Samenvoegen woningen van de baan Het mooie olifantje. STAD OMGEVING OH; !r: Vogelwijk wil groene zone edwongen ;rtrek "•recteur rill Slimme EHBO-kit Sloopbedrijf Van Diemen wil blijven tot opening stortplaats De Does j maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 j Stuur als dank de EHBO-kit naar J Postcode/plaats: Een sprookje van een auto. ADVERTENTIE LEIDEN De Vogelwijk wil dat de gemeente een groene zone aanlegt tus sen de bestaande wonin gen en de geplande nieuwbouw langs de Was- senaarseweg. De gemeen te wil de terreinen van Pomona en de Anna-kli- niek gebruiken voor de. bouw van het Pedologisch Instituut, enkele studen tenhuizen, ongeveer 150 woning en de aanleg van een dagcamping,. De gemeentelijke plannen werden gisteravond besproken tijdens een bijeenkomst van de werkgroep Vogelwijk. Daar benadrukten de bewoners de wens om het karakter van de bestaande woonwijk te hand haven en door een groene buf fer te beschermen. Het ver keer van het nieuwe gedeelte zou ook zoveel mogelijk langs de Wasenaarseweg moet rijden en geen overlast mogen ople veren voor de bestaande be bouwing. Voorts bepleitte men veel laagbouw en het aanleg gen van diverse speelplekjes. Op 28 februari heeft een buurt vergadering plaats, waar alle wijkbewoners zich over de plannen kunnen uitspreken. De Vogelwijk heeft geen grote bezwaren tegen woningbouw op het terrein van het binnen kort te slopen Eysingahuis aan de Rijnsburger weg. Het aantal te bouwen woningen is met één teruggebracht tot tien waardoor meer bomen ge spaard kunnen blijven. De be woners bleken wel ongerust over de onveiligheid van de uitrit aan de Rijnsburgerweg, die straks door alle bewoners gebruikt zou moeten worden. De gemeente onderzoekt thans de mogelijkheden om de toegang tot de woningen el ders aan te leggen. Midden-Java Het Comité Midden-Java Reünie houdt zaterdag tus sen 13.00 en 17.00 uur een informatiemiddag over de Midden-Java Reünie 1989 in de aula van de stichting Nieuweroord aan de Rijns burgerweg 124 in Leiden. Deze reis die van 22 juli tot en met 6 augustus naar Mid den-Java wordt gehouden, is bedoeld voor mensen die daar zijn geboren, er hebben gewoond of daar als militair hebben gediend. Nadere in formatie is aan te vragen via telefoonnummer 070-656983. Penguins De groep Two Penguins in the Desert treedt zaterdag op in De Waag. Het duo speelt voornamelijk jazz uit de ja ren vijftig. Aanvang 21.30 uur. De toegang bedraagt ze ven gulden vijftig. Pinkillo Bij Inti aan de Hogewoerd 75 wordt er op zaterdag 18 en zondag 19 februari van 13.30 tot 16.30 uur een work shop pinkillo maken gehou den. De pinkillo is een fluit uit de Zuidamerikaanse An des. De kosten bedragen 32,50 voor beide dagen in clusief materiaal. Informatie is verkrijgbaar 122297. Rebalancing In het centrum van Leiden beginnen in maart enkele cursussen rebalancing mas sage. Rebalancing herstelt het evenwicht tussen li chaam en geest door middel van massage met als resul taat een vrijer gevoel en meer energie. Er wordt ge werkt met diepe spier- en weefselmassage, gewricht- gsontspanning, ademtechnie- ken, beweging en oefenin gen, circulatiemassage en li chaamsanalyse. Meer infor matie is verkrijgbaar bij Jea- nine van Deursen, 120895. subaru. BETAALBAAR. EN GEBOUWD OM ZO TE BLIJVEN. GARAGE VLASVELD B V. HAARLEMMERWEG 49A LEIDEN 071-224134 DONDERDAG .16 FEBRUARI 1989 PAGINA II Bodemonderzoek bij verffabriek Gijsman LEIDEN Er komt een nader onderzoek naar de omvang van de vervuiling onder het pand van de voormalige verffabriek Gijs man aan het Levendaal. In een eerste onderzoek is gebleken dat er vervuiling in de grond aanwe zig is. Het bedrijf produceerde ook epoxyharsen. In het onder zoek bij Giisman wordt ook de grond van het voormalige pand van Bonnet op vervuiling gecon troleerd. Volgens bewoners is er in het verleden olie gemorst. Norm voor auto's bij woningen LEIDEN De gemeente moet een norm stellen aan de hoeveel heid auto's die 'meekomen' met bewoners van te bouwen appar tementen. Dat vinden een aantal buurtbewoners uit de omgeving van de Hogewoerd. Dat bleek gisteravond tijdens een project groepvergadering. Het voorstel werd gedaan naar aanleiding van plannen van de gemeente om in enkele panden appartementen te realiseren. Het parkeerprobleem in de buurt is erg groot. De bewo ners lieten ook weten geen be hoefte te hebben aan een evalua tie van het parkeerregime. Ze willen liever een concreet plan over hoe de parkeerproblematiek aangepakt kan worden. Ook vin den ze dat de gemeente na diver se toezeggingen onderhandelin gen moet starten met eigenaar Noorlander van de Sanders-gara ge. Bewoners kunnen daar nog steeds niet dag en nacht terecht. Ze moeten daardoor hun auto el ders kwijt zien te raken terwijl de garage leeg staat. Ook vindt het buurtcomité dat de toekomn- stige bewoners van de te bouwen appartementen gehouden moeten worden aan de verplichting hun auto te stallen in de garage die tevens gebouwd wordt. Die ver plichting is omschreven in de bouwvergunning. t momenteel in het b Oosten. De aandeelhou- izullen op 2 maart worden formeerd over het vertrek packhuys tijdens een bui- Iwone vergadering in res- int De Doelen aan het Ra- f»rg- inenigheid binnen de top Brill lijkt te zijn voortge en uit het onverwachte jes in '87 van ruim acht terwijl het jaar ervoor nog I een miljoen winst was lakt. Ook de trage invoe- I van de automatisering It de directeur verweten, tkerij en Boekhandel E.J. geniet in de gehele we- een grote reputatie. Op de ^wetenschappen na zijn wetenschappelijke vakge en vertegenwoordigd. In afgelopen drie eeuwen !t Brill slechts elf directeu- gekend. iderzoek naar fbouwing n Hogewoerd DEN De gemeente t binnen een week kij- of er sprake is van illegale verbouwing het pand Hogewoerd Eventueel worden te- de verbouwing stap- ondernomen. Dat 'd gisteravond bekend de projectgroep- [adering Hogewoerd. [ens buurtbewoners wordt pand geschikt gemaakt bewoning. Er zou tevens e zijn van uitbreiding et pand. Dit alles gebeurt |er bouwvergunning. De mers vrezen dat er moei tegen de bewoners opge- en kan worden als het I bewoond gaat worden, oning moet volgens het inerscomité voorkomen ien. Het pand zou moeten en voor de aanleg van een Tevens zouden met de wijning van het pand de ^n achter de panden Spil- 8, 10, 12 en 14 ontsloten len. De vier panden wor- in het kader van de regio- bouwpoule opgeknapt. De ïente is eigenaar van de panden. De bouwpoule is zet om werkloze jongeren weinig perspectief op een baan via een leer-/werk- ts te scholen. De bouwpou- vorige maand officieel start gegaan. ereenstemming isen Zaailing en bert Heijn '^ÖEN De nieuwe Albert n-vestiging aan het Ir. ssenplein gaat geen re- iprodukten verkopen die de reformwinkel De ling aan de Hooigracht belangrijke inkomsten- kent? v°rmen. Dat zijn Albert alles!0 en Zaailing gisteren ide |een^ekomen in een jer- familie Van Ginkel, die de aan.rmwinkel bestiert, heeft JteriUist van pr°6ukten opge- die een groot deel van de t betekenen. Het gaat 'al om levensmiddelen als 1 en groente. Albert Heijn er mee akkoord om die m-produkten niet in het ":iment op te nemen om zo aailing geen concurrentie te doen. De overeenkomst Albert Heijn en De iling was voor de raads- Imissie ruimtelijke orde- g voorwaarde om toestem- iflsig te geven voor de komst Albert Heijn naar de Mar- rage op het Driessenplein. kwestie komt vanavond aan de orde in de verga ing van de raadscommissie. »idse aangerand hoek Vismarkt iEN Een 22-jarige Leidse vrouw tlopen nacht om tien over half zes irand op de hoek van de Maars- teeg en de Vismarkt. De vrouw p weg naar huis, toen ze plotseling een man werd vastgegrepen. On- edreiging van een mes dwong hij seksuele handelingen te verrich- ie man ging er vervolgens van- De Leidse heeft later samen met litie de omgeving van de Vismarkt ocht, maar er werd niemand aan- [fen. De man was tussen de 20 en ,ar oud, had lang blond krullend was ongeveer 1 meter 70 lang en met een Leids accent. - Tien en zes jaar cel voor heroïnesmokkelaars DEN HAAG/LEIDEN Twee Leidse broers van 26 en 28 jaar zijn tot tien en zes jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest veroordeeld vanwege hun betrokkenheid bij het invoeren van on geveer vijftien kilo heroïne uit Turkije. Het vonnis is conform de eis van de of ficier van justitie. In totaal hebben de Leidenaars vier pogingen ondernomen. Twee transporten slaagden, bij de vier de en vijfde poging ging het echter mis. De advocaten van de Leidenaars be pleitten eerder vrijspraak, omdat de twee ten onrechte door andere betrok kenen zouden zijn beschuldigd. Voortbestaan van Al Mizan voorlopig veilig gesteld LEIDEN Het voortbestaan van het Marokkaans-Nederlandse maandblad Al Mizan uit Leiden is tot het einde van dit jaar veilig gesteld. Het ministerie van WVC heeft voor 1989 een subsidie van 75.000 gulden verleend, de gemeente Leiden stelt 95.000 gulden be schikbaar. Het budget van het tweetalige blad is daarmee zelfs wat ruimer geworden in vergelijking met andere jaren. Het blad wil van het geld Marokkaanse jongeren een journalistieke en admini stratieve scholing geven en een computer aanschaffen. Al Mizan neemt ook twee hoofdredacteuren in dienst, een Nederlander en een Marokkaan, die beide een gelijke rechtspositie krijgen. De ge meente Leiden stond de afgelopen jaren garant voor de exploitatie van het blad, maar meende dat nu ook het ministerie van WVC moest bijspringen. Al Mizan probeerde eind vorig jaar om een strukturele subsidie voor vijf jaar te krijgen bij het ministerie, maar dat lukte niet. Wel hebben het ministerie en de gemeente Leiden toegezegd de kwestie aan de orde te stellen in het geregelde overleg tussen de rijksoverheid en de gemeenten. DEN Directeur W. thuys van uitgeverij l is in afwachting van gedwongen vertrek Jlopig op non-actief 'jaats. Hij heeft zes jaar iet ruim 300 jaar oude lijf gewerkt. de achtergronden van Ivertrek van Backhuys len geen mededelingen bn. Woordvoerder is voor- f mr. R.P.M. de Bok van iaad van commissarissen. BEWONERS LAMMENSCHANSWEG „POSITIEF AFWACHTEND" LEIDEN Het samen voegen van 56 beneden huizen aan de Lammen- schansweg tot 28 grotere woningen is van de baan. Uit een enquete onder alle benedenbe- woners is gebleken dat slechts twee bewoners voor dit plan van wo ningbouwvereniging Ons Doel voelen. De meesten vrezen dat de huizen voor hen onbe taalbaar worden. Boven dien kan de helft van de mensen na de verbou wing dan niet meer in hun woning terugkeren. „Ik beschouw het als een overwinning van de bewo ners dat het oorspronkelijke plan van Ons Doel nu van de baan is", aldus Anton Blokhuizen, woordvoerder van de bewonerscommissie. Blokhuizen zegt zich voor alsnog „positief afwachtend" op te stellen. „Het is nog te vroeg om te juichen". De bewonerscommissie gaat binnenkort met de woning bouwvereniging onderhan delen over hoe het nu ver der moet met de huizen. Uit de inventarisatie onder de bewoners bleek dat de mees ten een voorkeur hadden voor het alternatieve plan in de vorm van een uitbouw van drie meter aan de hui zen. De huur van de wonin gen zou dan iets worden verhoogd. Overblijft dan nog de mogelijkheid van het uit voeren van groot onderhoud aan de woningen. „Het ziet er naar uit dat het een com binatie van deze twee plan nen wordt", verwacht Blok huizen. Vandaag zullen vertegen woordigers van Ons Doel en de bewonerscommissie wet houder D. Tesselaar van volkshuisvesting van de uit komst van de enquete op de hoogte stellen. Eerder had Tesselaar gezegd dat wan neer een de bewoners zich massaal tegen het plan tot samenvoeging zouden keren, hij daarvan af zou zien. Volgende week maandag gaan de bewoners en Ons Doel om de tafel zitten om te kijken welk plan uiteinde lijk haalbaar is. Gereedschap gestolen ZOETERWOUDE Gereed schap ter waarde van 20.000 gulden is in de nacht van dins dag op woensdag gestolen uit een bouwkeet in Zoeterwoude. De keet staat aan de Stadhou derslaan, bij de werkzaamhe den aan de nieuwe rijksweg 11. Het hangslot van de keet was doorgeknipt. De wegwer kers ontdekten de inbraak 's morgens rond zeven uur. Een lasaggregaat, vier bouwlam pen, een kettingzaag, een boormachine en verschillende andere gereedschappen zijn uit de bouwkeet meegenomen. Bouw Stevensbrug op schema De aanleg van de Stevensbrug verloopt voorspoedig. Als de win ter geen roet meer in het eten gooit kan de brug tussen de Hoge Morsweg en de Rijndijk in oktober gereed zijn. Aan de kant van de Stevenshof is inmiddels het betonwerk voor het landhoofd klaar. Binnenkort wordt ook aan de Morszijde met paalheiwerk voor het landhoofd begonnen. In augustus zal de stalen klep be vestigd worden. De aanleg van de brug, die bestemd is voor het openbaar vervoer, fietsers en voetgangers, kost in totaal zeven miljoen gulden. foto: wim van noort Sloopbedrijf Van Diemen wil in Leiden blijven totdat stortplaats De Does open gaat. Het bedrijf is bereid te voldoen aan voorwaarden van de provincie. foto: wim van noort Waterleiding lek LEIDERDORP Een lek in een waterleiding heeft van ochtend rond kwart voor ze ven voor enige overlast ge zorgd op de Achthovenerweg. De politie heeft de straat afge zet omdat er veel water op de weg stroomde. Het lek is in middels gedicht. Deze handzame EHBO kit voor thuis, in de caravan, auto of boot, is voor u als u een nieuwe abonnee aanbrengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk 'K'..oa**v onthaald: deze v"feïA*' krijgt de krant de eerste twee weken gratis. - - ggaafB LEIDEN/DEN HAAG Sloopbedrijf Van Diemen wil dat de provincie Zuid- Holland de vestiging aan de Zoeterwoudseweg ge doogt totdat stortplaats De Does in Leiderdorp open gaat. Dat bleek gisteren tijdens een zitting van de provinciale Arob-commis- sie. Het bedrijf is in die periode bereid om zich te houden aan door de pro vincie gestelde voorwaar den omtrent de geluid- en stofoverlast. De bewoners bleken het vorige week niet eens te zijn met die voorwaarden. Mr. W. Sluiter, advocaat van Van Diemen, vond het gedo gen totdat De Does opengaat reëel. „De aanbesteding van de aanvoerweg voor de stort plaats vindt waarschijnlijk op 1 maart plaats. Van Diemen heeft al een overeenkomst met de potentiële eigenaar van de puinbreekinstallatie. Dan hoeft het bouwpuin niet meer op het terrein aan de Zoeter woudseweg gesorteerd en overgeslagen te worden. Dat sorteren kan dan op De Does. Het ovèrslaan van het puin van grote in kleine containers is dan ook niet meer nodig. Dat moet omdat het puin naar een stortplaats in Bergschen- hoek vervoerd moet worden", aldus Sluiter. Een vervangend terrein om de periode te overbruggen is vol gens Sluiter niet voorhanden. Als het bedrijf niet gedoogd wordt tot de opening van De Does, komt de werkgelegen heid van vijftien chauffeurs op de tocht te staan. Politiedwang De zitting werd gehouden om dat de firma Van Diemen beroep had aangetekend tegen een lastgeving van 5 december 1988 van Gedeputeerde staten (GS) van Zuid-Holland. Vol gens die lastgeving zou het be drijf moeten stoppen met de inzameling, het sorteren en het overslaan van bouw- en sloopafval en zouden opgesla gen afvalstoffen van het ter rein aan de Zoeterwoudseweg I Noteer als nieuwe abonnee ingaande j Naam:Voort.: Adres: Postcode/plaats: I Telefoon(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald pen j Naam: j Adres: Stuur deze bon in een open envelop postzegel niet nodig - naar f'Sic^A Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. 1 InJ&L verwijderd moeten worden. De provincie dreigde daarbij met politiedwang. Volgens Sluiter was in april 1988 in overleg met de provin cie afgesproken dat het bedrijf gedoogd zou worden totdat de vuilstortplaats De Does in Lei derdorp geopend zou worden. Dit gebeurde voordat de Raad van State uitspraak deed in het beroep tegen de weigering van een vergunning volgens de Afvalstoffenwet. De pro vincie was echter van mening dat de gedoogsituatie slechts zou gelden voor de periode tot de Raad van State uitspraak zou doen. Beide partijen ver wachtten dat die beslissing nog wel een paar maanden op zich zou laten wachten. De Raad van State wees echter al een maand later, in mei 1988, het beroep van Van Diemen af. „Alleen als de uitspraak van de Raad van State lang op zich zou laten wachten en de stort plaats dan binnen korte tijd open zou gaan, zou er van ge dogen tot opening van De Does sprake zijn", aldus mr. M. Bakker namens Gedepu teerde Staten (GS) van Zuid- Holland. Sluiter bestreed die lezing. „Dan had de provincie direct na de uitspraak toch ac tie ondernomen?", veronder stelde hij. De lastgeving van GS werd op 30 januari al door de Afdeling rechtspraak van de Raad van State geschorst voor een perio de van dertig dagen. CeicLcSommit

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11