„Een bode moet Jgeen prater zijn' Tennisclub en Bollenbad tekenen overeenkomst rt Gerri Hooijmans was als bode van het gemeentehuis vaak ariatfvan de laatste nieuwtjes op de wori hoogte. Hij was immers vaak naja de enige die in een besloten Is ve Vergadering kwam om koffie handite brengen. Daarbij ving hij automatisch wel eens iets op. Iets doorvertellen was er ech- __ter nooit bij. „Er waren wel èens mensen die mij probeer den uit te horen. Dat kapte ik altijd snel af. Hooijmans wist tooit iets". Oegstgeestse wethouder benoemd tot ombudsman Vier mensen gered uit brandend pand LEIDEN OMGEVING SaidwOowuvnt VRIJDAG 17 FEBRUARI 1989 PAGINA 17 Bezorgdheid over kaalslag in park jvOORSCHOTEN Het omzagen van het bomenbestand baart veel omwonenden van Park Rosenburg zorgen. Dit schrijft de heer G.J. Wolf uit de Wilgenlaan aan burge meester en wethouders van Voorschoten. Wolf zet vraagtekens bij de manier waarop het park wordt onderhouden. Volgens hem wordt alle houten begroeiing omgezaagd en daarbij worden berken en interessante heesters als prunus niet gespaard. Wolf vindt deze werkwijze niet juist. Hij stelt dat de parken er lelijk gaan uitzien en dat de planten door overbemesting, verzuring en vervuiling moeilijk herstellen. Hierdoor krijgen bramen en brandnetels vrij spel. De Bral verontruste Voorschotenaar vraagt Ben W dat d^et onderhoudsbeleid ten aanzien van ge- inistei meentelijk groen te herzien. Gesprekken over kinderopvang SASSENHEIM De gemeente Sassen- heim voert de komende weken ge sprekken met particulieren die kinder opvang willen opzetten in de voormali ge kleuterschool De Hummelhof. De gesprekken moeten voor 1 maart afge rond zijn. Dan is er ook duidelijkheid of er kinderopvang in Sassenheim komt. F. Slagman, hoofd van de ge meentelijke afdeling welzijn van de ge meente Sassenheim: „We willen snel een bestemming aan De Hummelhof geven. Het gebouw leeg laten staan is geen goede zaak". Mochten de gesprek ken over de kinderopvang in De Hum melhof op niets uitlopen dan wordt als nog een andere bestemming gezocht voor het gebouw. Slagman wil zich niet uitlaten over wat dat dan zal zijn. Castellumruiters moeten wijken voor aanleg S4 VALKENBURG De Castellumruiters moeten voor 1 juli met hun clubgebouw van de Broekweg in Valkenburg vertrokken zijn om plaats te maken voor de nieuwe Rijks weg 4. De vereniging heeft inmiddels een bouwcommissie in het leven geroepen. Daarin nemen behalve voorzitter Leen van Tilburg, H. Abspoel en F. van Tilburg zit ting. De commissie heeft al een odnerzoek ingesteld naar eventuele mogelijkheden. De provincie heeft een stuk grond beschikbaar gesteld aan de Achterweg. Volgens de voor zitter zou een verplaatsting van het clubge bouw het goedkoopst zijn, maar is onder an dere het dak te slecht om dat te doen. De noodzakelijke verhuizing zal ongeveer 40.000 gulden gaan kosten. Een en ander wordt momenteel met het gemeentebestuur besproken. Inbraak in Oude Wetering OUDE WETE RING Uit een woning aan de Plantage in Oude Wetering is gister avond een aan zienlijk bedrag aan Nederlands en buitenlands geld gestolen. De inbre ker kwam binnen door het glas van de achterdeur in te slaan. De bewo ners waren op dat moment niet thuis. Valkenburg steunt omroep Katwijk VALKENBURG De gemeente Valken burg is bereid met de Vereniging Lokale Omroep Katwijk (VLOK) te praten over subsidiëring. Dat zegt burgemeester C. Sin- ke naar aanleiding van vragen van CDA- raadslid H. Dijkhuizen. Dijkhuizen kwam met zijn vragen omdat Valkenburg eerder een representativiteits- verklaring heeft afgegeven voor de VLOK. Hij wil nu een toelichting op de relatie van de gemeente met omroep Rijnland. Binnen Valkenburg bestaan ook initiatieven voor een eigen omroep. Sinke wijst erop dat het aan te bevelen is als de VLOK contact met Rijnland zoekt. „Valkenburg is gekoppeld aan het Katwijkse kabelnet, dit maakt de zaak eenvoudiger", aldus Sinke. Bouwplan Herenstraat goedgekeurd VOORHOUT De gemeenteraad van Voorhout heeft gis teravond het plan goedgekeurd voor veertien appartemen ten plus winkelruimte op de hoek Herenstraat/Beatrix- straat. De woningen zijn bedoeld van ouderen. Vanochtend is de overeenkomst met de projektontwikkelaar Erica Be heer B.V. te Leiden getekena. Aanvankelijk waren er nog wat belemmeringen, zo was de waarborgsom niet op tijd betaald, maar dat is inmiddels op gelost. Op het perceel grond staan nog oude optrekjes die al half gesloopt zijn. Voor de winkelruimte heeft de projektontwikkelaar op ver zoek van de gemeente een onderzoek laten instellen naar de branches die er moeten komen. Daaruit bleek dat het hier zou moeten gaan om winkels in de sector „duurzame en overige goederen". Raad en college vinden dat het plan het winkelgebied ten goede komt. De woningen zijn bedoeld voor Voorhoutse gegadigden van af 55 jaar. Het college van B en W zal de gegadigden aanwij zen waaraan de woningen die zo'n 150.000 gulden kosten, verkocht kunnen worden. hid GEMEENTEBODE G. HOOIJMANS: ng. n w vol go 'er kg» bodei ligt t en, b ndei janua °anaf SASSENHEIM „Horen d scal&ien en zwijgen. Dat moet ]je als bode kunnen. An- !er m ders kun je beter niet aan r Pla! dit vak beginnen. Ik was eïeb^aar ec^1 een *n want wor zelfs mijn vrouw vertelde ik helemaal niets. Die E kwam dan weieens met gen nieuwtje terwijl ik dat ariscJ allang wist. Een bode re Boet geen prater zijn". De j. j inmiddels 62-jarige G. die t< Hooijmans praat ilen «over zijn werk als bode in lder 'het Sassenheimse gemeen- tehuis. De altijd in een on- '00 serispelijk blauw pak ge ee< stoken Hooijmans heeft 1. Gooldaar bijna 28 jaar gewerkt, en aa Met hart en ziel", ver- oblee blaart hij zelf achteraf in 31 zijn dienstwoning, die aan liet Sassenheimse gemeen tehuis is gebouwd. Straks weet Hooijmans echt niets meer. Hij maakt immers \anvra ?'nds 1 februari 1988 gebruik angdu van de VUT-regeling. Op me- elefi Buurman tegen 16.00 *s'bouw hoge muur LiF "OUBRUGGE De Im MeJbouw van een muur van -12 oo vijf meter hoogte door zijn spreel Juurman vond een Hoog- s« nadenaar iets te veel van !SPi4e ^et goede. Hij zette gister- spreei avond zijn bezwaren uit- o!gensgen tijdens de commissie werkjplgemeen bestuurlijke za- 'dsituaken. Het college van bur- 1|14e1' (emeester en wethouders aiscRihad de buurman inmid- r °dels een bouwvergunning je Rijn jegeven. Kan kin heer Zwaveling uit Hoog- nade maakt bezwaar tegen V0 iet verlenen van een bouw- 19 rergunning van zijn buurman. )e muur van vijf meter hoog iedie ;or8t voor twaalf meter seha- Tei. 'uw in de tuin van Zwaveling. en ii )ok zijn woning komt daar- en mi loor veel meer in het donker e liggen. Ter compensatie wil- 6 le de murenbouwer wel wat rs c wpulieren rooien, jphen )e zaak van de heren Boer en j. Beg fan Haastert lag wat anders, ieiilk I hadden een berging bij hun ,or(jt luis gebouwd zonder vergun- i mog< iing aan te vragen. Bij een po ging hun bouwsel achteraf te egaliseren, kregen zij nul op request. Tegen die beslis- 'n8 van Ben W gingen zij nu n beroep. In vele toonaarden «zongen zij de noodzaak en iet fraaie uiterlijk van hun lag' 11 ^wwerk. lüP'Ki )e commissie bezon zich ach- dinsier gesloten deuren over de u. K ;westies en doet binnen een 2. Let naancj uitspraak, ingtg e - disch advies was hij in oktober al gestopt met werken. Het ontbreken van een lift en de vele trappetjes in het Sassen heimse gemeentehuis bleken voor zijn versleten heup net iets te veel te zijn. Alleen voor de avondvergaderingen zette Hooijmans nog koffie. „Ik woon naast het gemeentehuis. Het is dan niet zoveel moeite om even koffie te schenken tijdens een vergadering. Ie mand anders moet speciaal zijn huis verlaten en wachten tot de vergadering is afgelo pen. Bij mij gaven ze aan het einde van de.avond een sëin- tje. Dan sloot ik de boel af en ruimde de rommel op. Tussen door bleef ik rustig in huis". Hooijmans was in het gemeen tehuis een manusje van alles, 's Morgens haalde hij de post, deed het gemeentehuis open, bracht koffie rond, deed kop ieerwerk en bezorgde raad- en commissiestukken. Hooijmans verzorgde ook de recepties en feesten op het gemeentehuis, een taak die hij in 1973 over nam toen café restaurant De Oude Post er mee stopte. Daarbij werd hij geholpen door zijn vrouw, die ettelijke broodjes heeft gesmeerd en hapjes klaargemaakt. Het be kendst werd Hooijmans buiten het gemeentehuis doordat hij tijdens de avondvergaderingen ook vbor koffie zorgde en as sisteerde bij trouwpartijen. Zijn bemoeienis ging regelma tig verder dan alleen het bruidspaar het gemeentehuis in en uit begeleiden. „Je helpt ook bij hqt ondertekenen van de acte en zorgt dat het bruids paar als laatste naar binnen en naar buiten gaat. Het moet geen rommeltje worden", vindt Hooijmans. Hij geneerde zich niet om bruidsparen zon der professionele fotograaf mee te laten genieten van zijn jarenlange ervaring als bode. „Ik wees de mensen op de mo gelijkheid om op de trap van het gemeentehuis een foto te maken. Daar dachten ze dan vaak niet aan terwijl ik het professionele fotografen heel vaak heb zien doen omdat het zo'n aardig plaatje opleverde". Een werkdag van 's morgens negen tot vijf uur 's middags heeft Hooijmans bij de ge meente Sassenheim nooit ge kend. „Ik ben nog nooit om vijf uur 's middags klaar ge weest met het werk. Vaak was er nog een avondvergadering of moesten er stukken worden rondgebracht. Als het twaalf uur 's nachts was geworden, moest ik toch wel weer 's mor gens vroeg mijn bed uit om het gemeentehuis te openen en om half acht de post te halen. Ik heb mij een keer verslapen maar toen bleef de deur mooi op slot". Echt erg vond Hooij mans zijn onregelmatige werk tijden niet. „Ik deed het werk graag. De hele avond rustig thuis zitten kan ik niet". Hooijmans denkt dat zijn werkwijze ook te maken had met het feit dat hij in een dienstwoning zit. „Je bent in feite altijd aanwezig en met je werk bezig. Mijn opvolger Gerrit Vos gaat straks niet meer in een dienstwoning. Die komt er trouwens ook niet meer bij het nieuwe gemeente- De Sassenheimse gemeentebode G. Hooijmans: „Ik ben nog nooit om vijf uur 's middags klaar geweest met mijn werk". foto: henk van den ende huis. Bovendien wordt mijn werk niet meer door één per soon gedaan maar door meer deren". Meer avondvergaderingen De inmiddels voormalige bode heeft zijn werk in de loop van de ruim 27 jaar zien verande-i ren. „Vooral het aantal avond vergaderingen is toegenomen", vertelt hij. „Vroeger vergader de het college van burgemees ter en wethouders een keer per week op maandagavond. Verder was er af en toe een raadsvergadering. Nu zijn er vaak avond aan avond verga deringen en bijeenkomsten. Zonder lijst kan je het niet meer bijhouden". De toename van het aantal vergaderingen heeft er, naast de groei van het aantal ambte naren, voor gezorgd dat het gemeentehuis te klein is ge worden. Hooijmans vindt een nieuw gemeentehuis dan ook absoluut noodzakelijk. „De si tuatie nu is absurd. Vaak kan een ambtenaar niet eens op een rustig plaatsje even over leggen. Meer ruimte is hard nodig". Hooijmans vindt het niet erg dat hij nooit meer in het nieuwe gemeentehuis zal komen te werken. „Ik had al besloten te stoppen met wer ken zodra het nieuwe gemeen tehuis open zou zijn gegaan. Dat wilde ik toch al aan de jongeren overlaten". De Sassenheimse bode, waar van op vrijdag 24 februari af scheid kan worden genomen tussen half vijf en half zes op het gemeentehuis, blijft voor lopig nog naast het gemeente huis wonen. „Er hoeft geen nieuwe bode meer in. Zelfs als het Sikkensmuseum hier in komt, kunnen we nog blijven wonen. We willen hier wel weg. Het is een prachtig huis maar we hebben hier geen tuin en het is door de bomen erg donker. Middenin de zo mer zit je hier 's avonds om zeven uur al met het licht aan". ROZA VAN DER VEER Jlan van aanpak voor Dorpsstraat JEGSTGEEST De Oude )egstgeester Dorpsstraat, tus- en Kennedylaan en Almon- deweg, wordt voorzien van nieuwe riolering en wegdek. Vooruitlopend op het binnen ga kort te presenteren plan van aanpak werd gisteren een foorstel daartoe behandeld door de commissie financiën. Die stemde in met het be- schikbaar stellen van een [oorbereidingskrediet van 60.000 gulden. „Aanleg van Miiolering en herinrichting van let wegdek zullen niet eerder lefinitief zijn voordat de ketsen met de Dorpsstraat- n.i nin bewoners ziin besproken", al dus wethouder P. van Veen. De ondertekening van het contract door E. Netten van het Bollenbad en P. Piekaar van de tennisvereniging. NOORDWIJK Het Noordwijkse Bollenbad en de tennisclub Bollenpark gaan samen het beheer voeren over het naast het zwembad gelegen tennis park. Gisteravond teken de ir. E. Netten, voorzitter van de Raad van Beheer van het zwembad en P. Piekaar, voorzitter van de tennisvereniging, de offi ciële samenwerkingsove reenkomst. „Na de aankondiging van de huidige beheerder en tennisle- raar D. Hulsebos dat hij zijn contract per 1 april niet wilde verlengen, was het binnen het bestuur van het Bollenbad al snel duidelijk, dat wij het be heer gewoon zelf op ons zou den moeten gaan nemen. De personele invulling vormde echter een probleem", zegt zwembad-direkteur B. J. Tim- Een lid van de vereniging is inmiddels gecontracteerd als beheerder van de kantine en C-speler Arthur Turk bleek bereid het les geven aan de jeugd voor zijn rekening te ne men. Dat gebeurt belangeloos. „We hebben inmiddels enkele sollicitaties binnen van men sen die bij ons als tennisleraar aan de slag willen, maar we willen een open procedure en zullen daarom nog adverten ties plaatsen", aldus G. War- menhoven, wedstrijdleider en bestuurslid van de tennisclub Bollenpark. De club is aangesloten bij de KNLTB en telt 2 jeugdteams, 4 teams in de zaterdase districts competitie, 5 heren recreatie- teams en 7 dames recreaties teams. In totaal telt de club bijna 140 leden. Daar komen waarschijnlijk nog 70 tennis sers bij die tot nu toe bij Hulse bos waren ingeschreven. Voor de nabije toekomst zijn er plannen voor verlichting, waardoor het mogelijk wordt de banen 's avonds 3 4 uur langer te gebruiken dan nu het geval is. Ook wordt uit breiding van het aantal banen overwogen. OEGSTGEEST De Oegst geestse wethouder van onder wijs en welzijn, mevrouw Th. L. Blom-de Koek van Leeu wen (VVD) is gisteravond bij na unaniem door de Haagse gemeenteraad gekozen tot nieuwe ombudsman van die stad. Terwijl er binnen het col lege alleen een minieme meer derheid voor haar benoeming was, stemden gisteravond 37 raadsleden voor en één tegen. De wethouder is van plan om in april afscheid van de raad van Oegstgeest te nemen. Ze heeft nog niet definitief beslo ten of ze verhuist. Naar ver wachting zal de huidige frac tievoorzitter van de VVD, H. A. Rijks, mevrouw Blom als wethouder opvolgen. Er wordt echter ook nog rekening mee- gehouden dat de fractie een voorkeur geeft aan een vrouw. Dan is de wethouderszetel weggelegd voor J. M. van Vlo- ten-Wareman. Bij het afscheid van wethou der Blom-de Koek van Leeu wen uit de Oegstgeester ge meenteraad zal de heer Moon- en, die eerder deel uitmaakte van de VVD-fractie terugko men in de gemeenteraad. NOORDWIJKERHOUT Een woning aan de Noordwijkerhoutse Van der Weijdenlaan is van nacht door een felle brand verwoest. Drie mensen van een gezin raakten daarbij gewond. De woning brandde ge heel uit. Ook twee agen ten werden met ademha lingsmoeilijkheden naar het Academisch Zieken huis Leiden gebracht. Na toediening van zuurstof konden zij naar huis. De brand werd ontdekt door een passerende taxichauffeur die per mobilofoon direct de brandweer en politie inscha kelde. Buiten het huis trof de politie de invalide echtgenoot N.W. Verweij (56) en zijn dochter S.C.C. Verweij (28) aan. Met hulp van omstanders kon de 54-jarige echtgenote J.C.P. Verweij, die buiten ken nis was, uit de benedenverdie ping gehaald worden. De zoon M.J.M. Verweij (21) bevond zich nog in de woning. Hij werd aan de achterkant van het huis ontdekt, hangend uit het dakraam boven de ga rage. Hij is in bewusteloze toe stand uit zijn benarde positie gehaald. De dochter was onge deerd gebleven, maar de ande re drie gezinsleden werden met ademhalingsmoeilijkhe den naar het ziekenhuis in Leiden gebracht, waar ze van morgen nog verbleven. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De schade loopt waarschijnlijk in de tonnen, aldus de politie. Overlast van honden bij kinderboerderij WARMOND De Vereniging Kinderboerderij De Klooster hof ondervindt grote hinder van loslopende honden op het eiland Kcmdenhoorn in War- voor honden. In de winter worden honden aangelijnd toegelaten. De controle hierop is echter minimaal. Loslopende honden veroorza ken veel schade, volgens de vereniging. Opgejaagde dieren vernielen in paniek de afraste ring of worden zelf slachtoffer van de honden. De schade is meestal niet te verhalen. „Dan moet je eerst de hond hebben", aldus woordvoerder Van den Berg namens de vereniging. „Vorig jaar werden vier paarden op gejaagd. Eén kwam in -een sloot terecht. Ondanks behan deling door een dierenarts, moest het nog dezelfde avond afgemaakt worden". Uitbreiding Muzenhof kan binnen budget LEIDERDORP De commis sie Welzijn van de gemeente Leiderdorp staat positief te genover een uitbreiding van de openbare bibliotheek in Muzenhof. Dat bleek tijdens de gisteravond gehouden com missievergadering. Volgens het bibliotheekbestuur is de bibliotheek, sinds 1981 in het culturele centrum Muzen aan de Cor Gordijnsingel geves tigd, uit zijn jasje gegroeid. Het beleidsplan „nog" meer profijt van de bieb", waarin de wens voor een uitbreiding met 250 m2 is opgenomen, werd door alle commissieleden goed ontvangen. De kosten voor de uitbreiding worden geschat op 450.000 gulden. Een prettige bijkomstigheid voor de com missie was, dat de uitbreiding geen extra geld zal kosten. Het bibliotheekbestuur verwacht de operatie binnen het eigen budget te kunnen financieren. CDA-commissielid T. Meijer toonde zich verheugd over de opvatting van het bibliotheek bestuur de contributies niet te verhogen. Bibliotheekvoorzit ter Van der Klaauw bena drukte dat een terughoudend beleid wordt gevoerd. Gepro beerd wordt met de Leidse bi bliotheek in de pas te lopen. Volgens Van der Klaauw leidt iedere contributieverhoging tot een vlucht van lezers naar Leiden. Het bestuur van de Stichting Kinderopvang Leiderdorp en het college van Burgemeester en Wethouders van Leider dorp hebben elkaar gevonden over de besteding van de 70.000 gulden die extra voor de kinderopvang beschikbaar zijn. Daarover was midden vo rig jaar in de gemeenteraad onenigheid ontstaan. Het CDA, gesteund door de PPR/ PSP stonden een verbetering van de kwaliteit van de kin deropvang voor in de vorm van meer leidsters per kind. VVD, PvdA en D'66 waren voorstander van een uitbrei ding van de opvang, meer leidsters per kind dus. De ge kozen oplossing houdt het midden tussen beide uit- gangspnten. Een bedrag van 30.000 gulden is beschikbaar voor uitbreiding van de for matie met drie leidsters in de kinderopvang. Het aantal kindplaatsen kan worden uit gebreid met het instellen van een nieuwe pré-peutergroep. Het huidige onderkomen van het kinderdagverblijf in de voormalige kleuterschool 't Startblok aan de Lijnbaan is daarvoor te klein. Voor de uit breiding van de kinderopvang zal het kinderdagverblijf naar een leegkomende onderwijsac- commodatie elders in Leider dorp moeten verhuizen. Volgens wethouder C. Huigen van Boven (VVD) moet vóór september dit jaar duidelijk zijn waar de kinderopvang kan worden ondergebracht. Alle commissieleden bleken ingenomen met het bereikte compromis. De raadsleden C. Kerner Schellingerhout (CDA) en Th. Stuivenberg (VVD) hield wel een slag om de arm wat betreft de besteding van de 40.000 gulden bestemd voor de uitbreiding van de kinder opvang. Volgens de beide raadsleden mag de verhuizing van het kinderdagverblijf geen extra kosten met zich meebrengen. Benoeming OEGSTGEEST Mevrow M. ten Kate is benoemd tot plaatsvervangend gemeentese cretaris in Oegstgeest. Zij werkt nu nog bij de gemeente Leiden op de afdeling Juridi sche Zaken van de Sociale Dienst. Inbraak LISSE Op klaarlichte dag is gistermiddag ingebroken in een woning aan de Vivaldi- straat in Lisse. De bewoners zijn op vakantie. De inbraak werd gepleegd door met een ij zerdraadje via de brievenbus het slot te openen. Het is nog niet bekend wat is gestolen. Stroper aangehouden RIJNSBURG De rijkspolitie heeft gisteravond kort na acht uur een 23-jarige stroper aan gehouden. Dat gebeurde op de Trappenberglaan in de Kloos- terschuur. De man, afkomstig uit Notdorp, had een vuurwa pen bij zich. Het wapen is in beslag genomen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17