'OP stelt plaats in oofdklasse veilig Ben de Jong wijst Leiden de weg De Algemene promoveert naar de tweede klasse ipte zege Leede Kostbaar puntverlies voor MMO PORT £eidóc6oinarit MAANDAG 13 MAART 1989 PAGINA 23 meer gende weer aldus itie in al tien Maar", >e, „als ouden lang- otnotTluweels Koen Warnau haalt flink uit DEN Door het verlies van TAVV CRV is de koppositie van Hazerswoud- oys in de afdelingscompetitie zaterdag pnieuw florissanter op geworden. Zelf nen de Boys probleemloos van hek- uiter SVLV: 4-0. Valken '68 nam door 0 zege op KRV de tweede plaats over TAVV, dat de derby tegen Alphia 1-0 verloor. ULST hia - TAVV 1-0 (1-0) jer wilde het er bij de derby tussen a en TAVV nog wel eens heet aan aan. Bij de jongste editie sloeg de zelden in de pan waarbij Alphia als ius mocht aanvoeren, dat het enkele ngnjke spelers miste. Al in de zesde minuut was het Ben van Klaveren, die na een hoekschop doeltreffend uithaalde. De Alphense doelman Oscar van Kolsteren maakte een geslaagde rentree en hield de TAV V-aanvallers van scoren af. Zijn col lega Ubink voorkwam middels enige fraaie reddingen een grotere nederlaag, wat gezien het veldspel geflatteerd zou zijn geweest. Valken '68 - KRV 3-0 (1-0) KRV verspeelde zijn laatste kans op de ti tel door in Valkenburg met 3-0 het onder spit te delven. Het levendige duel kende een sportief verloop en twee ploegen die volledig aan elkaar gewaagd waren. Door enkele slordigheidjes in de Katwijkse de fensie ging de zege naar de thuisclub. Al- bert de Haas (2x) en Peter van Delft wa ren de doelpuntenmakers. Hazerswoudse Boys - SVLV 4-0 (3-0) Het duel tussen David en Goliath. De ge doodverfde kampioen had geen enkele moeite met het onderaanstaande SVLV en eigenlijk was alleen de tweestrijd tus sen de afdelingstopscorer Koen Warnau en de uitstekend keepende Cees van Vel- zen de moeite waard. Warnau had het vi zier op scherp staan en nam de gehele Ha zerswoudse produktie voor zijn rekening. Van Velzen hield de schade beperkt door onder meer een strafschop van Sjaak van Dorp te keren. Door het puntenverlies -• 1 - J be- de de concurrentie kan schouwd niets meer mis gaan Boys. LSVV '70 - GWS 4-1 (3-0) De studenten waren een maatje te groot voor het Sassenheimse GWS. Bij de pauze stond de thuisclub al op een riante 3-0 voorsprong door treffers van Wijnand van Haselen, Bert Pley en Edwin Heespelink. Ronald Pilmeyer voegde slechts één goal toe aan zijn imposante totaal van zeven tien. Charles Hanny redde de welverdien de Sassenheimse eer bij een 4-0 achter- MVKV - Meerburg 2-2 (0-1) In de eerste helft leek er geen vuiltje aan de lucht te zijn voor het bezoekende Meerburg. Het drong de Katwijkers ver terug op eigen helft en had het oeste van het spel. Danny van Aerde benadrukte het overwicht door in de 35e score te openen. Gemakzucht en concen tratieverlies na de hervatting brak Meer burg bijna op. Een agressief MVKV boog de 0-1 achterstand door treffers van Rian Blankert en Theo van Kuyk (e.d.) om in een 2-1 voorsprong. Alex Bos zorgde er in de laatste minuut van de wedstrijd voor dat Meerburg toch een punt bemachtigde. Abbenes - ZLC 5-3 (1-0) Het doelpuntrijke treffen kende slechts een 1-0 ruststand (Erik Kattenberg). Het zich dapper verwerénde ZLC scoorde er na de pauze via Ton Kamphues (2x) en Frits Rijsbergen duchtig op los, maar kreeg zelf ook nog een kwartet goals om de oren. Peter Kattenberg toonde zich twee maal vanaf de stip succesvol, terwijl het vijftal werd volgeschoten door Erik Kattenberg. ZLC-er Koos Oeverne trapte na en mocht voortijdig douchen. Woubrugge - SVOW 1-2 (1-1) Het leek in Woubrugge wel of beide ploe gen niet optimaal gemotiveerd waren, want er speelde zich een gezapig duel af voor de ogen van de toeschouwers. Na een half uur spelen benutte Arie Schoenma ker de eerste kans in de wedstrijd en nnende de score namens de gasten. Een foutje van SVOW-sluitpost Peter Klomp werd vijf minuten later attent afgestraft door Marco Kuiken. Woubrugge, dat aan trad met vier A-junioren, ontglipte een gelijkspel toen doelman Rini de Klerk, een B-junior, in de fout ging en Wilco Klomp er als de kippen bij was om de bal in te tikken: 1-2. SENHEIM TOP lift op de mooist moge- wijze haar plaats in hoofdklasse veilig ge- De ploeg van Jasper |;el ontnam DKOD kansen op de afde- jstitel met een 17-14 waarmee Groen |>1 tot tweede degradant ]|d veroordeeld. „Dit de beste wedstrijd l| het hele seizoen en je eigenlijk niet op één {strijd afgaan, maar Idaag hebben we toch «ezen de hoofdklasse waard te zijn", ver- Irdde Jacqueline Win de jubelstemming, die het laatste fluitsignaal lie Wasbeek uitbarstte, ivoorbereiding van TOP «et duel met DKOD ver- 1 in een zeer ontspannen .'VLElgr (Vonk), DEN De dames van Leede wonnen thuis en spannende wed- I van Zwart Wit '28. ,iuot Sassenheimse formatie Han> if de Rotterdamse op- 'var ente met baas- 'a'n de^a speelde gelijk tegen mtas: 2?2. Leede speelde thuis en in Zwart Wit weer eens sterke tegenstandster. In lerste helft was het een k opgaande strijd, waar- „degra- de Sassenheimse thuis- die aantó de meeste kansen liet ?t tweern- Vlak voor rust was iet spel zelfs Zwart Wit '28 dat uitval de leiding net nog r kun achter lezelfde •ust beheersten de dames i^assenheim de wedstrijd, r een kopbal van Jenny der Mark werd de stand ijk. Weer Van der t gemis iegelijk tijd de- né Bon ïdiende die de erbleef. 1-0 (0 voor de I op her, goed al luel toe Planje dopt ei lust 0- niet bi; (uit een hoekschop) van der Ploeg hiel- Ter Leede vervolgens een 3-1 voorsprong. In laatste minuut kwam rt Wit nog tot 3-2 terug, e eerste klasse won Val- '68 na een 3-1 ruststand 4-1 van Katwijk. Marlies Egmond en Marianne 'ert namen beiden twee punten voor hun reke- Woubrugge verloor in spannend duel met 2-0 KMD. Ter Leede 2 gaf unten niet uit handen en met 4-1 van Maasdijk, doelpunten werden ge kt door Bianca van Loon Wil Kuipers. Oegstgeest f geen spaan heel van her B: 15-0. Anja van sum had met 6 doelpun- het grootste aandeel in goali£ore- st pakte, a£ r twee*e interregionale zondag- oeide life speelde Iduna met 2-2 tegen Celeritas, dat ist zeer weinig te ver had. De dames van waren constant op de an Celeritas, maar zij i de bal niet in het krijgen. Vlak voor rust hadj Marga van Kins uit een trap (afstand 25 meter) de linker bovenhoek. Na speelde Ingrid van Fredejuwen de bal terug naai merder keepster, maar zij had mogei in de gaten dat een lummeiflster van Celeritas dal 'voorzien: 1-1. Celritas vervolgens zelfs de lei- maar Iduna pakte toch de halve winst. Na een Sier«kschop was het Angela kstra die de gelijkmaker aantekenen: 2-2. verloor met 2-0 van KFC'71 droogde teV'46 met 12-0 af en Altior w Oor thuis met 6-2 van de levenho'tels. Voor het Leidse Ooi fc scoorde Marielle Bave- ziji 3x. UDO won thuis in i t spannend duel met 2-0 tachtij Randstad Sport. Hennie i de tejder Kolk en Carola Lan- oal koi eld scoorde de doelpun- voor de Oegstgeestse sfeer. „Wij hebben vrijdag op de training gewoon gebasket bald, maar ik heb in de aan loop wel gezegd, we hebben dit seizoen nog weinig laten zien, laten wij nu voor een stunt zorgen", hield trainer Jasper Engel zijn keurgroep voor, die dit goed oppikte. De Sassenheimers speelden in de eerste helft heel beke ken hun kansen uit en lieten zich noch door 1-3 noch door het uitvallen van Barbara Romsom (meniscusblessure) uit hun concentratie halen. Gerco Langelaan, Ron van der Willik, Anne van der Zaag (allen twee maal), Ria Nijenhuis, Karin Westerbeek en Aad Wiegerink zorgden voor een ongedachte 9-3 voorsprong, mede omdat DKOD op 6-4 twee strafwor- pen miste. De bezoekers uit Heelsum, getraind door bondscoach Ben Crum, haal den desondanks na rust (11- 7) tot 13-12 en 14-13 op en hadden goede kansen op de gelijkmaker. „De tweede aanval was op dat moment doodgebloed en daarom heb ik Frank Nijenhuis erin ge zet als verse blikvanger, maar het duurde toch even, eer er weer lijn in zat", be lichtte Engel de kritieke fase tien minuten vóór tijd. Gerco Langelaan scoorde in het be wuste vak toch vrij snel 15- 13 en gevoegd bij de vijfde goal van topscorer Ron van der Willik, die 16-14 oplever de, was dat de beslissing. In de laatste minuut maakte Karin Westerbeek de sensa tie compleet met 17-14 en dat was het sein voor de polonai se aan de zijlijn, niet van supporters van DKOD van wege het kampioenschap, maar van TOP-pers, blij met het behoud van hun favorie ten in de hoogste korfbalaf deling. MÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊm Ben de Jong (rechts) droeg zijn team tegen Leiderdorp. Na afloop van het spannende duel toonde hij aan ook weinig moeite te hebben met zijn ploeggenoot Oscar Taal. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN Hoe zoet wraak kan zijn dat weet na zondag alleen Ben de Jong. In het vierde en meest belangrijke duel tussen Luba Leiden en Leiderdorp was het de door de Leiderdorpse aan hang als 'palingboer' beti telde Leidse center die met 28 punten het groot ste aandeel had in de 60- 63 winst van zijn ploeg. Het was ook De Jong die vier seconden voor tijd bij 59-61 met een opzettelijke fout voor een fantastisch slot van een heerlijke wedstrijd zorgde. Erik Huybens kwam vanaf de starfworplijn niet verder dan 60-61 en Leiden won alsnog, en verdiend. Het prestige was dit keer niet het enige wat er op het spel stond. Leiden kon zich in de race om het kampioenschap geen verlies veroorloven, ter wijl Leiderdorp moest winnen, wilde het team nog kans ma ken op de tweede plaats in de eindrangschikking. Het belang en het prestige drukte duide lijk op de kwaliteit van de wedstrijd, maar de spanning maakte dat meer dan goed. Michiel van Meer de nieuwe eerste coach bij Leiden had er de wind onder bij zijn ploeg, ondanks dat de score stroef op gang kwam. Van Meer vond een nieuw concept voor zijn ploeg. Lange aanvallén spelen waarin met name Ben de Jong meer moest worden betrok ken. Leiderdorp zocht maar vond geen antwoord, terwijl De Jong genoot van al die ex tra aandacht. Hij speelde an ders dan normaal een gecon troleerde wedstrijd geheel in lijn met zijn ploeg. Zelfs de Leiderdorpse aanhang kreeg dit keer geen vat op zijn spel. Met 28 punten en 10 rebounds maakte De Jong de Leider dorpse haringen keurig schoon. Met nog iets meer dan een hal ve minuut te gaan leek de strijd bij de stand 55-61 gestre den. Van Meer echter nam toen een time-out waardoor collega Samson zijn tactiek nog kon bepalen. Van Meer motiveerde zijn beslissing als volgt: „Ik wist wat ik ging zeg gen, het was mijn time-out, Samson moest het allemaal nog bedenken. Dat Samson weinig tijd nodig had zijn tac tiek te bepalen, bleek wel uit het vervolg. Leiderdorp dwong door het maken van fouten Leiden naar de straf- worplijn. Leiden beloonde die speelwijze door de vrije kan sen niet te benutten (11 uit 22). Leiderdorp kwam terug en kreeg vier seconden voor tijd bij 59-61 nota bene van Ben de Jong de winst aangereikt. Zijn opzettelijke fout bezorgde Lei derdorp twee vrije worpen én balbezit. Erik Huybens miste de tweede vrije worp en toen Ton Kallenberg vanwege een voetfout werd teruggefloten was het echt voorbij. Leiden won en verdiend, vond ook Michiel van Meer: „Wij heb ben ons eigen spel gespeeld en Leiderdorp liep er achter aan. Dat is onze grootste verdienste geweest, want ik denk dat Lei derdorp een beter potentieel heeft dan wij". Een wonderlij ke uitspraak die de eigenzinni ge kijk van Van Meer op het basketbal weergeeft, maar dat past wel bij de minstens zo ei genzinnige ploeg die Leiden is. De wedstrijd van BVO tegen RZ stond dan weliswaar in de schaduw van het Leidse tref fen, de prestatie van BVO mocht er zijn. De door blessu res geteisterde Alpense ploeg won gedecideerd van de Rot terdammers, die vooral moeite hadden met de zóne-verdedi- ging van BVO. Voor de Alphe- naren waren Elbert Mol en Jóóst van Sanbeek wel succes vol. Via een ruststand van 40- 32 werd het uiteindelijk 86-73. In de eerste divisie B etaleerde Lisse zaterdag een grote schot vaardigheid tegen de reserves van Voorburg. In de openings fase was het Jurgen Goud zwaard die met drie driepun ters de tegenstander kansloos liet. Voorburg stelde er niets tegenover (15-0). Coach Titus Flapper van Voorburg legde de verantwoording van de on dermaatse prestatie van zijn ploeg te veelvuldig bij de scheidsrechters. Nog voor de pauze zat hij derhalve met een diskwalificerende fout op op zak op de tribune. Assistent- coach Humphrey van Haver nam zijn plaats in, maar ook dat hielp Voorburg niet. Met opnieuw een serie driepunters, nu van Jurgen Zwiers en Ro nald Sporken, maakte Lisse de inzinking van vlak voor de rust (48-36) meer dan goed. Het tilde de stand naar 69-49. Het daarop volgende slotoffen- sief (70-61) van Voorburg strandde voortijdig. Door het uitvallen van Mark Gilde (ge broken neus) en de enorme foutenlast kon Lisse met één man meer de eindstand op 80- 70 bepalen. De dames van Grasshoppers zijn onverwacht verder in de problemen gekomen. Het ver lies van Grasshoppers tegen Voorburg (57-62) was enigszins ingecalculeerd, de winst van Cheetah op Canadians (46-62) niet. Voor de stand betekent het dat in principe alle ploe gen op 12 punten komen en er dus wat betreft de degradatie alles mogelijk is. Grasshoppers wacht echter nog de uitspraak inzake de uitwedstrijd, die Grasshoppers vanwege blessu res weigerde uit te spelen. Een mogelijkheid is dat Grasshop pers daarvoor alsnog twee punten in mindering krijgt. In de damespromotiedivisie schaarde MSV zich definitief bij de degradatiekandidaten. MSV verloor in eigen huis van DAS (57-61, rust 35-36) en zakt af naar de zesde plaats. Voor de dames van Lisse is MSV normaal gesproken nu nog de enig bereikbare ploeg om de eigen degradatie te ontlopen. MSV heeft met nog vijf wed strijden te spelen zes punten voorsprong op Lisse. De ne derlaag van Lisse bij Akrides (66-58) klonk de dames van MSV dan ook als muziek in de In de heren eerste klasse ray on verloren de reserves van Leiderdorp met 104-62 bij New Stars (rust 40-30). MSV Noord- wijk verloor opnieuw. Veen- land was met 101-82 (rust 52- 32) te sterk. LEIDEN MMO verloor een kostpaar punt in de kampioensrace. Bernardus bedwong de ploeg uit Hoogmade (1-1), die nu een achterstand van twee winstpunten heeft op kop loper Kickers '69. De for matie uit Leimuiden won wel. Met 0-2 van Oranje Groen. Oranje Groen Kickers'69 0- 2 (0-0) Oranje Groen speelde in de eerste helft goed voetbal, waarbij opmerkelijk was dat de thuisploeg het tempo van Kickers goed bij kon houden. Het duel kende een sportief verloop, maar werd wel dege lijk op het scherpst van de snede gespeeld. In de tweede helft was Kickers duidelijk de betere ploeg en opende Ronald van Spijkeren al snel de score. Danny Malipaard besliste het duel uiteindelijk definitief: 2-0. Leidsche Boys - Alkmania 3- 0 (2-0) Zowel Leidsche Boys als Alk mania begon gehandicapt aan dit duel. Leidsche Boys, dat vanaf het begin het heft in handen nam, scoorde al snel via Patrick Kooien. Twintig minuten voor rust maakte Pe ter Kooien er 2-0 van. Na rust verzorgde uitblinker Marcel Groenendijk een strakke voor zet op Patrick Kooien die zijn tweede en Leidsche Boys' der de doelpunt liet aantekenen. Randstad Sport - VNL 8-0 (4- 0) Randstad Sport begon in het begin zeer verdedigend, waar door VNL een goede kans kreeg om op voorsprong te ko men. De paal bracht echter redding voor de thuisclub. De hierdoor wakker geschudde Voorschotense ploeg maakte vervolgens snel duidelijk wie de sterkste was. Bij rust al was de voorsporng opgelopen tot 4- 0. Na rust werd het totaal ver dubbeld. De treffers kwamen op naam van Paul Politiek, Jan van der Reijden en Ron den Hollander (allen 2), Frank en Peter Hogewoning beiden MMO - Bernardus 1-1 (0-1) MMO verloor een kostbaar punt tegen Bernardus. In een gelijkopgaande wedstrijd waarbij de thuisploeg zelfs nog tegen een achterstand aankeek door een treffer van Van der Star, trok MMO de stand tegen het einde van de wedstrijd toch nog gelijk. Teylingen - ZLC 1-2 (1-1) Teylingen stond al snel achter met 1-0 door een doelpunt van Hans de Kruyff. De thuisploeg legde zich er niet bij neer en opende de aanval wat als re sultaat de gelijkmaker ople verde. Paul Haver doelpuntte. Na rust was het weer Hans de Kruyff die voor ZLC het vij andelijke net vond. Warmunda - VNA 0-6 (0-5) VNA liet in de eerste helft geen spaan heel van de Wai- mondse thuisploeg. Het goed combinerende VNA kende bij al 5-0 sprong. Edwin de Roo erg schotvaardig met vier tref fers, Michiel de Roo vond een keer het Warmondse doel. Na rust deed VNA het rustig aan en scoorde nog slechts een maal via Henk van Berkel. Zelfs de eer reddende treffer zat er voor het zwakke War munda niet meer in. LEIDEN De zaalkorf- balcompetitie krijgt voor De Danaïden en Zuider kwartier nog een vervolg in de vorm van beslis singswedstrijden. De Da naïden strijdt met Het Zuiden om promotie naar de overgangsklasse, ter wijl Zuiderkwartier en Atlantis gaan uitmaken wie er naar de derde klas se moet degraderen. De Algemene kon ONDO niet van de titel in 3K afhou den, maar mag als best geklasseerde tweede ook een klasse omhoog. Cres cendo stelde zich in haar laatste zaalduel in veilig heid en Madjoe bereikte als derde afdelingsclub uit deze regio bevordering naar het landelijke ni veau. Voor het eerst in haar bestaan kwam Pernix over de twee honderd doelpunten voor én tegen dank zij de 12-14 zege op VES. Het achttal van Rob van Dort werkte een 4-0 achter stand al voor rust (4-6) geheel weg, maar zag de thuisclub toch drie keer op gelijke hoog te komen, voordat Robin Ar- noldus met zijn vijfde en zesde treffer het duel besliste. Ook zijn vakgenoten Peter (3) en Carla Kuipers (2) hadden een belangrijk aandeel in de score van deze historische, maar ma tige wedstrijd. Vlak na rust nam Fides Pacta definitief afstand van DEVD, omdat Patricia Gottmer, Frank Peter de Haas en Nico Pikaar de score van 10-7 (rust) tot 13-8 verhoogden. De laatst genoemde speler was met acht goals de grote man bij de fusie club, die zonder veel moeite een regelmatige 18-14 triomf zou behalen. Overigens speel de Karin van der Zeeuw mee als vervangster van Mieke Se- lier, die met een meniscusbles sure kampt. Alleen in de beginfase impo neerde Fiks tegen Fiducia met treffers van Diederick van Veen (5) en Tanja Rietsma (2), die een 7-3 voorsprong op leverden. De Oegstgeester aanval kwam in de resterende 48 minuten nauwelijks meer aan dreigende actie toe en de bezoekers herstelden dan ook het evenwicht (7-7 en 8-8). De vierde strafworp van Van Veen en goals van Theo Vree ken en Jaap Rietdijk brachten alsnog een glansloze 11-8 over wining in de boeken. Reeds voor het beginsignaal wist De Danaïden van de winst van Het Zuiden, zodat er bij Kwiek eenzelfde resultaat behaald moest worden. Heiko Locher (4), Eric Kromhout (2), Marion Peters, Monique Slin gerland en Hennie van der Top tekenden voor een 1-9 tussenstand, waarmee de twee de helft een formaliteit werd: 4-14. In de tweede helft haalde coach Versloot Eric Krom hout, samen met Locher goed voor negen treffers, naar de kant wegens een lichte enkel blessure om geen onnodige ri sico te nemen voor het komen de extra duel met de concur rent uit Rotterdam. Crescendo verdedigde letter lijk en figuurlijk haar plaats in de tweede klasse, want OKV kreeg drie kwartier lang geen kans meer om te scoren. Anita en Wijnand Alberts, Peter Baak en Arno Kooloos brach ten in die tijdsspanne de stand van 4-4 op 8-4 en dat was in derdaad voldoende voor lijfs behoud. De veertiende nederlaag van Velocitas kwam in de tweede omgang tot stand, waarin Mer- wede van 4-4 (rust) naar 6-10 doorliep. Steven de Ronde (3), Bert van Osnabrugge (2) en Jeroen van Driel scoorden voor de Leiderdorpse hekkes- luiter, die vooral op fysiek ge bied overweldigd werd. Ondanks het gemis van drie basisspelers hield Zuider kwartier promovant Ten Donck voortdurend in be dwang, al was de start nog aarzelend (1-4). Dirk Jan de Kreek (5) en Martin Verhorik (4) waren de grote gangmakers bij de blauw-gelen, die via 6-4 (rust) afgetekend met 14-8 wonnen en daarmee een be slissingswedstrijd om degrada tie verdienden. De Algemene verloor voor de tweede keer van ONDO ('s- Gr dat met een 9-7 winst te recht het kampioenschap opeiste. Arnoud Lamboov, die goed verving, Alfred Lambooy (2), Annemieke Molloy en Bart Venema hielden de spanning er tot 8-7 in, maar in de laatste zeven minuten bleken de ze nuwen van de thuisploeg ster ker. Desondanks mag de acht van Cor Gravekamp ook naar de tweeede klasse, omdat zij De beginaanval van Tempo begon bij SEV eerst te lopen, nadat trainer Janko Breedveld Annemarie Vonk en Ron Zwaan er even na de paalwis- seling (3-3) had ingezet. De laatste forceerde met Rudolf de Jong de doorbraak van 6-6 naar 6-8 en deze marge bleef door ondermeer Els Franke (2) en Erik Pons tot het einde m stand: 10-12.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 23