Huisartsen vrij goed bereikbaar HP E uitdeweekblade d0ENE Een bonte boel bij C en A Cockie van Giessel voelt zich thuis in de cockpit De mens als metafoor DE TIJD Jei Mc op Htr BINNENLAND £eidóc6ou/iant DONDERDAG 23 FEBRUARI 1989 PAGINA Ook handel in mannen wordt strafbaar DEN HAAG Niet alleen de handel in vrouwen maar ook de handel in meerderja rige mannen is binnenkort strafbaar vol gens de Nederlandse wet als het parlement akkoord gaat met een wetsvoorstel dat door minister Korthals van justitie is ingediend. Daarin wordt ook een verhoging van de strafmaat voor mensenhandel voorgesteld; maximaal kan door de rechter tien jaar ge vangenisstraf of een geldboete van 100.000 gulden worden opgelegd. In beide delict somschrijvingen worden handelingen straf baar gesteld die gepaard gaan met enigerlei vorm van dwang en/of misbruik van feite lijke verhoudingen die voortvloeien uit overwicht of misleiding. Hiermee wordt beoogd de uitbuiting van prostituees uit Derde-Wereldlanden tegen te gaan. Benzine cent duurder ROTTERDAM De prijzen van benzine en diesel gaan morgen met een cent omhoog. Su- perbenzine gaat aan de zelftankpomp in de meeste gevallen 161 cent kosten, euro lood vrij 154 cent en dieselo lie 85,8 cent. De prijs verhoging is vooral het gevolg van de ontwik kelingen in de interna tionale produktnoterin- gen en minder van de dollarkoers, aldus Rot terdamse oliehandela- Dode man na jaar gevonden AMSTERDAM De politie heeft giste ren in een woning in Amsterdam het gemummificeerde lichaam van de 52-ja- rige bewoner aangetroffen. De man blijkt al bijna een jaar dood te zijn. Hij is een natuurlijke dood gestorven, zo heeft het onderzoek door de schouwarts van de GG en GD uitgewezen. De lugubere vondst werd gedaan toen een deurwaar der gistermorgen met politieassistentie een huurschuld wilde komen innen. Na dat niet op aanbellen en kloppen werd gereageerd, werd geprobeerd de voor deur te forceren. Dit lukte niet door de grote hoeveelheden post en kranten achter de deur. Vervolgens ging men door een raam naar binnen. BUI TBR voor doden jongetje AMSTERDAM De rechtbank in Amster dam heeft een 36-jarige man die vorig jaar in de Bijlmermeer het 7-jarige zoontje van vrienden van het leven beroofde, ontslagen van rechtsvervolging. Hij wordt ter beschik king gesteld van de regering (tbr) met een bevel tot verpleging, omdat het gevaar be staat dat hij opnieuw een ernstig geweldsde lict zou kunnen plegen. Deskundigen van het Pieter Baan Centrum hadden dit de rechter geadviseerd. De rechtbank vindt dat de man zijn daad niet kan worden aangere kend, omdat hij op het fatale moment in een psychotische toestand verkeerde. Uit het psychiatrisch onderzoek is gebleken dat de man ernstig leed onder het uitblijven van een voogdijregeling voor zijn eigen zoontje uit zijn vorige huwelijk voor wie hij dol graag wilde zorgen. Terwijl hij het jongetje van het leven beroofde zou hij zijn huilende zoontje voor zich hebben gezien. Michelin-sterren schitteren minder AMSTERDAM Restaurant „De graaf van het Hoogveen" in Noordwijk aan Zee is zijn enige Michelin-ster kwijtgeraakt. De re dacteur van de befaamde Miche- lingids, J.P. Simon, maakte giste ren in de hoofdstad bekend dat in totaal vier sterren uit Nederland verdwijnen. Alleen het Amster damse restaurant Christophe wist de fel begeerde bekroning te be machtigen, terwijl vier andere be drijven met pijn in het hart hun ster niet meer zien schitteren. Het bekende „Prins Juliana" in Val kenburg zal voortaan met één ster door het leven gaan. In ons land zijn nu nog drie restaurants met twee sterren. Ondernemers eisen verbod op Friese plaatsnamen LEEUWARDEN Een stich ting van ondernemers in de Friese gemeente Tytsjerkstera- diel heeft gisteren in een kort geding voor de Leeuwarder rechtbank een verbod geëist op de uitvoering van het om streden plaatsnamenbesluit van de gemeente. De stichting verzet zich tegen het besluit de namen van zes tien dorpen die tot deze ge meente behoren in het Fries vast te stellen en alleen deze namen te gebruiken op onder meer de bewegwijzering. De raadsman van de onderne mers, mr. Geense, vond het onjuist dat de gemeente was doorgegaan met het aanbren gen van de Friese namen op de borden, terwijl bekend de telefoonboeken. Ook de hij de betreffende raadsbe sluiten uit 1987 niet rechtsgel dig omdat ze niet zorgvuldig zouden zijn genomen. De raadsman van de gemeen te, mr. De Goede, vertelde dat de gemeente met Rijkswater staat overeenstemming heeft bereikt over het plaatsen van zogenoemde „vooraankondi gingen" met de Nederlandse plaatsnamen langs de invals wegen naar de gemeente. De Goede benadrukte dat het plaatsnamenbesluit deel uit maakt; van een consistent taal beleid^ dat wordt gesteund door de rijksoverheid en zelfs door het Europees Parlement. Uitspraak over uiterlijk twee weken. Vernietigen van sperma overleden patiënt inzet van kort geding LEIDEN De ouders van een jongen die is overleden aan kanker en zijn sperma had la ten invriezen bij het Acade misch Ziekenhuis Leiden (AZL) eisen komende dinsdag in een kort geding dat het zie kenhuis dat zaad nog twee jaar bewaart. Dat is in dergelijke gevallen niet gebruikelijk. Mannelijke Kankerpatiënten die met chemotherapie of be straling worden behandeld, la ten voor die therapie vaak hun zaad invriezen, omdat ze door de behandeling door gaans onvruchtbaar worden. Genezen ze, dan kunnen ze met behulp van het ingevro ren zaad toch nog kinderen krijgen. Overlijdt zo'n patiënt, dan vernietigt het ziekenhuis het zaad. Dat is overigens niet wettelijk voorgeschreven. Er is aihien een notitie van de mi nisters van volksgezondheid en justitie over kunstmatige inseminatie en draagmoeder schap waarin vernietiging van het donorzaad in dergelijke si tuaties wordt aanbevolen. De eisende partij wenst niets Ite zeggen over de beweegrede nen een rechtzaak aan te span nen. Advocaat mr. Van Roy uit Leiden wil ook proberen de zaak, die in Den Haag dient, achter gesloten deuren te laten behandelen. ingen D71-122248 18.00 ei abezorgd. UTRECHT De huisart sen zijn redelijk beschik baar en bereikbaar. Op onderdelen zijn nog ver beteringen mogelijk, aldus een gisteren in Utrecht gepresenteerd onderzoek van de Geneeskundige In spectie voor de Volksge zondheid. De huisartsen komen binnenkort zelf met voorstellen om de be reikbaarheid te verbete- Ruim 50p huisartsen, 90 pro cent van degenen die een uit voerig enquêteformulier van de inspectie kreeg, hebben ge reageerd. Van hen bleek meer dan de helft maar één tele foonlijn te hebben en ruim 30 procent twee of meer, terwijl 10 procent over een „spoed- lijn" beschikt. Omdat de tele foon op bepaalde uren inten sief wordt gebruikt, verbetert een apart spoednummer vol gens de inspectie de bereik baarheid. Bijna alle huisartsen zijn tij dens visites overdag dank zij semafoons en autotelefoons goed te bereiken. Maar over oproepen in spoedgevallen heeft 15 procent geen afspra ken met assistente of achter- wacht. Verder zijn er grote variaties in het aantal keren dat de waarneemgroepen bij elkaar komen en in de inhoud van de waarneemovereenkomsten. In 5 procent van de gevallen is er geen overdracht van patiënten voor de waarneming, in ruim de helft altijd en in ruim 40 procent vaak. De geneeskundig inspecteur voor de huisartsgeneeskunde, M. van Campen, benadrukte dat het niet de bedoeling van de inspectie is om „het vinger tje te heffen". Hij zei dat het rapport moet worden gezien als een steuntje in de rug bij de poging van NHG en LHV om een eind te maken aan nog be staande vrijblijvendheid. Aantal doden in verkeer neemt af DEN HAAG Hoewel er op de weg vorig jaar bijna 6 procent meer verkeer was dan in 1987, is het aantal verkeersdoden ge daald van 1.485 naar 1.355. Ook het aantal gewonden, die zich in een ziekenhuis moesten laten behandelen, nam af: van 13.959 naar 13.630. Het Centraal bureau voor de Statistiek, merkt daar bij op dat de drukte in het verkeer weliswaar nog steeds toe neemt, maar niet meer zo sterk als in 1987. Toen was er 7 pro cent meer verkeer op de weg dan in 1986. Op de snelwegen steeg de verkeersintensiteit vorig jaar nog met ruim 7 procent, maar op de provinciale wegen met slechts 4,5 procent. C en A combineert deze zomer nopjes, strepen en blokjes. FOTO: AN Terwijl clowns en acroba ten uit de musical „Bar- num" hun flitsende act la ten zien, wordt door C en A in Amsterdam de nieuwe voorjaars- en zo- mermode gelanceerd. Een echt modecircus, waarin vooral de mannen-mode collectie bijzonder specta culair voor de dag komt. Mooie, gemakkelijk zittende herenkostuums zijn voorzien van een zeer ruim vallende bandplooipantalon. Soms zijn deze pakken driedelig en voor de vrije tijd mogen vest, over hemd en das allemaal anders gedessineerd zijn. Veel pakken hebben van die fijne warme aardetinten, zoals camel, olijf en brigue. De gekreukte lin- nenlook ontbreekt evenmin. Een prettige stijl. Opvallend is het kolbert met elastiek in de taille. Naast deze formele en correcte kleding voor heren zijn er jeans, soms met leer af gebiesd en spannende over hemden, voorzien van Mexi caans borduursel. In de damesmode worden sterk uiteenlopende trends ge toond. De fietsbroekenstijl met zwarte, zeer nauw sluitende aerobicpakken zullen wel het absolute einde betekenen in de discotheek. Nogal ouderwets zijn de keurige japonnen van gladde stoffen, met kuitlange rokken. Vaak met zwart-witte grafische dessins. Naast deze jurken steken de hippy-ach- tige gebatikte katoenen gewa den bepaald gedurfd af. Een representatieve stijl voor wer kende vrouwen daarentegen vindt men terug in zwarte krijtstreep pakken. Blouses met een mooie kraagvorm doen het verder goed bij herfstbruine en aubergine en sembles. In de kinderkleding komen doldwaze en vrolijke dessins veel voor. Blokken, strepen en cijfers. Soms ook een menge ling van verschillende dessins bij één shirt of broek. Volwas senen worden deze zomer ech ter geacht op een inventieve manier zelf zo'n combinatie samen te stellen voor de vrije tijd. Dat kan door verschillen de kledingstukken met totaal dessins creatief met elkaar te combineren. PHIA BARUCH FLAUWE GRAPPEN UIT DE BEGINJAREN BLIJVEN UIT SCHIPHOL „Eigenlijk had ik twintig jaar gele den nieuws moeten zijn. Toen kwam een vrouw als vlieger bij de luchtvaart maatschappijen de cockpit niet in", zegt Cockie van Giessel, Nederlands eerste vrouwelijke gezagvoerder. Na acht jaar als co-piloot te hebben gevlogen op de Boeing-737-vliegtuigen van Transavia Airlines, kreeg zij op 1 februari haar aanstelling als captain. Nu, 38 jaar oud, heeft zij het beroep en de sta tus waar zij als 20-jarige in de verste verte niet aan had ge dacht. „Gewoon omdat er toen geen vrouwelijke vliegers wa ren en ik er nooit bij stil had gestaan, dat ik dat wel zou kunnen worden", zegt gezag voerder Van Giessel, terugkij kend op die tijd. Dat ze „iets in de luchtvaart" wilde, wist ze al wel toen ze haar opleiding hbs-a voltooide. Als stewardess ging ze de lucht in bij de maatschappij die nu nog steeds haar werkgever is. Cockie van Giessel in de cockpit van een Boeing 737 Maar in 1976 was het toch zo- Het proces naar een aanstel ver. De toen 25-jarige Cocky ling als vlieger bij Transavia werd als eerste vrouw toegela- was in gang gezet, maar ver ten tot de Rijksluchtvaart- liep langzaam. „In eerste in- school in Eelde. „Een sprong stantie waren de geluiden ne- in het diepe", zegt ze erover. gatief. Ze lieten me merken dat ze hoopten dat het niet op een teleurstelling voor me zou uitlopen". In 1981 solliciteerde ze op een interne vacature naar „een stoel voorin". „Ze zijn niet over één nacht ijs gegaan, weet ik achteraf. De onderne mingsraad en ook de Vereni ging van Nederlandse Ver keersvliegers hebben zich er mee bemoeid. Maar de druk van binnenuit was inmiddels groot. Zo van, je moet iets voor haar doen". Cockie vindt de cockpit voor vrouwen een prima werkter rein. „Ze kunnen zich er lek ker in voelen. Vroeger was dit beroep fysiek moeilijker, om dat de vliegtuigen zwaarder te besturen waren. Maar die pro blemen doen zich bij de huidi ge generatie verkeersvliegtui gen niet meer voor". Problemen heeft ze als co-pi- loot in de relatie tot haar man nelijke collega's nooit gehad. Wel hoopt ze op meer vrouwe lijke vliegers. Dat dat de ko mende jaren wel zal lukken, staat voor haar vast. „Het beroep van verkeersvlieger is lang niet meer zo onbekend, er is een markt voor, terwijl ook veel meer vrouwen de goede vooropleiding hebben". Niet geregeld Ook daarin had Cockie de tijd niet mee. Haar werd ten stel ligste ontraden om de wiskun- de-richting te volgen. „Ik was misschien niet goed genoeg, maar wilde er wel een jaar voor blijven zitten. Als ik toen geweten had dat ik vlieger had kunnen worden, had ik mijn zin wel doorgezet". De flauwe grappen uit de be ginjaren als vlieger blijven uit; maatschappijen lijken gewend te raken aan vrouwelijke vlie gers. Maar werkelijk geregeld is het vrouwelijke vliegersbe- staan niet. Zo is nog niet gere geld hoe lang een vrouw als vlieger mag blijven werken bij zwangerschap. Van Giessel verricht inmid dels ook werkzaamheden voor de ledenraad van de Vereni ging van Nederlandse Ver keersvliegers. Maar het werk terrein waar zij zich het mees te thuis voelt, blijft de cockpit van de Boeing-737. SUSKE EN WISKE DE KOMIEKE COCO Boeren in actie tegen prijsbeleid DEN HAAG Met een trek ker-estafette gaan boeren aan staande maandag, dinsdag en woensdag demonstreren tegen het prijsbeleid van de Europe se Gemeenschap en het gewas- beschermingsbeleid van minis ter Braks van landbouw en visserij. De boeren bieden woensdag een petitie met hun grieven aan aan voorzitter G. Doornbos van het Landbouw schap waarvan het bestuur die ochtend in Den Haag verga dert. Het is de bedoeling dat Doornbos de petitie woensdag middag aan minister Braks geeft tijdens het geregeld over leg tussen het schap en de mi nister. De actie wordt opgezet door de drie centrale land bouworganisaties, de katholie ke KNBTB, de christelijke CBTB en het algemene KNLC. Vrijdag 19 maart verschijnt deze krant met de special #uTQ'89 er na de teleurstellende verkoopcijfers in 1988 dit jaar een opleving in de verkoop van nieuwe auto's? Zeker is dat u via de special AUTO'89 een publiek bereikt dat geïn teresseerd is in auto's. Bovendien wonen deze mensen in een welvarend deel van Nederland. Informatie over de adverteermogelijkheden in deze special wordt u graag verstrekt door Ronald te Boekhorst, bereik baar onder nummer 071 - 122 244. I III CeidóeSoiwant Ten vlu< in I Welzeker is er één weekblad dat geen letter over de zaak Rushdie schrijft: de Haagse Post. Van begin tot eind gaat het over kunst en cultuur in de Sovjetunie. Aanleiding daarvoor is een tentoonstel ling in het Stedelijk van Ka- zimir Malevich die onder Gorbatsjov weer mag. Zoals daar ineens zoveel mag dat onder Khomeini letterlijk een doodzonde is. En over dat laatste gaan de andere weekbladen; het gezicht van Rushdie staat op elk omslag. De Duivelsverzen zijn nog niet te koop in Moskou, maar het culturele klimaat is daar zo ontdooid, dat de Russische vertaling best tot de moge lijkheden behoort. Boeken die onder vele heersers ver boden waren, liggen sinds Gorbatsjov in de etalage. Zelfs het als pornografische verketterde Lolita zal bin nenkort worden gepubli ceerd. Maar ook de kampher inneringen van Ginzburg en de bittere verhalen van Sja- lamov over de Goelag. Het wachten, concludeert de Haagse Post, is nu nog op De' Goelag Archipel van Solsjenitsin. „Als dat werk gepubliceerd mag worden, kun je stellen dat de Sovjetu nie hard op weg is een „ge woon" land te worden. Dat maakt het allemaal misschien wat minder spannend voor de Kremlin-watchers, zal wel de basis leggen voor de nieuwe culturele bloei". Het verhaal is één van de vele onder het thema „Kunstnost!?" waarmee HP geheel is gevuld. Het blad vindt het zo uniek dat het Stedelijk als enig niet-Rus- sisch museum een tentoon stelling krijgt van de zolang doodgezwegen schilder Male vich, dat de Sovjetunie van diverse kanten wordt beke ken. Natuurlijk ook door W.L.Brugsma die - heel an ders dan eerder Arie Kuiper in De Tijd meldt dat er in wezen eigenlijk niets is ver anderd sinds hij 33 jaar gele den de stad voor het eerst be zocht. Wie „begrip" voor Moskou wil behouden doet er beter aan op afstand te blij ven. Van dichtbij gezien lij ken perestrojka en glasnost op Potemkin-facade nr. zo veel". En HP over Malevich, de aanleiding voor de special (gulden duurder dan nor maal): „De tragiek van een volk samengebald in één per- Zoals eigenlijk alle weekbla den wijst De Tijd erop dat „de bloeddorstige onver draagzaamheid niet onlosma kelijk is verbonden met de islam". Woorden van hoofd redacteur Tony van der Meu- len, die eerder in Teheran was en daardoor niet meer begrip heeft gekregen, maar juist het tegenovergestelde. „Al lees ik er meters boeken over om alles te kunnen dui den, dan wil ik nog niet we ten van begrip voor een regi me dat vrouwen vlak voor hun executie verkracht om te voorkomen dat ze als maagd toegang krijgen tot de hemel; een regime dat bij executies een lichaam langzaam aan flarden schiet tot de dood zijn verlossende werk doet". In Engeland sprak het blad met twee representanten van dit regime, al bij voorbaat een zinloze ontmoeting. Op merking: Ik wil u niet bele digen, maar ik vond het een schitterend boek, geestig en diepzinnig. Antwoord: „Het is het meest schandelijke werk dat ooit over de islam is geschreven". Ook in Neder land was er een ontmoeting met twee vertegenwoordigers van hetzelfde regime. Een andere toon, executie gaat de moslims in Nederland wat te ver, maar toch ook hier: „Khomeini richt zich op één persoon, Rushdie kwetst achthonderdmiljoen men- Vrouwen bij de politie, in Nederland, klagen veel over de macho-cultuur die voor hen het werk vergalt. „Gaan deweg werd ik steeds grover in de mond; ik liet mijn haar kort knippen en probeerde als een man te lopen. Je weet wel, met die trossen uien on der je armen. Later kreeg ik bij de Mobiele Eenheid nog de bijnaam Kareltje". Geen thema, wel een artikel over Malevich: „Almaar op nieuw het wiel uitvinden dat geesteskracht heet". „Een hartstochtelijk funda mentalisme heeft zich van mij meester gemaakt", schrijft Renate Rubinstein in Vrij Nederland. „Ik sta er versteld van, want ik dacht dat ik het niet in mij had. Maar toen ik op tv een mol- lah zag die riep dat hij door dat boek van Rushdie diep gegriefd en gekwetst en bele digd was in zijn hart, zijn ziel, zijn gevoel en zijn emo ties, dacht ik: verdomd, hij neemt me de woorden uit mij mond. Want ook ik ben diep gegriefd en gekwetst en bele digd. Door die boekverbran ding eerst al en door de op roep tot moord op Rushdie daarna". Hoofdredacteur Rinus Ferdi- nandusse herinnert aan Iran- gate, „een leerzame periode voor iedereen die zich sma lend uitlaat over de bestuur lijke chaos in Teheran". En ook hij lijkt getroffen door dat hartstochtelijk funda mentalisme: „Rauwe reacties, de mooiste maar heftigste die ik hoorde was: „Nuke the mullahs"plat met dat hele zootje, oog om oog. Dat is de taal die ze verstaan. En wat onze „eigen" moslims betreft: tulband af, méédoen met ons en anders eruit. Ik weet het, het kén niet, maar woede zoekt een uitweg". Schilder Aart Verhoog - ooit wegens schokkend gedrag de Haagse Kunstkring uitge gooid, nu gezellig koutend in sociëteit De Witte - openhar tig tegenover Bibeb: „Vroe ger was ik wild en roman tisch, nu ordelijk en ijselijk serieus. Angst voor de dood. Met de jaren is die angst er niet minder op geworden. Ik zie mijn schilderijen als een verzet tegen de tijd dat ik er niet meer ben". Een andere poging een weg te vinden in de waanzin on derneemt Elsevier, door on der andere een tegenstander van het regime aan het woord te laten. Een jonge in genieur, die in 1980 werd aangetrokken door het cha risma van de leider en vanuit de VS naar Iran terugkeerde: „Sterven voor Khomeini, dat is het laatste dat ik zou doen. En ik ken niemand die zijn leven voor Khomeini zou wagen". Vier, Nederlandse, politie commissarissen (beter: De Grote Vier) over vooral de politiek. Nordholt (Amster dam): „Ik heb het idee dat we bezig zijn met het maken van een sculptuur die aan het einde van de dag in elkaar wordt geslagen". Brand (Den Haag): „We moeten niet doen alsof wij in Nederland een geweldige corruptie hebben, gelukkig nog niet. Maar ik vind wel dat je er toch in een te groot aantal gevallen mee wordt geconfronteerd". Niet Malevich, wel Moskou. Het nachtelijk leven in beel den - foto's en tekst. „De nacht bestaat slechts voor met westers geld". raanst /orig ji erugg< als vl het Hi de VI Voord, een n< derlan konde ilotsel i fo voldot een vl land de teg moet het N buiter Turki; HOSK leltsir door tijleid< aartijl kreeg :enko Jevge van h te 57C Jeltsii het 1 Gorbs voegd tactisc eigen Rushdie zal volgens HN-ma- gazine niet het eerste slacht offer zijn van godsdienst. Co lumniste Loes van Lennep: „Ook het christendom heeft een spoor van veelal onschul dig bloed door de geschiede nis getrokken. Heeft gods dienst de mensheid meer kwaad dan goed gedaan? Mijn theorie is, dat weinig zich zo voor misbruik leent als godsdienst". Hoofdredacteur Bert van Duijn: „In de zaak Rushdie is een genuanceerd oordeel mo gelijk dat zowel begrip als harde afwijzing inhoudt. Be grip kan men hebben voor de mogelijkheid dat moslims hun godsdienst door Rushdie beledigd achten. Zeker chris tenen hoeven daar niet hoog hartig over te doen". De confrontatie rond De Dui velsverzen is wèl klassiek, stelt De Groene: „Hierna verklaarde Gallilëi onder ede dat hij de genoemde dwalin gen en ketterijen, te weten dat de zon het onbeweeglijke centrum van de wereld zou zijn en dat de aarde zich zou bewegen, met oprecht hart en ongeveinsd geloof af zwoer, vervloekte en verfoei de". Hoofdredacteur Martin van Amerongen, initiatiefnemer van een handtekeningenactie voor Rushdie: „Een christelij ke natie heeft geen wetten nodig die Hem tegen „sma lende godslasteringbescher men, want de praktijk leert dat Hij best in staat is zijn ei gen Heilige Boontjes te dop- Üjit een portret van Rushdie, aan de hand van diverse eer dere ontmoetingen: „Ook mijn eigen leven is vol mi graties, van de ene plek en taal naar de andere. En zo kreeg ik het idee van de mens als overgang van het een naar het ander, de mens als metafoor. Het leek me een rijk idee!". DICK HOFLAND V ir ROT Belii vrij korti Balti Estk kenc de het nisti: oper Estli hanl En van Estk vierl stilte DE stofU blijkt zig z

Leidse Courant | 1989 | | pagina 4