AZC niet los van Polar Bears
sportuitslagen
Slechte generale
Nederlandse sprinters
Sterke tegenstand IHCL rijders
SPORT
£aidóC@ou/ta/nt
MAANDAG 20 FEBRUARI 1989 PAGINA 14
De Sleutels
blijft in
hoofdklasse
LEIDEN De goalbal-
lers van De Sleutels heb
ben ondanks slecht spel
sn drie forse nederlagen
toch de hoofdklasse-status
gehandhaafd.
In alle drie wedstrijden van de
laatste competitieronde in
Utrecht werd na een aan
vaardbare ruststand met forse
zijfers verloren. EGS uit Eind
hoven rolde na een 4-2 rust
stand de Leidse ploeg volko
men op: 11-2. Woordvoerder
Sees Smit verweet zichzelf als
midvoor een te ontspannen in
stelling en liet zich in de laat
ste wedstrijd ook lang aan de
kant houden. In de tweede
wedstrijd eenzelfde beeld: Na
een 3-2 ruststand werd het 10-
2 voor de Utrechtse gastheren.
De laatste wedstrijd tegen het
Zoetermeerse Doing was for
meel niet meer van belang
aangezien die ploeg reeds ge
degradeerd was. Toch streed
de Leidse ploeg nog lang voor
een goed resultaat. Na een 3-3
ruststand werd het via 7-6 uit
eindelijk echter toch 10-7 voor
Doing. Het tweede team deed
hef aanmerkelijk beter. Met
drie punten uit drie wedstrij
den in de laatste ronde behaal
den de reserves een fraaie vijf
de plaats in de tweede klasse.
Paul Geers werd met 61 tref
fers in de hele competitie der
de op de topscorerslijst.
LEIDEN AZC/Tarvo is
er dit weekeinde niet in
geslaagd alleen aan kop te
komen in de hoofdklasse.
In De Thermen kwam de
Alphense ploeg tegen
mede-koploper Polar Be-
ars niet verder dan een te
leurstellend gelijkspel: 7-
7. Aan de onderkant van
de ranglijst bewees LZ '86
op de goede weg te zijn.
De Leidse degradatiekan
didaat bleef Het Ravijn
met 13-11 voor en boekte
daarmee de eerste zege
van het seizoen.
AZC kwam met de puntende-
ling tegen Polar Bears uitein
delijk nog goed weg. De ploeg
van Gijs van der Leeden keek
vijftig seconden voor tijd nog
tegen een achterstand van
twee treffers aan. Een door
Ewoud van Winsen 'versierde'
en door Arco Verboon benutte
strafworp bracht AZC op dat
moment terug in de wedstrijd,
Jurj
Dat AZC een punt aan het
treffen overhield, was overi
gens wel terecht. Weliswaar
imponeerden de Alphenaars
absoluut niet, ook Polar Bears
maakte geen grootse indruk.
Iets wat ook duidelijk wordt
aan de hand van de man-
meer-situaties. AZC scoorde 3
uit 10, Polar Bears kwam niet
verder dan 2 uit 8.
Tussenstanden: 2-2, 4-4, 5-5, 7-
7. Doelpunten: Arco Verboon
en Jurjen Thomas 2, John
Janssen, Gijsbert van der Lee
den en Erik Noordergraaf 1.
Dat er voor LZ'86 weer enig
perspectief gloorde, werd de
laatste weken al duidelijk. Le
verde het betere spel van de
Leidenaars tegen Branden
burg, Rotterdam en De
Zijl/LGB eerder nog geen
puntenwinst op, tegen Het Ra
vijn werd de ploeg van Hans
Parrel wel beloond: 13-11.
De inbreng van de routiniers
was in deze wedstrijd van
groot belang. Zo was in de
tweede periode met name
Frank van den Brink zeer na
drukkelijk aanwezig. LZ '86
leek in de derde periode een
beslissend gat te hebben gesla
gen (9-7), maar Het Ravijn
kwam in het afsluitende part
sterk terug. Bij 10-11 leek de
zoveelste nederlaag van de
Leidenaars een feit te gaan
worden, maar de praktijk wil
de anders. Ook ai omdat Het
Ravijn op de beslissende mo
menten goede mogelijkheden
liet liggen, was het LZ dat
winnend over de meet kwam.
Tussenstanden: 3-3, 5-5, 9-7,
13-11. Doelpunten: Frank van
de Brink 4, Wilco van der
Zeeuw 3, Michel van der
Zeeuw, Ruud Messe en Bobby
Brebde allen 2.
Het eerste damesteam van De
Zijl klopte Wilskracht voor de
beker. Hoewel ,de Leidsen uit
eindelijk ruim wonnen (8-2),
Marjon Rijsbergen
lijk lange tijd een zware kluif
aan de tegenstandster. Perio
destanden: 1-2, 1-5, 2-5, 2-8.
Doelpunten: Maijon Rijsber
gen 5, Margareth van Veen 2,
Douce van Beukering 1.
INNSBRUCK Een
week voor de wereldtitel
strijd sprint in Heeren
veen heeft de schaats
ploeg van coach Eppie
Bleeker de vorm nog niet
gevonden. Ykema, Loef,
Terpstra en Jonkman ver
dwenen tijdens de wereld
beker-wedstrijden in
Innsbruck in de achter
hoede. De relatief beste
prestatie in de tweedaagse
vormde de achtste plaats
van Ykema op de tweede
500 meter, in 38,39 secon
den.
Ook de damesploeg is ver ver
wijderd van de topvorm. In
Collalbo leverde de laatste test
een mager resultaat op. Natio
naal kampioene Christine Aaf-
tink won de 500 en 1000 meter
in tijden, waarover zelfs all-
rounders bijzonder ontevreden
zouden zijn geweest. Haringa
en Loorbach lagen daar nog
achter.
Voor Jan Ykema wordt zijn
afscheidstoernooi in Heeren
veen een heksentoer. De win
naar van het zilver in Calgary
is door blessures achterop ge
raakt en heeft de aansluiting
met de wereldtop niet meer
Eevonden. Terwijl de toppers
ige 37-ers rijden, komt Yke
ma niet verder dan matige 38-
ers. Compensatie op de kilo
meter is uitgesloten. Zijn ach
terstand op de dubbele afstand
is nog beduidend groter.
Het WK sprint in Heerenveen
belooft een thriller te worden.
Uwe-Jens Mey leed na zijn
overwinning op zaterdag op de
500 meter (37,24) op de tweede
dag een dubbele nederlaag,
zijn derde en vierde in dit sei
zoen. Beide malen was Dan
Jansen de snelste. De Ameri
kaan won de tweede 500 meter
in 37,38 voor de Zuidkoreaan
Ki Tae-Bae (37,52) en Mey
(37,59) en de 1000 meter in
1.15,78 voor Mey (1.15,81).
De allrounders reden in Inns
bruck een 1500 en 5000 meter.
Op de metrische mijl kwamen
Kemkers en Portijk zaterdag
middag ten val. Portijk lag op
een toptijd, kwam in nood bij
de kruising en gleed in de bui
tenbocht onderuit. Kemkers
was volgens coach Krook op
weg naar zijn beste 1500 meter
tijd in dit seizoen, toen hij in
dezelfde buitenbocht met zijn
schaats in een uitgetrapt stuk
ijs belandde en uit balans
raakte.
DEN HAAG De draverijen
van Hilversum en Nootdorp
vragen de aandacht. Onze tips
voor de koersen van Hilver
sum op dinsdagavond, eerste
start half zeven, luiden:
le koers: Fishing Luck, Dakadvies,
Duka van Ludwig (2-7-10).
2e koers: Daimond Fortuna, Chayven
Detvile, Derrik Baker (4-7-6).
3e koers: Bajonaire Veha. Cherie
Wielinga, Capello's Boy (6-5-1).
4e koers: Coloured Show, Zanca, Ca-
saro Speed (7-3-5).
5e koers: Cherubijn K, Betsie B, Flo
rida Sass (4-8-3).
6e koers: Cito Uiterdijk, Chreese K,
Brahma Melodie (1-2-9).
Bright Speed, Zera Neyen-
10e koers: Zhamara, Anneri
Nootdorp woensdag 14.30 uur.
le koers: Bandit Meadow, Clazien
Wielinga, Contessa Ricardo (5-6-7).
2e koers: Daysugar Baldwin, Chantal
deson, Carla B (3-1-10).
6e koers: Chance Enkhuizen. Angel
Volente, Annebelle Baker (8-6-5).
7e koers: Ashley Siro, Ayres Boy,
LEIDEN De shorttrackers van IHCL moes
ten tijdens wedstrijden om de Friesland-cup in
Heerenveen het hoofd buigen voor meerdere
buitenlandse bochtenspecialisten. Alleen Ri
chard Suyten en Joëlle van Koetsveld wonnen
een individueel nummmer. Collectief was
IHCL nog wèl het sterkste team. Zowel bij de
dames als de heren hield de Leidse ploeg de
Canadezen achter zich.
In de finale 500 meter moesten Priscilla Ernst
en Joëlle van Koetsveld de Italiaanse Eden Do-
natelli voor laten gaan. Bij de heren was èen
derde plek weggelegd voor Charles Veldhoven
achter de Canadezen Michel Dangeau Mare
Leckie.
Op de 800 eindigde Donatelli voor Bea Pintes
uit België en Claudia Wolvers uit Roelofarends-
veen. Bij dei heren hield Richard Suyten de Ne
derlandse eer hoog door als eerste over de
streep te komen. Mare Lechie en Jeroen Otter
volgden hem.
'Joëlle van Koetsveld liet bij de dames zien, dat
Donatelli niet onverslaanbaar was en won de
3000 meter. De Italiaanse kwam op de tweede
plaats achter haar over de finish. Katie Mau
reen uit Canada werd derde. Michel Dangeau
toonde dat Canada inderdaad de bakermat van
deze ijssport is en won in 5.17.6. Rob Leidsman
uit Amsterdam werd tweede, Jeroen Otter der
de.
Tenslotte werd ook nog een aflossingswedstrijd
gereden. Bij de dames was het collectief van
IHCL-A toch het snelst in het ronden van de
bochten. Canada en IHCL-B eindigden als
tweede en- derde. Bij de heren gold hetzelfde
met als enige verschil, dat nu Amsterdam de
derde plaats innam.
BUITENLANDS
VOETBAL
BELGIË
BeerscNol-KV Mecheten 1-3. Charterot-Arv.
dertecht 0-0, Club Luik-Club Brugge 0-0,
RWDM-Waregem 1-4, Radng Genk-Stan-
dard Luik 1-2, Cercle Brugge-Beveren 0-1,
KV Kortrljk-Slnl Trulden 2-2, Radng Me-
cheten-FC Antwerp 0-2, Lokeren-Uerse SK
0-1 Stand: KV Mecheten 22-38: Ander-
lechl 22-35; Club Luik 22-30; Club Brugge
ill Crty-Liverpool 2-3, Norwich
m Town-Mlddlesbrough 1-
Id Wednesday-Southampton 1-1. Stand
nled 24-39; Nottingham Forest 24-38;
iain 04). Lille-Caen 1-1, Toulouse-Mo-
2-0. Sochaux-Cannes 4-0. Montpel-
Xetz S3, Straatsburg-Bordeaux 3-2
d: Marseille, Paris SG 27-52; Auxerre
9; Sochaux 27-48; Nantes 27-46; Mo-
I, Bologna-Pisa 1-0, Fiorentlna-
9, Sampdona-Tonno S1 Stand
I 2. Mantimo-FC Porto 0-0. Stand Ben flea
26-40; FC Porto 26437; Boavisia 26432
Guimaraes. Sporting 26-30; Setubal 26-28,
SCHOTUDC
United 1-1, Cett*>Clydebank 4-1, Heart oI
Bilbao 0-0, Malaga-Logrones 1-0. Espanot-
Celta 1-1, Elche-Murda 3-0, Osasurva-VaL
ladolid 0-2, Gljoo-Zaragoza 1-2. Real So-
oedad-Reai Madrid 1-1. Real Betls-Ovoedo
1-0. Valenda-Barcelona 1-1 Stand Real
Madrid 21-35; Barcelona 22-34; Attetico
Madrid 22-27; Cetta 21-25; Valencia 22-25;
Vanadolid 22-24.
Ka/sryaka-Esktsehlr 34), Sakarya-Besiklas
043, Konya-Kahramarvnaras 2-0, MaJatya-
Ankaragucu 1-1, Bolu-Trabzon 24), Fener-
bahce-Adanademir 60. Adana-Galatasaray
04). Sariyer-Altay 1-1. Stand Fenerbahce
23-58, Best klas 22-56; Sariyer 22-42 Bote
WEST DUITSLAND
gen-FC Köln 1-1, FC Nümberg-FC Sankt
Paull 5-3, Eintracht Franklurl-Bayem MOn-
chen 2-2, VIB Stutlgart-Borussla Dortmund
Hamburger SV t
Stand Bayem Mu
22; VIB Stuttgart II
K junioren in Riyad (Sau)
roep A: TsjechostowakljoSai
0. Stand 1. Nigeria 1-2 2. Portugal 1-
Tsjechostowakije 2-2, 4 Saudlarablè 2-
Groep B: SovjetunloCosla Rlea
Tl 34).
Groep A: TsjechostowaklJoSaudlarablé
0. Stand 1. Nigeria 1-r
8: Sovjetunk
1. Sovjetunie 2-4. 2. Cosla
j. ooiombla 1-0, 4. Syrië 1-0.
Groep C: Brnzilte-Ma^5-0. 91joA31 Brazl-
Groep D: Argentlnte-Noorwegen 24).
- SjWiJM-ZZ
Stand 1. Spanje 1-2,2 Iraq 1-2 3 Argenli-
ATLETIEK
in (Gbr)
I Bily (Fra) 7.23.
I, 4 Tröger(C
r-Derby (Zwi)
7 Otsen (Noo) 7,57, 8. Tromp
i Finale: 1. Cooman 7.15, 2. Bily
7.27,*2. HanWjSll'lFln) 7.31, 3. Hasjoepkina
(Sow) 7 32. 4 Verbruggen (Bel) 7,45. 5. W-
Husbyn'(Noo) 7,63 2e eerie: 1 Cooman
(Ned) 7,19. 2 BKyr
(Wdl) 7,34, 4. Troger (Oos) 7,38. 5. Gros-
senbad
(Gri) 7.
(Nod) 7
8. Grossenbacher-Derby 7.
23,71, 2. Papiikna (Sov) 23,82 3. Hanhljokl
(Rn) 23,86, 4. FemstrOm (Zwe) 24,47, Fine-
Ir 1 Perec 23.21, 2. Aebl 23.38. 3. Tröger
23.70,4 Stoute 23.79,5. Paplllina 23,60,6.
52,90, 2 Prottl (Zwi) 52,96, 3. Sjomonlna
(Sov) 52,98, 4. Lahoi (Spa) 54,67 Finalr 1.
Gunnel 52,04, 2. S)omonina 52.36, 3. Prottl
52,57, 4 Ptgglord 52,90, 5. Slanlnova
000 m, halve flnatea, 1a aarir 1. Mellnte
(Roe) 2.01.70. 2. Grebensjoek (Sov)
2.02,10, 3. Zunlga (Spa) 202.25, 4. Kiess-
llng (DDR) 2.02,36 5. Molloy (Ier) 2.05,45,6.
Marthys (Bel) 2.06,50. 2a aarir 1, Kitova
(Sov) 2,04.18, 2. Lesch (Wdl) 2.04,20, 3.
Szabo (Hon) 2.05.67. 4. Merino (Spa)
2 07.23. 5 Berg (Bel) 2.15,31. Finair 1.
n (Roe) 4
Baikau (Sov) 4.14.72, 4. Marquard (Wdl)
4.15.52. 5. Toorwtra (Ned) 4 17.46. 2a ae
rie: 1. Rydz (Pol) 4.11,15. 2. Latsjmenova
(Sov) 4.11.35. 3. KitovB (Sov) 4.11.38, 4.
May (DDR) 4.11,57, 5. Everioff (Zwe)
4.14,05. Fauir 1. Ivan 4.07,16. 2 Lats)me-
nova 4.07,77, 3. Kitova 4.08,36, 4. May
4.09,40. 5. Rydz 4.09.42. 6. Baikau 4.10,49,
7 Huicfteeon 4.10,76, 8. Everiöl 4.11,70.
3000 nt 1. Van Hutst (Ned) 9.10.01,2. Mor
ris (Gbr) 9.12.37, 3. Puica (Roe) 9.15.49. 4.
Agoston (Hon) 9.18,93. Michaltek (Wdl) op-
Blomberg (Noo) 14
i (Bul) opgegeven. Roza (Hon) ge
roerd Finair 1. Anders 12-21,91.
i 12.32,40. 3. Sobrino 12.39.50. 4.
va 12.42,00. 5. Sanchez 12.43,49,
i. Aftok» 12.43.62. 7. Szebenszky 12.44.37.
Gunnarson 12 54.52, 9. Bruckmann
Ivanova 12.57,36.
aW (Roe) 1,96, 2.
Kaugland (Noo) 1,96. 3. Ewanje-Epee (Fra)
4. Petrovic (Joe) 1,88, 5. Borislavova
Bakogiannl (Gri) 1,84, 7. Bramhott
1,84, 8. Rammango (Ita) 1,84, 9. De
Ier (Bel) 1.80. 10. Westen (Zwe). Pa-
I. Tsfstiakova (Sov) 6.98. 2.
Ts|en (Sov) 6.86. 3. RopcKjunnila (Rn) 6.62.
6.56, 6. Berkeley (Gbr) 6.33, 7. Htdding
Heezik (Ned) opgegeven.
i. Wl)nsma (Ned) 6JO. Van
Hartwtg (DDR) 20,03. 3. Plotzttka (Wdl)
Cunha (Por) 6,92, 5. Ozatman (Tur)
5. Karafta (Hon) 6,80, 6. K)ensli (Noo)
7. Georglades (Cyp) 7,01.4e aarir 1
la) 6,70, 2. McFarlane (Gbr) 6.73, 3.
3, 2. Sdillcht 6,64, 3. Grigorov
ssrueltes 6,67, 5. Madonla 6,68.
ne 6,70, 7. Arques 6,73, 8. Ka-
Finalr 1. Berger 6,56, 2.
58, 3. Rosswess 6,59, 4. Pavonl
(Fra) 21.
jold(Zwi:
(Ned) 21.35. 5. Popa (Pol)
3. Mangold (Zwi)
(Ned) 21,35, 5
6. Razgonov (Sov) 21,53.
ik (Pol) 21,19, 2. Abrames (Kor)
3. Cunha (Por) 21,50. 4. Calalano
1,54, 5. Quénèhervè (Fra) 21.69 Sa
1 Berger (Oos) 20,92, 2. Male (Gbr)
3. Rorts (Ita) 21,61, 4. Mazella (Fra)
n (Noo) 22,25. Antonov (Bul)
3rd. Halve finale*, le aarir
Floris 21,07, 2. Regis 21,08, 3. Berger
21.22, 4. Jedruslk 21,27, 5. Razgonov
2\.U, 2 Marie-Rosé 21,22, 3. Popa 22.26.
2131-
r 21,33. 5
i. Popa
Cornet
(Spa) 46.70. 2. Jusl (Wdl) 46,79, 3. Petrefla
(ita) 47,16, 4. Ber.-eh (Gbr) 47,36, 5. CantJ
(Fra) 47,41. 2a aarir 1. Whltlle (Gbr) 46,75,
2 Sanchez (Spa) 47.25.3. Visserman (Ned)
47,53, 4. Brankovtc (Joe) 48,21,.Charzenov
(Bul) gediskwalificeerd. Fnair 1. Cornet
17,16, 5. Si
tl 46.80, 4
800 m, 1e aarir 1. Droppers (Ned) 1.51,05,
2 Diomar (Fra) 1.51,16. 3. Arconada (Spa)
1.51,17, 4. Mares (Tsj) 1.51,19, 5. Sihra
(Por) 1.51,63, 6. Karteen (Noo) 1.52,13. 2a
aarir 1. Uhuerta (Spa) 1.51.54. 2. Heyd-
gen (Wdl) 1.51,58,3 Shatpe (Gbr) 1.51,66,
4. Bathis (Ned) 1.51,98. Sa aarir 1. Trlnkler
Teresa (Spa)
■-* -
Droppers
1.51.32,
1.51,70, 6. Mares 1.51,72. 2a aarir, 1.
Heydgen 1.50,01, 2. Diomar 1.50,08, 3. He
ard 1.50,09, 4. Arconada 1.50,25, 5. Sltva
Heard 1.48,84, 2. Droppers 1.48,96, 3.
Heydgen 1.49,75, 4. Diomar 1.52.37. La-
huorta, Sha/pe opgegeven,
1500 m, H aarir 1. Afanas)ev (So*)'
4. Ernst (BelH.52.12
FuNbrógge (DDR)
3.44.91. 7. Cor -
chanicky (Tsj)
Rüler (Wdl) 3 44.80. I
3.44.88, 6 Nabein (Wd
Corstjens (Bel) 3.47.13. 8 ffc
(DDR)
Blaha (Oos) 3.46.15. 5. Neu-
46.24. 6. Farinas (Spa)
(Gbr) 3.48,12, 8. Slewing
(Gri) 3.49.76. F
na* t. pnmppeau 3.47.42, 2.
3.47,57, 3. Afanasjev 3.47,63, 4. P
3.47.64, 5. Fuhibrogge 3.47,76. I
3.48.95, 7. Borge 3.49,57, 6. Vialfi
3000 m, la aarir 1 Cariter (Fra) 8.02.98.2
Zorko (Joe) 8.03,36, 3. Baumann (Wdl)
Campos (Por) 8J"
o (Spa) 8.
h (Wdl) 8.
Walker (Gbr) 8.19,75, 10. Van
ove (Bel) 8.19,75, 11. Larklns
.35. 2a aarir 1. Geoftroy (Fra)
Sltva (Por) 6.03,62, 3. Jimenez
I.67. 4. Anton (Spa) 8.03,73, 5.
73, 6. Bialluch (Wdl) 8.04,72, 7.
br) 8.07,34, 8. Fltzpatrlck (Ier)
nair 1. Baumann 7.50,43, 2. An-
8. 3. Cariter 7.52,23, 4. Geoftroy
5. Zorko 7.54,16. 6. Campos
z) (Ita) 7.'
er (Tsj)
l. Sjlskln (Sov) 8
.73, 2. Sala (Spa)
I. Netlem (Wdl) 7,86, 5.
(Cyp) 8,40. Sa
aanr i. Huoec (ts|) r.tw, 2. Buckeridge
(Gbr) 7,83, 3. Schwarthotf (Wdl) 7.84, 4.
Bakos (Hon) 7,92, 5. Roettl (Oos) 7.94, 6.
Uma (Por) 8.19.4a aarir 1. Pohland (DDR)
7.74. 2. Walker (Gbr) 7,80, 3. Aubert (Fra)
7.92. 4. Cuypers (7.93, 5. Sarkoezi (Hon)
7.97. 6. Kyfionan (Rn) 8.01. Sa aarir 1 Na-
gorka (Pol) 7.76. 2 Tourret (Fra) 7,77. 3.
Koszewski (Wdl) 7,84. 4 Soederman (Zwe)
7,90, 5. Sada (Tsj) 7.91. 6. Rouhiainen (Rn)
7.77 Halve finale*. 1* aarir 1 Jackson
7,53. 2. Hudec 7,71, 3. Sala 7,72.4. Nagor-
ka 7.76. 5. Sjlsjkln 7,78. 6. Ciesia 7,79, 7.
Buckeridge 7.80, 8. Koszewski 7,81. 2a
rir 1. PohJand 7,65. 2. Tourrel 7,65, 3.
lem 7.79. 6. Walker 7,80, 7. Grzegorzewskl
7.82, 8 Moracho 7.92. Finalr 1 Jackson
7.59. 2. Pohland 7.65. 3 Tourret 7.67. 4.
Sate 7J2^Sdrwa/thot1
Tsennlkov (Sov)
Bi. 4. Blazek (PoO
18.55,78. 5 Urbanik (Hon) 19 50.87. 6. Bar-
7 Nagorka 7,81.1
Benedicts (Ita) 18.43.45. 4
2.11,59. 1
7.12. 9
(Ier) opgegeven.
pprtogarc 1. MOgenburg (Wdl) 2,33.
il (Gbr) 2,33. 3.
Sonn (Wdl) 2,27. 5.
Emelin (Sov) 2.30. 4.
"atd (Roe) 2.27. 6.
Giequel (Fra) 2,24.
EJlingsen (Noo), Papak ostas (Gri) 2,15, 1'
Malsjenko (Sov)
'antxaks (Gr'
(PoQ 2.20.
- 9sen (Noo),
Hernandez (Fra) 2,15.
Vei apr tegen. 1. Meilaard (Ned) 8,14. 2.
Corgos (Spa) 8,12, 3. Maas (Ned) 8,11. 4.
Szalma (Hon) 8,06. 5. Haal (Wdl) 7.96, 6.
Karna (Fm) 7,94, 7. Brtge (Fra) 7,80, 8. KM
(Rn) 7.78. 9. Thomas (Wdl) 7.75, 10. John-
(Rn) 7,f
(Gbr) 7,59
kov (Sov) 7
ik (Tsj) 7,
d (Oos) 0.
J (Hon)
(BeO II
r, 13. Agaplou (Cyp) II
PaJola (RnL Ruiz (Spa)
(Tsj)
18,30, 11 Slmson (Gbr) 17J8. 1
mundason (UsO 1"
Egorov (Sov)
5.75, 3. Chmara
'5, 2. Polapovilsi
30 5,70, 4. Zintl (wal), Koiosa (Hoi) 5,60,
Bagyula (Hon) 5,50, 7. Tarev (Bul) 5,50,
Fehrinaer (Oos) 5,40. 9. Garda Spa),
(Fra), Wilden (Zwe) 5.40. 12.
Tulz (Spa) 5.40. 14 Lubensky
Tailhardal (Fra) 5,30, 16. An-
remi (Ita) 520.17. Brichese (Ita) 5,20, Pel-
3ntemi (Fm). Nikolov (Bul) 0.
iogeWotare 1. Timmermann (OOR) 21.68,
Stotz (Wdl) 20.22, 3. Andersen (Noo)
022. 4. Likho (Sov) 20,16, 5. Sula (Tsj)
0.11. 6. De Bruin (Ned) 19,71, 7. Krieger
'o0 19.51. 8. Ronkalnen (Rn) 19J1. 9.
(Gri) 18.93. 10. Tregullty (Fra)
Dam**, 80 nt 1 Sowell (Val) 7
rence (Vst) 7
v (BuO
(Vit)
5. Mijt 1. WU-
ams (Can) 4 J1.45.60 m horten: 1. Joyner-
Hoogapringeft 1 Rittar (Vst) 1.94. Var-
•orinort 1. Intes (Vst) 6.26.
Mrtche# (Vst) 6,72, 2. Brid-
nt 1. Kersh (Vst)
(Mar) 3.54.99. Z
3. Marea (Vst)
(Vst) 7.51,33,
3. Abahlre (V:
7.51.93. 60 m hortere 1. Campbel (Vst)
'81)7.69.
I. Howard (Vst) 2.30,5
3. Pov«mlts|ln
Myricfcs JVst) I
(Vst) 5.70, Zi
6 (Val)
(Vst) 6.74. 1
O'SuMvan (ter) 7.51,65, 3. Abahlre (Vst)
koby (Vst) 225. 3. Povamltsiin (Sov) 225.
Var springen 1.
wed (Vsl) 7.97.
I (Vst) 6,75. 55 m
II 7,43.
II (Vst) 6,18, 2. Jel-
I. Soott (Vst) 4.02.0.
Ftynn (Vst) 4.02,1. 55 m hortire 1. Klrtg-
fte(Vs.|7,43,
>n (Vsl) 6,21. M
ynn (Vsl) 4.02,1
m (Vsl) 7,02 2. Blake (Vit) 7,09.
Harare 1. Barrios (Mex) 12 km In 34.28, 2
Boulalb (Mar) 34.50, 3. Nenow (Vsl) 35 04,
4 Bmns (Gbr) 35.07, 5. Uoyd (Aus) 35.08,
BOKSEN
n Piseddu-Santana 4-1. Weltar
Midden: Gavrflla-Ouwerkerk 5
e ronde van Vanderil|öe;
Duitsland-Nederland 1W.
BRIDGE
NK paran in Zaiat
findatand 1. Maas/Vriend 1263 purrten
(57,8 prooant), 2. Krei)ns/Tammens 1232
(56,4), 3. BomVLeufkens 1212 (55,03. 4.
DAMMEN
GEWICHTHEFFEN
(Veldhoven) 180 kg (80 trekken-100 slo
ten); 2 La taster (Slmpetveld) 152,5. T/m 60
kg: 1. RozaJina (Nl|megen) 197,5(82,5-115);
2. Godschalk (Simpeheld) 175. T/m 67,5
kg: 1. Themen (Den Haag) 240 (105-135); 2
Bitorina (Nijmegen) 210. T/m 75 kg: 1. Smit
(Nijmegen) 257.5 (115-142.5); 2. Bakkea
(Maaslrtcht) 245; 3. Hagensteln (Den Haag)
1. Gozema (Den Haag)
HL
Frijns (Slmpetveld) 275 (125-1503 T/m
110 kg: 1. Vertroost (Nijmegen) 242,5
(112,5-1303 Borran 110 kg: 1. Brunt (Den
Haag) 240 (110-1303
m 82J kg: 1.
(DanVa^322.5^(140-182,53 T,
JUDO
NK dame* in Elburg
Tot 48 kg: 1. Jessica Gal. 2 Van der Pas.
3. Grouwnreljer. Van Stokkum. Tot 52 kg:
1. Akkermans, 2. Jansen. 3. Marien, S|ar-
dljtn. Tot 56 kg: 1. Jenny Gal. 2. L. Thooten,
3. L van Stookum, Beek. Tot 61 kg: 1.
Marsman. 2. Van Dommelen, 3. S. Triooien,
Kersten. Tot 66 kg: 1. Han. 2. Bink, 3. Lam-
mons Stoeltjes. Tot 72 kg: 1. Van Dorssen,
2. Van der Lee, 3. Gevers Heflinga. Boven
72 kg: 1. Seriese, 2 Van Gameren, 3. Van
de Brink. Aarts.
Heren, teem* tot 21 jaar 1. Judo Ryu Nij
megen. 2. Kem-am-Ju, 3. Sportschool De
Rooy, De Mattekloppere.
MOTORSPORT
Björktend (Zwe) 21. 7. Komlts) (Sov) 20. i
Kasakov (Sov) 15, 9. Svenson (Zwe) 15, 11
Moestafin (Sov) 12 11. Schil er (Oos) 1
PAARDESP0RT
plaats 2,10,
i.eo. 1,40, koppel 10,80, mo /5.60.
Achtst* koers 2240 m: 1. Zarragona (J.
Bot) 3.04,9 - 122.5, 2. Winner Princess 3.
Aspearee. Niet gestart Ajan Top.
RUGBY
Maeee: AAC-Bassets 24-13; DIOK-RCH
S, Castricum-ARC NFC 4M; HRC-REL
3; Oemoemenoo-Ctekes 10-11; Oisterwij
Oysters-Etephants 36-10; RSRC-Waaps IC
SCHAATSEN
500 m (za): 1 Mey (DDR) 3724.2 10 Tae-
Bae (Zko) 37,43, 3. Kurotwa (Jap) 37.57, 4.
Mortyama (Jap) 37,79, 5. Jansen (Vst)
37,80, 6. Thometz (Vsl) 37,83, 7. Sobeck
(DOR) 37,86, 8 Thlbaull (Can) 37,94, 9.
Aoyanagl (Jap) 38.13. 10 Forsiund (Zwe)
3821. 15. Ykema (Ned) 36.38. 19. Noyens
(Ned) 36.61, 23. Terpstra (Ned) 38.94, 26.
Loet (Ned) 38.98.33. Jonkman (Ned) 39,04.
1500 nt 1. Adeberg (DDR) 1.57,18, 2. Had-
schteft (Oos) 1.57,92, 3. Hoffmann (DDR)
1.57,92, 4, Spleimann (DOR) 1.58,18, 5.
Sondraal (Noo) 1.58,92, 6. Ttetz (DOR)
1.5924. 7. Gustafsaon (Zwe) 1.59.53, 8.
Herda (Wdl) 1.59,70, 9. Ym Rl (Zko)
i Jong (Zko)
_0O.S2.
2.01.25.
65. 2. Haasenwr 62 3. Aoeoerg 56. 4.
StOO ne 1. Kartel ad (Noo) 6 59.57.2. Sptet-
mann 7.02.93. 3. Kemkere 7.04.92 4 Gus-
tafson 7.0728. 5. Bengtsson (Zwe) 7.07.55,
6, Radka (Pol) 7.10,83, 7. Van den Burg
7.11,65, 8. Hadschieff 7.12.48. 9. Ttetz
7.14,05, 10. Jeklc (WdO 7.15.29, 12. Bos
7.15.86. 15. Veldkamp (Ned) 7.17.99.
Gustafson 93. 3. Kartel ad 78, 6. Veldkamp
(Ned) 2.00.82. 23. Van den Burg (Ned)
500 m (zak 1- Aaftlnk (Ned) 41,68, 2 Ha
ringa (Ned) 42,34,3. Loorbach (Ned) 4254.
1000 m (zak T Aaftlnk 1.25,06, 2 Haringa
1.25,92 3. Loorbach 1.27,69.
Miiajll A, 500 nt 1. Grimbergen 43.28. 2
E. Ossendri)ver 43,44, 3. Bijlsma 44,15
1500 nt 1. Grimbergen 2.11,26, 2. Arend:
214,95,3. E. Ossendrijver 2 15,08.1000 m
Grimbergen 125,97, 2 OssendrijvB
na 1.28,44. 3000 ne 1
Zeijlstra 4.44,46, 3
Ossendrijver 179.927
ik 4.39.86, 3. Van Schle 4.41,96. EM-
mt 1. Voetefink 175.411 (NR
Zwolle 175.643, 3. Van Schie
C, 500 ne 1. Van Zuflen 43,26, 2.
43,34, 3. Van der Poel 43.50.1000
n Zuilen 126.64, 2 Van der Poel
Leeüwang 39,98,3. Potze 40,13.1£
Zandstra 1.59.80, 2 Schreuder 1.:
Potze 2.02,42 1000 nt 1. Zandstra
2. Schreuder 1.18,80. 3. Van d
1.20,46. 3000 nt 1. Zandstra 4 C
Zandstra 159.986, 2
3. Poöa 164,079.
90,2, 3. Hoogendljk 86.
SCHAKEN
nlngen-HSG 3-6 (prognose; 3,5-6,5). 2*
5,5-2,5; Koningscteb-Walergraafsmeer
Nleuwendam-Krimpen
1* rond* Timman (Ned>Portlsch (Hon) af
gebroken, Short (Gbrj-Karpov (Sov) 1-0,
Goelko (Vst)- Hjartarson (IjsO algBeljavskl
(Sov)-Lteboievic (Joe) afg., Joesoepov
(SovVSokolov (Sov) 1-0. tvantsjo* (Sov)
was vrij.
RS£.-competitie
Prnmnrietjaae*. Ooievaar 3-Rl)swijk 2 vl
Klaas* U: S.LO. 1-Promotte 2 4-4, Ooie
vaar 4-Centrom 1 vl. 2-4.1B: Coftectiel 2-
LS.C. 1 vl 3-3. X: 0.0. 7-0 S.C. 4 vl. 2V4-
3%. 2D: Scheve Toren 2-RS.C. 1 3-5. 3A:
Botwinnik 3-LS.C. 2 3%-4V4 38: Corbulo
2-Haagse Toren 2 6W-1'<4. X: Vodopl 1-
SKIËN
1. FlgW (Zwi) 1.42.36. 2. WaJIIser
(Zwi) 1.43,08,6. Percy (Can) 1.43,33, 7
I. Gerg 1.42.44, 4. Boumlssen.
O.Zelenskaja (Sov) 1.43,50.
(Fra) 2i
Super-G harm in A*)*n (Vatk 1- Eriksson
(Zwe) 1.17,98, 2 Wasmeier (WdQ 1.18.01.
3, Mayer (Oos) 1.18,29. 4 GlrerdeH (Lux)
1.18.56. 5 Piccard (Fra) 1.18,61. 6. Zur-
briggan (Zwi) 1.18,66, 7. Hangt (ZwO
1.18,78, 8. Ozman (Joe) 1.19,13.9 Tomba
flla) 119,47, 10. Höftehner (Oos) 119,51.
Stand waretdbekar Super-G: 1. Zurbrig-
Piccard 40.3. Hangl 37.4. Erik»-
TAFELTENNIS
Megacies-Middeiburg Zuid 8-2 Shot W-lre-
ne 3-7. 1e dhriaé* 1: Amsterdam '76-Veld-
I; Noordkop-Hoonhorsi 2 5-5;
Hercules-DOC OS
Hoonhorst-Scyfla
Nljmegen-ZTTC 4-6;
Scylla-TT Amsterdam 10-8; Oegstgeosl-
8; Bartok-Gaanderen 2
TENNIS
TURNEN
(Landgraaf 14,50^ I
(Bocrioll) 15,20, 2. Nunspeet Olympia
Mei»Je* 1. GV Nun-
DOS(Kampen)
W1K/FTC"(
mini-tramp, dame* 1. Orion
m) 16,70, 2. RK DOS 14.80.
.Orion 16,40. 2. Ken V (Opmeer)
ma* 1. GV DOS (Dronrijp)
mlna 15,30. Metajai
it (Harilngen) 16,20,
noen* 1. RK DOS
14,50, 3.
1. Olympia 1)
SV Volharding (Goes) 14,20. Meisje*
W1K/FTC 15,50, 2. RK DOS 14,70. Hera
1. SV Volharding 14,00, 2. Otympla Lis*
Tafel, dame* 1. GV Olympia 15,40, 2. G
VOLLEYBAL
Dame* trectvM* OVO-WC 1-3; AMVJ-
Zaan 30; Looga '53Sudosa 3-0; Olympus-
Martinus 3-0; Ommen-Dynamo 3-1; VCH-
Lycurgus 1-3. Ia dhriai* fc Orachlen-Dlnlo
3-1; ATC-Orion 31: GemW-KDS 38. OVC-
Tonegido 30: SoVoCo-Lycurj^
PoOux-OVRA 3-1. B: VaJbovoFOikoa 2-3;
Devolco '88-Orton 2 30; Sarto-ActMa 1-3;
Utrecht-Brevok 2-3; Voorburg-VCE 3-1;
BOVOOrionO-
CW 2-3; PVC/Blokkeer-Polarte 30; VCG
2-Odulphus 32. WC-HBC 31; VCH-Radl-
us 0-3; Vrevok-VCL 1-3.
Fkiaie Europa Cup I haren In Varkaua
(Fink Pamw (lta)-Boiogna (Ita) 30 (15-12,
15-12.15-6), Levskl Spartak Sofia (Bul>Pa-
natfxnaikos (Gri) 30 (15-12 16-14.15-11).
WATERPOLO
denburg 12-10; AZC-Polar Bears 7-7; 12
1886-Het Ravijn 1311; DZV-AZPC 11-14;
VZC-Rotterdam 15-5. 1a klaaa* PSV-HZ
ZIAN 12-11; Nereus-Losser 8-7; ZPB-ZPA
8ZPC-RapkJo '82 12-6; Revo-ESCA
WIELRENNEN
216.23, 2 Rominger (Zwi) op 0.01, 3. Le-
7. Foresl (Fra) 1.06. 8. Hernandez (Spa), 9
Volpi (Ita) 1.12, 10. Caritoux (Fra) 1.16 tt
etappe (tijdrit): 1. Rominger (Zwi) 10 km Ir
(Bei). 10 Boyer (Fra) 0.20. 7
4. Pagnin (Ita), 5. De Koning (Ned), 6. Hag-
hedooren (Bei), 7. De Clercq (Bei), 8. Wuller
(Wdl), 9. Biondl (Fra), 10. Luykx (Ned). Al-
dereq (Fra) 0.37,4. Stephens (Aus) 0.57, 5
Bezault (Fra) 1.06, 6. Fignon (Fra) 1,08, 7
2 Kely (Ier). 3. Konisjev (Sov). 4
IV (Ha). 5. Cknlni (Ita). 6. Clpollln
SOrensen (Den), 8. Brogna (Ita), 9
Ito (Ita), 10. Anderson (Aus), klasso
Hanegraal.
Stevenhaagen, 80. Rooks,
m Orsouw, 35. Draaljer, 4
ding, 1
S. Talen, 1'
klasseringen Nederlanders: 13. Draayer,
souw. 33. Sternons, 37. Rooks, 60. Hane
graal 4.46, 61. Van Poppel. 81. Taten, 112
Kleinsman, 122. Stevenhagen, 135. De
Rooy, 136. Lubberdlng. 149. Hoondsrt
8. Galteschi 0.06, 9. Anderson, 10. Sö-
Siemons, 57. Hanegraal 4.
0.02. 4. Wyder (Zwi), 5. Pedersen (Den), 6.
Bishop (Vst) 0,03.7. Mejra (Col) 0,04, 8. Ro
ll (Ha), 4. Anderson (Vst), 5 Shapiro
(Vst). 6.
ia (Spa). 7.
n (Vst). 8
Pedrettl (Zwi) 9. Pierce (Vst), 10. Joildon
(Bei). 2* elapp* 1. Fidanza (Ita) 140 km in
2.44.03, 2 Vos (Ned), 3. Gaggioti (Ita), 4.
Vaarten (BeO. 5. Bodalato (Ita). 6. Daams
(Ned), 7. Phlnney (VSt) 8. Broggmann
(Zwi). 9. Lameire (BeO, 10, Lagula (Spa), 14.
Theunlsse (Ned) Algemeen Uaaaement 1.
Daams 7.24,36, 2. Gaggtoi op 0.08, 3. B-
Bott (Gbr), Tall (Ita), Sierra (Ven) 0.34, 6.
Chaparro (Ven) 0,35. 7. Mauri (Spa) 0.38,8.
Alcala (Mex), Pederaen (Noo), Wyder (ZwO.
Tebaldl (Ita) 0.39,14. Lemond (Vst), Roche
(Ier) 0.42
Grot* Prija Lui* Puig in CinSa (Spek 1.
relll (Hak 5 Maurique (Spak Verhoeven
(Nedk 12. HarmeDng (Nedk 15. Pirard
IJSHOCKEY
Hahr* Itnala* NtO Geteen-NI|megen t
(Geleen naar flnatek Tllburg-Rotterdam i
(woensdag besDssingswedstrijd In RotK
ZAALHANDBAL
Groep A: Cuba-Egypte 25-17, Poten-Oene-
marken 26-24. Eindstaid: 1. Poten 3-6. 2.
Denemarken 34.3. Cuba 3-2.4. Egypte 3
Groep B: Oostenrijk-lsraól 18-21, Span|e-
Oostenrijk 3-2 (54-62).
Groep C: Bulgarije-Kuwayl 2
d 3-4, 3. Bulgarije 3-2 4.
Nedertand-Noorwegen
SEW-Hellas 20-19; Swift A-Niloc 11-10;
Mosam-OSC 12-12. 1e dhriaie A: Wings-
Olympia 11-14; Vldo-De Votewijckers 11-7;
Odin-E O 14-10; VZV-Aeolus 25-9; Quick
VELO-DVC 18-6;
WS-Hercuies R 22-
19; laaon-Swift R 18-17; BEVO-EMM 10-
2* dhriais C: Groene Ster-Westlandla 18-
11. Verburch-Snefw** 12-13. VdV/Quinlui
2-Estenkoi/Tachos 13-14, Acttef-Foto/Heh
las 2 6-11, Tomado-EBHV 8-10.
3* drviaie G: Oiympia-Oase 13-12 Ancora-
UVG 8-11. WIK-MW 8-11. Vlres-Satumus
Jeugddhrisic Unilas-VdV/QuIntus 58. Co-
pes/Hermes-UVG 128. WIK-Folo/Hellas 7-
15. DWS-Westlandla 7-15. Veio-DSO 108.
Haren, le (Mai* A: AHC'31-Olympla H 14-
12. Votendam-Attila 21-14, Swift A 2-Aals-
meet 2 22-23. ESCA-Heüas 57 344. OAD
OSC-Sparta 75 15-15. Oe Grtftk»vGSV
Loreel-VGZ/Smar-
BHC-Wert-
B: Holbox/Swifl-EDH
dia 2 21-10. Laren-Séjst
Gazelten-VdV,
nel/Tongelre
Wmgs8nelwiek 24-14. Animo-Defla Sport
17-17, WIK-DE? 2322 Walcheren-EMM 3
9* dtrtai* a Merc/Satumus-Kwiek Sport
41-9. Roda-UVG 2317. Acllet-VdV/Quln-
DW3Bahlm/RI)nstreek 1312.
2-ODIS 1 1812. Wings 2-
1-Merc.Satumus 1 158, North* 1-Foto/
Hellas 3 12-10. OS2A: MMO 1-Hercules 2
137. Copes/Hermes 2-SOS 1 78. Schip
luiden 2-0 DIS 2 4-18. DS2B: Animo 2-
AHC'28
1-Schipluiden
cules 4 312. ODIS 3-CWP 3 238.
erburch 2 313. 0S3"
12-10. 8 Rijnstreek
Sport 2-Westtandla 4 o-r, cno
135 DS3C: Ondo 1-OASE 3
jtes 3HEC 2 36. DS3D: HW70
2-Fairpiay 1 17-17, Warmunda 1-EHC 3 22-
8, HMSH 1-OASE 2 2818. DMA: ODIS 4-
AHC'28 3 138. DS4A: Copes/Hermes 3
b HVS2-
8. DS4C: MMO 2-Olympla72 2 287. Ver-
burch 4-Wlngs 3 185. DS4£>. GDS 2-VdV/
Qulnlus 5 1811. Verburch 8VEL0 4 185,
EDH 2-HEC 4 817. DS4E Fairplay 2-8-
Rijnslreek 2 14-12, HW70 3Merc.Satur-
nus 3 7-4. DS4F: CWP 4-Copes/Hermes 4
288. Wings 4-HEC 5 12-10. HSt VELO 1-
Olympla'72 1 2813, AHC'28 1-Merc.Sah*-
nus 2 313, Wings 2-HW70 1 1820. Co
pes/Hermes 2-Hercules 1 1316, Westian-
dla 1-EDH 2 1816. HS2A: SOS 1-Wesllan-
dia 2 1324, HW70 2-AHC28 2 2313,
Folo/Hellas 4-EHC 2 17-17. HS2B: DSO 1-
HEC 1 12-25. HS3A: Animo 3Copes/Her-
mes 4 1330. HEC 3-OIOS 2 30 HS3B:
ODIS 2-^0^11-31, Wir^-l-VdV/Qulr^
2-VELO 3 2820. HS3C: VdV/Qulnius 4-
Olympla'72 2 17-14, Schiplulden 1-HEC 2
2-Copes/Hermes 3 828, Fairplay
VdV/QuIntus 5
L- AHC'28 3
ZAALHOCKEY
Dam** Gronlngen-HGC 124. F
sterdam-Schaerweilde 128.
ZAALKORFBAL
Blauw Wil 22-18; SCO-PKC 1!
BEP8wift A 1312; DTV-AIten Weerbaar
1810. O: OEC-Rapld«as 1314; HKV-KIn-
derdiik 11-10; Ketzer Karal-Oe Overkanten
1311 (Keizer Karei kampioen)
Afd. Rijn/DeHUnd
1 Hoekse 1-Ons Eland 1 98. Mad)oe 1-
Valto 1 7-7, Dubbel Zes 1-KMS 1 78 R IA:
Phoenix 2-HKV 4 37. Bbemesl 3
Meervogeb 3 4-9. ONDO 2-Excetsior 3 17-
12, VaHo 2-VEO 4 311. KVS 4-000 3 87.
R 2A: Ons Eiland 2-SEV 2 1812. Fluks 2-
Meervogels 4 58. DES 2-Pemix 4 7-11.
Avanti 2-TOP 118. R 2B: Avantl 3DanaI-
den 5 114. Fortuna 8Kwiek 3 189. SEV
3Z"kwartier 3 118. R 2C: Meervogels 3
PAMS 5 118. HKV 3 Fortuna 7 1818, Re
ady-Raven 1 114. R. 2D: GKV 2-ALO 2 8
17, Fortuna 8Tempo 2 68, Fides Pecla 4-
Vafto 3 7-7. Die Haghe 8Achilles 4 78. R
SA: Excelsior 4-Madjoe 2 98. Tempo 3
ODS 2 33. KVS 3Velodtas 3 311. R
Avanti 4-KVS 6 11-7. Pemlx 3Mearvooeli
6 86. Fiks 3VeiOCitas 4 88. R X: DES 3
VES 4 34. Valto 4-Dipcvogels 3 39. ODO
4-Fluks 3 133. R SD: Dubbel Zes 2-Fldes
Pacta 5 89 R JE Hou Stand 2-Algemene 4
68. R 4A: ODO 3VES 5 35. Pemix 6-Dijk-
vogeis 4 48, Tempo 4-Vafto 5 134, SEV
vogels 7 811. R 48: VEO 8FLUKS
)TlTTR^^V^Ddl^S-fflfs 5 88
-Excelsior 6 85, SEV 3VEO 7 4-7.
(NSD 3Fldes Pada 6 2-12 R 4E Fi-
da 7-HRV 6 814. R 4F: HSV 3Dub-
IDO 4-Di)kvogeis 5 68; VES 80ns
4 34. R 58: Meervogels 8PemU 7
3S 4-Tempo 6 38, VEO 8Fluks 6
I 5C: Algemene 8Raven 2 11-5. R
lx 8TOP 6 87, Danaïden 7-Ready
3GKV 5 37, Hoekse 3
R 5F: Fldes Pada 3Da-
J)oe 3Z"kwartler
Phoenix 3DI)kvogels 6 14-12,
R 5E HKV 3GKV 5 37, Hoekse 3
Pada 8 35 R 5F: Fldes Pada
5, Mad)oe 3Z"kwartler 7
---i12iFonuni
e Haghe 8
18SEV 6 188, Tempo 7-Fks 6 81C
oe 4-Velocttas 7 11-3. R 68: VES 7
ro 7 319, Tempo 8DES 4 44, Meer
Is 11-0DS 5 35. Fiks 7-TOP 7 78.1
Kwiek 7 1-18 R 3h Meervogels 13VES 8
5, Fteks J'
3: ONDO J2-Avanti J2
ODS J1-DES
J1 11-2, FIKS J1-Vetodlas J1 4-3. J2C: Da
naïden J2-Die Haghe J3 9-3, Phoenix J1-
Kwtek J2 33 J2D: Meervogels J3Vafto J2
5-3. OK Fortuna_J3 Ready
8. Dijkvogeis Jl-
J3D: VaHo J3Meavcgei3
Iskx J2 94. J3E Cr«
4-5, KNS J2-Vetodias
Xe I
5-3, Madfoe J1-Excetelor J2
cendo J2-KwWi J3 4-5, KN
J3 4-5, PAMS J2-Die Haghe
Achilles A1-Dte Haghe A1 3-o. u
A1-Tempo Al 4-2. ONdo A1-KVS
ZWEMMEN
Wereidb*k*r-w*d«tri)den In VenaM (Ra)
Dame* 50 m vrij* aiag: 1 Stertel (Vst)
25,90. 2. Sckxeffl (Ita) 26.39. 3. Hlgaon
(Can) 26,47, 4. Suste (Ita) 26,65. 5. Dulcher
(Vsl) 26.79. 6. Spteadln (Ha) 26,86. 100 m
vrije aiag: 1 Start el (Vst) 56,53. 2. Paulas-
so (Ha) 57,71.3. Spteadln (Ra) 57.77.4. Su
ste 57,79. 5. Gnarpl (Tun) 57,88.
200 m vrij* slag: 1. Strauss (DDR) 2 01.29.
2. Bensimon (Fra) 2.01,71, 3. Cambrlnl (Ita)
2.03,11, 4. Wurzbuerger (Can) 2.03,60, 5.
400 m vrij* slag: 1. Strauss PDR) 4.
I. Risen (VU) 1.04,27, 5. Sperta
i. Sperta (DOR) Z 10,87. 3 ZOfler
1. Higaon (Can) 1.09,26,
•a (Bul) 1.
h (DDR) 1.
e (Ha) 1.11^5. 6. B
1. Hlgaon (Can) 2.28,73.
2.28.98. 3. Nlsiro (Ha)
Brownsdon (Gbr) 2.31.08. 3
58.
1. Si art el (Vst) 1.01.25.
.02.11. 3. Cater (Can)
1. Scarborough (Gbr) 1.02.82, 5.
»t (Gbr) 1.03.15.
d (DDR) 2.12,34.
Brendel (DDR) 2.28.98. 3
(Ra) 231,88.
artal(._,
Cater (Can)
-.«borough (Gbr'
Borgato (Ha) 1J
Z Cater (Can) 2.13.10. 3.' Scarborough
(Gbr) 2.14.31. 4. Foot (Gbr) 2.15,83.
200 m windslag 1. Hlgson (Can) 2.15.13.
2. Bensimon (Fra) 2.16,62, 3. Browndson
(Gbr) 217.36.4. Nord (DOR) 2.18.03. 5. Fe-
•ottl (Ha) 2.18.58.
400 m wlinlilag 1. Brownsdon (Gbr)
4.46.60. 2. Nord (DDR) 4 46.79. 3. Feèotll
0t£^44302)47 Pavane*0 (Ha) 4.5219. 5.
Mm* vrij* dag 1. Forts (Can) 2284.2. Go-
lomeev (Bul) 22.98. 3. Rbbens (Gbr) 23,16.
4. Gleria (Ha) 23.47,5. De Marco (Ha) 23,49.
100 m vrije aiag i. Flbbens (Gbr) 49,94.2
Woolhouse (Can) 50,24, 3. Gleria (Ha)
50,32, 4. Gotomeev (Bul) 50,55, 3 Fraachl
(Can)
i der Meuten (Can)
a (Ha) 1.4937.5
"W
9.6 Hoch-
(Wdl) 1.50.39.
.32 2 O'Hare (Can) 3.
n (Ha) 3.51.06. 4. CdmaslrX (Ha) 3.55.00.
1 (Ra) 56.66, 2
nl (Ha) 57,03. 4.
(Can) 3.48.64. 3. TrevP
Calmastel (Ra) 3.55.00.
BatthteM (Ha) 56.66, 2
Mmaiev (bui) oo,00, 3. Martel (Ha) 57,03. 4.
Woolhouse (Can) 5833, 3 Cockroft (Gbr)
Devb (Can) 1.00,59.
.02.15, 3. Hernandez
Cleveland (Can) 1.02,45,
GlUteghafn (Gbr) 1.02.13 3
- *1C
6. Carbonari
(Ita) 1.0336.
200 m achooWag 1 GBngham (Gbr)
2.13.38.2 Cleveland (Can) 2.14.00.3. Pos-
bgfione (Ha) 216.70. 4. Cage® (Hak Camp
bell (Gbr) 219.47.
100 m ritedarslag 1. Porting (Can) 5339.
2 Fibbens (Gbr) 5311. 2 Benucd (Ha)
Davis (Can) 55,80. 5. Rssmuaon
(Zwe) 51
(Gbr) 1.
(Can) 201,10,4 Bures (Tsj) 201.38.5. Van
der Meuten 202.17.
200 m wfasalilag 1. Bermel (Wdl) 2 0221.
2. Petersen (Zwe) 2.02.93. 3. Carbonari (Ha)
2.03.15.4. SaccM (Ita) 203.60. 5. Cheahan
(Can) 2.0434.
400 m win ill lag 1. Sacchl (Ita) 4.19.92 2
Meld rum (Can) 431.40. 3. Casaio (Ita)
Peterson (Zwe) 43300.5. Bursa
(Tsj) 4.
35 4; 3. M. Zwanenburg (Cokimblaan) 35.7.
•dam jongens 1974: 1. M. «n Vetten (Co
lumbian) 27.3 2. N.J. Wisse (WZK) 236;
3. D. van der Lubbe (Cokimblaan) 29.5.
100 meter vrij* aiag dame* 1. K. Koene
(AVZV) 1.03.1; 2 C. RoMnk (AZL) 1.05.3; 3.
K. Peljpere (WZK) 1.07.7. Idem jongen*
1973 1. R. Kobus (AVZV) 1.16.5; 2 G. Lan-
geveld (Columblaan) 1.183; 3. R. Koane
(WZK) 1.18.8.
200 meter vrfle dag mateja* 1972 1. A.
Nieuwenhoven (WZK) 2.343; 2. B. Verhoef
(AVZV) 2.39.3 3. A. Schrama (Cokxnbiaan)
400 meter vrij* dag harare 1. M. van der
Hoeven (AVZV) 4.227; 2 E Maaadl|k (Co
kimblaan) 427.7; 3. R. Broer (AVZV) 4.42.0.
100 meter rugtlag meisje» 1974: 1. M.
Langeveld (Columblaan) 1.19.3:2. A. Groe-
nfrwegen (WZK) 124.0; 3.1, van der Handel
(WZK) 1.24.8. Idem jonger» 1973 1. G.
Langeveld (Columblaan) 133.7; 2. R. Ko
bus (AVZV) 1.28.9; 3. W. v.d. Weljst (WZK)
(Columblaan) 1.13.3; I
(AVZV) 1.16.4; 3. R. Beek (WZK) 1.136.
100 meter vlinderslag jongen* 1973 1. B.
van der Lubbe (Cokanblaan) 1.14.3 2. M.
van Vetzen (Columblaan) 1.20.9; 3. R. dl
Vries (AVZV) 1.24.5. Idem mdsje* «72 1.
A. Nieuwenhoven (WZK) 1.21.5; 2 A.
Schrama 132.3, 3. A. van Kul (en (AVZV)
n (Columblaan) 1
I. Feyt
(AVZV) 240.3 2 K. Pel|pere (WZK) 2.
3 C Rotwik (AZL) 2.42 5 Idem jon.
Janszen (Columblaan) 2.38.4; 2
(WZK) 2.
*1 (Coiumbiaan) 243.8; 3.
(Het Y) 1.023; 3. E Kuiper (HZ/Z1AN)
1.027. ktem jonger» «73 1. D Schouten
(LZ 1886) 58.7; 2 N. Zukfweg (LZ 1866)
1.04 2 2 A. van Drid (HZ/Z1AN) 1.04.9.
200 m nfe aiag mdsje* «72 1 P. Stra-
stra (LZ 1886) 215.7; 2. M. Overgaur
ZIAN) 2.17.2 3. M Parrel (LZ 1886)
Idem jonoen* 1973 1. M. Bach (HZj
(Het Y) 233.1; 3. RJ.
Bakker (IZ 11
100 m rogslag jongen* «73 1. RJ Bak
ker (LZ 1686) 130.2 2. M. Bach (HZ/Z1AN)
120.2 3. R van Duyrenbode (LZ 1886)
122.7. Idem jongen* «73 1 A. Wlamse
(LZ 1886) 1.06.2 2 M. Mulder (LZ 1886)
108 8; 3. A. Óe Nooyer (HZ/Z1AN) 1.12.3
100 m vtindarilag jongen* «72 1. H. van
der Zee (HZ/Z1AN) 1.04.6; 2 M. Schorten
(LZ 1886) 1.075; 1 0. Schorten (LZ 1686)
200 m vfinderdeg meisje* «72 1. P. Sta-
sire (LZ 1886) 2.40.4; 2. M. Overgauw (HZ/
ZIAN) 2.48.3 3- M. Parrel (LZ 1866) 2.49.5.
200 m sritadaisg jongen* «72 1 0.
Schortan (LZ 1886) 2.24.1; 2. H. van der
Zee (HZ/ZIAN) 234.4; 3. M. Schorten (LZ
1886) 2.33.0.
400 m wfiiddig dame* 1. W Bal jet (Het
Y) 521.1; 2 I. Janssen (HZ/ZIAN) 5.27.0
M. Kljk In de Vegte (LZ 1886) 527.8.
00 m wiiaaislag dart
1.6; 2. Het Y 4.49.2 3.