Veelzijdige vertolking „Madame de Sade" J 7 ^2 David Bowie trouwt Film Greenpeace wellicht op Russische televisie Nederlandse Opera maakt met Faust sterke indruk Alleen Hans Vonk naar jubileum Gelders Orkest bioscopen Schubert kan Residentie Orkest niet inspireren kunst ficidócSowuvnt ZATERDAG 11 FEBRUARI 1989 PAGINA 17 Belangrijke beeldenvondst uit tijd farao's jUXOR De ruïnes uit de tijden van de farao's in Luxor .ebben een archeologische vondst prijsgegeven die, zo zegt je Egyptische minister van cultuur Farouk Hosni, mogelijk [e belangrijkste van deze eeuw zal blijken te zijn. De vijf warte granieten beelden met afmetingen van tussen de an- erhalf en twee meter werden ontdekt toen wetenschappers fondmonsters namen en per ongeluk op de basis van een teld stuitten. De beelden verkeren volgens Hosni in perfec- staat. Twee van de kolommen rondom het Hof van Ko ning Amenhoteb III, de bouwer van de tempel van Luxor op e Oostoever van de Nijl, waren lichtelijk verschoven door iet stijgende grondwater. Drie weken geleden stuitten we- enschappers op steen toen zij grondmonsters namen om te ezien wat voor maatregelen nodig waren om verdere ver- Joeoo- akking te voorkomen. Na twee meter spitten kwamen de 23-2219 warte beelden van twee zittende vrouwenfiguren en drie - nannen tevoorschijn, falgens Hosni worden nog meer vondsten verwacht. „De leelden zullen de ontbrekende schakel in de oude geschiede- is vervolmaken", aldus de Egyptische bewindsman. 100. t volle- AMSTERDAM De Sovjet-te levisie gaat wellicht een film vertonen die door Greenpeace Nederland, de Nederlandse Schooltelevisie en Veronica is gemaakt. Wetenschappers van het Russisch Wetenschappelijk Instituut zijn met de milieu-or ganisatie in onderhandeling over de voorwaarden voor uit zending van een vijftig minuten durende film over milieube houd. Minister Nijpels, actrice René Soutendijk en een aantal scho lieren breken in de film met Engelse ondertiteling bij de kij kers een lans voor actieve me dewerking aan een schonere wereld. „Ik heb bij mijn laatste bezoek aan Moskou de band van de film laten zien; ze wa ren er zeer enthousiast over", aldus Greenpeace-woordvoer- der Ron van Huizen. De film handelt over het grote scholen project „Scholieren maken schoon schip" uit 1987, waaraan 1500 scholen hebben meege daan. De film volgt een aantal acties van scholen rond plaatse lijke milieuproblemen, een idee dat bij de Sovjets zeer aansloeg. „Jullie zouden in Nederland voor zo'n campagne een monu ment moeten krijgen, zeiden ze. Daar zijn we natuurlijk wel een beetje trots op", aldus Van Hui zen, die in april met meer ma teriaal naar Moskou gaat. Greenpeace heeft in "het kader van de verbeterde betrekkin gen tussen Oost en West tevens toestemming gekregen voor de inrichting van twee werkloka- ties in het land, één in Moskou en één in Pereslavl. Volgens Van Huizen worden vanuit deze kantoren de voorbereidin gen gecoördineerd van een groot tweejarig uitwisselings project tussen Russische, Euro pese en Amerikaanse jongeren. Het project, waaraan duizenden scholieren zullen meedoen en waarin mondiale milieuproble men aan de orde komen, gaat dit najaar van start. Nederland se medewerkers van Greenpea ce gaan binnenkort naar de Sovjet-Unie om de voorberei dingen te coördineren. Intussen heeft de milieu-orga nisatie besloten haar eigen hoofdkantoor te verplaatsen van Londen naar Amsterdam; Greenpeace betrekt een vijf verdiepingen tellend pand aan de Keizersgracht, dat nu nog in gebruik is bij een verzekerings maatschappij. Het betreft een Jugendstil-pand dat op de mo numentenlijst staat en waarin tachtig Nederlandse en buiten landse medewerkers van Greenpeace zullen worden ge huisvest. Amsterdam is als cen trale vestigingsplaats verkozen boven steden als Rome en Ko penhagen, die ook in de markt t Appel: „Madame de Sade" (Sado ihaku fujin) van Yukio Mishima basis van de vertaling van Peter iritegen. Regie: Erik Vos. Drama- *»rt, Elja Pelgrom en Trina Snij- iri. AppelloodB, Laan van Poot 97, rijdag 10 februari, herhalingen t/m Ind maart. )e Japanse schrijver Yu- io Mishima doet in „Ma- ame de Sade" pogingen doorgronden wie de vijf rouwen zijn die vlak oor en na de Franse re- olutie aan D.A.F. Mar ies de Sade verbonden ijn geweest. Het was, zo zo vaak bij dergelijk iderzoek het geval is, »n poging een tipje van e sluier van het eigen in- -erlijk op te lichten: in ishima's werkkamer ond een levensgrote liegel tegenover zijn hrijftafel. Spiegels zijn aanwezig op de vloer, arop Erik Vos dit stuk t afspelen. Zij weer itsen het licht dat de actrices zichtbaar ikt. piegeling is het hoofdthema „Madame de Sade". Deze irkiezin Renée is uit de lite- ratuur, noch uit de geschiedenis nauwelijks bekend. Zij zou vol gens Mishima model hebben kunnen staan voor De Sades ro manfiguur Juliette, voor haar zusje Justine, of voor beiden. Renée identificeert zich in de voorstelling aanvankelijk met haar echtgenoot („Alphonse ben ik zelf"), zoals alle persona ges hun eigenwaarde afmeten tegen de markies, die of op reis of in de gevangenis is. Mishima laat ook de schoon moeder van De Sade de haar bekende rol spelen. Dat deze Madame de Montreuil ervoor zorgde dat De Sade een groot deel van zijn leven achter de tralies doorbracht, wordt bij De Appel verklaard door moede rinstincten. De Montreuil had ontdekt, dat De Sade Renée tot bloedens toe met de zweep be werkte. Dat wenst niemand een dochter toe. Met een jonger zusje Anne en twee kennissen, de kuise baro nes De Simiane en de wulpse gravin De Saint-Fond, filosofe ren De Montreuil en Renée er danig op los. Soms tollen ze over het speelvlak, dan weer dansen ze in een heksenkringe- tje. Steeds vertolken ze een an dere mening, alsof dat nieuw licht op de afwezige spil werpt. te laten verzanden theekransje voor vijf dames e Carline Brouwer als een emotionele Madame de Sade. FOTO: PAN SOK laat haar rijzweepje knallen te genover een verschrikte De Si miane die haar opwinding tracht te verbergen door haar handen tussen haar benen te slaan. Zuster Anne loopt twee bedrijven rond met een opgehe ven hand, alsof zij model stond voor het Vrijheidsbeeld in New York, en doet net of zij meer aanheeft dan de resten van pruik en hoepelrok die niet tus sen een dichtslaande deur zijn blijven hangen. Madame de Sade zelf speelt de emotie vol uit: haar stem siddert en haar handen, armen en voeten sid deren mee. Het lijkt wel alsof de dames net zo slecht opge wonden zijn als de koffergram mofoon in hun kamer, die 78- toeren platen wiebelend en krassend ten gehore brengt. In het laatste bedrijf, vlak voor De Sade zelf voor de deur staat, maar niet binnen mag komen, zijn achttien jaar verstreken. De bepruikte actrices zitten er verslonst bij en spetteren ruim schoots met de flessen wijn. Mishima's variaties rond De Sade hebben een avondje veel zijdig acteren opgeleverd, maar dat biedt niet zo veel inzicht in wat de regisseur met het stuk van de schrijver heeft gewild. Erik Vos zorgt weer voor een aankleding, waarbij het publiek zich niet snel verveelt. Hij ver zuimt echter de interessante tekst te voorzien van de helder heid, die nodig is om deze „Ma dame de Sade" meer te laten zijn dan een blik over de schou ders van het spiegelbeeld van de schrijver. PETER SNEL tizamelingsactie oor popmuseum EN HAAG Er moet popmuseum komen in Den Haag. Dat vindt de daartoe opgerichte Stich- Popmuseum, die op ^"februari twee jaar be staat. Op 1 februari is zij en inzamelingsactie be- onnen om de twee ton ijeen te krijgen die voor verwezenlijken en oorlopig in stand houden an haar droom nodig is. één week actievoeren was drie gulden binnen. Maar ilgens de woordvoerder van inzamelingscomité, T. van en, kan er nog van alles ge- iren. De actie loopt immers het eind van het jaar. t grote geld verwacht de ichting te vergaren tijdens jaarlijkse Park Pop Festi- in Den Haag. Naar dit al- laat in de zomer gehouden pfestijn komen volgens Van een ongeveer 150.000 po- sefhebbers. De stichting erweegt ook nog andere ak in Den Haag en daarbui- Verder denkt de stichting aanmerking te kunnen ko- >or een eenmalige ge- sentelijke subsidie van 000 gulden. popmuseum moet een et-commercieel project wor- n. Er zullen daarom afspra- n worden gemaakt met het meentelijke werkprojecten- ireau De Nieuwe Aanpak, werkloze jongeren aan ba- n helpt. in Steen zegt dat het volgens Combrink, lid van de cul- ircommissie van de ge- lente Den Haag, niet moei- k zal zijn om aan een pand komen. Hoe het ook zij, een rdige collectie is er volgens an Steen al. Deze bestaat «ral uit foto's die samen een ild geven van de geschiede- van de pop. ocht de inzamelingsactie or het popmuseum overi- ns floppen, dan gaat alles Ut er is binnengekomen naar een eenmalige tentoonstel- ig of het Foster Parents FOTO: THEO NOORT Christiaan Bor in Diligentia DEN HAAG Violist Christi aan Bor, na zijn succes met Emmy Verhey in Moskou lan ge tijd onzichtbaar als leerling en later assistent van Jascha Heifetz in Los Angeles, kwam in 1982 opvallend terug als lei der van het Reizend Muziek gezelschap, muzikale vrienden die in wisselende samenstellin gen overal in de wereld mu ziek maken. Bor staat er deze keer echter helemaal alleen voor, wanneer hij met de pia niste Kyoko Hashimoto "zon dagmorgen in Diligentia op treedt. Het tweetal heeft een programma samengesteld dat bestaat uit Beethovens Viool sonate in Es, Opus 12 nr. 3, Strauss' sonate ook al in Es opus 18, Brahms' Hongaarse Dans nr. 7, Rachmaninoffs 'Vocalise' en van Gershwin/ Heifetz drie preluden. De Japanse pianiste Kyoko Hashimoto was al drie, toen zij met haar pianostudie begon. Maar haar talent ontrolde zich pas goed, toen zij lessen kreeg van de vermaarde pedagoog Sebök en Sandor, aan de Juil- liard School of Music in New York. Daarna trad zij voorna melijk als soliste op, met or kest of in recitals. Christiaan Bor is geen vreemde voor haar, zij speelden eerder sa- ilmink gastschrijver Rijksuniversiteit Groningen KONINGEN Willem Wilmink wordt gastschrijver bij de jkuniversiteit Groningen. Wilmink, vooral bekend geworden i tekstschrijver voor televisieprogramma's als de Stratemake- izee Show en De Film van Ome Willem, zal in het najaar ver- iillende colleges geven aan de Groninger universiteit, n daarvan gaat in ieder geval over dichter Hendrik de Vries, wiens werk Wilmink twee maanden geleden aan de Katho de Universiteit Brabant promoveerde tot doctor in de lette- sllem Wilmink werd vorig jaar onderscheiden met de Theo ijssen prijs voor kinder- en jeugdliteratuur. Kinderpoëzie is ens een onderwerp waarover hij een lezing zal geven. Naast ;de lezingen geeft de schrijver nog enkele hoor- en werkcolle- svoor studenten. Imink schrijft gedichten, verhalen en opstellen. In '86 ver senen zijn „Verzamelde liedjes en gedichten" en de „Willem "Imink Or ilmink Omnibus". Vorig jaar werd een tweede gedichtenbun- l gepubliceerd „Ze zeggen dat de aarde draait". Ook zijn lezin- n aan de universiteit zullen worden gepubliceerd, dat gebeurt jd 1989. Wilmink is de vierde gastschrijver van de RUG. Dick ""~i, Doeschka Meijsing en H.C. ten Berge gingen hem vond, Muziektheater Amsterdam. Berlioz was diep" onder de in druk van Goethe's Faust en zag in deze tragische door Mephisto verleide figuur iets van zichzelf en zijn eigen zoe ken naar de waarheid en de uiteindelijke verlossing. Ter wijl bij Goethe Faust uiteinde lijk toch in de hemel komt, eindigt deze bij Berlioz in de hel. In acht scènes zonder pau ze en zonder een inleidende ouverture laat Berlioz als een volbloed-romanticus Faust zijn Marguérite en de helse Mep histo hun verhaal vertellen als een soort waarschuwing aan de mens om zijn ziel nooit aan de duivel te verkopen. De rijk geïnstrumenteerde or kestpartij met voor iedere zan ger een eigen kleur- en klank patroon vormt de spil van deze „Opéra de Concert". Hartmut Haenchen toonde zich met een geïnspireerd spe lend Rotterdams Filharmo nisch Orkest, een ware opera dirigent, die kleur, spanning en rhytmiek superieur be heerst. Voor het koor van de Neder landse Opera, gemengd en mannen en vrouwen apart, is in deze opera een grote rol weggelegd. Waren er in de eerste scènes nog wat ongelijk heden tussen koor en orkest, gaandeweg ging alles steeds beter. Eén van de hoogtepun ten vormde het „fugatische Amen-koor" dat indertijd nog als een belediging voor de "kerk werd opgevat. Kupfer bleek zich in decor en regie aan de rijkdom van de muziek te hebben gespiegeld. Hij de monstreerde zijn geloof in de mens door Faust na zijn helle vaart, waarbij slechts loze le dematen op de aarde achter bleven, weer in dezelfde grijze stofjas als in de beginscène te laten terugkeren, om het voor gordijn zelf te sluiten. Op het podium was het interieur van een ouderwetse halfronde schouwburg nagebouwd, met drie balcongalerijen. De koors cènes spelen zich binnen deze schouwburgruimte af. Faust en Mephisto blijven groten deels op het voortoneel, al dan niet door doeken afgeschermd van deze binnenruimte, die af wisselend de buitenwereld en die van de geesten symboli seert. Waar Faust en Mephisto zich ook bewegen, hun volgspot verlaat hen nooit. Mephisto in de persoon van de bariton Ber ry McCauley is meer een glad de en elegante verleider dan een sinistere figuur. De ro mantische held van het stuk, Faust, heeft in de tenor - PHi- lippe Lafont - een uitstekende vertolker gevonden. De mezzo Hedwig Fassbender heeft een gekruid timbre, wat haar ge knipt maakte voor haar droe vige rol. Het geheel maakte een bijzon der sterke indruk, ook al was het misschien niet voor ieder een duidelijk wat er nu uitein delijk met Faust was gebeurd. ERIK BESIER ARNHEM De poging van Het Gelders Orkest om tijdens de komende jubileumviering drie Nederlandse topdirigen- ten een produktie te laten lei den is mislukt. De dirigenten zegden af vanwege de ondui delijke toekomst van het or kest. Alleen Hans Vonk bleek bereid om een concert te lei den. Bernard Haitink en Edo de Waard hebben afgezien van medewerking aan een produk tie. HGO bestaat dit jaar hon derd jaar. Het jubileum wordt met een groot aantal activitei ten gevierd. Hans Vonk zal bij Het Gelders Orkest voor het eerst in zijn leven een Mattheus Passion dirigeren. „Toen we drie jaar geleden begonnen met de voorbereidingen van het jubi leum was de toekomst van het orkest zo onzeker dat uiteinde lijk alleen Hans Vonk bereid bleek te komen", aldus direc teur H. Hierck van de Stich- HGÖ. ting Het Gelderse Orkest. endaal en Andries van Rossem en de Pool Witold Lutoslawski schrijven een orkestwerk voor HGO heeft verder aan een aantal binnen- en buitenlandse componisten opdracht gegeven een werk voor het orkest te schrijven. De Nederlanders Tristan Keuris, Willem van Manen. Jan Rokus van Roos- De officiële jubileumviering heeft plaats tijdens een concert op 14 oktober in Arnhem on der leiding van de vaste gast- dirigent Roberto Benzi. Het concert wordt vrijwel zeker uitgezonden door de NOS-tele- Voor een uitgebreide agen da, ook voor de komende dagen, raadplege men ,,UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant 3 Young gunt (12); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 1 (Winkelcen trum Babyion. tel. 471656): A fish called Wanda (al): 14.30. 17.00, 19.15, 21.45. BABYLON 2: Be trayed (16); 14.30, 16.45, 19.00, NEAC 2: Willow (al); do. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. i laa in the mist (al); do. 13.45. A fish called Wanda (al); 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ma. t/m 00k 16.00. i l di. I 13.30. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Cocktail (12); 19.00, 21.15. do. t/m zo. wo. 00k 14.30. LIDO en STUDIO (Steen- straat 39, tel. 124130): Masquera de (12); Willow (al); 19.00, 21.15. Who framed Roger Rabbit (al); A fish called Wanda (al); Big (al); 14.30, 19.00, 21.15. Moonwalker (al); 14.30. Frank en Fray (al); 14.30. «TRIANON (Breestraat 31. tel. 123875): De ondraaglijke licht heid van het bestaan (al); 20.00. za. zo. ook 14.00. REX (Haarlem- 14.30, 19.00, 21.15. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30. tel. 01718-74075): Scrooged (al); 19.00, 21.15. do. t/m zo. wo. ook 14.45. CITY THEATER II: U2, rattle and hum (al); 19.00, 21.15. zo. ook 14.45. 4.00. De reddertjes; do. t/m 1 WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13.269): Action Jackson (12); vr. za. zo. 20.00. Hope and 4.00, 18.45, 21.30. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA ii het bestaan (al); 20.30. ma. dl. 1TROPOLE 5: C 1 (al); 18.45, 21.3 .00. ODEON (Herengracht 13, tel. 462400): Cocktail (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 2: Me and Him (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 3: License to drive (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4: Big (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Chostbustars (al); 19.15. do. vr. za. zo. wo. 14.30. Enrico IV (16); 21.45. STUDIO 2: Bagdad café (16); 19.00, 21.30. STUDIO 3: Spoorloos (16); 19.00, 21.30. HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: Een verhaal van de wind; 19.30. zo. ook 14.00. Hat rode ko renveld; 21.45. zo. 16.15. Zaal 2: Drowning by numbers; 19.30. zo. ook 14.00. SMauvais aang; 21.45. zo. ook 14.00. Zaal 3: 19.30, 21.45. zo. ook 14.00, 16.15. II Grido; do. Ludwig; vr. Le testament d'orp- hée; za. Wie de waarheid zegt moet dood; zo. Opname; ma. La feu tollet; di. Schwestern; wo. 00.15. CINEAC 2: Willow (16); 13.15, 16.00. wo. 14.00. METRO- POLE 5: Moonwalker; do. t/m zo. 13.15, 16.00. wo. 14.00. STUDIO 1: Ghoetbusters; 14.30. (beh. ma. di.). STUDIO 2: Jongle book; 14.00. (beh. ma. dl STUDIO 3: Bambi; 14.15. (beh. ma. dl.). Stadsgehoorzaal (Lelden): Concert delssohn. Onder leiding van Heinz Wallberg met medewerking van Vi cente Zarzo (hoorn). Gehoord op 10 Vaardigheid en ervaring bezit het Residentie Orkest in hoge mate. Daarvan getuigt dit ge zelschap bij herhaling door zijn absoluut toonvaste en rit mische spel. Dat een musice rend gezelschap ook teveel aan 'kunde' in huis kan hebben, lijkt niet voor de hand liggend. Toch, routine en kundigheid alleen maken nog geen ge slaagd concert. Wanneer een minimum aan enthousiasme femist moet worden, slaat de aaiheid toe. Het Haagse or kest maakte gisteravond in een uitverkochte Stadsgehoor zaal met het programma voor de pauze een dergelijke matte indruk. In de symphonie nr. 5 in Bes van Franz Schubert klonk in het laatste deel nog wel enig vuur door. Het allegro daaren tegen was vlak en ongeïnspi reerd. Vlak, want het orkest leek zich nauwelijks in te spannen om binnen het volu me contrasten aan te brengen die verder reikten dan tussen mezzoforte en mezzopiano, wat dit luchtige werk tamelijk log maakte. In de zwakke ba lans tussen strijkers en blazers (blazers te zacht, maar de hobo te hard) waren de laatsten vaak onverstaanbaar. Ongeïn spireerd, waar dezelfde frasen door verschillende instrumen ten afwijkend geïnterpreteerd werden. Men kreeg de indruk dat deze zaken vooraf slecht of helemaal niet doorgesproken waren. Zulke bezwaren kleef den eveneens aan het andante en het laatste deel, het me- nuetto. Gelukkig niet saai was vervol gens het optreden van hoor nist Vicente Zarzo in het con cert voor hoorn en orkest nr. 4 in Es (KV 495) van Wolfgang Amadeus Mozart. Met een ma jestueuze toon en virtuoos spel beheerste deze uitnemende so list de uitvoering volkomen. Onder de ervaren maar weinig dwingende directie van Heinz Wallberg werd na de pauze in de symfonie nr. 4 in A (de 'Ita liaanse'. opus 90) van Felix Mendelssohn Bartholdy, muzi kaal wél flink uitgehaald. Met name in het derde (con moto moderato) en het slotdeel (sal- tarello) namen dirigent en or kest het publiek voor zich in doordat de nadelen van de minder uitgewerkte dynamiek bij Schubert hier grotendeels opgelost werden. Het kan dus wel. Jammer van Schubert. TOM STRENGERS- FOTO: TJERK HERINGA PARIJS David Bowie treedt vandaag op het eiland Moustique in het Caribische gebied in het huwelijk met Melissa Hurley, een Amerikaanse danseres. Het wordt de tweede maal dat de inmiddels 42-jaar oude „Thin White Duke" trouwt. Uit zijn eerste huwelijk, met de zangeres Angela Barnett, heeft hij een zoon, de inmid dels 17 jaar oude Zowie. Bowie leerde zijn aanstaande twee jaar geleden kennen tijdens zijn Glass Spider Tour. Gasten bij de huwelijkspartij zijn on der meer Mick Jagger en zijn vriendin Jerry Hall, Tina Tur ner, Eric Clapton en prinses Margaret. Na het huwelijk zal Melissa door het leven gaan als mevrouw Jones, aangezien Bowie in werkelijkheid David Jone^Jieet. (ADVERTENTIE) Kosteloze taxatie in Wassenaar 14 februari 1989: Kasteel Oud-Wassenaar, Park Oud Wassenaar 1, Wassenaar Schilderijen, Tekeningen, Grafiek, Zilver, Juwelen, Meubelen (tuinmeubelen en tuinornamentcn), Klokken, Sculpturen, Europese en Aziatische Ceramiek en Kunstvoorwerpen, 20ste eeuwse Decoratieve Kunst en Varia. Op dinsdag 14 februari 1989 zal een team specialisten van Christie's Amsterdam van 10.00 tot 16.00 uur in Wassenaar aanwezig zijn om vrijblijvend en kosteloos uw kunstvoorwerpen te taxeren cn u te adviseren omtrent eventuele veiling in Amsterdam, Londen of Genève. Het maken van afspraken is niet nodig. Van grote objecten kunt u foto's tonen. Voor taxatie op een nader omvangrijke collecties bestaat tevens de r te komen tijdstip. ogelijkheid tot bezoek aan huis Indien op 14 februari in Kasteel Oud-Wassenaar te Wassenaar goederen voor een van de komende veilingen worden aangeboden, zal Christie's die dagen voor gratis transport van Wassenaar naar Amsterdam zorgdragen. n ook bij Christie's Amsterdam engenoemde objecten, alle andere Dagelijks kunt U tijdens kan toe terecht voor kosteloze taxatie vat kunstvoorwerpen en antiquiteitc Mor nadere inlichtingen: Cornells Schuytstraat 57,1071JG Amsterdam Tel: (020) 6 64 2011 CHRISTIE'S AMSTERDAM

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17