Kaal zijn is niet erg RADIO/TELEVISIE foidoe Sou/unit DINSDAG 21 FEBRUARI 1989 PAGINA 15 Veronica het liefst in z'n eentje verder Vervolg van voorpagina HILVERSUM Wanneer het Veronica-bestuur be sluit de samenwerking met AVRO, TROS en de uitgevers Elsevier, de Perscombinatie, de Tele graaf en VNU te beëindi gen, lijkt de invoering van commerciële televisie ver der weg dan ooit. Van het model zoals dat door CDA-VVD in het regeerak koord is vastgelegd, komt in elk geval niets terecht. Out ontkent dat hij de verdacht makingen gebruikt om in zijn eentje verder te kunnen. Hoe wel Veronica dat het liefst zou doen, meent ook Out dat het jnomenteel politiek niet haal baar is. Daarom ook is Veroni ca het ATV-verband aange gaan. Rob Out hoopt nog altijd dat de ATV-plannen van de grond komen, al meent hij dat „als je van binnenuit wordt aangevallen, dat heel erg moeilijk wordt". In een com mentaar laat hij weten: „Ik ben van nature een loyaal mens, maar daaraan is natuur lijk een grens en die komt nu in zicht". A1& ATV een succes wordt, voorziet de Veronica-directeur vooral op het personele vlak de nodige problemen. Bij Ve- jronica werken honderdtwintig mensen en dat is al te veel. Hoewel mensen moeten er dan niet afvloeien bij de TROS en de AVRO, die gezamenlijk vijfhonderd mensen in dienst hebben. Veronica zit ondertussen niet stil. Hoewel er in ATV-ver- band wordt gesproken over commericiële televisie in Ne derland, heeft Out ook buiten de landsgrenzen gekeken. Met de Luxemburgse regering is inmiddels een principe-ak koord bereikt over het opzet ten van een commerciële satel lietzender vanuit Luxemburg. Tijdens dat gesprek bleek dat ook TROS en AVRO al in het Groot Hertogdom op bezoek waren geweest met uiteraard hetzelfde doel. Volgens Out wortelen de pro blemen die nu spelen in het feit dat Veronica nog altijd een spectaculaire groei doormaakt. TROS en AVRO voelen zich bedreigd. Kaalangst. Documentaire. NOS-tele- visie.^Ned. 3 om 21.27 uur. Van- HILVERSUM Een film ma ken over de afnemende haar dos bij mannen, stuit op de no dige problemen. Dat onder vond Eline Flipse toen ze het idee opvatte een film te ma ken over kale kruinen. Eline, die zich gewoonlijk bezighoudt met het vervaardigen van kunstfilms, kreeg in eerste in stantie een enorme vloedgolf aan reacties over zich heen, maar toen de camera eraan te pas kwam, wilde bijna nie mand in beeld. Slechts een paar mensen bleven over, zo als een man die zo kaal is als een biljartbal en de opbeuren de woorden spreekt: „Kaal zijn is niet erg". Eline: „Ik heb gezocht naar het drama bij mannen die kaal worden, maar blijkbaar tegelij kertijd onrust gezaaid in de ge lederen van de haarmiddel- tjes-makers en haarinstituten. Ze hebben gedreigd advocaten in te schakelen om uitzending te voorkomen. Ze wilden ook allemaal een weerwoord. Het wachten is nu op het ingooien van mijn ramen". Het idee voor het programma werd geboren op een bruilofts feest. Eline: „Daar kwam ik een oude schoolvriend tegen die vroeger een enorme bos haar had. Daarvan was bijna niets meer over.. Het verlies van zijn haar had invloed ge had op zijn persoon. Het pro bleem van de kaalhoofdigheid onder de Nederlandse mannen is groot. Tijdens de vele tele foongesprekken die ik heb ge voerd blijken vooral jongeren het vreselijk te vinden dat ze kaal worden". Toupetje „Kaalangst" is ondanks alles een tamelijk vrolijke verhan deling, waarin de verschillen de meningen over kaalheid en wat er tegen te doen is tegen over elkaar worden gezet. Zo worden bijvoorbeeld de voor en tegens van het dragen van een toupetje afgewogen en gaat de maakster in op de ma zen die door slimme zakenlie den werden gevonden in de geneesmiddelenwet. Ze spelen handig in op de psychologische gevolgen van haaruitval. Het verlies levert soms een be hoorlijke deuk in het zelfver trouwen op. Er zijn dan ook heel veel haarlozen die enor me bedragen over hebben voor wat bedekking op de schedel. Waar de een zijn haar nog probeert terug te krijgen met een goedkoop haarmiddel- tje, betaalt een ander grif 2450 gulden voor een volstrekt zin loze analyse van zijn haar, waarna drie potjes creme wor den verstrekt. Het enige dat de persoon in kwestie er mis schien aan overhoudt, is een drie maanden durend gevoel dat het werkt. Sommige mannen gaan heel ver. Daarom ook kon er een wildgroei in haarinstituten ontstaan, die soms bedragen van 20.000 gulden incasseren voor hun arbeid. De man zon der haar houdt er, na wat was beurten vaak niet meer dan een achterhoofd als een tan denborstel aan over. Waar het ene instituut werkt met laser heeft de andere fir ma zich gespecialiseerd in haartransplantaties zoals het aanbrengen van Japans kunst- haar, dat met een naaldje in de hoofdhuid wordt geprikt. Soms ook wordt de schedel huid doorploegd met een draad om een toupetje vast te houden. Bij beide methode is het natuurlijk vragen om el lende. Er komt een chirurg aan het woord die regelmatig patiënten krijgt bij wie hij met engelengeduld het kunsthaar moet verwijderen in verband met infecties. Rode draad Als rode draad door het pro gramma loopt een college van de aan het Nijmeegse Radbout ziekenhuis verbonden Duitse professor dr. R Happle. Deze dermatoloog houdt voor een groep kalende mannen een verhandeling over de oorza ken en vormen van kaalheid. Zijn conclusie is dat er niets aan is te doen. In elk geval staat vast dat voedingsvormen geen invloed hebben op haar uitval en dat het druppelen van vitaminen op het haar geen zin heeft. Het enige dat enigzins helpt is het masseren van de hoofdhuid. Eline Flip se: „Waar ik ook mooie resul taten van heb gezien, is de me thode van dr. Van der Veen uit Tiel. Hij brengt een hoef- vormige ballon aan onder de huid en rekt hem hiermee langzaam op. Later wordt dan het te veel aan hoofdhuid weggehaald waardoor de haar lijnen op het midden van het hoofd op operatieve manier bij elkaar worden gebracht". Eline geeft geen commentaar in haar tragi-komische docu mentaire. „Dat is een bewuste keuze. Iedereen moet zelf maar zijn conclusies trekken.... In zekere zin heb ik natuurlijk wel partij getrokken. Ik heb tenslotte de beelden gekozen en ze achter elkaar 'gezet. Maar ik geloof niet dat ik de gene ben die moet zeggen: je moet het wel of niet doen. Het grappige aan deze documentai re is juist dat ik allerlei menin gen tegenover elkaar zet. Ik heb ook bewust niet helder willen zijn tenslotte kan ik met deze film geen oplossing bieden". HANS PIËT Niet iedereen gaat gebukt door het leven onder zijn afnemende haardos. 17.30 17.45 NCRV James Herriot (All crea tures, great and small), En gelse serie. Afl.: Vaarwel! Mrs. Hall wordt door mr Carter ten huwelijk ge vraagd. Het lijkt haar erg moeilijk afscheid te moeten nemen van Skel- dale House, waar ze zoveel jaren geleefd en gewoond heeft. Ja Natuurlijk Gast: na tuurfotograaf Frits Gom- mers. Presentatie: Karin de Groot m.m.v. Antoon van Hooff en Frank de Graaf. Op verhaal komen in de Wester serie bijbelver halen. Vandaag: De Farao droomt. NOS Journaal. NCRV De Kids, 13-delige Cana dese jeugdserie. Afl.8: De tweeling. Erica wil niets lie ver dan volwassen wor den, maar haar jongere tweelingzusje Heather loopt haar daarbij hinder lijk voor de voeten. Ducktales, tekenfilmserie van Walt Disney. Afl.36: Mijn geld spoelt weg. Alex, tekenfilmserie. Pieter Post, 13-delige En gelse poppenserie. Afl.3: Verjaardagsverassing. NOS Journaal. NCRV Dinges, spelprogramma. Presentatie: Frank Mas- meijer. Panelleden: Loes Haasdijk en Edwin Rutten. Cosby show, Amerikaan se comedyserie. Cliff heeft 's avonds het rijk alleen. Hij hoeft alleen maar op zijn twee kleinkinderen te 20.17 Different world, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Dr. War is heil. Het nieuwe studiejaar op Hillman Co- lege gaat beginnen. Dway- ne maakt kennis met de gevreesde wiskundeleraar Col. Taylor, bijgenaamd Dr. War. 20.42 Murder she wrote, detec tive-serie. Afl.: Zusters. In het klooster waar een oude vriendin van Jessica moe der-overste is, is een pri- vé-detective op zoek naar een verdwenen meisje. Een zelfmoord doet Jessi ca op onderzoek uitgaan. 21.27 Hier en nu, actualiteitenru briek. 22.13 Adempauze, meditatie door ds. Leen van Ginkel. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40-23.23 Rondom Tien, praatprogramma. Van daag: Met gebogen hoofd over straat. Hans Sleeu- wenhoek praat met fami lieleden van gevangenen. 19.00 19.18 NEDERLAND 2 Spelleider Frank Masmeijer (midden) samen met de vaste panel leden Loes Haasdijk en Edwin Rutten van het programma 'Din ges'. Ned. 1 om 19.18 uur. FOTO: NCRV 1 te Huizen. Presentatie: Ivo Niehe. 22.35 TROS Aktua Geld, maan delijks geldmagazine. Pre sentatie: Tineke Verburg. (Inclusief Trekking Staats loterij). 23.15 Hirohito Britse docu mentaire. NOS 00.01 Journaal. TROS 16.00 Fleur, gevarieerd televisie weekblad. Presentatie: Mi reille Bekooy en Tetske van Ossewaarde. 17.36 Dieren in h! wild (Wild, wild world of animals), na tuurserie. Vandaag: Vreemde wezens van de Amazone. Nederlands commentaar: Freek Si mon. 18.00 S! TROS popformule, mu ziekprogramma gepresen teerd door Martijn Krabbé en Mariskavan Kolck. 18.40 Handig in en om het huis, 8-delige cursus voor de doe-'t-zelver. Afl.4: Electri- citeit in huis. Presentatie: Cees Snoey en Mireille Be- kooij. 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl.: Luchtjes. 19.00 Familie Oudenrijn, Neder landse serie. Afl.: Geven en nemen. Nobel, de broer van Tarzan, aanbidt Noeki en zij doet daar uitgebreid haar voordeel mee. 19.25 Linda, gevarieerd magazi ne. Presentatie: Linda de Mol. NOS 20.00 fSJournaal. TROS 20.29 Derrick, Duitse misdaad serie met Horst Tappert, Fritz Wepper, Willy Scha- fer e.a. Afl. 135: Hoe krij gen we Bodetzki te pak- ken? In de garage van luchthaven München sle pen twee mannen een man in een auto. Een ooggetui ge meldt het gebeuren. Als de politie arriveert, blijkt het om de journalist Harald Loss te gaan, vergiftigd door cyaankali. 21.35 De TROS TV Show, recht streeks vanuit Theater 3 in NEDERLAND3 NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.44 Sesamstraat. 18.00 Lied in ballingschap, film over de meer dan een mil joen Latijns-Amerikanen iri Spanje. TELEAC You're welcome, cursus Engels. Les 16. NOS EHet klokhuis. ^Jeugdjournaal. TV-3, gevarieerd magazi- 19.00 19.15 19.25 ne. I iJournaal. I Van Gewest tot Gewest. Onderwerpen: 1. De nieu we gevangenis van Leeu warden. 2. Kunst in per spectief. Nederlandse pianisten. Wyneke Jordans en Leo van Doeselaar spelen Fan tasie in F a quatre mains, opus 103, van Schubert. Kaalangst, documentaire over de angst kaal te wor den, i Journaal. De Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. FEDUCO Medelanders Nederlan ders. Chinezen: Wenzhou vandaag. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Van Pool tot Evanaar Van daag: Turkije. Huizen kijken Afl.4. Einde. Black Beauty Britse jeugd serie met Judi Bowker, William Lucas, Charlotte Mitchell e.a. Afl.: Een werk van barmhartig heid (Mission of mercy). Nieuw*. - Tik Tak animatieserie. Aft.87. Pion* Afl.: Plons en de vreemde eend. Prikballon, kleutermagazine. Presentatie: Francis Verdoodt. Carlo* en Co, kindermagazine waarin poppen vertellen wat kinderen willen weten. Afl. 18: De zee. Bassie en Adriaan, kinderse rie. Afl.21: Seizoenen. 60-Plu», seniorenmagazine.' Vandaag: Te gast bij La Este- rella. Presentatie: Connie Neefs. Lotto-winnaar*, mededelin gen en programma-overzicht. Nieuw*. Buren (Neighbours), Australi sche serie met Francis Bell, Dasha Blahova, Peter O'Brien e.a. Afl.65. Max zoekt wraak. Shane besluit in Ramsey Street te blijven wonen. Fanclub, Ben Crabbé presen teert nieuw talent en de kijker mag kiezen wie een vedette wordt. Vandaag: Elsa Peeren boom met Seerauber Jenny. Akagera, documentaire over het Akagerapark, totaalreser vaat in de streek van de grote meren in Afrika (Rwanda). Intermezzo. Gezondheid, gezondheidsma gazine. Hoofdthema: Hoofd pijn. Presentatie: Karla Rodts, Dr. Toon Goossens en Plet de Valkeneer. 50 Prijzen van Jos Ghysen, spelprogramma waarin drie duo's spelen rond de letters van het alfabet. Presentatie: Jos Ghysen. Kunst-zaken. Nieuws. Franz Kafka, programma uit de reeks 'Great Writers', waar in de fictiewereld van Kafka wordt verkend via de dramati sering van zijn sleutelnovelle Het Proces. Met: Tim Roth, Mi chael Bryant, Bill Patterson e.a. Coda. Aber, van Koen Seve- rens, uitgevoerd door Koen Severens. trombone en Dirk van Gorp, contrabas. BRT 2 10.00 Zonen en dochter* (Sons and daughters). Australische serie. Afl.682. Alison krijgt de schok van haar leven wanneer een wel zeer onverwachte bezoe ker opdaagt. 19.23 2 x 7. Spelletje met Mark De- mesmaeker. 19,28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuw*. 20:00 De drie wijzen. Quiz waarin twee kandidatenduo's moeten raden wie van de drie panelle den een juist antwoord geeft. Presentatie: Daniel van Aver- maet. Panelleden: Jaak Ver- meiren Frank Dingenen en Ben Crabbé. 20.45 Uitzending door derden. Pro gramma van de Liberale Tele visie- en Radio-Omroep. Jos Ghysen presenteert het spelprogramma '50 Prijzen van Jos Ghysen'. BRT 1 om 21.40 uur. FOTO: ANP 21.30-22.00 CD, een goed idee. Reeks van zeven ideeën waarin zeven denktechnieken belicht worden die kunnen helpen bij het oplossen van theoretische en praktische problemen. Afl.3: Als je het zo bekijkt... Presentatie: Patrick Colemont. RTBF 1 17.45 Vacaturebank. 18.00 Nouba nouba, met: Les tripo des en Stripy. 18.30 Jamais deux sans toi, geva rieerd Informatief programma. 19.00 Nieuwsoverzicht. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.25 Lotto en Joker. 19.30 Journaal. 20.00 Actualités a la une 20.05 Double sept, spelprogramma. 21.20 Cuba: Trente ans aprós, do cumentaire. 22.15 Laatste nieuws. 22.45-00.25 Cinè-club de minuit - Cycle brittanique: Pore royal (A private function), Engelse speelfilm uit 1984 van Malcolm Mowbray. Met: Michael Palm, Maggie Smith, Richard Grif fiths e.a. Engeland, 1947. De gevolgen van de oorlog zijn nog voelbaar. Het eten is op de bon. In een dorp in Yorkshi re staat alles in het teken van het aanstaande huwelijk van prinses Elisabeth en Philip Mountbatten. Drie notabelen besluiten het evenement waar dig te vieren en kopen op de zwarte markt een varken voor de slacht. In een klein dorp blijft zoiets niet onopgemerkt. Ondertiteling via Teletekst ing O Zwart/wit-uitzending KQ Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels MQ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling DUITSLAND 1 ARD-Sport extra. Zaalhand bal: kwalificatiewedstrijden voor het wereldkampioenschap te Straatsburg. Finale. In de pauze om ca. 16.35-16.45 Ta- gesschau. Das Nest, serie. Spielerge8chichten. Afl.: Zwei tauben auf Sieg. Tagesschau. Hier und Heute. Simon Simon, serie. Afl.: Lolita für Arme. Programma-overzicht. EclTagesschau. Zahne hoch Kopf zusammen beissen, programma t.g.v. de geboortedag van Heinz Er- hardt 80 jaar geleden. Monitor, actualiteiten. Dallas, Amerikaanse tv-serle met Barbara Bel Geddes, Pa trick Duffy. Linda Gray e.a. Afl.: Wer 1st Nicholas Pearce? Tagesthemen, actualiteiten. Berlinale aktuell, verslag van de prijsuitreiking en een sa menvatting van de Berlinale. Tagesschau. Nachtgedanken. DUITSLAND 2 15.58 Sieben8tein jeugdserie. 16.20 Logo, jeugdjournaal. 16.30 Bas-Boris Bode, der Junge, den es zweimal gab, 12-delige serie naar een roman van Jus tus Pfaufe en Harry Baer. Afl.8. 16.55 Heute. 17.10 S! Tele-lllustrierte. 17.45 Der Landarzt, serie. Afl.: Faml- lienleben. 19.00 Heute. 19.30 Die Reportage. 20.15 Ehen vor Gericht: Wilmar go gen Wilmar, gedramatiseerde scheldingszaak. Met: Vivian Farlow, Gerhard Borman, Wookle Mayer e.a. Na 11 jaar huwelijk verlaat Christine Wil mar haar man en trekt met haar 8-jarlge zoon Thomas In bij haar vriendin Monika. Haar man wil de zaak weer recht- brelen, maar het conflict zit erg diep. 21.45 Heute-Journal. 22.10 Berlinale '89, aspecten van de Filmfestsplelen. 22.40 EDas kleine Fernsehspiel: Die weissen Zwerge, tv-spel van Dirk Schëfer. Met: Nirlt Sommerfeld, Michael Schech, Julia Lindig e.a. 23.55 Brief au* der Provinz. 00.00 Heute. DUITSLAND 3 Telekolleg II. Cursus wiskun de. Les 34. Sesamstrasse. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. Weltweit, magazine. Nonstop Nonsens, komische sketches van en met Didi Hal- lervorden. Afl. 17: Did als Poli- zist. Met: Dieter Hallervorden, Rotraud Schlndler, Kurt Schmidtchen e.a. West 3 aktuell. Monitor im Kreuzfeuer. Landesspiegel: Der Tolle Bomberg, ein westfalischer Miinchhausen? Filmportret van de tot de landadel beho rende Glsbert von Romberg. Plu* 3 extra. Laatete.nieuws. BBC 1 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Aansl. Green claws. Touché turtle. Jachanory. Hockey Wolf. Really wild show, dierenmaga- zine gepresenteerd door Terry Nutkins, Nick Davies en Chris Packham. Newsround, jeugdjournaal. QüGrange Hill, 20-delige jeugd serie. Afl. 15. Met Gwyneth Po well, Michael Sheard, Nicholas Donnelly e.a. Neighbours, Australische serie met Anne Charleston. Kylie Mi- nogue, Fiona Corke e.a. Nieuws en weerbericht. London plus, regionaal pro gramma. Tomorrow's world. Populair- wetenschappelijk magazine. lËEastEnders, familiefeuilleton met Michael Cashman, Chris Matthews. Nick Berry e.a. fBThe good life, 7-delige co medyserie. Afl.7: Going to pot. Met: Richard Briers, Felicity Kendal, Penelope Keith e.a. ISA question of sport. Qulz- programma. Nieuws en weerbericht. fflThe play on One: Heartland, tv-film van Kevin Billington over een Schotse boer, die in zijn bestaan wordt bedreigd door EEG-bepalingen. Met: Lynn Farleigh, Mark Lewis Jo nes. Martin Glyn Murray e.a. Film '89, filmrubriek gepresen teerd door Barry Norman. Met o.a. aandacht voor 'Rain Man' met Dustin Hoffman en Tom Cruise en 'Things change' met Don Ameche. The BBC Diet Programme. Weerbericht. BBC 2 22.00 Moonlighting, Amerikaanse detective-serie met Cybil Sheppard en Bruce Willis. Afl.: And the flesh was made word. 22.50 Moving stories, 6-delige Infor matieve serie. Afl.3: Let's play house. 23.30 Newsnight, actualiteiten. 00.15 The late show, cultureel ma gazine. 00.55 Weerbericht. Nieuws en weerbericht. Chronicle. Nieuws en weerbericht. Why not try? Informatieve se rie. Vandaag: Skiën. Tennis legends for the Fiat Trophy, tennistoernooi aan de Costa Brava in Spanje met een aantal van de beste spelers uit het recente verleden. Afl.: Ro ger Taylor - Pierre Barthes. Games people played, 6-deli ge serie over het ontstaan van gezelschapsspelen. Afl.5: Ta felspelen. Horizon documentaireserie. Afl.: Gaze in wonder. ETail of a tiger, Australische speelfilm uit 1984 van Rolf de Heer. Met o..a Justin Lord en Glynnls O'Connor. Dennis O'Neill and friend*, muziekprogramma ront*. tenor O'Neill vanuit Bragwyn Hall. Swansea. Open Space. Vandaag: What price - the dream on the hill, over de Universiteit van Keele. Food and drink, informatieve ^atejlif feMorgei^l SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 Loving. Dramaserie. 16.30 Family Affair. 17.00 Countdown. 18.00 Eurosport aankondigingen. 19.00 EUROSPORT-programma'*. 01.30 THE ARTS CHANNEL: 01.30 Dean Clough concert*. 02.00 Sonates van Scarlatti. 03.00 Repercussions, documentaire. 04.30 THE LANDSCAPE CHANNEL. 06.30 European Business Channel. EO 10.00 Vrouw zijn. 10.45-11.00 TV- fruitmand. 15.00 Mag ik es met je pra ten. 15.40 Anders i* ook gewoon. 16.05 Ronduit muziek. 16.10 Natuur van Noord-Amerika. 16.35 Lassie. 17.00 D'r kan nog meer bij NOS 17.30 Jour naal. EO 17.44-18.00 Tijdsein. NEDERLAND 2 SUPER CHANNEL VOO 16.00 Seabert. 16.10 Mijn eerste keer. 16.35 0 B.O.O.S.117.00 De Fabel tjeskrant. 17.05 Buck Rogers (Programma's onder voorbehoud) 15.30 Hit Machine. 16.30 Hot Line. 18.30 EWanted dead or alive, serie. 19.00 Salvage one, misdaadserie. 20.00 Super Sports night 21.15 Soccer scene. 21.45 World News. 22.00 Super Sports Night. 14.15 Schoolslag 14.55 Juke Box. 15.00 Home sweet home. 15.30 CD, een goed idee 16.00 Candy Candy. 16.20 De Smurfen. 16.45 Anne. DUITSLAND 1 MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. 20.00 European Top 20. 21.00 Steve Blame Show. 21.30 Ray Cokes. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Country time. 01.00-07.00 Night videos, met van 02.00-02.30 Club MTV 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Heute. 10.03 Ehen vor Gericht 11.35 Titel, Thesen, Temperamente e. 12.10 Moni tor. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Tagesschau. 15.00 Tagesschau. 15.05 Sinha Moca. 15.30 Chic. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Moskito - nichts sticht besser. 17.00 Filmtips für Kids. 17.15 Tagesschau. DUITSLAND 2 09.45 Zis Duitsland 1. 14.25 EVon Wei mar nach Bonn: Der Pedell. 15.55 Heu te. 15.58 Wind den Weiden. 16.15 Logo. 16.25 Die Sport-Reportage. TV 5 BBC 1 16.10 I'Homme a kópi noir. 16.30 Bonjour, Bon Appétit. 17.00 Récréation. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Brèves. 18.00 Si la Garonne avait voulu. 19.30 Papier glacé. 20.00 Sports magazine. 21.00 Ciel Mon Mardi. 22.00 Journaal. 22.30 Ciné-Club: La race des seig neurs, speelfilm. 23.45-01.00 Edition spéciale. 07.30 Flintstones. 07.55 Weer. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. Aansl.: Open air (1). 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws. Aansl.: Going for gold. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. Aansl.: Open air (2). 13.00 Nieuws. Aansl.: Daytime live. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Going for gold. 15.15 Knots landing. 16.00 Scruples. 16.30 Pink Psnther. SKY CHANNEL RTL 16.05 Die Springfield Story, Ameri kaanse serie. 16.55 RTL aktuell. 17.00 Lieber Onkel Bill (Family af fair), Amerikaanse serie. 17.25 EFIash Gordon, Amerikaanse serie. Afl.: Der versteinerte Schatz. 17.55 RTL aktuell. 18.00 Dr. Med. Marcus Welby (Mar cus Welby). Amerikaanse serie. 18.45 RTL aktuell. 19.02 Karlchen. 19.10 Knight Rider, serie. 20.00 Weerbericht. 20.10. Der Chef (Ironside), Ameri kaanse misdaadserie. 21.05 Crime Story, Amerikaanse misdaadserie. 22.00 RTL aktuell. 22.25 Eine Chance für die Liebe. 23.00 Frankenstein* Spukschloss (Ace up my sleeve), Westduitse speelfilm uit 1975 van Ivan Passer. Met: Omar Sharif, Ka ren Black, Joseph Bottoms e.a. 00.40-00.45 Betthupferl. 07.00 DJ Kat Show. 09.30 Lucy Show. 10.00 Panel Pot Pourri. 11.30 Sky By Day. 12.30 Sullivan*. 13.00 Another World. 14.00 LANDSCAPE CHANNEL. 15.00 As the world turns. 16.00 Loving. 16.30 Family affair. 17.00 Countdown. SUPER CHANNEL RTL+ RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.04 VOO: Nieuwsradio extra. 20.02 VPRO: Borét. 21.02 De Radio Vereniging. 22.02 De Vlaamse connectie. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VPRO: Plantage magazine. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 Dubbellisjes. 20.03 Popkrant. 21.03 VARA's Vuurwerk. 22.03 VARA's Poppodium. 23.03 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Hellskwartier. 18.30 Muziek In vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Strijksxtet. 21.30 Literama-kwis. 22.30 Orgels in de Hanzesteden. 23.10 Muziek van Nederlanders. RADIO 5 18.10 NCRV: Vers op vijf. 18.20 PP: Uitzending van de RPF. 18.30 KRO: Vertel met wat. 18.40 Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: You're welcome. 21.00 Qa va? 21.30-22.00 Latijn. REGIONAAL Radio West: (Vla FM-frequentie Radio 1) 16.02-18.00 Tot zesl SOR: (via ka bel: FM 92.9 MHz) 18.00-19.00 Als vanouds. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Popwetenswaardigheden. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post. BRT 1 18.10 Actueel. 19.33 Wijswijzer. 20.10 Voel je thuis. 21.03 Het eerste instrument (8/12). 22.05 Ars Poëtica. Muziek en poezle. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.10 Het orgeltje van Yesterday. 19.00 Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folkconcert. 19.00 Essay. 19.45 Opgedragen aan Denys DWe. 20.30 Radiosymfonieorkest van Saar- brücken, m.m.v. Nelson Freire, piano. 22.15 Actualla. 22.30 Luisterspel voor de verande- 23.30 Serenade. 06.00 Hallo Europa. 09.10 Oio Spring field Story 10.00 Ein Schicksalsjahr 11.00 Dr. Med. Marcus Welby 11.40 Bomemanns Nagkastchen. 11.50 Tekenfilm. 12.00 Lieber Onkel Bill 12.30 Klassik zu Mittag. 13.00 Heute bei uns. Aansl.: Mask. 13.20 California Clan. 14.10 Knight Rider 15.00 Der Chef 15.45 Netto. 15.55 RTL Akuell. 16.05 Die Springfield Story. 16.55 RTL aktuell. 17.00 Lisber Onkel Bill. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VARA: Radio l woensdageditie. 13.09 TROS: TROS Aktua. 13.25 Het Journalistenforum. 14.06 Binnenlandse zaken. 14.30 Klantenservice. 15.45 Hallo, met de TROS. 1«.PI EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.04 Muziek terwijl u werkt. 11.04 Tineke. 12.04 Will wil wel. 14.04 Terug in de tijd. 15.04 Nederland Muziekland. 17.04 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 EO: Morgenstond. 07.04 Ronduit Music-time. 09.04 Muziek motief. 10.04 Expresso. 11.04 Country trail. 12.04 Praise. 13.04 VPRO: Toga Party. 14.04 Nozems-a-gogo. 16.04 Janssen en Janssen. 17.04 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.25 Pianomuziek. 11.55 C.Ph.E. Bach herdacht. 12.25 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 RVU: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS Hulswerklijn. REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Maatwerk met Ellbert Maathuis. Met: Thuismarkt. Vijf per bedrijf, mu ziek en gasten. 12.02 Van twaalf tot drie. 15.02-16.00 Muziek. Radio Rijn mond: 07.03 Ochtendmagazine. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen. 12.03 Lunchprogramma. 14.03 RR-Express. 16.03-17.00 Getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 09.05 Uit de band vanop Batlbouw. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goedemorgen, morgen. 08.12 Koffers Co. 10.03 Het eerste bedrijf. 12.00 Gewestelijk programma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma, spel. 17.00 Focus. BRT 3 07.15 Goede morgen. 08.15 Klassiek ochtendconcert. 09.15 Matinee. 10.30 Schoolradio. 11.30 Gevar. klassiek. 12.00 Werken van o.a. H&ndel en Bach. 13.10 Actueel. 13.30 Intermezzo met Mozart. 14.00 La fianculla del West, opera van Pucclnl. 16.25 Orkestmuziek.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15