3nnodig verlies heren Leython Hilv ersum geen jartij voor DIOK I Formule Vermeulen doet goede zaken SCHAKERS PHILIDOR BLIJVEN WATERGRAAFSMEER DE BAAS ËoidécSoutfi/nt lil r - ir ^ngg -srasss Koppositie van Scylla ook tegen Tempo Team niet in gevaar Kampioenschap voor Jolanda Grimbergen i2 pORT MAANDAG 20 FEBRUARI 1989 PAGINA 15 Ml IDEN AAV '36 atleet Aart 'ter, tegenwoordig in Wijk bij urstede wonend, stelde in Best i kandidatuur voor het natio- _®r! ,1 kampioenschap veldloop, rii gende week in Sittard. In de eren Man loop over 13,5 kilo- 1-2 ter ontbrak echter wel de ab- ileg ute top (Tonnie Dirks en Marti Kate), zodat hij toch on vol gde aan de tand werd ge- -28 ld. Stigter bleef de wat min ers aansprekende Roger Jaspers zer* nitas) en Peter van Rijthoven /R'69) voor. Nummer vier, in laatste grote wedstrijd voor NK, werd op meer dan een ïuut gezet. -37 -33- rt Stigter topvorm TAVV mist unieke kans LEIDEN TAVV miste, in de enige voet balpartij die in de afdeling doorgang vond, de kans om de leiding in de zaterdagcompe titie over te nemen. Woubrugge won met 2-1 Woubrugge benutte het windvoordeel beter dan TAVV. Daar waar de ploeg van Caron bleef combineren, werkte Woubrugge de bal in de eerste helft met lange halen naar vo ren. Al in de derde minuut kwam het daar door op voorsprong. Marco Kuiken kopte de bal uit een lange voorzet scherp in. Tien mi nuten vopr rust joeg Arno Roosemalen de bal uit een vrije trap direct in de touwen, hoe wel keeper Fred Ubink niet vrijuit ging (2- 0). TAVV kreeg in de tweede helft een aan tal goede kansen (Kees Hoogenes mikte in vrije positie recht op de keeper), maar ver der dan een aansluitende treffer van Kees Reyngoud, na een vrije trap van Nico de Hartog, kwam de ploeg niet. LEIDEN De zijden draad, waarmee bowlingteam Formu le Vermeulen nog aan de hoofdklasse hing, is wat dik ker geworden. Door tijdens de voorlaatste speeldag van de nationale league in Breda ze ven winstpunten te veroveren, staat de Leidse trots nog wel op de achtste plaats, maar heeft alle kans op handhaving van het hoofdklasserschap. Bas Menken was het meest op dreef. Hij scoorde 1125 over zijn drie gaines, Frank Schef- fer 1087 en Jan Snik 1067. De sleutelpartij gisteren was die te gen Fighting Machine. De regerend Nederlands kampioen is nu mede degradatiekandidaat en diende te worden verslagen, hetgeen ge schiedde. Het werd 3-0 met 573 te gen 529 en 543 om 481. Als Fighting Machine degradeert, is het voor de vijfde keer op rij dat de regerend kampioen uit de hoofdklasse valt. Het Dordtse team Ommoord was al eerder door Formule met 3-0 (548- 463, 529-507) teruggewezen. Nadat Bison uit Maarssen met 646 tegen 534 had uigehaald, greep de Leidse équipe het voor dat moment maxi maal haalbare: 1-2. De laatste speel dag zal alle duidelijkheid verschaf fen, waarbij de onderlinge degrada tieduels van doorslaggevende bete kenis zullen zijn. Vermeulen ont moet nog Brimon, Dozy en Boekos. Stand hoofdklasse: 1. Musis Sacrum Schiedam 32, 2. Bison Maarssen 27,5 3. Bowltech Vlaardingen 27, 4. Om moord Dordrecht 26, 5. Dozy Den Helder 22,5, 6. Brimon Tilburg 22, 7. Ol'round Nijmegen 20, 8. Formule Vermeulen Leiden 19, 9. Fighting Machine Rotterdam 18, 10. Boekos Boekei 11. IDEN Het behalen "i de volledige winst jkt voor Leython een leilijke opgave. Tegen n Santen had de ploeg zicht op 3-0, maar ver- ir toch nog met 2-3. Na f gewonnen wedstrijden rij liet ook NOVO dit ekeinde de punten aan tegenstander, terwijl •mini-Kangeroes zich rstelde en een goede 3-1 nst boekte. In de pro- itieklasse blijft Leython aan kop en haalde JSV de volle buit bin- n. De dames van Ley- jn zegevierden (3-2) in i niet al te beste wed- ijd en in de promotie- asse moeten de dames in Liusna zich op gaan aken voor een eind- rint om niet te degrade- Een opmerkelijke inst was er voor de da- es van NOVO. Zij won- n van het tot nu toe in huis ongeslagen ilo. n ijzersterke pass, goede rdeling van het spel en niet stuiten middenaanvallers in personen van Paul de Win- en Paul Jacques Verhoe- n zorgden voor een bliksem- rt van Leython tegen het ee plaatsen hoger geklas- ;rde Van Santen. Helaas ikte het spel van de Leider- irpse heren bij een 8-3 voor- irong in de derde set. De ser- ce was minder scherp, de Annemiek Oudshoorn verdedigt namens Leython. De Leiderdorpse dames zegevierden tegen Ka- linko met 3-2. FOTO: HENK SNATERSE pass werd onzuiver, waardoor veel over de vleugels moest worden aangevallen, en de daar spelende aanvallers maakten te veel onnodige fou ten. Van Santen daarentegen ging in eigen kunnen geloven en bracht veel variatie in de aanval. Leython kwam het matige spel niet meer te boven en liet de winst met 3-2 aan de tegenstander. NOVO had graag de zesde wedstrijd op rij ook gewonnen, maar faalde door een te simpele en nauwe lijks gevarieerde aanval. Te genstander Thornax, de laatste tiid in de "winning mood" bleek op de beslissende mo menten veel completer en be schikte, in tegenstelling tot NOVO, ook over goede wissel spelers. NOVO verloor dus met 3-1 in deze voor het pu bliek wel aantrekkelijke wed strijd. Gemini is weer terug op de goede weg. De eerste set werd nog aan Rijnmond gela ten, maar daarna profiteerden de Voorschotenaren van de zwakke pass en de vele fouten van de tegenstander. Daar naast beschikte Gemini over een goed blok. Na een aantal ongelukkig verlopen wedstrij den nu dus weer de volle (3-1) winst. In de, ondanks het grote ver schil in stand, toch aardige wedstrijd Graficon tegen Spanning, werd heel veel fout geserveerd. Spanning maakte echter iets meer fouten waar door de winst uiteindelijk met 3-1 naar de Leidenaren ging. Om aan kop te blijven moest Leython 2 winnen. Ondanks de flinke tegenstand van Zo- voc lukte dit zonder setverlies in precies één uur. Leython 3 heeft wederom verloren, maar van een grote overmacht van DOS was geen sprake. On danks het feit dat Valken slechts de beschikking had over zes man kon de ploeg een vrij eenvoudige winst boeken op NOVO. Eenvoudig omdat NOVO zichzelf de tijd niet gunde om in het spel te ko men. De Noordwijksen ageer den constant tegen beslissin gen van de scheidsrechter. Bij Valken speelde Ronald Boers een hele goede wedstrijd. In aanvallend opzicht scoorde hij bijna honderd procent. Het spelen met twee spelverdelers verzwakt de aanval van VCS te veel. De ploeg verloor de eerste set dan ook kansloos van Oikos. In het vervolg tra den de Sassenheimers daarom aan met één spelverdeler (waardoor VCS dus een aan valler meer had). Gevolg was dat VCS nu wel een vuist kon maken. Met een aan het net prima spelende Robert van Kesteren behaalden de Sassen heimers daarna de volgende drie sets binnen. Bij de dames van Leython blijven de blessures voortdu ren. Marga Stokman verruilde een kwetsuur aan haar duim voor een rugblessure, terwijl ook Barry Boonstra (knie) in de lappenmand zit. Gelukkig speelde Gerdi Verwoert een' goede wedstrijd. Zij kon echter niet voorkomen dat door laks en traag spel toch twee sets werden weggegeven aan Ka- linko. Gemini 2 speelde kort maar krachtig. De overwinning op VVV kwam eenvoudig en snel tot stand. Gemini 3 trad aan tegen VOY. Door een zwakke verdediging en (daardoor) te eenvoudige aanval kon het team geen echte vuist maken. Wel stond Gemini in de twee de set nog ruim voor en kon het team in de derde redelijk bijblijven. De wedstrijd werd ondanks dat vrij eenvoudig ge wonnen door VOY. Liusna is niet weggespeeld, maar toch veloor de ploeg met 3^0 van het zeer goed draaiende Tone- gido. Zowel in de eerste als de tweede set werd een voor sprong weggegeven. De dames uit Lisse lijken zenuwachtig te worden als zij meer dan tien punten scoren. Het laatste deel was onbetwistbaar voor de Voorburgse dames. De harde vloer speelde de knieën van Simone Bizo wel parten, maar NOVO is het eerste team dat dit seizoen van Velo won in de Wateringse hal. De eerste set moest de Noordwijkse ploeg nog even wennen, maar daar na werden drie sets op rij ge wonnen. ANGÉNIS VAN DEN CLOOSTER IIDEN DIOK nam, op eg naar het landskampioen- hap, een van de laatste hin- rnissen. De nummer drie an de ranglijst, Hilversum, ird in Leiden op gedegen jze verslagen: 60-6. Daarmee ndhaafde de Leidse ploeg de geslagen status. Streekge- lot The Bassets heeft moeite het hoofd boven water te luden. De Sassenheimse oeg verloor van het Amster- 'imse AAC met 13-24. de wetenschap dat Hilver- m een ploeg is met een gede- n reputatie trad een gespan- n DIOK aan voor de wed- ijd. In de beginfase kon !H goed gebruik maken van zenuwen bij de Leidse rug- fers. Hilversum strafte een ut in de Leidse verdediging middels een drop-kick: 0-3. ierdoor wakker geschud trok IOK het spel volledig naar eh toe. Bert Wisse was de rste die het overwicht uit- litte met een uitgespeelde y: 4-3. De voorwaartsen ken- in vervolgens geen pardon et hun tegenstanders. Alleen even de try's nog even uit. ly-half Rob Kamp bracht lar verandering in door vele genstanders op het verkeer- e been te zetten: 8-3. De :rum van DIOK bleek ook in eze wedstrijd weer opper- lachting. Keer op keer werd CH meters teruggezet. Zo ook vlak voor de try-line van RCH, wat resulteerde in een push-over-try van Dick Al- tink: 14-3. Gotfried Bos kende aansluitend weinig problemen met de conversie. Hilversum kon nog iets terugdoen met een straf-kick tussen de palen, zodat de rust werd ingegaan met een 14-6 voorsprong voor DIOK, dat in de eerste helft moest opboksen tegen een har de wind. In het tweede deel was het zelfvertrouwen bij de Leidenaars groot en de try's vielen dan ook als rijpe appe len uit de boom. De mooiste try scoorde Dick Berghout. Na een korte spurt van 15 meter gaf hij een hoge kick, ving zelf de bal, maakte nog een schijn beweging en scoorde recht on der de palen. Opmerkelijk was .dat de driekwarten gisteren meer scoorden dan de voor waartsen. Topscorer Dick Al- tink was er met drie try's mede verantwoordelijk voor dat de uitslag uiteindelijk 60-6 werd. Een grote uitslag omdat Hilversum nu eenmaal ver zuimde om de aanstormende spelers van DIOK af te stop pen. Deze uitslag.is dan ook de grootste uit de DIOK-historie. The Bassets had het moeilijk in de thuiswedstrijd tegen het Amsterdamse AAC. De ploeg schoot met name in de voorste lijn tekort. AAC speelde zeer gegroepeerd en was zodoende veelvuldig in balbezit. Meter voor meter veroverden zij ter rein en dwongen de Sassenhei mers daarmee terug in de ver dediging. AAC kwam voor met 0-10, waarna Perry Noor- dermeer nog iets terugdeed middels een straf-kick: 3-10. Maar de spelers van The Bas sets kwamen niet meer in hun spel en speelden onder hun kunnen. De strijd om de de gradatieplaatsen eiste wellicht zijn tol tegen AAC. De rust stand was 7-16. Na de rust bleef AAC hetzelfde spelen en was een nederlaag voor de Sassenheimers onvermijdelijk. Ab Zuiderduin maakte nog een try voor The Bassets, maar de Amsterdammers bepaalden de eindstand uiteindelijk op 13-24. The Bassets is nu uitge speeld en moet afwachten wat de tegenstanders doen in de komende weken. REL uit Et- ten-Leur is zo goed als zeker gedegradeerd. De strijd om de tweede degradatieplaats gaat dan ook tussen The Bassets met 10 punten, NFC met 9 punten, en de Delftse studen ten met 7 punten. De laatste clubs hebben echter nog wed strijden tegoed. Delft moet over twee weken nog tegen DIOK spelen en als .alles vol gens het Leidse schema ver loopt, is dat de wedstrijd waar in DIOK het kampioenschap kan behalen. - - - - Jfc' I»» L- ümÉ*ÊÈ&::Z - W «OCimk LEIDEN Comtest/ Scyl la blijft het goed doen in de eredivisie tafeltennis en behoudt de koppositie. Tempo Team verloor met 10-8 in de Catharijne- straat. Maxell/Avanti vol deed niet aan zijn eigen doelstelling (9-9). Tegen De Blaeuwe Werelt ging de formatie van coach Walter Jansen met 11-7 onderuit. BT Lifters deed het niet een§ zo slecht te gen Shot Wageningen. Oegstgeest verloor wel met 4-14, maar met name Herman van de Broek liet zich van zijn goede kant zien met drie winstpartij en. Scylla is nog altijd goede eer ste. Aanvankelijk leek Danny Heyster niet fit voor het tref fen met regerend kampioen Tempo Team. Na de herstelde spierscheuring in zijn rug was trainingsachterstand zijn be langrijkste handicap. Hij won echter van zowel Skylett An drew, Frank Boute als van De Bruin. Al zijn winstpartijen besloegen drie games. Bart van Haren kon hem wel aan. De andere troef in Leiden was za terdag Peter-Paul de Vrind. Ook hij was de mindere van Van Haren, maar De Vrind won overtuigend in twee ga mes van de andere tegenstan ders. Mirjam Kloppenburg en Sjoerd Meijer droegen hun steentje bij door Van De Bruin te winnen. Na de winst op Tempo Team verklaarde coach Frits Kantebeen tevreden te zijn over het resultaat tot dus verre: „Wij gaan voor het kampioenschap om zo degra datie te vermijden". In Apeldoorn scoorde Avanti minder dan verwacht. De Blaeuwe Werelt trok met 11-7 aan het langste eind. Zowel Gerard Bakker jr., als Rob Turk, als Bettine Vriesekoop boekten twee overwinningen. Alleen Henk en Ron van Spanje toonden zich beter. Vriesekoop was opvallend ge motiveerd en won evenals Bakker en Turk wel van Jaap van Spanje en Edwin Ange- nent. Robert de Groot hield al leen Angenent achter zich. BT Lifters was ook niet opgewas sen tegen Bruns/'Shot. Alleen Herman van den Broek was prima bezig. Hij won van Cas per Mol, Gerdie en Trinko Keen. Alleen Geert Verhaag was een maatje te groot. Ron Schipaanboord weerstond ook Mol. Paul de Jong en Friso Reitsma kwamen niet tot winst. In de tweede divisie verloor Scylla 2 roemloos met 10-0 van Trias uit Twello. Lars Witte brood was na zijn blessu-e niet beschikbaar, terwijl Martin van Rijn op halve kracht ach ter de tafel verscheen. De wel fitte Jozef Hooman en Gert- Jan Bots konden geen potten breken. De „reserves" van Avanti deden het beter tegen NMB/VDO en staan nu achter TFC en Trias in de midden moot. Vooral door de inbreng van Ellen Bakker kon de eindstand op 5-5 worden ge bracht. Timo van der Voort en Patrick van Meverden won nen alleen van Maaten. De zwakte van Avanti in de dameseredivisie was al be kend, maar tekent zich nu ook in de praktijk af. Tegen Hotak '68 kwam Hazerswoude niet verder dan 2-8. José Bakker en Miranda Karsdorp waren beide in staat Jolanda Meeuws op de knieën te krijgen, doch de teruggehaalde Paula de Jong kon ook op haar routine geen punten pakken. In de eerste divisie boekte Docos een uitstekend resultaat door met 2-8 van Hercules te winnen. De Scyllavrouwen kwamen niet verder dan een 6-4 neder laag bij Hoonhorst. Ninke Sneller verving de zieke So phia Vaalburg, maar eindigde zoals ze begon; zonder punten. Heidi de Haas pakte tweemaal de winst, terwijl Judith Lepe laar alleen Pasi de winst ont futselde. LEIDEN Jolanda Grimbergen won dit weekeinde in Heerenveen overtuigend het kampi oenschap bij de A^junio- ren. De Rijnsburgse was op alle afstanden de snel ste in haar klasse. Arnold van der Poel kwam in die categorie, met name door een bijna-val op de 1500 meter, niet verder dan een teleurstellende zesde plaats. Bij de heren-D was het Romaro Hagen die de titel zijn knip stak. Ook hij won alle afstanden. Bij de C-juniores eindigde Wendy van der Poel als tweede. Jolanda Grimbergen begon het overdekte Nederlands kampioenschap voortvarend. De Rijnsburgse won zowèl de 500 meter (43.28 sec.) als de 1500 meter. De laatste af stand won zij in 2.11.26 min. .Gisteren herhaalde zij haar prestatie van zaterdag en liet de snelste tijden op de 1000 en 3000 meter noteren. De 1000 meter finishte de Rijns burgse na 1.25.97, terwijl de 3000 meter in 4.39.85 onder haar schaatsen doorgingen. Grimbergen won dus met overmacht in haar leeftijds categorie de titel. Esmeralda Ossendrijver eindigde op de tweede plaats. Arnold van der Poel kende een goede eerste dag. Zowel op de 500 als op de 3000 me ter werd hij vierde. De 500 meter ging in 39.25, de 3000 meter in 4.12.50. Van der Poels sterkste afstand, de 1500 meter, bracht de grote teleurstelling. Hij werd wel iswaar vierde in 2.00.63, maar zijn 'bijna-val' voor kwam op deze afstand wel een geprogrammeerde eerste plek. De koploper na de eer ste dag zakte vervolgens na de 5000 meter (11de in 7.30.51) weg naar de zesde stek. Bij de C-junioren was het zil ver voor Wendy van der Poel. Zij finishte zaterdag op de 500 meter als derde in een tijd van 43.50 seconden. Op de 1000 meter deed zij het nog iets beter met een twee de plaats. Haar tijd was 1.27.42 op die afstand. Giste ren reed zij een wat snellere tijd, maar haar 1.26.52 niet goed voor een eerste plaats op die afstand. Ook op de 1500 meter moest de rijdster uit Roelofarendsveen met de tweede stek genoegen nemen (2.13.98 min.). Het was dan ook niet verwonderlijk, dat Van der Poel in de eindstand ook als tweede eindigde. Van Zuilen won met overmacht de titel, nadat zij alle afstan den gewonnen had. Bij de heren eindigde Marcel Bliek als vijfde in deze leeftijds klasse. Bij de junioren-D was er ten slotte nog een titel voor Ro maro Hagen. De 15-jarige Lissenaar won beide afstan den in zijn leeftijdsgroep en zegevierde met ruime voor sprong op zijn opponenten. De 500 meter legde Hagen af in een aardige 42.34, terwijl hij de 1500 meter ondanks een gekneusde teen in 2.09.70 onder zich door liet glijden. «EIDEN - Op miraculeuze 'ijze wisten de schakers an Philidor zaterdag in zesde ronde van de andelijke schaakcompeti- e min of meer het vege oofdklassëlijf te redden. )e aanwezigheid van vier ïvallers ten spijt slaagden e Leidenaren er name- in het enigszins in de versukkeling geraakte naar desalniettemin nog ltijd geduchte Water- raafsmeer met 5,5-4,5 de aas te blijven. Met nog Irie van de negen ronden e gaan lijkt de Leidse 'loeg nu nog maar weinig e kunnen gebeuren. Leidse winst zat er tijdens het treffen met Watergraafs meer voortdurend in. Alleen tijdens de momenten dat een van de Philidor-spelers onno dig een betere stelling uit han den gaf, keerde de spanning terug. Dit tot ergernis van in valler-captain De Graaff, die zelf na veertig zetten Gold- stern onnodig met een remise liet ontsnappen. Een belangrij ke bijdrage aan de winst lever de Peter Gelpke (bij afwezig heid van Hans Kuijf waarne mend kopman), die niemand minder dan grootmeester Hans Ree op de knieën dwong. Coen Stehouwer deed het tegen een andere grootmeester, de Ame rikaan Rogers, eveneens uit stekend, maar hij liet zijn op ponent in tijdnood met een re mise glippen. De invallers zorgden eveneens voor de no dige punten. Leen van Ofwe- gen drukte na een matige start Frits van Dooren van het bord, terwijl Herman van Hal- deren na de nodige offers Veerman onder de duim hield. Nico Kuijf behoorde tot dege nen die slordig met de kansen omsprongen. Tot wanhoop van zijn teamgenoten vergooide hij een riante positie tegen Rob Wit volledig. Verlies was er verder ook nog voor invaller Wim Vriend, die tegen De Roode te kort kwam. Heieen de Greef bewees met een snel halfje tegen Roy Dieks op de weg terug te zijn, waarna de remises van Henk van Maaren (onnodig tegen Gert-Jan de Boer), Hein-Piet van der Spek en De Graaff voldoende wa ren om Philidor aan de 5,5-4,5 te helpen. De kampioensploeg van het Rotterdamse Volmac grossiert ondertussen onverdroten voort in monsterzeges. Ditmaal was het Nijmeegse SMB met 2-8 het slachtoffer. Opmerkelijk was daarbij de nederlaag van de Leidse meester Rinie Kuijf tegen Krudde. John van der Wiel en Jeroen Piket boekten overwinningen, terwijl Marcel Piket als vierde Leidenaar op remise bleef steken. In de eerste klasse A liet LSG 1, nu de titelspanning er een maal af is, haar ware kracht weer eens zien. De ploeg bleef het Rotterdamse Charlois-Eu- ropoort met 7,5-2,5 overtui gend de baas. De enige verlies- partij kwam op naam te staan van Leon Konings, maar ook hij had uitstekende winstkan sen. Na een snelle zege van Charles Kuijpers, namen Joan Baart, Adriaan Clemens, Henk van Putten en Theun van der Vorm allen overtuigende winstpunten voor hun reke ning. Uiterst fraai was daarna de zege van Tom Wiley, die Zijn opponent volledig klem zette. Remises van Aad van Moorsel, Wim Heemskerk en Folkert Geertsma maakten de 7,5-2,5 compleet. Philidor 2 kwam ondanks de door het eerste tiental opgeleg de spelershandicap in 2B nog dichtbij een zege op het sterke HMC uit Den Bosch. De nog niet in veiligheid zijnde for matie trok echter toch nog met 3,5-4,5 aan het kortste eind. Wel keken de Philidor-reser- ves tegen een 2-4 achterstand aan, toen Henriette de Greef als enige tot winst was geko men en Pim Braggaar samen met Sundholm slechts remises in het laatje hadden gebracht. Maar zowel Ab Smit als Henk van Loon beschikte bij deze achterstand over winstkansen, zodat een gelijkspel alsnog in het verschiet leek te liggen. Captain Smit maakte de ver wachtingen waar, maar Van Loon liet zich alsnog foppen: 3,5-4,5. LSG 2 leek in 2C op winst af te stevenen tegen Dordrecht, maar kwam uitiendelijk toch niet verder dan 4-4. Gedegen zeges waren er voor Dirk Sik kel en Leids junioren kam pioen Raoel van Ketel. Remi ses van Theo Piket en Jan To- lenaar brachten daarna een 3- 3 stand op het scorebord. Zo wel Peter van de Boogaard als Albert Westra Hoekzema bleek vervolgens over onvol doende voordeel te beschikken om nog tot winst te komen. Twee remises die de 4-4 een feit maakten. In 3C kreeg het onderaan- staande LSG 3 nieuwe hoop tot overleven dankzij een krappe 4,5-3,5 winst op Pat Mat. Na vlotte winstpartijen van Michel Hocksa en Ada van der Giessen en remises van Klaas Hagendijk en Ruud M ieremet, leek LSG 3 met 3-1 reeds op rozen te zitten. Onno dige fouten in tijdnood en daarmee nederlagen voor Si mon Duindam en Andfreas Lind brachten de spanning daarna weer volledig terug: 3- 3. Een goede winst van Rem- melt Otten en een zwaar be vochten remsie van Leo Hiiiis- dens deden LSG 3 echter als nog als eindwinnaar over de meet komen. In dezelfde klasse speelde het Alphense ASC met 4-4 remise tegen De Uil uit Hillegom. De Alphense middenmoter zag in dit grillige duel de winstpartij en komen van de gebroeders Peter en Herbert Passenier. Leen de Jong, Theunis Stel ling, Onno van Dijk en Doeke de Graaff brachten nog een remsie in het laatje, hetgeen de eindstand op 4-4 bepaalde. De Zwarte Pion uit Lisse ging in 3D met 3-5 ten onder tegen het sterke Caissa. Wim Rossdorf en Aad Lommerse gaven met overtuigende zeges het goede voorbeeld, maar verder dan remises van de eerst erg goed staande Richard Godijn en de solide Jos Lem mers kwamen de Lissenaren vervolgens niet. Drie overtui gende winstpartijen brachten de Amsterdammers op hun beurt de 3-5 winst.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15