Speelse voorlichting an beginners de liefde en 9e aanpak van Frits Bom hoort eigenlijk thuis bij Veronica gekleurd gezien [DIO/TELEVISIE CeidoeSomant DINSDAG 28 FEBRUARI 1989 PAGINA 7 an \W3hk. Hét trefwoord van de afgelopen aipefMevïsieweek. Vooral door de manier leeorParoP VARA's Konsumentenman "ts Bom zijn voorzitter publiekelijk j de schandpaal nagelde vanwege >ns liefde voor een glaasje, en toen jar snel opstapte voordat hij de Hil- irsumse Heuvellaan werd uitgestuurd. Jt is ook typisch een geval van boter -.oeteijj fjgf hoofd, want is die Bom niet de lfde die zich met een Konsumenten- 1/5 vrolijk tussen het vakantievierend ilkje begaf aan door Nederlanders en uitsers bevolkte Mediterrane stran- -*n, waar ook menig pilsje soldaat f. y brdt gemaakt, en dat dan ook onbe- Vna jrnmerd en zonder enige kritische dten 1 \httekening in beeld bracht als gezel - 1*7-11 lvert'er> aÜeen verstoord door de wel érg hoge prijzen voor een flesje Schnapps Wat drank betreft is er wel een heel vaal licht gaan schijnen over de vroe ger zo idealistische rode omroep, en menig VAR A-lid van de oude stempel zal zich afvragen of hij er zich nog wel thuis voelt. De manier waarop, om nog maar een voorbeeld te geven, 'arbeider' Koos Dobbelsteen in de populaire serie „Zeg 'ns Aaa" thuiskomend met een routinegebaar een pilsje uit de koelkast haalt, spreekt boekdelen over de accep tatie die de VARA toont voor het dage lijks drankgebruik. De doktersfamilie in die serie drinkt elke dag wijn aan ta fel, de Dobbelsteens stortten zich op hun reisje in Athene vrolijk op de champagne. Dat die champagne altijd bruist bij een voortdurend feestende omroep als Ve ronica, ach, dat hoort een beetje bij het schuimbad dat het Veronica-pakket nu eenmaal is. Dat in het eetprogramma van Tineke op zaterdagmiddag ook me nig glas wordt geheven, hoeft dan ook niet te verbazen. Maar verbijsterend is dan wel, dat de presentatrice ons afge lopen zaterdag, met een glas champag ne geheven in de hand, bij het afscheid rechtstreeks toeglundert dat we vooral niet moeten drinken als we van plan zijn nog aan het verkeer deel te nemen. Hoe gaat die Tineke eigenlijk zelf na afloop naar huis? Die Frits Bom zien we volgend seizoen natuurlijk terug bij Veronica De om roep heeft nog niet zoiets als een consu mentenrubriek, en de 'showy' trekjes die Bom graag in zijn programma stopt, zullen daar met genoegen worden inge haald. Frits is, behalve gek op de camera, ook niet vies van een shotje topless rond- hupsende badgasten. En dat past even eens perfect in de programmafilosofie van Rob Out, die immers steeds meer ruimte geeft voor het tonen van met vettige humor en onbenullige muziek omgeven sex. RENE DE COCQ jinnere in do liefde, aexuele voor- itlng, VPRO-tv. Ned. 2 om 10.35 Zondag. [LVERSUM - De schutting- irdjes en kennen we lemaal, daar mag je ook best ren om lachen, maar als we (t over de geslachtsdelen van eisjes en jongens hebben, in praten we voortaan over gina en penis. Dit wordt ge- gd in de eerste de beste les in VPRO's tv-cursus „Begin- rs in de liefde", bestemd or kijkers vanaf een jaar of n, twaalf. Met deze serie in rtien delen, waarin even se- lus als subtiel op deze zaken irdt ingegaan, met boven in een humoristische toets, irdt begonnen op de eerste ndag in maart op Ned. 2 om ,35 uur. tekst werd geschreven ir Ivan Wolffers naar aan- ding van een eerder elders rschenen strip en later sa- ngesteld boek. Aan het idprodukt werd vorm gege- in door Marion Bloem. Ook jnda Snoep, als hoofd kin- irogramma's VPRO de op- llgster van Burny Bos, werd Iringend betrokken bij het fdprodukt. Men koos voor In dramatische vorm. Dorijn Ürvers doceert quasi-geleerd O: ANksen aan een nieuwsgierige ngen, Max geheten, gespeeld door Victor Nieuwenhuizen. Een man in bad, Peter Faber, geeft overpeinzingen weg en Nico v.d. Heuvel laat zich ge bruiken als proefkonijn. Tus sen deze betrokkenen ontstaan lichte spanningen als te ge bruikelijk bij het betreden en het verkennen van het terrein van de liefde. Deze worden wekelijks verder uitgespeeld tot aan het slot een climax er op volgt, ook al niet ongebrui kelijk in deze sfeer. Elke afle vering wordt begonnen met een zoen in een animatie om te zoenen. Gewoon Tekstschrijver Ivan Wolffers met nogal wat ervaring op dit terrein licht ter introduktie van deze serie toe, dat het gaat om de gewone gevoelens van jongens en meisjes, die bij de een wat eerder aan de dag tre den dan bij de ander. Hij zegt: „Hiermee samenhangende complicaties als aids en incest e.d. hebben we nadrukkelijk buiten beschouwing gelaten. Wel laten we de man in bad, Peter Faber, grapjes maken met condooms. Dit met geen andere bedoeling dan op het bestaan ervan te wijzen en op het nut ervan ter voorkoming van ziekten". De professorale Dorijn wijst er bij herhaling op, dat liefde in Dorijn Curvers als sexprof en Victor Nieuwenhuizen als assistent. foto: vpro de hersens begint en niet bij de geslachtsdelen. Die vormen slechts een onderdeel in dit spel. Het reageren en het functione ren van het lichaam in zaken van de liefde krijgt uitvoerige aandacht. Niet alleen in tekst en uitleg in de dialoog tussen de professor en haar leerling, maar ook de verkenningen van het lichaam. De gevoelige plekjes worden niet exact ge toond, maar in animaties om schreven als stukjes landschap die tedere benadering behoe ven. Hierbij worden wel „landkaartenstafkaarten van de natuur, onthuld, maar niet uitgesproken edele delen. Er moet iets van mysterie overblijven. In de verschillende afleverin gen van deze serie komen aan bod vragen als: hoe voelt ver liefdheid, is de liefde echt, kun je het bij je zelf doen, is dat schadelijk, hoe maak je een liefde aan, hoe maak je die uit, waar zijn je organen precies voor, hoe zitten ze in elkaar, wat doe je ermee als je ze niet hoeft te gebruiken, hoe speel je het spel en welke woorden gebruik je bij de eerste ont moeting? Als het goed is moet sex het mooie einde zijn van een goed begin. Boek Een en ander is ook neerge legd in een geestig geïllu streerd boek onder dezelfde ti tel, geschreven door Ivan Wolffers en uitgegeven bij van Goor te Amsterdam, tegen de prijs van f. 17,90 in de boek handel verkrijgbaar. Men vindt hierin het onderwerp op dezelfde wijze banaderd, d.w.z. tegelijk speels en helder, zon der er doekjes om te winden, maar niet in al te concreet taalgebruik. Het kan gelezen en begrepen worden vanaf 12 jaar en leent zich goed om dis cussie uit te lokken tussen ou ders en kinderen. Toch drie kanttekeningen: Ten aanzien van zijn eigen er varingen met sex wordt niet helemaal helder of de auteur zijn uitleg nu grappig bedoelt of echt meent. Dit kan lichte lijk verwarrend werken. Ten tweede gebruikt hij soms merkwaardige vergelijkingen, zoals waar hij de werking van de tongzoen uitlegt en daarbij de beeldspraak gebruikt van een potje met pieren. Ten der de schrijft hij directer over de gevoelens van jongens dan over die van meisjes, als ge volg waarvan een deel van dit terrein toch weer onontsloten blijft. Beide, zowel tv-serie als boek, benaderen dit onderwerp ech ter met de zorg die een derge lijk gegeven verlangt. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 NCRV 15.30 James Herriot, Engelse serie. Afl.1: One of natu re's little miracles. Tristan ziet wellicht een einde ko men aan zijn vrijgezellen bestaan en Siegfried neemt een nieuwe partner aan. 16.20 E Rondom tien praat programma. Vandaag: Buitenlandse adoptiekin deren. 17.10 Op verhaal komen In de Wester serie bijbelver halen. Vandaag: Brood en beker. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.45 De Kids, 13-delige Cana dese jeugdserie. Afl.9: Hondsdagen. Arthur vindt een jong hondje en pro beert zijn vader zover te krijgen dat hij het dier mag houden. 18.11 Ducktales, tekenfilmserie van Walt Disney. Afl.: Een den van het Wilde Westen. 18.33 Alex, tekenfilmserie. 18.38 Pieter Post, 13-delige En gelse poppenserie. Afl.4: Het regent, het regent. NOS 19.00 Journaal. NCRV 19.18 Dinges, spelprogramma. Presentatie: Frank Mas- meijer. Panelleden: Loes Haasdijk en Edwin Rutten. 19.51 Cheers, Amerikaanse co medyserie. Afl.: Woody for hire meets Norman the apes. Cliff haalt een grap uit met Norm en zet hem voor aap. Maar Norm laat niet met zich spotten en dient hem passend van re pliek. 20.17 Different world, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Two gentlemen of Hillman. Wanneer Dwayne en Ron gezamenlijk een filosofie werkstuk moeten scrhijven ontstaan er moeilijkheden. 20.42 E Showroom 77 - 83 e, mensen vertellen merk waardige veralen. 21.29 Hier en nu, actualiteitenru briek. 22.13 Adempauze, serie medita ties bij altaren in de St. Ni kolai Kerk te Kalkar. Afl.3: Mensen van toen en U. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40-23.30 Entree, cultureel 0 Ondertiteling via Teletekst IS Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending ED Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele ver sie met ondertitels Et Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orglnele versie met ondertitels Herhaling NEDERLAND2 TROS i Fleur, gevarieerd televisie weekblad. Presentatie: Mi reille Bekooy en Tetske van Ossewaarde. i Hallo... met de TROS, re acties van kijkers op radio- en televisieprogramma's. Presentatie: Marlot Bloemhard en Freek Si mon. Dieren in hl wild (Wild, wild world of animals), na tuurserie. Vandaag: De Indiase slangen. i SI TROS popformule, mu ziekprogramma gepresen teerd door Martijn Krabbé en Mariska van Kolck. Handig in en om het huis, 8-delige cursus voor de doe-'t-zelver. Afl.5: Water en verwarming. Presenta tie: Cees Snoey en Mireille Bekooij. De Fabeltjeskrant. Afl.: Koffieperikelen. Familie Oudenrijn, Neder landse comedyserie. Afl.: Begonia's en aria's. De bij nacht en ontij weerklinken de aria's van nicht Claire drijven bijna iedereen het huis uit. Dücker komt op het idee om Claire te laten zingen met verkeersgelui den als inspiratiebron. Linda, gevarieerd magazi ne. Presentatie: Linda de Mol. NOS 20.00 E Journaal. TROS 20.29 Onze ouwe, Duitse mis daadserie met Rolf Schimpt, Michael Ande, Charly Muhamed Huber, e.a. Afl.: Zo gaat het nu eenmaal. De liefdesrelatie van de Findse zeeman Tom Heimo met de jonge Hanna Banz wordt door een paar kogels beëndigd. Een detective ziet kans het gruwelijke gebeuren te fo tograferen. 21.35 De Tros TV Show, talk show. Presentatie: Ivo Nie- he. 22.35 TROS Aktua Geld, maan delijks geldmagazine. 23.15 Vestdijk en de vier vrou wen, portret van de schrij ver Simon Vestdijk. NOS 00.11 Journaal. NEDERLAND3 17.30 17.44 18.00 19.00 19.15 19.25 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. Sesamstraat. Koffie?! Documentaire over de Italiaanse cultuur van het koffiedrinken. TELEAC You're welcome, cursus Engels. Les 17. NOS fflHet klokhuis. t Jeugdjournaal. TV-3, gevarieerd magazi ne. I E Journaal. i Van Gewest tot Gewest. Onderwerpen: 1. Tolken voor doven in Utrecht. 2. Knooppunt Zwolle. Nederlandse pianisten: Theo Bruins. Theo Bruins speelt Elf neue Bagatellen, van Beethoven en Cinque Variazioni, van Berio. RVU Gevangen in het heden (Prisoner of concious- ness). documentaire over de musicus Clive Wearing, die aan een ernstige vorm van geheugenverlies lijdt. NOS i Journaal. i De Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. FEDUCO i Medelanders Nederlan ders. Vandaag: Chinezen - Shenzen, sluis naar het staatskapitalisme. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Martijn Krabbé, Mariska van Kolck en Peter Teekamp presente ren 'TROS Popformule'. Ned. 2 om 18.00 uur. foto: dijkstra 'De Papegaai' met Miriam de Boer en Peter Tuinman dochter Karin en vader Johan van Dam. BRT 1 om FOTO: IKON 22.30 Nieuws. 22.45 Camera, magazine voor foto-, dia-, film- en video-amateurs. Presentatie: Marleen Gordts. 23.15 Coda. Sicilienne, van Fauré, uitgevoerd door Michel Dispa, cello en Janine van Mever, pia- Bleek Beauty, Britse jeugdse- rie met Judl Bowker, William Lucas. Charlotte Mitchell e.a. gpllllll Afl.5: Goede buren. 55 Nieuwe. lOO Tik Tak animatieserie. JKSTR/,05 Plons Afl.: Plons en de zwar te eend. 'C Da10 Prikballon, kleutermagazine. j Presentatie: Francis Verdoodt, ulga. 125 Carlos an Co, kindermagazine waarin poppen vertellen wat 1 kinderen willen weten. Afl.19: Seizoenen. l40 De papegaai, 6-delige kinder- n serie. Afl.5: Vrijheid in een tent. Met: Miriam de Boer, Maarten Pinxteren, Ineke Holz- I haus e.a. De vluchtelingen uit Nederland moeten even wen- lan nen aan de provisorische om standigheden. Tussen Johan en Vera ontstaan spanningen, omdat ze door de gedwongen scheiding uit elkaar zijn ge- groeied. Het Chinese woord voor 'paard', Brits filmpje waarin op een speelse wijze wordt uitge legd hoe de Chinezen het woord 'paard' schrijven. Tiaaktl25 Lotto-winnaars, mededelin- .al 0®" programma-overzicht, eit zijjgg Nieuws. 'an alltOO Buren (Neighbours), Australi- hebbet sche serie met Francis Bell, Milal Dasha Blahova, Peter O'Brien e.a. Afl.69. Paul doet een nare ontdekking over de moeder zekef van Zjjn vriendinnetje. Daphne is jaloers op Terry. «20 Fanclub, Ben Crabbé presen teert nieuw talent en de kijker mag kiezen wie een vedette l bij ah wordt. Vandaag: Cuchulain t Virdi m©t Te" m® ma- istellin'30 Na,uur: Laat i® '®ven, 6-delige serie over natuurreservaten nen. ten westen van De Schelde, j Afl.1: Zout en strand (Strand en duinen). .00 Oogappel, magazine over kin deren en opvoeding. Vandaag: f -Medische tips voor voetjes; - n van <f Consumentenrubriek: Kinder gen schoenen; -Bijdrage rond be- zoekrecht; -Hoe kan je weten of je kind rijp is voor de kleu terklas? M.m.v.: Huegette Da- mlaens. Presentatie: Jos van Hemelrijck en Lea van Hoey- Moet kunnen, populair muzi kaal programma met Vlaamse en Belgische produktles. >25 Kunst-zaken. Werde 3ij detji oi va Noc TwcJ ërs ai p in i et mid 189,40; J s: 131 19,30; 19.00 Zonen en dochters. (Sons and daughters), Australische serie. 19.23 2 x 7. Spelletje met Mark De- mesmaeker. 19.28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 De drie wijzen. Quiz waarin twee kandidatenduo's moeten raden wie van de drie panelle den een juist antwoord geeft. Pannelleden: Jaak Vermelren, Walter Grootaerts en Ben Crabbè. Presentatie: Daniel van Avermaet. 20.50 Uitzending door derden. Pro gramma van de Chisten-De- mocratische Omroep. 21.35-22.05 CD, een goed idee. Reeks van zeven Ideeën waarin zeven denktechnieken belicht worden die kunnen helpen bij het oplossen van theoretische en praktische problemen. Afl.4: In de fout gaan. Presen tatie: Patrick Colemont. RTBF 1 17.45 Vacaturebank. 18.00 Nouba nouba, met: Les tripo des en Stripy. 18.30 Jamais deux sans tol, geva rieerd informatief programma. 19.00 Nieuwsoverzicht. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.25 Lotto en Joker. 19.30 Journaal. 20.00 Actualitóa a la une e. 20.05 Double sept, spelprogramma. 21.20 Planóte des hommes: Mali 1987 Chronique d'une sai- son sèche - Jours de féte, do cumentaire. 22.05 Laatste nieuws. 22.35-00.30 Cinó-club de minuit Cycle brittanique: Chambre avec vue (A room with a view), Britse speelfilm uit 1985 van James Ivory. Met: Maggie Smith, Helena Bonham Carter, Denholm Elliot e.a. Lucy Ho- neychurch en haar oude nicht Charlotte Barlett belanden in Florence. De kamers van het hotel zijn n iet naar hun zin. Maar dan maken zij kennis met mr. Emerson en zijn zoon Geroge, twee andere gasten van het hotel. DUITSLAND 1 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Spass am Dienstag, kinder programma met Werner en 17.15 Tagesschau 17.25 Das Nest, serie. 18.00 Spielergeschichten. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. 18.52 Simon Simon, serie. 19 58 Programma-overzicht. 20.00 (f Tagesschau. 20.15 Die Goldene 1 ARD-Fernseh- lotterie. Max Schautzer pre senteert de eerste hoofdtrek king. 21.00 Report, feiten, beelden, ach tergronden. 21.45 Dallas, Amerikaanse serie met Barbara Bel Geddes, Patrick Duffy. Linda Gray e.a. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Der Tod des Empedokles (La mort d'Empédocle), Duits- Franse speelfilm uit 1986 van Jean-Marie Straub en Danièle Huillet naar het drama van Friedrich Hölderlin. 01.05 Tagesschau. 01.10-04.30 ARD-Sport extra. Ten- nis-WCT-Finale te Dallas, kwartfinale heren enkelspel. Commentaar: Heribert Fass- bender en Volker Kottkamp. DUITSLAND 2 Die Fragglas, poppenserie van Jim Henson. Logo, jeugdjournaal. Ba8-Boris Bode, 12-delige se rie met Mikael Martin, Franz Buchrieser, Diana Körner e.a. Afl. 9: Der Junge, den es zwei mal gab. Heute. Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement. Der Landarzt, serie. Afl.: Ur- laub zu zweit. Programma-overzicht. Die Reportage: lm Absoits der Stadte, documentaire over dakloze vrouwen. Louis de Funós: Balduin, das Nachtgespenst (Le tatouè), Frans-Italiaanse speelfilm. Heute-Journal. Denkmal - Auflösung. Aus unseren Ateliers, filmma gazine. Das kleine Fernsehspiel: Kafr Quara, Israel, documentaire over Palestijnen in Israël. Brief aus der Provinz, docu mentaire. Heute. DUITSLAND 3 Telekolleg II. Cursus wiskun de. Les 35. Sesamstrasse. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. Raampfogromma van de re gionale studio's. Weltweit, magazine. Nonstop Nonsens, komische sketches van en met Didl Hal- lervorden. West 3 aktuell. Plus 3, economisch magazine. Landesspiegel: Alexander La- zarew, dirigent in Duisburg en Moskou. Drei vor Mitternacht, magazi- Laatste nieuws. BBC 1 15.15 [You were never lovelier, Amerikaanse speelfilm uit 1942 van William A. Seiter. Met: Fred Astaire, Rita Hayworth, Adolphe Menjou e.a. 16.50 Children's BBC, met Andy Crane. Aansl. Green claws, kinderprogramma. 17 10 Touché turtle. 17.15 Jachanory. 17.25 Hockey Wolf. 17.35 Really wild show, dlerenmaga- zine gepresenteerd door Terry Nutkins, Nick Davies en Chris Packham. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.10 ffiGrange Hill, 20-delige jeugd serie. Afl. 17. Met: Gwyneth Po well. Michael Sheard, Nicholas Donnelly e.a. 18.35 Neighbours, Australische serie met Anne Charleston, Kylie Mi- nogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuwa en weerbericht. 19.30 London plus, regionaal pro gramma. 20.00 Tomorrow's world. Populair- wetenschappelijk magazine. 20.30 fflEastEnders, familiefeuilleton met Michael Cashman, Chris Matthews, Nick Berry e.a. 21.00 The good life comedyserie. Afl.: The early birds. Met: Ri chard Briers, Felicity Kendal. Penelope Keith e.a. 21.30 A question of sport. Quizpro gramma. 22.00 Nieuws en weerbericht. 22.30 QIThe play on One: These foolish things, tv-spel van Eli zabeth Spender. Met: James Fox, Lindsay Duncan, Ciaran Madden en Michael Keating. 23.45 Film '89, fllmrubriek gepresen teerd door Barry Norman. Dit maal aandacht voor 'Scandal', 'Rainman' en 'D.O.A.' 00.20 The BBC Diet Programme. 00.50 Weerbericht. BBC 2 16 00 Nieuws en weerbericht. 16.03 Chronicle. 16.50 Nieuws en weerbericht. 17.00 Village school. Afl.1: Spring 17.30 Tennis legends for the Fiat Trophy, tennistoernooi aan de Costa Brava in Spanje met een aantal van de beste spelers uit het recente verleden. Afl.: Eer ste halve finale. 18.00 Games people played, 6-deli ge serie over het ontstaan van gezelschapsspelen, (slot). 18.10 EHorizon documentairese rie. Afl.: In my life? 19.00 LJack and the beanstalk, Amerikaanse speelfilm uit 1945. 20.20 Dennis O'Nsill and friends, muziekprogram ma rond tenor O'Neill vanuit Bragwyn Hall, Swansea. 21.00 Open Space: On earth to make the numbers up. Docu mentaire. 21.30 Food and drink, Informatieve serie. Ditmaal aandacht voor Franse koks die hun kennis van de vegetarische keuken in praktijk brengen 22.00 Moonlighting, Amerikaanse detective-serie met Cybil Sheppard en Bruce Willis. 22.45 Moving stories, 6-delige infor matieve serie over het kopen van een huis. 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga zine. 00.15 The late show, cultureel ma gazine. 00.55 Weerbericht. Satelliet- SKY CHANNEL NEDERLAND 1 Loving. Dramaserie. Family affair. Comedyserie. Countdown. Popprogramma. Eurosport-aankondigingen. EUROSPORT-programma's. THE ARTS CHANNEL: Dean Clough concerts. Repercussions. New born king. Anne Mackay in concert. I THE LANDSCAPE CHANNEL. Non-stop muziekprogramma. 06.30 European Business Channel. EO 10.00 Vrouw zijn 10.45-11.00 TV- fruitmand. 15.00 In beeld. 15.25 Jong geleerd. 16.10 De natuur van Noord- Amerika. 16.35 Lassie. 16.50 EEKinder- kranL NOS 17.30 Journaal. NEDERLAND 2 VOO 16.00 Seabert. 16.10 Mijn eerste keer. 16.35 S B.O.O.S.117.00 De Fabel tjeskrant. 17.05 Buck Rogers. SUPER CHANNEL BRT 1 (Programma's onder voorbehoud) 16.30 Hot Line. 18.30 [Wanted dead or alive, tv-se- rle. 19.00 Flying high. Comedyserie. 20.00 Super Sports Night. 21.45 World News. 22.00 Super Sports Night. 00.00-02.00 The Mix. 14.15 Schoolslag 14.55 Juke Box. 15.00 Home sweet home 15.30 CD, een goed idee 16.00 Candy Candy. 16.20 De Smurfen. 16.45 Anne, Duitse DUITSLAND 1 MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. 20.00 European Top 20. 21.00 Steve Blame Show. 21.30 Ray Cokes. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Country time. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau en Tagesthemen. 10.23 E Und wenn der letzte Reifen platzt 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00- 13.15 Tagesschau. 15.00 Tagesschau. 15.05 Sinha Moca, Braziliaanse serie. 15.30 Frauengeschichten. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Hallo, hier ist Jo- chen. 16.45 WK acrobatic skiën te Hin- delang. 17.15 Tagesschau. 17.25 Easy. DUITSLAND 2 09.45-13.15 Als Duitsland 1. 14.15 BVon Weimar nach Bonn Luftwaf- fenhelfer, tv-film. 15.55 Heute. 15.58 Wind den Weiden. 16.15 Logo, jeugd journaal. 16.25 Hals iiber Kopf. 16.55 heute. 17.10 Hi Tele-lllustrierte. BBC 1 16.05 Brèves. 16.10 l'Homme képi noir. 16.30 Bonjour, Bon Appétit. 17.00 Rècrèation. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Bróves. 18.00 Fred Connexion. 19.30 Papier glace. 20.00 Sports magazine. 21.00 Ciel Mon Mardi. 22.00 Journaal. 22.30 Cinè-Club. 00.45-01.00 Apos. 07.35 Flinstones. 07.55 Weer. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. Aansl.: Open air (1). 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws. Aansl.: Going for gold. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. Aansl.: Open air (2). 13.00 Nieuws. Aansl.: Daytime live. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Going for gold. 15.15 Knots landing. 16.00 Scruples. 16.30 Pink Panther. SKY CHANNEL RTL+ 16.05 Die Springfield Story, Ameri kaanse serie. 16.55 RTL aktuell. 17.00 Doctor's hospital e, Ameri kaanse serie. 17.55 RTL aktuell. 18.00 Dr. Med. Marcus Welby (Mar cus Welby), Amerikaanse serie. 18.45 RTL aktuell. 19.02 Karlchen. 19.10 Knight Rider, Amerikaanse se- 20.00 Weerbericht. 20.10 Der Chef (Irtonside), Ameri kaanse misdaadserie. Afl.: Griff nach der Macht. 21.05 Crime Story, Amerikaanse misdaadserie. 22.00 RTL aktuell. 22.25 Sexy Folies, erotisch magazi ne. 23.00 Die achwarezen Piraten von Malaysia (Pirattl della Malay sia), Italiaanse speelfilm uit 1971 van Umberto Lenzi. 00.45 Betthupferl. 06.30 Business Channel. 07.00 DJ Kat Show. 07.05 Dennis. 09.30 Skippy. 10.00 Lucy Show. 10.30 Countdown. 11.30 Sky By Day. 12.30 Sullivans. 13.00 Another World. 14.00 Londscape Channel. 15.00 As The World Turns. 16.00 Loving. 16.30 Family Affair. SUPER CHANNEL 07.00 World news and business. 08.00 The Mix. 14.30 Lookout Europe. 15.30 European Top 40. 16.30 Hot Line live. RTL+ RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.06 VOO: Nieuwsradio. 19.04 Nieuwsradio extra. 20.02 VPRO: Borèt. 21.02 De Radio Vereniging. 22.02 De Vlaamse connectie. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VPRO: Plantage magazine. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 Dubbellisjes. 20.03 Popkrant. 21.03 VARA's Vuurwerk. 22.03 VARA's Poppodium. 23.03 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Strijksxtet. 21.30 Literama-kwis. 22.30 Orgels in de Hanzesteden. 23.10 Muziek van Nederlanders. RADIO 5 18.10 NCRV: Vers op vijf. 18.20 PP: Uitzending van de RPF. 18.30 KRO: Vertel met wat. 18.40 Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: You're welcome. 21.00 Qa va? 21.30-22.00 Latijn. REGIONAAL Radio West: (Vla FM-frequentie Radio 1) 16.02-18.00 Tot zes! SOR: (via ka bel: FM 92.9 MHz) 18.00-19.00 Als vanouds. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Popwetenswaardigheden. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: het ACV. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Wijswljzer. 20.10 Voel je thuis. 21.03 Het eerste Instrument. 20.05 Ars Poëtica. Muziek en poeziö. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.10 Het orgeltje van Yesterday. 19.00 Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Folkconcerl. 19.00 Atelier. 19.45 Pianomuziek. 20.30 Symfonieorkest van de Hon gaarse Radio. 22.00 Actualia. 22.30 Luisterspel. 23.15 Slotstuk. 06.00 Hallo Europa. 09.10 Die Spring field Story 10.00 Ein Schicksalsjahr 11.00 Dr. Med. Marcus Welby 1145 Doctor's hospital 12.30 Klassik zu Mittag. 13.00 Heute bei uns. 13.25 Cali fornia Clan. 14.15 Knight Rider 15 00 Der Chef 15.45 Netto. 15.55 RTL Akuell. 16.05 Die Springfield Story. 16.55 RTL aktuell. 17.00 KAZ e. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VARA: Radio I woensdageditie. 13.09 TROS: TROS Aktua. 13.25 Het Journallstenforum. 14.06 Binnenlandse zaken. 14.30 Klantenservice. 1545 Hallo, met de TROS. 16.06 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.04 Muziek terwijl u werkt. 11.04 Tineke. 12.04 Will wil wel. 14.04 Terug in de tijd. 15.04 Nederland Muziekland. 17.04 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 EO: Morgenstond. 07.04 Ronduit Music-time. 09.04 Muziek motief. 10.04 Expresso. 11.04 Country trail. 12.04 Praise. 13.04 VPRO: Toga Party. 14.04 Nozems-a-gogo. 16.04 Janssen en Janssen. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.25 Pianomuziek. 11.55 C.Ph.E. Bach herdacht. 12.25 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 RVU: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival. REGIONAAL Radio Weat: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Maatwerk met Elibert Maathuis. 12.02 Van twaalf tot drie. 15.02-16.00 Muziek. Radio Rijnmond: 07.03 Och tendmagazine. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen. 12.03 Lunchprogram- ma 14.03 RR-Express. 16.03-17.00 Getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker 09.05 Uit de band vanop Cités-Cinés. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 G 08.12 Koffers 10.08 Het eerste bedrijf. 11.55 Mediatips. 12.00 Gewest progr. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma, spel. 17.00 Focus BRT 3 07.15 Goede morgen. 08.15 Klassiek ochtendconcert. 09.15 Matinee. 10.30 Schoolradio. 11.30 Sonate In g. Tinei. 12.05 Tafelmuzlek. 13.10 Actueel. 13J?5 Musical Snuffbox.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9