Regisseur Ruud Schuitemaker: „Drama maken is manipuleren A hnaih- DIO/TELEVISIE CfiidócSomont DONDERDAG 16 FEBRUARI 1989 PAGINA 17 CRO- iommissie jd voor rraagt meer in Du]f schijnt r°bT hoof den- Li ff aire" ren. Oi- 'lerTl LVERSUM De onder" roor a ïkscommissie van de KRO indelii ar de zogenoemde „hoofden- ïtstree aire in de actuahteitenru- ek Brandpunt, heeft meer tijd KLEJ^'S- Oorspronkelijk lag het in bedoeling nog deze week de jlerzoeksresultaten bij de i 10-leiding op tafel te leggen. KRO weigert hangende het s 'derzoek verdere inhoudelijke -fededelingen te doen. k lel wilde de KRO reageren op BA ti artikel dat donderdag in het eekblad Actueel verschijnt, ^^ïarin wordt een interview ge- j HHfeliceerd wat de redactie van j ^Htueel gehad zou hebben met Mtot nu toe onbekend gebleven gever „Y". Volgens Actueel it het om een 26-iarige kennis i Brandpunt-redacteur Fre- II in, „een voormalig horeca-on- lemer", die in de hoofdstad wel „Rooie Ronnie" wordt md. het artikel suggereert Ron de zoals zijn werkelijke naam rens Actueel luidt, dat hem is aangeboden door de KRO tr rechtsbijstand en dat medi- ecteur R. Schoonhoven aan lig is geweest bij een gesprek en hem en de KRO. Boven in zou Brandpunt volgens de irden van „Ron" in de afle- ing van aanstaande vrijdag arschijnlijk" een verklaring hem uitzenden, in reactie op dit artikel ont- it de KRO ooit geld te heb- aangeboden voor rechtsbij- id. Voorts heeft er nooit een plaatsgehad waarbij ioonhoven aanwezig is ge it en is er geen sprake van uitzenden van een verkla- tg van „Y", aldus de KRO. ilgens KRO-advocaat E.J. ik zijn er wel contacten ge- est tussen „Y" en de KRO. lasbethoonhoven is daar volgens ATER§m niet bij aanwezig geweest, at betreft het verhaal over de I.fchtsbijstand zegt Bink dat de )gever daarom zelf heeft ge daagd. De KRO heeft dit ver- ek échter als „absurd" van de ind gewezen. ïn woordvoerder van de KRO de sctrwacht dat de onderzoeks- ommissie waarschijnlijk nog tot oplegin volgende week de tijd no- nd, dg heeft. Intussen doet Ton rd berlind gewoon zijn werk en weeft Frequin vakantie geno- ton. KANJERS" HOUDT JEUGD SPIEGEL VOOR Kanjers. Vijfdelig jeugddrama. IKON-televisie. Ned. 3 om 20.25 uur. Zondag. HILVERSUM Wat vroeger een spetter was, heet tegenwoordig een kanjer. Hoewel het taalge bruik is veranderd, spelen bij deze goed ogende pu bers nog steeds dezelfde problemen als het gaat om versieren en versierd wor den. De emoties zijn niet veranderd. Er wordt hoogstens wat doortasten der opgetreden, al zijn jongeren zich bewust van het gevaar dat aids bij voorbeeld met zich mee brengt. Voor de makers van het vijfdelige jeugd drama „Kanjers", Mary Michon, Ruud Schuitema ker en Karei Eykman, was de ziekte overigens reden tijdens de voorbe reidingen een deel van de research over te doen. Veel gegevens bleken achterhaald. Het resultaat is een reeks die de jeugd een spiegel voorhoudt en waarbij op verbluffende wijze wordt getoond hoe jongeren met hun gevoe lens omgaan. Regisseur Ruud Schuitemaker beleeft momenteel spannende dagen. Hoewel de IKON zon dag dé eerste aflevering van „Kanjers" op het scherm brengt, is hij nog druk bezig met de montage van de laatste twee delen. „Ik hoop dat ik op tijd klaar kom. De afleverin gen worden namelijk op de montagetafel' gemaakt. Voor deze reeks hebben we alles op video opgenomen, bij elkaar zo'n honderdveertig uur. Om daar een selectie uit te maken voor dé vijf afleveringen valt niet mee. Maar ik heb met ontzettend veel plezier aan de reeks gewerkt. Het is het leuk ste dat ik tot nu toe heb ge daan, al is het wel een aanslag. Zo ben ik inmiddels zeven maanden aan het monteren. Reden is dat er geen continuï teit in de beelden zit. We heb ben namelijk met video ge werkt en omdat het relatief goedkoop is, neem je niet, zo als bij film, een scène shot voor shot op. Je zet hem ge woon een paar keer helemaal op band. Het resultaat is dat je vaak spannender acteerpresta ties krijgt. Nadeel is dat er vreselijk veel moet worden ge monteerd. Maar ja, dat weet je als jé voor improvisatie en vi deo kiest. Ik heb ook constant concessies moeten doen. Soms had ik een prachtige scène, maar paste er niets achter. Dan zat ik met iets moois in een doodlopende straat. Ik heb echt heel wat moeten knippen. Drama maken is manipuleren. Ik zou met hetzelfde materiaal nog een serie kunnen maken waarbij de uitkomst heel an ders is. Ja kan ook nee wor den". Liefdespad „Kanjers" handelt over de vier tieners Maijoke, Pieter, Fran- cien en Joop en hun eerste stappen op het liefdespad. Wat zij voelen, denken en doen, wordt getoond in een combi natie van knap gespeelde im provisaties en onderhoudend gespeelde interviews. Ruud: „Wat ik zo geweldig vind, is hoe ze in hun spel hun kwets baarheid durven tonen. De praktijk leert dat het bij die leeftijd meestal een probleem is. Dan durven ze elkaar niet eens te kussen. Wij hebben daar geen last van gehad". „Kanjers" wordt in scène gezet door amateurs. Robbert Baars en Jos Scheurink liepen heel veel Nederlandse scholen af om Catelijne van Antwerpen (Maijoke), Mark Ravenhorst (Pieter), Danielle Bruyne (Francien) en Tycho Blok (Joop) te vinden. Ze werden uiteindelijk na een voorselec tie, via drie audities uit hon derd kinderen gekozen. Dat het tweetal een gouden greep deed, wordt op soms vertede rende wijze duidelijk. Ruud: „Waar wij vooral naar hebben gekeken, is of ze hun gevoe lens verbaal konden maken en of ze met onze manier van re gisseren overweg konden. Wij vroegen namelijk om een heel andere manier van acteren dan bijvoorbeeld in „Spiiker- hoek" gebeurt. Bij ons hoeft niet *te worden gedeclameerd. Het was bijna verboden om re sultaat te boeken, waardoor we juist resultaat kregen. Wat we de spelers steeds voorhiel den, was: volg je gevoel. Ze hebben ook nooit het script ge zien. Ik vertelde steeds in gro te lijnen wat er van ze werd verwacht. Karei Eijkman, die de serie schreef, zei nader hand: Het is precies wat ik Catelijne van Antwerpen als Marjoke ...eerste stappen op het liefdespad... FOTO: IKON voor ogen had, alleen de in kleuring is anders omdat ze geen gebruik hebben gemaakt van mijn zinnen". Tienerkamers De serie werd vorig jaar fe bruari en april opgenomen. Ruud: „Wij hebben eerst het dramadeel en daarna de inter views gedaan. Voor de ge sprekken hebben we een huis in Lelystad gehuurd, waarin we alle tienerkamers hebben ondergebracht De bedoeling was in Amersfoort te filmen, maar dat bleek te duur te zijn. Die interviews waren niet al tijd even gemakkelijk omdat de jongeren steeds weer moes ten teruggrijpen naar een be paald deel van het verhaal en zich dan weer moesten inleven in die scène. Voor Astrid Ser- kei, die de interviews doet, was het ook niet eenvoudig. Ze moest telkens naar de bekende weg vragen. Maar om de inter views zo echt mogelijk te laten lijken, moest ze haar spontani teit bewaren". Als Ruud Schuitemaker deze klus heeft geklaard, gaat hij voor de NOS aan het werk. In verband met het Europese uit wisselingsprogramma, heeft hij de opdracht gekregen een half uur durend jeugddrama te maken. De VPRO zendt het produkt later dit jaar uit. HANS PIËT NEDERLAND 1 VARA 16.01 Neighbours, Australische serie. Nick veroorzaakt heel wat onrust. Shane denkt dat Nick en zijn moeder een relatie had den. 16.24 EZeg 'ns AAA comedy serie. Afl. 18: Verrassing. Annie komt bij Mien haar hart luchten en Jopie doet dat bij Koos. Intussen is Wiep terug uit Florence. 16.49 TV-Werkjournaal Pre sentatie: Paula Patricio" en Pieter Jan Hagens. 17.14 Een vogeltje onder rembours..„tekenfilm. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.44 Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. VARA 18.00 VAR A's kindermenu: 18.00 Ovide en zijn vriendjes, Belgisch-Canadese teken filmserie. Afl.: De verklei ner. 18.13 De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Mijn Smurfse Va lentijnsdag. 18.37 Boes, tekenfilmserie. Afl.: Apestreken. 18.48 Kwik en Flupke, Vlaamse tekenfilmserie. NOS 19.00 Journaal. VARA 19.18 Een klas apart (Head of the class), Amerikaanse comedyserie. Afl.: Geef jij les of ik? Charlie is inmid dels erg. gesteld op zijn klas. Maar dr. Thomas is weer beter en wil gauw aan de slag. 19.50 Natuurmoment Presen tatie: Hanneke Kappen. 19.55 Lingo, spelprogramma. Presentatie: Robert ten Brink. 20.20 EZeg 'ns AAA, comedyse rie. Afl. 19: Athene. In het vliegtuig naar Griekenland veroorzaakt Mien een rel. Hans vraagt Lydie hem te vergezellen naar een con gres in Athenen. 20.45 Sonja op donderdasg. Sonja Barend met gasten rechtstreeks vanuit de Stopera in Amsterdam. 21.36 §j Cagney and Lacey, Amerikaanse politieserie. Afl.: Macht corrumpeert. Door de bemoeienissen van een Cambodjaanse advocaat zijn veel Cam- bodjanen in een Puertori- caanse buurt komen wo nen. Dan wordt de advo caat vermoord. NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40 Kon8umentenman, con sumentenrubriek gepre senteerd door Frits Bom. 23.30 Einde. NEDERLAND2 AVRO ,15.45 Kokkerellen, wekelijks cu linair programma. Presen tatie: Sonja van Proosdij. 16.05 S AVRO Service Salon, familiemagazine. 17.25 (3 Donderslag, jeugdma- gazine voor en door acht tot dertienjarigen. Presen tatie: Nada van Nie en Mare Postelmans. AVRO 18.35 II David, de kabouter, te kenfilmserie gebaseerd op het boek De kabouters van Rien Poortvliet en Wil Huy- gen. Afl.20: De vliegenvan gers. 19.00 De Fabeltjeskrant. Afl.: Het portret. 19.05 Airwolf, Amerikaanse se rie. Afl.: Jennie. Hawke, Catlin en Dom worden in Nicaragua door hun con tactman El Gato opge wacht. Deze maakt duide lijk dat een wetenschappe lijk gek vreemde wapens heeft ontworpen. NOS 20.00 EJournaal. AVRO 20.29 Nightcourt, Amerikaanse serie. Afl.: Married alive. Dan Fielding maakt in het nachtgerechtshof kennis met de niet erg aantrekke lijke maar wel steenrijke Patti. Al snel raakt Dan van haar in de ban. 20.55 EDe wandelaar, misdaad serie met Kees Brusse in de hoofdrol.. Afl. 6 en slot: Leeuwen en tijgers. Een man wordt betrapt bij dief stal uit een goederentrein^ en schiet een spoorwegbe ambte neer. Vervolgens gaat hij er in de auto van een circusartiest van door. - 22.03 Wintertriathlon, vanuit In zeil. Verslaggevers: Jack van der Voorn, Rob Pach en Aljè Kamphuis. 22.45 LA.Law, Amerikaanse se rie. Afl.: Beauty and Obe se. Jonathan Rollins schept over zichzelf op in een tv-programma. Zijn collega's nemen hem dat bepaald niet in dank af. 23.30 AVRO op het binnenhof, politieke rubriek. Presen tatie: Marijn de Koning. 00.00 S Ontdek je plekje Van avond: Blaricum. NOS 00.16 Journaal. 00.21 Einde. NEDERLAND3 19.00 19.15 19.25 20.00 20.29 i Nieuws voor doven en slechthorenden, i Journaal. Sesamstraat. NOS i Paspoort, programma in het Servokratisch en het Nederlands. IOS Speciale ontmoetingen. Deel 1: Roger Garaudy. TELEAC i Ca va? cursus Frans. Les 20. NOS EHet klokhuis. ^Jeugdjournaal. TV-3, gevarieerd magazi ne. Journaal. TELEAC Stellingname, 3-delige se rie discussieprogramma's. Deel 3 (slot): Wet Gelijke Behandeling. RVU Russinnen in Nederland, 3-delige documentaire se rie over drie generaties Russische vrouwen in Ne derland. Deel 1. NOS Uit de kunst, kunstrubriek vanuit het Shaffy theater-* café in Amsterdam. Pre sentatie: Leonie Jansen. NIK Joods bijzonder onder wijs, documentaire van Willy Llndwer. NOS Journaal. Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. Studio Sport. Zaalhand bal: Nederland - West- Duitsland. Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. RT 1 -1 H.00 Hom» sweet home 13-dell- i: ge Australische komische se- ir. rie. Afl. 12. pi,30 Horizon «.55 De drie wijzen e. T45 lemandsland e. Vandaag: Tur- kije. 1Ê20 Einde. '.30 Johan en Pierewiet, 16-delige tekenfilmserie. Afl. 14. .55 Nieuws. .00 Tik Tak e, animatieserie. .05 Plons I.10 Kung Fu, Amerikaanse serie. Afl.22. 1.00 Juke Box. 1.05 Uitzending door derden. Pro gramma van het ACV-Informa- tief. 1.25 Mededelingen en programma overzicht. 1.30 Nieuws. 1.00 Felice, quiz. 1.30 Panorama. 1.20 Medisch Centrum West. 13- delige Nederlandse serie over het wel en wee van artsen en verpleegkundigen in het zie kenhuis Medisch Centrum West. Afl. 11: Nieuwe hoop. !.25 Kunst-zaken. I.30 Nieuws. l45 Hot adelaarsnest (Eagle's nest), 4-delige Amerikaans-Ne derlandse documentaire over Adolf Hitier. Deel-1. I.35 Coda. Dieu qu'il fait bon la re- garderm, van Claude Debussy, uitgevoerd door Musica Nova o.l.v. Roger Leens. UO Einde. IRT 2 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Afl.679. 12x7, tv-spelletje. I Programma-overzicht. Nieuws. D20 Dagen zonder oorlog (20 Dnej bez vojny), Russische speelfilm uit 1976 van Aleksej German. Met: Youri Nikouline en Liudmilla Gourtchenko. Paradise, ballet van kleuren, vormen, kristal en vogels. Juke Box. Sprechen Sie Deutsch? Afl. 16: Bel wem kann man sich da beschweren?. I Einde. rBF 1 POS Vacaturebenk. Nouba, nouba, tekenfilms. Jamais deux sans tol, geva rieerd Informatief programma. Journaal. I Ce soir, Waalse actualiteiten. Journaal. Autant savoir, informatieve se rie. Vandaag: Les polyhandlca- pés. L'Honnaur des Prizzi (Prizzi's honor), Amerikaanse speelfilm uit 1985 van John Huston. Met: Jack Nicholson, Kathleen Turner, Robert Loggia e.a. Charley Partana, alleen gelaten door zijn moeder, krijgt be scherming van zijn peetvader Don Corrado Prizzi. Deze is één van de leidende mafiosl in New York. La mond# du cinéma plan fixe, m.m.v. Jane Blrkin, Jac ques Demy, Serge Galnsbourg, e.a. Aansl.: Nationale Loterij. Laatste nieuws. Les chrétiens dans la via so ciale, politieke uitzending. Einde. DUITSLAND 1 15.30 Lebenswege: Ohne die Kunst ginge ich unter... .filmportret van de kapper H.G. Ruckes en zijn zwak voor kunst. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Meiné Famjlie...und andere Tiere, Engelse jeugdserie' naar het boek My family and other animals van Gerald Durrell. Afl. 1Ankunft auf Korfu. 16.45 Mission Terra, Expedition zum blauen Planeten, kinderserie. Afl.: Der Todessprung vom Tel- lerrand. 17.15-17.25 Tagesschau. 17.25 Remington Steele, Ameri kaanse serie. Afl.: Feuer und Flamme. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Falcon Crest, serie. Afl.: Fal- sches Alibi. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 CDTagesschau. 20.15 0 Pro und Contra. Discusle- programma gepresenteerd door Ernst Elitz. 21.00 Der 7. Sinn. 21.03 E Mensch Meier, spel en mu ziek live met Alfred Biolek. Met: Senta Berger, Harald Juhnke, Bros e.a. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 ARD-Sport extra. Zaalhand bal. kwalificaties voor de we reldkampioenschappen. Ne- derland-Westduftsland. Com mentaar: Klaus Schwarze. Sa menvatting van dezelfde dag vanuit Belfort. 23.30 El EinKriegsende*,tv-filmvan Siegfried Lenz. Met: Wigand Witting, Rüdiger Kirchstein, Christian Koch e.a. Regie: Vol- ker Vogeler. Na de capitulatie van Duitsland krijgt de com mandant van een Duitse mij- nenveger, die op weg is om gewonden op de pikken, op dracht om naar de haven terug te keren. De commandant wil eerst de reddingsoperatie uit voeren, maar de bemanning vindt het gevaar te groot. 00.50 Tagesschau. 00.55 Nachtgedanken, bschouwln- gen door Hans Joachim Kulen- kampff. 01.00 Einde. DUITSLAND 2 15.25 IDTeletekst-overzicht. 15.45 Programma-overicht. 15.55 Heute. 15.58 Uhli Wuhli, dierenprogram- Logo, kinderprogramma. Pfiff, sportprogramma voor de jeugd. Presentatie: Sabine Nö- then. Heute. Aansl.: Aus den Lön- 0 Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement. Die Wicherts von nebenan, serie met Maria Sebaldt, Ste- pan Orlac, Hendrik Martz e.a. Afl.: Hannelore wlrd fünfzig. Die Wicherts von nebenan, vervolg. Programma-overzicht. Heute. Günter Pfltzmann: Berliner Weiss mit Schuss. Drie amu sante verhalen van Ralf Gre- gan met Günter Pfitsmann In de hoofdrol. 1. Franz im Glück. Franz Bockelmann heeft zich verdiept in een boek waarin het verband wordt gelegd tus sen geestkracht en geluk. 2. Auf gute Nachbarschaft. Alfred Kogl wandelt over het kerkhof, in gedachten zoekt hij alvast een plekje voor zichzelf uit. 3. kettenreaktion. De delinquent Manni Blötz moet naar de kaakchirurg. Aangezien hij al drie ontsnappingspogingen achter de rug heeft worden strenge voorzorgsmaatregelen getroffen. 20.30 Kaum zu glauben: Die Crazy- Show. Presentatie: Pit Wey- rich. m.m.v. Karl Dall en Mike Krüger. 21.00 Abenteuer Forschung. Maga zine gepresenteerd door Joa chim Bublath. Thema's: 1. de wichelroede. Wetenschappers hebben onderzoek gedaan naar het werk van wichelroe delopers. 2. Het stoffige risico. Wat moet er met asbest ge beuren? Jarenlang werd deze stof, waarvan de gevaren in het verleden onbekend waren, voor allerlei doeleinden ge bruikt. 3. Het meisje uit Dam- baiti. Een elfjarig meisje woon de met haar ouders maanden lang in een dorpje In Zuid-Ethi- 21.45 Heute-journal. 22.10 Was nun,...? Vragen aan een prominente politicus door Klaus Bresser, Klaus-Peter Siegloch en een gast. 22.55 Tadellöser Wolff 2-delige tv-film van Eberhard Fechner naar de roman van Walter Kempowski. Met: Edda Seip- pel, Karl Lieffen, Martin Sem- melrogge e.a. Deel 2. In 1942 wordt de Deen Sörensen door de Gestapo opgepakt op ver denking van spionage. Hij wordt door toedoen van de fa milie Kempowski weer vrijgela ten en dat betekent het begin van een bloeiende relatie tus sen Sörensen en Ulla Kem powski. 00.45 Heute. DUITSLAND 3 19.40 I 20.00 Teletekst-overzlcht. Schooltelevisie. Telekolleg II, cursus scheikun- Die Sendung mit der Maus. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. Raamprogramma van de re gionale studio's. E Franken»tein«Sohn(Sonof Frankenstein), Amerikaanse speelfilm uit 1939 van Rowland V.Lee. Met: Basil Rathbone, Boris Karloff, Bela Lugosl e.a. 21.36 West 3 aktuell. 21.50 Weltmacht Rom, 8-dellge se rie. Afl.6: Reform und Umbruch Diokletian und Konstantin. 22.35 Agatha Christie: Miss Marple, misdaadserie. Met: Joan Hick- son, Peter Tilbury, John Hors- ley e.a. Afl.: 7.16 Uhr ab Pa- dington (1). Een vriendin van Miss Marple ziet in een trein hoe een man een vrouw ver moordt. Er wordt echter geen lijk gevonden en Miss Marple aaat op onderzoek, achgespielt: Einer will nicht meht mitmachen - Friedrich Glauser (1896-1938), portret van deze Zwitserse schrijver. 00.20 Laatste nieuws. CE Ondertiteling via Teletekst S Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■T Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst 82 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels 'Herhaling BBC 1 15.15 Railwatch, kijkje achter de schermen bij de Engelse Spoorwegen. 16.05 Knots landing, serie. 16.50 Children's BBC met Andy Cra ne en Bobby Duck. 16.55 Henry's cal. 17.10 Jackanory. 17.25 Hokey Wolf. 17.35 The quack chat show. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.05 Blue Peter. Presentatie: Caron Keating, Yvette Fielding en Mark Curry. 18.35 Neighbours, Australische serie met Anne Charleston, Kylie Mi- nogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 London Plus, regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Top of the pops, Engelse hit parade. 20.30 Eastenders, familiefeuilleton met Michael Cashman, Chris Matthews. Nick Berry e.a. 21.00 Holiday 89. Presentatie: Des- mond Lynam, Anne Greg en Kathy Taylor. 21.30 Joint account, 6-deIige come- dy-serie rond een managers echtpaar. Met: Peter Egan en Hannah Gordon. Afl.4. 22.00 Nieuws. 22.28 Regionaal nieuws en weerbe richt. 22.30 Life without George, 7-delige serie met Simon Cadell en Ca rol Royle. Deel 4. 23.00 Question time. 00.00 Pro-celebrity golf. Aansl.: weerbericht. BBC 2 Crufts dog show. World about us: Dwarka - Londen. Nieuws en weerbericht. Regionaal nieuws en weerbe- Catchword, spelprogramma met Paul Cola en Bryan, de computer. Tennis legends for the Fiat Trophy, tennistoernooi aan de Costa Brava in Spanje met een aantal van de beste spelers uit het recente verleden. Southern drift. Food and drink. Informatieve serie. Somewhere tomorrow, Ameri kaanse speelfilm uit 1983 van Robert Wiener. Met: sarah Jessica Parker, Nancy Addi son, Tom Shea e.a. Take nobodu's word for it, magazine over wetenschap en technologie. 9-2-5. The work programme. Wekelijks magazine over de veranderingen in Engelse ar beidsomstandigheden. Nature, informatieve serie over het milieu. Presentatie: Michael Buerk. Naked video, 6-delige come- dy-serie met Gregory Fisher, Helen Leder er, Elain C. Smith e.a. Afl.5. 200-ste 40 Minutes. Vandaag: I like the girl who do, documen taire over de comediant Max Miller. Tracey Ullman. Comedy-serie met Tracy Ullman, Joe Malone, Julie Kavner e.a. Newsnight, actualiteltenmaga- zine. The late show, cultureel ma- jazine. gazine. Weerbericht. SKY CHANNEL 16.00 Loving. Dramaserie. 16.30 The Young Doctors. Serie. 17.00 Countdown. 18.00 Family Affair. Amerikaanse comedyserie. 18.30 Three's Company. Comedyse rie. 19.00 Eurosport Sports Program mes On Sky. 01.30 Arts Channel, Mozart in Salz burg. portret van Anthonu Hopkins over de ralatie van Mozart met zijn geboortestad. 03.10 Philharmonisch Orkeat van Insraël. 04.05-04.30 Science and technolo gy from Philips. 06.30 European Business Channel. SUPER CHANNEL 15.30 Tracking. 16.30 Hot Line. Live programma, ge presenteerd in het Engels en Duits. 18.30 Wanted dead or alive, Avontu- renserie met Steve McQeen. 20.00 Out of the Past. Amerikaanse film uit 1946 van Jacques Tourneur met Robert Mitchum, Jane Greer, Kirk Douglas e.a. Een ex-gevangene ontdekt dat hij niet aan zijn verleden kan ontsnappen. 21.45 World News. 22.00 The cracker Factory. Ameri kaanse film ul 1979 van Burt Brinckerhoof met Natalie Wood, Perry King, Peter Has kell e.a. Verhaal over een huis vrouw met zelfmoordneigin gen. De film is gebaseerd op de roman door Joyce Rebeta- Burditt. 00.00 The Mix. Mode, nieuws en mu ziek. MTV EUROPE Marcel VanthilL 3 From 1 at 5. Maiken Wexo. Club MTV. MTV at the movies. Remote control. Spelprogram- Spotlight: New Music Assault. Ray Cokes. MTV's Metal Hammer, har- drockprogramma. MTV at the movies Marcel Vanthilt. Your scene: Away from the TV 5 16.05 Brèves. 16.10 Lhomme au képi nolr. 16.30 Bonjour, Bon Appétit. 17.00 Rècréation. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Brèves. 18.00 La race des seigneurs. Franse film met o.a. Alaln Delon. Re gie: Pierre Granier-Deferre. Een politicus wordt verliefd op een cover-girl. 19.30 Papier Gtpcé. 20.00 Champs Elysées. 21.30 Lunettes Noires Our Nuits Blanches. 22.00 Journal Télévisé. 22.35 Apostrophes. 23.30 La Chance Aux Chansons. 00.00-01.00 Figures. NEDERLAND 1 KRO 15.35 Centennial, Amerikaanse serie. Afl.6. 16.25 Columbus, Frank Kramer in gesprek met een bekende of onbekende nederlander. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.44 Klasse- werk, spelprogramma door scholie- NEDERLAND 2 TROS 16.00 Tita Tovenaar kinder serie. Afl.34. 16.28 Suske en Wiake e, tekenfilmserie. 16.50 SBassie en Adriaan en de verdwenen kroon, se rie. Afl.7. 17.14 De DD show, spelpro gramma. 17.44 Heathcliff co, te kenfilmserie. BRT 1 14.00 Schooltelevisie. 15.00 Home sweet home, 13-delige Australische serie (slot). 15.30 Felice quiz. 16.05 Gezondheid 16.45-17.15 I.Q. quiz 17.30 Johan en Pirrewiet, 16-déli- ge tekenfilmserie. Afl.15. 17.55 Nieuws. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen. 10.23 Is) Mensch Meier. 11.55 Un|- schau. 12.10 Abenteuer Forschung. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tages schau. 13.15 Wunderland '89, repor tage van de speelgoedbeurs van Nurnberg. 14.00 Sesamstrasse. 14.30 PS Brodzinski, serie. 15.30 Tagesschau. 15.35 Die Erfindung des Kabeljaus, kinderprogramma. 15.45 Wie man Dornröschen wach- küsst, sprookjesfilm. 17.15-17.25 Ta gesschau. 17.25 Das Buschkrank- haus, serie. (WDF). BBC 1 07.00 Teletekst. 07.35 ERKO Short e, met Edgar kennedy. 07.55 Weer bericht. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. Aansl.: Open air. (1). 10.20 Kilroy, praatprogramma. 11.00 Nieuws. Aansl.: Going for goldL spel programma. 11.25 Children's BBC. Aansl.: Playbus. 11.50 The Wombles. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. Aansl.: Open air (2). 13.00 Nieuws. Aansl.: Daytime live magazine. 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours, serie. 14.50 Rolph Harris's cartoon time. 15.15 Railwatch. 16.00 Bugs Bunny Valentine Special. 16.20 Pink Pan ther. 16.40 Lifeline. 16.50 Children's BBC. Aansl.: Is that a fact? 17.05 Su- perted. 17.15 Jackanory. 17.304 Knock knock. 17.55 Newsround ex< tra, jeugdjournaal. SKY CHANNEL 07.00 The DJ Kat Show. 09.30 The Lucy Show. 10.00 Panel Pot Pourri. 10.30 Countdown Sony Tape. 11.30 Sky By Day. 12.30 The Sullivans. 13.00 Another World. 14.00 Lands cape Channel. 15.00 As The World Turns. 16.00 Loving. 16.30 Family Affair. 17.00 Countdown Sony Tape. SUPER CHANNEL 07.00 World News and Business. 08 00 The Mix. 15.30 Rockin In the UK 16.30 Hot Line. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Man en paard. 19.04 Onder tafel. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: True light. 01.02 Country uur. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Gospel van toen. 04.02 Ochtend-mix. 05.02-07.00 Wakker op weg. 17.04 VOO: Hollandse hits. 19.04 NOS: Jazzplatform. 19.51 Hobbyscoop. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 18.04 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance trax. 21.02 De CD Show. 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02-00.00 Het podium. RADIO 5 18.10 KRO: Cfezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: You're welcome. 21.00 Ouderenwijzer. Dicussie. REGIONAAL Radio West: (Via FM- frequentie Radio 1) 16.02-18.00 Tot zes! (16.02 Gesprek van de dag 17.02 Avondbladen, sport, agenda en co lumn). SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Editie Rijswijk. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30- 19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post met tv-over- zicht, 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de telefoon (010-4334433). BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Politieke Tribune: de SP. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 De BRT Combo. 20.03 Folk. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 18.10 Over stuur. 19.00 Funky town. 22.05 Boem Boem. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Cante Flamenco. 19.00 Dossier. 19.45 Home Made. 20.30 BRT-Filharmonlsch Orkest. 22.00 Nieuwe muziek. 23.45 Einde. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.04 VPRO: Het Gebouw. 13.09 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.06 NCRV-V.I.P.- roem. 16M VARA: Radio I Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.04 KRO: Het levende woord. 07.1* Echo. 07SÜ KRO's Ontbijtshow. 08.50 Postbus 900. 09.04 Adres Onbekend. 10.04 In antwoord op. 11.50 Postbus 900. 12.04 Van twaalf tot twee. 14.04 Ratel plus. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.04 Nederlands hltwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 06.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.04 Goud van Oud. 11.04 Van Diepen draait door. 12.04 D'Rob of d'ronder. 13.04 Erik de Zwart. 15.04 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Het internationaal concertci- 10.05 Muziek uit Noorwegen. 11.30 Het Nederlandse lied. 12.30 Jazz-op-vier-concert.' 13.00 Nieuws. 13.02 Promenade. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het overzichl. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het Gebouw. 14.00 Schoolradio. 15.00 VPRO: Het gebouw. 16.35 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: De hele dag staat een gemeente centraal. 06.02 Mogge provincie. 09.02 Maat werk met Elibert Maathuis. Met Thuismarkt, Vijf per bedrijf, muziek, cabaret en gasten. 12.02 Van twaalf tot drie. 15.02 Muziek. 16.02-18.00 Tot zes! Radio Rijnmond: 07.03 Ochtend magazine met Jan Eikelboom. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen. met tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs. 12.03 Lunchprogramma van Liesbeth van der Kruit. 14.03 RR-Express: non stop muziek 16.03-17.00 Getapt, cul tureel café met Annemarie de Jong. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 06.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.30 Tussendoor. 14,03 Welkom in Vlaanderen. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 08.12 Brussel X. kultureel radiomaga zine over Brussel. 10.03 Platenpoets. 12.00 gewestelijk progr. 13.10 Goed op vrijdag. 14.00 Pluche en plastiek. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. 17.05 Pa. zing eens Al BRT 3 07.15 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee (1). 10.30 Schoolradio. 11.30 Matinee (2). 12.15 Tafelmuzlek. 13.10 Aktueel. 13.25 Young person's guide. 15-30 Kamermuziek. 1(135 Schuberliale Hohenems.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17