Verkeersveiligheid in Postwi jk moet beter Krappe meerderheid voor kantorenbouw Vinkenveld Schietbaan in opspraak Manifestatie in jubilerende Agrarische School Alarmeringssysteem voor bejaarden Noord wijkerhout bundelt krachten voor evenementen LEIDEN OMGEVING £etcUe6ou4a*it WOENSDAG 1 MAART 1989 PAGINA 17 VALKENBURG De za terdagse markt in Valken burg is mislukt. Van de proef met tien kramen zijn er thans nog maar drie over. De verantwoordelijke raadseom- sie besloot gisteravond de proef te stoppen en de drie resterende marktlieden een vergunning te verstrekken. Zaterdagse markt Valkenburg mislukt De gemeente heeft al gerui me tijd plannen om voor de' veertig woningen in de Frankenburgflat een lift aan te brengen. Thans blijkt daarvoor een subsidie van twintig procent te verkrijgen te zijn bij de stichting Stuur groep experimenten Volks huisvesting. De raadscom missie stemde gisteravond in met het voorstel dit najaar met de liftbouw te beginnen. De kosten worden geraamd op bijna twee ton. NOORDWIJK Kanto ren en woningen kunnen gebouwd worden aan het Bonnikeplein in het Vin kenveld. Dat besloot gis teravond de Noordwijkse gemeenteraad met de kleinst mogelijke meer derheid. Al vanaf 1987 wordt over dit plan gesproken. Ook gister avond werd het een bijna avondvullend programma, waarop alle fracties naar lieve lust inhaakten. Na diverse va rianten op het oorspronkelijke plan om maar een politieke meerderheid te kunnen beha len, stelde het college gister avond voor een kantoorge bouw te bouwen met een be- drijfsoppervlakte van onge veer 3000 vierkante meter, sa mengesteld uit gedeelten Van twee en drie bouwlagen. Met het kantoorgebouw, het be staande garagebedrijf en het buurtwinkelcentrum ontstaat langs de Beeklaan een fraaie gevelwand, meende het colle ge- Tijdens de discussie merkte J. Willms (CDA) op, dat zijn fractie tegen het grote plan be denkingen had gehad. Zo zou het flatgebouw te veel domi neren. Verder zou, gelet op het nabijgelegen kruispunt, er nog een mogelijkheid moeten wor den gecreëerd om de wijk te verlaten. Harde kritiek kwam eb van de VVD. Smit wilde weten hoe bepaalde zaken in de stuurgroep hadden gelegen. Naar de mening van de frac tie-voorzitter van de VVD hadden er te weinig stukken Vrachtwagens in woonwijken NOORDWIJK In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeenteraad vroeg mevrouw B. Cassee-van Noppen (Noordw. Bel.) aandacht voor het parkeren van vrachtwagens en andere grote vehikels in de woonwijken. Speciaal door de ge meente aangelegde parkeerplaatsen worden genegeerd en de ko lossen worden zonder meer in de wijk achter gelaten. Zij beder ven het woongenot in de omgeving en leveren niet zelden ge vaar op voor het verkeer en voor overstekende kinderen. De wethouder zegde toe aandacht aan deze problematiek te zullen schenken. Raadslid in de bres voor NRB NOORDWIJK Het raadslid J. Hogervorst (VVD) sprong gis teravond in de bres voor de Noordwijkse Reddingsbrigade. Deze mist de door vandalisme geteisterde strandpost aan de Duindam- se Slag. Deze zaak loopt al jaren, zo bleek uit het betoog van het raadslid en thans is het zover, dat er in het geheel geen strand post meer bestaat Ze is gesloopt en afgevoerd. Het gebouwtje dat in het verleden door vrijwilligers uit Noordwijk en Noordwij- kerhout werd bemand, kreeg in het verleden nu en dan een op knapbeurt, maar een algehele vernieuwing kon uit een krediet van 100.000 gulden niet worden betaald, vertelde Hogervorst. Het raadslid wees in dit verband op de plicht van de gemeente om voor de veiligheid van de baders en baadsters te zorgen. „De VVD staat voor de NRB", aldus Hoogervorst ter inzage gelegen. Verder bracht Smit een zogenaamd „gentlemans agreement" ter sprake, waarin toezeggingen zouden zijn gedaan over de hoogte van de bouw en het be houd van de bestaande groen strook aan de Beeklaan. Het wonen was in de nieuwe opzet ondergeschikt gemaakt aan een grootschalig bedrijfsgebou wencomplex, meende de woordvoerder van de VVD. Schelvis (PAN) was het in hoofdzaken met Smit eens. G. Duindam (Noordw.Bel.) steun de het raadsvoorstel. A. Prins (PvdA) noemde het voorstel onbegrijpelijk en sprak over het doordrukken van het voorstel met behulp van de progressieve liberalen (Noord- wijks Belang). De PvdA-frac- tie zou dan ook tegen het voorstel stemmen. Uiteindelijk haalde het voor stel van het college een krappe meerderheid. Duinwachter dooft brandje WASSENAAR Door een brandje is gistermid dag rond half zes ongeveer een hectare duinbegroei ing vernield. Het brandje dat tussen hotel Duinoord en de Wassenaarse Slag woedde, breidde zich snel uit. Een duinwachter van Staatsbosbeheer wist de vlammen met een schep grotendeels te doven. De Wassenaarse brandweer, de met drie auto's uitge rukt was, hoefde zich daardoor slechts te beper ken tot nablussingswerk- zaamheden. Hoe de brand is ontstaan in onbekend. Inbraken in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Een videorecor der en een kleurentelevi- zijn gisteravond len i i de Bremstraat in Alphen. De bewoners waren tussen half zeven en acht uur niet aanwezig. De achter deur werd met geweld opengewrikt. Bij een wo ning aan de Koraalzwam werd gisteren overdag de glaslat uit de achterdeur gehaald. De ruit werd ver wijderd en de videorecor der meegenomen. De be woners ontdekten de in braak 's avonds toen ze uit hun werk kwamen. Inbraak via dak LEIDERDORP Inbre kers hebben in de nacht van maandag op dinsdag een groot aantal messing ophangblokken en andere metalen voorwerpen buit gemaakt bij het bedrijf Mepaco aan de Zijldijk in Leiderdorp. De inbrekers kwamen het gebouw bin nen door een gat te maken in de golfplaten van het dak. De nogal zware voor werpen werden vervol gens ingeladen in een aan hangwagen, die in de be drijfsruimte stond. Onduidelijkheid over subsidie aan 't Hummeltje WASSENAAR Er is nog onduidelijk- heid over de subsidie aan kinderdagver blijf 't Hummeltje in Wassenaar. Dat bleek gisteravond bij de vergadering van de commissie welzijnszaken. Na mens de Wassenaarse VVD-fractie ont hield mevrouw mr. M. Zeven-Postma haar steun aan het voorstel van wethou der V.J.W. Wensveen (welzijnszaken) om het kinderdagverblijf een eenmalige subsidie van 56.897 gulden en een bud getsubsidie van 110.000 gulden toe te kennen. De subsidie van 110.000 gulden is gekoppeld aan 36 kinderen die in 't Hummeltje vijf dagen per week van acht tot zes uur terecht kunnen. LEIDSCHENDAM De fractie van Gemeentebelangen in Leidschendam heeft het college schriftelijke vragen gesteld over het verlenen van een hinderwetvergunning voor het uitbreiden van een ruimte voor ballistische proeven (schiet baan) in de wijk 't Lien. Gevraagd wordt of hiermee de 'schietbunker' wordt bedoeld die in de raadsvergadering van november 1986 aan de orde is geweest en toen naar algemeen gevoelen is afgewezen. Verder vraagt de fractie of een bouw vergunning is ingediend en zo ja, of het college die dan wil honoreren of de vergunning reeds heeft verstrekt. Verder wil de fractie weten wat onder ballistische proeven wordt verstaan en of die in een andere ruimte gebeuren dan in de, in het algemeen door niemand gewenste, schietbunker aan de Weikamp. Toen de Hinderwetvergunning in december 1985 werd afgegeven bestond het gebied alleen nog maar uit kassen en tuinen. Gemeentebelangen vraagt tenslotte of het college in de huidige dicht bebouwde woonomgeving ook nog positief wil reageren op een Hinderwetvergunning. Geld voor rijkspolitie SASSENHEIM De gemeen te zal 57 duizend gulden be schikbaar stellen aan de rijks politie in Sassenheim voor de aanschaf van een snelheid- stestbank en een geluidsmeter voor bromfietsen en borden voor tijdelijke verkeersmaat regelen en waarschuwingste kens. Ruim 13 duizend gulden zal gespendeerd worden voor educatieve doeleinden zoals het verstrekken van leskisten aan scholen voor voortgezet onderwijs en schoolpleinpak ketten voor basisscholen. Dit werd besloten tijdens de gis teravond gehouden vergade ring van de verkeerscommis- 62 bonnen bij snelheids controle ALPHEN AAN DEN RIJN 62 automobilisten hebben gis termiddag een procesverbaal gekregen op de Europaweg in Alphen. Tussen kwart over vier en kwart over zes hield de politie een snelheidscontro le op deze verbindingsroute tussen de industriewijk en het centrum. De snelheden van de automobilisten lagen tussen de 65 en 90 kilometer per uur. Er mag 50 kilometer per uur wor den gereden. Wisseling raad Wassenaar WASSENAAR Het PvdA- raadslid mevr. C. M. van der Meij-Klumpert zal de Wasse naarse gemeenteraad deze maand verlaten. Zij wordt op gevolgd door J. van der Noort (35), die al diverse bestuurs functies binnen de PvdA-afde- ling vervulde. Van Noort is van beroep timmerman en penningmeester van de Bouw en houtbond FNV en plaatse lijk vertegenwoordiger van het Sociaal Fonds Bouwnijver heid. OEGSTGEEST Het hoogtepunt van de viering van het 40-jarig jubileum van de Agrarische School aan de lange Voort 70 in Oegstgeest zal vrijdag en zaterdag plaatsvinden. Dan wordt de manifesta tie „Onderwijs bedrijfs leven" georganiseerd. Vrijdagmiddag wordt de manifestatie geopend. Er zijn toespraken van de voorzitter van de Hol landse Maatschappij van Landbouw, de heer J. de Groot; de wethouder van onderwijs en welzijn in Oegstgeest, mevrouw Th. L. Blom de Koek van Leeuwen en de heer Van Waveren, namens de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Leiden. Op vrijdag is de manifestatie slechts voor genodigden toe gankelijk. Zaterdag kan ieder een er terecht. Er worden on der meer demonstraties gehou den van het maken van kaas, bloemschikken ert dergelijke. Iedereen kan ongeveer een ki logram tuingrond meenemen om op de manifestatie het zuurgehalte daarvan te laten meten. Op het gebied van in richting van de tuin, het be handelen van kamerplanten en bloemen wordt advies gege ven. Diverse agrarische en aanverwante bedrijven zullen zich manifesteren. Ook zijn er stands van de dierenambulan ce, de kinderboerderij en de bijenvereniging. Verder zullen de mogelijkheden die de Agra rische School biedt voor het voetlicht worden gebracht. De manifestatie is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. GEMEENTE EN POLITIE STUDEREN OP MAATREGELEN SASSENHEIM Ge meentelijke instanties zul len met de rijkspolitie be kijken welke maatregelen er genomen moeten wor den om de verkeersveilig heid in Postwijk te verbe teren. Burgemeester A. Kret typeerde de nieuwe bouwwijk tijdens de gis teravond gehouden verga dering van de verkeers- commissie als 'een nieuw opkomend zorgenkind'. Aanleiding was de rappor tage over de wijk van de rijkspolitie. Oranjevereniging Voorschoten is aan verjonging toe VOORSCHOTEN De Oran- jevereniging Koningin Wilhel- mina bestaat in juni 85 jaar. Dit lustrumfeest wordt niet ge vierd, wel zal getracht worden het ledental te vergroten. Hoe wel de vereniging met 1.100 leden nog steeds tot de grotere verenigingen behoort, is het dekkingspercentage de laatste jaren aanzienlijk geringer ge worden. Voorschoten telt ruim 8.000 gezinnen. De festiviteiten rondom Ko ninginnedag worden elk jaar zeer druk bezocht. Het aan trekken van evenementen kost jaarlijks meer geld, terwijl het ledental geringer wordt, vooral door overlijden. Het le denbestand is duidelijk aan verjonging toe. Voorzitter S. Miezenbeek deelde tijdens de jaarlijkse ledenvergadering mee dat het bestuur van me ning is dat dit jaar geen tekort mag ontstaan. Vorig jaar bleek het oranjebal in het Cultureel Centrum slechts vijftig bezoe kers te trekken en daarom komt er voorlopig geen oranje bal meer. Ook de optocht in oude vorm is niet mogelijk. Van de aange schreven scholen heeft slechts een school medewerking toe gezegd en daarom wordt de optocht vervangen door een stertocht. Op drie plaatsen in de gemeente zal een muziek korps de jeugd proberen te trekken en de drie stertochten eindigen allemaal op de Voor straat, waarin de middag de volksfeesten en de kinderfees ten gehouden worden en in de avond is er de taptoe en daar na tot een uur in de nacht mu ziek vanuit de muziektent. Omdat koninginnedag dit jaar weer op een zaterdag gevierd wordt (29 april) en de winkels normaal geopend zullen zijn, moet het centrum afgesloten worden voor alle rijverkeer. Het programma vermeldt ver der torenbeklimmen, rommel markt voor de kinderen, pols stok springen over de vaart achter de Laurentiuskerk, loop-in concert in de dorps kerk, bridge-drive, klaverjas sen, fietspuzzeltocht en een parkloop. Wethouder L. Marselis van Voorschoten stelt met een druk op het medaillon van mevrouw Van Os het eerste alarmeringssysteem voor bejaarden in werking. FOTO: RINUS SLIERENDRECHT IN "T HOFFLANTS HUYS VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN Wet houder L. Marselis van Voorschoten heeft gister middag voor de eerste keer alarm geslagen in het woonhuis van me vrouw H. J. van Os-Kooij- man. Kort daarna werd luid en duidelijk hoorbaar de stem van de receptio niste in het bejaardenhuis ,,'t Hofflants Huys" in de wijk Noord-Hofland. Het betrof in dit geval een feestelijk alarm, omdat me vrouw H. J. van Os-Kooijman de eerste aansluiting gekregen heeft op het alarmeringssys teem voor bejaarden. De 74-jarige gehandicapte me vrouw Van Os toonde zich blij met het medaillon om haar hals, dat bij aanraking automa tisch via de telefoon de centra le post in het bejaardentehuis oproept. Ongeacht waar zij zich bevindt in haar rolstoel in huis kan zij als dit nodig is verbinding krijgen met de re ceptie. Het alarmeringssysteem heeft ruimte voor voorlopig 38 aan sluitingen. Inmiddels heeft de Indicatiecommissie alle aan sluitingen al toegewezen. Zodra het medaillon ingedrukt wordt, komt automatisch de verbinding met de centrale tot stand, er wordt een hulpverle ner gewaarschuwd. Indien het alarm afgaat en geen woorde lijk kontakt mogelijk is, wordt een hulpverlener naar het woonhuis gestuurd. Ter voor koming van het moeten inbre ken door een hulpverlener, heeft iedere aangeslotene één of twee sleuteladressen opge geven. Twee klachten van het werk voorzieningsschap Het Spek- trum vormden de aanleiding voor de politie om het gedrag van de weggebruikers ter plaatse te onderzoeken. De er- fafscheiding van Het Spek- trum zou het uitzicht voor het verkeer op de Koetsiersweg in de richting van de Hoofdstraat ernstig belemmeren. Boven dien zouden automobilisten rijdende in de richting van de Palfreniersweg ter hoogte van het Spektrum hinder onder vinden van geparkeerde auto's van werknemers van het be treffende bedrijf waardoor men uit zou 'moeten wijken naar de linkerrijstrook. Hier door zou een gevaarlijke situa tie ontstaan. Ook het foutparkeren' in de wijk werd aan de hand van fo to's aan de orde gesteld. Kret merkte hierover op: „Er zijn in die wijk voldoende parkeer plaatsen, men bezorgt elkaar in de overlast". Hijconclu deerde: „Je kunt daar wel voor naar het gemeentehuis lopen, maar het zou raadzaam zijn eerst naar de buurman te gaan". Overwogen wordt evenwel een „erfregeling" voor Postwijk toe te passen waarbij uitsluitend in de aan gegeven parkeervakken ge parkeerd dient te worden Snelheidsbeperking tot 30 km per uur in de wijk leek burge meester Kret juridisch uitge sloten. Hij lichtte toe: „Een ding is duidelijk en dat is dat er in Postwijk geen doorgaand verkeer is. Dat bestaat daar niet. „De bewoners zelf zou den naar zijn oordeel de zaak verknoeien. Direkte maatrege len zijn er echter op korte ter mijn volgens Kret niet te ver wachten. Tijdens de vergadering werd eveneens besloten de eenrich- tingsverkeersituatie in het ge deelte tussen Molenstraat 32 en de Parklaan op te heffen. Voor de Molendwarsstraat wordt eenrichtingsverkeer in gesteld in de richting van de Molenstraat. Hoewel bewoners van deze smalle straat aan drongen op een totale afslui ting voor alle verkeer ging de voorkeur van de commissiele den unaniem uit naar een een richtingsmaatregel. Mocht deze op den duur met het oog op de veiligheid van de spelende kinderen in de Mo lendwarsstraat niet het ge wenste effect hebben dan zal de zaak opnieuw in behande ling genomen worden. NOORDWIJKERHOUT „De Stichting Evene menten Noordwijkerhout (SEN) is langzaam dood gebloed. We zouden het jammer vinden als evene menten, die de SEN onder haar hoede heeft, verlo- ren zouden gaan. Door een bundeling van krach ten in de nieuw op te richten Stichting Aktivi- teiten Noordwijkerhout (SAN) proberen we ver schillende festiviteiten nieuw leven in te blazen". Dat vertelt J. Huybrechts van de SEN. Hij is één van de Noordwijkerhouters die op dit moment bezig zijn met de op richting van de Stichting Akti- viteiten Noordwijkerhout. De SAN moet evenementen in Noordwijkerhout gaan coördi neren en organiseren. In de nieuwe stichting participeren de Noordwijkerhoutse Onder nemersvereniging (NOV), de plaatselijke VVV en de SEN. De laatste organisatie wordt opgeheven zodra de SAN een feit is. De NOV blijft bestaan als een pure belangenvereni ging voor de Noordwijker houtse ondernemers. De ge meente Noordwijkerhout wordt om ondersteuning ge vraagd. Als de oprichting van de SAN voorspoedig verloopt, dan wil de stichting al in mei bij de opening van het ver nieuwde dorpscentrum in actie komen. „Toen de SEN een aantal jaren geleden werd opgericht, had den we enthousiaste mensen die zich hebben ingezet voor het wereldkampioenschap paalzitten. Het was de bedoe ling dat we, behalve het paal zitten, ook andere evenemen ten zouden organiseren. Daar is het nooit van gekomen. De SEN leidt nu al enige jaren een slapend bestaan", aldus Huybrechts. Ook de NOV had de laatste tijd te kampen met een tekort aan menskracht om evenementen, als de jaarlijkse braderieën, te organiseren. Huybrechts: „Aangezien bij de VVV slechts één fulltimer en één parttimer werkt, kunnen ze zelfstandig geen grote eve nementen organiseren. Daar voor zijn enthousiaste vrijwil ligers onontbeerlijk. Door de bestaande activiteiten onder te brengen in de SAN en onze krachten te bundelen, hopen we in de toekomst ook nieuwe activiteiten op te kunnen zet- Door middel van de SAN moet Noordwijkerhout meer be kendheid krijgen. „In de zo mer verblijven er veel mensen op de campings in duinen die voor hun voorzieningen aan gewezen zijn op Noordwijker hout. Verder gaan er veel dag jesmensen naar de duinen. Voor beide groepen toeristen willen we evenementen orga niseren. Dat houdt niet in dat we niets voor de Noordwijker houters doen. Een straatvoet baltoernooi of een 'kerstsamen- Het wereldkampioenschap paalzitten wordt al jaren door de Stichting Evenementen Noordwijker hout georganiseerd. Straks wordt het wereldkampioenschap georganiseerd door de nieuwe stich- zang is in eerste instantie be doeld voor de lokale bevol king. Een streetparade is voor iedereen leuk om te bekijken", meent Huybrechts van de SEN. De VVV, NOV en SEN zorgen voor een startkapitaal. Ook de gemeente Noordwijkerhout wordt benaderd voor een bij drage. Ir de toekomst zal de SAN moeten draaien met be hulp van sponsorgelden, en treegeld, bijdragen van onder nemers en mogelijke subsidies. Huybrechts heeft het daar naast voorzichtig over de in voering van een mogelijke verblijfsbelasting. „Dat zou een constante bron- van in komsten kunnen vormen", vertelt hij, er onmiddellijk aan toevoegend dat de huidige ge meenteraad van Noordwijker hout niets voelt voor een der gelijke nieuwe belasting. „In een volgende raadsperiode ligt dat misschien anders", verw klaart hij. De Stichting Aktiviteiten Noordwijkerhout houdt van avond een informatie-bijeen komst in De Schelft in Noord wijkerhout. Alle plaatselijke verenigingen en instellingen zijn uitgenodigd. Aanvang 20.00 uur.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17