Foreholte verrast door kampioenschap Belangrijke leren LMHC Frank van Veenendaal vierde in Rucphen L-limieten oor weidse remmers SATURNUS TERUG IN TWEEDE DIVISIE Heren Leython nemen afstand >AGIN' PORT CeidócSoiucwt MAANDAG 13 MAART 1989 PAGINA 25 iVB Zondag Perry Veilbrief (ROAC'79), Theo Aanhane VSB) 13, Marcel van der Burg (Roodenburg), Ruud de Klerk an Nispen). John Jansen (VVSB) 11. deling Zaterdag: Koen Warnau (Hazerswoudse Boys) 22; Ro- d Pilmeyer (LSVV'70) 18; Erik Kattenberg (Abbenes), 17; Al- rt de Haas (Valken'68) 14. deling Zondag: Ed Muller (Alkmania) 11; Ronald Hendrik- i (ZLC), Jan van der Reyden (Randstad Sport) 10; Edwin de o(VNA) 9. gionale Jeugd: Ronald van Delft (UVS), Onno Laman (UVS) Alex Leeflang (UVS) 11; Patrick Kamperveen (Roodenburg) LEIDEN Frank van Veenendaal had zaterdag in Rucphen bijna zijn eer ste seizoenszege te pak ken. Na een vlakke wed strijd besloot Van Vee nendaal het in de slotkilo- meters van de 140 kilome ter lange koers alleen te proberen. Met nog vier ki lometer te gaan demar reerde de Sassenheimer, maar tot zijn ongenoegen strandde zijn poging in het zicht van de haven, toen drie renners bij hem aansloten. Omdat Van Veenendaal natuurlijk op dat moment zijn beste kruit verschoten had, viel er voor hem verder wei nig eer meer te behalen en finishte hij als vierde. Jannus Slendebroek won de koers. In Woensdrecht lukte het Mike Hassing wèl om zijn eer ste overwinning van het sei zoen in de buidel te steken. De Noordwijker was daar de rap ste van een zes renners sterke kopgroep. Mark Varkenvisser eindigde als tweede in de pelo tonsprint hetgeen hem de achtste plaats opleverde. Mar tin Kokkelkoren finishte za terdag in een sterk bezette koers in het Belgische Harel- beke na 160 kilometer als 22e. Tom de Jong was gisteren bij de tweede rit van de Rijn-Bol lenstreek competitie op Room burg de sterkste amateur. De Casba-coureur reed aan het slot weg uit het peloton en won met kleine voorsprong. Peter Uitendaal en Ronald van der Tang eindigden als tweede en derde. Hiermee plaatste De Jong zich tevens in leidende positie in het klasse ment. Robert Rutgerink fi nishte als eerste bij de recrean ten. In Gouda won Bram van Wensum bij de veteranen door zijn vluchtmakkers Rietveld en Hoogeveen in de sprint af te troeven. Bij de-junioren won Dennis Heij. Jan de Wilde en Dick Hobo eindigden achter de renner van Excelsior. Op het parcours van de Bol lenstreek in Lisse beëindigde Cees van Haastregt de wed strijd bij de liefhebbers als eer ste. De Voorhouter reed in de finale alleen weg uit de kop groep. Richard van Kempen won de sprint der achtervol gers van Pieter Evelein. Eve- lein bleef met dit resultaat wèl leider in het algemeen klasse ment. Bij de nieuwelingen won Rick van Wetten in Al phen aan de Rijn de koers vóór de twee Casba-renners Edwin de Blaeij en Camille van Beek. Margreet van Eg- mond was de eerste dame. DEN - De Zijl/LGB en namen dit weekeinde met kleine ploeg deel aan •mwedstrijden in de B-klas- Dit had echter geen nega te invloed op de resultaten. Nieuwkoop werden zes A- lieten behaald, ider Biever tikte bij de jon- onder twaalf jaar als eer- lan op de 100 meter vrij, op hielen gezeten door de jmmer twee Micha Prins. De Idtijden van de jongens wa- 1.12.0 en 1.12.2. In dezelfde iftijdscategorie behaalde 'in Visser een derde plaats de 200 meter wissel in .3. Gijs Janssen deed op afstand de klokken stil- n op 2.58.8. Ook deze tijd is genoeg om in het vervolg de A-klasse uit te komen, jbert van Vuuren werd der- I op de 100 meter school in p.O. Bianca Singeling bleek 'snelste op de 100 meter rug I de meisjes onder veertien ir; haar tijd 1.19.3. irembad De Zijl was gisteren decor voor de jaarlijks te- gkerende strijd om de Frans ta Harskampbeker. Een Mstrijd waarbij alleen maar (afettes op het programma lan. LZ bleek de snelste ver ging. De Zijl eindigde op h derde plaats. LZ toonde ih op acht van de zestien on- •len de sterkste. Een -an schreven Bianca [cks, Nancy Kijk in de Veg- Maaike Parrel en Jimmy n Deelen op hun naam. De iisies doken met hun tijd, tevens onder de limiet de komende zomerkam- ischappen. rd< n vierkamp in het Vijf- iibad tikte Marielle Kraan maal als eerste aan. Zij de 100 meter school en 50 meter rug in respectieve- i 1.41.1 en 43.3 af. In de ^kcnacjftijdscategorie onder twaalf er eerste plaatsen Jggelegd voor Olivier van leien op de 100 vrij (1.17.5) Lisette van Polanen en Ivo jker op de 200 meter school en 3.29.0). Natasja Raap- legde als snelste de 100 (Ier vrij af in de categorie veertien jaar, 1.05.5. ■crd ren uit-f! lussen" LEIDEN Drie weken eerder dan werd verwacht zijn de handbalsters van Datateam Foreholte kam pioen'in de eerste divisie A geworden. Door de 24-9 winst op VIDO, maar meer nog door het 13-11 verlies van VZV bij Quick'20, behaalde de ploeg van Jan Kecskemet- hy een vervroegd ticket voor de eredivisie. De of ficiële festiviteiten zijn voorlopig uitgesteld naar 2 april, de datum van Fo- reholtes volgende compe titiewedstrijd. Het kampi oenschap van de heren van Saturnus werd heel wat zwaarder bevochten. In een uiterst nerveuze wedstrijd namen de Leid- se heren in de slotfase af stand van Rijnstreek. Door de 13-16 winst keert Saturnus na een afwezig heid van vier jaar terug in de tweede divisie. De da mes van OASE degrade ren uit de derde divisie In een onderling duel met mededegradatiekandidaat HVV dolf OASE met 11-4 het onderspit. Er waren bloemen, er was ook champagne, maar het was an ders dan de handbalsters van Foreholte het zich hadden voorgesteld. Dat Foreholte kampioen zou worden, stond na de winst op VZV, nu twee weken terug, wel vast. Dat VZV Foreholte nog een extra helpend handje toe zou steken door van Quick'20 te verlie zen, dat was een verrassing. Dus was er na de met 9-24 ge wonnen wedstrijd tegen VIDO nog geen rondgang door het dorp, en bleven de festivitei ten beperkt tot wat gejuich en een etentje. De partij tegen sant, dat de Voorhoutsen voor het eerst in dit seizoen werden geconfronteerd met een dub bele dekking op het Voorhout- se koniningekoppel Bult en Knigge. „Ik heb daar de hele week al op getraind" aldus Jan Kecskemethy, die verwacht Saturnus-opbouwer Rene Smit baant zich. met uitzicht op de titel in 3G. een weg door de Rijnstreekdefensie. Uitblinker Nico Moor- en kijkt rechts gespannen toe. overwinning lick en c?n. had vroeg of laat eens op zo'n dekking te zullen stuiten. Zijn oplossing werkte geheel vol gens verwachting. Kecskemet hy: „Ik heb tegen Toos van Leeuwen gezegd dat zij nu niet eerst naar links en rechts moest kijken, maar zelf moest schieten". Dat deed zij dan ook. Vanaf tien meter vlogen zes schoten hard jn het net. Maar wat de voormalige bondscoach vooral deugd deed, was dat de „rest van Forehol te" zich nu volledig kon ont plooien en dat ook deed. De bijdragen van Bult en Knigge op de scoringstabel bedroegen respectievelijk maar twee en drie doelpunten, terwijl speel sters als Marian Mens. Connie van der Werf en Monique Gijsman ook hun treffers mee pakten. In de eerste helft na men de Voorhoutsen dan ook een 3-12 voorsprong. In een slordiger begonnen tweede helft krabbelde Vido wat terug tot 14-7. Daarna draaide de Voorhoutse machine weer als vanouds. Met doelpunten van onder andere Ellen Warmer dam bereikte Foreholte een 24-9 winst. Anderhalf uur la ter was Foreholte kampioen en officieel verzekerd van een rentree in de eredivisie. Fore holte wenst die titel liever nog even als „officieus" te zien, maar Jan Kecskemethy wilde toch nog wel kwijt dat hij erop mikte om volgend jaar lands kampioen te worden, .hoewel .ik nog niet zeg dat we dat worden natuurlijk". De heren van Saturnus moes ten winnen van Rijnstreek om het kampioenschap in de der de divisie G zeker te stellen. Rijnstreek-coach Menno Bom koos voor een ver uitstappen de defensie, waarmee de Sa- turnus-opbouw ontregeld moest worden. Daarin slaagde hij ook. De Leidenaren kwa men, mede door hun eigen ze nuwen, niet in het spel. Zij slaagden er amper in tot de hun vertrouwde combinaties en spelpatronen te komen. Weliswaar nam Saturnus een 4-1 voorsprong, maar daarna faalde de Leidse aanval volle dig. Keeper Rob Otten hield Saturnus in de race. Hij stopte in totaal vier strafworpen, schreef enkele breaks op zijn conto en was van afstand vrij wel onpasseerbaar. Halverwe ge waren de ploegen weer op gelijke hoogte (6-6). In de tweede helft nam Rijnstreek aanvankelijk een kleine voor sprong. Bij 10-9 schakelde Sa turnus over op een 4-2 defen sie. Vanuit die verdediging forceerden de rood-witten de wedstrijd. Onderscheppingen leidden tot breaks. Nico Moor- en, hij deelde met Rob Otten de kwalificatie „beste speler van het veld", scoorde vier maal op rij. Bij een 10-15 stand was het verzet van Rijnstreek gebroken. De thuisploeg kwam nog wel wat terug, tot 13-16, maar de kampioensbloe- men waren voor Saturnus. De dames van OASE en HVV vochten in een directe con frontatie uit wie een kans op een plaats in de derde divisie zou behouden. De winnaar zou zijn plekje behouden als mede- degradatiekanidadaat WIK zou verliezen. Vanaf het begin lag het initiatief bij de dames uit Voorschoten. Coach Paul't Mannetje bereikte met het toe passen van een verre uitstap naar de hoekspeelsters van OASE, dat de angel uit het of fensief van de tegenpartij werd getrokken. Daarnaast hield HVV het midden dicht en was keepster Aimee Visser was goed op dreef. Zij stopte onder andere twee penalties. Bij rust al had HVV, dat aan vallend toch niet echt kracht dadig was, een 5-2 voorsprong opgebouwd. In de tweede helft bouwden de dames uit Voor schoten die voorsprong gestaag uit. Van de vier strafworpen werden er drie benut. OASE kwam dan ook in het stuk niet meer voor en HVV won met 11-4. OASE verdwijnt daar mee, ondanks een redelijke eindsprint in de competitie, van het landelijke toneel. Voor HVV begon direct na het eind signaal het lange wachten op uitslag van Vires-WIK. Ruim een uur later ging er een be scheiden gejuich op in de kan tine van de Vliethorst. WIK had met 18-14 verloren. HVS, vorige week al overall win naar van de derde divisie, speelde de laatste competitie- wëdstrijd relaxed uit. Na in de eerste helft met wat slordige heden Ancora de gelegenheid te hebben gegeven terug te ko men tot 6-5, sloegen de Stomp- wijksen in het tweede deel toe. De overgang naar een 4-2 dek king was daarbij voor de ploeg van Tjits de Groot doorslagge vend. Ancora's opbouwspeel- sters lieten zich door de ver vooruitgeschoven verdedig sters overrompelen, en kregen break op break om de oren. HVS won met 17-9. Olympia startte tegen Saturnus '72 met een feestopstelling. In het doel stond juniore Diana van Roo- den, die die positie voor het eerst in haar leven innam. Zij deed het niet eens onverdien stelijk, maar een Wassenaarse nederlaag was niet te keren. Halverwege leidde Saturnus '72 met 9-4. Toen in de tweede helft Angelique Schonk met drie twee-minuten-straffen definitief naar de kant werd gestuurd, viel er aan een zege helemaal niet meer te denken. Met de 16-10 nederlaag be hield Olympia wel de derde plaats in de eindrangschik king, omdat ook De Treffers verloor. jIDEN LMHC voeg- opoe-' weer twee (broodnodi- j) punten toe aan het .era: tg schaarse totaal. De »eg van trainer/coach Icwoongrtijn Drijver, die het in it resterende deel van de cmcletlmpetitie zonder de we llis studieredenen weg- v ivallen Peter van der eer en Jeroen Dubbeld »et doen, klopte Wage- Ingen met 3-2. uwt u T •n stöpjiden begon zeer aanvallend idat leverde al snel een 1-0 prsprong op uit een strafcor- f die werd ingeschoten door Her Verstappen, die na een igdurige enkelblessure weer in de basis stond. Het bleef zeer veel druk uit wen op het doel van Wage- een snelle uitval icht Bob Jan Dietrich de Ind op 2-0. Toen werd Wa- ingen pas wakker en begon 1 terug te doen. Doordat irk Mellema met een gele art uit het veld werd ge- lurd, speelde Leiden tot aan rust met tien man. Dit gaf 3V/I0 geningen nog meer ruimte u v ^""1 zij maakte nier dankbaar iruik van De vele strafcor- R die de ploeg kreeg, wer- rt door goed keeperswerk In Niels Eegdeman ongedaan maakt. Vlak voor rust Aam Wageningen door een jlitje' in de verdediging terug i. Na rust mocht Mark Mel- A»a weer meedoen en ging H spel over en weer. Uit een ïmter trok Wageningen de \t met amclijk J' ocl jc. stand weer gelijk en' moesten de Oegstgeestenaren dus weer opnieuw beginnen. Nadat Mel lema opnieuw een gele kaart had gekregen, wisselde coach Martijn Drijver hem in voor Robin Beker. In de allerlaatste minuut van de wedstrijd kreeg Leiden nog een strafcorner die loepzuiver werd ingeschoten door Peter Verstappen, waar mee hij de eindstand op 3-2 bepaalde. Met de Leidse dames ging het minder goed. Een goede, aan vallend gespeelde eerste helft leverde LMHC geen treffers op. De dames van Kieviten kregen in de eerste helft twee kansen die zij wel benutten. Kort voor rust kregen de Was senaarse dames nog een straf- bal toegewezen, maar deze kans om definitief afstand te nemen benutten zij echter niet. In de tweede helft had Leiden opnieuw een veldover- wicht. Dit resulteerde in een doelpunt dat op naam kwam van Karen van der Lee uit een strafbal. De Leidse dames probeerden het nog wel, maar de beloning bleef uit. De heren van Roomburg speelden tegen Asvion en wonnen het duel met 3-2. In de eerste minuut al scoorde Alfons Woudstra. Roomburg dat de vele kansen die de ploeg kreeg niet benutte, kwam uit een strafcorner die werd ingeschoten door Rutger van Schaick op een 2-0 voor sprong. Vlak voor de rust werd er door Asvion een te gendoelpunt gescoord. Na de pauze begon Roomburg sterk en benutte opnieuw een door Rutger van Schaick ingeslagen Beeld uit de damesderby tussen Forescate (donkere shirts) en Roomburg. Roomburg won met 2-1. strafcorner. Tegen het einde van de wedstrijd deed Asvion nog wat terug maar Roomburg kwam verder niet in gevaar. De dames van Roomburg won nen in een streekderby met 2- 1 van Forescate. De Leidse da mes stonden al na vijf minuten voor door een velddoelpunt van Babette de Jonge. In de tweede helft scoorde Veerle Kuijpers 2-0 ook uit een veld doelpunt. Forescate nam vanaf dat moment het heft in han den en maakte twéé minuten voor rust uit een strafcorner die werd ingeslagen door Brechtje Vriend: 2-1. De heren van Alecto speelden thuis gelijk met 2-2 tegen Hu- dito. Al in de eerste minuut kwamen de Leiderdorpers achter te staan. Tien minuten voor rustkwam de achterste man Ludo Mennes door en gaf een pass op Maurits Huygen en deze maakte er dankbaar gebruik van om de stand gelijk te trekken. Vlak voor rust scoorde Eric Kruis 2-1. Na rust was het een gelijkopgaande strijd waarbij Hudito de stand nog in evenwicht bracht: 2-2. Alecto verloor, na lang stand gehouden te hebben, tegen een zeer goed spelend HIC met 3- 0 De eerste helft hield Alecto de schade beperkt, invalster Ingeborg van der Touw be dwong de gevaarlijke spits van HIC. In de tweede helft werd de 1-0 stand verder uitge bouwd naar een 3-0 door twee velddoelpunten. De heren van Forescate speel den in een gelijkopgaande strijd met 1-1 gelijk tegen Kraaien. In de eerste helft scoorde Jelmer Siersema het enige doelpunt voor de Voor schotenaren. In de tweede helft trok Kraaien de stand gelijk door een strafbal. FOTO: HENK SNATERSE Noordwijk speelde thuis en won met 3-2. In het eerste ge deelte van de wedstrijd opende Erik 'Horst' Verdoorn de sco re, waarna Xenios de stand snel weer gelijk trok. Na rust scoorde Fred Beuk twee maal. De eerste uit een strafcorner en de tweede uit een strafba- l.In de laatste minuut werd het nog spannend omdat Xenios terug kwam tot 3-2. De Noordwijkse damesforma tie verloor in een voor rust ge lijk opgaande wedstrijd met 5- 1. Renate van der Bent scoor de het enige doelpunt en hield de eer hoog voor Noordwijk. Jeugd Quick Boys houdt UVS op 1-1 LEIDEN Roodenburg heeft UVS verdrongen van de eerste plaats bij de landelijke jeugd. Op sportpark Noord wonnen de blauw-zwarten met 7-0 van het kansloze RVC. In Katwijk kwam UVS bij Quick Boys niet verder dan 1-1. Ajax 2 liet zich bij hek- kesluiter Lisse niet De derby tussen Quick Boys en UVS eindigde onbeslist: 1-1. De wedstrijd werd ontsierd door ne gen boekingen (Quick Boys zes, UVS drie) en de uitsluiting van de UVS-er Marco v.d. Broek, die zou hebben nageschopt. De beide trainers Arjan van der Werff als Bert Jansen vonden dat het met de hardheid wel meeviel en we zen de scheidsrechter als hoofd schuldige aan. De leidsman zou de derby absoluut niet hebben aangevoeld en de wedstrijd „ka pot" gefloten hebben. Gevoetbald werd er ook door de teams, die elkaar qua kracht niet veel ont liepen. Quick Boys nam na een kwartier spelen verrassend de leiding toen Jan Jeroen Schaap een aanval over links bekwaam afrondde. UVS kreeg na een uur spelen een buitenkansje op de gelijkma ker, maar de Katwijkse doelman Gert Jan van Klaveren stopte de strafschop van Onno Laman Het bleek echter uitstel van executie, omdat Ronald van Delft in de ze ventigste minuut alsnog de ge lijkmaker aantekende. Roodenburg werkte tegen het Rijswiikse RVC flink aan het doelsaldo. Na een 2-0 ruststand werden de bezoekers in de twee de helft helemaal zoek gespeeld door de ontketende Leidenaars. die het pas bij 7-0 voor gezien hielden. Peter Wanrooy (2x), Jef frey van As, Michael Verver, Ron de Bruin, Peter Eekel en Dick Straathof waren de schut- Ajax 2 kwam op bezoek bij Lisse en overdonderde de thuisclub met een snelle openingstreffer. De veel sterkere Amsterdam mers liepen gestaag uit naar een 0-4 voorsprong en vonden het toen wel welletjes. Jasper van der Salm en Maarten Alders mochten de stand een draaglijker het Matste woord had: 2-ï LEIDEN De heren van Leython deden goede za ken. News Flash/OVRA werd gedecideerd met 3-0 teruggewezen, waardoor de afstand tot degradatie kandidaat Allides, dat volgende week wordt ont moet, tot vijf punten werd vergroot. Gemini behield de titelkansen door een 3- 1 overwinning op Inter Amicos. NOVO ging met 3-0 onderuit tegen Skania. Bij de dames twee neder lagen voor de beide divi sie-vertegenwoordigers Gemini en Leython. Leython, weer met Bas Bloem in de gelederen, was tegen degradatie kandidaat OVRA goed op dreef. Vooral de middenaanval. met een 100 procent scorende Paul- Jacques Verhoeven, was on grijpbaar. Trainer/Coach John Groen was zeer tevre den over het bijna foutloze spel van zijn formatie „Als deze jonge jongens bij de les blijven, is er niets aan de hand". Hetgeen bleek uit de uitslag: 15-7, 15-11, 15-9. NOVO hield tegenstander Skania in de eerste twee sets aardig bij tot 11-11. Persoon lijke fouten zorgden er ech ter ook tweemaal voor dat Skania de winst pakte. In de derde set was het mentaal geknakte NOVO kansloos: 15-4. Gemini won wel van Inter Amicos, maar het ging alle maal moeizamer dan mocht worden verwacht. Zo werd het eerste deel zelfs met 14- 16 afgegeven, voordat de ploeg ging draaien. Het re sultaat was daar ook naar Via 15-6, 15-9 en 15-10 werd de zege toch een feit. Omdat Tonegido een punt verspeel de aan Rijnmond 3 staat Ge- mini nu alleen op de tweede plaats, met een punt achter stand op SVC. Leython 2 herstelde zich in de promotieklasse A van de misstap van vorige week. Acco/DOS 3 werd met 3-1 verslagen. Leython 2 dicteer de het duel pas vanaf de der de set. De individuele klasse van Leo Torn, Robert Maas- sen en geroutineerde aange ver Hans Broere gaf de door slag. Graficon bleef in de achter volging door een 3-0 winst op ZOVOC 2. Een eenvoudi ge zege voor het geconcen treerde Graficon dat in drie kwartier klaar was: 1-5, 15-5 en 15-8. Leython 3 nam definitief af stand van de laatste plaats door hekkesluiter DAC 2 een 3-0 nederlaag toe te brengen. Alleen in de derde set moest Leython nog even oppassen: 15-10, 15-9 en 15-13. Valken haalde het in de promotie klasse B net niet tegen Ren- tokill/ZVH 3. Een vaak net niet kloppende set-up en foutjes aan het einde van elke set deden de balans in het voordeel van de oppo nent uitslaan: 15-17, 12-15. 15-17. NOVO 2 bood leuk te genspel aan koploper Bos koop, maar kwam deson danks in twee sets veel te kort. Alleen in het tweede part was het echt spannend: 15-17. LUSV had vijf sets no dig tegen RIVA/VSC. De eerste ging door een matige start verloren, de vierde wel licht door overmoed. De vijf de werd wel gepakt: 15-11. Dames Bij de dames speelde Gemini een van de betere partijen van het seizoen. Bosta The Smash bleek echter toch te sterk, won de eerste twee sets (15-13, 15-7), werd ver nederd in deel 3 (1-15), maar herpakte zich weer in de vierde: 15-9. Leython, met geblesseerde hoofdaanvalster Tineke de Bloois als coach, had niet voldoende inhoud om SVC in de problemen te brengen De Leiderdorpse ploeg viel vooral verdedigend door de mand: 0-3. Gemini 2 deed het in de pro motieklasse goed door Thor met 3-1 te kloppen. De sterk serverende ploeg gaf het tweede deel nipt uit nanden, maar maakte in de laatste twee sets veel duidelijk: 15-2, 15-6. Gemini 3 pakte de eerste set van koploper ZOVOC (8-15) en bleef ook daarna goed meedoen. In de resterende drie delen was het echter wel steeds ZOVOC dat de beslisende punten pakte: 15- 11, 15-7, 15-13. Liusna ontfutselde Orion twee punten in een meer spannende dan fraaie wed strijd: 2-3. Het door invallers sterk verzwakte NOVO scoorde tegen AV '40 2 slechts veertien punten en verloor dan ook met 3-0.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 25