Aanbod De bij kranten Koning kan stakingen niet tegenhouden Psycholoog: bedplassen is te bedwingen door beloning lEUWi f Steviger vrachtdeuren oude eis voor Boeings „Milieubeleid regering vertoont geen samenhang Geen sprake van paniekreacties NA BINNENLAND EaidteQowuvnt MAANDAG 6 MAART 1989 PAGINA 3 Nederlandse molens hebben de wind mee 1 AMSTERDAM Het gaat beter met de Nederlandse molens. Eind vorig jaar tel de -ons land 979 wind- en 77 watermo lens. Dat zijn zes molens meer dan het jaar ervoor. Dit heeft de voorzitter van maai Vereniging „De Hollandsche Molen", l eet jr. Van de Waal, in zijn jaarrede gezegd, „Na jaren van achteruitgang en stilstand ig in groeit ons molenbestand weer", aldus oqJj Van de Waal. Het is overigens vooral V._ aan plaatselijke initiatieven te danken dat het aantal molens weer stijgt. „Voor- "nS al de meer dan 100 lokale en regionale 1 als molenorganisaties nemen het voortouw om ons cultuurgoed te behouden. Men zou wensen dat het rijksmonumenten- beleid dit initiatief aanmoedigt", aldus egen Van de Waal. ontj ,-jj ang- t het >kou i de En De nieuwe kleren van de zwerver UTRECHT Een 61-jarige zwerver die zich dagelijks ophoudt in het winkel complex Hoog Catharijne, heeft gister morgen van de politie een „nieuwe" broek gekregen. De man werd aangetroffen met een der mate versleten broek dat het publiek zich eraan stoorde; er waren alleen en kele draden over. In eerste instantie werd bij de spoorwegpolitie een oude uniformbroek aangemeten. Nadat de man op het politiebureau flink onder de douche was gezet, kreeg hij bij het Le ger des Heils een stel nieuwe kleren. De zwerver werd in de loop van de middag weer „als heer" teruggebracht naar Hoog Catharijne. De politie van de Domstad zal er overigens geen gewoon te van maken iedere zwerver een was- en kleedbeurt te geven. UTRECHT - Aan het zogenoemde weksysteem om kinderen zindelijk te krij gen ontbrak nog één aspect: geef kinderen een presentje als zij 's nachts bij het afgaan van de wekker inderdaad naar het toilet gaan. Blijven ze liggen, dan is een berisping bij het ontwaken in een natgeplast bed op zijn plaats. Op deze theorie promoveert psycholoog drs A. van Londen over twee weken aan de Rijksuniversiteit Utrecht. Kinderen worden doorgaans tussen de twee en vijf jaar uit zichzelf zindelijk. Ongeveer honderdduizend kinderen van zes tot twaalf jaar plassen echter 's nachts in hun bed, hetgeen volgens Van Londen het gezinsleven behoorlijk kan ontwrichten. Het kind krijgt vaak veel aan dacht en wordt als een buitenbeentje beschouwd. Bovendien hangt er rond bedplassen nog een taboesfeer. Volgens Van Londen is zijn methode zeer suc cesvol. De wektraining is sowieso al effectief: 88 procent van de kinderen is 's nachts na veertig weken nog steeds droog. Kinderen zijn sneller en langdu riger zindelijk. Over de oorzaak van bedplassen is nog niet veel bekend. Dat maakt niet uit, vindt Van Londen: ieder kind is te behandelen. Chloorgasalarm in Sas van Gent SAS VAN GENT Inwoners van het Zeeuwse Sas van Gent en Westdorpe hebben gister ochtend uit voorzorg hun ra men en deuren moeten sluiten in verband met een brand in een plasticfabriek in Gen- tbrugge in België. Het gevaar bestond dat de chloorgassen die bij die brand vrijkwamen naar de Zeeuwse plaatsen zou den drijven. Uiteindelijk bleek er geen enkel gevaar te zijn. Chloorgassen verdunnen zich sterk in de lucht. Tegen elf uur werd het advies deuren en ramen gesloten te houden weer ingetrokken. VANDAAGi IN HET *"u DEN HAAG De kans is tiiJ gro°t dat u de deze week w*" één of meerdere dagen D geen krant in de bus - krijgt. De mensen die er dagelijks voor zorgen dat i het door journalisten ver gaarde nieuws gedrukt wordt, voeren overal in ten| het land stakingsacties. ery Ook andersoortige druk- teit kerijen dreigen plat te het gaan. Met deze acties wil let len de grafici hun eisen in hèt grimmige cao-conflict djdj met hun bazen kracht bij- de*j zetten en de werkgevers lde dwingen tot concessies. be- De inzet van de al weken slui- merende controverse, die in- I middels reeds tot enkele werk- I onderbrekingen heeft geleid, is de verdeling van de 6 pro- I cent 'loonruimte' voor dit jaar. De grafische bonden van FNV i en CNV willen 2 procent daar van besteden aan reële loons- verhoging (met terugwerken de kracht tot 1 februari) en de overige 4 procent benutten voor verbetering van de vut- I' regeling, uitbreiding van de opleidingsmogelijkheden en aanvulling van de uitkeringen I voor oudere arbeidsongeschik ten. Het laatste cao-conflict in de Kunsteieren Een 79-jarige Chinese kunstenaar legt I. de laatste hand aan „Seherezade vertelt sprookjes aan de sultan van 1001 nacht". Het schilderwerk dat be- is aangebracht op een struisvogelei, móet 800 gulden zu,'j kosten. Samen met tientallen ■kst andere „eidop- schilders" uit iaar binnen- en een buitenland toonde de Chinees zijn kunsten op een paaseierenmarkt in Arnhem. o.k - FOTO: ANP grafische sector dat via stakin gen werd uitgevochten dateert van 1982. Toen ging het vooral om de eis van de bonden dat de werkgevers de uitkeringen uit de Ziektewet tot 100 pro cent zouden moeten aanvul len. Na een maand vruchteloos onderhandelen trok er ander halve week lang een stakings golf door de Nederlandse drukkerijen, waardoor tal van kranten, tijdschriften en ande re soorten drukwerk niet of niet op tijd konden verschij- Geen krimp Zou het dit keer ook zo lang duren eer het conflict is be slecht? „Dat zou ik zeer be treuren", zegt Toine Doezé, voorzitter en onderhandelaar van de grafische FN V-bond Druk en Papier. Desondanks heeft de bond voor de komen de zes weken acties aangekon digd. „Het liefst", zegt Doezé, „ga ik over vijf minuten weer met de werkgevers rond de ta fel zitten, maar dan moeten ze wel zélf met een aanbod ko men om weer te gaan onder handelen. Van onze kant hoe ven ze momenteel geen enkele concessie te verwachten. Onze maat is vol. Maar ja, de werk gevers geven ook geen krimp, dat is het probleem". Secretaris mr. J. Dienske van de grafische werkgeversorga nisatie KVGO, beaamt dat er van de zijde van de uitgeverij en op geen enkele toezegging hoeft te worden gerekend. „We hebben een eindbod ge daan dat zelfs voor een aantal van onze leden aFte ver ging". Ook verwacht Dienske geen scheuring in het hechte werk geversfront. „De bonden pro beren nu met individuele werkgevers afspraken te ma ken en van bedrijf tot bedrijf ultimata te stellen. Maar het zal de bonden snel duidelijk worden dat we ons niet laten afkopen. Integendeel, we blij ven op één lijn". Voor de dreigende stakings golf van zes weken is Dienske niet bang: „In 1982 hanteerden de bonden hetzelfde actie- draaiboek. Na anderhalve week stemden ze toen toch in met het eindbod van de werk gevers". De Koning Wat vindt FNV-onderhande- laar Doezé van de geruchtma kende uitspraak van minister De Koning, dat hij bereid is volgend jaar de sociale uitke ringen te verhogen als de werknemersorganisaties hun lonen maar voldoende mati gen? Biedt dit geen uitweg? De bondsvoorzitter kan een lach niet onderdrukken. „Dat kunt u beter aan de werkgevers vragen. Wij hebben namelijk helemaal geen zware looneisen gesteld! Het gaat ons vooral om de werkgelegenheid, de vut-regeling en de tegemoet komingen aan de arbeidsonge schikten. Toen we het daar niet over eens konden worden, hebben de werkgevers ons voortdurend ongevraagd ge confronteerd met ophogingen van het loonaanbod. Zo is de loonsverhoging uiteindelijk op 2 procent uitgekomen. En u zult begrijpen dat we daar nu niet meer van af willen en kunnen stappen. Maar in prin cipe kan minister De Koning zich geen betere volgelingen van zijn opvattingen voorstel len dan de grafische bonden van FNV en CNV". Stilstaande persen, de komende dagen een „normaal" beeld bij sommige krantebedrijven? FOTO: SP peling tussen uitkeringen en lonen zal leiden tot meer werklozen en dat zulks de „ze kerste weg terug is naar het moeras". En was het niet ook De Koning die afgelopen na jaar nog nee zei op het voorstel van de vakbeweging om de lo nen te matigen in ruil voor koopkrachtverbetering van de minima? Volgens de plaatsvervangend fractieleider van de PvdA, Thijs Wöltgens, is De Koning „van zijn geloof gevallen". Het ligt echter meer voor de hand te zeggen dat de bewindsman „het licht heeft gezien". Im mers, levensgroot doemt vol gend jaar het gevaar op van een loongolf die het huidige golfje verre zal overtreffen. De tot nu toe afgesproken cao's gelden alleen voor dit jaar. Ze lopen tegelijkertijd af met de vele tweejarige contracten die in 1988 werden afgesloten. De toonaangevende cao-onder- KVGO-secretaris Dienske rea geert bijna sarcastisch op de opvatting van Doezé. „Het is toch zonneklaar dat de vakbe weging dit jaar uit is op het claimen van loon? Ze zien de winsten toenemen en denken dat ze weer toe kunnen slaan. Ook wij zijn voor loonmati ging. maar wat verwacht De Koning van ons? Dat we zeg gen: oké, we nemen van de ge boden 2 procent loonsverho ging weer 1 procent terug? Nee, de kreet van de minister heeft op dit conflict echt geen invloed", aldus Dienske. Moeras De vraag rijst waarom De Ko ning juist dit moment heeft uitgekozen om bekend te ma ken dat hij een voorstander is van het verhogen van de uit keringen. Was hij het immers niet die enkele weken geleden nog zei dat herstel van de kop- handelingen voor de werkne mers in de 'grootmetaal' star ten komend najaar. In 1988 kwamen werkgevers en bon dén in deze bedrijfstak een cao overeen die slechts in een zeer geringe loonstijging voorzag. Gesteund door de successen die andere bonden de afgelo pen weken hebben behaald (in de 'kleinmetaal', de bouw en bij Hoogovens) zal de inzet van de bonden in de grootmetaal fors zijn. Wordt daarbij de voor 1990 geraamde inflatie van 2 procent geteld dan is het niet denkbeeldig dat de bon den een looneis zullen stellen van acht tot tien procent! Verkiezingsjaar Ook De Koning realiseert zich dit gevaar en hoopt via centra le afspraken met werkgevers en vakbeweging het dreigende tij te keren. Door enerzijds de bonden tegemoet te komen in hun eis dat de uitkeringen om hoog moeten en anderzijds de werkgevers te steunen in hun verlangen naar loonmatiging hoopt hij beide partijen tevre den te kunnen stellen. Hierbij speelt ook nog mee dat als ge volg van de belastingvereen voudiging de koopkracht van de werkenden volgend jaar met drie procent zal stijgen. De minima profiteren daar nauwelijks van waardoor de afstand tussen lonen en uitke ringen nog groter zal worden. Bovendien, 1990 is het jaar van de verkiezingen en dan doen douceurtjes het altijd goed. Het is echter de vraag of de vakbeweging wel staat te trappelen om aan de herver kiezing van dit kabinet mee te werken. MARGA RIJERSE DICK VAN RIETSCHOTEN MEESTE KLM-TOESTELLEN AL AANGEPAST °ou WASHINGTON Al in oj. 1987 heeft het Ameri- okkaanse federale bureau SJ> voor de luchtvaart (FAA) o alle luchtvaartmaatschap- o pijen in de VS opgedragen 0 de vrachtdeuren van de Boeings 747 te verstevin- 01 gen. Als uiterste termijn oj gold toen 31 mei van dit g: jaar. Door het recente on- ogeluk met een jumbojet o' van United Airlines op Hawaii, dat een vracht- sluitmechanisme van vrachtdeur. De deuren moeten worden verstevigd met staal „om ze minder kwetsbaar te maken voor schade door on- deur verloor waarna ne gen mensen naar buiten werden gezogen, heeft de TT* aa— mailen vuur scnaue uuui on rAA. u?^!gd.f.a' dLUI: sluiting". Het FAA deel de verder mee dat binnenkort ook andere maatregelen wor den afgekondigd, zoals een verbetering van het systeem dat de bemanning in de cock- terlijk begin april moet zijn gebeurd. Volgens het FAA is de oor zaak van dat ongeluk nog al- pit moet waarschuwen als de tijd niet bekend, maar kan het mogelijk zijn veroorzaakt door een niet goed functionerend deuren van het toestel niet goed dicht zijn. De Rijksluchtvaartdienst heeft de FAA-opdracht van 1987 voor de Nederlandse Boeings 747 overgenomen. Bij vijftien van de negentien Boeings van de KLM en bij de twee van Martinair is dit al gebeurd. De resterende vier KLM-vliegtui- gen zullen zoals het er nu uit ziet dit onderdeel in april en mei krijgen. Eerder deze week had de Rijksluchtvaartdienst vanwege het ongeval op Hono lulu al opdracht gegeven tot nog een extra inspectie van het sluitingsmechanisme. Politie bevrijdt man UDEN De gemeentepolitie in het Brabantse Uden kreeg in de nacht van zaterdag op zondag een heel bijzondere klus op te lossen. Bij het bu reau meldde zich een Rotter dammer die tiidens een feestje „voor de grapin handboeien was gezet. Toen bleek dat de sleutels ontbraken, kon alleen de politie nog uitkomst bren gen. Met behulp van een be- tonschaar en bankschroef werd de man uit zijn benarde •positie bevrijd. Mijnenjager Urk vrijdag weer thuis DEN HELDER De mijnenjager Urk zal vrijdag 10 maart om elf uur terugkeren in de thuishaven Den Helder. Met de terug keer komt een einde aan een periode van vijftien maanden waarin Nederlandse mijnenjagers zijn ingezet in de Perzische Golf en de Golf van Oman. De Urk vertrok op 5 april vorig jaar om de Hellevoetsluis en de Maassluis af te lossen. Begin dit jaar is de Urk uit de Golf vertrokken als gevolg van de wapenstil stand tussen Iran en Iraq. Tijdens hun verblijf in de Golf heb ben de Nederlandse schepen onder meer vijf mijnen opgespoord en geassisteerd bij het verwijderen van een granaat aan boord van een tanker. Akzo wordt slachtoffer van computerkrakers ARNHEM - Onbekenden heb ben vorige week één van de computers van het chemiecon cern Akzo in Arnhem ge kraakt, zo heeft een woord voerder van Akzo vanochtend bevestigd. Hij wil niet zeggen welke com puter is gekraakt en of Akzo inmiddels weet wie de daders zijn. Ook over de omvang van de schade wil Akzo niets zeg gen. Volgens de woordvoerder is de computerkraak gemeld in het computerblad Hacktic. Akzo heeft inmiddels de Arn hemse politie op de hoogte ge steld van de kraak. Eind vori ge week werd bekend dat drie Westduitse computerkrakers in opdracht van de KGB, de geheime dienst van de Sovjet- Unie, hadden ingebroken in computersystemen van tiental len militaire en wetenschappe lijke instellingen in Europa, de VS en Japan. Ook Philips is het slachtoffer van deze om vangrijke computerkraak. Dormin neemt uitgeverij Delwei over DEN HAAG - P.J. Dormin BV, de houdstermaatschappij van onder meer Vuga Uitge verij en Uitgeverij Lemma, heeft alle aandelen overgeno men van Uitgeversmaatschap pij v/h G. Delwel in Wasse naar. Delwel publiceert studie boeken op het terrein van de bedrijfsadministratie en -orga nisatie en geeft daarnaast het Maandblad voor Bedrijfsadm inistratie en -organisatie uit. HOOGLERAREN OVER HUN BRANDBRIEF AAN MILIEU-CONFERENTIE: WAGENINGEN - „Te stellen dat de regeringen te slap zijn om de milieu vervuiling aan te pakken, gaat wat te ver. Want de tegenkrachten zijn enorm. Daar moet je maar tegen op kunnen. Aan de andere kant vertoont het milieu beleid van de regering weinig samenhang". Woorden van de Wageningse hoogleraar luchtverontreini ging en -hygiëne prof. dr. E. Adema, initiatiefnemer van de brandbrief die hij met negen collega's heeft gericht aan de minister-presidenten van Ne derland. Noorwegen en Frankrijk, aan de vooravond van het milieucongres op 11 maart in het Haagse Vredespa leis waar 23 landen vertegen woordigd zullen zijn. In hun brief onderstrepen de hoogleraren de woorden van koningin Beatrix in haar kersttoespraak dat de achter uitgang van het milieu een „stil drama" is. „Maar ook", al dus de „tien van Wagenin- gen", „een drama dat zich overrompelend snel voltrekt". De paar maatregelen die geno men worden komen door de traagheid van de nationale en internationale politieke be sluitvorming, vaak te laat. De „tien" organiseren komend najaar een symposium waarin zij willen nagaan in hoeverre het milieubeleidsplan van de regering spoort met de Vierde Nota ruimtelijke ordening en met het nationale plan voor waterkwaliteit. Adema: „Die plannen rijden elkaar regelmatig in de wielen rijden, er is totaal geen samen hangend beleid. Toen we daar al gauw achter kwamen, beslo ten we voor 11 maart eens goed aan de bel te trekken, een noodbel wel te verstaan". Tegenkracht Volgens Adema is de maat schappij „onwelwillend". „Ik heb door mijn werk veel met ambtenaren van het mi nisterie van milieu te doen en die maken zich oprecht grote zorgen. Maar ze kunnen er niet tegenop. Kijk naar het boerenprotest van deze dagen, dat is een goed voorbeeld van zo'n tegenkracht. Uit hun ak- tie blijkt dat ze niet verder kij ken dan hun eigen bedrijf en bankrekening. Vanuit hun op tiek is het nog begrijpelijk ook, maar als je het milieu voor rang geeft - en daar zijn de door hen gewraakte maatrege len tenslotte voor genomen - moet je eigenlijk kwaad wor den om hun actie. Dat geldt ook voor veel andere groepe ringen die maar de barricades opgaan om meer salaris te krij gen; de verpleging, de grafi sche sector, eigenlijk is er niet Mondiaal Volgens de hoogleraren is het inleveren van welvaart het enige antwoord op de doorvre tende milieu-aantasting. Adema: „De bedreiging is nu mondiaal geworden en de gro te vraag is: hoeveel tijd heb ben we nog om er iets aan te doen? Aan de vervuilde zeeën bijvoorbeeld. Ik las in de krant over aangespoelde dode dolfij nen op de Franse kust. Door de aantasting met pcb's waren ze te verzwakt om een storm te weerstaan. De problemen zijn gigantisch en complex. „Over veertig jaar is de wereldbevolking verdub beld. Twee keer zoveel men sen en die willen een schoon milieu én brandstof. De snel heid waarmee de fossiele brandstoffen worden ver bruikt, is echter vele malen groter dan de natuurlijke pro- duktiesnelheid van fossiele kool". De „tien" sommen in hun breif een flink aantal bedrei gingen op en stellen „dat de primaire bestaansgrond van de mens ernstig wordt bedreigd". „We zien met grote bezorgd heid dat noodzakelijke acties worden gefrustreerd door compromissen met op korte termijn gerichte economische en nationale belangen, die in geen verhouding staan tot de ernst en de draagwijdte van de milieuproblematiek De hoogleraren vragen de deelnemers aan het congres om de moed op te brengen om een duurzame, mondiale stra tegie uit te stippelen ookal zou dat maatregelen vergen die waarschijnlijk altijd „impopu lair en pijnljk" zullen zijn. Opsporen milieudelicten kost 28 extra officieren HILVERSUM - Als er zoals de bedoeling is meer milieudelic ten worden opgespoord en vervolgd, moeten er 28 officie ren van justitie bij komen en vijftig tot zestig parketsecreta rissen. Ook bij de rechterlijke macht en de politie moet uit breiding komen. Dat zei de Haagse advocaat-generaal mr. P. Bos gisten voor de Avro-mi- crofoon. Bos is voorzitter van de werkgroep handhaving mi lieurecht, die door minister Korthals Altes is ingesteld. De werkgroep brengt binnenkort advies uit over de consequen ties voor politie en justitie van het Nationaal Milieu Plan. Dit plan wordt half april bekend gemaakt. Ook bij toezichthou dende organen als gemeenten, provincies en waterschappen moet het toezicht op de hand having van de milieuwetge ving worden uitgebreid. Bos: „Er wordt teveel gedoogd en er zijn bedrijven waar men he lemaal niet komt Sommige werken nog altijd zonder hin derwetvergunning". TELEFONISCH SPREEKUUR OVER NEKKRAMP: LEIDEN Ruim 120 mensen hebben dit week end gebruik gemaakt van het telefonisch spreekuur bij de Basisgezondheids dienst naar aanleiding van de nekkramp-epidemie. Het aantal van 120 reac ties in zes uur noemt Van der Grijp hoog. Maar vol gens hem was er beslist geen sprake van paniekre acties. „Het zijn vooral ou ders die ongerust zijn, bij voorbeeld omdat hun kin deren koorts hebben en hoofdpijn. We adviseren ze dan alert te zijn. Daar naast zijn er ook veel tele foontjes gekomen van sportverenigingen en scholen die adviezen wil den". Tijdens een van de spreekuren meldde iemand nekkramp te hebben geconstateerd. Van der Grijp: „Je neemt dat dan niet zomaar aan, maar het bleek toch het geval te zijn". Van der Grijp wil liever niet aan geven waar de twee nieuwe gevallen zijn geconstateerd. Om onrust in bepaalde buur ten te voorkomen houdt hij het liever op „de Leidse re- aio". Eind vorige week was er in Voorschoten paniek ontstaan na geruchten over een nieuw sterfgeval. Daarop volgde de instelling van het telefonisch spreekuur. De Basisgezond heidsdienst was zaterdag en zondag van 10.00 tot 13.00 uur bereikbaar. Van der Grijp vindt het op merkelijk dat er uit een groot gebied is gebeld. Zo kwamen er niet alleen telefoontjes uit Leiden en directe omgeving, maar ook uit het noordelijk deel van de provincie, de Bol lenstreek, Noordwijk, Sassen- heim en andersom ook uit Leidschendam en Den Haag. De onrust rond de nekkramp- epidemie begon een kleine twee weken geleden toen be kend werd dat een vijftienjari ge Leidse scholiere was over leden aan nekkramp. In janu ari overleed in Voorschoten een peuter aan nekkramp. De Basisgezondheidsdienst heeft sindsdien intensief voor lichting gegeven over de ziek te. Ook deze week is de dienst tijdens kantooruren telefo nisch bereikbaar voor vragen over nekkramp via 071- 146391. Afhankelijk van het verloop van de epidemie wordt vrijdag besloten of er komend weekeinde weer een telefonisch spreekuur wordt ingesteld. MINISTER OVER DELEGATIE NAAR BEGRAFENIS KEIZER „Van Agt had kritiek voor zich moeten houden" DEN HAAG Minister Van den Broek vindt dat EG-verte- fenwoordiger Van Agt zijn ritiek op de Nederlandse af vaardiging naar de begrafenis van keizer Hirohito voor zich had moeten houden. De be windsman heeft dat Van Agt te verstaan gegeven tijdens zijn verblijf in Tokyo voor de uitvaart van Japanse keizer. Hij heeft dit de Tweede Ka mer meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van de VVD'ers Weisglas en Ploeg. Van den Broek laat weten dat hij Van Agt heeft meegedeeld „zijn onverminderde belang stelling voor het wel en wee van Nederland op waarde te schatten doch geen aanleiding te zien voor zijn uitgesproken ongerustheid over de kwaliteit van de Nederlandse betrek kingen met Japan". Van Agt heeft in een vraagge sprek met het Algemeen Dag blad kritiek geuit op het be sluit van de regering alleen Van den Broek naar Tokyo te sturen en niemand van het Koninklijk Huis of premier Lubbers. „Te laag", zo kwalifi ceerde de ex-premier de af vaardiging. Ook vanuit het Europees Par lement zijn vragen gesteld over de bemoeienis van de EG-vertegenwoordiger in To kyo. Van den Broek meent dat het derhalve aan de Europese Commissie is om een oordeel van daaruit te vellen over „de ontboezemingen van de heer Van Agt". Weisglas en Ploeg hebben geopperd dat EG-com- missaris Andriessen voor bui tenlandse betrekkingen Van Agt op het matje moet roepen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 3