Ina Damman wist haar halve leven niet van Simon Vestdijk af INA TELEVISIE-PROGRAMMA'S CatdaeSotwmit ZATERDAG 25 FEBRUARI 1989 PAGINA 19 NEDERLAND 1 Hi) wering /en dicfl1:00 p plar li 1.55- 194(^|J3'.00 Alva $15.31 'an Vk aengeb tfs »en nu 1983 laves hond hij allfc' 1 MlcM Anth 1984 la Fèn ir/wW n Wer 18 s. 1944 W ie Sin op KRO Omroepparochie, Eucha ristieviering. 12.30 5 voor 12, informatie uit kerk enwereld. Pred- sentatie: Ad Langebent. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA Waaldrecht Nederland se serie. Afl.2: Het zout der aarde. De kapelaan heeft een verhouding met Gea Schippers. Zij werkt in een Inrichting. Steeds wanneer ze hem ontmoet neemt ze een patientje mee, Marion, een meisje dat niet praat. Dan begint Marion te pra ten. TV-Werkjournaal. Presen tatie: Paula Patricio en Pieter Jan Hagens. Nederland Museumland, Dieuwertje Blok bezoekt musea onder het motto 'Van de wieg tot het graf.' Het ontroerparcours, Bart Peeters en zijn team op op bezoek in Citè Cinè, film- expo in het Floralia Paleis te Gent. NOS Journaal. VARA mVARA Feliciteert, kij kers kunnen een felicitatie richten aan vrienden en fa milie. Ovide en zijn vriendjes, Belgisch/Canadese teken filmserie. Afl.: Het zwarte goud. Do Freggels (Fraggle Rock), Engelse tekenfilm serie. Afl.: De radijsjes hoeders. De grote Meneer Kaktus show, kinderprogramma met Peter Jan Rens. Kwik en Flupke Vlaam se tekenfilmserie. NOS Journaal VARA 0 Flying doctors, Austra lische serie. Afl.: Het komt wel goed. Hurtle keert in een echte Rolls Royce te rug in Cooper's Crossing en teniet zichtbar van de jaloerse blikken. Per seconde wijzer, spel- programma. Presentatie: Kees Driehuis. Zangeres zonder naam Afscheidsconcert van Mary Servaes vanuit de Stadsshouwburg in Til burg. Golden Girls, Amerikaan se comedyserie. Afl.: Klei ne Sven komt op bezoek. Het komt Blanche goed uit dat Rose een neefje uit de provincie op bezoek krijgt. Want het lijkt erop, dat haar vriend Floyd haar laat zitten. Daarom troost zij zich met Sven. Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. 22.20 De charmeur, 6-dellge En gelse serie. Afl.1: Gorse, de verleider. Londen, eind jaren dertig. Ralph Gorse is een aantrekkelijke man, maar zonder een cent op zak. Hij vindt tijdelijk on derdak in het huis van een vriend en papt aan met de vriendin van diens make laar. 23.12 Natuurmoment. NOS /23.17 Journaal. NEDERLAND2 09.00 09.05 09.25 13.00 14.00 20.00 20.10 20.30 VPRO Kikker en pad, animatie serie. Afl. 1De tuin. Apie van de Hoek, nieuws voor kleuters. Mevrouw ten Kate kin derserie. Afl. 11: Bang in het donker. Mevrouw ten Kate ziet een enge film op de televisie en doet de hele nacht geen oog meer dicht. Achterwerk uit de kast, kinderprogramma. Afl.5: Patricia. Patricia is een nierpatiënte. Drie keer per week moet ze een paar uur naar het ziekenhuis. Nonni, 6-delige IJslands- Duitse kinderserie. Afl.6 (slot). Nonni en Manni wiul- len Magnus niet vertellen waar Harald zich verbor gen houdt. Ondertussen begint de vulkaan te rom melen. 12.00 Reiziger in muziek, live programma waarin Han reizigers musici, ex perts, fanaten en andere liefhebbers ontmoet. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. AVRO Tussen Kunst en kitsch, programma waarin kijkers voorwerpen kunnen laten taxeren. Presentatie: Cees van Drongelen. Jonge mensen op het concertpodium. 1. Piano concert nr. 2 opus 102, Sjostakovitsj. Solist: Ohad Ben-ari. 2a. Concertaria "Vorrei Siegarvi, oh Dio" KV 418, Mozart. 2b. Bre- zairole uit Chants d'Au- vergne van Canteoube. Solist: Sally Harrison, sop raan. 3a. Farandole, uit 2e Arlesienne Suite, van Bi- zet. 3b. Vioolconcert opus 64 in e, Mendelsohn, solist: Ivan Zenaty, viool. M.m.v. het Radio Kamerorkest o.l.v. Peter Hirsch. Presen tatie: Cees van Drongelen. VPRO Bij Lobith, talkshow ge presenteerd door Ivette Forster en Guilly Koster. NOS m Journaal. VPRO Van Kooten en De Bie's Keek op de week. Belevenissen, tweeweke lijks magazine met een portret van iemand uit de actualiteit. 20.56 Van Dis in de IJsbreker, talkshow met Adriaan van Dis. 21.47 French Saunders, En gelse comedyserie met Dawn French en Jennifer Saunders. 22.17 Atlantis: Verkenningen in het land der kunsten, kunstmagazine. 23.18 Journaal. NEDERLAND3 NOS 09.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. FEDUCO 10.35 Omrop Fryslan Edukatyf: Fryslan yn de tritiger jier- ren,Fryslan yn de tritiger jierren 6-delige serie over Friesland in de crisis jaren. Deel 3. 11.00 Open Universiteit As- partaam: zoet zonder bij smaak. NOS 11.30 Weekjournaal. 12.00-12.45 Het Capitool. Rechtstreekse uitzending waarin belangrijk binnen- en buitenlands nieuws wordt geanalyseerd en toegelicht. 12.55 Studio Sport Extra. WK schaatsen te Heerenveen (sprint dames en heren), WK handbal, Indoor Con cours Hippique Brabant te Den Bosch en Nationale Kampioenschappen zwemmen. 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.45 Sesamstraat. TELEAC 18.00 De jaren dertig. Les 3. 18.30 IDZelf mode maken. Les 11. NOS 19.00 Studio Sport, met o.a. Sportuitslagen en W5. 20.00 Journaal. 20.10 Studio Sport. IKON 20.25 Kanjers, 5-delige Neder landse serie. Afl.2: Tijdens het schaatsen spreken Francien, Marjoke, Pieter en Joop af voor de film. Bij nader inzien heeft Marjoke niet veel zin in een knok- film. NOS 20.55 Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de politiek. 21.25 Acteren, 6-delige serie over acteren. Deel 3: Ton Lutz. RVU 22.10 Werken aan werk, 6-deli- ge serie over de agrarische sector. Afl.2. TELEAC 22.45 Van Quantum tot Quark. Voorlichtingsprogramma. NOS 22.55 Journaal. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Vestdijk en de vier vrouwen, biogra fie, TROS-tv, dinsdag, Ned. 2 om 23.00 uur. Haar halve leven lang heeft Lies Koning, destijds schoolgaande op de Har- linger HBS, niet geweten dat zij als Ina Dammen een alles overheersende rol speelde in het "schrij versleven van Simon Vestdijk. Literair niet ge ïnteresseerd hoorde zij pas tientallen jaren later van het bestaan van de Anton Wachterromans, waarin Vestdijk zijn jongelingsja ren in Lahringen be schrijft. Zij herkende daarin veel van het be schrevene, zichzelf ter nauwernood als Ina en de scholier Simon, die ooit bedeesd tegenover haar heeft gestaan, als een be dremmelde jongen. Nadat Vestdijk was getrouwd met Mieke van der Hoeven, in 1965, kwam Lies Koning eige ner beweging naar hun huis in Doorn om daar tegenover Mie ke haar verontschuldigingen aan te bieden voor het feit, dat zij tientallen jaren lang zozeer beslag had gelegd op het ge dachteleven van Simon. Mieke Vestdijk: „Ik begreep dat eigenlijk niet zo goed. Het moet haar ontgaan zijn, dat zij \yeliswaar fungeerde als model voor een levenslange liefde, maar dat Ina Damman als ro manfiguur een zelfstandig le ven is gaan leiden los van het voorbeeld". Deze informatie over het leven van Vestdijk komt naar voren naar aanlei ding van de biografische docu mentaire die TROS-tv aan deze schrijver wijdt onder de titel „Vestdijk en de vier vrou wen" as. dinsdag. Hierin speelt Lies Koning, die niet meer in leven is, vrijwel geen rol. Dit kan verschillende oorzaken hebben. Wellicht had Mieke Vestdijk die betrokken werd bij het maken van deze docu mentaire door Ruud Keers er geen behoefte aan deze liefde op papier en in gebonden staat op te rakelen. Zeker ook mag hiervoor het excuus van Ruua Keers gelden: ..Wij beschikten over enig materiaal van haar. Dat hebben wij niet willen ge bruiken, omdat zij als gevolg van haar geringe literaire be langstelling te weinig onder scheid weet te maken tussen haar eigen persoon en die van Ina Damman. Daarom paste zij niet in dit portret van Vest dijk". Dit vernemend uit de mond van de regisseur bij de voor vertoning gaat men toch enige vragen stellen. Er moet een dag in het leven van de jonge Vestdijk geweest zijn dat hij zielsdiep verbijsterd raakte door de aanblik van het meisie Lies Koning. Alleen al uit de beschrijving van dit moment kan men dit als lezer vaststel len en meevoelen: „In de eer ste ontmoeting heeft Anton (Wachter) een vreemde be klemming gevoeld, niet on aangenaam. Zoals hij haar waarnam nam hij haar onge hinderd in bezit. Bij geen an der meisje heeft hij dit ooit zo sterk ervaren. Uit haar schiep zijn fantasie zich de vrouw". In deze tv-documentaire wordt geput uit een vroeger vraaggesprek met. Vestdijk. Hierin stelt hij zich als schrij ver duidelijk bediend te heb ben van zijn fantasie, maar dat het voor hem te ver gaat alles te fantaseren. Voor hem moet Lies Koning altijd een vrouw van vlees en bloed geweest zijn om zich zo vergaand met haar te identificeren. Idee Een ander aspect in dit Ina Damman-Anton Wachterge- beuren, dat zozeer een schrij- versleven heeft bepaald, krijgt volkomen geen aandacht. Dit behelst de benoeming. Vest dijk koos geen willekeurige benamingen. Hij duidde alles zinvol. Uit zijn beschrijvingen van Lahringen herkent men straat voor straat het eigene van Harlingen. De duiding van zijn romanfi guren moet hij evenmin aan het toeval hebben overgelaten. De jonge Simon Vestdijk moet in Lies Koning in één oogop slag het eeuwig-vrouwelijke herkend hebben, de verschij ning waarnaar een man een leven lang uitziet. Dit beeld van de vrouw, dit idee, drukte hij uit in de initialen van Ina Damman, I.D. dus. Hierbij past de figuur van Anton die altijd een Wachter zou blijven. Het mag verbazen, dat Vest dijkkenner Nol Gregoor, die bij de aanmaak van deze docu mentaire werd betrokken, geen enkele suggestie in deze richting geeft, zelfs niet een aanzet daartoe. Het gaat niet meer om Lies Koning, maar om de herkenning in haar door Vestdijk van de ideale vrouw. Van de vele tientallens romans, essays en muziekbe- schrijvingen, die Vestdijk schreef (hij schreef sneller dan God kan lezen), wijdde hij acht boeken aan Wachter on der titels als „Terug tot Ina", „Beker van de min" en „Vrije vogel en zijn kooien". Dit zegt iets van de vervuldheid die het meisje Koning in hem los maakte. Daar gaat deze docu mentaire toch wat gemakke lijk aan voorbij. Na zijn huwe lijk met zijn buurmeisje Mieke heeft hij opnieuw door deze straten gedwaald en haar zijn leven verteld. In die jaren heeft hij aan haar al zijn werk voorgelezen, haar tegelijkertijd voorhoudend wat echt was en wat verzonnen. Uit een oog punt van literatuurverkenning zou het interessant zijn als Mieke al die duidingen nog eens op papier vastlegt. Bekommernissen Mieke: „Bij onze wandelingen Vestdijk: „Steeds weer „ik" had ik niet gekund". foto: tros door Harlingen, voor Simon dus Lahringen, werden wij zeer in beslag genomen door onze bekommernissen voor el kaar, persoonlijke dingen. Hij heeft oij die gelegenheid zijn hele leven aan mij verteld. Hij had er diep ingrijpende herin neringen, maar Harlingen blijft de stad van Anton Wach ter, meer dan die van Simon, die na zijn vertrek naar Am sterdam om er medicijnen te studeren en naar Den Haag en Doorn om er schrijver te wor den, niet meer is teruggeweest. Deze documentaire is opgezet vanuit zijn werkkamer in Doorn, waar het merendeel van zijn werk tot stand is ge komen. Er was enige moed voor. nodig om hieraan mijn medewerking te'geven. Alles herleefde voor mij. Simons schrijversschap bestaat uit fic tie en werkelijkheid door el kaar heen. Ik ben blij met deze documentaire, omdat zij zowel Simon laat zien als de schrijver Vestdijk". Simon Vestdijk is in de docu mentaire in vroegere opnamen in beeld. In hem werd Anton Wachter geboren op het mo ment, dat hij als Simon „een weids geluksgevoel ervoer toen hij de eerste keer oog in oog stond met Lies Koning: „Ik maakte Anton Wachter tot hoofdpersoon en niet „ik", om dat bij zoveel persoonlijke ge gevens in mijn boeken ik die kleine reservering in acht wenste te nemen. Steeds weer „ik" had ik niet gekund". Uit foto's, die zijn vader in zijn jonge jaren maakte, ontwaren we een jongen met ogen die meer zien dan de andere kin deren van zijn leeftijd. Behalve Ina speelden nog drie andere vrouwen een rol in zijn leven. Vooreerst zijn moeder, een wat stille vrouw met ge voel voor kunst en veel zorg voor Simon, die in zijn jonge jaren nogal eens ziek was. In haar ervoer hij het moederlij ke en het geestelijke. Dan was er Marie van den Bogaard, die staat voor de zinnelijke kanten van de liefde, en het dienst meisje Janka, die zich in het bijzijn van Simon wulps ge droeg en staat voor het licha melijke. Nol Gregoor: „Voor Vestdijk was schrijven een vorm van leven. Hij schreef om zijn eigen toestand de baas te blijven, waarin hij zoveel fi guren schiep en toeliet. In zijn „Terugkeer naar Ina Dam man" vulde hij de leegte die hij zijn leven lang in zichzelf moet hebben gevoeld, het ver langen naar de ideale vrouw". TON OLIEMULLER 09.00 Bollie en Billie, tekenfilmserie voor kinderen. Afl.25: Het boempje. .05 Beertje Colargol, kinderserie. Afl.25. i 09.20 Vrouwtje Theelepel, teken- n0*|y filmserie voor kinderen. Afl.: ima t Oq slem van harl 09.30 Boes, tekenfilmserie. Afl.7. 10.00 Eucharistieviering, vanuit de 1 St. Quintunisparochie in Zon- j. hoven. ™T 11.00 De zevende dag, praatcafé el n me,: Blikvan9er- in het 009 springende nieuwsbeelden, Confrontatie, politieke discus- sie en Zeven op zeven, weeko- l I verzicht. Met representatieve studiogasten en Tony van den oud)\ 12.45-13.40 Sunday Proma. l'Heure espagnol, van Ravel, uitge voerd door de London Philhar monic o.l.v. Sian Edwards. M.m.v. Franqois Ie Roux, Rèmy Corazza, Thierry Dran en Fran cois Loup. 14.30 Kwaliteit van de voeding 6- delige serie. Afl.5: Pluimvee en eieren. Presentatie: Annemie Coppieters. 15.00 Eiland kunstmagazine met Mare Didden, Roland Topor, William Forsythe en Christiane Wuyts. 16.00 Top Kids, Duits/Noorse jeugd film van Michael Pfleghan. Met: Niki Lauda, Ross Harris en Anthony Ko. Drie jonge computer-freaks hebben een nieuw spelletje ontwikkeld: een tijdrelssimulatie. Uiteraard worden ze in een echte tijdreis betrokken en belanden in het tijdperk van de eerste auto's. 47,45 Sinja Mosa, Braziliaanse serie met Lucelia Santos. Afl.96. Ba IV is gelukkig met haar vrijheid, maar wenst bij Rudolfo en Sin- ja Mosa te blijven. Justo ver telt Balbina dat hij naar de ba ron schoot. 17.40 Malvira, poppenserie. Afl.8. 17.55 Nieuws. 18.00 Tik tak animatieserie. 18.05 Plons Afl.: Plons en de spin. 18.10 Loven... en laten leven, milieu programma met o.a. vragen- spel over plant, dier en leefmi lieu, actualiteitenrubriek, film: het landschapspark De Herk en Studio-onderwerp: een boeiend stukje natuur achter glas: het aquarium. Presenta tie: Gil Claes. .25 Mededelingen en program ma-overzicht. i.30 Nieuws. 19.45 Sportweekend. Aansl.: Ver- keerstip. 20.30 Do harde leerschool (The boy in the bush), 4-delige Australi sche serie naar de roman van D.H. Lawrence. Deel 2: De vie- - ring. Met: Kenneth Branagh, Sigrid Thornton, Steve Bisiey 21.25 Steek-er-wat-van-op-show, praatprogramma met Emiel Goelen. Thema's: 20 Jaar ■V ffi Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending Yoif Zwart/wit-uitzending ■2 Zwart/wit-uitzendlng met onder titeling via Teletekst 23 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele ver sie met ondertitels BI) niet-Nederlandstallge zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling int* 23 peil* Dirk Benedict is te zien in 'The A-Team'. RTBF 1 om 16.45 uur. FOTO: TROS Vrouwenbeweging en de ker missen. 22.30 Nieuws. 22.45 Het Gregoriaanse Londen (Georgian London). 3-delige Britse documentaireserie. Afl.2: De stem van Britannia. 23.35 Coda: Plastische kunsten. Het Gouden Tijdperk, van Hans Mareen Kobell (Neue Plnako- thek München). RTBF 1 10.00 Independants a vötre service trouver des fonds: Les cre- neaux public. 10.30-11.00 Politieke uitzending: La pensèe socialiste 12.00 Faire Ie point. Discussiepro gramma. 13.00 Actualités a la une. 13.05 Journaal. 13.25 Jeunes solistes, muziekcon cours met jonge amateursocia listen. Presentatie: Georges Dumortier. 14.20 Variétés la une 14.25 Salut champion, serie. Afl.: Formule I. 15.20 Visa pour Ie monde, docu mentaireserie. Vandaag: Egyp te. 16.40 Cinéma a la une. 16.45 Agence tous risques (The A- Team), Amerikaanse serie. Afl. 19: Soirèe de détente. Met: George Peppard, Dwlght Schultz, Dirk Benedict e.a. 17.35 Noubanimé, gevarieerd kinde programma met o.a. The Streetfrogs. 18.00 Poivre et sel, serie. Afl.: La menace. 18.30 Le week-end sportif, sporlma- gazlne gepresenteerd door Gaëtan Vigneron. 19.25 Top 5. 19.30 Journaal. 20.00 Cinéma a la une. 20.05 Coeur et pique, amusements programma. Presentatie: Phi lippe Luthers. Met: Shakin' Stevens. Didier Gustin, Yves Simon e.a. 21.25 200.000 Dollars en cavale (The pursuit of D.B. Cooper), Ameri kaanse speelfilm uit 1981 van Roger Spottoswoode. Met Ro bert Duvall, Treat Williams, Kathryn Harrold e.a. 24 no vember 1971: D.B. Cooper springt uit een vliegtuig, nadat hij de piloot heeft gedwongen koers te zetten naar Mexico. In zijn vlucht neemt het een tas met 200.000 dollar mee. 22.50 Livres propos: Bicentenaire de la Rèvolution Francais* 23.20-23.50 Laatste nieuws. DUITSLAND 1 Programma-weekoverzicht IS Rafael Kubelik dirigiert. Het Symfonieorkest van de Bayeri- sche Rundfunk speelt Symfo nie nr.9 in 3 (Uit de Nieuwe Wereld) van Dvorak. Matinee im Ersten: Fernost in Paris, reportage. Die Sendung mit der Maus, kinderprogramma. E Presseclub. Tagesschau, met Wochenspie- Magazin der Woche, regionaal programma. Programma-weekoverzicht. Ferien mit Silvo, 7-dellge Tsjechische kinderserie. Met: Jozef Vrabel, Andrej Belak, Katka Sulajova e.a. Afl.1: Der Pflegehund. 45 Fieber - das Magazin aus Berlin. Mensen, meningen en muziek. E Jons und Erdme (Die Frau des anderen), Duits/Italiaanse speelfilm uit 1959 van Victor Vicas. Met: Giuliette Masina, Carl Raddatz, Richard Base- hart e.a. Philip Marlowe, Privatdetek- tiv, vooruitblik op een serrle Raymond Chandler-verhalen. Die Kuckucksuhr, tekenfilm. ARD-Ratgeber: Geld. I Gleichnisse: Der arme Laza rus, tv-spel van Martin Gralf. Met: Ulrich von Dobschütz en Klaus Spürkel. Tagesschau. i Wir über uns. l Sportschau, met o.a. WK bok sen voor zwaargewichten te Las Vegas: Mike tyson-Frank I E Lindenstrasse, serie met An drea Spatzek, Dagmar Hessen land, Ludwig Haas e.a. Afl. 169: Wind. I Die Goldene 1, de winnaar van de week van de ARD-tv-loteriJ. I Weltspiegel, reportages uit het buitenland. I Sportschau - Telegramm. i Programma-overzicht. I Tagesschau. i Das fliegende Klassenzlm- mer, Duitse speelfilm uit 1973 van Werner Jacobs. Met: Joa chim Fuchsberger, Heinz Reincke, Diana Körner e.a. i Kulturreportage: Stilgestan- den für die Kunst, reportage over culturele initiatieven In de Bundeswehr. Tagesschau. I Hundert Meisterwerke. 'Selbstportët übermalt' van Ar- nulf Rainer. l Zwei Deutsche, documentaire van Gitta Nickel over twee Duitsers, die als jongens in de laatste dagen van de oorlog nog dienst moesten doen en waarvan de een nu in West-en de ander in Oostduitsland l Tagesschau. i Nachtgedanken. DUITSLAND 2 09.00 E Programma-weekoverzicht. 09.30 Der Mut hat eine Schwester, oecumenische kerkdienst t.g.v. wereldgebedsdag in Konstanz. 10.15 Mosaik, discussie over zelf vi deo's maken. 11.00 Stadtschroiber matinee: Saint Just Live, scènes t.g.v. het 200-jarig bestaan van de Fran se revolutie. 12.00 EFaszination Musik: Dat Sonntagskonzert. Junge Ta- lente - Stars von morgen. Pre sentatie: Anneliese Rothenber- qer. Werken van Mozart, von Weber, Micolai en Rossini. 12.45 Heute. 12.47 Sonntagsgesprëch. 13.15 E Damala, vor vierzig Jahren, serie oude weekjournaals. Vandaag: Mode '49. Presenta tie: Guido Knopp. 13.30 mi - 2 oder 3, spelprogramma met Biggl Lechtermann. 14.15 Hals über Kopf, jeugdserie. Afl.: Der Rekordversuch. Met: Julia Kohl, Jörg Friedrich, An nette Kluge e.a. 14.45 Der Voigt von Dyrotz, portret van een traditionele Oostduitse bakker. 15.15 Kleine Geschichten mit gros sen Tieren verhalen over 16.15 Danke schön, nieuws van de Aktie Sorgenkind. 16.25 Heute. 16.27 Die Sport-Reportage, met Ar- nim Basche. 1. WK skiën Noordse combinatie te Lahti: 50 km heren. 18.10 ML - Mona Lisa, vrouwenma gazine met Maria von Welser. 18.50 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.10 Bonn direkt, politiek magazi ne. 19.30 Hotels. All.: Geschlchte und Geschichten, vier verhalen over het Hotel de Paris in Monte Carlo. 20.15 (UHemingway, 4-delige serie over het leven van de schrijver Hemingway. Met Stacy Keach, Mariasa Berenson, Josephine Chaplin e.a. Afl.1. 22.00 Heute en Sport am Sonntag. 22.15-00.25 E Das internationale Tanztheater: Othello, ballet van John Neumeier naar werk van Shakespeare. Met: Gamal Gouda, Gigi Hyatt, Max Midi- net e.a. Solisten en Corps de ballet en Staatsorkest van Hamburg o.l.v. Heribert Bels- sel. DUITSLAND 3 I Telekolleg II, cursussen. i Sehen statt horen, weekjour naal voor doven. i Ihre Heimat - unsere Heimat. i Tele-Akademie. II BildorderJahrhundertwen- de: Der grosse Edison, Ameri kaanse speelfilm uit 1940 van Clarence Brown. I Mu3ik im Fernsehen: Wege zu Beethoven (2). M.m.v. Leo nard Bernstein. Eroica-symfo- I Premiere: The Rake'* Pro gress (Der Wüstling), van Stra vinsky. I Auf Leben und Tod, 6-delige documentaireserie over de strijd om dé burgerrechten, Af.5: 1st da Amerika? Reiseführer. I Falcon Island, dertiendelige jeugdserie. Afl.4: Die Schlan- geninsel. I Gott und die Welt, religieus magazine. I Aktuelle Stunde. I I] Broadway Danny Rose, Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Woody Allen. Met: Woody Allen, Nick Apollo e.a. I West 3 aktuell. So isses, amusementspro gramma met Jürgen von der Lippe en Gerd Dudenhöffer. Jazz vor Mitternacht. Lever- kusener Jazzfestival. (2). Laatste nieuws. BBC 1 07.45-09.50 Open University. 09.55 Playbus. All.: Patch stop 14. 10.15 Morning worship. 11.00 Man and boy Afl.: Dartmoor. 11.25 Take nobody's word for it 11.50 Russian language and people documentaireserie. 12.15 Deutsch direkt cursus Duits. 12.40 Bazaar informatief magazi- 13.05 See hear! Magazine voor do ven en slechthorenden. 13.30 Country file, magazine over het buitenleven. 14.00 Nieuwsoverzicht. 14.02 On the record. Politiek maga zine van Jonathan Dimbleby en John Cole. 15.00 mEastEnders Omnibus. 16.00 Boksen: Frank Bruno Mike Tyson, verslag van het WK Zwaargewicht vanuit Las Ve gas. 16.50 Noel Edmonds Concord Spe cial, tijdens een vlucht van Londen naar Miami presen teert Noel Edmonds opnames van Britse luchtvaartshows van de laatste vijf jaar. 17.40 Ralph Harris cartoon time. 18.05 The clothes show, modema- 18.30 The antiques roadshow. 19.15 mSnapI Informatieve serie over fotografie. 19.25 Nieuws en weerbericht. 19.40 m Songs ot praise, geestelijke liederen vanuit Pembrokeshire. 20.15 Laura and disorder (2), zesde lige comedyserie. 20.45 Mastermind, quiz gepresen teerd door Magnus Magnusen. 21.15 (DCampion, achtdelige detecti veserie naar het werk van Mar gery Alllngham. Met Peter Da vison, Brian Glover, Andrew Burt e.a. Afl. 6: The case of the late pig (2). 22.10 Nieuws en weerbericht. 22.25 That's life. Presentatie: Esther Rantzen. 23.10 Heart of the matter, Joan Blackwell gaat dieper in op mensen met strenge, en tegen gestelde overtuigingen. Afl.: Hiders and seekers. 23.40 Boksen: Mike Tyson Frank Bruno, samenvatting. 00.30 Handmade, informatieve serie. 01.00 The moonshine war, Ameri kaanse speelfilm uit 1970 van Richard Quine. 02.40 Weerbericht. BBC 2 14.05 Foley Square, serie met Mar garet Colin, Hector Elizondo, Michael Lembeck, e.a. 14.30 Reportage 15.20 The week In the Lords, nieuws uit het Hogerhuis. 16.00 Molly, Australische speelfilm uit 1983 van Delmer Daves. 17.20 Music in Camera. Pureed - Music in the service of Kings. 18.05 Rugby special. 19.05 Movie palaces. 19.35 The money programme. 20.15 Madhur Jeffrey's far eastern cookery, 8-dellge serie culinai re programma's. All.5. 20.45 E Sword and Spirit, zesdelige informatieve serie over het Christendom. Afl.3. 21.35 Berlioz: A romantic imagina tion. Afl.3: Symphonie fantasti- 22.35 Chriatabel, Interview. 23.10 CD Screen two: The firm, tv-fllm van Al Hunter. Met: Gary Old- man, Leslie Manvllle. 00.15-00.50 Snub SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. Kindermagazine. 12.00 Shell International Motor Sports. 13.00 Mobil Motor Sports News. 14.00 Sunday Movie Matinee: Kim- berley Jim. Speelfilm uit 1964 van Emil Nofal. Met o.a. Jim Reeves, Madeleine Usher en Clive Parnell. 16.00 Beyond 2000. Documentairese rie. 17.00 Popformule.Popprogramma. 18.00 Eurosport-aankondigingen. 19.00 EUROSPORT-programma's. 01.30 THE ARTS CHANNEL: 01.30 The Mikado, klassieke komi sche opera van Gilbert Sulll- 04.00 Mozart violin concerto no. 7. 04.30-06.30 THE LANDSCAPE CHANNEL. Non-stop muziek programma met klassiek, jazz, pop en New-Age-muziek, met beelden uit de natuur en com puter-animaties. SUPER CHANNEL 10.30 Dr. Who: Genesis of the Da- leks Science-fictionserie met Tom Baker. 13.00 It la written. Religieus pro- gramma. AIL: What I like about the Catholics. 13.30 The Mix. 17.30 The World Tomorrow. Reli gieus programma. 18.00 European Business waekly. Economisch magazine. 18.30 Gillatte World Sport Special. 19.00 European top 40. Poppro- 2ra Promise. Amerikaanse speel film uit 1981 van Don Taylor. 21.45 Europees weerbericht 21.50 CI Curse of the cat people, Amerikaanse speelfilm uit 1944 van Gunther von Fritsch en Robert Wise. Met o.a. Jane Randolph, Simone Simon en Kent Smith. 23.05 Next of kin, Australische speelfilm uit 1982 van Tony Williams. Met o.a. Jackie Ker- rln en John Jarrat. 00.35 Europees weerbericht 00.40-02.00 The Mix. MTV EUROPE 07.00 MTVI Videoclips en amuse- 11.00 Marcel Vanthilt. 14.00 MTV's European top 20. 15.00 Ray Cokes. 16.30 Week in rock 17.00 MTV Classics. 18.00 Ray Cokes. 19.00 XPO, nieuwe videoclips met Maiken Wexo. 20.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. 21.00 MTV Sportlight. 22.00 Maiken Wexo. 23.00 Steve Blame Show. 23.30-07.00 Night videos. TV 5 12.00 L'Asslette Anglaise. 12.45 De La Cave Au Grenler. 13.00 Journaal. Dr. Who (Tom Baker) en Sa rah-Jane Smith (Elisabeth Sla- den) moeten het ontstaan van de Daleks, een moordzuchtig robot-ras, zien te voorkomen. Super Channel om 10.30 uur. FOTO: BBC 13.15 Sila Garonne Avait Voulu. 14.45 Apostrophes. 16.05 Brèves. 16.10 Histoirea naturelles. 16.30 Aventures Et Sports. 17.55 Brèves. 18.00 Avec Un Grand A. 19.00 Ushuaia. 19.30 Flash Varicelle. 20.00 Avis de Recherche. 21.30 Trente Millions D'AMIa. 22.00 Journaal. 22.30 7 Sur 7. 23.30 Ex Libris. 00.30-01.00 Papier Glacé. RTL+ 08.00 Li-La-Laune-Bar, met Die himmlischen Teddybëren, te kenfilmserie, Die Welt des Schnorchel, tekenfilmserie, Heathcliff, tekenfilmserie. 09.30 Schimpo, was macht ein Afl' In Afrika, natuurfilm. 11.10 Sternenkrieg im Weltall (Mes sage from space). Japanse speelfilm uit 1978 van Kinjl Fu- kasaku. Met: Vic Morrow, Son ny China, Philipp Casnoff. e.a. 12.30 Klassik zu Mittag, m.m.v. het RTL-Orkest. 13.00 Heute bei uns. 13.10 Computer Kids (Whiz Klds), Amerikaanse serie. 14.00 Gut schmeckt's, culinaire tips van Hademar Bankhofer. 14.30 E) Ferien in Tirol, Duitse speel film uit 1957 van Wolfgang Schlief. Met: Grete Welser, Dietmar Sch:onherr, Claude Blederstaedt, e.a. 18.45 RTL aktuell. 19.00 Eln Tag wie kein anderer, toe ristische quiz. Presentatie: Su- sanne Ironzucker en Björn Schimpt. 20.00 Das Erwachen der Sphinx (The awakening), Engels-Ame rikaanse speelfilm uit 1979 van Mike Newell. Met: Charles Heston, Susannah York, Jill Townsend, e.a. 21.45 Spiegel TV, nleuwsmagazlne. 22.20 Bild als Botschaft Vandaag: Christus vor Pilatus van Rue- land Fruehauf. 22.25 Finale - Die Sportsendung am Sonntagabend. met Wilfreld Mohren. 23.10 Videomagazin. 23.35 Virginia Slims, tennis voor da mes te San Francisco. Com mentaar: Gerd Szepanski. 00.35-00.40 Betthupferl. NEDERLAND 1 KRO 15.30 Neighbours. 15.55 Nogges. 16.35 Er was eens... het leven. 17.00 Kinderkookkafè. 17.30 Journaal. 17.44 Zeker weten. NEDERLAND 2 BRT 1 15.00 Home, sweet home Australi sche serie. 15.30 De Steek-er-wat-van- op-show. 16.30-17.20 Wie schrijft die blijft 17.30 Black Beauty DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Tageschau. 10.03 (33Die Schwarzwaldklinik e. 10.45 Jede Woche neu 12.05 Umschau. 12.15 Weltspiegel. 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Tagesschau. 15.00 Tages schau. 15.05 Sinha Moca. 15.30 Aller- hand Leute: Bliek zurück Corinna Tanski, portret. 16.00 Die Tricktilm- schau. 16.15 Die Sendung mil der Maus. 16.45 Ferien mit Silvo. 17.15 Ta gesschau. 17.25 Aul Achse, serie. DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1. 13.15-13.45 Wa- rum Christen glauben. 15.55 Heute. 15.58 Boomer, der Streuner, serie. 16.20 Logo, jeugdjournaal. 16.30 Unser Freund... Das Plerd. 16.55 Heute. 17 10 O Tele-lllustrierte 17.45 SOKO 5113. BBC 1 07.30 Flinlstones. 07.55 Weer. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. Aansl.: Open air (1). 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws. 11.05 Flintstones, tekenfilm. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. Aansl.: Open air. (2). 13.00 Nieuws. Aansl.: Daytime live. 14.00 Nieuws en weer. 14.30 Neigh bours. 14.50 Going for gold. 15 15 Iron side. 16.00 .The Hogan Family. 16.25 Bazaar. 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.00 DJ Kat Show. 09.30 Lucy Show. 10.00 Panel Pot Pouri. 11.30 Sky by Day. 12.30 The Sullivans. 13.00 Ano ther World. 14.00 LANDSCAPE CHAN NEL. 15.00 As the World Turns. 16.00 Loving. 16.30 Family affair. 17.00 Countdown. SUPER CHANNEL (Programma's onder voorbehoud) 07.00 World news. 08.00 The Mix. 15.30 Chart Attack. 16.30 Hot Una. 06.00 Hallo Europe! 09.10 Springfield Story 10.00 California clan 10 50 Tekenfilm. 11.00 Dr. Med. Marcus Wei-' by 11.40 KAZ 12.30 Klassik zu Mitlag. 13.00 Heute bei uns. 13.10 Ein Schicksahljahr. 14.05 Der Sechs-Mil- lionen-Dollar-Mann 14.50 RTL Mu- eikrevue 15.45 Netto: Ihr Wlrtschaft heute. 16.05 Die Springfield Story. 16.55 RTL Aktuell.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19