Verpleegopleiding kan naar Oegstgeest Opknappen Hofweg duurt te lang Koenen treedt terug uit directie Bavo WK-paalzitten in '91 mogelijk afgeschaft Weer loopschool N oord wijker hout CeidóaOowumt VRIJDAG 3 MAART 1989 PAGINA 17 c - Mevrouw Kapteijn: Klaar voor een ijskoude duik Noordwijkse duikt elke dag in zee NOORDWIJK Noord wijkers kijken er al lang niet meer van op. Maar vroege wande laars op het strand die van buitenaf komen wrijven de ogen toch eens flink uit wanneer ze. terwijl de wind het zand hoog op doet stuiven en huizenhoge golven grote schuim vlokken op het strand achterlaten, een vrouwenfiguur in badpak richting het ijzig koude water zien lopen. Dat kan toch niet in de winter, valt van de gezichten af te le zen. Maar de Noordwijkse mevrouw J. B. Kapteijn-Wassenaar bewijst al jaren, dag in dag uit. dat het wel kan. Elke ochtend, zomer en water, duikt zij om streeks half negen in de golven. De tempe- ratuur van het zeewater schommelt nu zo v tussen de 5 en 6 graden. „Tja, dat is koud!", zeSl de Noordwijkse laconiek, „maar ik ben het gewend en heb er geen last van. Ik blijf er gezond bij. Ben nooit ziek, nooit verkou den, ik ben gehard hé!" Mevrouw Kapteijn vindt het zelf eigenlijk niet zo bijzonder dat zwemmen in zee. terwijl anderen met dikke jassen aan een dassen om nog staan te rillen langs de kant. Dat het toch niet zó gewoon is bewijst echter haar eigen verhaal over een vriendin die het ook wel eens wilde proberen. Toen het kouder werd ging ze op een gegeven moment niet meer mee. Ze zei uren onder de douche wat op temperatuur te Postzegelbeurs De postzegelvereniging Sas senheim houdt zaterdag een ruilbeurs in sporthal Was- beek in Sassenheim. Aanvang 10.00 uur. De beurs eindigt om vijf uur 's mid dags. De toegang kost een gulden. Jongeren en 65-plus- sers hebben gratis toegang. Clubgebouw Scoutinggroep Maurits opent op vrijdag 17 maart het ver bouwde clubgebouw aan de Baden Po well weg in Voor schoten. De verbouwing was noodzakelijk geworden door de groei van het aantal leden. De officiële opening wordt verricht door me vrouw I. Gehner, voorzitter van Scouting Nederland. De volgende dag wordt er open huis gehouden met evene menten als schminken, taar ten gooien, popcorn bakken en waarzeggen. De Maurits- groep organiseert voorts een loterij. De loten worden aan de man gebracht op zaterdag 4 maart. De loten kunnen ook telefonisch worden be steld via 01711-10509. Wandeling De afdeling Lisse en omstre ken van de Koninklijke Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde (KMTP) gaal met de leden en belangstellenden zaterdag wandelen in de Du in-en Kruidberg. Dit is een zeer afwisselend gebied dat ligt tussen Bloemendaal en Drie huis. De deelnemers aan deze wandeling verzamelen zich om 13.30 uur op het parkeerterrein bij de Maria- kerk, Nassaustraat in Lisse. Rommelmarkt De Rooms-Katholieke basis school Beekbrug in Lisse houdt op zaterdag de jaar lijkse fancy-fair en rommel markt in de gymzaal van de school. Tussen half elf 's morgens tot vier uur 's mid dags is iedereen. Er is weer van alles te doen zoals schie ten, dartsspel en paraplu- hangen. Dan is er een stand met handwerken. Op de rommelmarkt is er een grote keus boeken, puzzels, speel- foed en huishoudelijke arti- elen De opbrengst van dit jaar is bestemd voor toneel- verlichting. Computers De Computer Vereniging Bollenstreek houdt zaterdag haar maandelijkse bijeen komst in Dorpshuis 't Eiland, Rietkraag 5 in Beinsdorp. Aanvang 10.00 uur. De bijeenkomst duurt tot vier uur 's middags. Le den hebben gratis toegang. Niet-leden betalen vijf gul den (tot 16 jaar drie gulden). Miller De 85-ste geboortedag van Glenn Miller wordt zaterdag gevierd in Ar to pa. Greve- lingstraat in Lisse. Aanvang 10.00 uur. De entree is gratis. De Glenn Miller dag staat onder leiding van Cor van den Dungen. Wagenschuur Het Philip Paar Quintet treedt zaterdag op in de Hollandse Tuyn" te Leider dorp. Philip Paar brengt een tijdloos repertoire met com posities van onder andere Frank Sinatra. George Gershwin en Cole Porter. Het optreden begint om 21.30 uur en de entree be draagt 6,00. Donateurs kunnen gratis naar binnen Blues De Leidse bluesformatie Roosevelt Frankie speelt morgen m muziekcafé De Voogd aan de Hoofdstraat in Sassenheim. Naast covers van onder meer The Fabu lous Thunderbirds, ZZ Top en Muddy Waters worden ook eigen nummers ten ge hore gebracht. Vlooienmarkt Teedehands kunst en kitsch is zaterdag en zondag weer te koop op de halfjaarlijkse vlooienmarkt in Sociaal-cul tureel centrum De Schel ft in Noordwijkerhout. De ope ningstijden zijn op beide da gen van 10.00 tot 17.00 uur. Bakkersfeest Bakker Koos den Butter uit Lisserbroek houdt zaterdag een paasbakkersfeest in Jaap Kooy's Tuincentrum te Lisse. Naast de broodde monstratie laten Inge en Ida den Butter zien hoe op tradi tionele wijze chocolade paas eieren worden versierd Kinderen kunnen zelf broodfiguren bakken. Het feest begint om 10.00 uur. Toneel De toneelverenigingen The Old Timers en het Zwam- merdams Amateur Toneel (ZAT) treden zaterdagavond op in het Dorpshuis aan de Dorpsstraat in Aarlander- veen. Respectievelijk wor den de éénakters „Wat een dorp" en „Toby or not Toby" opgevoerd. Aanvang acht uur, entree 5 Insluiping in Koudekerk KOUDEKERK Er is hon- denl gulden gestolen uit een portemonnee in een woning aan de Europasingel in Koude kerk. Het geld werd gestolen tussen woensdagavond zeven uur en donderdagavond half acht. De achterdeur heeft al die tijd open gestaan. Tussen dezelfde tijdstippen werd ook ingebroken in een woning aan de Mauritssingel in Leider dorp. De bewoners zijn op va kantie. De buurvrouw ontdek te de inbraak donderdagavond toen ze de plantjes water kwam geven. Het is nog onbe kend wat er precies is gesto len. Voorschoten geeft veel uit aan groen VOORSCHOTEN De groenvoorziening in Voorschoten is be duidend duurder dan elders. Dat is gebleken uit een onderzoek van de Heidemaatschappij. De oorzaak is het grote aantal hecta re groen in Voorschoten in verhouding tot andere gemeenten. Dat bleek gisteravond in de commissie openbare werken, waar het onderzoek werd besproken. De commissie wil het groen wel handhaven, omdat het een van de kwaliteiten van Voorschoten is. Ook het bedrag dat Voorschoten jaarlijks uitgeeft aan het uit baggeren van het open water is veel hoger dan de landelijke norm. Dat komt door het vele open water in de bebouwde kom, dat o.a. door intensief gebruik van mens en dier sneller uitge baggerd moet worden. Voorschoten geeft twee keer zoveel geld uit jaarlijks aan de be lijning van de wegen dan de gemiddelde Nederlandse gemeente. Dat vindt zijn oorzaak in onder meer de fietssuggestiestroken, die voorzien zijn van een aparte kleur. Daarop mag niet bezui nigd worden. Katwijkse scholen noteren vandalisme KATWIJK De Werkgroep Vandalisme uit Katwijk heeft de plaatselijke scholen ge vraagd het aantal vernielingen te registreren. De scholen heb ben hiervoor deze week een registratieformulier gekregen waarop zij kunnen aangeven hoe vaak zij met vernielingen worden geconfronteerd. Aan de hand van deze gegevens wil de Katwijkse Werkgroep Van dalisme met plannen komen om het vandalisme in te per ken. Het is de bedoeling dat binnen enkele weken een in formatie-avond voor de scho len wordt belegd. Ledenvergadering CDA-Noordwijk NOORDWIJK De afdeling Noord- wijk van het CDA houdt op donder dag 9 maart in De Vinkenhof aan de Achterzeeweg een ledenvergadering. Deze begint om 20.00 uur. In deze bij eenkomst zal CDA-wethouder 't Hoen uit Maastricht een voordracht houden over het aanvullend minima beleid, zoals dat in zijn gemeente functioneert. Verder zullen in deze vergadering nieuwe bestuursleden worden gekozen. Aftredend en niet- herkiesbaar zijn voorzitter J. Hooge- veen, en de bestuursleden G. Ooster- meijer en Nancy Kroon (CDJA). Als nieuwe bestuursleden worden voor gesteld E. Bovenkerken, mevrouw Riezebosch, mevrouw Van der Tang- Van Duin en Fijtje Vink (CDJA). NOORDWIJKERHOUT De zenuwarts J.L. van de Lande is benoemd tot algemeen directeur van de Stichting Centrum St. Bavo. Van de Lande maakt al bijna twaalf jaar deel uit van de directie van de Bavo, samen met J.C. Koenen. Koenen, die 18 jaar algemeen directeur is geweest op de Bavo, heeft be sloten zich terug te trekken uit de directie. Hij maakt aan het einde van 1989 gebruik van de VUT- regeling. Het bestuur van de Stichting Centrum St. Bavo wil een éénhoofdige directie. Van de Lande krijgt de leiding over de integratie van de Bavo met het algemeen psychiatrisch ziekenhuis Sancta Maria en de ontwikkeling van het algemeen psychiatrisch ziekenhuis Bavo-Rijnmond. Te snel over Herenweg en Hoofdstraat SASSENHEIM Bij snel- heidscontroles in Warmond en Sassenheim zijn gistermiddag bijna tweehonderd bekeurin gen uitgeschreven. Er werd tweemaal gecontroleerd op de Herenweg in Warmond en eenmaal in de Hoofdstraat in Sassenheim. Er werden in to taal ruim 1300 auto's gecontro leerd. De hoogst gemeten snel heid was 90 kilometer per uur Er mag op beide wegen slechts vijftig kilometer per uur gere den worden. OEGSTGEEST De Centrale Opleiding Zie ken Verplegenden (COZV) kan verhuizen naar de Lange Voort in Oegstgeest. De COZV is nu nog gevestigd in Lei den. De gemeenteraad van Oegstgeest ging gis teravond akkoord met het voorstel de binnenkort vrijkomende schoolgebou wen van „Bokkesprong/ Oudenhof" te verkopen aan Proper Beheer. Deze zal aan de school een vleugel aanbouwen en een aula, zodat het com plex geschikt wordt ge maakt voor het oplei dingsinstituut. van het instituut mede ge de verwachte parkeerover last, de ontgroening van de wijk en het vervallen van speelgelegenheid voor de jeugd. Aan de bezwaren is door de gemeente in zoverre tegemoetgekomen dat er met betrekking tot het parkeren toezeggingen zijn gedaan dat er op gelet wordt dat de auto's voornamelijk op de Hofbrouc- kerlaan in de nabijheid van de sportvelden neergezet mogen worden. Bovendien zal er een entree van de school bijkomen op de hoek van de Lange Voort/Hofbrouckerlaan. Zo wel de eigenaar van het schoolterrein als de COZV heeft verklaard dat de kinde ren op het schoolterrein zullen mogen blijven spelen. Voorafgaande aan de raadszit ting werd door een omwonen de nog even gesproken over de bezwaren. Geheel over tuigd dat het allemaal wel mee zal vallen was men niet. Er kwamen vooral verontrustte ouders aan het woord en i vertegenwoordiger van schoolteam Oudenhof/Bokke- sprong. Zij uitten bezwaren t gen de uitvoering van de bouw van een vleugel aan de school terwijl er les wordt gegeven. Zij vroegen uitstel van de uit breiding van het gebouw tot dat men verhuisd was naar een andere lokatie aan de Frans Halslaan. Wethouder Blom merkte op dat er ov last zal worden ondervonden, maar dat het niet onaanvaard baar zal zijn. Fietspad langs Kokshoornlaan WASSENAAR Het fietspad aan de Koks hoornlaan in Wassenaar is bijna gereed. De onderste laag asfalt ligt er al en de aansluitingen bij de Kat- wijkseweg en Oostdorper- weg zijn ook gereed. Ook de hardhouten brug over de Wetering is sinds kort gereed en berijdbaar. Bij het toekomstige industrie terrein De Hoge Klei maakt het fietspad een snelheidsvertragende slin ger. Hiermee wordt voor komen dat de (bromfiet sers met te hoge snelheid de uitrit van het indus trieterrein naderen. Tijdens de nieuwjaarsnacht twee jaar geleden had op de Kokshoornlaan een ernstig on geluk plaats waarbij een auto mobilist drie fietsers aanreed. Dit ongeluk heeft de doorslag gegeven bij het besluit naast de Kokshoornlaan een vrijlig- gend fietspad aan te leggen. Bij de kruising van de naar het strand voerende autoweg en het fietspad van Scheve- ningen naar Katwijk, nabij ho tel Duinoord, wordt met man en macht gewerkt om de re constructie van dit kruispunt voor de start van het fietssei- zoen klaar te hebben. In de af gelopen acht jaar vonden op deze kruising meer dan 25 aanrijdingen met letsel plaats. Oorzaak van de onveiligheid is de onoverzichtelijke situatie op het kruispunt door te hoog struikgewas en dennebomen die het uitzicht van de fietser en automobilist belemmeren. De steile afdaling voor de fiet sers vanuit Katwijk had te hoge snelheden op de kruising tot gevolg. Ook hier is een slinger in parcours aange bracht; vlak voor de kruising is er bovendien een „kuil" aangebracht die de snelheid zal remmen. NOORDWIJKERHOUT Het einde van het Noordwijkerhoutse we reldkampioenschap paal- zitten lijkt in zicht. Bin nen de huidige organise rende Stichting Evene menten Noordwijkerhout (SEN) wordt op dit mo ment ernstig overwogen om na het tiende wereld kampioenschap in 1990 een punt te zetten achter het Noordwijkerhoutse evenement. Het tweede lustrum van het wereld kampioenschap in 1990 wordt nog wel georgani seerd. „Er is op dit cussie binnen de SEN over de vraag of we door moeten blij ven gaan met het wereldkam pioenschap. Dat heeft er mee te maken dat we de deelne mers vorig jaar voor het eerst twaalf uur langer op de paal laten zitten dan in de voor gaande jaren. Het is de vraag hoe veel het menselijk uithou dingsvermogen kan hebben", aldus J. Huybrechts van SEN. Of het paalzitten in 1991 wordt doorgezet hangt ook af van de aanmelding van nieu we organisatoren. „Veel orga nisatoren zijn vanaf het begin bij het wereldkampioenschap paalzitten betrokken. Velen, waaronder ik zelf, willen het tweede lustrum in 1990 weer de handen vrij hebben voor iets anders". De teruglo pende belangstelling voor het evenement speelt ook een rol bij het mogelijk afschaffen van het wereldkampioenschap. Vorig jaar slaagde de organisa tie er voor het eerst niet in om alle achttien palen bezet te krijgen. Jan Huybrechts; „Dat heeft te maken met het feit dat we door de vakantiesprei ding steeds met het paalzitten in het begin van de bouwva- kantie zitten. Men is dan min der bereid om mee te doen. Ook het slechte weer speelt een rol bij het teruglopende aantal deelnemers". VOORSCHOTEN De Hof weg in Voorschoten moet no dig worden opgeknapt. Dat meent bewoonster A. Alten burg, die een brief aan de ge meenteraad heeft geschreven. Volgens mevrouw Altenburg is drie jaar geleden al ge vraagd aan het gemeentebe stuur of er iets aan de situatie op de Hofweg kon worden ge daan. Het gaat dan om het op nieuw bestraten van rijweg en trottoir, het aanbrengen van een betere straatverlichting en parkeerhavens, het plaatsen van bomen en bloembakken, de aanleg van een speeltuintje en een geluidswal bij de Voor- schoterweg met een hoogte van anderhalve meter met daarop beplanting. Volgens mevrouw Altenburg is er de afgelopen 50 jaar niets aan de Hofweg, de „blinde darm" van Voorschoten, zoals wethouder Visser de straat noemt, gedaan. „Ongeveer 10 jaar geleden zijn er boompjes geplant. Die gingen echter dood vanwege lekke gasleidin gen. Deze boompjes zijn nim mer vervangen. Op de Hofweg is helemaal niets. Het is een armoedige straat. Overal in Voorschoten ziet het er keurig uit, behalve bij ons". De brief schrijfster stelt dat vorig jaar het trottoir nog verder achter uit is gegaan. Het werd toen opengebroken om gasleidingen te controleren. „De tegels wer den toen nog erbarmelijker te ruggelegd dan ze al lagen. Het resultaat: nog grotere plassen en een nog onbegaanbaarder trottoir". De straatverlichting is volgens de opsteller van de brief even eens onvoldoende. De duister nis in de straat in combinatie de slechte stoep maken de straat onveilig voor bijvoor beeld oudere bewoners. Ook zou het verkeer tegenwoordig meer geluidshinder veroorza ken na de reconstructie van de Voorschoterweg. Verder wo nen er 18 kinderen aan de Hofweg. Die hebben weinig speelmogelijkheden. Mevrouw Altenburg vraagt om enkele voorzieningen. Resumerend stelt zij dat de Hofweg, de „poort van Voorschoten'net zoals de andere straten in de gemeente, er ook fatsoenlijk wil uitzien. Rijksweg 11-West? Nee! Daar waar een toekomstige Rijksweg 11-West het dorp Voorschoten in stukken gaat snijden, zijn door de gemeente in overleg met het platform tegen Rijksweg 11 grote borden langs de wegen geplaatst met daarop de aan duidelijkheid niets te wensen overlatende tekst: Rijksweg 11-West? Nee! Wie door Voorschoten per auto of per trein gaat, die ont moet die borden en dat geeft ook de niet-Voorschotenaar een stuk denkwerk over de eventuele aanleg van een rijks weg dwars door een natuurlijk volgebouwd dorp. Huis-aan- huis zijn inmiddels formulieren verspreid, waarop handteke ningen geplaatst kunnen worden als protest tegen de aanleg van de rijksweg. De formulieren zullen later aan de leden van de Tweede Kamer worden aangeboden. Kraanwagen te water ALKEMADE De brand weer en politie van Alkemade zijn gisteravond uren bezig ge weest met het optakelen van een kraanwagen uit de rings- loot langs de Alkemadelaan in Roelofarendsveen. De kraan- wagen van het bedrijf Roos uit Nieuw-Vennep raakte rond elf uur gisteravond met het rech tervoorwiel in de berm en rol de vervolgens op zijn kop de drie meter lager gelegen sloot in. De chauffeur kwam met de schrik vrij. Twee takelwagens zijn onder begeleiding van de Alkemade- se brandweer de hele nacht in touw geweest om de 35 ton zware kraanwagen op het dro ge te trekken. Honderden nieuwsgierigen sloegen de ver richtingen gade. Het ongeval veroorzaakte een enorme ra vage. De kraanwagen, het wegdek en de beplanting zijn zwaar beschadigd. Doot het ongeval is een grote hoeveelheid dieselolie in de ringsloot gelopen. De brand weer heeft direct schotten ge plaatst om te voorkomen dat de verontreiniging door zou stromen naar het naastgelegen tuindersgebied, omdat de be drijven hun sproeiwater uit de ringsloot betrekken. Voorts zijn er olie-absorberende mid delen in het water gestort om de verontreiniging weg te ha len. Ontmoetingsdag Een overvolle tuinzaal van het bejaardenhuis Bernardus in Sas senheim genoot gisteren van de jaarlijkse ontmoetingsdag die ook nu weer door de St. Pancratius-parochie werd gepresen teerd. In de ochtend was er een eucharistieviering met medewer king van het koor De Avondsterre en in de middag werd opgetre den door het ensemble 'Boemeltje'. Afwisselend werden oude en nieuwe liedjes gezongen. NOORDWIJKERHOUT De Noordwijkerhoutse Strandlopers (NSL) begint op 12 maart met een loop- school. Deelnemers krij gen les in hardlopen. Ze leren hoe ze blessures moeten voorkomen, krij gen oefeningen en theo rielessen. De school zelf start dit keer niet bij de jeugdherberg maar bij de kantine van camping So- lassi langs de duinen voor Noordwijkerhout om 10.00 uur. De cursuskosten be dragen 50 gulden. Opge ven kan bij Peter van Denzen in Lisse: 02521- 11082. De loopschool van Noordwij kerhoutse Strandlopers begon vorig jaar als een aardigheidje. Een experiment om zo maar eens wat mensen die niet echt bij een vereniging aangesloten wilden zijn, eens te laten ken nis maken met het hardlopen. Het was een idee van Peter van Denzen en Wil Winke laar, beiden trainers bij de at letiekvereniging NSL. Hun school werd een groot succes, zo groot zelfs dat ze genood zaakt waren om een „studen tenstop" in te stellen na 35 aanmeldingen, met de belofte dat ze een tweede cursus zou den beginnen in het nieuwe jaar. Zondagochtend 12 maart is het dan zo ver. „Vijftien lopers hebben zich al opgegeven", al dus Peter van Denzen, „en dat terwijl we er eigenlijk nog niet eens publiciteit aan hebben ge geven. Twee deelnemers van de vorige loopschool hebben zich dit keer gewoon weer Aangesloten vanwege de gezel ligheid".

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17