Er zit minder sleet op mijn werk dan men denkt "■"•■"AI Jarreau: tussen %°praten en \zingen TV-oorlog in België rond Omloop Het Volk e; Fantasia ontwapenend in kindermusical bioscopen NA 3 KUNST £etdóc Souoont MAANDAG 6 MAART 1989 PAGINA 9 ooi Recordomzet jubileumbeurs intiquaren AMSTERDAM De tiende internationale Antiquaren ioekenbeurs, die van woensdag tot en met zondag in Amsterdam werd gehouden, heeft een recordomzet van 1.5 miljoen gulden gehaald. Dat is drie keer zo veel als in De beurs werd dit jaar voor het eerst gehouden in iet RAI-congrescentrum in Amsterdam. Naar schatting L500 bibliothecarissen, verzamelaars en beleggers bezoch- en de beurs met 56 internationale exposanten. Bij de ope- ïrorat ,jng van de beurs hebben de bibliothecarissen en anti- w*\ uaren afgesproken dat zij zich in een stichting tot be- maak |0Ud van het oude boek gezamenlijk zullen inzetten om >r een vaarcjevoiie werken voor ons land te behouden. Steeds Afteer handschriften en bijzondere historische boekwer- '?.na ten verdwijnen naar buitenlandse collecties, zo is geble- uik ej [en. De stichting wil fondsen bijeenbrengen voor aanko- «n en ze wil bijdragen aan de inventarisatie van be tere taande collecties. Ook wil ze de overheid op dit gebied dviseren. twei a y i naize? /Ia), I; de ren La Chute gaat niet door: acteur ziek DEN HAAG We- gens ziekte van de acteur Frangcois Chaumette gaat de voorstelling van La Chute in het Theater aan de Haven mor gen niet door. Chau mette is plotseling ziek geworden bij de aanvang van zijn toernee op 23 februa ri in Londen. (Van onze correspondent Frans Boogaard) BRUSSEL De tv-oorlog in Vlaande ren tussen de BRT en de nieuwe com merciële zender VTM neemt steeds lach wekkender vormen aan. Zaterdag bleef heel Vlaanderen verstoken van beelden van de Omloop Het Volk, de traditionele opening van het wielerseizoen in België. De BRT eiste het exclusieve recht om opnamen te maken. De staatsomroep was bereid daarvoor vele tienduizenden guldens neer te tellen, en zou VTM voor het symbolische bedrag van een frank enkele beelden afstaan. Maar de Gentse krant Het Volk, organisator van de wed strijd, had er principieel-joumalistieke bezwaren tegen VTM-verslaggevers en cameramensen de toegang tot de wed strijd te ontzeggen. De BRT besloot daar op af te zien van een rechtstreekse uit zending van de wielermatch. Beide om roepen brachten het conflict vanuit een enigszins verschillende invalshoek in hun zaterdagavondjournaal als hoofdon derwerp, voor de treinramp in Londen en het verdere nationale en internatio nale nieuws. :tje 'onc*rt|J^| Met Al Jarreau >p hi paiÜAeie). Veticla (gitaaOrRickey'M'i »ot (basgitaar). Michael Stewart Michael Paulo (saxofoon), Davenport (zang) en Gene (zang). Ahoy', Rotterdam, vrij- nt J*0™)- 1 'n dagavond. kópe Amerikaan Al Jarreau it de laatste jaren behoor- akvethijk wat water bij de wijn ge- dat efjdaan in een poging het grote Duree®evolg is dat op zijn Plaat" j materiaal nauwelijks nog de ^oocheltrucjes uithaalt met ijn stem, die hem aan het be- /an zijn carrière in de vol- schijnwerpers brachten, i d„ Hoewel zijn zang nog altijd in yjjf,pile toonsoorten goed gedijt, gaar 'evert Het minder boeiende nummers op. *4 Op het podium is Jarreau ge- ti. lukkig een ander iunn>5 «ii oinrci iiici» cu giS- 'K^en teravond liet hij weer eens ho- °eze ren waarom zijn concerten toch altijd weer meer indruk maken dan zijn platen. Als een 7 jongleur liep hij over de noten- eni|oalk, daarbij gevaarlijke naAprongen makend zonder dat '(het ook maar een keer mis ging. Vocaal klopte het dus he- KJes, lemaal. Gesteund door een ui- roo'|terst bekwame groep muzi- ^Ikanten groeide het concert uit Jl°t een swingend feestje, dat ■(iets weg had van een boottrip B Dp een onberekenbare oceaan. IB i de twee keer zestig minuten publiek, teruggebrachte Ahoy' itterdam stond, ontpopte hij zich vooral in het eerste uur entertainer. Deze Werkwijze haalde behoorlijk de vaart uit de show omdat ze ker de helft van de tijd op ging aan praten. Nu was Al gelukkig behoorlijk onderhou dat is gekomen kunstenaar aan het werk te horen, moet het enigzins te leurstellend zijn geweest. Als troost vervormde hij de woorden Amsterdam, Rotter dam, Nederland tot een muzi kale en vocale improvisatie en werd het publiek bedankt dat ze niet voor de televisie, maar voor hem hadden gekozen. Spelend met zijn roze zakdoek, koos hij vocaal zowel in de up tempo-nummers als in de bal- ';s voor uitersten. Dat laat- fte leverde een onderhoudend ónderonsje op aan de rand van het podium tussen bassist Ric key Minor en Al Jarreau op. Hoogtepunt tijdens het eerste deel was het duet met toetse- en zangeres Vonda She- pard, die heel indrukwekken de noten op haar zang bleek te hebben, waarvan we in mei meer mogen proeven als haar solo-elpee verschijnt. Een prominente rol was ook weggelegd voor saxofonist Mi chael Paulo, die de tonen uit zijn tenen haalde, maar dat op uiterst gevoelige manier deed. Nadat hij een cadeautje had uitgepakt en wat delen uit een - brief, die op het podium was gelegd, had gemurmeld, koos gff hij in de tweede helft uitslui tend voor muziek. Hij reeg, door middel van rijke impro visaties, de nummers aaneen, maar kon toch niet zo boeien als hij in de eerste helft had gedaan. Al had zijn sterkste troeven inmiddels uitgespeeld en het publiek vermaakt, zoals alleen Al Jarreau dat kan. HANS PIËT ■Tl ii; 1 Nederlandse theatergroepen populair in buitenland AMSTERDAM Nederlandse theatergroepen genieten groeiende populariteit in het buitenland. In het vorige seizoen waren 90 Nederlandse theatergroepen op toernee door 30 verschillende landen. Volgens het Nederlands Theaterinstituut dat deze gegevens zaterdag bekend maakte, behoort Nederland met deze aantallen tot één van de koplopers in Europa. Dit seizoen zal het aantal op tredens in het buitenland de cijfers van vorig jaar over treffen, zo verwacht het instituut. Dat is onder meer te danken aan een fors aantal Nederlandse optredens in de Bondsrepubliek Duitsland in het kader van de manifesta tie „Begegnung mit den Niederlanden" in München. Daarnaast programmeert het Theaterinstituut dit seizoen tussen de 80 en de 100 voorstellingen en concerten in Groot-Brittannië onder het motto „Go Dutch". Deze reeks voorstellingen is onder meer mogelijk gemaakt dankzij de steun van de ministeries van WVC en buiten landse zaken in het kader van de William en Mary-her- denkingen. SCHRIJVER BOEKENWEEKGESCHENK HUGO CLAUS: ANTWERPEN Om met Hugo Claus, een babbel te hebben is er altijd wel een aanleiding, maar nu kan je onmogelijk om hem heen. Deze week begint de Boekenweek en Claus schreef in opdracht het boekenweekgeschenk „De Zwaardvis", dat voor de eerste keer een oplage haalt van boven het half miljoen. Het thema van de Boekenweek is „Film en Literatuur" en net nu is Claus bezig met de verfil ming van zijn eigen ro man „Omtrent Deedee". Daarnaast zou zijn zestig ste verjaardag over enkele weken een aanleiding kunnen zijn. Hugo Claus is vriendelijk ge weest voor de Nederlandse le zers. „De Zwaardvis", dat ze deze wefek cadeau krijgen bij hun boekverkoper, heeft niets van het luchtige tussendoortje dat Claus twee jaar geleden schreef voor de Vlaamse Boe kenweek. Het is een spannen de crimi rond een moord die zich afspeelt in een Vlaams dorp. Een vlot leesbare story, waarin toch typische Clausi- aanse thema's (zoals liefde en gebrek aan liefde, schuldbesef, de zoektocht naar een vader) listig verweven werden. Een compact „verzameld werk" als het ware. Hugo Claus: „Het Vlaamse boekenweekgeschenk, „Cha teau migraine", verscheen maar in een oplage van 10.000 exemplaren. Dat was ook een ander genre vergeleken met De Zwaardvis". Een beetje Hugo Claus (midden) op de set van „Omtrent Deedee". De schrijver regisseert deze film naar zijn boek zelf. FOTO: PERSUNIE Ik wou „De Zwaardvis" vooral spannend maken. Een half miljoen lezers scheep je niet af met een zweverig ver- haalte of een vrijblijvend schetsje. Het moest een visite kaartje zijn van wat ik alle maal kan, want het boekje komt in handen van lezers die mijn werk nog niet kennen". De Nederlandse lezer zal wel licht de allusies ontgaan op het Vlaamse culturele klimaat. De onderwijzer Goossens die in zijn huisvlijt een mythologisch drama in mekaar flanst voor een cultuurweekend waar al leen plaats is voor modecul tuur, eetcultuur, en kleedcul tuur, dat is toch een karika tuur van uzelf? Hugo Claus: „We wonen in een land waar dat allemaal één pot nat is. Als de gewone mens een liedje zingt op de WC is dat ook al cultuur. Ik ben nogal ouderwets daarin. Voor mij is er een duidelijke hiërarchie binnen de kunst vormen. In een land waar de schrijvers veronachtzaamd en vernederd worden, kan ik het óok niet au serieux nemen dat ze mij in een aula een rare muts opzetten en zeggen dat- ik iemand ben. Ik weiger om doctor honoris causa te wor den, zoals ik ook niet in de Academie wil zetelen of het vertik om dankwoorden uit te spreken bij prijsuitreikingen. Het geld incasseer ik wel, want ik vind dat het mij toe komt". Uit „De Zwaardvis" wordt duidelijk dat het katholieke geloof nog steeds een onuitpu- telijke inspiratiebron is. Hugo Claus: „Ik vind het reli gieuze gevoelen een zeer res- ctabel gevoelen, maar ik >m steeds uit bij het exploite- n en het terroriseren ervan. De kerk blijft voor mij een metafoor van fanatisme, ver drukking. onverdraagzaam heid. Dat vind je terug in „De Zwaardvis"; hoe dat jongetje het zondebesef ingeprent krijgt op zo'n prille leeftijd. Dat vind ik revolterend". Onthouding De hele week al is Claus bezig met nachtopnamen voor „Om trent Deedee". Ondanks dat is hij zoals altijd heel onverstoor baar als eenmaal de bandre corder begint te lopen. Hoe wel. Tijdens een babbel bij Van Dis gooide hij kwaad een dichtbundel het publiek in, omdat hij geplaagd werd net toen hij ging voorlezen. „Zag je dat?" informeert hij nieuws gierig. „Van Dis ging echt te ver, ik kon niet toelaten dat mijn gedichten beledigd wer den". Had Claus na „De Leeuw van Vlaanderenoverigens niet gezworen om nooit meer te fil men, proberen we hem op onze beurt kwaad te krijgen. Hugo Claus: „Van die „Leeuw" word ik 's nachts nog wakker met knarsende tan den. Het was één van de kas successen van de Belgische ci nema, maar ik schaam er mij diep over. Als de omstandighe den niet zijn zoals ze op de produktievergaderingen afge sproken waren, moet je ermee kappen en naar huis gaan, maar dat heb ik niet gedaan. Ik heb me er hoogmoedig in vast gebeten. De kritiek viel over me heen en ik dacht toen: ik ben niet gemaakt voor de film, zeker niet in dit land. Maar met deze film wil ik re vanche nemen, vooral op me zelf dan". Heeft producer Patrick Con rad moeite gehad om u te overtuigen om aan „Omtrent Deedee" te beginnen? „Eigenlijk wilde ik het liefst het scenario verfilmen van één of andere onbekende jon ge scenarist. Daar zou ik dan mijn filmgaven op kunnen projecteren, wat alvast span nender is dan op mijn eigen wereld die ik al heb uitge drukt in mijn roman. Maar Conrad zag de sterkte van het boek, dat overigens gebaseerd is op een oorspronkelijk scena- Het boek dateert van 1963. Wal ging er door u heen toen u het na 25 jaar opnieuw vast nam? Hugo Claus: „Er zit minder sterkste kant geweest, maar zo sleet op dan men denkt. Of je heb ik dat zeker nooit bedoeld, de pastoor nog een rok moet Ik vind theater, als het lukt, laten aantrekken, daar kan je het mooiste wat er is. Daar over discussiëren. Maar de kan geen film tegenop, thema's Eenzaamheid en Ge- Maar wat het theater maken brek aan Communicatie blij- betreft: ook daar heb ik steeds ven toch de grote cliché's de mens zich aan optrekt? Het gaat 'm niet alleen om het ver haal, maar ook om de symboli sche motieven. Een criticus heeft daar indertijd een dik boek over vol geschreven, over de verschillende lagen in het boek. Dat kan je niet zo maar vertalen naar de film toe, maar in de film zijn dan weer andere lagen te vinden". We waren diep onder de in druk van de ernst op de set. „Die ernst is misleidend. Het is een heilige wet dat als er gela chen wordt op de set, de risi co's op mislukking groot wor den. „Omtrent Deedee" wordt geen zware film, maar een mengsel van platte grollen en een scheut melancholie. Het grootste deel is om je te be scheuren van het lachen". U bent in dit project betrok ken als schrijver en als regis seur. Dus goed geplaatst om de vraag te beantwoorden: wie is de vader van de film? „Ik vind dat de verafgoding van de regisseur één van de grote dwaasheden van de film geschiedenis is. Zonder script stonden die regisseurs nergens. Wat zij doen is alleen dat sce nario onvolmaakt inkleuren. Een regisseur gebruikt een an der soort effecten dan de schrijver. Ik hou wel van die pragmatische benadering van beide: film en literatuur als een reeks van effecten. Ik zeg dat helemaal niet geringschat tend. Shakespeare gebruikt ook ordinaire truuks om het publiek na de pauze weer in de zaal te lokken. Dat die truuks technische ba gage vergen van de regisseur, daar ben ik het niet mee eens. Als ik uitleg aan een begaafde cameraman wat ik wil, dan doet ie dat. Om een zin om te schrijven hoef je ook niet te weten wat de oorsprong van een woord is". Slap aftreksel U bent graag bezig met theater maar hebt ook eens gezegd: theater is een slap aftreksel van film. „Consequent zijn is nooit mijn minder zin in. „Het schommel- paard" (zijn recentste regie met de Compagnie van de XXste eeuw, nvdr) beviel me absoluut niet. Mijn oude droom om een eigen gezel schap te leiden heb ik nog niet definitief opgeborgen. In een eigen theater hou je een greep op alle facetten van de pro- duktie. Als ik nu een stuk re gisseer moet ik eerst nog het ABC aanleren van wat ik on der theater versta. In de korte tijd van het repetitieproces kom ik amper aan de letter B. Ik heb met veel overgave zit ten kijken naar „De Meeuw" van de Blauwe Maandag Com pagnie, waar de fine-fleur van de Antwerpse avant-garde zijn neus voor ophaalt omdat ze denkt dat het een gewone bur gerlijke voorstelling is. Maar wat zij als grensverleggend be schouwen is wat vorige maand in Theater Heute stond: wéér een wit decor, wéér mannen met brillantine in hun haar. Originaliteit heeft over het al gemeen te maken met gebrek aan kennis". U beschikt over die kennis en bent niet vies om daaruit te pikken. Hugo Claus: „Pikken, daar weet ik alles van. Als ik een oude Griek bewerk, heb ik re den om te zeggen dat dat van mij is. Die Griek heeft die stof toch ook maar van een andere oude Griek? Toen Sheakespea- re zijn „Hamlet" schreef was dat de vierde van dat jaar. Al leen schreef hij de beste versie en die heeft de tijd doorstaan. Maar naast die bewerkingen heb ik meer dan voldoende geschreven dat echt van mij alleen is. Van de 140 boeken die ik publiceerde, zijn er maar 30 bewerkingen". Is je zestigste verjaardag een aanleiding om terug te blik ken? Hugo Claus: „Die verjaardag, dat is voor mij geen datum. Ik maak elke dag al de balans op. Eén keer had ik het gevoel dat er een periode afgesloten was, toen ik dertig werd. Dat was een lastig moment. Dat ik nu overal gevierd word is heel vriendelijk. Als al die mensen daar plezier in vinden, waar om niet? Ik ga dan maar naar hun lezingen en toespraken, want ik ben eigenlijk een hei lige". Als u niet bezig bent met fil men, zoals nu... „Dan ben ik bezig met wat an ders". Met schrijven... „Of schilderen, of flauwekul uithalen. Maar dit regisseer- werk is zeer slopend. Ik zit zelden op de set, en er blijft geen tijd over om nog wat an ders te doen. Maar meteen na de opnames vertrek ik op nieuw naar de Provence, waar mijn vrienden nu in mijn zwembad zitten en jeu de bou les spelen. Of dacht je dat dat alleen maar een postbusadres Binnenkort begint Claude Go- retta aan de verfilming van „Het verdriet van Belgiè". Dat wordt dan verknipt tot tv-fe- uilleton zodat ook de meest luie lezer nu met uw boek kan kennismaken. Vindt U dat po sitief? „Het is niet omdat ik de film mooier vind in de bioscoop, dat ik de televisie minacht. Er komen zoveel spannende din gen op tv. De ontvoering van Van den Boeynants, wie had dat willen missen? En „Wed den dat", dat vind ik zo leer zaam. In dat spelletje zijn zo veel passies in het gedrang, dat een antropoloog daar een flin ke kluif aan heeft". Na de Tweede Wereldoorlog in „Het verdriet" schoof u voor uw verhaalstof nog wat verder op in de tijd. In de ro man „De zachte vernieling" was de Cobra-periode van de jaren vijftig aan de orde. Mo gen we ook nog explicieter au tobiografisch geinspireerd werk verwachten? Hugo Claus: „Het komt niet bij me op om een autobiografie te schrijven. Zo bijzonder ben ik niet dat ik een boek over mijn leven wil schrijven. Maar ik heb nog wel plannen voor een groot werk, waarbij „Het verdriet van België" tot een novelletje verbleekt. Wat dat zal worden? Daar laat ik me nog niet over uit. Er zijn al zoveel „Oorlog en Vredes" aan de cafétafel gesneuveld". GEERT VAN DER SPEETEN KOEN VERSTRAETEN Het is een hele klus voor Lu cia Senf om al haar leerlingen aan een produktie mee te laten doen. Daardoor is een musical- vaak een bijzonder welkome uitdaging. De mogelijkheid be staat om allerlei dieren op het toneel te laten dansen, sprin gen en plezier maken. „Hans en de gouden gans" is een musical waar heel wat rol len in te vergeven ziin. In een werkelijk prachtig decor, liefst driemaal totaal anders, spelen de leerlingen naar hartelust. Liefst 31 speelrollen en een veelvoud aan dans en acroba- ttekrolletjes zijn in deze wer- Kindermusicalgroep Fantasia o.l.v Moor. Muziek: Nico Oongelmans, velende produktie verwerkt. Prachtige kostuums zorgen er voor dat elke speler zich de ster van de middag kan voe len. Marjory Vriens als Hans on dergaat gelaten de onaardige bejegening van haar omge- vïhg. Als zij tenslotte de prin ses, waar het allemaal om be gonnen is, ten huwelijk vraagt is het ruim drie 'uur later. Het is in de eerste plaats een pro duktie die wordt gespeeld uit liefhebberij. Wat is er leuker voor ouders die hun zoontje of dochtertje als kip of narretje o^er het toneel zien draven? Maar daarbuiten leren de kin deren spelenderwijs omgaan met zang, dans en toneel. De gekozen musicals hebben al een hele historie achter de rug ijn daardoor niet echt pq benadering van de karak ters wat langdradig, maar voor de minder kritische bezoeker biedt Fantasia zeker een kleurrijke tijdspassering. ROB VAN DER MIJL Veel activiteiten rond Boekenweek DEN HAAG/LEIDEN Met het jaarlijkse boeken bal, morgenavond in Tu- schinski te Amsterdam, begint de 54e Boeken week van de stichting Collectieve Propaganda voor het Nederlandse Boek (CPNB). Uitgevers, boekhandelaren, schrij vers en dichters slaan ge durende tien dagen de handen ineen om de aan dacht van het Nederland se koperspubliek te vesti gen op de laatste uitgaven. Dit jaar gebeurt dat in het ka der van het boekenweekthema 'Boek en film' onder meer door de vertoning van een aantal verfilmde boeken in de vaderlandse bioscopen. Zo worden in het Haagse Metro poletheater vanaf komende donderdag achtereenvolgens vertoond de films 'Max Have- laar', 'Pastorale 1943', 'The name of the Rose', 'Die Blech- trommel', 'The French Lieute nants Woman', 'De vierde man', 'Un amour de Swan', en zaterdag, zondag en woensdag in de matinee de Bommelfilm 'Als je begrijpt wat ik bedoel'. In Delfia in Delft is in het ka der van het Film- en litera tuurfestival vanaf donderdag 'Pastorale '43', 'Havinck', 'Children of a lesser God', '2001 A Space Odyssey', 'Eren dira', 'Terug naar Oegstgeest', 'Querelle' en in de matinee op zaterdag, zondag en woensdag 'Ciske de Rat' te zien. Leiden doet niet mee aan dit film- en literatuurfestival. Zoals elk jaar worden er plaat selijk door het hele land even eens activiteiten georganiseerd in het kader van de Boeken week. In Den Haag gebeurt dat onder meer in het Neder lands Letterkundig Museum en Documentatiecentrum, waar van 8 maart tot en met 11 juni een kleine tentoonstel ling is te zien rond de schrij ver van het Boekenweekge schenk, Hugo Claus. Het mu seum is gratis toegankelijk. Claus zal tijdens de Boeken week overigens het hele land doorreizen voor signeersessies. Op zaterdag 18 maart is hij van 15.00 tot 17.00 uur in boekhandel Van Gennep in Rotterdam om zijn boeken weekgeschenk 'De Zwaardvis' van zijn handtekening te voor- Bij boekhandel Plantijn aan het Noordeinde in Den Haag zal op diezelfde dag het eerste exemplaar van een boek van W. Kassies over Gerrit Ach terberg worden gepresenteerd, getiteld 'En Alexander is een schim in mij', over de invloe den uit de Griekse, Romeinse en Egyptische Oudheid op het werk van Achterberg. Boekhandel Paagman aan de Frederik Hendriklaan in Den Haag exposeert tijdens de Boe kenweek een indrukwekken de ex-libris-verzameling van de verzamelaar Henk van Buul. Daaronder ook het ex li- bris van grote namen als Charles Dickens, Victor Hugo, T.S. Eliot, Stefan Zweig en Anatole France. In Leiden organiseren boek handelaar Kooreman en Stolk, K&O/Leidse Volksuniversiteit en stichting Kunstkring de Burcht een groot aantal activi teiten in het kader van film en literatuur. In de Kapelzaal van K&O is op 9 maart een literai re avond over film en poëzie, waarbij onder meer 'Wind schaduw' en 'Fragmenten uit een bezette stad' worden ver toond. Op dezelfde plaats geeft Leon de Winter op 10 maart een inleiding bij de vertoning van de naar zijn boek gemaak te film 'Bastille'. De dag daar na is er een boekenmarkt in de Openbare Bibliotheek en een feest in sociëteit De Burcht met onder meer een optreden van de dichter Ar nold Grunberg. Zondagmiddag 12 maart is er in de Kapelzaal van K&O de 'Middag der Zon dagsdichters'. Overigens ontwikkelen veel boekhandelaren op eigen initi atief nog activiteiten. Informa tie daarover is meestal terug te vinden in advertenties in de dagbladen. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. ALPHEN AAN OEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Cocktail (12); 18.30. 21.00. wo. i (al); 18.45, 21.15. 19. tel. 071-121239): Cockta (12); 19.00. 21.15. wo. ook fish called Wanda (al); 14.30, 19.00, 21.15. Mujeres (al); 19.00. lichtheid van het bestaan (al); 20.00. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414): Engelen der welluat (16); 14.30. 19.00. Willow (al); 19.00. 21.15. 15.45. Buster (al); wo. 20.15. Wish you wat (16); ma. t/m wo. 20.45. WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13.269): Kroniek van een aangekondigde dood (12); ma. DEN HAAGASTA 1 (Spul 27. tel. 4.30, 16.45. 19.00, di. ook 14.30. CINEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 630637): Cocktail (al); 14.00. 18.45. 21.30. CINEAC 3: Willow (al); METROPOLE 2: Jan Rap en lichtheid van het bestaan (al); 20.30. ma. di. ook 14.00. ME TROPOLE 5: Who framed Roger Rabbit (al); 14.00. 18.45. 21.30. ODEON 1 (Herengracht 13. tel. 462400): Cocktail (al); 13.45. 18.45, 21.30. ODEON 2: Li cense to drive (al); 13.45. 18.45, 21.30. ODEON 3: Fright night Onze eerste wip (16); 19.15, 21.45. STUDIO 2: Half moon street (16); 19.00. 21.30. STU DIO 3: Die Hard (16); 19.00. 21.30. HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: Track 29; 19.30. Het rode korenveld; 21.45. Zaal 2: Anita-Tanze des tasters; 19.30, KINDERVOORSTELLINGEN BABYLON 3: Who framed Ro ger Rabbit; wo. 14.30. CINE- AC 3: Walt Disney's Frank en Fray; wo. 14.00. METROPOLE 4.00. STUDIO 2: Jungle 14.30. STUDIO 3: Amanda Lear exposeert AMSTERDAM Zangeres Amanda Lear exposeert van 18 maart tot en met 30 april bij Rijkers Art Diffusion aan de Amsterdamse Keizersgracht. In deze galerie zullen zestien van haar recente schilderijen te bezichtigen zijn. De zange res is vooral bekend geworden door haar vijftien jaar lange vriendschap met de onlangs overleden Spaanse surrealisti sche schilder Salvador Dali. Behalve zangeres is ze ook schrijfster, maar vooral schil deres. In haar boek „De Dali van Amanda" verhaalt zij over de jaren met de schilder en diens echtgenote Gala. In die periode was zij veelvuldig zijn model. Aan de verhouding kwam een einde toen ze voor een zangcarrière koos. In 19J6 was zij de „Koningin van de disco" met haar nummer „Fol low me". In 1980 exposeerde ze voor het eerst, in Rotter dam. De artieste komt naar sterdam voor de opening de tentoonstelling. De ga lerie is dagelijks geopend van 12.00 tot 17.00 uur. LDat zoeken we even op. In de 'Uit'bijlaqe natuurlijk! I

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9