Jacobs zonder rancune terug naar FC Groningen arel van der Staak blijft vechten voor zaalhockey 1PSP0RTUJN sportuitslagen Tweede nederlaag voor handballers ?aalhockey- ompetitie aat terug ïaar af Groot videoscherm in plaats van scorebord PROGRAMMA EK ÜNA PORT SLzaAm Gouiant VRIJDAG 17 FEBRUARI 1989 PAGINA 11 )eining in Milaan m vraagprijs Gullit LAAN AC Milan is geschrokken n het bedrag dat Ruud Gullit vraagt een verlenging van zijn contract twee jaar: negen miljoen gulden een villa aan het Como-meer, ïarvan de waarde op drie miljoen gul- n wordt geschat. De Milanese sport- ant La Gazetta dello Sport meldde dat in de spelersgroep deining is ontstaan >r de door Cor Coster gedeponeerde agprijs van Oranjes aanvoerder, wil ook acht miljard lire", gaf Ance- j als reactie. AC Milan heeft Coster miljoen gulden geboden als Gullit de izoenen '90-'91 en '91-'92 opnieuw ior.de „rossonero" zal spelen. Arts Johnson erkent gebruik stanozolol TORONTO De lijfarts van Ben Johnson, Jamie Astaphan, heeft voor het eerst toegegeven, dat de Ca nadese supersprinter het bij een do pingcontrole tijdens de Olympische Spelen in Seoul aangetoonde middel Stanozolol heeft gebruikt. Astaphan zegt in een vraaggesprek met de krant Toronto Star: „Hij heeft zelf stanozolol gekocht of iemand anders heeft dat voor hem gedaan". Volgens Astaphan nam Johnson zijn toe vlucht tot het middel toen hij in mei vorig jaar gebukt ging onder een beenblessure. BELFORT De nationale zaalhandbalploeg is tijdens het WK-kwalificatietoernooi tegen de tweede nederlaag opgelo pen. De ploeg van bondscoach Ton van Linder ging gisteren in Belfort tegen de Bondsrepubliek Duitsland, één van de favorieten voor de eerste plaats, met 26-14 onderuit. Bij rust had Nederland de schade nog beperkt weten te houden tot slechts drie treffers: 10-7. Nederland speelde, evenals tegen Zwitserland, een sterke eerste helft. In de tweede helft profiteerde West-Duitsland van zijn betere conditie en zijn grotere fysieke kracht. Morgen speelt Nederland tegen Noorwegen. Alleen bij winst kan de ploeg van Van Linder zich plaatsen voor de hoofd ronde, die in twee groepen van zes landen wordt afgewerkt. De nummers vier uit de groepen krijgen nog een troosttoer- nooitje met als inzet de dertiende plaats. De Duitser Hans-Jürgen Müller (links) ontwijkt de Nederlandse verdediger Joop Fiege. FOTO: AFP Roda JC vervroegt Europa Cup-duel KERKRADE Roda JC heeft het aan- vangstijdstip van de thuiswedstrijd tegen Sredets Sofia met een uur vervroegd: van 19.30 naar 18.30 uur. De club uit Kerkrade wil concurrentie met de televisie ontlopen. Het duel op 15 maart is de tweede ontmoe ting uit de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup II. Roda was bang dat veel voetbalfans zouden kiezen voor een plaats bij de buis, als de oorspronkenijke begintijd was gehandhaafd. Het verwachte TV-aanbod is namelijk erg groot. Real Ma drid - PSV, KV Mechelen - Eintracht Frankfurt en AC Milan - Werder Bremen komen later op de avond waarschijnlijk al lemaal rechtstreeks op de televisie. Oranje oefent tegen Italië ZEIST Het Nederlands voetbalelftal zal op 21 februari van het komende jaar een in terlandwedstrijd spelen tegen Italië. Het duel, dat als voorbe reiding geldt op de eindronde van het toernooi om het we reldkampioenschap, wordt in .Nederland gehouden. De KNVB en de Italiaanse bond hebben het voorbehoud ge maakt dat de wedstrijd niet doorgaat wanneer Nederland, bij plaatsing voor de titelstrijd, in één groep wordt ingedeeld bij Italië, dat als organisator automatisch is geplaatst. Sport op tv Nederland 2, 18.30 uur TROS TV 5, 23.00 uun Sport. Duitsland 2, 22.50 uur Die Sport-Reportage met ijshockey (KÖIner EC-VSZ Kosice). Sky Channel, 19.00 uur Euro sport. EN HAAG Tijdens de gemene ledenvergade- ng van de Koninklijke ederlandse Hockey ond, op zaterdag 27 mei, Na lil het (nood)lot van het aderlandse zaalhockey orden bezegeld. „En dan il naar alle waarschijn- worden besloten om !rug naar af te gaan", al- us Govert Wijnberg, de gemeen competitieleider an de KNHB. inwoner van Montfoort: !r liggen plannen op tafel >or een andere competitie- izet waarbij de top wordt af- bouwd, op een lager pitje ordt gezet om terug te keren aar de districten. Die regio- alisatie voert dan naar een indelijke finaleronde". Voor winnaar daarvan is er dan snog een „lekkermakertje", •ervolgt Wijnberg, „er jn internationaal ideeën om n Europees bekertoernooi Dor landskampioenen zaal- ockey in te gaan stellen, iteressant voor echte zaal- ubs als Amsterdam, Gronin- ■n, Hattem of MEP". Zaalhockey zorgt in Neder- nd voor een unieke situatie. 'Je bent voor of tegen, een liddenweg bestaat niet. Daar- n wordt er ook al jaren over ïdiscussieerd. Ik ben een Dorstander, ja, vooral qua ugdopleiding kan het zeer erzaam werken. Maar de oogste prioriteit ligt altijd bij iet veld, met het oog op lympische Spelen, werela- ampioenschappen, noem ïaar op. En een zaalhockey- impetitie langer laten duren, at gaat haast niet. Het rooster edt te weinig speelruimte, et veldseizoen eindigt nu in ni. Nou, misschien is er een aandje respijt, maar meer •ht niet. Dan wil men im- ers gaan tennissen of cricke- ROTTERDAM Hoewel de sfeer in de kleedkamer van het Feyenoord-sta dion op initiatief van de snel herstellende Joop Hiele goed is, hebben an deren de smoor in. Ver zorger Gerard Meijer, Lex Schoenmaker, Coen Mou- lijn en niet te vergeten Rob Jacobs ergeren zich nog aan de nederlaag te gen Willem II in de be ker, een avond tevoren. Jacobs heft de handen in ar ren moede ten hemel en ver zucht: „Als je tien kansen krijgt en je schopt er niet één in, wat moet je als trainer dan nog?" Toch toont Jacobs wat later een opgeruimd humeur. Im mers, in de competitie gaat het helemaal niet zo verkeerd met Feyenoord. De derde plaats, die de Rotterdammers nu in nemen is de positie die ze in gedachten hadden. Aanstaan de zondag ontvangt FC Gro ningen in het Oosterpark Fey enoord. En natuurlijk zit aan dat duel een „pikant detail". De bij de Groningers wegge hoonde Rob Jacobs keert voor even terug. „Maar", stelt hij zelf zeer beslist, „ik koester geen enkele rancune tegen Groningen. Ik hoop dat ze deze moeilijke tijd goed door komen. Echt". Zijn gedwongen vertrek bij de door de FIOD overvallen club heeft Jacobs inmiddels ver werkt. Hij kijkt er rustig op te rug. Alleen begrijpt hij nog steeds niet d^t er persoonlijke aanvallen ziin geopend, die zijn persoon betroffen en niet zijn vak. „Olde Riekerink en Eykelkamp werden in hun eerste jaar kapot gemaakt en weggeschreven en nu zijn het waardevolle pionnen. Ik be doel maar. De spelers hadden mijn vertrouwen, maar het publiek is meedogenloos". „Er is sprake van een onge looflijke beïnvloeding. Ik wil de bij Groningen aantrekke lijk voetbal spelen. Ik had goeie spelers. Verkuyl, Mason, De Wolf, kijk alleen maar naar waar ze nu voetballen. Ik Rob Jacobs: „Het publiek is medogenloos". heb Claus Boekweg laten de buteren. Heb gezegd: „Claus, jij heet geen Boekweg, jij heet Claus Gentile". En toch is het gebeurd. Het schijnt er bij te horen. Het is de macht van de sponsors, het geld. Dramatisch vind ik wat er met De Vries gebeurt. Die man heeft FC Groningen gered en nu krijgt hij dit als dank. Als hij dan zo veel macht had als wordt be weerd, dan had hij me toch la ten zitten?" Overtrokken „Dat beruchte interview van Jacob Nederlof in Het Vrije Volk was zwaar overtrokken. Het is toch waanzinnig dat ik mijn zoon de „Maradona van Zuidlaren" noem. Mijn doch ter Kim heeft de slaapkamer vol posters van Madonna han gen. Dus zeg ik uit en dolletje: dat is de Madonna van Zuidla ren. Komt mijn zoon binnen en hij zegt: dan is dat zeker de Maradona van Zuidlaren? Zo is het gegaan. En dat ze dan mijn zoon lastig vallen.... La ten ze mij pakken. Wat kan dat ventje er nou aan doen?" „Het heeft natuurlijk gevolgen voor jezelf. Je wordt onzeker, je gaat je woorden op een weegschaaltje leggen. Waarom komen die mensen aan ie mands privé-leven? De Vries vond dat de situatie ondraag lijk werd, daarom ben ik er mee gestopt. Er stonden spe lers bij mijn afscheid te huilen. Maar goed, het was wel leer zaam, dat heb ik bij Roda JC wel bewezen. Ze spelen nog steeds in de Europa Cup. En toen kwam het verzoek van Feyenoord. Dan krijg je toch weer een duwtje in de goeie richting. Ik ben nu een half jaar bezig en ze hebben me een contractverlenging aange boden. Dat doen ze niet als ik mijn stempel niet op de ploeg heb kunnen drukken". „Ik ervaar het als een erken ning dat ik hier nu trainer ben. Zo zie je dat het grillig is wat er in een trainerscarrière gebeurt. De ene dag wordt je nek afgesneden, de volgende doen ze er een lintje om. Het is inherent aan het vak. Belang rijk is dat er rust in de organi satie is. Bij Feyenoord zijn be stuursleden oud-spelers, met sommigen heb ik nog samen gespeeld. Die mensen weten dat je afhankelijk bent van be paalde zaken. Bij andere clubs heb je mensen in het bestuur zitten die nog niet eens weten hoeveel lucht er in een bal zit. Bij Feyenoord heb ik te ma ken met mensen die een voet- balhart hebben". Hans Kraay komt Jacobs' kan toor binnen. Als hij weer is vertrokken merkt de trainer op: „Een prima gozer, joh. Die man is ook achtervolgd tot het gekke aan toe". En keert terug naar de periode waar hij. FC Groningen moest verlaten. „Ik ben de klap te boven. Ik heb een maand niet gewerkt en FIOD treft tonnen zwart geld aan bij FC Groningen GRONINGEN Uit het onderzoek van de Fiscale Inlichtingen- en Opspo ringsdienst (FIOD) bij FC Groningen blijkt dat de eredivisie-club enkele ton nen aan loonbelasting heeft ontdoken. Dat heeft dè persofficier mr. M. Geerds gisteren bevestigd. Het gaat om zwarte beta lingen aan een aantal con tractspelers. Geerds wilde niet zeggen om hoe welk bedrag en om hoeveel spe lers het gaat. Politie verbiedt ook Groningen - PSV GRONINGEN De Gro- ningse politie heeft ook een verbod uitgevaardigd voor de wedstrijd FC Gro ningen - PSV, die op 15 mei, Tweede Pinksterdag, gespeeld had moeten wor den. Eerder al was de be kerwedstrijd Groningen - Ajax, op woensdag 8 maart, door een politieveto getroffen. Het duel tegen de landskampioen, in de voorlaatste competitieron de, valt slecht omdat de politie met de Pinksterda gen weinig mankracht be schikbaar heeft. Boven dien is te zelfder tijd de Meikermis in Groningen, die massaal publiek trekt. me een maand lang geërgerd. Ook aan mijn eigen fouten, want die heb ik zeker ge maakt. Dat ik te veel mensen in mijn directe omgeving heb vertrouwd. Ze draaiden als een blad aan een boom om als er maar een beetje tegenwind kwam. Dat is het ergste wat er is, een dolk in je rug is het. Je verandert. Ik heb ook mijn trucs en methoden, maar ik ben misschien te eerlijk, te open als trainer. Ik heb erva ren dat mensen daar misbruik van maken". HENK MULDER JEN HAAG Zaalhoc key in Nederland, een 'reemd fenomeen. De di eet betrokkenen zien de ndoor-competitie veelal Is een welkome opvul ing voor de anders zo ngdradige winterstop. Een leuk spelletje waar tverigens toch vooral fnaar niet al te veel se- ieuze waarde aan moet vorden gehecht. Het eni- echte hockey wordt mmers buiten, op kunst was, gespeeld en laten we at maar zo houden ook, vordt over het algemeen ;eopperd. Zen volwaardige zaalhockey- ompetitie wordt van hoger- and dan ook allerminst aan- emoedigd. Het seizoen duur- e ditmaal slechts vier week- inden, met telkens een dub- ;1 programma. Zondag is het lweer allemaal voorbij, in Amsterdam vindt dan de he- mfinale tussen Amsterdam n Schaerweijde om de natio nale titel plaats. Voor wat het 'aard is althans. Consequen ts, in de vorm van inschrij- voor een Europa-Cup- oernooi bijvoorbeeld, heeft o'n eerste plaats niet. Een be ier. de onvermijdelijke bloe ien, hooguit nog even met z'n Hen op de foto in het bonds- rgaan, meer drukte wordt er 'iet omheen gemaakt. 'arel van der Staak geldt als van de meest fervente Vorstanders van een wat be- Carel van der Staak: „Zaalhoc key in neerwaartse spiraal". FOTO: DIJKSTRA tere aanpak van het vader landse zaalhockey. Want op de huidige wijze is de sport, zelfs volgens hem,' geen lang leven meer beschoren. De inwoner van Den Bosch („Ja, Oetel- donk is weer even voorbij"), manager en assistent-coach van Jong Oranje: „Als de hoc- keybond er maar in blijft vol harden het zaalhockey onder te waarderen met onder meer zo'n schijn-competitie, dan moeten we eens goed gaan na denken of er nog wel een toe komst is. We zitten in een neerwaartse spiraal. Wie weet is het beter naar districtsni veau terug te keren, misschien zelfs een aparte zaalhockey- bond op te richten of helemaal te stoppen. Hoe jammer ik dat persoonlijk ook zou vinden, ja. En dat geldt voor velen met mij, hoor". „Want zaalhockey heeft wel degelijk zin. Onder voorwaar de dat het beter gestructureerd wordt. Mits er goed getraind en gecoached wordt, mits de competitie over pakweg twee maanden kan worden uitge smeerd. De theorie van de kip of het ei, wat was er nou eerder? Bij een $erieuze aan pak krijg je vanzelf meer ren dement. Liefhebbers zijn er genoeg te vinden. Veldhockey zou dan meer naar een zomer sport kunnen toegroeien. Is ook niet oninteressant. Is, on danks de overvolle agenda's, best wel eens het overwegen waard. Maar de bond schijnt er maar niet aan te willen ge loven. Er wordt al jaren over gepraat, maar niets gedaan. Zaalhockey stoelt op een prin cipiële keuze". Voordelen De voordelen van het zaalhoc key wegen, vindt Van der Staak uit de grond van z'n hart, moeiteloos op tegen de nadelen. Opmerkingen dat technische vaardigheid in de zaal geen rol van betekenis zou spelen, hoort hij hoofd schuddend aan. Z'n repliek: „Zaalhockey is een ideale mo gelijkheid om de spelers in technisch en taktisch opzicht te laten rijpen. Je speelt im mer onder grote druk, zowel qua tijd als qua ruimte. Snel heid van handelen dus, dat leer je nergens zo goed als in de zaal. Risico van blessures? Ach, dat valt-best mee. Mits, ja alweer mits, er ook echt spe ciaal voor zaalhockey getraind wordt. En dus niet zoals nu ge beurt, het hangt er maar een beetje tussenin. Daar wordt niemand een cent wijzer van". De Brabander, die de tweede helft van het veldseizoen ook de heren van MEP onder z'n hoede gaat nemen, verwijst middenin zijn enthousiaste be toog graag naar de situatie in West-Duitsland waar zaalhoc key wel alom wordt gerespec teerd. „Een volledige competi tie met veertien wedstrijden in twee poules, waarbij op het scherpst van de snede wordt gestreden. Doen ze drieëneen halve maand over, is wel ex treem lang. Hier zou twee, tweeëneenhalve maand al heel mooi zijn", aldus Van der Staak die ook het grote techni sche vermogen van sommige Westduitse toppers (zoals Ste fan Blöcher) aan hun ervarin gen met het zaalhockey kop pelt. „Aan internationale zaal-toer nooien neemt West-Duitsland momenteel niet eens meer deel. Die landen, die het zaal hockey er maar even bij doen, zijn geen partij voor ons, zo wordt geredeneerd. Dus laat men liever de eigen competitie prevaleren. Zo ver zal het in Nederland nooit komen. En loskoppelen, nee, dat gaat me toch te ver. Maar ik blijf fana tiek vechten voor een beter klimaat voor het zaalhockey. Desnoods tot m'n dood aan toe. En misschien wel tegen beter weten in". DICK KIERS (ADVERTENTIE) VOETBAL AFGELASTINGEN Tot 1 uur voordewed- UITSLAGEN Betaald voetbal: doorlopend Amateurs: zaterdag zondag 18.00 -19.00 uur Etappewinst Harry Rozendal NIMES Harry Rozendal heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van de Middellandse Zee gewonnen en de eerste plaats in het algemeen klassement overgenomen van de Belg Peter de Clercq. De renner uit de ploeg van Peter Post sprintte na de rit over 125 km van Cap d'Agde naar Nimes snller dan Ronny Vlassaks (Bel) en Christophe Lavainne (Fra). Marcel Peeper naar FC Twente ENSCHEDE FC Twente heeft voor het komend voet balseizoen Marcel Peeper ge contracteerd. Peeper (23), als linkerspits nu nog in dienst bij Haarlem, zal een verbintenis ondertekenen die hem drie jaar aan de Enschedese eredi- visionist bindt. Nederlaag Den Bosch MOSKOU Landskampioen Den Bosch heeft gisteren in Moskou voor de finalepoule van het toernooi om de Euro pese beker met 76-80 verloren van CSKA Moskou. Bij rust leidden de Brabanders met 40- ,39. Topscorer aan Sovjet-zijde was Viktor Bereznoi met der tig punten. Het was de negen de wedstrijd in de finalereeks; de Bosschenaren maakten al geen kans meer op de eindron de na zeven eerdere nederla gen en één overwinning. EK INDOOR-ATLETIEK IN HOUTRUST DEN HAAG Een enorm videoscherm moet morgen en overmorgen in Houtrust redding brengen bij de EK indoor-atletiek. Het moet dienen als ver vanging van het scorebord dat al in december zou worden geleverd, sinds deze week eindelijk in Houtrust hangt, maar nog steeds niet werkt. De gemeente Den Haag, op drachtgever van de verbou wing van Houtrust (ruim 18 miljoen gulden), nam daarop contact met de leverancier van een zogenaamde video-muur, die gisteren op de valreep werd bezorgd. Voor het orga nisatie-comité, dat werkt met een budget van circa één mil joen gulden, brengt deze om schakeling geen extra kosten met zich mee. Op het videoscherm van bijna dertig vierkante meter, dat is opgehangen aan de achter muur van de hal, zullen start- lijsten en uitslagen worden ge projecteerd, alsmede de beel den die door de NOS worden opgenomen voor de televisie uitzendingen. Tevens zullen op een twintigtal kleinere tele visieschermen boven de tribu nes de verrichtingen van de atleten te volgen zijn. Onder hen is morgen in ieder geval ook Nelli Fiere-Cooman, die gisteren bekend maakte dat het EK in Den Haag „waar schijnlijk" haar voorlaatste grote indoor-kampioenschap zal zijn. De viervuldige Europees kam pioene op de zestig meter en wereldrecordhoudster (met 7,00 seconden) reist naar ver wachting nog wel af naar Bu dapest, waar in het eerste weekeinde van maart de we reldkampioenschappen in door-atletiek zullen worden gehouden. „Daarna ga ik me richten op de buitenbanen, dus op de honderd meter", aldus [lili! DEN HAAG Cooman gisteren. De Rotter damse, die sinds kort wordt getraind door haar man Hans Fiere en niet meer door Henk Kraayenhof, vindt het een te zware belasting om in één sei zoen zowel op binnen- als op buitenbanen „te pieken". De heerschappij van Cooman op de korte afstand wordt nog al eens bekritiseerd, omdat zij op de hectometer, internatio naal gezien, zelden tot opzien barende prestaties in staat blijkt. Wat de Rotterdamse be treft gaat daarin vanaf dit sei zoen verandering komen. Dit is immers de laatste keer dat EK- en WK-indoor in hetzelf de jaar, en kort achter elkaar, worden gehouden. Vanaf vol gend jaar zullen de twee grote indoor-toernooien elkaar om het jaar afwisselen, te begin nen met de EK'90 in Glasgow en de WK'91 in Sevilla. Voor Cooman is het mede daardoor niet meer aantrekkelijk al haar aandacht op het indoor- seizoen te richten. Zij zoekt haar nieuwe uitdaging op de buitenbanen. „Maar nu eerst de EK-indoor in Den Haag", sprak zij gisteren zelfverze kerd. Cooman start morgen om 11.00 uur in Houtrust voor de seriewedstrijden. Als er geen wondertje gebeurt klinkt kort na 15.00 uur voor haar het startschot voor de halve fi nales en om 16.45 uur volgt dan de finale van de dames- sprint over zestig meter; het onbetwiste topnummer van de eerste dag van de EK. ROB LANGEVELD Loopnummers: 10.00: 5000m snelw. Heren (Series) 11.00: 60m Dames (Series) 11.20: 60m Heren (Series) 11.35: 800m Dames (Series) 11.50: 800m Heren (Series) 12.05: 400m Dames (Series) 12.25: 400m Heren (Series) 12.45: 3000m Dames (Series) 14.55: 60m Heren (Halve finales) 15.05: 60m Dames (Halve finales) 15.15: 800m Heren (Halve finales) 15.30: 800m Dames (Halve finales) 15.45: 400m Heren (Halve finales) 16.00: 400m Dames (Halve finales) 16.15: 3000m Heren (Series) 16.35: 60m Heren (Finale) 16.45: 60m Dames (Finale) 16.55: 1500m Heren (Series) 17.15: 1500m Dames (Series) 17.35: 200m Heren (Series) 17.50: 200m Dames (Series) 18.05: 3000m snelw. Dames (Series) Technische nummers: 10.30: Hinkstapspr Heren (Finale) 11.40: Kogelstoten Heren (Finale) 15.00: Hoogspringen Dames (Finale) 15.00: Verspringen Dames (Finale) ZONDAG Loopnummers: 11.00: 60m horden Heren (Series) 11.20: 60m horden Dames (Series) 11.40: 200m Heren (Halve finales) 12.00: 200m Dames (Halve finales) 12.20: 3000m snelw. Dames (Finale) 12^5: 60m horden Dames (H.finales) 12.55: 60m horden Heren (H. finales) 14.15: 5000m -snelw. Heren (Finale) 14.45: 400m Dames (Finale) 15.00: 400m Heren (Finale) 15.15: 3000m Heren (Finale) 15.30: 200m Dames (Finale) 15.45: 200m Heren (Finale) 16.00: 1500m Dames (Finale) 16.15: 1500m Heren (Finale) 16.25: 60m horden Heren (Finale) 16.40; 60m horden Dames (Finale) 16.50: 3000m Dames (Finale) 17.20: 800m Dames (Finale) 17.40: 800m Heren (Finale) Technische nummers: 10.00: Polsstokh. Heren (Finale) 11.40: Kogelstoten Dames (Finale) 13.00: Hoogspringen Heren (Finale) 14.00: Verspringen Heren (Finale) Europa Cup voor landskampioenen Maccabl Tel Aviv (lsr}-Limoges (Fra) 97-92, Jugoplastika Split (Joe)-Sca- volini Pesaro (Ita) 87-65, Aris Saloniki (Grl)-Barcelona (Spa) 90-84, CSKA Moskou (Sov)-Den Bosch (Nod) 80- 76. Stand: 1. Barcelona 9-17. 2. Mac- cabi Tel Aviv 9-16, 3. Aris Saloniki 9- 15. 4. Jugoplastika 9-14, 5. Scavolinl 9-13, 6. CSKA Moskou 9 -12. 7. Li moges 9-11. 8. Den Bosch 9-10. BILJARTEN Grand Pri* driebanden in Rotterdam Van der Smissen-Wijnen 50-26, Burg man-De Wit 50-42. HANDBAL WK-kwalificatietoernooi Groep A: Cuba-Denemark6n 23-27, Egypte-Polen 17-32. Stand: 1. Polen 2-4, 2. Denemarken 2-4, 3. Cuba 2-0, 4. Eaypte 2-0. B: Spanje-lsrael 21-19. Oostenrijk- Frankrijk 14-21. Stand: 1. Frankrijk 2-4, 2. Spanje 2-2, 3. Oostenrijk 2-2, 4. Israel 2-0. C: Kuwayt-IJsland 14-32, Bulgarije- Roemenie 21-25. Stand: 1. IJsland 2- 4, 2. Roemenie 2-4, 3. Bulgarije 2-0, 4. Kuwayt 2-0. D: Bondsrepubliek-Nederland 26-14, Zwitserland-Noorwegen 22-18. Stand: 1. Bondsrepubliek 2-4, 2. Zwitserland 2-4, 3. Noorwegen 2-0, 4. Nederland 2-0. TENNIS Toernooi in Milaan Herenenkelspel, 2e ronde: Zivojlno- vic (JSI)-Noah (Fra) 7-5, 7-6; Cane (lta)-Camporese (Ita) 6-4, 6-3; McEn roe (VSt)-Schapers (Ned) 6-2, 6-3; Becker (BRD)-Forget (Fra) 6-3, 7-6. WIELRENNEN Ronde van de Middellandse Zee 2e etappe: 1. Rozendal (Ned), 128 km van Agde naar Nimes In 2 uur 49 mi nuten en 56 seconden, met tijdsver- goeding 2.49.41. 2. Vlassaks (Bel) met tijdsvergoedlng 2.49.46, 3. La vainne (Fra) met tijdsvergoeding 2.49.51, 4. Vekemans (Bel) 2.49.56, 5. Phillpot (Fra), 6. Wijnands (Ned). 7. Bol (Ned), 8. Dekker (Ned), 9. Chau- bet (Fra). 10. Jan Wijnants (Bel) zelfde tijd als Vekemans. Algemeen klasse ment: 1. Rozendal 5.22.15. 2. Vlas saks op 5 seconden. 3. De Clercq (Bel) 0.10, 4. Lavainne (Fra) 0.10, 5. Adrl van der Poel (Ned) 0.15, 6. Van Rijen (Ned), 7. Bol. 8. Poels (Ned). 9. Wijnands, 10. Dekker zelfde tijd als Van der Poel. Grote Prijs van Albacete: 1. Planc- kaert (Bel) 154 km in 3.10.41. 2. Mu seeuw (Bel). 3. Suun (Sov), 4. Harme- Itng (Ned), 5. Gonzalez Salvador (Spa). Trofeo Laigueglia: 1. Gavazzi (Ita). 169 km In 4 uur 19 minuien, 2. Vltall (Ita), 3. Martlnello (Ita), 4. Lurquln (Bel), 5. Galleschi (Ita), 6. Decrion (Bel). 7. Dubois (Fra). 8. Cornillet (Fra). 9. Chiurato (Ita). 10. GusmeroU (Ita) zelfde tijd als Gavazzi.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11