Succes zaait twijfel £eidóc0ou/ia/nt PSV treurt niet om puntverlies Diskwalificatie wegens startnummer PIPHHR. SPORT Tijd voor ontspanning Mensen kunnen niet hun adem inhouden99 Dubbele winst voor korfballers DEN HAAG Het Nederlandse korfbal heeft zaterdaga vond in Houtrust Sport in Den Haag, dat met 4000 toeschou wers uitverkocht was, een dubbele overwinning op België behaald. De senioren boekten in de dertigste ontmoeting de tweeëntwintigste overwinning: 19-10. Bij de rust leidde Ne derland reeds met 9-3. De junioren zegevierden met 15-9. In dit duel was de ruststand 4-3 in het voordeel van Nederland. Deze chronometer, waar mee u tot op 1/100 secon de nauwkeurig de sport prestaties van uw vrienden kunt meten, is tevens klok en wekker. Hij wordt van u bij het opgeven van een nieuwe abonnee. De nieuwe abonnee wordt hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eer ste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam:Voorl.: j Postcode/plaats: Telefoon j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis, j Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 (voor controle bezorging) Stuur als dank de stopwatch naar Naam: Adres: Postcode/plaats: j Stuur deze bon in een open envelop.- postzegel niet nodig naar .Uidsc Courant. Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag .iitrrt 1JNZ CeidócSou^ont MAANDAG 27 FEBRUARI 1989 PAGINA 11 Voetballertjes [buiten westen DWORP In Dworp (België) js gisteren een aantal junioren van de plaatselijke voetbalver eniging met verstikkingsver schijnselen naar verschillende ziekenhuizen in de omgeving 'iracht. De spelertjes van FC 'orp namen na de wedstrijd een douche in een slecht ge ventileerde kleedkamer. En kele spelers raakten buiten be wustzijn en werden in het Sint-Pietersziekenhuis in Brussel opgenomen, waar een behandeling met speciale ap- partuur volgde. Geen record voor tweetal DEN HAAG Twee atleten, Igor Kaza- nov (zaterdag) en Colin Jackson (zondag), hebben het afgelopen weekeinde gedacht dat zij houder van het wereldrecord indoor op de 60 meter horden waren geworden. Later bleek echter dat de IAAF inmiddels een tijd van 7,36 seconden, die Foster op 16 januari 1987 in Los Angeles liep als we reldrecord heeft erkend. Die prestatie heeft lange tijd ter discussie gestaan omdat de Amerikaan bij deze wedstrijd een valse start zou hebben gehad. Kazanov (7,42) en Foster (7,41) stelden wel het Europese re cord scherper. De Oostduitse Cornelia Oschkenat ont troonde wel de Bulgaarse Jordanka Don- kova als wereldrecordhoudster op de 60 meter horden: 7,673 tegen 7,683. Triep niet naar Zwolle ZWOLLE Ron Triep gaat niet naar PEC Zwolle als op volger van manager Henk van Ginkel, die zoals bekend aan het einde van het seizoen ver trekt naar Sariyer in Turkije. Triep heeft het bestuur van PEC gisteren laten weten dat hij te weinig financiële com pensatie kreeg voor de onge makken, die een eventuele nieuwe baan in Zwolle zou op leveren. Triep: „Ik ben een echte Hagenaar. De afstand naar Zwolle is dan wat al te groot". Andere pistes Zoals gebruikelijk heeft Florence Griffith ook bij haar laatste optre den in de atletiek, alle anderen tot stoffering gedegradeerd. Bij de open Amerikaanse indoor at- letiekkampioenschappen die in New York werden gehouden en waar zij als toeschouwer op de tribune zat, maakte de drievoudig olympisch kampioene haar af scheid van de actieve atletiek be kend. De 29-jarige atlete ver klaarde in tranen: Ik heb beslo ten op andere pistes te gaan lo pen". Florence Griffith gaat zich wijden aan kinderprogrammaé op de televisie, het schrijven van boeken en het reclame maken voor een aantal produkten. FOTO: AP Ajax maakt strijd om tweede plaats boeiend Barcelona lijdt eerste thuisnederlaag Blomdahl snel naar huis 4 a ondanks 1 e stroomstoring IV Quick Boys pas laat langs ARC Rijnsburgse Boys vernedert j p onherkenbaar 1k NSW IV Foreholte maakt jia zich op voor de T eredivisie I I Akrides bezorgt j a dames MSV |Js ijskoude douche IW Dammers wijken voor populier NIJVERDAL De damwed- strijd tussen Nijverdal en En schede voor de tweede klasse B van de KNDB-competitie moest zaterdag onmiddellijk na het begin worden onder broken omdat een populier het clubgebouw dreigde te ver pletteren. De boom moest za terdag worden omgezaagd om dat hij gevaar opleverde voor de omgeving. Nadat de boom was opgeruimd konden de dammers weer achter het bord plaatsnemen. Doelman Carlo l'Ami fc 1 (links) begint aan zijn debuut bij PSV aan de zijde van aanvoerder Ronald Koeman. FOTO: ANP DEN BOSCH Drie da gen voor het zo belangrij ke duel tegen Real Ma drid treurde PSV eigen lijk niet eens om het punt verlies bij BW Den Bosch. Het feit dat de Eindhovenaren de altijd felle confrontatie met de buurman zonder verdere zorgen doorkwamen, was belangrijker dan de uit slag van 2-2. Hoe onge lukkig die ook tot stand kwam voor de landskam pioen. In de slotseconde waande PSV zich bij de stand 1-2 zeker van de overwinning. Met een rake vrije trap vanaf 35 meter zorg de de Bossche gelegenheids- voorstopper Van der Hoorn alsnog voor de gelijkmaker. Van der Hoorn kon scoren, omdat de Bossche doelman Van Grinsven in het twee mans-muurtje van PSV het uitzicht voor zijn collega l'Ami belemmerde. PSV's derde doelman zag de bal pas toen die in de touwen plofte. De Brabantse derby kreeg zo nog een ontknoping waar de 8600 kijkers al lang niet meer op rekenden. Zij vielen voor de pauze bijna in slaap bij de toen oninteressante confronta tie, waarin voorzichtigheid troef was. De gemoederen raakten alleen verhit toen scheidsrechter Houben een strafschop weigerde toe te kennen bij een overtreding van Bults tegen Gillhaus. Bults tikte het standbeen van die voormalige Bossche spits on deruit op het moment dat hij wilde uithalen voor een schot. Later maakte Houben zijn fla ter goed toen hij een struikel partij van Romario in het Bos sche strafschopgebied beloon de met een penalty. Romario schoot zelf de bal in: 1-1. Na een kwartier in de tweede helft had de thuisclub verras send de leiding genomen. Blin ker omspeelde Veldman, lan ceerde een voorzet en zag Heintze de bal achter zijn ei gen doelman koppen. Lange tijd Lange tijd wist FC Den Bosch, met Krüzen als vrije verdedi ger, die voorsprong vast te houden. In de laatste tien mi nuten verloor de thuiclub, zonder de geschorste verdedi gers Van Eek en Willems, ech ter de greep op de wedstrijd. Drie minuten nadat Romario uit een strafschop voor 1-1 had gezorgd, verloor de van PSV gehuurde Krüzen op de rand van het Bossche strafschopge bied alle overzicht. Janssen snoepte zijn voormalige ploeg genoot de bal af en passeerde Van Grinsven fraai met zuive re schuiver. FC Den Bosch zette nog aan voor een slotoffensief, maar een goede afloop leek voor de thuisclub onmogelijk. Tot. Van Grinsven de tijd weer eens rijp achtte zijn voorhoede te on dersteunen. BW Den Bosch - PSV 2-2 (0-0): 61. Heintze (eigen doel) 1-0; 80. Romario (strafschop) 1-1; 83. Janssen 1-2, 90. Van der Hoorn 2-2. Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers: 8G00. Gele kaarten: Bults en Brood (beiden Den Bosch). BW Den Bosch: Van Grinsven; Bults, Van der Hoorn, Krüzen en Van de Hoeven; Van Cuyk (De Gier), Brood en Gösgens; Van Duren, Van Schijndel en Blinker. PSV: L'Ami; Veldman, Valckx, Koe man en Heintze; Vanenburg, Lins- kens (Janssen), Chovanec en Eller- man; Romario en Gillhaus. Glasnost in biljartsport DEN HAAG Ook in de Sovjetunie wordt biljart ge speeld. De KNBB ontving on langs een telex van de Russen, waarin ze vragen om informa tie over spelsystemen, organi satie en materiaal. We waren compleet verrast", aldus voor zitter Maarten Hendriks. „We hadden nog nooit gehoord van Hyarten in de Sovjetunie". SCHAESBERG Robert de Brouwer, die gisteren als derde over de streep kwam bij het NK veld loop, zal ondanks zijn no minatie voor Stavanger niet deelnemen aan het WK. De Brouwer werd gïnteren omdat hij het startnummer niet correct droeg evenals negen an dere atleten gediswalifi- ceerd en neemt nu wraak op de heren van de KNAU door zich niet be schikbaar te stellen voor Stavanger. De-' Brouwer: „Flauwekul om mij om zo'n reden te diskwali ficeren. Ik ben mij tenminste van geen kwaad bewust. vrouw heeft mij het startnum mer opgespeld en vond het nummer blijkbaar te groot, vandaar dat ze het dubbel vouwde. Dat daardoor de re clametekst niet goed zichtbaar werd is toch .niet zo'n groot vergrijp om me nu direct te diskwalificeren. De unie mag dan stellen dat het correct dra gen van het nummer verplicht is omdat de sponsor 500.000 gulden beschikbaar stelt, maar daar zien wij als lopers nooit een cent van. T1 Ik denk er door deze lullige kwalificatie dan ool^niet over naar Stavanger Wel naar Stavanger reizen met Marjan Freriks en Marti te Kate de dames Carlien Harms, Joke Kleyweg en Rita Delnoye en de heren Marcel Versteeg, Aad Stigter, Henk Gommer en John Vermeule. HEERENVEEN De extreem lage luchtdruk heeft Igor Zjelezovski en de andere schaatsers in Thialf afgelopen weekeinde een handje geholpen. Mede doordat de barome ter zakte naar „storm raasde de Sovjet-sprinter zaterdag in de Heerenveense hal naar een nog maar een keer eerder vertoonde tijd op de 1000 meter: 1.12,58. Zjelezovski eve naarde het bijna zes jaar oude wereldrecord van zijn land genoot Pavel Pegov. Hij verbeterde dit weekeinde Pegovs wereldrecord puntentotaal. Het KNMI registreerde zater dag de laagste luchtdruk in Nederland sinds in 1706 met dergelijke metingen werd begonnen. Weerman Hans de Jong uit Gorredijk bevestigt dit beeld voor Friesland. „Er is in De Bilt zaterdag 956,6 hecto Pascal, zeg maar millibar gemeten", legt hij uit. „Leeuwarden kwam dit weekeinde met 956 nog lager. Alleen Blijham in Groningen meldde zondagochend dat het record van 27 november 1983 nog niet was verbeterd". In een regionale krant werd zaterdag de vrees uitgesproken dat een huisbarometer niet afdoende zou zijn om de bereikte waarden te meten. Bij een stevige depressie (lage luchtdruk) is de weerstand, die de schaatser van de lucht ondervindt, minimaal. Meestal gaat deze weersituatie gepaard met een hoge vochtigheidsgraad. Dat ongemak wordt echter gecorrigeerd door het klimaatbe heersingssysteem in Thialf. Desondanks achtte de Nederlandse bondscoach Eppie Blee- ker de omstandigheden zowel zaterdag als zondag in de tweede helft van de middag niet ideaal. „Je kunt moeilijk vragen of die 12.000 mensen hun adem inhouden. Maar het zou wel beter zijn. Door de aanwezigheid van die massa sloeg de baan snel aan. Donderdag en vrijdag bleef de piste HEERENVEEN In- grid Haringa verscheen ontspannen aan de start van de wereldtitelstrijd schaatsen sprint in Heer enveen. Vol zorgen ver trok ze twee dagen later uit het Thialf-stadion. De ongekende vierde plaats in het eindklassement en de bronzen medaille op de afsluitende 1000 me ter brachten de Amster damse politie-agente in verwarring. Haringa presteerde, evenals de slechts één plaats lager ge klasseerde Aaftink, boven verwachting. Met als gevolg dat de sprintster plotseling in zichzelf ging geloven. Ze was van plan na dit seizoen, dat tot aan Heerenveen een grote mislukking leek, te stoppen. Ze wilde verder als geweste lijk rijdster. De combinatie werk-topsport ging nauwe lijks, had de ervaring haar geleerd. „In mijn normale doen was ik hier zestiende geworden. Dan had mijn be sluit vast gestaan. Nu weet ik het niet meer". Haringa, die op het laatste nippertje en enigszins discu tabel voor het toernooi de voorkeur kreeg boven all- rounder Stam, had dit sei zoen weinig laten zien. Even als de rest van de sprintspeci alisten. De plotselinge omme keer in Heerenveen was voor haar ook een compleet raad sel. „Misschien de spanning, mis schien was ik geprikkeld door de rompslomp rond mijn aanwijzing voor deze wedstrijd", aldus de rijdster, die twee weken geleden door ziekte de nationalé titelstrijd miste. „Ik weet het niet. We y isfik sliMll f «g Christine Aaftink (links) feliciteert Ingrid Haringa met haar vierde plaats in het eindklassement. FOTO: ANP Igor Sjelezovski en Bonnie Blair ondergaan de huldiging van het laaiend enthousiaste schaats- publiek in'de weer tot schaatstempel omgetoverde Thialf-hal in Heerenveen. FOTO: ANP redde. „Ik begon met een klapper op de 500 meter. Daarna voelde ik me sterk. Misschien kwam het omdat we dit jaar nauwelijks inter nationale competitie hebben gehad. Tot nu toe lukte vrij wel niets. Eerlijk gezegd had ik niets van dit toernooi ver wacht. Dat het zo goed ging, heeft me ten zeerste ver baasd". Oogst minder Bij de mannen was de oogst minder dan bij de dames, al sprak ook hier iedereen na derhand slechts van meeval lers. En ondanks het nationa le record van Nederlands kampioen Loef was Jan Yke- ma met de twaalfde plaats opnieuw de beste van de kernploeg. Waarmee het af scheid van de winnaar van de zilveren medaille van Cal gary nog enige allure kreeg. „Ik ben er wel tevreden mee", zei de Fries, alvorens zich uitgebreid in het door hem zelf georganiseerde feestgewoel te mengen. Met Ykema wilde het dit sei zoen evenals met de overige sprinters niet vlotten. De veelvoudig Nederlands kam pioen had moeite met de mo tivatie na de succesvolle Olympische Spelen en ver scheen zwaarder en ongemo tiveerder dan ooit aan de start van het seizoen. Slechts de wetenschap dat de strijd om de wereldtitel in „zijn" Friesland plaatsvond, deed hem besluiten nog een jaar door te gaan. „Maar het ging niet. Ik had 36,7 en 1.14,2 achter mijn naam staan. Daar bleef ik voortdurend één en drie se conden van verwijderd. Vooraf had ik niets van dit toernooi verwacht. Achteraf is het me allemaal meegeval- weekeinde in een uitzinnige Thialf-hal werden gereden. De Amsterdamse verbeterde het beste puntentotaal op de kleine vierkamp (163.675). Christine Aaftink op de 500 meter (40,34) en Arie Loef op de 1000 meter (1.14,03) zorg- juiste moment gepiekt. Laten we het daar maar op hou den". landse toptijden. In beide ge vallen was de verrassing even groot als in het geval van Haringa. Aaftink (vijfde) had ook geen verklaring voor haar sterke optreden, waarmee ze een Drie records Haringa was verantwoorde lijk voor één van de drie na

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11