Personeel EBR wil extra uitkering kidaeSou/tant STAD OMGEVING WEEK EINDE B en W verdeeld over reorganisatie cultuur Persoonlijke schrijfmap ZATERDAG 18 FEBRUARI 1989 PAGINA 13 ratis compostvaten in deel Merenwijk )EN Bewoners van een deel van de je Merenwijk kunnen gratis een com- at van de gemeente Leiden krijgen. van deze kosteloze verspreiding is een elijking te kunnen maken van het huis- ianbod tussen twee stukken van de Me- 'ijk: een mét en een zonder compostva- lewoners van de straten die de soortnaam •dalen, -hoeken, -rozen, -bloemen, - Iers, -oorden en -plaatsen hebben, wor- uitgenodigd woensdag 22 februari een [ichtingsavond in kerkelijk centrum De nboog te bezoeken. Van 17.00 tot 20.00 worden dan de compostvaten aangebo- vergezeld van een mondelinge toelich- Om half zes zal wethouder F. Kuijers ;eerste" compostvat aanbieden aan wijk- bewoonster en raadslid mevrouw J.Th.M. Hugens. Met de compostvaten wil de reinigingsdienst van Leiden het aanbod van huisvuil reduce ren. In de laatste jaren is de groei van het huisvuil gemiddeld acht tot tien procent ge weest, terwijl het verwerken steeds ingewik kelder en kostbaarder is geworden. Het ge scheiden ophalen van huisvuil is een moge lijkheid om de verwerkingskosten terug te dringen en het milieu te beschermen. Ook groente, fruit, tuin- en keukenafval komt voor scheiding in aanmerking. Dit kan ver werkt worden tot compost. Het is de bedoeling dat na een jaar bekeken wordt of er verschillen zijn opgetreden in het aanbod van huisvuil in de twee delen van de Merenwijk. Blijkt dat het geval te zijn, dan komen ook andere delen van de stad voor een gratis compostvat in aanmerking. Herdenkingsplaquette voor jubilerende reinigingsdienst LEIDEN Wethouder F. Kuijers heeft de reinigingsdienst gisteren een herden kingsplaquette cadeau gedaan ter gele genheid van de 75ste veijaardag van deze gemeentelijke instelling. Een kun stenaar krijgt binnenkort opdracht de plaquette te maken. Deze komt dan in de hal van het gebouw te hangen. Tal van oud-werknemers waren naar de Admiraal Banckertweg gekomen om het jubileum mee te vieren. Een vijftig jaar oude jubileumfilm die gemaakt was ten tijde van het 25-jarig bestaan trok veel bekijks. Aan het eind van de mid dag was er een receptie. De directie heeft besloten alle giften die zij voor het jubileum ontvangt ten goede te laten komen komen aan de Dierenambulance Leiden. Geen experimenten energiebesparing LEIDEN Het Leidse college van B en W is niet plan om experimentele projec ten op het gebied van energiebesparing op te zetten. De kosten die dat met zich mee zou brengen wegen niet op tegen de te verwachten voordelen. Leiden maakt al jaren zo goed mogelijk gebruik van verschillende maatregelen om ener giebesparing te bevorderen. Dat stelt het college van B en W in een notitie over experimenten op het gebied van energiebesparing. Het Links Leiden- raadslid J. Laurier had gevraagd om de mogelijkheden van dergelijke experi menten te bekijken. Het college verwijst in de notitie naar projecten in de Ste venshof, waar energiezuinige maatrege len worden getroffen. INFORMATIE OVER SCHOOLTUIN WERK LEIDEN De Vereniging Leidse Schooltuinen houdt op maandag 20 en dinsdag 21 februari een informatiebijeenkomst over het schooltuinwerk in Leiden. De vereniging probeert door middel van het tuinieren door kinderen de natuur- en mi lieueducatie in Leiden te bevorderen en te onder steunen- Er zijn in Leiden drie schooltuincom plexen: aan de Marnixstraat, in het Stevenshof- park en in het polderpark Cronesteyn. De bijeen komsten zijn vooral bedoeld voor leerkrachten, ouders, vrijwilligers en andere belangstellenden. De bijeenkomst op maandag wordt vanaf 20.00 uur gehouden in buurthuis Winnie Mandela aan de Trix Terwindtstraat 4 en op dinsdag vanaf 16.00 uur in het tuinhuis op het complex Stevens hof. Meer informatie over de vereniging is ver krijgbaar bij de gemeentelijke afdeling natuur- en milieueducatie, Parkzicht 100, 214996. Rondleiding De Lakenhal LEIDEN In het Stedelijk Museum De Lakenhal aan de Oude Singel 28-32 wordt morgen een rondleiding langs de tentoonstelling 'Leidse Ateliers de jaren '80' gehouden. Deze expositie geeft een overzicht van het werk van 21 kunstenaars uit Leiden. Museumbezoekers hoeven behalve een entreekaartje niet ook toegang voor de rondleiding te betalen. Aanvang 15.00 uur. AMBTENARENBONDEN: VEERTIG MILJOEN OPGEBRACHT DOOR PERSONEEL Kohlbeck en R. van Lint, beiden lid van het college van beheer van het EBR. Kohlbeck en Van Lint lieten weten dat het bedrag van 35 tot 40 miljoen gulden, dat na ,EIDEN Een gedeelte an de 35 tot 40 miljoen ulden die na de ophef- ng van het Energiebe- rijf Rijnland (EBR) verblijft zou aan het de fusie van het EBR 'met an-1 ersoneel moeten wor- dere nutsbedrijven overblijft, en uitgekeerd. Het col- is opgebracht door de klanten :ge van beheer heeft de van, het energiebedrijf On- 11i t i juist, zo menen de ambtena- torele verplichting de 'renbonden, want het bedrag enoten rente van het js opgebracht door de circa apitaal door middel van 450 personeelsleden, en eenmalige uitkering an het EBR-personeel laten toekomen. Het ersoneel heeft namelijk e afgelopen jaren door al van kortingen dat be- Irag grotendeels opge- iracht. Dat is de reactie 'an de groepsbesturen -an de ambtenarenbon- len AbvaKabo en CFO )p de voorgenomen uit ering aan klanten van iet EBR. schouwd. „De grondslag voor sluit dat de verbruiker een het opleggen van deze kor- cadeautje krijgt hebben wij tingen was het begrotingste- echter geen bezwaar, maar kort van de regering, dan we vinden wel dat de ver- wel het bestrijden van de bruiker en het college van werkloosheid", aldus de amb- beheer zich -er terdege van tenarenbonden. Volgens hen bewust moeten zijn dat het is het bedrag in de loop der EBR-personeel de „gulle ge- jaren uitgegroeid tot zo'n 33,5 ver" is", zo menen de bon miljoen. Alleen de ingelever- den. Ze vinden dat het colle- de prijscompensatie in 1983 ge van beheer de morele ver valt daar niet onder. Van dat plichting heeft de genoten geld is een bedrijfsschool op- rente van het kapitaal via gericht. De bonden menen bijvoorbeeld een eenmalige „Sinds 1979 is het salaris van het EBR-personeel onder- weest om de sa]arissen worpen aan een aantal van fe forten dat er uit exploitatie-overwe- uitkering aan het personeel gingen nooit een noodzaak is ten goede te laten komen. regeringswege kortingen. Deze bestaan on der andere uit het schrappen van prijscompensaties, kor ting Bestek '81, verlaging va kantietoeslag en verminde ren afdracht pensioenpremie ABP", aldus de groepsbestu ren in hun reactie. De op brengsten van deze bezuini gingen zijn volgens hen naar de algemene reserves ge vloeid. De vakbondsvertegenwoordi- )e plaatselijke besturen van gers in het overleg met het le ambtenarenbonden zijn college van beheer en de di- Kjgal verbolgen over opmer- rectie hebben dat altijd als Cadeautje De heer P. Heemskerk, in het college van beheer van het EBR belast met perso neelszaken, zegt in een eerste „Nu er na de fusie van de reactie weinig voor een uit- nutsbedrijven in de regio een kering te voelen. „We deel van de algemene reser- moeten dat nog in het college ves van het EBR overblijft bespreken, maar ik vind dat benadrukken wij dat deze dat dubbelop zou zijn. Het gelden gedeeltelijk, zo niet personeel krijgt door de fusie geheel zijn opgebracht door al aanmerkelijk betere ar- het personeel van het EBR", beidsvoorwaarden. Ze wor- aldus de bonden in hun ver- den daarmee voldoende ge- klaring. „Met de stelling van compenseerd voor de inhou- de heer Van Lint dat het dingen in de afgelopen jaren, geld moet worden uitgekeerd Bovendien hebben we ter ge- aan de mensen die het heb- legenheid van de fusie ieder ben opgebracht zijn wij het personeelslid al eenmalig ï'ngen van de heren A. „principieel onjuist" be- eens. Tegen het principebe- 1.000 gulden geschonken". Motel over twee maanden open Nog twee maanden en dan opent het hotel-restaurant Het Haagsche Schouw aan de Haagsche Schouwweg het nieu we motel met ruim zestig kamers. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan het complex dat 3,5 miljoen gul den heeft gekost. Een woordvoerder van Het Haagsche Schouw verwacht dat alles binnen enkele weken gereed is. „We hebben vanaf 20 april de eerste kamers verhuurd, dus we zullen wel moeten". Het motel telt drie verdiepingen met tweepersoonskamers, drie suites, en een bruiddsuite. De tweepersoonskamers kosten 80 gulden per nacht. In de kelder van het complex komen enkele zalen. Het nieuwe gedeelte wordt met een corridor verbonden met het bestaande hotel-restaurant. De Valkenburgseweg wordt daarvoor verlegd en achter de nieuwbouw omgeleid. Vanaf dinsdag is de huidige aanslui ting van de Valkenburgseweg op de Haagsche Schouwweg afgesloten. FOTO: WIM VAN NOORT It bijdragen van Paul van Bijl, Willem Buijteweg, Huisman, Jeannette hreuder en Roza van der olden Age (1) tspot is het gerecht dat in land het meest wordt ge in. Vooral in Leiden, waar al wat burgers beweren ze dit gerecht hebben uit monden. Op de tweede lats van de ranglijst der po- lairste nationale gerechten jkt de erwtensoep, gevolgd or rauwe haring die in uien irdt gedoopt en vergezeld int te gaan van een snee uin brood en een koud pils- en .een handvol andere tenswaardigheden worden neld in de Los Angeles Ti- van 15 ianuari. Daarin jkt onder de titel „Leiden sserves the world of the lden Age" een uitgebreid ristisch artikel over de stad iden, waar kennelijk de ■reld van de Gouden Eeuw ivaard is gebleven. Het arti- verwijst naar de plezierige die de Pelgrim Fathers in stad doorbrachten en zet een waarom de Ameri- anse toerist een bezoek »et brengen aan deze eeu- inoude stad met de oudste meest prestigieuze univer- eit van het land. meldt de LA Times dat de /entiende-eeuwse kanalen straten onaangetast lijken dat in het centrum de wie- n van een gerestaureerde olen op een paar stappen af- ind van de wieg van Rem- andt nog steeds draaien. molen is van dezelfde >rt als die eens door de va- r van Rembrandt werd be- ind", aldus de Amerikaanse ant. Twee dagen heeft de ■rist nodig om de stad te be- eken, maar daarbij is Lei- n een goede uitvalsbasis or bezoeken aan Rotter- Den Haag, Delft, de ■ukenhof en de kaasmarkt Alkmaar. olden Age (2) oernachten kan in Leiden tstekend. In hotel Mayflo- er of Nieuw Minerva bij- irbeeld. In De Doelen aan 't Rapenburg krijgt de gast het gevoel van de» Gouden Eeuw over zich, vooral als hij slaapt in kaïher nummer 9 met zeilende schepen op de schoorsteenmantel. Een bezoek aan Leiden moet de Amerikaan beginnen in De Lakenhal, gevolgd door het Academiegebouw aan het Ra penburg (attentie voor „the sweating room"). Aantrekke lijk is ook de veemarkt in de Groenoordhallen („waar ko pers uit heel Nederland en België hun vlees aanschaf fen"). Goed eten kan je uitste kend in Leiden. De auteurs Beverly Beyer en Ed Rabey roemen Malle Jan aan de Nieuwsteeg, Grand Café In den Leidschen Salon aan de Steenstraat en Annie's Ver jaardag aan de Hoogstraat. Voor het hogere culinaire ni veau is een bezoek gebracht aan De Beukenhof in Oegst- geest. In al die gelegenheden heeft men iets anders veror berd dan de al eerder ge noemde hutspot, erwtensoep of haring. Het artikel in de Los Angeles Times mag best met enige trots door een Leidenaar wor den gelezen. Jammer alleen dat het gevoel dat de gemeen te laatst nog op kolossale Geen Wonder-posters ver woordde, wat getemperd wordt door de vele halve waarheden en hele leugens in het 'artikel. Want Leidenaars mogen dan wel liefhebbers van de Hollandse Pot zijn, het hele jaar hutspot, erwtensoep en haring is toch ook voor Leidse magen iets te veel. Aandachtig Ogenschijnlijk aandachtig zat burgemeester Frans Winkel van Noordwijkerhout maan dagavond op de voorste rij in de Rotondezaal van het Leeu wenhorst Congres Centre te luisteren naar de tuinders, die commentaar leverden op een rapport van het Landbouw Economisch Instituut. Daarin werd geconcludeerd dat veel Noordwijkerhoutse tuinbouw bedrijven te kleinschalig zijn om op de lange termijn te kunnen blijven bestaan. Een serieuze aangelegenheid waar plotsklaps verandering in kwam toen Winkel rond half elf het podium opstapte om nadrukkelijk naar het pla fond te gaan staren. Na enige tijd verdween hij om even la ter met twee heren van het Leeuwenhorst Congres Cen tre terug te komen. Nu gingen ze met z'n drieën naar het plafond staren. De heren in het forum begonnen zich dui delijk ongemakkelijk te voe len en het zachte gegniffel in de zaal was inmiddels uitge groeid tot een stormachtig ge bulder. De heren verdwenen en Winkel ging terug naar zijn plaats. Leiden: hutspot, erwtensoep en haring. Wat er nu precies aan de hand was, werd pas aan het einde van de avond bekend. Winkel dacht een beginnend brandje te zien en had alarm geslagen. Achteraf bleek hij een achtergebleven stukje kerstversiering te hebben ge signaleerd. Op zich toch een alerte reactie van de Noord wijkerhoutse burgemeester. Of hij echter iets heeft ge hoord van de problematiek waar de Noordwijkerhoutse tuinders mee kampen, is de vraag. Wie een -plafond zo grondig inspecteert als Win kel kan geen aandacht heb ben voor andere zaken. Lever (1) Cor Vergeer, het raadslid van de Socialistiese Partij in Lei den, heeft weer wat op zijn le ver. Het Leidse college toont zich volgens Vergeer uiterma te passief waar het gaat om de bestrijding van alcoholmis bruik. En dat staat in schril contrast met het enthousiasme waarmee wethouders, raads leden en ambtenaren zich bij officiële gelegenheden laten vollopen. Vergeer verwijst naar andere gemeenten in Nederland waar een duidelijk plaatselijk alcoholmatigings- beleid wordt gevoerd. „Wie vraagt naar plannen van het college betreffende alcoholpreventie krijgt te ho ren dat er een nieuwe nota in de maak is, die over onbe paalde tijd zal verschijnen", aldus Vergeer in een brief aan het college en de gemeen teraad. Zijn verbazing daar over is wat misplaatst, want het alcoholbeleid valt onder volksgezondheid en verant woordelijk wethouder Fred Kuijers is zoals bekend be paald niet haantje-de-voorste in het uitbrengen van nota's. Vergeer wil dat Leiden zelf ook eens wat doet om het al coholmisbruik terug te drin gen. De eerste stap zou vol gens Vergeer moeten zijn: af schaffen van het gebruik van alcohol bij de gemeente zelf. Een belangrijke voorbeeld functie, zo meent Vergeer. „Alcoholgebruik is op dit mo ment zeer verweven met al lerlei gemeentelijke activitei ten. Van de nachtelijke borrel voor wethouders, raadsleden en hoge ambtenaren na de jaarlijkse begrotingsbehande ling tot de opening van een gerestaureerde brug door een lid van het college met borre len na afloop, steeds is bij dit soort activiteiten alcohol als vanzelfsprekend aanwezig", aldus de SP'er, die er over klaagt dat zijn bezwaren altijd lacherig van de hand gewezen worden. Lever (2) Vergeer heeft het even bij ge houden: minstens 25 uitnodi gingen per jaar voor bijeen komsten van gemeentelijke instellingen waar alcohol werd geschonken kreeg hij binnen. Goed, dat was in 1985, maar wat in het vat zit ver zuurt niet, moet Vergeer ge dacht hebben. Het is overi gens een raadsel hoe Vergeer weet dat er op die bijeenkom sten alcohol wordt geschon ken, want bij dergelijke gele genheden is hij altijd (uit pro test?) afwezig en op de uitno digingen staat over het alge meen niet vermeld of er spiri tualiën te verkrijgen zijn. Vergeers aandacht voor de al- coholproblematiek is natuur lijk te prijzen, maar in zijn verzoek om gemeentelijke re cepties droog te leggen schiet hij toch wat door. In Neder land richten maatregelen zich tegen alcoholmisbruik, niet tegen alcoholgebruik. En goed, de wangen van Fred Kuijers beginnen wat meer te glimmen na een paar pilsjes en het kapsel van Cees Goe- koop is na een paar glazen nog verder uit model dan nor maal al het geval is, maar van dronken politici en ambtena ren is zelden sprake. De da mes en heren lijken de indivi duele verantwoordelijkheid aan te kunnen. En met het beroep op de voorbeeldfunctie overschat Vergeer toch de invloed die van een gemeentelijke droog legging zou uitgaan. Zo'n me dedeling staat leuk voon de buitenwereld, maar veel meer dan een papieren daad is het niet. De gemeentelijke recep ties worden steevast door het zelfde clubje politici, ambte naren, journalisten en aan zienlijke burgers bezocht. Naar schatting 99 procent van de Leidse bevolking is nooit aanwezig. Die zal dan ook geen inspiratie kunnen putten uit de aanblik van zich van alcohol onthoudende notabe len. Een drooglegging bij ge meentelijke feestelijkheden zou dan ook een inperking van persoonlijke vrijheden zijn, zonder dat daar duidelij ke pluspunten tegenover staan. Of je moet natuurlijk de komst van Cor Vergeer naar recepties als een pluspunt be schouwen. Zooitje Bij de directie reiniging, ha vens en warenmarkten was het deze week groot feest. De dienst vierde het 75-jarig be staan met een knallend festijn waar niet alleen de huidige werknemers maar ook alle oudgedienden welkom waren. Al een half iaar geleden werd met veel ophef een feestcom missie opgericht die de festi viteiten in goede banen moest leiden. Of de leden nu het afgelopen half jaar alleen maar verga derd hebben of niet; feit is dat donderdag het hele kantoor van de directie in rep en roer was. Rinkelende telefoontoe stellen, dozen met affiches die heen en weer gedragen wer den, bestellingen van slingers en ballonnen die over en weer geschreeuwd werden en verhitte organisatoren van het feest waren niet van de lucht. Voorlichter Mari Tol, die een rots in de branding van het organisatieteam moest zijn, wist nauwelijks meer waar hij één dag voor het grote feest mee moest beginnen: het be geleiden van de glazenwassers die het gebouw een fris aan zien moesten geven of het op blazen van de net binnenge komen partij ballonnen. Woensdagavond pas terugge keerd van een buitenlandse reis was hij misschien iets te optimistisch geweest over de hoeveelheid werk die het vie ren van een 75-jarig jubileum met zich meebrengt. Opval lend, want bij de gemeente reiniging mag je toch ver wachten dat ze er geen zooitje van maken. Enquête Bewoners van de wijk Pan- cras-Oost in Leiden zullen on getwijfeld geschrokken zijn. Of op z'n minst vreemd heb ben opgekeken van een door de gemeente toegestuurde brief met bijgesloten enquête formulier. In de brief herin nert de gemeente de bewo ners eraan dat in de wijk sinds 1 augustus van het afge lopen jaar zogenaamde omge vingsvaklieden rondlopen. Dat zijn werkloze jongeren die onder leiding van een leermeester drie dagen per week in actie komen om stra ten schoon te houdei^ groen te snoeien en staatmeubilair te herstellen. Dat is een experiment en daarover moet dus een enquê te gehouden worden. Logisch, en tot dan toe valt er nog niets te schrikken of vreemd op te kijken. Dat komt pas als de bijgeleverde enquête beke ken wordt. De bewoners van Pancras-Oost wordt daarin letterlijk de oren van het hoofd gevraagd. Een greepje. De samenstelling van het huishouden, hoeveel thuiswo nende kinderen er nog zijn, of er sprake is van kostgangers, of er huursubsidie ontvangen wordt, wat men in het alge meen van de service van de gemeentelijke afdelingen vindt, of de ondervraagde re gelmatig contact heeft met de buren en of er naast de plicht matige groet ook af en toe een praatje gemaakt wordt, of de buren wel eens geholpen wor den met een klusje en of de buren bereid zijn wel eens wat te lenen. „Leuke vragen, aardige weet jes", zal elk beetje Pancras- Oost-bewoner denken die niet al te gebeten is op zijn of haar privacy. Maar een andere op vatting is best mogelijk. Want een bewoner kan best een ge heim onderzoekje vermoeden van een sociale rechercheur die nu eens wat anders wil dan overhemden aan de was lijn tellen. Want wat hebben dergelijke vragen in hemels naam te maken met het onder leiding van een leermeester rechtleggen van wiebelige trottoirtegels en het weer in orde maken van kapot straat- meubilair? LEIDEN Het college van B en W laat de keuze over de wijze waarop de directie cultu rele zaken georganiseerd moet worden over aan de raadsle den. Het college is onderling verdeeld over de vraag op welke manier de kwestie het best opgelost kan worden. Daarbij zijn er twee verschil lende mogelijkheden. Een meerderheid van het college voelt het meest voor het zelf standig worden van de directie van de Leidse Schouwburg en heid van B en W de wet houders Van Dongen en De la Mar heeft zich in eerste in stantie uitgesproken voor het oprichten van één sterke cen trale directie culturele zaken, waarin alle gemeentelijke cul turele onderdelen worden sa mengebracht. In beide geval len moet nog een nader onder zoek worden ingesteld waar en op welke manier de reste rende taken van de gemeente op cultureel gebied worden ondergebracht. Culturele za ken is in beide gevallen de eerstaangewezen directie om een algemeen gemeentelijk cultuurbeleid voor te bereiden. Als voordelen van het bunde len van de onderdelen noemt het college onder meer dat er één directiehoofd aanspreek baar is voor het beheer van de gemeentelijke kunstinstellin gen en voor het totale culture le beleid. Een gebundelde di rectie maakt het bovendien mogelijk om allerlei bedrijfs activiteiten zoals het voeren van de administratie gezamen lijk te doen. Nadelen van de bundeling is dat met de ver zelfstandiging van Schouw burg en Musea een kleine en willekeurige selectie uit de kunstinstellingen wordt ge bundeld en dat de onderlinge verhouding tussen het hoofd van de directie en de instel lingsdirecteuren moeizaam te regelen is. Voordeel van de tweede mogelijkheid is vol gens het college dat het cul tuurbeleid op stedelijk niveau en dat op het niveau van de instellingen wordt gescheiden. Daardoor blijft de wederzijdse bemoeienis helder. De directie Culturele zaken neemt in dat geval ten opzichte van alle kunstinstellingen ook de niet-gemeentelijke een ge lijke positie in. Problematisch is in dit geval de inpassing van culturele zaken binnen de ge meentelijke organisatie. Wan neer inpassing bij een andere directie niet mogelijk is, ont staat er een zeer kleine direc tie met alle mogelijke nadelen van kleinschaligheid vandien. Kantoorruimte mag aan Hoge Morsweg LEIDEN Er komt een woning annex kantoorruimte aan de Hoge Morsweg 80. De commissie ruimtelijke ordening is una niem akkoord gegaan met het ingediende bouwplan en ver klaarde bezwaren van bewoners ongegrond. Het plan voldoet aan de wettelijke eisen. De bewoners klaagden dat een torenka mer van het nieuwe pand zonlicht zal wegnemen en dat het pand niet in de omgeving past. Deze volwassen schrijfmap is voorzien van een slot en daar om uitermate geschikt voor uw privécorrespondentie. U vindt er een blocnote, een uitstekende balpen en ruimte voor postzegels en enveloppen in. Deze map is voor u als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abon nee wordt ook hartelijk \S9l verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. J^foteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: _(voor controle t j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald pen j O maand automatisch betalen-f 24,24 I O kwartaal per acceptgiro f 72,34 Stuur als dank de persoonlijke schrijfmap naar. Naam: I Stuur deze bon in een open envelop postzegel mei nodig - naar Leidse Courant Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. 1 1 Adres: Postcode/plaats:.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13