Rijnsburgse Boys heeft ..mazzel" tegen Quick Boys Misstap breekt Katwijk niet op FC LISSE LOOPT UIT OP DE CONCURRENTIE Lijstaanvoerder Leiden boekt belangrijke zege foidócSomont KATWIJKERS UIT TITELRACE NA 1-1 GELIJKSPEL Noord wijk kleurloos Voorschoten profiteert van off-day Oegstgeest ARC verrast Heerjansdam SPORT IJMUIDEN Bij het ho ren van de overige eind standen steeg een luid ge juich op uit de kleedka mer van FC Lisse. Een tot de oren glunderende Wim Eilander hoorde met ple zier aan hoe de concur renten het eraf hadden gebracht: Huizen en Can- dia moesten de punten aan respectievelijk KMVZ en Zuidvogels laten, ter wijl Jonathan een punten- deling met ZOB overeen kwam. en het zag er niet uit. Ik heb toen aan de groep gevraagd of ze wensten te voetballen voor een prijs". Het antwoord kreeg de oefen meester van FC Lisse zaterdag op een presenteer blaadje. IJmuiden werd simpel opzij gezet (0-3). waardoor Lis- se nu twee punten los staat van Huizen. Met name door het goede spel na rust mocht Lisse alle aan spraken op de winst maken, al opende de Eilander-formatie te voorzichtig. „We hadden nog niet eerder van dit team gewonnen sinds we in West 1 zijn ingedeeld", gaf de Rotter damse oefenmeester na afloop als reden hiervoor aan. Verder dan wat kleine kansjes voor Jan Broekhuizen en Rob Ver meulen kwam Lisse daarom niet. Sterker nog door de vele foutieve passes gaven de Bol- lenstrekers, IJmuiden de mo gelijkheden om gevaarlijk voor het doel van de goed kee pende Paul Veenboer op te duiken. Het duurde derhalve tot de dertigste minuut alvo rens Broekhuizen met een nauwkeurig schot, door Anton van Duin tot corner verwerkt, de ban voor de Lissenaren brak. Uit de daaropvolgende spelhervatting was het dan ook gelijk raak. IJmuiden wei gerde de bal uit het strafschop gebied weg te werken en Leo van Kampen, die de plaats in nam van de gepasseerde Jan van der Zalm, maakte hiervan met een laag schot gretig ge bruik: 0-1. Een doelpunt dat voor het jeugdige FC Lisse als een bevrijding kwam, al bleef een vervolg in eerste instantie nog even uit. Daarvoor kreeg Leo van Kampen te weinig steun van zijn mede-aanvaller Aad de Rooden. die de gebles seerde Richard Mulder ver ving. Zo kwamen met name vanaf de flanken te weinig ballen, waar spits Mark Ens het slachtoffer van leek te worden. „Door het niet mee spelen van Jan van der Zalm en Richard Mulder, wat echte buitenspelers zijn, moet ie con cessies doen", wist Eilander. De aanvallende aspiraties moesten daarom vooral van de middenvelders komen, waar Jan Broekhuizen direct na rust gehoor aan gaf. Hij trok de bal wèl net voor de achter lijn terug op Mark Ens, die keurig kon inknikken. Ware het niet dat scheidsrechter Struik (die meerdere opmer kelijke beslissingen nam) zo'n beetje als enige waarnam dat Ens op een tegenstander had geleund. Alle schroom had Lisse, dat na rust op alle fron ten superieur was, inmiddels van zich afgeworpen. Zo wa ren er goede kansen voor Leon van der Zwet (zijn volley vanaf 25 meter werd maar moeizaam gekeerd) en Ens, die toch nog zijn doelpuntjes zou meepikken. In eerste instantie voorzag hij. in een mêlée van spelers, een door Aad de Roo den ingeschoten bal van het laatste 'tikkie', om spoedig daarna een door Bremmer (hij verving De Rooden) wederom vanaf de achterlijn voorge trokken bal vallend in te kop pen: 0-3. Daarmee handhaaft Lisse de ongeslagen status in uitwed strijden (zestien punten uit acht duels). Ondanks dat Lisse nog uit moet naar Huizen, Candia en Jonathan, respectie velijk de nummers twee, drie en vier, lijken de thuiswed strijden tegen SDC Putten De Zuidvogels Eilander meer zorgen te baren. „Volgende week spelen we wellicht weer drie klassen slechter", aldus Eilander, die zijn formatie negen thuiswedstrijden al t punten zag verspelen. „Maar", voegde hij er later aan toe, „als alle spelers de vorm houden dan trekken wij aan het lang ste eind. En dat moeten we ook thuis waar kunnen ken". PETER VAN DER HULST i Kampen 0- Schalk. Van der Zw RIJNSBURG Tot drie minuten voor het einde van de wel spannende, maar qua niveau bepaald uiterst matige streekderby tussen Rijnsburgse Boys en Quick Boys zag het er zaterdag naar uit dat de eerste klasse A er weer een kampioenskandidaat bij had. Óp dat moment immers, leidden de Kat- wijkers in het hol van de geelzwarte leeuw nog met 0-1 en met dat resultaat zou de formatie van Hans van der Zee in de reste rende acht wedstrijden weer volop mee hebben gedaan. Die 0-1 bleef evenwel niet op het bord. Een fraaie doeltreffende oprisping van de verder absoluut niet in het stuk voorkomende Gijs Collé zorgde er voor dat Rijns burgse Boys toch nog een punt overhield aan de ui terst povere confrontatie èn dat de blauwwitte streekgenoot ook na dat treffen nog tegen een ach terstand van zes winst punten aanhikt. Een mar ge die door Van der Zee als te groot wordt gezien. „Als we vandaag hadden gewonnen, hadden we nog een klein kansje ge maakt. Nu niet meer. Zes punten achterstand op een ploeg als Rijnsburgse Boys loop je niet meer in". Datzelfde, door de trainer van Quick Boys zo hoog inge schaalde Rijnsburgse Boys im poneerde overigens absoluut niet op het eigen Middelmors. De door ziekte, vakantie, bles sures en schorsingen (Leon Vonk, Hans Zwaan, Huug Aandewiel, Arie van Dijk en Dick Heemskerk ontbraken in de basis. Jan Blankespoor en Martin de Louw speelden noodgedwongen wel) duidelijk verzwakte ploeg haalde geen moment het normale niveau. Het ontbreken van spelmaker Aandewiel hij wordt mor gen in Rotterdam aan een knie (meniscus) geopereerd en zal zeker een maand absent zijn was daar ongetwijfeld debet aan. Maar ook de door oefen- meester Kurver uitgestippelde, verdedigende tactiek bleek de ploeg niet te liggen. „Normaal spelen wij om te winnen, van daag wilden we niet verlie zen", verklaarde Kurver later het behoudende uitgangspunt dat er echter, juist (mede) voor had gezorgd dat de blauwwitte buren bijna met de volle winst naar de kleedkamer waren te ruggekeerd. Verdedigen ligt het huidige Rijnsburgse Boys immers absoluut niet en dan is een behoudende opstelling te gen een graag aanvallende te genstander als Quick Boys in wezen vragen om problemen. En die kwamen dan ook. Hoe wel de Katwijkse formatie zich, evenals de Rijnsburgse tegenstander, geen moment aan de druk van de wedstrijd kon ontworstelen, mocht Quick Boys zich overtuigend de meest dreigende ploeg noe men. Met name Kees Varke- visser ontpopte zich als een ware plaag voor de geelzwarte defensie en dan vooral voor Fred Bodaan. De gelegen- heidsrechtsachter had handen en voeten nodig om de grillige Katwijkse spits te stuiten en werd ook terecht door scheids rechter Schaap met een boe king 'beloond'. Aan de andere zijde zorgde de door Kurver voor deze gelegenheid naar het front gestuurde voorstop per Wim Driebergen inder daad voor oorlog. Overtredin gen van Driebergen tegen de later geblesseerd uitgevallen Johan Jonker en doelman Tom van der Niet werden door Schaap echter, aanzien lijk minder terecht, met de mantel der liefde bedekt. Om Rijnsburgse Boys blijft titelkandidaat nummer één; Quick Boys is uitgeschakeld. Gijs Collè blijft Hans van der Plas en Theo van Rijn de baas en kopt vlak voor tijd 1-1 binnen. dat Arie van Duyn een toch goede kopkans niet benutte en Theo van Rijn door bewaker Jan Dirk van de Gugten nog net van een treffer kon wor den afgehouden, duurde het tot in het tweede part voordat Quick Boys de leiding nam. De partij was net bezig naar een nog bedenkelijker niveau af te dalen, toen Jaap van Duyn Kees Varkevisser wegstuurde. Varkevisser werd vreemd ge noeg niet wegens buitenspel teruggefloten en maakte daar van gebruik door doelman Blankespoor uiterst koel te passeren: 0-1. Blankespoor was vervolgens attent aanwezig om Jaap van Duyn van de 0-2 af te houden, zoals hij later ook de doorge broken Theo van Rijn met een knappe reflex van de tweede Katwijkse treffer afhield. Dat met name die misser van de hard werkende Van Rijn later onderwerp van gesprek was, was niet onlogisch. Nog geen minuut later kwam Rijnsburg se Boys immers toch nog op gelijke hoogte. Op een moment dat Kurver 'geen cent' meer voor de kansen van zijn team gaf en Van der Zee dacht 'dat de buit al binnen was', bracht Emiel Waayer het leer hoog voor het doel van sterke Tom van der Niet. Gijs Collé, tot dan slechts grossierend in te ver doorgevoerde individuele acties, klom verrassend veel hoger dan bewaker Hans van der Plas, waarna diens kopbal bij de tweede paal binnenviel: 1-1. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREtf van de baan waren en die van Rijnsburgse Boys, na de w van ARC op Heerjansdam, tueler dan ooit. GERT-JAN ONVLEEjg] Scoreverloop: 63. Varkevisser 0-1, 88. Collé 1-1. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Bo daan, Koet. Van der Gugten (Vonk), De Kroon. De Louw (Waayer). Ar royo, Hooymans, Carli, Collé, Drie-d Qutók1 Boys: Van der Niet, Haasnoot, Ruis. Jonker (Jaap van Duyn). Han: 1 van der Plas, Arie van Duyn, Mieras Floor van Duyn, Aandewiel, Val Rijn, Varkevisser (Leen Plas). YaaSrïfnt dei ma ierit KATWIJK De absolute favoriet in de tweede klasse B zaterdagcompeti tie heet met het ingaan van het competitie-slot Katwijk. Hoewel de for matie van Arie Lagendijk in eigen huis een duur punt verspeelde aan het toch zeker niet hoog ge rangschikte Zwaluwen Vlaardingen, 1-1, heeft het nog steeds drie ver- liespunten minder dan de naaste concurrenten Ex celsior en DSVP. Capelle is door het 3-5 verlies te gen 's-Gravenzande op een achterstand van vier verliespunten gezet, die nauwelijks overbrugbaar lijkt. Het gaat zo langzamerhand een kwestie van aftellen wor den op sportpark De Krom. Welke concurrenten blijven over en blijkt het vlaggeschip zelf bestand tegen de steeds maar toenemende druk? Vra gen, waarop de komende we ken een antwoord zal worden gegeven. Afgaande op de thuiswedstrijd tegen Zwalu wen Vlaardingen hoeft de concurrentie nog niet te vre zen dat de competitie al beslist is. Zonder aanvoerder Wim Guyt, die nog één wedstrijd aan de kant dient te blijven ten gevolge van zijn schorsing, lijkt het team zijn stuurman kwijt te zijn. Zwaluwen VI. heeft daar maar half van kun nen profiteren, al gebiedt de eerlijkheid te zeggen dat een gelijkspel de krachtsverhou ding het beste weergaf. In de eerste helft had Katwijk weinig te duchten van de be zoekers, die gokten op de on miskenbare kwaliteiten van Danny Molendijk, oud-prof van het allang ter ziele gegane Fortuna Vlaardingen en ko mend seizoen hoofdtrainer bij Zwaluwen Vlaardingen. Mo lendijk maakte alleen de fout om te veel te willen doen. Hij belastte zich met alle vrije schoppen en corners en eiste voortdurend de bal op. Al vrij snel in de wedstrijd brak hem dit op, waardoor de scherpte en dus het wezenlijke gevaar uit zijn spel verdween. Katwijk domineerde zonder tot echt uitgespeelde mogelijk heden te komen. Een enkele bevlieging van Piet van Duyn daargelaten, zoals een knappe volley van de slimme spits in de tiende minuut, die door doelman Arie Kleinjan on schadelijk werd gemaakt. Na een half uur bracht hij via een knappe pass Marco van der Plas in stelling, maar diens „houten" rechterbeen miste richting. De andere kansjes werden om zeep geholpen door Kees Kraayenoord, die wel bedrijvig was, maar de juiste vorm ontbeerde. De uit stekend en zeer consequent leidende scheidsrechter Kor- bijn slingerde kort voor de pauze Ronald Wijnands op de bon, die in vijf seconden tijd twee Katwijkers onder de grond schoffelde. Korbijn schatte in de derde minuut na de pauze ook de buiteling van Piet van Duyn over de handen van doelman Kleinjan prima in en weigerde de bal op de stip te leggen. Een minuut later zorgde een per- Peter van der Boon speelde zaterdag zijn 100e wedstrijd voor Katwijk. Voorzitter Gé de Best felici teert. fecte uitgooi van Martin van der Plas ervoor, dat Van Duyn in een één-tegen-één positie werd gemanoeuvreerd, die hij knap uitbuitte en doeltreffend afrondde: 1-0. Op dat moment terecht, maar voor Zwaluwen Vlaardingen het moment om de zaker energieker aan te pakken. In de 68e minuut leid de die ommekeer tot de gelijk maker van Harrie Boekholt, die hoog opspringend een voorzet van Peter van Veelen inknikte. Katwijk reageerde geschrok ken en was de kluts kwijt, maar.de bezoekers maakten de zaak niet af. Kees Kraaye noord en Harrie Boekholt ver dwenen in deze fase in het boekje van Korbijn. Het laat ste wapenfeit van de wedstrijd was een spetter van Marco van der Plas, die werd gepareerd door doelman Kleinjan. „Het was één van onze mindere duels", meende Arie Lagen dijk. „Het was vier weken ge leden, dat wij onze laatste competitie-wedstrijd speelden. Dat en misschien ook de druk FOTO: ANDRÊ VAN HAASTEREN van het bovenaan staan was er debet aan, dat enkele jongens niet in de wedstrijd zaten.- Ons uitgangspunt is echter nog steeds, dat we punten moeten blijven halen. Met 31 punten ben je kampioen". JELLE RAAP Scoreverloop: 49. Van Duyn 1-0, i Langemaat. Guyt, Ms Plas; Van Beele, Van der Boon, Eys- berg; Kraayenoord, Van Duyn, Mar- LEIDEN Eersteklasser Noordwijk bevestigde tegen Barendrecht weer eens dat de ploeg volkomen terecht op een kleurloze zevende stek bivak keert. Op het „tweede strand" aan de Duinwetering viel dit weekeinde ook bitter weinig te beleven. Oefenmeester John Eelman was kort en duidelijk met zijn commentaar. „Met die 0-0 is eigenlijk alles gezegd. Er waren weinig kansen voor beide ploegen. De wedstrijd speelde zich vooral af op het middenveld en daar is geen goed voetbal meer mogelijk omdat juist dat gedeelte steeds meer op een stuk strand begint te lijken". 'Hoogtepunten' van het duel waren twee (zwakke) kopballen van Pieter Hazenoot en een schot van René van Hensbergen. LEIDEN Koploper Voorschoten profiteerde dit weekeinde in de vier de klasse B van een off day van concurrent Oegst geest. Terwijl de pupilLen van trai ner Leo Holl Reeuwijk met 2-1 klopten, ging Oegstgeest met 1-0 in de fout tegen Rohda. Volgende week zal Oegstgeest het gat van drie punten in een rechtstreeks duel terug moeten brengen tot één punt, anders is de strijd om het kampioen schap gelopen. Degradatiekan didaat Sleutels redde het niet tegen Ter Leede (0-1) en Kou dekerk had geen kind aan nummer laatst Zwammerdam: 2-0. Kagia versloeg Jodan Boys met 4-2. Voorschoten Reeuwijk 2-1 (1-1) Na twintig minuten hielp Hein de Graaff de thuisploeg weer eens uit de brand door een vrije trap ineens achter de verraste Reeuwijk-goalie te knallen. In plaats van door te drukken, zakte de koploper weg en kregen de gasten hun eerste kansjes. Een misver stand tussen Jan Bogerd en Rob de Jonge werd uiteinde lijk fataal: 1-1. De tweede helft zakte het niveau van beide teams zienderogen. Voorscho- ten-trainer Leo Holl: „We hadden wel een licht over wicht, maar er werd slecht ge speeld. Iedereen ging dan ook uit z'n dak toen de tweede treffer viel want we hadden al genoegen genomen met één punt". Ruud Boendermaker was de maker. Rohda - Oegstgeest 1-0 (1-0) „Als we volgende week van Voorschoten verliezen, dan is het gebeurd", keek Oegstgeest- coach Henk Swaak alvast vooruit. Zijn negatieve „keek op de week" kwam voort uit de onnodige nederlaag die zijn team incasseerde tegen Rohda. „Een complete off-day", zocht de oefenmeester naar (g)een excuus voor de nederlaag. De nummer twee had in de begin fase enkele goede mogelijkhe den, maar spitsen Rick Abma en Joris van Benten waren net als hun collega's totaal niet bij de les. De geïrriteerde Abma werd zelfs uit het veld ge stuurd. Sleutels - Ter Leede 0-1 (0-1) „Ik zie ons nog op de tweede plek eindigen", meende Ter Leede trainer Dik Blijleven. Hij baseerde dat optimisme op het puntverlies van concur renten Oegtgeest en DEVJO en op de goede vorm waarin zijn team momenteel steekt. Ook tegen de Sleutels kwamen de Sassenheimers goed uit de startblokken (schot van Leon van Leeuwen op de paal). Tot dat verdediger Filip Hoger- vorst de kwaliteit van het shirt van Leidenaar Eric de Haas binnen het strafschopge bied op de proef stelde en de man in het zwart geen seconde aarzelde. Maar in plaats van doelman Gert van der Luijt werd Leidenaar Rob Groenen dijk gepasseerd. De Sassen- heimse keeper keerde de pin gel van Leo Compeer en via Hennes Zoet belandde het leer bij Eric Grosman, die Mare verbree op maat bediende: 0-1. In het tweede part drongen de Leidenaars nog wel aan, maar ontbrak de peper die vorige week tegen DEVJO wel aan wezig was.. Koudekerk - Zwammerdam 2-0 (2-0) Het tandem Dik Weijman-Ron Paling was verantwoordelijk voor de produktie van de thuisploeg. Zowel de eerste als de tweede goal werd voorbe reid door Weijman; de afma ker heette in beide gevallen Paling. Na rust zakte het spel naar een bedenkelijk niveau en was het aangenamer ver toeven in de kantine dan langs de krijtlijnen. Kagia - Jodan Boys 4-2 (3-2) Na de snelle oneningstreffer van Richard Trompert ver slapte de thuisploeg en kreeg doelman Frank Roubos prompt twee doelpunten om zijn oren. Omdat de gasten zich vergisten in de vechtlust van de pupillen van coach Rob Suttrop, konden Lex de Ree en Eric Wijnhout de stand nog voor de thee ombuigen. Na rust nam Jodan Boys meer ri sico's en zette de ploeg hun op ponent op eigen helft vast. Hierdoor kregen de snelle Ka- gianen meer ruimte. Rik van der Berg profiteerde goed van deze man tegen man situatie en scoorde de bevrijdende 4-2. Le stei LEIDEN ARC verraste zaterdag vriend en vijand met ee overwinning op kampioenskandidaat Heerjansdam. Een winning die de Alphense formatie een punt boven mede-degra datiekandidaat RKAVIC op de ranglijst bracht, een plek die aan S het eind van de rit recht geeft op een nacompetitie met tweef' 'lotgenoten' waarin een plaats in de eerste klasse op het spel z staat. Veel meer lijkt er voor ARC niet meer in te zitten. De achterstand op nummer twaalf, Vitesse Delft, bedraagt, met nog acht wedstrijden te gaan, zeven punten. i De mannen van interim-coach Aad Koren gingen furieus vanB; start. Arno Lancel had zich geen snellere openingstreffer kun-r nen wensen. Binnen zestig seconden plaatste hij het leer achter d Bogdan Kodanici. Ruim tien minuten later beoordeelde dezelfder g Kodanici een schot van René Bon verkeerd: 2-0. Na de thee^ drong de nummer twee van de ranglijst wel aan, maar het gemis 1( van Leo van der Weijde en Frans de Visser speelde wel degelijk parten. Het counterende ARC nam vijftien minuten voor tijd de finitief afstand. De twee beste mensen van het veld, René Bon en Dik Ernst, verzorgden die produktie. De eerste bediende Ernst op maat en de 3-0 was een feit. Ron van der Neut, die de de gehele match bij voorstopper Peter Borst in de tas verbleef, bracht de eindstand uiteindelijk nog op 3-1. LEIDEN In de derde klasse A behaalde lijstaan voerder Leiden een be langrijke 0-1 zege tegen Honselersdijk. Regioge- noot RCL was niet bij machte de koploper een handje te helpen. In plaats van concurrent 's-Graven zande beentje te lichten, werden de Leiderdorpers zelf (met 1-0) getackeld. Zevenhoven is hard op weg naar de vierde klasse. Ook tegen Sportlust wer den weer twee punten in geleverd: 0-1. Honselersdijk - Leiden 0-1 (0-1) „Voor rust hadden we de zaak moeten beslissen. Nu stonden we na de pauze flink onder druk en hebben we het nog erg moeilijk gehad", aldus Lei- den-coach Henny Beerenfen- ger, die onlangs voor een jaar bijtekende, omdat hij „de ploeg ook wel eens in de twee de klasse wil meemaken". De Leidse afmakers hadden in de eerste fase van het duel geen geluk. Rob Bink knalde tegen de paal, een inzet van Fred Kanbier werd van lijn ge werkt en Klaas Dekker was ook dicht bij een goal. Vlak voor rust was het dan toch raak toen Rob Bink zijn inzet hei achter de vijandelijke g°aI'ej°r. zag verdwijnen. Na rust pakte® a? doelman Peter Selier tweee 1 „zekere" treffers en groeide li *e J bero Ruud Boot uit tot de marp i de wedstrijd. 's-Gravenzande - RCL 1-0 (OT' 0) Met nog vier minuten voor ao. boeg en een 0-0 stand op he scorebord was het zo goed al: zeker: de Leiderdorpers had den een punt. Immers, <^,tr thuisploeg had nog geen echted kansen gehad en RCL had ii> de personen van Dave Frede ïw riks en Pierre van Gemerdei k i de openingstreffer moger ruiken. Toch sloeg de nu anglijst .e lste d< laatste fase van het duel toefj v( Verdediger Robert Planje werd op snelheid geklopt eif,_ invaller-doelman Bert Sier had geen schijn van kans. Zevenhoven Sportlust 0faar (0-0) „Opgeven is er nog niet bij*-, Volgende week spelen we te-* 4( gen JAC en dan moeten w oor winnen", meende Zevenho'tel: ven-trainer Simon Duin. Ooljn s< tegen Sportlust kwam team er eigenlijk niet aa pas. De gasten speelden tachtig I minuten op de helft genstander en een goal koMd dan ook niet uitblijven. Da kon zelfs uitblinker-doelmai .g Alex Stolwijk niet verhinde

Leidse Courant | 1989 | | pagina 22