j Akrides bezorgt dames MS V ijskoude douche De Zijl/LGB „lastig" voor AZC haakt af LEIDSE ZWEMDELEGATIE STELT TELEUR OP NK EcidócSotvumt ff Nationale titels voor Meskers en Conijn ir V ai te Leidse Go club zesde 24 SPORT MAANDAG 27 FEBRUARI 1989 PAGINA 18 t m LEIDEN De Leidse afvaardiging die in Dordrecht aan de Nederland se zwemkampioenschappen deel nam, keerde enigszins teleurgesteld huiswaarts. Diverse zwemmers kon den hun (hooggespannen) verwach tingen niet altijd waarmaken. Des ondanks toch drie medailles; twee voor Dennis Schouten en een voor Antoin van Weerde. Tijdens de zes de ronde van de Speedo- wedstrij den in het Vijfmeibad werd juist goed gepresteerd. Dennis Schouten haalde op de 200 school slag 'slechts' een"derde plaats. Met zijn tijd van 2.41.34 voldeed hij niet aan wat men van een favoriet mag verwachten. Het ontbrak hem duidelijk aan kracht, ook op de 100 vrij was zijn tekort merkbaar; hij opende in 26.0 en tikte aan in 57.73, dui delijk een te groot verval. Deze matige prestatie werd toch nog beloond met een bronzen plak. Op de dubbele afstand zwom hij een goede tijd (2.06.48) maar kwam niet verder dan de vijfde plaats. Dennis en zijn broer Mare moesten beiden ook op de 400 wissel starten, maar allebei trof hen hetzelfde lot, zij klapten volledig in elkaar. Ondanks dat Mare op de 100 vrij niet verder kwam dan een 15e plaats, zwom hij wel een persoonlijk record 1.00.39. De 200 vlinder eindigde hij vol gens verwachtingen op een vijfde plaats (2.29.25). Antoin van Weerde verscheen op de 200 schoolslag aan de start, in de series werd Ron Dekker gediskwalificeerd waardoor Van Weerde de tweede plaats kreeg toe gewezen. In de finale bewees hij zijn zwemmerstalent. Want ondanks matige voorbereidingen behaalde hij een bronzen plak in de tijd van 2.24.30. Bianca Hocks die hoog stond aangeschre ven op de 200 rug, ging op deze afstand volledig de mist in. Ver boven haar tijd van 2.34.0 moest zij nu vier zwemsters voorlaten. Volgens trainer Robert van Zijp had zij normaliter gesproken zeker kampioen kunnen worden gezien de eind tijd van de nummer een. Hoeks begon het weekeinde uitstekend door op een zesde plaats op de 800 vrij te eindigen in een prima 9.52.47. Op deze afstand verbeterde zij haar tijd nog met 8 seconden. De enige Zijl LGB'er Robin Sprinkhuizen legde de 200 rug af in een goede 2.23.55 hetgeen hem een vierde plaats opleverde. Zijn 100 en 200 vrij tijden (57.07 en 2.05.9) waren goed voor een vijfde plaats, wat ge zien de concurrentie hierop niet slecht is. Andrea Hoenselaar die het vorig seizoen nog niet van zich deed spreken legde met 2.58.53 op de 200 school beslag op de acht ste plaats. Maaike Parrel en Karin Stra stra eindigden op de 100 vrij op de zesde en 14e plaats in 1.01.64 tegen 1.03.87. Tijdens de Speedo wedstrijden zijn weer een heleboel finaleplaatsen behaald. Zo zijn Natasja Sierag en Rosan Bakker op de 100 school van een plaats verzekerd (1.35.0 en 1.38.0), voor Michelle van Deur- sen die achter hen als derde aantikte is het nog twijfelachtig. Sierag was op de 50 meter vlinder ook de snelste. Op deze af stand werd de tweede plaats bezet door Fatma Memisoglu (Zijl) en Marielle Kraan legde met 44.2 beslag op de derde plaats. Bij de jongens was Tom Onderwater (Zijl) de snelste, gevolgd door Stefan van Ieter- son. Onderwater hoefde op de 100 school slag eveneens niemand voor te laten; 1.37.4 werd voor hem geklokt. De derde tijd werd gezwommen door Patridi Kraan; 1.42.0. Fleur Bakker en Remct Singeling waren beiden op twee afstanden niet te verslaan. Bakker op de 100 vrij (1.06.4) en de 100 rug (1.15.4), op beide af standen werd zij gevolgd door Saskia de Keizer. Singeling werd op de 100 rug de 200 wissel, op de hielen gezeten door Micha Prins (Zijl). Op de 200 wissel be wees Singeling weer in de oude vorr voor de operatie te verkeren (2.52.6). Een tweede plaats werd nog behaald door Ri. chard van Duivenbode op de 100 vrij jon gens 77 en later. LEIDEN De neder laag in eigen huis tegen Akrides, kwam voor de dames van MSV als een ijskoude douche. Gebrek aan motivatie en inzet aan MSV-zijde waren de voornaamste redenen van het forse verlies (70- 92). De dames van Grass hoppers zagen hun wed strijd in Amsterdam te gen Canadians drie mi nuten voor tijd bij de stand 74-64 gestaakt. Coach Han Wallaart ver koos om 'gezondheidsre denen' de wedstrijd niet uit te spelen. De heren van Leiden staan weer alleen of) kop na de 71- 72 overwinning op RZ. Bij de dames van MSV was er zaterdag geen spoor van enthousiasme te bespeuren. Een zo goed als lege tribune en de weinig interessante competitiestand doen het bloed natuurlijk niet koken, maar de Noordwijksen wil den dit keer wel erg snel naar huis. Akrides verzorgde de Noordwijkse afgang graag. Na een kleine tien minuten resulteerde het hoge tempo, dat de IJmuidense ploeg MSV voorschotelde, al in een 6-19 voorsprong, die met de rust tot 28-45 was uitge bouwd. MSV leek nauwelijks geïmponeerd. De pupillen van coach Rik Driessen wa ren niet vooruit te branden, en ook de terugkeer in het team van Ria Bröring deed daar niets aan af. De schoe nen waren te klein en het veld was te groot voor MSV dat door slappe passes, geen rebounds en zwakke schoten het gat met de tegenstander alleen maar zag groeien. Ak rides profiteerde van de 'off day' van MSV en het holde vrolijk verder naar een 70-92 overwinning. Door dit resul taat delen beide ploegen nu de vierde plaats op de rang lijst. De dames van Lisse maakten in Haaksbergen geen schijn van kans tegen koploper To nego dat simpel won met 64- 44. Voor Lisse is door de overwinningen van DAS en Akrides degradatie zo goed als zeker. De strijd in de degradatie poule is na afgelopen zater dag voor de dames van Grasshoppers nog lang niet gestreden. Na de overwin ning op Cheetah leek het de gradatiegevaar zo goed als af gewend te zijn. Door het ver loop van de wedstrijd tegen Canadians moet men zich in Katwijk toch nog zorgen gaan maken. Grasshoppers maakte een hoopvolle start in de Apollohal maar bracht zichzelf door slordigheidjes in de problemen. De ruststand was nog wel in evenwicht (41-41), maar in het tweede gedeelte sloeg Canadians een gat van maximaal tien pun ten. Dat verschil stond ook op het scorebord toen drie minuten voor tijd de strijd werd gestaakt. Spelverdeel- ster Yvonne Plug incasseerde een elleboog op haar hoofd en raakte geleidelijk aan bui ten westen, terwijl aan de an dere kant van het veld Anja Kuijt zwaar door haar enkel ging. Zo zwaar zelfs dat haar man, die ijlings was toege sneld, flauw viel bij het zien van zijn vrouw en zich on zacht naast haar neervleide. Chaotische toestanden die voor coach Wallaart van Grasshoppers voldoende re den waren niet verder te spe len: „Op dat moment kon ik niet inschatten hoe zwaar het letsel van Yvonne was, ter wijl iedereen dacht dat Anja haar enkel gebroken had. Ik heb toen voor de gezondheid van mijn speelsters gekozen en heb met de GG GD de aftocht geblazen". Toen Wal laart weigerde verder te spe len staakten de scheidsrech ters de wedstrijd. Een maat regel die voor Grasshoppers niet alleen kan betekenen dat de wedstrijd verloren wordt verklaard, maar ook dat de Katwijkse ploeg twee wedstrijdpunten in minde ring krijgt gebracht. Dat laat ste zou voor Grasshoppers met het oog op de degradatie weieens vergaande gevolgen kunnen hebben, maar Wal laart vertrouwt op het ge zond verstand van de tucht- commissie: „Voor mezelf weet ik dat ik er verstandig aan gedaan heb niet verder te spelen. Ik neem aan dat de bond begrip heeft voor mijn beslissing". Het letsel van beide speelsters viel achteraf gelukkig mee. Anja Kuijt heeft 'slechts' haar enkelban den verrekt, terwijl Yvonne Plug een hersenschudding opliep. De heren van Luba Leiden ontsnapten zaterdag in Rot terdam aan een nederlaag te gen RZ. Leiden dat het groot ste gedeelte van de wedstrijd tegen een achterstand aan keek (rust 38-32), wist door een zone-verdediging de pro- duktie van de tegenstander te minimaliseren. Leiden klampte aan (59-59) maar ging bij 63-63 opnieuw onder uit (63-69). Een press bracht Leiden alsnog de overwin ning, alhoewel de gebrekkige afronding van RZ een be hoorlijk steentje tot die winst bijdroeg. Twee vrije lay-ups werden knullig gemist en JSÊcT jÉÊÊÊÊsfa' Akrides-speelster Ester van Rijn (6) wordt bij wijze van uitzondering verdedigd door Anneke van Brakel. Yvonne Zwaan en Marloes Driessen kijken toe. FOTO: BRAM VEEFKIND US. Leiden beraadt zich nog over het eventueel in hoger beroep gaan tegen deze straf. Leiderdorp had gisteren eigen huis heel weinig moeite met het Dordtse Rowic. Na vijf minuten gaf Rowic de moed al op waardoor Leider dorp de eindstand moeiteloos op 117-57 kon bepalen. De heren van BVO boekten moeizame overwinning US. Via een ruststand 26-27 werd de eindstand be paald op 64-f In de eerste divisie B verloor Lisse met minimaal verschil van Springfield 86-85. van de laatste vier strafwor- pen werden er slechts twee verzilverd. Oscar Taal was voor Leiden wel succesvol. Hij bepaalde de stand op 71- 72. Een belangrijke overwin ning voor Leiden, temeer daar medekoploper ASVU in eigen huis verloor van Be verwijk (73-82). Beverwijk dat op vier punten van Lei den volgt, wordt overigens door alle insiders, naast Lei den als voornaamste titelkan didaat gezien. Manager Hans Halvemaan van Leiden be vestigde dat nog eens: „Wij hadden liever gezien dat ASVU van Beverwijk ge wonnen had. Onze spelers blijven dan nog meer onder druk staan, terwijl Beverwijk op zes punten komt. Dit is niet goed voor ons!" Wat Lei den ook slecht uitkomt is de schorsing van Erik Paul van Weeren opgelopen door diens diskwalificatie in de wed strijd tegen Beverwijk. Hij kreeg met ingang van 7 maart een straf van vier wedstrijden, waarvan twee voorwaardelijk. Dat betekent dat Leiden de topschutter zal moeten missen in de wed strijden tegen Leiderdorp en LEIDEN Tijdens de na tionale jeugdkampioen schappen badminton iij Nieuwegein hebben Cori no Meskers en Brenda Co nijn in hun leeftijdsklasse ieder een titel gepakt. C& nijn behaalde tevens twee tweede plaatsen. In Nieuwegein kwam Cornp Meskers in de oudste klasse (17 en 18 jaar) uit in alle drie toernooien. In het enkelspel reikte hij tot de laatste achl om gestuit te worden dooi Quinten Daim. In de heren- dubbel was de halve finale het eindstation. Hierin werd hij door het duo Jeroen van Dijk-Chris Bruil gestuit. ïn het gemengd dubbel pakte de 17 jarige Warmonder mei partner Esther Fleurbaay de titel door in een spannende finale het duo Quinten van] Daim- Jeanette de Jong te! verslaan. In groep 3 (13 en 14 jarigen] werkte BC Lisse speelster Brenda Conijn een even zwaar programma af als di voor het Haagse Drop Sho uitkomende Meskers. In wel het dames- als het mengd dubbel kwam Coniji in de finale. In de mix me Roland Simon uit Oosterhou en in het damesdubbel me haar ook door Ron Daniel gecoachte vaste partner Christa Boeters. In beide fi nales stond Manon Albinus tegenover Conijn en in beidé gevallen won Albinus. In dé halve finale van de single had Conijn ook al te makerj met Albinus. Door hierin wel de sterkste te blijken stapte Conijn de finale in om die na drie spannende sets (11-3, 6- 11 en 11-6) winnend af te sluiten. Wa< V0( meer guldi scha LEI mui stuu ren den en is hi latei sissc Aan dan wor r&eu gem vani tijde ders den. een De b volg spraa rugk set pen in c wei Sch zow tere zoni ren< ken luel niet en kon voe: De deze verb LEIDEN De streekder- by tussen AZC/Tarvo en De Zijl/LGB leverde de Alphense titelpretendent een minder ruime zege op dan vooraf mocht worden verwacht. AZC trok met een 6-9 overwinning huis waarts. Na vrijdag al on nodig van DZV te hebben verloren, verspeelde LZ '86 dit weekeinde op nieuw een punt. Bij Rot terdam werd met 13-13 gelijkgespeeld, zodat nu echt het ergste mag wor den gevreesd voor de hoofdklasse-toekomst van de tweede Leidse club. De Zijl/LGB toonde zich za terdag voor het eerst sinds lan ge tijd weer eens van een bete re kant. De ploeg van coach Frits Welling bleek eens niet van plan als willoze speelbal te fungeren voor een sterker geachte tegenstander. Hetgeen overigens niet voor kwam dat AZC de wedstrijd al in de eerste periode overtui gend naar zich toetrok. Die 1-4 achterstand was voor de thuis club dit keer niet het sein om zich maar bij de zaken neer te leggen. De ploeg organiseerde de verdediging beter (met name jeugdige talenten Edo de Boef en Marco Kerkvliet on derscheidden zich) en bleek in de resterende drie periodes nauwelijks meer onder te doen voor de gerenommeerde Al phense opponent. Ook al om dat Edwin Redegeld en Mare van Belkum beiden op een be langrijk moment een straf- worp misten, en omdat AZC- goalie Ruud Misdorp weer een betrouwbare sta-in-de-weg was, kwam De Zijl/LGB niet meer echt terug in de wed strijd. Waardoor het in Leiden altijd wat angstig ogende AZC dus met twee winstpunten méér uit zwembad De Zijl ver trok, dan waarmee het naar de Kooiclub was getrokken. De Zijl/LGB-doelman Harm Jager wacht het schot van AZC af. Ploeggenoot Paul Belt (witte cap) en Alphenaar Ewoud van Winsen zijn eveneens geconcentreerd aanwezig. Tussenstanden: 1-4, 2-4, 4-6, 6- 9. Doelpunten: AZC; John Janssen 4, Arco Verboom 3, Remco Pielstroom 2. De Zijl/LGB: Mare van Belkum 3, Edwin Redegeld, Gabor Kiss en Marco Kerkvliet allen 1. LZ '86 kampte zaterdag niet alleen tegen Rotterdam, maar ook met een kater die het een dag eerder aan het treffen met DZV had overgehouden. In die wedstrijd, overgespeeld omdat LZ een protest tegen het gebrekkig functioneren van het jury-secretariaat toe gekend had zien worden, na men de Leidenaars halverwe ge een voorsprong van maar liefst zes treffers: 4-10. Een winnende marge die welhaast niet uit handen gegeven kèn worden. LZ deed dat echter toch (DZV won uiteindelijk met 17-15) en trad Rotterdam derhalve gedesillusioneerd te gemoet. De Leidse formatie slaagde er in Rotterdam overi gens nog wel in een achter stand van drie treffers onge daan te maken. Maar meer dan een gelijkspel (13-13) ".at FOTO: HENK SNATERSE er toch niet in. Rotterdam - LZ'86: 2-3, 8-5, 9- 10, 13-13. Doelpunten: Wilco van der Zeeuw 5, Bobby Breb- de, Hans van Hees, Ruud Muusse ieder 2, Michel van der Zeeuw en Ruud van der Zeeuw ieder 1. r club- ENSCHEDE Tijdens het nationaal kampioenschap teams heeft de Leidse Go Club met het eerste team een goede zesde plaats behaald. Andreas Drost was de grote man door van; de vijf partijen er vier te winnen. Toch was dit niet genoeg om voor de derde maal kampioen te worden. Eindhoven verdedigd! met succes haar titel. Het derde team kwam in Enschede uitste kend voor de dag. Hoewel op papier lager ingeschaald, scoorden met name Hugo Mioch en Dave de Vos toch ook 4 winstpartijen uit 5 wedstrijden. IJMUIDEN Fiks lijkt nog niet rijp voor een plaats in de overgangsklasse. De eerste klasser uit Oegstgeest kwam bij hekkesluiter DKV (IJ) niet verder dan 11-11, nadat drie weken eerder bij een andere degradatiekandidaat OVVO ook al een punt werd ver speeld. Daardoor kon de ach terstand op lijstaanvoerder De Meervogels niet verder ver kleind worden dan tot drie punten en dat lijkt met slechts twee wedstrijden te gaan te veel om nog kampioen te wor den. De aanval van Fiks ging in een groot deel van de matige wedstrijd mank aan een ge brek aan snelheid en schot. Theo Vreeken, Diederick van Veen en Nico van Weizen zorgden wel voor 1-3, maar hadden hier achttien minuten en twee strafworpen voor no dig. DKV nam het initiatief over en kwam in de rust op 5- 4 uit. Coach Marieke van der Kraan, vervangster van de af wezige Henny Piket, maande haar ploeg tot meer felheid en dat had in het derde kwartier even effect met goals van Nico van Weizen (3), Marleen Boomgaard, Theo Vreeken en Diederick van Veen (6-10). De oranje-blauwen namen echter gas terug en dit bleek een mis rekening, want ook de tweede treffer van Sandra van Gelde ren (9-11) zou de opmars DKV niet kunnen stuiten. Uit eindelijk werd het 11-11 er kan Fiks promotie weihaas vergeten. Wim Kerkum nieuwe trai ner bij TOP Wim Kerkum wordt de opvol ger van Jasper Engel als trai ner/coach van TOP. De huidi ge jeugdtrainer van de Sassen- heimse hoofdklasser tekendf een contract voor één seizoen met een optie voor meerden jaren. Hij heeft- zelf bij He Zuiden gekorfbald en ook b| TOP, nadat hij van Rotterdan naar Lisse was verhuisd. „Me veel van de dames vai huidige eerste heb ik nog dril seizoenen samen gespeeld maar toen de meeste herei van nu in 1984 naar de senió ren overkwamen, ging ik als veel heren van de oud< garde bij TOP lager spelen' vertelt de 38-jarige Lissenaai die eerder Kwiek en Het Zul den trainde. Hij zal ir nieuwe functie de begeleidinj van de senioren en de junio ren-selectie op zich nemen Ziin voorganger Jasper Enge zal door TOP benaderd wor den om de coördinatie v, trainingen van de overig! jeugdploegen te blijven v< gen. Geen 18.00 14.00 1222-

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18