I J Provincie vindt bouwplannen Lisse te hoog gegrepen l 1HI Wassenaar heeft parkeerwachter Noordwijk voelt niets voor overdracht huizen I0UR JAAL Kuntze fractie-voorzitter YYD in Oegstgeest Noordwijkse brommers weer op fietspad Toneel in Sassenheii LEIDEN OMGEVING £eidóe Gotnatit DINSDAG 7 MAART 1989 PAGINA KU1 Zes schadeclaims afgewezen WASSENAAR De door zes Was- senaarders ingediende schade claims naar aanleiding van de ves tiging van een woonwagencentrum enkele jaren geleden vlak bij hun huizen zijn afgewezen. Zij wilden gezamenlijk meer dan zeven ton aan vergoedingen hebben. De ge combineerde commissied ruimtelij ke ordening en openbare werken en financiën economische zaken wezen de eis gisteren van de hand. Volgens de bewoners van de Oost- dorperweg zijn hun huizen na de komst van het woonwagenentrum aanmerkelijk minder waard gewor den. Een makelaar heeft na de tot standkoming van het woonwagen centrum de waarde van de huizen bepaald. Om te bepalen of de inge diende schadeclaims terecht waren en er tot uitkering kan worden overgegaan schakelde de gemeente een adviesbureau voor onroerend goedzaken in. Dat kwam tot de conclusie dat slechts in één geval tot uitkering van 20.000 gulden kon worden overgegaan. Drie advocaten optredend namens de zes probeerden tijdens de com missievergadering alsnog hun ge lijk te halen. Een vertegenwoordig ster van het Rotterdamse adviesbu reau wees de commissieleden er echter op dat er inmiddels jurispru dentie is door dertig rechtelijke uit spraken in hoogste instantie over grote woonwagencentra en één over een kleiner centrum zoals in Wassenaar. Inbraken opgelost WASSENAAR Mét de aanhouding eind vorige maand van een drietal jeugdige Rotterdammers heeft de poli tie twee inbraken in winkels aan de Langstraat in Wassenaar opgelost. De daders gooiden bij een audiozaak en een modewinkel trottoirtegels door de etalageruit, waarna ze er vandoor gin gen met apparatuur en kleding. Vernieling auto's ALPHEN AAN DEN RIJN Twee jongens van 14 en 16 jaar oud zijn vannacht op heterdaad betrapt bij het vernielen van auto's die stonden ge parkeerd bij de Rijnstreekhal in Al phen. De jongens hadden bij vijf au to's ruiten ingeslagen waarna cassette bandjes en zonnebrillen werden mee- gegenomen. BURGEMEESTER: Herindeling later in gang LEIMUIDEN Burgemeester M.J.J.M. Boelen acht het waarschijnlijk dat de gemeentelijke herindeling die Leimuiden met mogelijk Woubrugge en Rijnsater- woude boven het hoofd hangt, niet op 1 januari 1990 zal ingaan, maar pas een jaar later op 1 januari 1991. Hij baseert dat, vertelde hij gisteravond de leden van de commissie Algemene Bestuurlijke Zaken, op gelui den die hij vanuit de Tweede Kamer heeft opgevan gen. De Kamerleden Fransen (VVD) en Van der Heij den (CDA) hebben de burgemeester laten weten dat de volksvertegenwoordiging wel in november van dit jaar besluit met welke dorpskern of kernen Leimuiden sa mengevoegd gaat worden. Op grond van ervaringen echter met Groningen, waar op dit ogenblik ook spra ke is van samentrekken van gemeenten, zouden de Kamerleden verwachtend dat de uitvoering van dit besluit op zich zal laten wachten. Reeks misdrijven opgelost WASSENAAR De politie van Was senaar heeft een 25-jarige inwoner van die plaats aangehouden die heeft bekend 34 misdrijven te hebben ge pleegd. De man pleegde de misdrijven met twee 21-jarige Wassenaarders, maar wordt door de politie als hoofd verdachte beschouwd. De man pleeg de onder meer 11 inbraken in wonin gen waarbij geld en de contactsleutel tjes van auto's werden weggenomen. Vervolgens werd er een ritje gemaakt met de gestolen auto's die later be schadigd werden teruggevonden. Met de arrestatie van de Wassenaarder zijn voorts zes bedrijfsinbraken en een gewelddadige beroving van een brom fietser opgelost. Bezwaren tegen tunnel De Vi VOORSCHOTEN Tegen de uitwerking va plan „Halte De Vink" in Voorschoten is bet gemaakt door bewoners van de verlengde Tr weg. Bij de verdubbeling van de spoorbaan den-Den Haag en het op „Rijnhoogte" brengei de spoorbrug De Vink, komt er bij station Vink" een tunnel, voor de lijndiensten va NZH en fietsers en voetgangers.De bewonen de toegangweg naar die tunnel, de Trompweg bevreesd dat het woonklimaat en de veilij aangetast wordt zodra er een kwartierdienst de autobus komt. De bewoners menen dat de niet breed genoeg is voor autobusverkeer. De commissie financiën was gisteren nauw onder de indruk van de bezwaren. Bij de van de woningen langs de Trompweg was kend dat die weg toevoersweg naar het statio Vink zou worden en een NS-station zonder busverbinding is geen goede zaak. GEMEENTE IN BEROEP TEGEN SCHRAPPEN IN POELPOLDER LISSE.- Burgemeester en Wethouders van Lisse gaan in beroep tegen Ge deputeerde Staten die vin den dat de gemeente te hoog grijpt met de wo ningbouwplannen voor Poelpolder Zuid II. Op grond daarvan hebben GS het faseringsartikel in dat bestemmingsplan ge schrapt. Wethouder H. Smith (CDA) deelde dit maandagavond mee in de vergadering van de com missie Ruimtelijke Ordening. De provincie vindt een bouw programma van 125 woningen per jaar boven de macht van Lisse liggen. Het gemeentebe- sturur van Lisse bestrijdt dit en vindt dat dit aantal mini maal nodig is om nog iets te kunnen doen aan de grote wo ningbehoefte (2200 woningzoe kenden). „In het streekplan wordt uitgegaan van een ge lijkblijvend bevolkingsaantal, dat betekent dus bouwen voor de behoefte", aldus Smith. „We lopen volgens de beschrij ving in de pas van de provin cie, maar toch zegt men dat we het op deze manier niet goed doen". Hij merkte verder op dat de opmerking van GS ver der niet gemotiveerd wordt. W. Rosdorff (PvdA/PPR) zei dat men het eigenlijk allemaal al had zien aanko men. „Maar ook wij vinden de stappen van GS erg drastisch". Rosdorff vroeg naar een wo ningbehoefte-rapport. „Met zo iets in onze hande#n kunnen we ons beter teweer stellen". Volgens Smith was de zaak echter zo duidelijk dat dit niet nodig is. Lisse bouwde in het verleden 173 woningen per jaar, maar verminderde dat op aandrang van de provincie tot 125. Dat zou echter nog te veel zijn, de provincie stelt nu een gemid delde van 55 vast. Smith ver duidelijkte dat aan dit planologische con tingent ook andere gevolgen heeft. „Krijgen we van het een minder, dan van het ander ook. Dat is niet goed voor de sociale woningbouw in Lisse en met name voor de plannen die we hebben in het kader van het bouwen voor oude ren". De wethouder zei dat niet alle 2200 vo<?r een woning inge schreven personen onmiddel lijk om de sleutel komen als er een huis beschikbaar komt. „Maar dat neemt niet weg dat we van die lijst zo 400 a 500 mensen kunnen noemen die je direct kan plaatsen," aldus de wethouder. Landelijk gebied Tijdens diezelfde commissie vergadering werd ook het woord gevoerd door H. Smits van de Stichting Het Zuidhol lands Landschap. De stichting had bezwaar gemaakt tegen een clausule in de eerste her ziening van het plan Landelijk Gebied 1981. Volgens de stich ting biedt die bepaling de mo gelijkheid dat er uitwassen ontstaan qua bebouwing. Wethouder Smith zei dat van dergelijke escalaties geen spra ke kan zijn. „In de voorwaar den staat beschreven dat over kappingen mogen worden op gericht tot een gezamenlijk to taal van 25 vierkante meter". Bij opsplitsingen wordt vol gens hem steeds naar de situa tie gekeken ten tijde van de vaststelling van het plan. Vaart Belangstellenden voor een baan in de Rijn- en binnen vaart kunnen vanavond te recht op het instructieschip ..Prinses Christina" van de Stichting Koninklijk Onder wijsfonds voor de Scheep vaart. Het schip ligt van ze ven uur tot half negen afge meerd aan de steiger tegen over Avifauna in Alphen aan den Rijn De stichting zoekt geschoolde medewer kers met ..water in het bloed". De opleiding duurt vier jaar en sluit aan op het basisonder wijs Voor meer informatie: telefoon 020-240941. Concert Violist Theo Olof geeft van avond een concert bij de Kunstkring Leidschendam in de Kruisheuvelkerk aan de Burgemeester Roeringlaan. Medewerking verleent de pia nist Albert Vermeulen. Kaar ten zijn nog aan de zaal ver krijgbaar tussen 19.30 en 20.00 uur. Aanvang 20.15 uur. Cursussen De volksuniversiteit K&O Katwijk begint deze maand met een aantal nieuwe cursus sen. Zo start vandaag een cur sus voorjaarskleding maken, morgen een cursus sierade n/accessoires maken en op 21 maart cursussen huisverzor- ging/make-up en paasbloem - stukjes maken. Begin april is er een cursus architectonisch origami, een nieuwe cursus voor Katwijk. In zes lessen leert men met deze techniek kaarten te maken. In mei be ginnen verder vakantiecur sussen Frans en Spaans. Aan melden voor deze cursussen kan bij K&O, Sluis weg 16 in Katwijk tussen negen en twaalf uur 's morgens. Expositie In de polikliniek van het zie kenhuis Sint Antoniushove in Theo Olof. Leidschendam wordt tot en met 28 maart een tentoonstel ling gehouden van de Hage naar Wim van Niel en de in Delft wonende Fred Hemmes. Van Niel, ooit stuurman bij de koopvaardij, toont objecten en keramische beelden. Hemmes heeft enkele jaren geleden het schilderen van landschappen verruilt voor het in abstracte vorm schilderen van natuur ver sch ijnselenDe ten toon - stelling is dagelijks van tien tot vijf uur gratis te bezichti gen. Johannes Passion Passion De Christelijke Oratorium - vereniging Leidschendam (COV) geeft vrijdag 10 maart in de Andreaskerk aan de Gruttolaan in die plaats een uitvoering van de Johannes Passion van Bach. De toegang bedraagt 15,- voor CJP- en Pas65-houders12,50Kaarten zijn onder meer verkrijgbaar bij de Rabobank en bij de fa. Glasbergen aan de Leidseka- de en indien nog voorradig aan de zaal. Aanvang 20.00 uur. Promotie In het Golden Tulip Boule vard Hotel aan de Koningin Wilhelmina Boulevard in Noord wijk heeft m or gen - avond de presentatie plaats van het beleids- en aktieplan 1989 van de Stichting Promo tie Noordwijk. Tijdens deze bijeenkomst, die in de plaats komt van de bijeenkomst van de Ambassador's Club. zal de heer drs. S. Orlandini, de voormalige directeur van de KLM een inleiding houden. De presentatie begint om acht uur. Bloed Voor de 22e maal in successie houdt de Lions Club Noord- wijk morgen in samenwer king met het Nederlandse Rode Kruis een bloedafname- avond. Vanaf kwart voor ze ven kunnen zowel geregis treerde als nieuwe donoren zich melden in de Willibrord Mavo aan de van Panhuys- straat om bloed af te staan. Tot negen uur zijn die avond vrijwilligers van het Rode Kruis, de Lions, het korps Re servepoli tie en artsen in touw, om in Noordwijks bloed in te zamelen. In september vorig jaar meldden zich 247 mensen als donor, 150 vrouwen en 97 mannen. De organisatie hoopt FOTO: ARCHIEF SP dit jaar 300 donoren in te kunnen schrijven. Iedere ge zonde volwassene tussen 18 en 65 jaar kan donor worden. De gezondheidstoestand van elke deelnemer wordt van te voren getest en ook wordt een aidstest. Goudzwaard Prof. dr. B. Goudzwaard, hoogleraar economie en cul tuurfilosofie aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam, spreekt morgen in Rijnsburg tijdens de „biddag voor gewas en arbeid" over maatschappij en spiritualiteit. Deze hef et vanaf half negen plaats in de Immanuelkerk aan de Kerk straat 3. Banketbakkers Banketbakkers en oud-leer lingen van de banketbakkers- opleiding houden morgen een open huis in de KTS in Voor hout. Enkele huidige leerlin gen zullen ter plekke strijden om de „directeur Schetter wisselbeker", terwijl bakpro- dukten op het gebied van chocoladewerk, sierwerk en klein gebak te bewonderen zullen zijn. Belangstellenden zijn vanaf zeven uur welkom. Winkeldievegge aangehouden LEIDERDORP Een 28-jari- ge Haagse is gistermiddag te gen vier uur aangehouden in een kledingzaak in de Winkel hof in Leiderdorp. De vrouw had in de winkel negen man telpakjes gestolen ter waarde van 3400 gulden. Ze had de pakjes in een grote tas gedaan. Dit was gezien door het win kelpersoneel dat de politie waarschuwde. De vrouw krijgt een proces-verbaal. WASSENAAR Fout- parkeerders in Wassenaar moeten tegenwoordig meer op hun hoede zijn. Sinds kort is in de ge meente namelijk een offi ciële parkeerwachter ac tief. Het is de heer J. Slagtveld, die door ae po litie is gekozen uit een groep van 125 sollicitan ten. De eerste parkeer wachter van Wassenaar, die naar verwachting ruim zes uur per dag op straat patrouilleert, gaat vooral controleren in het centrum. Daar werd op 1 september vo rig jaar werd de blauwe zone ingesteld. Dat betekent dat au tomobilisten hun voertuig niet langer dan anderhalf uur op dezelfde plek mogen zetten. Bovendien is het verplicht de parkeerschijf te gebruiken. De Wassenaarse politie heeft ge merkt dat maar weinig auto mobilisten zich aan de regels houden. „De mensen doen bij voorkeur boodschappen met hun auto in de winkel", aldus adjudant T. Smit, chef van de verkeersafdeling. „Bovendien dreigt de controle door onze eigen politiemensen in het slop te raken. Een parkeerwachter is veel efficiënter". J. Slagt veld heeft al de nodige erva ring, want als parkeerwachter heeft Slagtveld ruim een in Noordwijk gewerkt, hij zelf zegt is het voor bedoeling dat er previ wordt opgetreden. „Veel sen weten nauwelijks wa verkeersbord betekent, uitschrijven van bonne j niet het belangrijkste, ma autobezitters moeten wel ten dat ze niet voortduren gen de regels moeten z gen", aldus de kersverse keercontroleur. NOORDWIJK Het ge meentelijk woningbezit wordt niet overgedragen aan de woningbouwver eniging Noordwijk. Het Noordwijkse college geeft met deze beslissing geen gehoor aan het. verzoek van de woningbouwver eniging. Noordwijk ziet geen enkele financiële aanleiding om het eigen woningbezit over te dra gen maar voelt er ook weinig voor om de contro le over 1300 woningen uit handen te geven. De com missie openbare werken buigt zich op dinsdag 14 maart over de overdracht. De Noordwijkse woningbouw vereniging heeft enige tijd ge leden aan de gemeente ge vraagd of zij het hele of ge deeltelijke gemeentelijk wo ningbezit of een deel daarvan kan overnemen. De woning bouwvereniging heeft op dit moment 419 woningen onder haar beheer. De gemeente heeft 1327 woningen. De woningbouwvereniging ziet haar woningenbestand de laatste maar ook de komende jaren, niet sterk stijgen. Om een professioneel onderhoud- sapparaat op te kunnen zetten, is het nodig dat het woningen bestand fors wordt uitgebreid. Overdracht van gemeentelijke woningen leek de woning bouwvereniging daarvoor een aardige methode. Kosten De gemeente Noordwijk voelt niets voor de overdracht. Te"h eerste heeft het gemeentelijk woningbezit geen eigen perso neel in dienst en geen eigen gebouwen. De dienst gemeen tewerken neemt in feite het werk aan het gemeentelijk woningbezit gewoon mee. Als de gemeente haar woningen zou overdragen zou ze toch deze kosten moeten maken. De gemeente meent verder bij een overdracht minder contro le te hebben over ruim 1300 sociale huurwoningen. Daar naast is Noordwijk niet bang voor financiële problemen door een verouderd gemeente lijk woningbezit. Het vooroor logse woningbezit is al geres taureerd evenals het oudste naoorlogse complex. Gezien de stand van onderhoud, de re serves en de gemiddelde leef tijd van het woningbestand ziet de gemeente Noordwijk geen enkele reden om het wo ningbezit af te staan aan de woningbouwvereniging. Het argument van de woning bouwvereniging, dat door het overnemen van het gemeente lijk woningbezit een professio nele werkapparaat kan wor den opgezet, wijst Noordwijk af. De gemeente vindt dat de woningbouwvereniging vooral een beherende taak heeft en denkt dat dat met de huidige 419 woningen heel goed moge lijk is. Eerste paal WOUBRUGGE Burgemees ter D. Brouwer de Koning van Woubrugge geeft morgen het startsein voor de bouw van een brandweergarage aan de Vrouwgeestweg. Dit gebeurt door het slaan van de eerste paal op de bouwlokatie. Deze officiële paal gaat de grond in om drie uur 's middags. OEGSTGEEST De heer A.C.M. Kuntze wordt de nieuwe voorzitter van de VVD-raadsfractie in Oegstgeest. Kuntze volgt de heer H.A. Rijks op, die op 6 april in de gemeente raad als wethouder zal worden gekozen. De heer N.J. Moonen vult de VVD-fractie verder aan.- Naar aanleiding van de ver schuivingen in het college van burgemeester en wethouders is de portefeuilleverdeling gewij zigd. Zo wordt het aantal por tefeuilles van burgemeester Sj.H. Scheenstra uitgebreid met kunst en cultuur, media beleid en ontwikkelingssa menwerking. De nieuwe wet houder, Rijks, neemt alle ta ken van mevrouw T.L. Blom- de Koek van Leeuwen over, op één na, namelijk kunst en cultuur. Wethouder A. Kohl- beck verschuift het mediabe leid naar de burgemeester. Terwijl wethouder P. van Veen hetzelfde doet met ont wikkelingssamenwerking. De portefeuilles zien er tot de nieuwe raadsverkiezingen als volgt uit: Burgemeester: bestuurlijke, al gemene en juridische zaken, politie, brandweer, verkeer en vervoer, representatie, kunst en cultuur, mediabeleid en ontwikkelingssamenwerking. Wethouder Kohlbeck: openba re werken, ruimtelijke orde ning, milieu en energie, bouw en woningtoezicht, personeels zaken, monumentenzorg en voorlichting. Wethouder Van Veen: finan ciën en grondbedrijf, sport en recreatie en automatisering. Wethouder Rijks: onderwijs, welzijn, sociale zaken, volksge zondheid, volkshuisvesting en economische en middenstands zaken. NOORDWIJK Brom fietsen in Noordwijk moeten voortaan weer op het fietspad rijden. De gemeente wil met deze re gel een einde maken aan de huidige, onduidelijke situatie waarbij bromfietsers op de ene weg wel en op de andere weg niet op het fietspad moeten rij den. De commissie verkeer buigt zich op maandag 13 maart over de bromfietsenaf faire. De huidige situatie is ontstaan in 1976. Toen nam de gemeenteraad het besluit om bromfietsers te weren van het fietspad langs de Nieuwe Zee weg met als doel het fietspad zo veilig mogelijk te maken. Later ging deze maatregel ook gelden voor onder andere de Weteringkade. In Noordwijk zijn de laatste ja ren steeds meer fietspaden en fietsstroken aangelegd. Daar door zijn vreemde situaties ontstaan zoals op de Nieuwe Zeeweg. Bromfietsers moeten eerst verplicht de fietsstrook nemen maar mogen vervol gens niet het aansluitende fietspad volgen. Ook op de aansluitingen van Wetering kade, Van Panhuysstraat en Duinweg ontstaan vreemde si tuaties. Om hier definitief een einde aan te maken, moeten de bromfietsers straks weer gebruik maken van de fietspa den, vindt het Noordwijkse college van burgemeester en wethouders. SASSENHEIM In Sassenheimse Kasa heeft de algemene toi vereniging Pankras g ren voor de tweede de kluchtige thriller ren op het veilig nest' gevoerd. De opkomst weliswaar niet zo groc zondagavond toen de stampvol was, maar gezelschap oogstte veel bijval. Voor de voorstelling voorzitter Nasveld mee dl aantal donateurs van Pai is gestegen van 355 tot 38! stuk voor vier dames en speelt op een septemberd een hotel op een eilan Amerika. Als een gemoe ke kok in het hotel had Prins als Tony Bryce, van de eigenares een bijztjl knap gespeelde rol. Primi was er ook van Wil Mo als Mary Fleet, debutan Pankras, maar die elders ervaring opdeed. Zij wa valster. Spontaan spel w van Annette van Reise Patricia, dochter van de leigenares. An Hakkel was goed in vorm als de deres Odilia en gast in hi tel. Erik van Dorp hac dubbelrol als gast in het en als een uit de gevan ontsnapte gangster, welk len hij met veel overtuigi afwisselend, ook bijzf knap vervulde. Nelleke en Jan Zwetsloot zorgde zus en broer Jennifer en kie Lawford voor heel spel, wat ook gezegd worden van Michel Ovei die als debutant fungeen Linky, een simpele gees ook in de criminaliteit deed. Het stuk gaat zond maandag in Kasanova in haling en ook maandag. Fles drank gestoli NOORDWIJKERHOUT Onbekenden hebben avond tussen zes en ach met straatklinkers een van een slijterij aan de E ringweg ingegooid en eei drank gestolen. De p zoekt getuigen van dit v<x

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16