaan. Het gaat mo menteel niet al te best met Utrecht en Roda doet het lekker, speelt Europa-Cup, vandaar. Maar daarnaast was ik ook gewoon een keer aan wat anders toe. Een nieuwe uitdaging, een nieuwe omge ving". Hij heeft het inmid dels prima naar z'n zin. „Hoewel het eerst wel even wennen was. In Utrecht was alles tot in de perfectie gere geld, lag je kleding dagelijks voor je klaar, bij Roda was dat wel even anders. Maar dat is een kwestie van accli matiseren", aldus Van Loen, die zegt zich ook privé in middels thuis te voelen in de laars van Nederland. Sportief gezien, vindt Van Loen, gaat het redelijk naar wens. De spits is redelijk con tent over zijn eigen ontwik keling, stelt dat hij met name van Jan Reker „al een hoop heeft geleerd. Door hem heb ik vooral aan de bal meer vertrouwen gekregen. Ik ben balvaster geworden". Heeft Van Loen onder Reker speltechnische vorderingen gemaakt, hij lijkt ook bedui dend rustiger, evenwichtiger dan in zijn Utrechtse jaren. Van Loen is niet meer het vervelendste jongetje van de klas, die 's lands voorstoppers het bloed onder de nagels weg haalt. „Ik moet wel rus tiger zijn", is de toelichting. „Ik ben hier voor het eerst in m'n leven aanvoerder en dan toch je kop houden. Het wennen. Ik word nu ineens bij organisatorische zaken be trokken waar ik vroeger niets eens bij stil stond". Het enige wat Van Loen mis schien mag worden aangere kend, is zijn magere produk- tie tot nu toe. Hij, gehaald om te scoren, doelpuntte nog maar vijf maal. Een beschei den aantal, dat opgekrikt dient te worden, realiseert hij zich. „Het probleem is alleen dat ik nog te vaak de juiste spelers om me heen mis. Ik ben geen jongen die op basis van een individuele actie een hele verdediging aan flarden speelt, maar ben afhankelijk van ballen van de flank. En daar zit het 'm dus nogal te gen dit seizoen. Het was de bedoeling dat René Hofman zou terug gaan naar Roda, maar die transfer ketste dus helaas af. Raymond Smeets is op links een mogelijkheid, maar was lang geblesseerd; nu is Sanchez Torres weer weggevallen". TEUN STAAL MADRID Kees Ploegs ma betreurt slechts ge deeltelijk dat Real Ma- drid-PSV niet via de NOS op de buis zal worden ge bracht. Tegenover de dwang naar de kijkers om over te schakelen naar België, staat dat PSV voor zijn thuiswedstrijd uit Spanje 600.000 gulden voor de rechten heeft kunnen beuren, het zes voudig^ van wat de NOS gewoon is voor dat soort wedstrijden te betalen. „Natuurlijk denk ik ook dat de NOS de rechten veel voordeli ger zou hebben kunnen kopen, als wij onze wedstrijd voor een NOS-achtig bedrag aan Spanje hadden verkocht. Maar zo werkt het niet. Een verschil van een half miljoen is ook voor PSV veel geld. Wij zouden ons zelf geen dienst hebben bewezen wan neer wij ver onder de mogelij ke prijs waren gaan zitten. Het is ook niet zo dat de sponsor bereid is geweest het verschil voor de NOS bij te passen. De thuiswedstrijd is op de hele wereld te zien geweest, onze uitwedstrijd zal dat ook zijn, maar alleen niet in Nederland. Ik vraag mij dan af of het een goede investering zou zijn om daarvoor 500.000 gulden vrij te maken. Ik denk van niet. Goede ploeg Ik kan ook niet inzien dat wij op deze manier onze suppor ters te kort doen. Ons publiek wil een goede ploeg op het veld zien, dat kost geld. Men verwacht dat wij Real Madrid partij geven. Maar de twee clubs werken natuurlijk wel met andere bedragen. De pre mie voor onze spelers voor de volgende ronde ligt rond 9000 gulden. Bij Real krijgen zij ruim vier keer zo veel. Onze recette was zonder TV-rechten 800.000 gulden en met TV twee miljoen. Real beurt al leen al van zijn kijkers op de tribunes een vijf miljoen gul den. Onze bedragen lijken ook ho ger dan zij werkelijk zijn. Er is een BTW-afdracht, er zijn niet geringe kosten, voor de thuis wedstrijd bijvoorbeeld hebben wij 150.000 gulden aan de Eu ropese Voetbal Unie moeten betalen. In die context wordt een half miljoen steeds meer een bedrag dat je binnen be hoort te halen. Er is een ont wikkeling aan de gang, waar ook wij intensief bij betrokkeri zijn en wij willen dat graag zo houden. Ik weet niet hoe ik het anders zou moeten doeh dan nu gebeurd is bij onze thuiswedstrijd tegen Real. Bo vendien, ik heb de prijs niet vastgesteld die de NOS zou moeten betalen voor het duel in Madrid". Geheim Trainer Guus Hiddink zal ver moedelijk vandaag aan zijn se-: lectie duidelijk maken wie van de spelers, naast de jonge re servedoelman Wim de Ron en de internationaal onervaren Cemal Yilmaz, morgenavond op de bank zal moeten plaats nemen. Voor de buitenwacht houdt hij de opstelling waar schijnlijk een dag langer ge heim. Negen basisspelers staan wel vast, van het viertal Hans Gillhaus, John Veldman, Ed ward Linskens en Anton Jansssen zal hij er twee moeten teleurstellen. Nog maar net uit het vliegtuig gestapt, had Ronald. Koeman gis teren in Madrid onmiddellijk een fotograaf in zijn nek. foto: efe „Ook andere disciplines in de atletiek hebben te kampen met een gebrek aan goed ge schoolde trainers. Maar wat de oorzaken bij het lange-af- standlopen betreft denk ik dat het bij de meeste clubs nog een ondergeschoven kindje is. Veel lopers worden nog steeds met een schemaat je de wei ingestuurd. Daar naast zijn de mensen die in lange-afstandlopen zijn geïn teresseerd toch vaak teveel s zelf met lopen bezig, als ei- gen hobby, dan dat ze het uitdragen. Gebrek aan be langstelling? Ik weet het niet. Wat ik wel merk is dat veel mensen nauwelijks op de hoogte zijn van bepaalde be langrijke ontwikkelingen in het lange-afstandlopen". Bondscoach Bob Bover- man in Atletiek Wereld. „In Nederland komt een aan tal trainers niet of nog maar moeilijk aan de bak. Mede door de succeseen van het Nederlands elftal tijdens het Europees kampioenschap be staat er vraag, naar Neder landse trainers in bijvoor beeld ontwikkelingslanden. We proberen nu via de am bassades en voetbalbonden van de buiten Europa gele- Wim Keja. Doorbijten. FOTO: ANP gen landen de bemiddelings mogelijkheden van Neder landse trainers naar het bui tenland te vergroten". Jacques Kranendonk, di recteur Stichting Arbeids zaken in Voetbal en Mana gement. „Sommigen dachten dat er gestayerd werd achter de motoren en begonnen voor de camera's te schelden. Op een gegeven moment werd er zelfs een bidon in de lens leeggespoten. Dan denk ik „waar zit je verstand?". Ze lopen te brullen dat ze een sponsor willen omdat het al lemaal zo veel geld kost en ze er toch een centje aan willen overhouden. En dan gaan ze zich op die manier op de tv afreageren. Op de televisie die je juist nodig hebt om een sponsor tevreden te stellen". Marathonschaatser Ri chard van Kempen in de Volkskrant. „Waarom mensen als Van der Louw en Vonhoff zich stukbijten op een sportorga nisatie? Er bestaan tussen de politiek en de sport een over eenkomst en een groot ver schil. In beide gevallen moet je over ijdelheid beschikken. Dat is de overeenkomst. Daar moeten we niet moeilijk over doen. Ik ben zelf ijdel genoeg om met een goed artikel in de krant te willen staan. Voetbalbestuurders ook. Dat is heel menselijk. Ik weet het, want ik heb er heel wat leren kennen. Het grote ver schil is, dat men in de poli tiek werkt vanuit het eigen gelijk. Men staat altijd tegen over elkaar en probeert zijn eigen mening door te druk ken. Maar als men zo in een sportbestuur te werk gaat, rollen de bestuursleden al gauw over elkaar heen". VVD-kamerlid Wim Keja in de Telegraaf. „Elly van Hulst. Moest ik haar profiel schetsen dan paste ze naadloos in een re clame voor Zeeuwse marga rine en dan hoeft er niet eens een tekstschrijver bij te pas te komen, die doet dat natu rel. Vorige week hoorde ik tot mijn verbazing dat ze er een relatie op nahoudt; de verslaggever zei er meteen bij dat ze al 29 jaar is - de na tuur houd je op den duur niet tegen". Columnist Ruud Verdonck in Trouw. kollega en medebestuurder opstelt en als je je werk maar goed doet. Als vrouw moet je prioriteiten stellen en niet al les tegelijk willen doen, zoals huishouding, opvoeden van kinderen, baan en hobby's, want dan doe je eigenlijk niets goed. Ze staan er wel eens verbaasd over dat ik zo direkt en praktisch ben. Daarnaast zijn de mannen om mij heen heel erg geë mancipeerd, dus we werken perfect samen". Voorzitter Riena de Beer van de badmintonbond in bondslad „Voedsel vormt toch altijd een probleem voor iedere deelnemer. Door pionieren ben ik er zelf achtergekomen wat het beste is. Met Brinta en isotone drank heb ik het nu redelijk in de hand". En: „Bij elkaar heeft alles me de prijs van een mooie Volvo gekost. Dat langlaufen is in 1977 pas begonnen. Er zat aan een schaatstocht een langlaufwedstrijd van 7,5 ki lometer vast. Dat heb ik toen geleerd en ik won. Dat was leuk en langzaam is dat lang laufen een beetje uitge groeid". Duursporter Ton Rueck in het Algemeen Dagblad. „Ik denk dat geen enkele vrouw dat zal hebben als ze zichzelf maar gewoon als een „De Lier heeft in de Ie league een pak slaag van ons gehad. En als dat weer gebeurt op de EC vrezen ze wellicht dat hun plaats in het Nederlandse team op de tocht komt te staan. Ik zie dat juist andersom: dit is een kans om te bewijzen dat die jonkies van ons destijds een uitschie ter hebben gehad. Maar ze willen er gewoon niet aan. Een hele slechte zaak voor de bowlingsport. Het zijn angs thazen, fruit-etende, verwen de jongetjes, die hiermee het bewijs leveren dat veel vere nigingen nog altijd op een knullige en onbeholpen wijze zijn georganiseerd. Als ik manager was geweest van De Lier en ik had het team inge schreven voor de Europa Cup in eigen land had ik ze aan de inschrijving! gehou den. Wat faalangst: Spelen!" Organisator Frans Harry van het Europa Cup-toer nooi bowling in Den Bosch in bondsblad. Ajax zonder Pettersson ZEIST Ajax speelt morgenmiddag in de kwartfinale van het KNVB-bekertoernooi tegen FC Groningen zonder Stefan Pet tersson. De Zweedse aanvalsleider van de Amsterdamse club werd maandagavond door de tuchtcommissie voor vier wedstrij den geschorst, waarvan twee voorwaardelijk, met aftrek van de voorlopige schorsing. Pettersson, die vorige week in de wedstrijd tegen Roda JC wegens natrappen uit het veld werd gestuurd, maakt zondag in de topper tegen PSV zijn rentree. Tegen RKC zat hij afgelopen zondag de eerste wedstrijd van zijn schorsing uit. De Zweed kreeg tevens een boete van 300 gulden. Geen winnaar in lotto weekeinde zijn: Lotto: le prijs: geen 48.80. 5e prijs: 68 915 x 5. 18 x 757,90. 3e prijs: 239 x 1 ƒ26,90. 4e prijs: 807 v, PAARDESPORT 1e koers, 2040 meter: 1. Dare of Thijssen (R. Pools) 2.52.7-1.24.7. 2. Confidence. 3. Cosmic Pop. Toto: winnend 1.70, plaats 1,70, 6.00, 3,90. 259.20. Zilwo d'Aster, 3. -Zanny Oranje. Toto: 2.40, plaats 1.30, 1,10, 1,40, koppel Hanegraaf (Ita) z.t.. 6. Tomasinl (Ita) z.t., 7. Roc- chl (Ita) 0.16. 8. Kelly (Ier) 0.17, 9 Dhaenens (Bel). 10 Wilson (Aus). 11. Konisjev (Sov), 12. Rooks (Ned), 13. (Sov), 17. LeMond (VSt). 18. Rabottlm (Ita). 19. Theunisse (Ned). 20. Criquie- lion (Bel) allen zelfde tijd als Kelly, 35 Slemons (Ned) 0.32. 37. Stevenhaa- ?en 0.41. 45. Van Orsouw 0.44,84 alen 4.08. 87. Maassen z.t., 94. Lub- berdlng 4.46. 96. Kleinsmann z.t., 98 2. Another Evento. 3. Brigitte gestart: Conscious Duke. Toto: win nend 3.10. plaats 1,60, 2.40. 2,40. koppel 27,10. trio 497.20. 3e koers, 2700 meter: 1. Agostlnho Mendel (J. Wagenaar) 3.44,6-1.23,2. 2. Chance Enkhuizen. 3. Afra Baker. Niet gestart: Zuviel Anjo. Toto: win nend 1,90, plaats 3,10, 3,30, koppel 14,90. trio 59,40. 4e koers, 1700 meter: 1. Chambrefille M. (H. Schoonhoven) 2.20,1-1.22,4, 2. Another Star, 3. Ace Hanover. Toto: winnend 9,90, plaats 2,60. 3,30, 3.00, koppel 54,60. trio 1558.30. 5e koers, 2040 meter: 1. Amor de Haar (J. Meertens) 2.50.2-1.23.4. 2. Cirlanne N. 3. Bardana. Niet gestart: Zenon. Toto: winnend 11.50. plaats 2.20, 1,40, 1,80. koppel 28.10, trio 388.30. 6e koers, 2380 meter: 1., Yerry Doffer (A. Mollema) 3.17.4-1.22.9. 2. Wayne Express. 3. Berend K, 4. Yria P. Toto: winnend 10.40. plaats 2,00. 2.00. 1.40, koppel 20.80. trio 314,80, kwar tet 764,10. 7e koers, 2040 meier: 1. Atomic Po wer (C. de Leeuw) 2.46.3-1.21.5. 2. Oorthuijsen) 2.47,4-1.22.1. 2. Britta, 3. Yorker W. 4. Ymirames. Toto: win nend 4,80. plaats 1.40. 1.50. 4.20, koppel 7,60. trio 325,80. kwartet 1021.90. 10e koers, 2040 meter: 1. Arlan Bui tenzorg (H. Grift) 2.43.9-1.20.3, 2. Wiske Toogwijk, 3. Whopper Oost- Omzet 246.574. TENNIS Toernooi in Boca Raton Cecchini (Ita)-Durie (Gbr) 3-6, 7-6, 6- 2. WIELRENNEN Tirreno-Adriatico Vijfde etappe: 1 Gölz (BrD) 238 km Pieters en Dorgelo afgestapt. Algemeen klassement: 1. Rominger LeMond (VSt) 0.30, 9. Tomasinl (Ita) z.t., 10. Volpl (Ita) z.t., 11. Konisjev (Sov) 0.32. 12. Kelly (Ier) 0.34. 13. Bombini (Ita) z.t.. 14. Passera (Ita) z.|., 15. Theunisse (Ned) z.t., 16. Fuchs (Zwl) z.t., 17. Rabottlni (Ha) z.t.. 18. Chiurato (Ita) z.t., 19. Maechler (Zwi) 0.35, 20. Dhaenens (Bel) z.t. Klasse ringen Nederlanders: 30. Rooks 2.54, 44. Van Orsouw 4.12, 47. Maassen 4.25. 52 Siemons 5.46. 62. Van Aert 7.57, 7 Van Vliet 9.26. 85 Lubber- ding 12.14. 105. Hanegraaf 15 32, 110. Stevenhaagen 16.20. 125. Kleinsmann 17.53, 129 Arntz 19.55. 154. Solleveld 27.34. 155 Lammerts 27 41. 157. Verhoeven 29.50. 158. Nijdam 3008. 168. Jakobs 37.04. 170 De Rooy 38.18. 172. Talen

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11