Aan Nederlands tv-werk valt niet veel te verdienen INA II FELEVISIE-PROGRAMMA'S CcidocSotwont ZATERDAG 18 FEBRUARI 1989 PAGINA 19 la Tot film ui 5 uur lm ui /es me Heflin gevan hebbei rs Dai beslui lm ui Paul Kriem )24 vai' KRO 2 gevoj 1.00 Eucharistieviering in de kerk van St. Jan Geboorte te Vlijmen. 1.55 Oudaen, gesprekken over religie, cultuur en maat schappij. Presentatie: Pie- ter van Hoof. 2.30 Einde. NOS no, mej3-0° Nieuws voor doven en iffebor slechthorenden. :,jend' VARA 5.31 Waaldrecht Nederland- iei vaff se serie. Afl.1: De Recidi vist. Na zijn gevangenis straf uitgezeten te hebben neemt Thomas Koppes zijn beroep als plaatwerker weer op. Hij wordt echter lastig gevallen door tWee onderwereldfiguren. •6Yum'6.21 TV-Werkjournaal. Presen tatie: Paula Patricio en Pieter Jan Hagens. zulle) 0 46 De kunst ligt op straat. Dijck- Presentatie: meester. :lpendé7.07 Het ontroerparcours, Bart Peeters en zijn team laten zien hoe het Nederlandse modebeeld bepaald wordt. NOS met Ri go journaa|. VARA nd eeit.36 rVARA Feliciteert, kij- kers vrienden en familie fe liciteren. I 20.0IÖ.01 VARA's kindermenu: 6.01 Ovide en zijn vriendjes, Belgisch/Canadese teken filmserie. 8.14 De Smurfen, tekenfilm serie. ud Arffj 27 De grote Meneer Kaktus iterdag ak; bij I uur )84 vai show, kinderprogramma met Peter Jan Rens. 8.54 Kwik en Flupke Vlaam se tekenfilmserie. NOS 9.00 Journaal VARA ^m.07 Flying doctors, Austra lische serie. Afl.: Dat wat verboden is. Een geleerde die in een heilige grot on derzoek doet naar de cul tuur van de Aborigines wordt korte tijd later ge veld door een geheimzinni ge ziekte. 9.53 Per secondO wijzer, spel- programma. Presentatie: Kees Driehuis, ny Ir 0.25 Doet ie 't of doet ie 't niet, OOS II relatii e com bevor ^re. i uur Pau it staa te ver als le* r mi spelprogramma. Presen- tatue: Peter Jan Rens. .40 Golden Girls, Amerikaan se comedyserie. Afl.: De huishoudster. >mt e*2.35 Bankroet (Bust), 6-deligi oncurj endieij en vai) heefj spel. Engelse serie. Afl.6: (slot): Een familie-aangelegen heid. Neil heeft een aardig bedrag van zijn schulden weten af te lossen. Hij vraagt zijn curatrice en ad vocaat dan ook om de zit ting van de failissements- Peter Jan Rens is niet alleen als Meneer Kaktus te zien (Ned. 1, 18.27 u.) maar ook als presentator van „Doet ie 't of doet ie 't niet?" (Ned. 1, 20.25 U.). FOTO: DIJKSTRA kamer voor te stellen het faillissement op te heffen. 23.26 Natuurmoment, aandacht voor Natuurmonumenten. Presentatie: Hanneke Kappen. NOS 23.31 Journaal. 23.36 Einde. NEDERLAND2 09.05 09.30 09.45 10.05 11.00 12.00 13.00 20.00 20.10 20.30 21.02 VPRO Dribbel, kleuterserie. Afl. 12: Dribbel gaat naar het strand. Apie van de Hoek, nieuws voor kleuters. Mevrouw ten Kate, kin derserie. Afl.10: Hoge nood. Mevr. Ten Kate moet op kantoor heel erg nodig naar het toilet. Stapelbed, kinderpro gramma. Nonni, 6-delige IJslands- Duitse kinderserie. Afl.5. Reiziger in muziek, live programma waarin Han reizigers musici, experts, fanaten en andere liefheb bers ontmoet. Einde. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. VPRO Fa. Onrust, tweewekelijks cultureel jongerenpro gramma. NOS [CJournaal. VPRO Van Kooten en De Bie: Keek op de week. TRansit, magazine. Afl.: San Francisco. Les étonnements d'un couple moderne, Franse tv-film van Pierre Boutron. Met: Delphine Seyrig, Jean Carmet, Judith Magre e.a. Tijdens een genoeglijk di ner hoort een echtpaar van een ander echtpaar, dat het van een andere planeet zou komen. Omdat ze el kaar al 10 jaar kennen, overheerst het ongeloof, zelfs als het buitenaardse echtpaar verdwijnt. Zeeklimaat - Hedendaag se waarnemingen in Ne- IRT 1 lannelj J ï.00 Zoetekoek met om 9.00 Bol- lie en Billle, tekenfilmserie voor kinderen. Afl.24: De vaas van tante Clothilde.. >.05 Beertje Colargol kinderse rie. Afl.24. >.20 Vrouwtje Theelepel teken- filmserie voor kinderen. Afl.: De muizen staan er gekleurd op/Van de kaart door een .35 Boes, tekenfilmserie. Afl.6. .00 Klim op Afl.24. .00 De zevende dag, praatcafè met: Blikvanger, in het oog springende nieuwsbeelden; Confrontatie, politieke discus sie; Zeven op zeven, weekover zicht. Met representatieve stu- diogasten en Tony van den >m- pcj?'45 Sunday Proms. Symfonie nr.9 T in C, van Schubert, uitgevoerd j door de London Classical Players o.l.v. Roger Nornng- .40 Einde. .30 Kwaliteit van de voeding 6- delige serie. Afl.4: Zuivelpro- dukten. Presentatie: Annemie Coppieters. 15.00 Wikken en wegen Vandaag: Geld. beleggen in aandelen; Enquête over cosmetica (1): De Schone Schijn. i,50 Otto is een neushoorn (Otto is a rhino). Deense jeugdfilm van Rumle Hammerick. Met: Krist- jan Markersen en Erik Peter sen. In een havenstadje gaan zonneschijn en idylle hand in hand met niet aflatend gemop per en waanzin. In een huis aan de haven wonen Topper en Viggo, twee erg verschillen de jongens. Op een dag vindt Topper een toverpotlood. Dit is het startsein voor een reeks vreemde gebeurtenissen. 15 Sinja Mosa, Braziliaanse serie met Lucelia Santos. Afl.95. Au- gusto wil de baron aanklagen wegens het beschadigen van de drukkerij. Ondertussen tracht broeder José de baron ervan te overtuigen dat de Fontes hem niet voor het ge recht willen dagen. Hij moet al leen aanvaarden dat Little Mis sy en Rodolfo elkaar liefheb- 7.40 Malvira, poppenserie. Afl.7. 7.55 Niauws. 8.00 Tik tak animatieserie. Afl.: .05 Plona Afl.: Plons en de oli fant. 8.10 Van Pool tot Evenaar, toeristi sche kwis gepresenteerd door Paul Ghysels. Vandaag: Tur- I.25 Mededelingen en programma- overzicht. 9.30 Nieuws. 9.45 Sportweekend. Aansl.: Ver- keerstip. !0 30 De harde leerschool (The boy in the bush), 4-delige Australi sche serie naar de roman van D.H. Lawrence. Deel 1: De aankomst (Arriving). Met: Ken neth Branagh, Sigrid Thornton, Steve Bisley e.a. 1.25 Stijl, programma waarin het publiek de kans heeft om an tieke objecten te laten taxeren, vanuit Sint-Niklaas. Presenta tie: Christiane Struyven en Jean-Pierre de Bruyn. (2.30 Nieuws. (2.45 Het Gregoriaanse Londen (Georgian London), 3-delige Britse documentaire serie. All. 1De Italiaanse invloed (Ita lian connection). .35 Coda: Plastische kunsten. De it Chrii Kinderen die er vroeg bij zijn kunnen in „Zoetekoek" al heel vroeg naar Beertje Colargol kijken. Brt. 1, 9 u. FOTO: PR belegering van Kosel (1808), van Wilhelm von Kobell. (Neue Pinakothek te München.). 23.45 Einde. 16.55 Basketbal: Mechelen - Oos- 18.30 Atletiek. EK Indoor atletiek in Den Haag, samenvatting. Commentaar: Ivan Sonck en Alain Coninx. 19.30 Einde. RTBF 1 Terre et soleil, agrarisch ma gazine. Les chrétiens dans la vie so ciale politieke uitzending. Eucharistieviering. Faire Ie point. Variétés a la une e. Journaal. Jeunes solistes, muziekcon cours met jonge amateursocia listen. Presentatie: Georges Dumortier. Variétés d la une e. Salut Champion, serie. Afl.11: Tempète sous un masqu. Visa pour Ie monde, docu mentaireserie. Vandaag: Ier- Cinéma a la une. Agence tous risquss (The A- Team), Amerikaanse serie. Afl. 18: :a guerre des étoiles. Met: George Peppard, Dwight Schultz, Dirk Benedict e.a. Noubanimè, gevarieerd kinde programma met o.a. Malvira. Poivre et sel, serie. Afl.1: Fai- tes vos jeux. Met: Patachou, Henri Virlogeux, Annick Blan- cheteau e.a. Le week-end sportlf, sportma- gazine gepresenteerd door Gaëtan Vigneron. Prognostoc Top 5. Journaal. Cinéma a la une. Billets doux, amusementspro gramma. Thema: De Belgische schilderkunst. Presentatie: Thierry Luthers. Un citoyen sans importance, speelfilm van Guy Torré. Met: Roger Souza, René Clermont. Bernadette Le Sache e.a. Tij dens het hoogtepunt van de Franse Terreur wordt de ac teur Charles Labussière ge dwongen een ondergeschikte baan te accepteren bij het Bu reau van Onderzoek. Overdag is hij een model-klerk, 's Nachts is hij met gevaar voor eigen leven in de weer om on- schuldigen te redden van de quillotine. Arts magazine cultureel ma gazine. Laatste nieuws. derland, maandelijkse ru briek over maatschappelij ke en culturele ontwikke lingen. Afl.: Angst voor het drinkwater. NOS 23.13 Journaal. VPRO 23.15-23.45 Adriaan van Dis Herhaling van het gesprek dat Adriaan van Dis op 29 januari had met de schrij ver Salman Rushdie. De auteur is door Iran be dreigd met de dood in ver band met zijn boek „The Satanic Verses", waarin hij de islam bekritiseert. De schrijver is daarom onder gedoken in Groot-Brittan- nië. NEDERLAND3 09.00 10.35 14.25 17.45 20.55 21.25 22.15 22.45 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. FEDUCO Fryslan yn de tritiger jier- ren 6-delige serie over Friesland in de crisisjaren. Deel 2. Open Universiteit Mar keting 2. NOS Weekjournaal. Het Capitool Solo. Van daag: Louis Tobback. Mi nister van Binnenlandse Zaken van België. Einde. Nieuws voor doven en slechthorenden. Studio Sport, met EK In- door atletiek in Den Haag. Sesamstraat. TELEAC De jaren dertig. Les 2. EZelf mode maken. Les 10. NOS Studio Sport, met o.a, Sportuitslagen en W5. Journaal. Studio Sport. IKON Kanjers, 5-delige Neder landse serie. Afl.1: Op school wordt een con doomautomaat opgehan gen. Niet iedereen is daar even gelukkig mee. Voor de leraar biologie is dat aanleiding om voor te doen hoe je een condoom dient te gebruiken. NOS Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de politiek. Acteren, 6-delige serie over acteren, deel 2. RVU Werken aan werk, 6-dell- ge serie over de agrarische sector. Afl.1. TELEAC Voorlichtingsprogramma over de serie De Planeten. NOS Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. HILVERSUM - Wat aan talent, tijd en toewijding ook wordt toegevoegd aan het eigen produkt op de Nederlandse tv, financiëel zal het nooit veel worden. Je kan er alle tv-beurzen ter wereld mee aflopen, de internationale vraag blijft gering. Er valt niet veel aan te verdienen. Amerika werkt voor een hele grote markt van En gels sprekende landen. Australië heeft die markt ook ontdekt en zette met de „Flying doctors" een eerste stap naar de ver overing van de wereld- verkoop. Wat uit ons land komt moet allemaal ondertiteld worden dan wel opnieuw worden in gesproken, want in het buiten land kijken ze tv en lezen ze niet zoals hier uitsluitend on dertitels zonder het eigenlijke spel te zien. In verhouding tot de zeven honderd miljoen, die hier jaar lijks worden uitgegeven aan het maken van tv-program- ma's, valt de verkoop naar het buitenland in het niet. NOS-vice-voorzitter A. v.d. Heuvel: „Alle omroepen tesa- men hebben in het vorige jaar voor 900.000 gulden aan eigen produkt aan het buitenland verkocht. De NOS verkocht voor 175.000 gulden. Wij sco ren op dit punt goed met docu mentaires en kunstonderwer- pen, zoals de documentaires over de Rembrandttekenin- gen. Ook het ballet „Schijnbe wegingen" met van Basten als voetballende danser en Clint Farha als dansende voetballer deed het rembrandtiek goed op de buitenlandse markt, evenals' werk over Anne Frank. Maar tv-spelen en amusement verkopen door gaans niet goed. De series „Zeg 'ns Aa" en „Medisch Centrum West" bleven eenzame uitzon deringen. Hollandse kaas wordt gemaakt tegen dezelfde kostprijs als de Franse kaas. Daarmee kun je concurreren. De Nederlandse tv-produkten zijn vaak te goedkoop gemaakt om op de internationale markt een rol te kunnen spelen. Wat wij aan buitenlands materiaal in Nederland laten zien is veel duurder en daarom ook een beter produkt dan wij zelf kunnen aanbieden." Koopje Als je dat vergelijkt met het buitenland moet hier voor een koopje dan wel een appel en een scharrelei tv gemaakt worden. Ter vergelijking de volgende cijfers. Engeland en Duitsland besteden aan een uur tv-drama gemiddeld 700.000 a 800.000 gulden. Wij moeten het voor minder dan de helft doen. Dat zien ze er in het buitenland ook aan af. Bij de NOS meent men, dat dit ook anders zou kunnen. Daar voor wordt regelmatig bij mi nister Brinkman aan de bel getrokken. Daar is immers geld genoeg? Waarom onttrekt de minister aan de omroepgel- den een bedrag van enige hon derden miljoenen voor de al gemene reserve, terwijl hij te gelijk sterk beknibbelt op het uurbedrag? Uit de STER zou boven de vaste 400 miljoen van nu een extra bedrag van jaarlijks 200 miljoen meer te puren zijn als de STER zou worden toegestaan commercië le boodschappen te plaatsen bij programma s die voor de ad verteerder van belang zijn. Albert v.d. Heuvel: „Als moge lijkheid voor het produceren van goede tv-programma's zou de coproduktie binnen Europa kunnen gelden. Met de Belgen gebeurt dat al jaren op redelij ke schaal. Coproduceren is overigens niet goedkoper, maar het vergroot de moge lijkheden. Tegenover de grote landen brengen wij te weinig geld in of stuiten wij op te gro te cultuurverschillen. De Ita lianen en de Fransen maken een heel ander produkt dan wij. Duitsland en Engeland kunnen door financiële over macht een sterk eigen stempel drukken, zodat er weinig Ne derlandse inbreng meer over blijft". De NOS krijgt ook wel .eens het verwijt te weinig te doen aan talentscouting. Van Koos Postema tot Hennie Huisman, het zijn geen figuren die uit de NOS-rijen te voorschijn tre den. Albert v.d. Heuvel: „Uitge sproken talenten, zeg superta- NOS-vice-voorztter A. van der Heuvel: „Alleen onze kunst en do cumentaires brengen geld op". FOTO: DIJKSTRA lenten, zie je meestal te voor schijn komen uit amusements programma's. Zie Loekie de Leeuw. Die meneen worden met zorg begeleid en door een eigen team omgeven. Van de NOS wordt niet verwacht, dat zij met dergelijk werk aan de weg timmert. Dus zie je door gaans bij de NOS deze talenten zich niet ontwikkelen. De NOS kent zijn talenten vooral in de informatie en de sport. De NOS zal ook nooit voor het toptalent kunnen betalen wat bij de andere omroepen wordt geboden". Maar waarom bedenkt de NOS geen rubriek als „Klasgeno ten" van Dutch dream of diep gravende documentaires als van Belbo, van de helaas te vroeg overleden Ben Eiker bout? Beide soorten werk ver kopen goed in het buitenland. Albert v.d. Heuvel: „Klasgeno ten" is geen typisch NOS-pro- gramma. Onze documentaires worden voor de Nederlandse markt gemaakt en niet be stemd voor het buitenland. Ook hier ontstaan tal van ideeën en als er geld voor is worden die ook gerealiseerd, meestal door mensen van bui ten de NOS. Een deel daarvan verkopen wij ook wel. Maar onze primaire taak is een aan vullende ten opzichte van de andere zendgemachtigden, niet een vervangende of con currerende". NOS-laat Het eerste half jaar op het nieuwe derde net heeft bewe zen, dat het evenementennet hier is geslaagd, al wenst de NOS voor doelgroepen van de culturele en achtergrondpro gramma's nog veel meer kij kers. Toch zien tien tot hon derd keer zoveel mensen bal let dan ooit in zalen en trekt een concert op tv al gauw een publiek van duizend uitver kochte concertgebouwen. Men stelde ook de oorzaak van het geringe bekijks vast. Be kende en kwalitatief goede NOS-rubrieken, al was het maar „TV-3", bleken in het begin van de avond niet op te kunnen tegen de populaire fa milieprogramma's van de om roepen op de belendende net ten. Daarom begint men per 1 oktober met een nieuwe opzet. Een deel van de zondag valt toe aan de beschouwelijke om roepen als IKON en HV, een deel van de maandag gaat naar het educatieve werk van Teleac tot RVU. De rest van de week komt dan geheel vrii voor de NOS met horizontaal herkenbare programmeringen, zoals elke vrijdag een avond voorstelling op Pinterniveau, dinsdag en donderdag infor matief en woensdag gemengd met sport en/of cultuur. Je trekt dan geïnteresseerde kij kers, die niet om zeven uur aan de wens van de kinderen tegemoet behoeven te komen en daardoor hun aandacht versnipperen. Albert v.d. Heuvel: „Een voor waarde is wel, dat de zendtij duitbreiding die de minister ons heeft toegezegd ook komt We zijn niet uit op heel hoge - kijkcijfers. We zijn niet onte vreden met het huidige gemid delde kijkcijfer van vijf pet. en ons marktaandeel van plm. vijftien pet. Toch zouden we graag zien, dat het merendeel, van deze programma's wat meer publiek trok. Wij denken die te kunnen bereiken door~ de nu zelfstandig .opererende rubrieken als Uit de kunst, Pa noramiek, Markant, Den Haag vandaag etc. onder te brengen in een elke avond tussen kwart voor tien en half elf uit te zenden programma onder de titel „NOS-laat". Het ge wicht van de gebeurtenissen van de dag bepaalt dan de in houd. De informatie wordt aangeleverd door vaste teams van de wel veertien hierin on der te brengen rubrieken. We denken aan een centrale re dactie en een vaste presenta tie, een anchorman(vrouw). Het zal geen actualiteitenru briek worden. Wat we willen is het duiden en uitdiepen van de onderwerpen van elke dag". TON OLIEMULLER DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Dietrich Fischer-Dieakau er- zahlt und aingt: Die schöne Magelone, van Ludwig Tieck. Deel 2. Muziek van Brahms, m.m.v. Hartmut Höll, piano. 10.45 Berlinale aktuell, live-magazi ne met gasten. Presentatie: Michael Strauven. 11.30 Die Sendung mit der Maua, kinderprogramma. 12.00 Presseclub. 12.45 Tagesschau, met Wochenspie- 12.55 Programma-weekoverzicht. 13.00 Der Maulwurf und die Medi- zin, tekenfilmserie. 13.30 ARD-Sport extra: Nordische Wereldkampioenschappen skiën te Lahti, Finland. Schansspringen 90m. Com mentaar: Gerd Rubenbauer en Hans-Reinhard Scheu. Aansl.: Samenvatting 10 km langlau fen dames. Commentaar: Wal- demar Hartmann en Toni Rel- ter. 15.30 Spruchreif, live talkshow voor jongeren. 16.15 Formel Eins, ARO-Hitpara- de met Kal Boeking. 17.00 ARD-Ratgeber: Reizen. 17.30 Bilder aus der Wissenschaft, wetenschappelijk magazine. Vandaag: Bakterien - haut- 18.00 Tagesschau. 18.05 Wir über uns. 18.10 Sportschau. 18.40 I^Lindenstrasse, serie met Ire ne Fischer, Andrea Spatzek, Joachim Luger e.a. Afl.168: Geheimnisse. 19.09 Die Goldene 1, de winnaar van de week van de ARD-tv-loterlj. 19.10 Sportschau. Telegramm. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 Tagesschau. 20.15 Tatort, politieserie. Afl.: Schmutzarbeit. Met: Manfred Krug, Charles Brauer, Lou Castel 'e.a. Een gewetenloze man wil een belangrijke getui ge uit de weg ruimen. Tot zijn pech Is de politie al vroeg van zijn voornemen op de hoogte. 22.05 Titel, Thesen, Temperamente, cultureel magazine. 22.35 Tagesschau. 22.40 Die Kriminalpolizei rët, tips ter voorkoming van misdrijven. 22.45 Bronk, politieserie. Afl.: Das fünfte Opfer. Met: Jack Palan- ce, Tony King, Joseph Mascolo e.a. Ocean City wordt onveilig gemaakt door een vrouwen moordenaar. Als rechercheur Bronkov de dader in een val lokt haalt men opgelucht adem. Maar dan blijkt dat een van de slachtoffers niet door de man kan zijn vermoord. 23.30 Tagesschau. 23.35 Nachtgedankan. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- 23.40 Einda.' DUITSLAND 2 08.25 Programma-waakovarzicht. 08.55 Die Sport-Reportaga. Noordse WK Skiën, vanuit Lahtl te Fin land: 15 km combinatie-lang laufen. Commentaar: Thomas Herrmann en Georg Thoma. 10.15 Eucharistieviering, vanuit Ber lijn. Voorganger: Pastor Ullrich Hampel. 11.00 Stadtschreiber Matinee: lm Unterhaus, uitreiking van de Duitse Kleinkunstprijs. Presen tatie: Hanns Dieter Hüsch. 12.00 S Faszlnation Musik Das Jack Palance, een van de ac teurs in „Bronk" (Das fünfte Opfer), Did. 1, 22.45 u. FOTO: PR Sonntagskonzert. Festival der Stimmen. Vandaag: Portret van de tenor Fritz Wunderlich m.m.v. Erika Kóth, Margarethe von Winterveldt, Karl Böhm Heute. Sonntagsgesprach. Damals, vor vierzig Jahren, serie oude weekjournaals. Vandaag: Israël - ein Staat for- miert sich. Presentatie: Hanns Werner Schwarze. Guckloch. Siebenstein, serie met Adel- heid Arndt. Afl.: Sonne, Mond und Steine. Hals über Kopf, jeugdserie. Afl.: Das Lehmkind. Met: Murat Inel, Janina Bendusky, llona Schulz e.a. lm Reich des Osiris, docu mentaire over mummievond sten in Egypte. Die Abenteuer von Tortuga (l'Awenturiero della Tortuga), Italiaanse speelfilm uit 1965 van Luigi Capuano. Met: Rik Battaglia, Ingeborg Schöner, Guy Madison e.a. Danke schön, nieuws van de Aktie Sorgenkind. Aansl.: Der grosse Prels, bekendmaking van de weekwinnaars. ML - Mona Lisa, vrouwen- maagzine met Maria von Wel- 18.50 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.10 Bonn direkt, politiek magazi ne. Presentatie: Wolfgang Her- les. 19.30 Hotels. Geschcihte und Ge- schichten, vier verhalen over het Hotel de Paris in Monte Carlo. 20.15 Das hat man nun davon, blij spel van Wilhelm Lichtenberg. Met: heinz Erhardt, Fritz Hell- mann, Albert Lichtenfeld e.a. Toneelregie: Peter Andreas Schwarzlose. Willi Winzig werkt bij de belastingen en heeft zo'n medelijden met de klanten, dat hij dossiers ver stopt. Wanneer dat aan het licht komt, wil men hem met pensioen sturen. Op aanraden van vrienden, besluit Willi zich als gek voor te doen. 21.45 Berlinale '89, aspecten van de Filmfestspielen. ffl Ondertiteling via Teletekst 1 Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzendlng U Zwart/wit-ultzending met onder titeling via Teletekst ES Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■D Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling 22.05 Heute en Sport am Sonntag. 22.20 Europaische Filmfestival im ZDF: Matrose 512, tv-film van René Allio. Met: Dominique Sanda, Jacques Penot, Bruno Cremer e.a. Frankrijk 1907: de jonge Max gaat naar Toulon om matroos te worden. Hij komt terecht in het huis van de commandant en wordt verliefd op het dienstmeisje Colette. Maar dan verschijnt Mireille, de vrouw van de commandant. Max raakt helemaal van haar 23.50 Francois Villon Das grosse Testament, bewerking van DUITSLAND 3 Telekolleg II cursus Engels. Les 7. Telekolleg aktuell, algemene cursus-informatie. Telekolleg II cursus schei kunde. Les 7. Telekolleg II cursus ge schiedenis. Les 20. Sehen statt horen, weekjour naal voor slechthorenden. Ihre Heimat - unsere Heimat: Programma voor werknemers uit Griekenland, Spanje en Joegoslavië. Tele-Akademle. Prof. Dr. Her- tha Sturm: Amüsieren wir uns mit dem Fernsehen zu Todel? E(deels kleur) Bilder der Jahrhundertwende: Die Erben der Roten Oktober 1917 - jaar van de revolutie, documentai- Bilder der Jahrhundertwende: Eugène Pottier - Verfasser der Internationale, documentaire over Eugéne Pottier, de schrij- ver van het lied De Internatlo- L(dels kleur) Bilder der Jahr hundertwende: Magische Na men Benito Mussolini, film portret. Meine Sprache 1st die Panto mime portret van Mehmet Fistik. Sport im Westen extra: Euro pa-Cup ijshockey: Kölner EC - ZSKA Moskou. Commentaar: Herbert Watterott. Auf Leben und Tod, 6-deiige documentaireserie over de strijd om de burgerrechten, Af.4: Kinder ins Gefangnls. Kaufen, kochon, etsen la saison, culinair magazine. Van daag Brood. Falcon Island, dertiendelige jeugdserie. Afl.3: Die grosse Versammlung. Gott und die Welt, religieus magazine. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. Sport im Westen. EKriemhilds Rache: Die Nibe- lungen (2), Duitse speelfilm uit 1922/1924 van Fritz Lang. Met: Gertrud Arnold. Margare the Schön, Hanna Ralph e.a. m.m.v. het Omroep Orkest van München o.l.v. Berndt Heller. Brunhild, koningin van Isen- land. doodt zichzelf aan de baar van haar slachtoffer Sieg fried. Kriemhild kan de dood van haar geliefde echtgenoot niet opzij zetten en zweert bloedig wraak. Door haar intri ges ontstaat er een strijd op leven en dood tussen de Hun nen en de Bourgondiërs. West 3 aktuell. NDR Talk Show. Presentatie: Horst-Wolfgang Bremke. Laatste nieuws. BBC 1 Open Universiteit. Playbus e. Morning worship, ochtendwij ding. Man and boy Afl.: Cornwall. Take nobody's word for it informatieve serie. Russian language and people 20-delige documentaire se rie over Rusland. Afl.16. Deutsch direkt cursus Duits, les 17. Bazaar informatief magazi- 13.05 See heart, magazine voor do ven en slechthorenden. 13.30 Country file, magazine over het buitenleven met Land- bouwberichten. 14.00 Nieuwsoverzicht. Aansl.: On the record. 15.00 Eaatenders Omnibus, feuille ton. 16.00 Match of the day live: FA Cup. 5e ronde. 17.55 Woody Woodpecker. 18.05 The clothes show, mode. 18.30 The antiques roadshow. 19.15 Snapt informatieve serie over fotografie m.m.v. fotograaf Anita Corbin. Afl.: Animals. 19.25 Nieuws en weerbericht. 19.40 Laura and disorder, 6-delige comedy-serie. Afl.1. 20.15 May to december, 6-delige co medy-serie. Afl.1. 20.45 Mastermind, quiz. 21.15 Campion, 8-delige detective serie naar het werk van Marge ry Allingham. Afl.5. The case of the late pig (1). 22.10 Nieuws en weerbericht. 22.25 That's life. 23.15 Heart of the matter, Joan Blackwell gaat dieper in op mensen met strenge, en tegen gestelde overtuigingen. 23.55 Handmade, serie over handar beid. 00.25 The competition, Amerikaanse speelfilm uit 1980. Met: Ri chard Dreyfuss, Amy Irving, Lee Remick e.a. 02.25-02.30 Weerbericht. BBC 2 07.50 Open University. 14.05 Foley Square. 14.30 Reportage. 15.20 The week in the Lords, nieuws uit het Hogerhuis. 16.00 E3.10 to Yuma, Amerikaanse speelfilm uit 1957 van delmer Daves. 17.30 Agility Obedience. 18.00 Rugby special. 18.55 Europese indoor-wedstrijden atletiek te Den Haag. 19.35 The money programme. 20.15 Madhur Jaffrey's far eastern cookery, 8-delige culinair pro- gramma. Afl.4: Maleisië. 20.45 Sword and Spirit, 6-delige in formatieve serie over het Christendom. Afl.2: Brazil - Good news for the poor, docu mentaire over hoe 34.000 klei ne kerkgemeentes de traditio nele Braziliaanse Kerk-op de kop zelen. 21.35 A romantic imagination: Epi sode in the life of an artist, 3- delige serie over het leven van de componist Hector Berlioz. Afl.1: Splendours and miseries. 22.35 Byline: Dlnnet at noon, Alan Bennett praat over stijl en klasse. 23.15 Screen two: The Picnic, tv-film met Billle Whitelaw. 00.40-01.15 Snub jongerenmaga zine met aandacht voor niet- commerclële muziek. t /:m In de film „Stand in" wordt een hoofrol gespeeld door Humphrey Bogart. FOTO: PR SKY CHANNEL I Hour of Power. Fun Factory. I Shell International Motor Sports. I World Wrestling Federation Wrestling. I Sunday Movie Matinee. I Beyond 2000. I The Coca-Cola Eurochart Hot 100. l Eurosport Sports Program mes On Sky. i Arts Channel. I Music. SUPER CHANNEL 07.00 Boogaloo Pooper Doo. 11.00 The Mix. 13.00 It is written. 13.30 The Mix. 17.30 The World Tomorrow. 18.00 European Business weekly. 18.30 Gillette World Sport Special. 19.00 Lookout Europe. 20.00 Packin it in. 22.00 Series. 00.00 The Mix. MTV EUROPE 07.00 MTVI Videoclips en amuse ment. 11.00 Marcel Vanthilt. 14.00 MTV's European top 20. 15.00 Ray Cokes. 16.30 Week in rock 17.00 MTV Classics. 18.00 XPO, nieuwe videoclips met Maiken Wexo. 20.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. 21.00 Guest vj hour. 22.00 Maiken Wexo. 23.00 Steve Blame Show. 23.30-07.00 Night videos. TV 5 13.15 Fou Comme L'Oiseau. 14.45 Apostrophes. 16.05 Brèves. 16.10 Histoires naturelles. 16.30 Aventures Et Sports. 17.55 Bréves. 18.00 Avec Un Grand A. 19.00 Ushuaia. 19.30 Flash Varicella. 20.00 Avis de Recherche. 21.30 Trente Millions D'AMis. 22 00 Journal télévisé. 22.30 7 Sur 7. 23.30 Ex Librie. 00.30 Papier Glacé. 01.RQ Fin de Programme. NEDERLAND 1 KRO 15.30 Neighbours, Australische serie. 15.55 Nogges, herhaling van KRO-fragmenten. 16.25 Poppen kraam, kinderserie. 16.50 Er was eens... het leven, tekenfilmserie over de werking van het menselijk lichaam. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.44 KRO's Tekenfilmfestival. NEDERLAND 2 AVRO 16.00 AVRO Service Salon, familiemagazine. 17.32 Chinese Chef, Culinair magazine. 14.00 Schooltelevisie. 15.00 Home, sweet home Australische komische serie. 15.30 Stijl 16.30 Terloops 17.00 Einde. 17.30 Johan en Pirre- wiet, 16-delige tekenfilmserie, (slot). 17.55 Nieuws. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber, toeristische tips. 10.00 Heute. 10.03 TDie Schwarzwaldklinik serie. 10.50 Die Goldene Kamera 11.35 Hotels. 12.20 Gott und die Welt 12.55 ARD-Sport extra: Nordische Wereld kampioenschappen skiën te Lahti, Finland. 15km langlaufen heren. 14.40 SI Teletekst-overzicht. 15.00 Tagesschau. 15.05 Sinha Moca - die Tochter des Sklavenhalters, Brazili aanse serie. Afl.90. 15.30 Allerhand Leute. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Die Sendung mit der Maus, kinderprogramma. 16.45 Der Maul wurf und die Medizin, tekenfilmserie. 17.15-17.25 Tagesschau. 17.25 Auf Achse, serie. Afl.1. (WDF). BBC 1 07.00 Teletekst. 07.30 The Flinsto- nes. 07.55 Weerbericht. 08.00 Bre akfast time. 10.00 Nieuws. Aansl.: Open air (1). 10.20 Kilroy, praatpro gramma. 11.00 Nieuws. 11.05 The Flinstones, tekenfilm. 11.25 Chil dren's BBC. Aansl.: Playbus. 11.50 The Wombles. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. Aansl.: Open air. (2). 13.00 Nieuws. Aansl.: Daytime live, gevarieerd programma. 14 00 Nieuws. 14.30 Neighbours, Australi sche serie. 14.50 Going for gold, spelprogramma. 15.15 Ironside, de tectiveserie 16.00 The Hogan Fami ly. 16.25 Bazaar. 16.50 Children's BBC. 17.05 Wizbit. 17.15 Touché turtle. 17.20 Jackonary. 17.35 Defen ders of the earth, 26-delige jeugdse rie. Afl.22. SKY CHANNEL 07.00 The DJ Kat Show. 09.30 The Lucy Show. 10.00 Panel Pot PourL 11.30 Sky by Day. 12.30 The Sulli- vans. 13.00 Another World. 14.00 Eurosport Sports programme on Sky. 15.00 As the World Turns. 16.00 Lo ving. 16.30 The Young Doctors. 17.00 Countdown. SUPER CHANNEL

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19