Quick Boys pas laat langs ARC Ijverig FC Lisse overtuigt niet Rijnsburgse Boys vernedert onherkenbaar NSW: 0-5 SV Voorschoten en Oegstgeest vergroten marge Leiden troeft Zevenhoven af mBm Thuiswedstrijden blijven probleem voor Noordwijk Sportwereld SPORT CeicbeSowcmt MAANDAG "7 FEBRUARI 1989 PAGINA 15 LEIDEN Zowel Voorschoten als Oegstgeest behaalde in de vierde klasse B een belangrijke zege. Beide leams liepen namelijk een punt uit op concurrent Devjo dat zich verslikte in Koudekerk (0-0). Voorschoten schudde Sleutels met veel pijn en jnoeite met 2-1 van zich af; Oegst- jeest besliste het thuisduel tegen Ka- gia pas in de laatste fase met 4-2. Subtopper Ter Leede rekende af met rodelantaarndrager Zwammerdam: 4- Voorschoten - Sleutels 2-1 (1-0) Een schot van Leo Compeer tegen de was het enige wapenfeit van de n in de eerste helft. De koplop- per daarentegen had de grootste moeite het defensieve spel van de Leidenaars te ontregelen. „Ik heb nog geen ploeg in de vierde klasse gezien, die zo negatief speelt", aldus Voorschoten-coach Leo Holl. Vlak voor de pauze kreeg doelman Rob Groenendijk echter geen terugspeel bal, maar een goal van Kees Hulsbos om zijn oren. Na de thee stond er een aanvallender Sleutels op de mat. De ploeg van Jan van Bemmelen had dé kans op de gelijkmaker toen Eric de Haas binnen de zestien werd ge vloerd door Rob de Jonge. Maar doel man Jos Loose had totaal geen moei te met de slap ingeschoten pingel van Sjaak van Steenbergen. Enkele mi nuten later was het aan de andere kant wel raak. Hein de Graaff stapte slim over het leer en gaf Hulsbos de gelegenheid vrij aan te leggen. Toch was het nog niet helemaal gedaan. Een kopbal van Leidenaar Peter Boot bezorgde Voorschoten nog vijf bange minuten. Oegstgeest - Kagia 4-2 (2-2) „Als je binnen de zestienmeter wat voelt, moet je je altijd laten vallen", legde Oegstgeest's beste acteur Wil lem Jan Pott Hofstede uit. Zijn 'ver sierde' pingel werd benut door Joris van Benten die het team van trainer Henk Swaak daarmee op gelijke hoogte bracht. Voor deze goal had Marco van der Ham Kagia namelijk op 0-1 gezet. Ed Strijk tekende ver volgens de 2-1 aan. Toch was het nog niet gedaan met de Kagianen. Pal voor rust scoorde Richard Trompert 2-2. De tweede helft had drie gezich ten. Oegstgeest begon sterk met kan sen voor Pott Hofstede, Kotterman en Strijk. Kagia herstelde, nam het initiatief over maar thuisploeg zette de eindsprint in. Uiteindelijk beslis ten Han Willen Kotterman en Pott Hofstede de match in het voordeel van de Voskuylploeg. Devjo - Koudekerk (H) Ondanks de dubbelblank was het duel tussen Koudekerk en Devjo ze ker het aanzien waard. Invaller-doel man Teun Vergunst sprak na afloop zelfs over een „zeer spannende wed strijd met veel doelkansen voor beide teams". Wat Koudekerk betreft, doel de hij dan vooral op goede mogelijk heden van Pieter van der Harskamp en „neef" Ab Vergunst. Elftalbegelei der Teun Vergunst moest overigens de keepershandschoenen aantrekken omdat Cock Dorrepaal het veld na Zwammerdam - Ter Leede 0-4 (0-1) „We gingen naar Zwammerdam voor een punt", vertelde de altijd wat be houdende Ter Leede-coach Dik Blij- leven. Omdat al snel duidelijk werd dat de thuisploeg zich min of meer al met degradatie naar de afdeling heeft verzoend, kregen de Sassenheimers het eerste half uur al enkele goede kansen. In de vijfendertigste minuut brak Mark Verbree de ban. Jan Kroese, Eric Grosman en Ronald Vonk tekenden de treffers na de pauze aan. „Eigenlijk hadden we hier met dubbele cijfers moeten winnen", stelde Blijleven zijn eerder geventi leerde mening na afloop bij. MARTIN VAN DER PLAS MET KUITBEENBREUK UITGESCHAKELD KATWIJK AAN ZEE Voor Quick Boys was de streekderby tegen ARC er een met twee gezichten. De Alphense drager van de rode lantaarn werd met 2-1 verslagen, waar mee Quick eindelijk weer eens een overwinning boekte en zelfs naar de derde plaats op de rang lijst steeg. De tegenvaller was het uitvallen van Martin van der Plas. Juist nu de blonde vedette weer enigszins terug was op het „oude" niveau werd de 27-jarige aanval ler hardhandig naar „af" gestuurd door een kuit beenbreuk. De pechvogel zelf: „Zonde, ik zat net weer op niveau en dan ge beurt dit. Ik kan het sei zoen nu verder wel verge ten. Als het meezit krij ik vrijdag loopgips, maar dat moet er zeker vijf weken om zitten". Hetgeen niet wegneemt dat trainer Hans van der Zee over het resultaat tegen ARC wel te spreken was: „We hadden een overwinning nodig". De Am sterdammer prees zijn forma tie, die pas een kwartier voor tijd scoorde, vooral om het ge toonde geduld: „Hoe langer het doelpunt uitblijft, hoe .moeilijker het wordt. Ze ble- .1.1*1 r\UM J\AI WIJK HO VAK KATWIJK h ven gelukkig geduldig. ARC speelde het spelletje lange tijd goed met Ruud van Es als bre ker op het middenveld. Ik was blij, dat Valk er pas laat in kwam, want dat vond ik de beste van het veld". Het was inderdaad Hans-Wouter Valk, die het wedstrijdverloop in zijn eentje had kunnen beïn vloeden. Hij verving na 10 mi nuten in de tweede helft Peter Borst, die groggy en met een bloeduitstorting het veld ver liet, en stichtte meteen gevaar. ARC-interim coach Aad Ko ren had juist die impuls in de zin gehad: „Ik had hem op de bank gehouden om die reden. Mijn ploeg had die prikkel no dig. Met een beetje meer geluk straffen we de slordigheden van Quick Boys op het juiste* moment af en dan krijgen ze het moeilijk. Ons uitgangspunt was 0-0. Wij moeten wel resul taatvoetbal spelen, we hebben de punten nodig om op de voorlaatste plaats terecht te komen". ARC-keeper Emiel Borst kan Gert Aandewiel het scoren niet meer beletten. - Mede door dit doelpunt bleven de Katwijkers ARC met 2-1 de baas. V" foto: henk snaterse De eerste helft was niet om aan te zien. ARC hield zich ge deisd en Quick Boys kwam er niet doorheen. De enige op winding kwam van Jan Wou ters. De rechtsachter van ARC werd geboekt, nadat hij Martin van der Plas van achter had getackeld, met genoemde kuit beenbreuk als gevolg. Ironisch genoeg bracht de vervanger van Van der Plas, Kees Var- kevisser, wat meer vuur in de Katwijkse ploeg. Hij trok man nen als Floor van Duyn en vooral Gert Aandewiel in zijn kielzog mee naar een zeer be hoorlijk plan. De ARC-defen- sie werd regelmatiger bestookt met aardige acties, al was „de counter" van Alphen niet on gevaarlijk. Na kansen van Aandewiel, Varkevisser (twee maal) en Theo van Rijn en Valk en René Bon (tweemaal) aan de andere zijde, opende Aandewiel de score. De opge komen voorstopper Johan Jonker kopte uit een hoge voorzet goed door naar Aande wiel, die slechts hoefde in te tikken. De ARC-verdediging was meteen van slag en liet een tweede treffer toe. Een diepe bal belandde bij Aande wiel op rechts, die hem op maat doorgaf aan Floor van Duyn: 2-0. Een knal van af stand van Dick Ernst bepaalde in de laatste seconde de eind stand op 2-1. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 76. Aandewiel 1-0, 81. Floor van Duyn 2-0, 92. Ernst 2-1. Boekingen: ARC: Jan Wouters (ruw spel), Jacques Key (vasthouden); Quick Boys Arie van Duyn (ruw spel). Quick Boys: Van der Niet, Haasnoot. Ruis, Jonker, Hans van der Plas, Arie van Duyn, Mieras, Floor van DUyn, Aandewiel, Van Rijn, Martin van der Plas (Varkevisser). ARC: Emiel Borst, Wouters, Bone faas, Van Es, Bloemheuvel, Boer, Ernst, Peter Borst (Valk), Bon, Key, Nico Oosterlee. NOORDWIJK Noord- wijk blijft in de thuiswed strijden aanmodderen. Het blijkt voor de forma tie uit de badplaats nu eenmaal moeilijk om tot winst te komen en de ont moeting met Vitesse Delft vormde daar geen uitzon dering op. Na het laatste fluitsignaal van arbiter Esmeijer dienden beide ploegen zich te schikken in een puntendeling: 2-2. En daarmee krpop Noordwijk nog door het oog van de naald. De honger naar avontuur van de goed spelende Harry Gar- naat werd, gelukkig voor de mannen van Eelman, niet ge stild. Ook al verdiende zijn ac tie in de slotminuut een rush vanaf het middenveld, waarbij Garnaat de verdedi ging kansloos liet een beter lot. Het leder verdween echter naast het doel van de al gesla gen Dortmundt. Een doelpunt op dat moment zou volgens oe- fenmeester Eelman onterecht zijn geweest. „Met name in de beginfase van de wedstrijd hadden wij een 3-0 voorsprong moeten nemen", waarmee de Haarlemmer geen woord te veel zei. Leo van Utrecht zag al in de openingsminuut een inzet naast gaan, terwijl de teamgenoten van Van Utrecht, die zaterdag zijn twintigste verjaardag vierde, evenmin het geluk aan hun zijde wis ten. Zo verdween een in twee de instantie (nadat keeper Hans Schot eerder een goede redding verrichtte) door" Kees Smit ingekopte bal over de achterlijn, deponeerde Haze- noot, eveneens met het hoofd, het leder naast de palen en was wederom een poging van Van Utrecht eenzelfde lot be schoren. Opvallend was dat het gevaar aan Noordwijkzijde in die be ginfase voornamelijk van de rechterflank kwam, waar An- dries Wendt hij liep later tegen zijn vierde boeking aan en Jaap Hazenoot zich veel vuldig met het voorbereidende werk bemoeiden. Maar, de aanvalsdrang van de Noord- wijkers verstomde ook al kreeg Geert Jan Bakker later nog twee mooie kansen naarmate Vitesse Delft meer grip op het spel van de twee kreeg. Het duurde echter tot halver wege de eerste helft voordat de gasten zelf aan een actie, die op een aanval leek, toe kwamen, waarbij vooral voor- stopper Martin de Graaf be trokken was. Waar De Graaf te kort schoot, lukte het wel Leon Burcksen om de bal (uit een vrije trap van Ronald Ver meulen) achter Dortmundt te deponeren. En daarmee strafte hij het met een gestrekt been inkomen van Kees Marbus, die in de belangstelling van Go Ahead Eagles staat, op Rene Slegtenhorst op slag van rust af. Het begin van de tweede helft was welhaast een kopie van de eerste, met dat verschil dat de Noordwijkse ploeg nu wel suc ces had. Een corner van Jos Smits werd door de bij de tweede paal staande Hazenoot hoog in de touwen gewerkt. Het vervolg bleef daarna uit. „De opbouw was te onrustig", aldus Eelman, die als voor naamste oorzaak het ontbre ken van een aanspeelpunt op het middenveld aanwees. Be doeling was dat Van Utrecht vanaf de middelste linie de aanval zou kiezen, maar in plaats daarvan was de frêle speler constant voorin te vin den, waar hij een gemakkelij ke prooi werd voor de verde diging van Vitesse Delft. Hier door bleven ook schoten uit de tweede lijn uit en dat terwijl er over de lengterichting van het veld een stevige bries stond. Aan de andere kant lukte het Garnaat wel om van zo'n 25 meter afstand het leder in het kruis te werken. Gelukkig voor Noordwijk liet de gelijk maker niet al te lang op zich wachten. Wederom wist Smits hij trok de bal vanaf de achterlijn terug Hazenoot e vinden, die koppend Schot kansloos liet. Toch sprak Eel man van een puntverlies, waarmee werd voortborduurd op een vorig seizoen ingezette lijn, te weten: thuis veelvuldig de punten aan de tegenstander laten. In de komende twee wedstrijden tegen Marken en Barendrecht krijgen de Noord- wiikers mogelijkheden om ten dele met deze reputatie af te rekenen. PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 45. Burcksen 0-1, 46. Hazenoot 1-1, 72. Garnaat 1-2, 75. Ha zenoot 2-2. Noordwijk: Dortmundt, Vink, Ver meer, Marbus, Nulkes, Wendt, Smit, (Manuputy), Smits, Hazenoot, Van Utrecht, Bakker. LEIDEN Leiden be hield dit weekeinde de koppositie in de derde klasse A door hekkeslui- ter Zevenhoven met 4-0 af te troeven. Regiogenoot RCL deed het minder goed. Tegenstander Lyra wees de pupillen van trai ner Theo de Waard met 6- 2 terecht. Leiden - Zevenhoven 4-0 (3- D) „We hebben geen enkele kans gehad. Leiden heeft ons op alle fronten afgetroefd", ver- lelde Zevenhoven-coach Si mon Duin, na afloop. Tot de dertigste minuut hield zijn elf tal stand, daarna moest de de gradatiekandidaat capituleren. Rob Bink scoorde tweemaal kort achter elkaar en Fred Kanbier deelde pal voor rust de genadeklap uit. Na rust zakten de Leidenaars terug. Voor Leiden oefenmeester Hen Beerenfenger was dat enigszins begrijpelijk: „Je gaat toch makkelijker spelen als je met 3-0 de rust in stapt. Daar om speelden we na de thee, be slist geen denderende pot". Klaas Dekker voerde de score van de thuisploeg nog op tot 4- Lyra - RCL 6-2 (2-0) „Vandaag misten we Ron Sin- teur, Rik Bolink, Ben Heems kerk en Paul van der Blom. Dat zijn toch vaste krachten die een stempel drukken op ons elftal", zocht RCL-trainer Theo de Waard excuses voor de hoog uitgevallen nederlaag van zijn team. Nadat de Lei derdorpers in de eerste helft op een 2-0 achterstand waren gezet, leek het er even op dat de zaken in tweede helft recht gezet zouden worden. Dave Frederiks scoorde de Ansc- hlusstreffer en de gelijkmaker hing in de lucht. Persoonlijke fouten van invaller-doelman Bert Siera en Rene Kramers gooiden echter roet in de Lei- derdorpse maaltijd. Bij 5-1 deed Bert van Meurs nog wel iets terug, maar toen was het ergste leed inmiddels al ge schied. Schermen De Westduitse florettiste Zita Funkenhauser heeft in Truijn een toernooi voor de wereldbeker gewon nen. In de finale heeft Fun kenhauser met 8-3 gewonnen van Dorina Vaccaroni. Derde werd de Westduitse Sabine Bau. Worstelen De Amsterdam mer Terry Bakker heeft tij dens een internationaal toer nooi Grieks-Romeins de derde plaats behaald in de klasse tot 90 kilo. Taekwondo Atlas uit Ven- lo heeft gisteren bij de senio ren de nationale titel vero verd. Tweede werd Oude Lut- tikhuis 2 uit Almelo. LISSE FC Lisse, koplo per in de zaterdag tweede klasse C, heeft tegen CSW opnieuw niet afgerekend met het „thuissyndroom", waar de ploeg de gehele competitie al mee wor stelt. In den vreemde liet de Lisser trots nog geen punt liggen, maar op ei gen grond vergaarde de formatie nog slechts acht punten uit negen wedstrij den. Ook zaterdag bleef de winst dus uit. Het tref fen met CSW eindigde in een 1-1 deling. De formatie van trainer Wim Eilander toonde een voorbeel dige werklust, maar de uitvoe ring bleef nog al eens steken in de goede bedoelingen. Dat er voor de pauze zegge en schrijve één uitgespeelde kans werd gecreëerd door de thuis club spreekt wat dat betreft boekdelen. De tegenvallende en later ook voor Bram van Zoest gewisselde Peter Schalk bediende in de openingsfase de ook al weinig slagvaardige spits Mark Ens, maar diens stiftballetje verdween net over de lat. Voor het overige was het zeer povertjes wat Lisse in aanvallend opzicht liet zien, al mochten vloeiende combina ties op het hobbelige veld ook niet worden verwacht. De lepe spits Ronald Both ver tolkte een belangrijke rol bij de gasten en zorgde via enkele Mark Ens heeft namens FC Lisse ingekopt. De FC kwam tegen CSW niet verder dan een 1-1 deling. foto: bram veefkind fraaie individuele acties wel ven doelman Paul Veenboer aanleggen. FC Lisse zocht zijn Op links marcheerde het veel voor gevaar. In de 28e minuut de lat toucheerde Veenboer heil veelal aan de rechterkant, minder, doordat Richard Mui- nam CSW bijna de leiding behoedde zijn ploeg twee mi- waar verdediger Edward van der een off-day had. De snelle toen Michel van Schaik van nuten later voor een achter- der Putten keer op keer en- linkerspits werd regelmatig veertig meter afstand een stand door attent te reageren thousiast, maar niet altijd even goed gelanceerd, maar vrijwel schitterende lob losliet, die bo- toen Erik V£(n Dijk vrij mocht gedoceerd, ten aanval toog. iedere actie was tot mislukken gedoemd. Tot die ene maal in de 67e minuut toen Mulder een hoge voorzet van zijn voet liet vertrekken, die door de tot dan onzichtbare Leon van der Zwet keihard werd ingekopt. Deze treffer betekende overi gens niet de voorsprong, maar de felbegeerde gelijkmaker, omdat CSW vier minuten na de hervatting door Michel van Schaik op 0-1 was gekomen. Ook de gelijkmaker werkte niet 'bevrijdend' voor FC Lis se. De beste kansen bleven voor CSW, dat er echter niet in slaagde om beide punten mee te nemen naar Wilnis. Wim Eilander vond zijn elftal een beetje te gretig opereren, waardoor het zichzelf bij tijd en wijle voorbijliep. Kenmer kend vond Eilander de situatie rond de CSW-treffer: „We lie pen weer met te veel spelers voor de bal, leden balverlies, een goede uitval en pats: 1-0 achter. Gelukkig herstelden we ons nog redelijk". Zijn col lega Jaap Pos was niet onder de indruk gekomen van Lisse, maar kreeg in de slotfase de kriebels: „Bij ons scoorde Lisse twee minuten voor tijd de winnende goal en daar was ik nu weer bang voor". JELLE RAAP Scoreverloop: 49. Van Schaik 0-1 67. Van der Zwet 1-1. Opstelling FC Lisse: Veenboer; Van der Putten, De Keizer, Vermeulen, Van Rooyen; Schalk (Van Zoest), Van der Zwet, De Roode (Van der Salm); Broekhuizen, Ens, Mulder. C.S.W.: Snel; Steen, De Vries, Hogen- boom, De Jong; Van ^er Wil', Van Schaik, Van der Wal, Lhstery (Lim). Van Dijk (Van der Laan), Both. NUMANSDORP Een uitbeurt tegen NSW stond in het zéér nabije verleden nog voor een ui terst lastige partij voetbal. Uit het gegeven dat de Numansdorpse formatie de afgelopen jaren tot tweemaal toe een afde lingstitel binnen sleepte, blijkt ook wel dat het daar bij NSW moeilijk winnen was. Was, inder daad, want de zwart witten zijn momenteel geen schim meer van de forma tie die seizoenen lang een counterend spookbeeld vormde voor welke tegen stander dan ook. Kon tij dens het eerste deel van de competitie de schijn nog enigszins worden op gehouden, in de laatste duels is het treurnis troef voor succestrainer Jaap Viergever en zijn mannen, die zaterdag op eigen ter rein met het voorlopige dieptepunt werden gecon fronteerd. De ploeg die de laatste drie duels al had verloren, werd door Rijns burgse Boys naar een ont hutsende 0-5 nederlaag gevoetbald- Een gang van zaken die trai ner Arie Kurver hooglijk had verbaasd. De trainer die in Numansdorp zijn derde en laatste wedstrijd schorsing op de tribune uitzat, kon na af loop nauwelijks woorden vin den voor het erbarmelijke spel van de tegenstander. „Die ploeg heeft zich lelijk te kijk laten zetten", concludeerde de trainer uit het Bollendorp uit eindelijk nog knap formeel. Om vervolgens, geconfron teerd met het gegeven dat Viergever alle commentaar weigerde, te stellen dat hij daar in diens plaats ook nau-, welijks trek in zou hebben ge had. „Ze hebben Viergever vandaag met z'n allen laten zakken. Logisch dat je je com mentaar dan even voor je houdt. Een rottige situatie voor Viergever natuurlijk, als vriend gun ik 'm dat zeker niet. Maar als trainer van Rijnsburgse Boys vind ik het allemaal wel prettig. We wa ren aan een overwinning toe en voor ons was het alleen maar meegenomen dat NSW optimaal, meewerkte. Daarbij is het wel zo dat we met name in de eerste twintig minuten nog wel even goed hebben ge voetbald". In die periode stak Rijnsburgse Boys zaterdag zonder Koet en Zwaan (gepasseerd), Heemskerk (geschorst) en Van Dijk (geblesseerd) inder daad al met kop en schouders boven de opponent uit. Het geen echter niet wegneemt dat uiterst stuntelig verdedigen van NSW de geelzwarten ook in die fase al snel op de goede weg hielp. In de vierde mi nuut van het duel weigerde Gijs Collé nog te profiteren van een grove misser van Erik Tjon a Loi (Collé mikte tegen de lat), maar drie minuten la ter schoot Ron Carli wel knap raak na zich op links van Cees Vos te hebben ontdaan. Die zelfde Carli stond ook aan de basis van de 0-2, die echter op naam moest worden geschre ven van NSVV's uiterst zwak ke laatste man Jos Bol. Het was immers Bol geweest die de bal na een strakke voorzet van Carli verrassend langs eigen doelman Leon Beider had ge mikt. Het duurde vervolgens tot de laatste vijf minuten voor rust voordat Rijnsburgse Boys het toch al moedeloos rond zwalkende NSW (zonder de wegens werkzaamheden in Duitsland vertoevende spits Rini van Trigt) definitief af serveerde. Eerst was Collé bij de tweede paal aanwezig om een hoekschop van Leon Vonk in een treffer om te zet ten, daarna was het Huug Aandewiel die na een lange rush via zeker niet foutloze Beider inschoot: 0-4. Zoals mocht worden verwacht le verde het tweede deel van het duel aanzienlijk minder spek takel op. Eer-reddend werk zat er voor NSW zaterdag niet echt in en wat Rijnsburgse Boys betrof, had het tweede deel eveneens best schriftelijk afgedaan mogen worden. Des ondanks verzorgden de geel zwarten nog wel een aantrek kelijk laatste kwartiertje. Vonk liet daarin in buitenspel positie 0-5 aantekenen en zag vervolgens een tweede treffer (niet terecht) wèl wegens bui tenspel afgekeurd... GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 7. Carli 0-1, 14. Bol 0-2 (eigen doelpunt), 40. Collé 0-3, 41. Aandewiel 0-4, 75. Vonk 0-5. Rijnsburgse Boys: Blankes- g»or, De Kroon, Aandewiel, riebergen, De Louw, Arroyo, Hooymans, Bodaan, Carli, Vonk. Collé.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15